Plone - en to fi translation catalogue (780 entries)

note: Default: "<p>Add some HTML here</p>"
en: <p>Add some HTML here</p>
fi: <p>Kirjoita tähän HTML-koodia</p>

note: Default: "Account Registration Completed"
en: Account Registration Completed
fi: Käyttäjätunnuksen rekisteröinti on valmis

note: Default: "Account activation completed"
en: Account activation completed
fi: Käyttäjätunnuksen aktivointi on valmis

note: Default: "Action"
en: Action
fi: Toiminto

note: Default: "Action changed"
en: Action changed
fi: Toiminto muutettu

note: Default: "Action:"
en: Action:
fi: Toiminto

note: Default: "Actions"
en: Actions
fi: Toiminnot

note: Default: "Activate and deactivate add-ons in the lists below."
en: Activate and deactivate
fi: Ota käyttöön ja poista käytöstä

note: Default: "Active"
en: Active
fi: Aktiivinen

note: Default: "Active content rules in this Page"
en: Active content rules in this Page
fi: Aktiiviset sisältösäännöt tällä sivulla

note: Default: "Add"
en: Add
fi: Lisää

note: Default: "Add"
en: Add (object list)
fi: Lisää (objektilista)

note: Default: "To make new add-ons show up here, add them to your configuration, build, and restart the server process. For detailed instructions see"
en: Add Addons
fi: Lisää laajennoksia

note: Default: "Add Content…"
en: Add Content
fi: Lisää sisältöä

note: Default: "Add Content Rule"
en: Add Content Rule
fi: Lisää sisältösääntö

note: Default: "Add Rule"
en: Add Rule
fi: Lisää sääntö

note: Default: "Add Translation…"
en: Add Translation…
fi: Lisää käännös…

note: Default: "Add User"
en: Add User
fi: Lisää käyttäjä

note: Default: "Add a description…"
en: Add a description…
fi: Lisää kuvaus…

note: Default: "Add a new alternative url"
en: Add a new alternative url
fi: Lisää vaihtoehtoinen URL

note: Default: "Action added"
en: Add action
fi: Lisää toiminto

note: Default: "Add block"
en: Add block
fi: Lisää palikka

note: Default: "Add block…"
en: Add block…
fi: Add palikka…

note: Default: "Condition added"
en: Add condition
fi: Lisää ehto

note: Default: "Add content rule"
en: Add content rule
fi: Lisää sisältösääntö

note: Default: "Add criteria"
en: Add criteria
fi: Lisää ehto

note: Default: "Add date"
en: Add date
fi: Lisää päivä

note: Default: "Add field"
en: Add field
fi: Lisää kenttä

note: Default: "Add fieldset"
en: Add fieldset
fi: Lisää kenttäryhmä

note: Default: "Add group"
en: Add group
fi: Lisää ryhmä

note: Default: "Add new content type"
en: Add new content type
fi: Lisää uusi sisältötyyppi

note: Default: "Add new group"
en: Add new group
fi: Lisää uusi ryhmä

note: Default: "Add new user"
en: Add new user
fi: Lisää uusi käyttäjä

note: Default: "Add to Groups"
en: Add to Groups
fi: Lisää ryhmiin

note: Default: "Add users to group"
en: Add users to group
fi: Lisää käyttäjiä ryhmään

note: Default: "Add term"
en: Add vocabulary term
fi: Lisää sanastotermi

note: Default: "Add {type}"
en: Add {type}
fi: Lisää {type}

note: Default: "Add-Ons"
en: Add-Ons
fi: Laajennokset

note: Default: "Add-on Configuration"
en: Add-on Configuration
fi: Laajennosten asetukset

note: Default: "Add-ons"
en: Add-ons
fi: Laajennokset

note: Default: "Add-ons Settings"
en: Add-ons Settings
fi: Laajennoksien asetukset

note: Default: "Added"
en: Added
fi: Lisätty

note: Default: "Additional date"
en: Additional date
fi: Erillinen päivä

note: Default: "Addon could not be installed"
en: Addon could not be installed
fi: Laajennosta ei voitu asentaa

note: Default: "Addon could not be uninstalled"
en: Addon could not be uninstalled
fi: Laajennosta ei voitu poistaa

note: Default: "Addon could not be upgraded"
en: Addon could not be upgraded
fi: Laajennosta ei voitu päivittää

note: Default: "Addon installed succesfuly"
en: Addon installed succesfuly
fi: Laajennos asennettu onnistuneesti

note: Default: "Addon uninstalled succesfuly"
en: Addon uninstalled succesfuly
fi: Laajennos poistettu onnistuneesti

note: Default: "Addon upgraded succesfuly"
en: Addon upgraded succesfuly
fi: Laajennos päivitetty onnistuneesti

note: Default: "Album view"
en: Album view
fi: Albuminäkymä

note: Default: "Alias has been added"
en: Alias has been added
fi: Alias on lisätty

note: Default: "Alignment"
en: Alignment
fi: Asettelu

note: Default: "All"
en: All
fi: Kaikki

note: Default: "All content"
en: All content
fi: Kaikki sisältö

note: Default: "Existing alternative URLs for this site"
en: All existing alternative urls for this site
fi: Kaikki vaihtoehtoiset URL:t tälle sivustolle

note: Default: "Alphabetically"
en: Alphabetically
fi: Aakkosjärjestys

note: Default: "Alt text"
en: Alt text
fi: Kuvaus

note: Default: "Leave empty if the image is purely decorative."
en: Alt text hint
fi: Kuvaustekstin vihje

note: Default: "Describe the purpose of the image."
en: Alt text hint link text
fi: Kuvaustekstin vihjeen linkkiteksti

note: Default: "Alternative URL path (Required)"
en: Alternative url path (Required)
fi: Vaihtoehtoinen URL-polku (pakollinen)

note: Default: "Alternative url path must start with a slash."
en: Alternative url path must start with a slash.
fi: Vaihtoehtoisen URL-polun pitää alkaa kauttaviivalla

note: Default: "Alternative URL path → target URL path (date and time of creation, manually created yes/no)"
en: Alternative url path → target url path (date and time of creation, manually created yes/no)
fi: Vaihtoehtoinen URL-polku -> kohteen URL-polku (päivämäärä ja luontiaika, käsin luotu kyllä/ei)

note: Default: "Applied to subfolders"
en: Applied to subfolders
fi: Koskee alikansioita

note: Default: "Applies to subfolders?"
en: Applies to subfolders?
fi: Koskee alikansioita

note: Default: "Apply to subfolders"
en: Apply to subfolders
fi: Kohdista alikansioihin

note: Default: "Apply working copy"
en: Apply working copy
fi: Kohdista työkopio

note: Default: "Are you sure you want to delete this field?"
en: Are you sure you want to delete this field?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän kentän?

note: Default: "Are you sure you want to delete this fieldset including all fields?"
en: Are you sure you want to delete this fieldset including all fields?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän kenttäryhmän ja kaikki sen kentät?

note: Default: "Ascending"
en: Ascending
fi: Nouseva

note: Default: "Assignments"
en: Assignments
fi: Tehtävät

note: Default: "Available"
en: Available
fi: Saatavilla

note: Default: "Available content rules:"
en: Available content rules:
fi: Saatavilla olevat sisältösäännöt:

note: Default: "Back"
en: Back
fi: Takaisin

note: Default: "Base"
en: Base
fi: Vertailukohta

note: Default: "Block"
en: Block
fi: Palikka

note: Default: "Both email address and password are case sensitive, check that caps lock is not enabled."
en: Both email address and password are case sensitive, check that caps lock is not enabled.
fi: Tarkista, että caps lock ei ole päällä. Sekä sähköpostiosoitteessa että salasanassa myös kirjainten koko tarkistetaan.

note: Default: "Breadcrumbs"
en: Breadcrumbs
fi: Leivänmurut

note: Default: "Browse"
en: Browse
fi: Selaa

note: Default: "Browse the site, drop an image, or use a URL"
en: Browse the site, drop an image, or type a URL
fi: Selaa sivustoa, raahaa ja pudota kuva, tai syötä URL

note: Default: "By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, the symbol {inherited} indicates an inherited value. Similarly, the symbol {global} indicates a global role, which is 
en: By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, the symbol {inherited} indicates an inherited value. Similarly, the symbol {global} indicates a global role, which is managed by the site administrator.
fi: Oletuksena käyttöoikeudet peritään aina edeltävältä sisältötasolta. Jos tämä valinta poistetaan, vain tällä tasolla erikseen määritellyt käyttöoikeudet ovat voimassa. {inherited} tarkoittaa perittyä käyttöoikeutta. {global} tarkoittaa ylläpitäjän myöntämää sivustonlaajuista käyttöoikeutta.

note: Default: "Cache Name"
en: Cache Name
fi: Välimuistin nimi

note: Default: "Can not edit Layout for <strong>{type}</strong> content-type as it doesn't have support for <strong>Volto Blocks</strong> enabled"
en: Can not edit Layout for <strong>{type}</strong> content-type as it doesn't have support for <strong>Volto Blocks</strong> enabled
fi: Sisältötyypin <strong>{type}</strong> asettelua ei voi muokata, koska sisältötyyppi ei tue <strong>Volto-palikoita</strong>

note: Default: "Can not edit Layout for <strong>{type}</strong> content-type as the <strong>Blocks behavior</strong> is enabled and <strong>read-only</strong>"
en: Can not edit Layout for <strong>{type}</strong> content-type as the <strong>Blocks behavior</strong> is enabled and <strong>read-only</strong>
fi: Sisältötyypin <strong>{type}</strong> asettelua ei voi muokata, koska sisältötyypille ei ole aktivoitu <strong>Volto-palikoita</strong>

note: Default: "Cancel"
en: Cancel
fi: Peruuta

note: Default: "Cancel search"
en: Cancel search
fi: Peruuta haku

note: Default: "Cell"
en: Cell
fi: Sarake

note: Default: "Center"
en: Center
fi: Keskellä

note: Default: "Change Note"
en: Change Note
fi: Muutoskommentti

note: Default: "Change Password"
en: Change Password
fi: Vaida salasana

note: Default: "Change State"
en: Change State
fi: Muuta julkisuutta

note: Default: "Change workflow state recursively"
en: Change workflow state recursively
fi: Muuta työnkulun tila rekursiivisesti

note: Default: "Changes applied"
en: Changes applied.
fi: Muutokset toteutettu.

note: Default: "Changes saved"
en: Changes saved
fi: Muutokset tallennettu

note: Default: "Changes saved."
en: Changes saved.
fi: Muutokset tallennettu

note: Default: "Checkbox"
en: Checkbox
fi: Valinta

note: Default: "Choices"
en: Choices
fi: Luettelo

note: Default: "Choose Image"
en: Choose Image
fi: Valitse kuva

note: Default: "Choose Target"
en: Choose Target
fi: Valitse sisältö

note: Default: "Choose a file"
en: Choose a file
fi: Valitse tiedosto

note: Default: "Clear"
en: Clear
fi: Tyhjennä

note: Default: "Clear filters"
en: Clear filters
fi: Tyhjennä suodattimet

note: Default: "Click to download full sized image"
en: Click to download full sized image
fi: Lataa täysikokoinen kuva

note: Default: "Close"
en: Close
fi: Sulje

note: Default: "Close menu"
en: Close menu
fi: Sulje valikko

note: Default: "Code"
en: Code
fi: Koodi

note: Default: "Collapse item"
en: Collapse item
fi: Sulje kohde

note: Default: "Collection"
en: Collection
fi: Kokoelma

note: Default: "Color"
en: Color
fi: Väri

note: Default: "Comment"
en: Comment
fi: Kommentti

note: Default: "Commenter"
en: Commenter
fi: Kommentoija

note: Default: "Comments"
en: Comments
fi: Kommentit

note: Default: "Compare"
en: Compare
fi: Vertaile

note: Default: "Condition changed"
en: Condition changed
fi: Ehto muutettu

note: Default: "Condition:"
en: Condition:
fi: Ehto:

note: Default: "Configuration Versions"
en: Configuration Versions
fi: Konfiguraation versiot

note: Default: "Configure Content Rule"
en: Configure Content Rule
fi: Määrittele sisältösääntö

note: Default: "Configure Content Rule: {title}"
en: Configure Content Rule: {title}
fi: Määrittele sisältösääntö: {title}

note: Default: "Configure content rule"
en: Configure content rule
fi: Määrittele sisältösääntö

note: Default: "Confirm password"
en: Confirm password
fi: Vahvista salasana

note: Default: "Connection refused"
en: Connection refused
fi: Yhteys epäonnistui

note: Default: "Contact form"
en: Contact form
fi: Yhteydenottolomake

note: Default: "Contained items"
en: Contained items
fi: Sisältö

note: Default: "Content"
en: Content
fi: Sisältö

note: Default: "Content Rule"
en: Content Rule
fi: Sisältösääntö

note: Default: "Content Rules"
en: Content Rules
fi: Sisältösäännöt

note: Default: "Content rules for {title}"
en: Content rules for {title}
fi: Sisältösäännöt kohteelle {title}

note: Default: "Content rules from parent folders"
en: Content rules from parent folders
fi: Sisältösäännöt ylemmistä kansioista

note: Default: "Content type created"
en: Content type created
fi: Luotiin sisältötyyppi

note: Default: "Content type deleted"
en: Content type deleted
fi: Poistettiin sisältötyyppi

note: Default: "Contents"
en: Contents
fi: Sisältö

note: Default: "Controls"
en: Controls
fi: Kontrollit

note: Default: "Copy"
en: Copy
fi: Kopioi

note: Default: "Copy blocks"
en: Copy blocks
fi: Kopioi palikat

note: Default: "Copyright"
en: Copyright
fi: Tekijänoikeudet

note: Default: "Copyright statement or other rights information on this item."
en: Copyright statement or other rights information on this item.
fi: Tekijänoikeuslauseke tai muu sisällön tekijänoikeuksia kuvaava tieto.

note: Default: "Create working copy"
en: Create working copy
fi: Luo työkopio

note: Default: "Created by {creator} on {date}"
en: Created by {creator} on {date}
fi: Luotu {creator} toimesta {date}

note: Default: "Created on"
en: Created on
fi: Luotu

note: Default: "Creator"
en: Creator
fi: Tekijä

note: Default: "Creators"
en: Creators
fi: Tekijät

note: Default: "Criteria"
en: Criteria
fi: Hakuehdot

note: Default: "Current active configuration"
en: Current active configuration
fi: Tämänhetkinen aktiivinen määritys

note: Default: "Current filters applied"
en: Current filters applied
fi: Käytössä olevat suodattimet

note: Default: "Current password"
en: Current password
fi: Nykyinen salasana

note: Default: "Cut"
en: Cut
fi: Leikkaa

note: Default: "Cut blocks"
en: Cut blocks
fi: Leikkaa palikat

note: Default: "Daily"
en: Daily
fi: Päivittäin

note: Default: "Database"
en: Database
fi: Tietokanta

note: Default: "Database Information"
en: Database Information
fi: Tietokannan tiedot

note: Default: "Database Location"
en: Database Location
fi: Tietokannan sijainti

note: Default: "Database Size"
en: Database Size
fi: Tietokannan koko

note: Default: "Database main"
en: Database main
fi: Päätietokanta

note: Default: "Date"
en: Date
fi: Päiväys

note: Default: "Date (newest first)"
en: Date (newest first)
fi: Päivä (uusin ensin)

note: Default: "Default"
en: Default
fi: Oletus

note: Default: "Default view"
en: Default view
fi: Oletusnäkymä

note: Default: "Delete"
en: Delete
fi: Poista

note: Default: "Delete Group"
en: Delete Group
fi: Poista ryhmä

note: Default: "Delete Type"
en: Delete Type
fi: Poista sisältötyyppi

note: Default: "Delete User"
en: Delete User
fi: Poista käyttäjä

note: Default: "Action deleted"
en: Delete action
fi: Poista toiminto

note: Default: "Delete blocks"
en: Delete blocks
fi: Poista palikat

note: Default: "Delete col"
en: Delete col
fi: Poista sarake

note: Default: "Condition deleted"
en: Delete condition
fi: Poista ehto

note: Default: "Delete row"
en: Delete row
fi: Poista valittu rivi

note: Default: "Deleted"
en: Deleted
fi: Poistettu

note: Default: "Depth"
en: Depth
fi: Syvyys

note: Default: "Descending"
en: Descending
fi: Laskeva

note: Default: "Description"
en: Description
fi: Kuvaus

note: Default: "Diff"
en: Diff
fi: Vertailu

note: Default: "Difference between revision {one} and {two} of {title}"
en: Difference between revision {one} and {two} of {title}
fi: {title} muutokset versiosta {one} versioon {two}

note: Default: "Disable"
en: Disable
fi: Poista käytöstä

note: Default: "Disable apply to subfolders"
en: Disable apply to subfolders
fi: Poista käytöstä alikansioissa

note: Default: "Disabled"
en: Disabled
fi: Poistettu käytöstä

note: Default: "Disabled apply to subfolders"
en: Disabled apply to subfolders
fi: Poistettu käytöstä alikansioissa

note: Default: "Distributed under the {license}."
en: Distributed under the {license}.
fi: Julkaistu {license} -lisenssillä.

note: Default: "Add border to inner columns"
en: Divide each row into separate cells
fi: Erottuvat sarakkeet

note: Default: "Do you really want to delete the group {groupname}?"
en: Do you really want to delete the group {groupname}?
fi: Haluatko varmasti poistaa ryhmän {groupname}?

note: Default: "Do you really want to delete type {typename}?"
en: Do you really want to delete the type {typename}?
fi: Haluatko varmasti poistaa sisältötyypin {typename}?

note: Default: "Do you really want to delete the user {username}?"
en: Do you really want to delete the user {username}?
fi: Haluatko varmasti poistaa käyttäjän {username}?

note: Default: "Do you really want to delete this item?"
en: Do you really want to delete this item?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän sisällön?

note: Default: "Document"
en: Document
fi: Sivu

note: Default: "Document view"
en: Document view
fi: Dokumenttinäkymä

note: Default: "Download Event"
en: Download Event
fi: Lataa tapahtuma

note: Default: "Drag and drop files from your computer onto this area or click the “Browse” button."
en: Drag and drop files from your computer onto this area or click the “Browse” button.
fi: Raahaa ja pudota tiedostoja tietokoneeltasi tähän tai paina “Selaa”.

note: Default: "Drop file here to replace the existing file"
en: Drop file here to replace the existing file
fi: Pudota tiedosto tähän korvataksesi olemassaolevan tiedoston

note: Default: "Drop file here to upload a new file"
en: Drop file here to upload a new file
fi: Pudota tiedosto tähän ladataksesi uuden tiedoston

note: Default: "Drop files here ..."
en: Drop files here ...
fi: Pudota tiedosto tänne...

note: Default: "Dry run selected, transaction aborted."
en: Dry run selected, transaction aborted.
fi: Koeajo valittu, toiminto keskeytetty.

note: Default: "E-mail"
en: E-mail
fi: Sähköposti

note: Default: "E-mail addresses do not match."
en: E-mail addresses do not match.
fi: Sähköpostiosoitteet eivät olleet identtiset.

note: Default: "Edit"
en: Edit
fi: Muokkaa

note: Default: "Edit Rule"
en: Edit Rule
fi: Muokkaa sääntöä

note: Default: "Edit comment"
en: Edit comment
fi: Muokkaa kommenttia

note: Default: "Edit field"
en: Edit field
fi: Muokkaa kenttää

note: Default: "Edit fieldset"
en: Edit fieldset
fi: Muokkaa kenttäryhmää

note: Default: "Edit recurrence"
en: Edit recurrence
fi: Muokkaa toistuvuutta

note: Default: "Edit values"
en: Edit values
fi: Muokkaa arvoja

note: Default: "Edit {title}"
en: Edit {title}
fi: Muokkaa {title}

note: Default: "Email"
en: Email
fi: Sähköposti

note: Default: "Email sent"
en: Email sent
fi: Sähköposti lähetetty

note: Default: "Embed code error, please follow the instructions and try again."
en: Embed code error, please follow the instructions and try again.
fi: Virhe upotuskoodissa. Seuraa ohjeita ja yritä uudelleen.

note: Default: "Empty object list"
en: Empty object list
fi: Tyhjä kohdelista

note: Default: "Enable"
en: Enable
fi: Aktivoi

note: Default: "Enable editable Blocks"
en: Enable editable Blocks
fi: Salli palikoiden muokkaus

note: Default: "Enabled"
en: Enabled
fi: Aktivoitu

note: Default: "Enabled here?"
en: Enabled here?
fi: Aktivoi tänne?

note: Default: "Enabled?"
en: Enabled?
fi: Aktivoitu?

note: Default: "End Date"
en: End Date
fi: Päättymispäivä

note: Default: "Enter URL or select an item"
en: Enter URL or select an item
fi: Syötä URL-osoite tai valitse kohde

note: Default: "Enter a username above to search or click 'Show All'"
en: Enter a username above to search or click 'Show All'
fi: Syötä yläpuolelle etsittävä käyttäjähimi tai valitse 'Näytä kaikki'

note: Default: "Enter an email address. This will be your login name. We respect your privacy, and will not give the address away to any third parties or expose it anywhere."
en: Enter an email address. This will be your login name. We respect your privacy, and will not give the address away to any third parties or expose it anywhere.
fi: Syötä sähköpostiosoite, jota haluat käyttää kirjautumistunnuksena. Me kunnioitamme yksityisyyttäsi, emmekä jaa sähköpostiosoitettasi kenellekään muulle tai julkaise sitä missään.

note: Default: "Enter full name, e.g. John Smith."
en: Enter full name, e.g. John Smith.
fi: Syötä koko nimi, esimerkiksi Lumi Vuorinen.

note: Default: "Enter map Embed Code"
en: Enter map Embed Code
fi: Syötä Google Maps -upotuskoodi

note: Default: "Enter the absolute path of the target. Target must exist or be an existing alternative URL path to the target."
en: Enter the absolute path of the target. Target must exist or be an existing alternative url path to the target.
fi: Syötä kohteen osoite. Kohteen tulee olla olemassa tai sen tulee olla olemassaoleva vaihtoehtoinen URL-polku kohteelle.

note: Default: "Enter your current password."
en: Enter your current password.
fi: Syötä nykyinen salasanasi.

note: Default: "Enter your email for verification."
en: Enter your email for verification.
fi: Syötä sähköpostiosoitteesi vahvistusta varten.

note: Default: "Enter your new password. Minimum 8 characters."
en: Enter your new password. Minimum 8 characters.
fi: Syötä uusi salasanasi, jossa on vähintään viisi (8) merkkiä.

note: Default: "Enter your username for verification."
en: Enter your username for verification.
fi: Syötä käyttäjätunnuksesi vahvistusta varten.

note: Default: "Error"
en: Error
fi: Virhe

note: Default: "Event"
en: Event
fi: Tapahtuma

note: Default: "Event listing"
en: Event listing
fi: Tapahtumalista

note: Default: "Event view"
en: Event view
fi: Tapahtuman näkymä

note: Default: "Exclude from navigation"
en: Exclude from navigation
fi: Piilota navigoinnista

note: Default: "Exclude this occurence"
en: Exclude this occurence
fi: Jätä pois tämä päivä

note: Default: "Excluded from navigation"
en: Excluded from navigation
fi: Piilota navigoinnista

note: Default: "Existing alternative urls for this item"
en: Existing alternative urls for this item
fi: Voimassaolevat vaihtoehtoiset URL:t tälle kohteelle

note: Default: "Expand sidebar"
en: Expand sidebar
fi: Laajenna sivupalkki

note: Default: "Expiration Date"
en: Expiration Date
fi: Erääntyminen

note: Default: "Expiration date"
en: Expiration date
fi: Erääntymispäivä

note: Default: "Expired"
en: Expired
fi: Erääntynyt

note: Default: "External URL"
en: External URL
fi: Ulkoinen URL

note: Default: "Facet widget"
en: Facet widget
fi: Fasettilohko

note: Default: "Facets"
en: Facets
fi: Fasetit

note: Default: "Facets on left side"
en: Facets on left side
fi: Fasetit vasemmalla

note: Default: "Facets on right side"
en: Facets on right side
fi: Fasetit oikealla

note: Default: "Facets on top"
en: Facets on top
fi: Fasetit ylälaidassa

note: Default: "Failed to undo transactions"
en: Failed To Undo Transactions
fi: Tapahtumien peruutus epäonnistui

note: Default: "Field"
en: Field
fi: Kenttä

note: Default: "File"
en: File
fi: Tiedosto

note: Default: "File size"
en: File size
fi: Tiedoston koko

note: Default: "File view"
en: File view
fi: Tiedostonäkymä

note: Default: "Filename"
en: Filename
fi: Tiedostonimi

note: Default: "Files uploaded: {uploadedFiles}"
en: Files uploaded: {uploadedFiles}
fi: Lähetetyt tiedostot: {uploadedFiles}

note: Default: "Filter Rules:"
en: Filter Rules:
fi: Suodata säännöt:

note: Default: "Filter by path"
en: Filter by prefix
fi: Suodata alkutunnisteen perusteella

note: Default: "Filter users by groups"
en: Filter users by groups
fi: Suodata käyttäjiä ryhmittäin

note: Default: "Filter…"
en: Filter…
fi: Suodattimet…

note: Default: "First"
en: First
fi: Ensimmäinen

note: Default: "Fixed width columns"
en: Fixed width table cells
fi: Kiinteälevyiset sarakkeet

note: Default: "Fold"
en: Fold
fi: Sulje

note: Default: "Folder"
en: Folder
fi: Kansio

note: Default: "Folder listing"
en: Folder listing
fi: Kansiolistaus

note: Default: "Forbidden"
en: Forbidden
fi: Ei pääsyä

note: Default: "Fourth"
en: Fourth
fi: Neljäs

note: Default: "From"
en: From
fi: Sähköposti

note: Default: "Full"
en: Full
fi: Kokoleveästi

note: Default: "Full Name"
en: Full Name
fi: Koko nimi

note: Default: "Fullname"
en: Fullname
fi: Koko nimi

note: Default: "GNU GPL license"
en: GNU GPL license
fi: GNU GPL -lisenssi

note: Default: "General"
en: General
fi: Yleinen

note: Default: "Global role"
en: Global role
fi: Sivustonlaajuinen rooli

note: Default: "Google Maps Embedded Block"
en: Google Maps Embedded Block
fi: Google Maps -upotuspalikka

note: Default: "Group"
en: Group
fi: Ryhmä

note: Default: "Group created"
en: Group created
fi: Ryhmä luotu

note: Default: "Group roles updated"
en: Group roles updated
fi: Ryhmän roolit päivitetty

note: Default: "Groupname"
en: Groupname
fi: Ryhmän nimi

note: Default: "Groups"
en: Groups
fi: Ryhmät

note: Default: "Header cell"
en: Header cell
fi: Otsikkosolu

note: Default: "Headline"
en: Headline
fi: Otsikko

note: Default: "Headline level"
en: Headline level
fi: Otsikon taso

note: Default: "Hidden facets will still filter the results if proper parameters are passed in URLs"
en: Hidden facets will still filter the results if proper parameters are passed in URLs
fi: Piilotetut fasetit suodattavat tuloksia jos sopivat parametrit syötetään URL:n mukana

note: Default: "Hide Replies"
en: Hide Replies
fi: Piilota vastaukset

note: Default: "Hide facet?"
en: Hide facet?
fi: Piilota fasetti?

note: Default: "History"
en: History
fi: Muutoshistoria

note: Default: "#"
en: History Version Number
fi: Historian versionumero

note: Default: "History of {title}"
en: History of {title}
fi: {title} – muutoshistoria

note: Default: "Home"
en: Home
fi: Etusivu

note: Default: "If all of the following conditions are met:"
en: If all of the following conditions are met:
fi: Jos kaikki seuraavat ehdot täyttyvät:

note: Default: "If selected, this item will not appear in the navigation tree"
en: If selected, this item will not appear in the navigation tree
fi: Kun tämä on valittuna, tämä sisältö ei näy navigoinnissa

note: Default: "If this date is in the future, the content will not show up in listings and searches until this date."
en: If this date is in the future, the content will not show up in listings and searches until this date.
fi: Kun voimaantuloaika on tulevaisuudessa, tämä sisältö ei näy navigoinnissa, sisältölistauksissa tai hakutuloksissa ennen valittua aikaa.

note: Default: "If you are certain this user has abandoned the object, you may unlock the object. You will then be able to edit it."
en: If you are certain this user has abandoned the object, you may unlock the object. You will then be able to edit it.
fi: Jos olet varma, että käyttäjä ei muokkaa kohdetta, voit avata lukituksen. Sen jälkeen voit itse muokata kohdetta.

note: Default: "If you are certain you have the correct web address but are encountering an error, please contact the {site_admin}."
en: If you are certain you have the correct web address but are encountering an error, please contact the {site_admin}.
fi: Jos olet vakuuttunut, että tämä sivu pitäisi olla olemassa, ota yhteyttä sivuston ylläpitoon: {site_admin}.

note: Default: "Image"
en: Image
fi: Kuva

note: Default: "Image gallery"
en: Image gallery
fi: Kuvagalleria

note: Default: "Image size"
en: Image size
fi: Kuvan koko

note: Default: "Image view"
en: Image view
fi: Kuvanäkymä

note: Default: "Include this occurrence"
en: Include this occurence
fi: Sisällytä tämä päivä

note: Default: "Info"
en: Info
fi: Tiedot

note: Default: "Inherit permissions from higher levels"
en: Inherit permissions from higher levels
fi: Peri oikeudet edeltävältä sisältötasolta

note: Default: "Inherited value"
en: Inherited value
fi: Peritty arvo

note: Default: "Insert col after"
en: Insert col after
fi: Lisää sarake valinnan jälkeen

note: Default: "Insert col before"
en: Insert col before
fi: Lisää sarake ennen valintaa

note: Default: "Insert row after"
en: Insert row after
fi: Lisää rivi valinnan jälkeen

note: Default: "Insert row before"
en: Insert row before
fi: Lisää rivi ennen valintaa

note: Default: "Install"
en: Install
fi: Asenna

note: Default: "Installed"
en: Installed
fi: Asennettu

note: Default: "Installed version"
en: Installed version
fi: Asennettu versio

note: Default: "Installing a third party add-on"
en: Installing a third party add-on
fi: Asennetaan kolmannen osapuolen laajennos

note: Default: "days"
en: Interval Daily
fi: Toista päivittäin

note: Default: "Month(s)"
en: Interval Monthly
fi: Toista kuukausittain

note: Default: "week(s)"
en: Interval Weekly
fi: Toista viikoittain

note: Default: "year(s)"
en: Interval Yearly
fi: Toista vuosittain

note: Default: "Invalid block - Will be removed on saving"
en: Invalid Block
fi: Virheellinen palikka

note: Default: "Item batch size"
en: Item batch size
fi: Sivun koko

note: Default: "Item successfully moved."
en: Item successfully moved.
fi: Sisällön siirto onnistui.

note: Default: "Item(s) copied."
en: Item(s) copied.
fi: Sisältö kopioitu.

note: Default: "Item(s) cut."
en: Item(s) cut.
fi: Sisältö leikattu.

note: Default: "Item(s) has been updated."
en: Item(s) has been updated.
fi: Sisältö on päivitetty.

note: Default: "Item(s) pasted."
en: Item(s) pasted.
fi: Sisältö liitetty.

note: Default: "Item(s) state has been updated."
en: Item(s) state has been updated.
fi: Kohteiden tila on päivitetty.

note: Default: "Items"
en: Items
fi: Sisältö

note: Default: "Items must be unique."
en: Items must be unique.
fi: Kohteiden täytyy olla ainutkertaisia.

note: Default: "Label"
en: Label
fi: Nimike

note: Default: "Language"
en: Language
fi: Kieli

note: Default: "Language independent field."
en: Language independent field.
fi: Kieliriippumaton kenttä

note: Default: "Large"
en: Large
fi: Suuri

note: Default: "Last"
en: Last
fi: Viimeinen

note: Default: "Last comment date"
en: Last comment date
fi: Viimeisin kommentti

note: Default: "Last modified"
en: Last modified
fi: Muokattu viimeksi

note: Default: "Latest available configuration"
en: Latest available configuration
fi: Viimeisin saatavilla oleva konfiguraatio

note: Default: "Latest version"
en: Latest version
fi: Viimeisin versio

note: Default: "Layout"
en: Layout
fi: Asettelu

note: Default: "Lead Image"
en: Lead Image
fi: Nostokuva

note: Default: "Left"
en: Left
fi: Vasemmalla

note: Default: "Link"
en: Link
fi: Linkki

note: Default: "Link more"
en: Link more
fi: Lisää

note: Default: "Link redirect view"
en: Link redirect view
fi: Linkin uudelleenohjauksen näkymä

note: Default: "Link Title"
en: Link title
fi: Otsikko

note: Default: "Link to"
en: Link to
fi: Linkin kohde

note: Default: "Link translation for"
en: Link translation for
fi: Linkin käännös kohteelle

note: Default: "Listing"
en: Listing
fi: Luettelo

note: Default: "Listing view"
en: Listing view
fi: Luettelonäkymä

note: Default: "Load more..."
en: Load more
fi: Lataa lisää

note: Default: "Loading."
en: Loading
fi: Ladataan

note: Default: "Login"
en: Log In
fi: Kirjaudu

note: Default: "Log in"
en: Log in
fi: Kirjaudu

note: Default: "Logged out"
en: Logged out
fi: Kirjauduttu ulos

note: Default: "Login"
en: Login
fi: Kirjaudu

note: Default: "Login Failed"
en: Login Failed
fi: Kirjautuminen epäonnistui

note: Default: "Login Name"
en: Login Name
fi: Tunnus

note: Default: "Logout"
en: Logout
fi: Kirjaudu ulos

note: Default: "Reduce cell padding"
en: Make the table compact
fi: Tiivisrivinen taulukko

note: Default: "Manage Translations"
en: Manage Translations
fi: Hallitse käännöksiä

note: Default: "Manage content…"
en: Manage content…
fi: Hallitse sisältöä...

note: Default: "Manage translations for {title}"
en: Manage translations for {title}
fi: Hallitse käännöksiä: {title}

note: Default: "Manual"
en: Manual
fi: Manuaalinen

note: Default: "Manually or automatically added?"
en: Manually or automatically added?
fi: Manuaalisesti vai automaattisesti lisätty?

note: Default: "Maps"
en: Maps
fi: Kartat

note: Default: "Maps URL"
en: Maps URL
fi: Karta URL

note: Default: "Maximum length is {len}."
en: Maximum length is {len}.
fi: Suurin mahdollinen pituus on {len}.

note: Default: "Maximum value is {len}."
en: Maximum value is {len}.
fi: Suurin mahdollinen arvo on {len}.

note: Default: "Medium"
en: Medium
fi: Keskikokoinen

note: Default: "Membership updated"
en: Membership updated
fi: Jäsenyys päivitetty

note: Default: "Message"
en: Message
fi: Viesti

note: Default: "Minimum length is {len}."
en: Minimum length is {len}.
fi: Vähimmäispituus on {len} merkkiä.

note: Default: "Minimum value is {len}."
en: Minimum value is {len}.
fi: Pienin mahdollinen arvo on {len}.

note: Default: "Moderate Comments"
en: Moderate Comments
fi: Kommenttien moderointi

note: Default: "Moderate comments"
en: Moderate comments
fi: Kommenttien moderointi

note: Default: "Monday and Friday"
en: Monday and Friday
fi: Maanantai ja perjantai

note: Default: "Day"
en: Month day
fi: Kuukaudenpäivä

note: Default: "Monthly"
en: Monthly
fi: Kuukausittain

note: Default: "More"
en: More
fi: Lisää

note: Default: "Mosaic layout"
en: Mosaic layout
fi: Mosaic-asettelu

note: Default: "Move down"
en: Move down
fi: Siirrä alaspäin

note: Default: "Move to bottom of folder"
en: Move to bottom of folder
fi: Siirrä kansion pohjalle

note: Default: "Move to top of folder"
en: Move to top of folder
fi: Siirrä kansion pinnalle

note: Default: "Move up"
en: Move up
fi: Siirrä ylöspäin

note: Default: "Multiple choices?"
en: Multiple choices?
fi: Monivalinta?

note: Default: "My email is"
en: My email is
fi: Sähköpostiosoitteeni on

note: Default: "My user name is"
en: My username is
fi: Käyttäjätunnukseni on

note: Default: "Name"
en: Name
fi: Nimi

note: Default: "Narrow"
en: Narrow
fi: Kavenna

note: Default: "Navigate back"
en: Navigate back
fi: Takaisin

note: Default: "Navigation"
en: Navigation
fi: Navigaatio

note: Default: "New password"
en: New password
fi: Uusi salasana

note: Default: "News Item"
en: News Item
fi: Uutinen

note: Default: "News item view"
en: News item view
fi: Uutisnäkymä

note: Default: "No"
en: No
fi: Ei

note: Default: "No transactions found"
en: No Transactions Found
fi: Käännöksiä ei löytynyt

note: Default: "No transactions selected"
en: No Transactions Selected
fi: Käännöksiä ei valittu

note: Default: "No transactions selected to do undo"
en: No Transactions Selected To Do Undo
fi: Käännöksiä ei valittu peruutusta varten

note: Default: "No Video selected"
en: No Video selected
fi: Videota ei valittu

note: Default: "No addons found"
en: No addons found
fi: Lisäosia ei löytynyt

note: Default: "There is no connection to the server, due to a timeout o no network connection."
en: No connection to the server
fi: Ei yhteyttä palvelimeen

note: Default: "No image selected"
en: No image selected
fi: Kuvaa ei ole määritety

note: Default: "No image set in Lead Image content field"
en: No image set in Lead Image content field
fi: Sisällöstä puuttuu nostokuva

note: Default: "No image set in image content field"
en: No image set in image content field
fi: Kuva puuttuu

note: Default: "No items found in this container."
en: No items found in this container.
fi: Ei sisältöä

note: Default: "No items selected"
en: No items selected
fi: Sisältöä ei ole valittu

note: Default: "No map selected"
en: No map selected
fi: Karttaa ei ole määritetty

note: Default: "No occurences set"
en: No occurences set
fi: Toistumista ei ole määritetty

note: Default: "No options"
en: No options
fi: Ei vaihtoehtoja

note: Default: "No results found"
en: No results found
fi: Yhtään tulosta ei löytynyt

note: Default: "No results found."
en: No results found.
fi: Ei tuloksia

note: Default: "No selection"
en: No selection
fi: Ei valintaa

note: Default: "This addon does not provide an uninstall profile."
en: No uninstall profile
fi: Ei sisällä asennuksen poistamista

note: Default: "No value"
en: No value
fi: Ei arvoa

note: Default: "No workflow"
en: No workflow
fi: Ei työnkulkua

note: Default: "None"
en: None
fi: Ei mitään

note: Default: "Note"
en: Note
fi: Muistiinpano

note: Default: "Note that roles set here apply directly to a user. The symbol{plone_svg}indicates a role inherited from membership in a group."
en: Note that roles set here apply directly to a user. The symbol{plone_svg}indicates a role inherited from membership in a group.
fi: Huomioi, että tässä määritellyt roolit kohdistuvat suoraan käyttäjään. Symboli {plone_svg} kertoo että käyttäjälle periytyy rooli ryhmästä.

note: Default: "Number of active objects"
en: Number of active objects
fi: Aktiivisten kohteiden määrä

note: Default: "Object Size"
en: Object Size
fi: Koko

note: Default: "occurrence(s)"
en: Occurences
fi: Toistuminen

note: Default: "Open in a new tab"
en: Open in a new tab
fi: Avaa uudella välilehdellä

note: Default: "Open menu"
en: Open menu
fi: Avaa valikko

note: Default: "Origin"
en: Origin
fi: Kuva

note: Default: "Page"
en: Page
fi: Sivu

note: Default: "Parent fieldset"
en: Parent fieldset
fi: Kenttäjoukko

note: Default: "Password"
en: Password
fi: Salasana

note: Default: "Password reset"
en: Password reset
fi: Salasanan vaihto

note: Default: "Passwords do not match."
en: Passwords do not match.
fi: Salasanat eivät olleet identtiset.

note: Default: "Paste"
en: Paste
fi: Liitä

note: Default: "Personal Information"
en: Personal Information
fi: Henkilötiedot

note: Default: "Personal Preferences"
en: Personal Preferences
fi: Omat asetukset

note: Default: "Personal tools"
en: Personal tools
fi: Omat työkalut

note: Default: "Persons responsible for creating the content of this item. Please enter a list of user names, one per line. The principal creator should come first."
en: Persons responsible for creating the content of this item. Please enter a list of user names, one per line. The principal creator should come first.
fi: Tämän sisällön tuottamiseen osallistuneet käyttäjät. Syötä Yksi käyttäjätunus per rivi. Syötä ensisijainen tekijä ensimmäisenä.

note: Default: "Please continue with the upgrade."
en: Please continue with the upgrade.
fi: Ole hyvä ja jatka päivitystä.

note: Default: "Please ensure you have a backup of your site before performing the upgrade."
en: Please ensure you have a backup of your site before performing the upgrade.
fi: Varmista, että sinulla on varmuuskopio sivustosta ennen päivityksen suorittamista.

note: Default: "Please enter a valid URL by deleting the block and adding a new video block."
en: Please enter a valid URL by deleting the block and adding a new video block.
fi: Syötä toimiva osoite poistamalla tämä palikka ja lisäämällä sitten uusi videopalikka.

note: Default: "Please enter the Embed Code provided by Google Maps -> Share -> Embed map. It should contain the <iframe> code on it."
en: Please enter the Embed Code provided by Google Maps -> Share -> Embed map. It should contain the <iframe> code on it.
fi: Syötä Google Maps -upotuskoodi. Koodin tulee sisältää <frame>-tagi. Löydät koodin Google Maps -palvelusta valitsemalla: Jaa tai upota kartta -> Upota.

note: Default: "Please fill out the form below to set your password."
en: Please fill out the form below to set your password.
fi: Voit vaihtaa salasanan täytämällä oheisen lomakkeen.

note: Default: "Please search for users or use the filters on the side."
en: Please search for users or use the filters on the side.
fi: Etsi käyttäjiä tai käytä suodattimia.

note: Default: "Please upgrade to plone.restapi >= 8.24.0."
en: Please upgrade to plone.restapi >= 8.24.0.
fi: Päivitä plone.restapi

note: Default: "Plone Foundation"
en: Plone Foundation
fi: Plone-säätiön

note: Default: "Plone{reg} Open Source CMS/WCM"
en: Plone{reg} Open Source CMS/WCM
fi: Plone{reg} avoimen lähdenkoodin sisällönhallintajärjestelmä CMS/WCM

note: Default: "Position changed"
en: Position changed
fi: Järjestystä muutettu

note: Default: "Possible values (Enter allowed choices one per line)."
en: Possible values
fi: Mahdolliset arvot

note: Default: "Powered by Plone & Python"
en: Powered by Plone & Python
fi: Voimanlähteenä Plone & Python

note: Default: "Preferences"
en: Preferences
fi: Asetukset

note: Default: "Prettify your code"
en: Prettify your code
fi: Siisti koodisi

note: Default: "Preview"
en: Preview
fi: Esikatselu

note: Default: "Preview Image URL"
en: Preview Image URL
fi: Esikatselukuva URL-osoite

note: Default: "Profile"
en: Profile
fi: Profiili

note: Default: "Properties"
en: Properties
fi: Ominaisuudet

note: Default: "Publication date"
en: Publication date
fi: Julkaisupäivä

note: Default: "Publishing Date"
en: Publishing Date
fi: Voimaantulo

note: Default: "Query"
en: Query
fi: Kysely

note: Default: "Re-enter the password. Make sure the passwords are identical."
en: Re-enter the password. Make sure the passwords are identical.
fi: Syötä salasana uudelleen. Syötettyjen salasanojen tulee olla identtiset.

note: Default: "Read More…"
en: Read More…
fi: Lue lisää…

note: Default: "Rearrange items by…"
en: Rearrange items by…
fi: Järjestä sisältö…

note: Default: "Ends"
en: Recurrence ends
fi: Toistuminen päättyy

note: Default: "after"
en: Recurrence ends after
fi: Toistumisen viimeinen päivä

note: Default: "on"
en: Recurrence ends on
fi: Toistuminen päättyy

note: Default: "Redo"
en: Redo
fi: Toista

note: Default: "Minimalistic table design"
en: Reduce complexity
fi: Yksinkertainen taulukko

note: Default: "Register"
en: Register
fi: Rekisteröidy

note: Default: "Registration form"
en: Registration form
fi: Rekisteröitymislomake

note: Default: "Relevance"
en: Relevance
fi: Osuvuus

note: Default: "Remove"
en: Remove
fi: Poista

note: Default: "Remove item"
en: Remove item
fi: Poista kohde

note: Default: "Remove"
en: Remove recurrence
fi: Poista toistuminen

note: Default: "Remove selected"
en: Remove selected
fi: Poista valitut

note: Default: "Remove term"
en: Remove term
fi: Poista termi

note: Default: "Remove users from group"
en: Remove users from group
fi: Poista käyttäjät ryhmästä

note: Default: "Remove working copy"
en: Remove working copy
fi: Poista työkopio

note: Default: "Rename"
en: Rename
fi: Nimeä uudelleen

note: Default: "Renaming items..."
en: Rename Items Loading Message
fi: Kohteita nimetään uudelleen

note: Default: "Rename items"
en: Rename items
fi: Nimeä uudelleen

note: Default: "Repeat"
en: Repeat
fi: Toista

note: Default: "Repeat every"
en: Repeat every
fi: Toista joka

note: Default: "Repeat on"
en: Repeat on
fi: Toista

note: Default: "Replace existing file"
en: Replace existing file
fi: Korvaa olemassaoleva tiedosto

note: Default: "Reply"
en: Reply
fi: Vastaa

note: Default: "Required"
en: Required
fi: Pakollinen

note: Default: "Required input is missing."
en: Required input is missing.
fi: Pakollista tietoa puuttuu.

note: Default: "Reset title"
en: Reset term title
fi: Tyhjennä termin otsikko

note: Default: "Results limit"
en: Results limit
fi: Tulosten määrä

note: Default: "Results preview"
en: Results preview
fi: Tulosten esikatselu

note: Default: "Results template"
en: Results template
fi: Tulospohja

note: Default: "Reversed order"
en: Reversed order
fi: Käänteinen järjestys

note: Default: "Revert to this revision"
en: Revert to this revision
fi: Palauta tämä versio

note: Default: "Review state"
en: Review state
fi: Julkaisutila

note: Default: "Richtext"
en: Richtext
fi: Muotoiltu teksti

note: Default: "Right"
en: Right
fi: Oikealla

note: Default: "Rights"
en: Rights
fi: Oikeudet

note: Default: "Roles"
en: Roles
fi: Roolit

note: Default: "Root"
en: Root
fi: Juuri

note: Default: "Rule added"
en: Rule added
fi: Sääntö lisätty

note: Default: "Rule enable changed"
en: Rule enable changed
fi: Säännön aktivointi muutettu

note: Default: "Rules"
en: Rules
fi: Säännöt

note: Default: "Save"
en: Save
fi: Tallenna

note: Default: "Save"
en: Save recurrence
fi: Tallenna toistuminen

note: Default: "Saved"
en: Saved
fi: Tallennettu

note: Default: "Schema"
en: Schema
fi: Skeema

note: Default: "Schema updates"
en: Schema updates
fi: Skeemapäivitykset

note: Default: "Search"
en: Search
fi: Haku

note: Default: "Search SVG"
en: Search SVG
fi: Etsi SVG

note: Default: "Search Site"
en: Search Site
fi: Hae sisältöä

note: Default: "Search block"
en: Search block
fi: Haku

note: Default: "Search button label"
en: Search button label
fi: Hakunapin nimike

note: Default: "Search content"
en: Search content
fi: Hae sisältöä

note: Default: "Search for user or group"
en: Search for user or group
fi: Hae käyttäjiä tai ryhmiä

note: Default: "Search group…"
en: Search group…
fi: Etsi ryhmää…

note: Default: "Search input label"
en: Search input label
fi: Hakukentän nimike

note: Default: "Search results"
en: Search results
fi: Hakutulokset

note: Default: "Search results for {term}"
en: Search results for {term}
fi: Hakutulokset: {term}

note: Default: "Search users…"
en: Search users…
fi: Etsi käyttäjiä…

note: Default: "Searched for: <em>{searchedtext}</em>."
en: Searched for: <em>{searchedtext}</em>.
fi: Etsi: <em>{searchedtext}</em>.

note: Default: "Second"
en: Second
fi: Sekunti

note: Default: "Section title"
en: Section title
fi: Osion otsikko

note: Default: "Select"
en: Select
fi: Valitse

note: Default: "Select a date to add to recurrence"
en: Select a date to add to recurrence
fi: Valitse toistumiseen lisättävä päivä

note: Default: "Select columns to show"
en: Select columns to show
fi: Näytettävät sarakkeet

note: Default: "Select the transition to be used for modifying the items state."
en: Select the transition to be used for modifying the items state.
fi: Valitse tilasiirtymä, jolla sisällön julkisuutta muutetaan.

note: Default: "Selected dates"
en: Selected dates
fi: Valitse päivät

note: Default: "Selected items"
en: Selected items
fi: Valitse sisältö

note: Default: "of"
en: Selected items - x of y
fi: Valittu sisältö

note: Default: "Selection"
en: Selection
fi: Valinta

note: Default: "Select…"
en: Select…
fi: Valitse…

note: Default: "Send"
en: Send
fi: Lähetä

note: Default: "Send a confirmation mail with a link to set the password."
en: Send a confirmation mail with a link to set the password.
fi: Lähetä vahvistusviesti ja linkki salasanan asettamista varten.

note: Default: "Set my password"
en: Set my password
fi: Vaihda salasanani

note: Default: "Set your password"
en: Set your password
fi: Vaihda salasanasi

note: Default: "Settings"
en: Settings
fi: Asetukset

note: Default: "Sharing"
en: Sharing
fi: Käyttöoikeudet

note: Default: "Sharing for {title}"
en: Sharing for {title}
fi: {title} – käyttöoikeudet

note: Default: "Short Name"
en: Short Name
fi: Lyhyt nimi

note: Default: "Short name"
en: Short name
fi: Lyhyt nimi

note: Default: "Show"
en: Show
fi: Näytä

note: Default: "Show All"
en: Show All
fi: Näytä kaikki

note: Default: "Show Replies"
en: Show Replies
fi: Näytä vastaukset

note: Default: "Show groups of users below"
en: Show groups of users below
fi: Näytä käyttäjäryhmät alapuolella

note: Default: "Show item"
en: Show item
fi: Näytä kohde

note: Default: "Show search button?"
en: Show search button?
fi: Näytä hakupainike?

note: Default: "Show search input?"
en: Show search input?
fi: Näytä hakukenttä?

note: Default: "Show sorting?"
en: Show sorting?
fi: Näytä lajittelu?

note: Default: "Show total results"
en: Show total results
fi: Näytä tulokset

note: Default: "Shrink sidebar"
en: Shrink sidebar
fi: Kutista sivupalkki

note: Default: "Shrink toolbar"
en: Shrink toolbar
fi: Kutista työkalupalkki

note: Default: "Sign in to start session"
en: Sign in to start session
fi: Kirjaudu sisään

note: Default: "Site Administration"
en: Site Administration
fi: Sivuston ylläpito

note: Default: "Site Setup"
en: Site Setup
fi: Sivuston asetukset

note: Default: "Sitemap"
en: Sitemap
fi: Sivukartta

note: Default: "Size: {size}"
en: Size: {size}
fi: Koko: {size}

note: Default: "Small"
en: Small
fi: Pieni

note: Default: "Sorry, something went wrong with your request"
en: Sorry, something went wrong with your request
fi: Anteeksi, sivua ladattaessa jotain meni pieleen.

note: Default: "Sort by"
en: Sort By
fi: Lajittele

note: Default: "Sort by:"
en: Sort By:
fi: Järjestys:

note: Default: "Sort on"
en: Sort on
fi: Järjestys

note: Default: "Sort on options"
en: Sort on options
fi: Lajittelun vaihtoehdot

note: Default: "Sort transactions by User-Name, Path or Date"
en: Sort transactions by User-Name, Path or Date
fi: Lajittele nimen, polun tai päivämäärän perusteella

note: Default: "Sorted"
en: Sorted
fi: Lajiteltu

note: Default: "Source"
en: Source
fi: Lähde

note: Default: "Specify a youtube video or playlist url"
en: Specify a youtube video or playlist url
fi: Syötä Youtube-videon tai soittolista URL.

note: Default: "Split"
en: Split
fi: Halkaise

note: Default: "Start Date"
en: Start Date
fi: Aloituspäivä

note: Default: "Start of the recurrence"
en: Start of the recurrence
fi: Toistumisen aloituspäivä

note: Default: "Start password reset"
en: Start password reset
fi: Aloita salasanan vaihtaminen

note: Default: "State"
en: State
fi: Julkisuus

note: Default: "Status"
en: Status
fi: Tila

note: Default: "Stop compare"
en: Stop compare
fi: Lopeta vertailu

note: Default: "String"
en: String
fi: Merkkijono

note: Default: "Alternate row background color"
en: Stripe alternate rows with color
fi: Väritä joka toinen rivi

note: Default: "Styling"
en: Styling
fi: Tyyli

note: Default: "Subject"
en: Subject
fi: Aihe

note: Default: "Success"
en: Success
fi: Onnistui

note: Default: "Successfully undone transactions"
en: Successfully Undone Transactions
fi: Toiminnot peruttu onnistuneesti

note: Default: "Summary"
en: Summary
fi: Yhteenveto

note: Default: "Summary view"
en: Summary view
fi: Yhteenvetonäkymä

note: Default: "Switch to"
en: Switch to
fi: Vaihda

note: Default: "Table"
en: Table
fi: Taulukkoa

note: Default: "Table of Contents"
en: Table of Contents
fi: Sisällys

note: Default: "Tabular view"
en: Tabular view
fi: Taulukkonäkymä

note: Default: "Tags"
en: Tags
fi: Tagit eli avainsanat

note: Default: "Tags to add"
en: Tags to add
fi: Lisättävät tagit

note: Default: "Tags to remove"
en: Tags to remove
fi: Poistettavat tagit

note: Default: "Target"
en: Target
fi: Kohde

note: Default: "Target Path (Required)"
en: Target Path (Required)
fi: Kohteen polku (pakollinen)

note: Default: "Target memory size per cache in bytes"
en: Target memory size per cache in bytes
fi: Välimuistin tavoitekoko tavuina

note: Default: "Target number of objects in memory per cache"
en: Target number of objects in memory per cache
fi: Välimuistin tavoitekoko olioiden määrässä

note: Default: "Text"
en: Text
fi: Teksti

note: Default: "Thank you."
en: Thank you.
fi: Kiitos.

note: Default: "The backend is not responding, due to a server timeout or a connection problem of your device. Please check your connection and try again."
en: The backend is not responding, due to a server timeout or a connection problem of your device. Please check your connection and try again.
fi: Sivuston taustapalvelu ei vastaa, johtuen aikakatkaisusta tai verkkovirheestä laitteessasi. Varmista yhteyden toimivuus ja kokeile uudelleen.

note: Default: "The button presence disables the live search, the query is issued when you press ENTER"
en: The button presence disables the live search, the query is issued when you press ENTER
fi: Napin näyttäminen poistaa live-haun käytöstä. Haku käynnistetään kun painat ENTER

note: Default: "The following content rules are active in this Page. Use the content rules control panel to create new rules or delete or modify existing ones."
en: The following content rules are active in this Page. Use the content rules control panel to create new rules or delete or modify existing ones.
fi: Seuraavat sisältösäännöt ovat voimassa tällä sivulla. Käytä sisältösääntöjen hallintapaneelia luodaksesi uusia sääntöjä tai poistaaksesi olemassa olevia.

note: Default: "The item could not be deleted."
en: The item could not be deleted.
fi: Tätä kohdetta ei voitu poistaa.

note: Default: "The link address is:"
en: The link address is:
fi: Linkin osoite on:

note: Default: "The provided alternative url already exists!"
en: The provided alternative url already exists!
fi: Ehdotettu vaihtoehtoinen URL on jo olemassa!

note: Default: "The registration process has been successful. Please check your e-mail inbox for information on how activate your account."
en: The registration process has been successful. Please check your e-mail inbox for information on how activate your account.
fi: Rekisteröinti onnistui. Tarkista, saitko sähköpostiisi ohjeet käyttäjätunnuksesi aktivoimiseksi.

note: Default: "The site configuration is outdated and needs to be upgraded."
en: The site configuration is outdated and needs to be upgraded.
fi: Sivuston konfiguraatio on vanhentunut ja se pitää päivittää.

note: Default: "The working copy was discarded"
en: The working copy was discarded
fi: Työkopio poistettiin

note: Default: "The {plonecms} is {copyright} 2000-{current_year} by the {plonefoundation} and friends."
en: The {plonecms} is {copyright} 2000-{current_year} by the {plonefoundation} and friends.
fi: {plonecms} {copyright} 2000-{current_year} {plonefoundation} ja ystävien toimesta.

note: Default: "There is a configuration problem on the backend"
en: There is a configuration problem on the backend
fi: Taustapalvelussa havaittiin konfiguraatio-ongelma

note: Default: "There was an error with the upgrade."
en: There was an error with the upgrade.
fi: Päivityksessä tapahtui virhe.

note: Default: "There were some errors"
en: There were some errors
fi: Lomakkeesta löytyi virheitä

note: Default: "There were some errors."
en: There were some errors.
fi: Löytyi joitakin puutteita tai virheitä.

note: Default: "Third"
en: Third
fi: Kolmas

note: Default: "This item was locked by {creator} on {date}"
en: This item was locked by {creator} on {date}
fi: Tämä kohde oli lukittu {creator} toimesta {date}

note: Default: "This name will be displayed in the URL."
en: This name will be displayed in the URL.
fi: Tämä on osa sivun näkyvää osoitetta selaimen osoiterivillä.

note: Default: "This page does not seem to exist…"
en: This page does not seem to exist…
fi: Tätä sivua ei näytä olevan olemassa…

note: Default: "This rule is assigned to the following locations:"
en: This rule is assigned to the following locations:
fi: Tämä sääntö on kohdistettu seuraaviin sijainteihin:

note: Default: "Time"
en: Time
fi: Aika

note: Default: "Title"
en: Title
fi: Nimike

note: Default: "Title field error. Value not provided or already existing."
en: Title field error. Value not provided or already existing.
fi: Otsikkovirhe. Arvoa ei syötetty tai se on jo olemassa.

note: Default: "Total active and non-active objects"
en: Total active and non-active objects
fi: Aktiivisten ja ei-aktiivisten kohteiden määrä

note: Default: "Total comments"
en: Total comments
fi: Kommentteja

note: Default: "Total files to upload: {totalFiles}"
en: Total files to upload: {totalFiles}
fi: Kaikkien ladattavien tiedostojen määrä: {totalFiles}

note: Default: "Total number of objects in each cache"
en: Total number of objects in each cache
fi: Jokaisessa välimuistissa olevien kohteiden määrä

note: Default: "Total number of objects in memory from all caches"
en: Total number of objects in memory from all caches
fi: Kaikissa välimuisteissa olevien kohteiden yhteismäärä

note: Default: "Total number of objects in the database"
en: Total number of objects in the database
fi: Tietokannassa olevien kohteiden määrä

note: Default: "Transactions"
en: Transactions
fi: Toiminnot

note: Default: "#"
en: Transactions Checkbox
fi: Toiminnot

note: Default: "Transactions have been sorted"
en: Transactions Have Been Sorted
fi: Toiminnot on lajiteltu

note: Default: "Transactions have been unsorted"
en: Transactions Have Been Unsorted
fi: Toimintojen lajittelu on purettu

note: Default: "Translate to {lang}"
en: Translate to {lang}
fi: Käännä kielelle {lang}

note: Default: "Translation linked"
en: Translation linked
fi: Käännös linkitetty

note: Default: "Translation linking removed"
en: Translation linking removed
fi: Käännöksen linkitys poistettu

note: Default: "Triggering event field error. Please select a value"
en: Triggering event field error. Please select a value
fi: Käynnistä tapahtumakentän virhe. Valtse arvo

note: Default: "Type"
en: Type
fi: Sisältötyyppi

note: Default: "Type a Video (YouTube, Vimeo or mp4) URL"
en: Type a Video (YouTube, Vimeo or mp4) URL
fi: Syötä videon URL (YouTube, Vimeo tai mp4)

note: Default: "Type text..."
en: Type text...
fi: Syötä tekstiä...

note: Default: "Type the heading…"
en: Type the heading…
fi: Syötä otsikko...

note: Default: "Type the title…"
en: Type the title…
fi: Syötä nimike tai otsikko…

note: Default: "URL Management"
en: URL Management
fi: URL-osoitteiden hallinta

note: Default: "URL Management for {title}"
en: URL Management for {title}
fi: URL-osoitteiden hallinta kohteelle {title}

note: Default: "Unassign"
en: Unassign
fi: Poista kohdistus

note: Default: "Unassigned"
en: Unassigned
fi: Kohdistus poistettu

note: Default: "Unauthorized"
en: Unauthorized
fi: Ei pääsyä

note: Default: "Undo"
en: Undo
fi: Peruuta

note: Default: "Undo Controlpanel"
en: Undo Controlpanel
fi: Peruutukset

note: Default: "Unfold"
en: Unfold
fi: Avaa

note: Default: "Unified"
en: Unified
fi: Yhdistetty

note: Default: "Uninstall"
en: Uninstall
fi: Poista asennus

note: Default: "Unknown Block {block}"
en: Unknown Block
fi: Tunnistamaton palikka

note: Default: "Unlink translation for"
en: Unlink translation for
fi: Poista käännöksen linkitys

note: Default: "Unlock"
en: Unlock
fi: Avaa

note: Default: "Unsorted"
en: Unsorted
fi: Lajittelu poistettu

note: Default: "Update"
en: Update
fi: Päivitä

note: Default: "Update installed addons"
en: Update installed addons
fi: Päivitä asennettuja laajennoksia

note: Default: "Update installed addons:"
en: Update installed addons:
fi: Päivitä asennetut lisäosat:

note: Default: "Updates available"
en: Updates available
fi: Päivityksiä saatavilla

note: Default: "Upgrade"
en: Upgrade
fi: Päivitä

note: Default: "Upgrade Plone Site"
en: Upgrade Plone Site
fi: Päivitä Plone-sivusto

note: Default: "Upgrade Report"
en: Upgrade Report
fi: Päivitysraportti

note: Default: "Upgrade Steps"
en: Upgrade Steps
fi: Päivityksen vaiheet

note: Default: "Upload"
en: Upload
fi: Siirrä palvelimelle

note: Default: "Upload a lead image in the 'Lead Image' content field."
en: Upload a lead image in the 'Lead Image' content field.
fi: Tallenna nostokuva sisällön 'Nostokuva'-kentään

note: Default: "Upload files"
en: Upload files
fi: Lähetä palvelimelle tiedostoja

note: Default: "Uploading image"
en: Uploading image
fi: Kuvaa ladataan

note: Default: "Use the form below to define the new content rule"
en: Use the form below to define the new content rule
fi: Käytä alla olevaa lomaketta uuden sisältösäännön määrittelyyn

note: Default: "Use the form below to define, change or remove content rules. Rules will automatically perform actions on content when certain triggers take place. After defining rules, you may want to go to a folder to assign them, using the 'rules' item in the actions menu."
en: Use the form below to define, change or remove content rules. Rules will automatically perform actions on content when certain triggers take place. After defining rules, you may want to go to a folder to assign them, using the 'rules' item in the actions menu.
fi: Käytä allaolevaa lomaketta sisältösääntöjen määrittelyyn, muuttamiseen ja poistoon. Säännöt suorittavat automaattisesti toimintoja tiettyjen ehtojen perusteella. Kun sääntö on luotu ja määriteelty, voit mennä kansioon tai sivuun kohdistamaan ne käyttämällä Säännöt-kohtaa valikossa.

note: Default: "Used for programmatic access to the fieldset."
en: Used for programmatic access to the fieldset.
fi: Tiedon koneellisessa luvussa käytettävä tekninen tunniste.

note: Default: "User"
en: User
fi: Käyttäjä

note: Default: "User Group Membership"
en: User Group Membership
fi: Käyttäjän ryhmäjäsenyys

note: Default: "User Group Settings"
en: User Group Settings
fi: Käyttäjän ryhmän asetukset

note: Default: "User created"
en: User created
fi: Käyttäjä luotu

note: Default: "User name"
en: User name
fi: Käyttäjän nimi

note: Default: "User roles updated"
en: User roles updated
fi: Käyttäjän roolit päivitetty

note: Default: "Username"
en: Username
fi: Käyttäjätunnus

note: Default: "Users"
en: Users
fi: Käyttäjät

note: Default: "Users and Groups"
en: Users and Groups
fi: Käyttäjät ja ryhmät

note: Default: "Using this form, you can manage alternative urls for an item. This is an easy way to make an item available under two different URLs."
en: Using this form, you can manage alternative urls for an item. This is an easy way to make an item available under two different URLs.
fi: Tämän lomakkeen avulla voit hallita vaihtoehtoisia URL-osoitteita kohteelle. Tämä on helppo tapa saada kohde näkyviin useassa osoitteessa.

note: Default: "Variation"
en: Variation
fi: Variaatio

note: Default: "Version Overview"
en: Version Overview
fi: Versiot

note: Default: "Video URL"
en: Video URL
fi: Videon URL

note: Default: "View"
en: View
fi: Näytä

note: Default: "View changes"
en: View changes
fi: Näytä muutokset

note: Default: "View this revision"
en: View this revision
fi: Näytä tämä versio

note: Default: "View"
en: Viewmode
fi: Näkymä

note: Default: "Vocabulary term"
en: Vocabulary term
fi: Sanastotermi

note: Default: "Title"
en: Vocabulary term title
fi: Sanastotermin otsikko

note: Default: "Vocabulary terms"
en: Vocabulary terms
fi: Sanastotermit

note: Default: "You are running in 'debug mode'. This mode is intended for sites that are under development. This allows many configuration changes to be immediately visible, but will make your site run more slowly. To turn off debug mode, stop the server, set 'debug-mode=off' in your buildout.cfg, re-run
en: Warning Regarding debug mode
fi: Varoitus debug-tilaa koskien

note: Default: "We apologize for the inconvenience, but the backend of the site you are accessing is not available right now. Please, try again later."
en: We apologize for the inconvenience, but the backend of the site you are accessing is not available right now. Please, try again later.
fi: Olemme pahoillamme, mutta taustajärjestelmä ei vastaa. Ole hyvä ja kokeile myöhemmin uudelleen.

note: Default: "We apologize for the inconvenience, but the page you were trying to access is not at this address. You can use the links below to help you find what you are looking for."
en: We apologize for the inconvenience, but the page you were trying to access is not at this address. You can use the links below to help you find what you are looking for.
fi: Olemme pahoillamme, mutta tästä osoitteesta ei löytynyt mitään sisältöä.

note: Default: "We apologize for the inconvenience, but you don't have permissions on this resource."
en: We apologize for the inconvenience, but you don't have permissions on this resource.
fi: Olemma pahoillamme, mutta emme löytäneet oikeutta päästä tälle sivulle.

note: Default: "The"
en: Weeek day of month
fi: Viikonpäivä

note: Default: "Weekday"
en: Weekday
fi: Viikonpäivä

note: Default: "Weekly"
en: Weekly
fi: Viikottain

note: Default: "What"
en: What
fi: Mitä

note: Default: "When"
en: When
fi: Milloin

note: Default: "When this date is reached, the content will nolonger be visible in listings and searches."
en: When this date is reached, the content will nolonger be visible in listings and searches.
fi: Kun tähän valittu erääntymisaika koittaa, tämä sisältö poistuu navigoinnista, sisältölistauksista ja hakutuloksissa.

note: Default: "Whether or not execution of further rules should stop after this rule is executed"
en: Whether or not execution of further rules should stop after this rule is executed
fi: Pitäisikö sääntöjen suorittaminen pysäyttää tämän säännön suorittamisen jälkeen

note: Default: "Whether or not other rules should be triggered by the actions launched by this rule. Activate this only if you are sure this won't create infinite loops"
en: Whether or not other rules should be triggered by the actions launched by this rule. Activate this only if you are sure this won't create infinite loops
fi: Pitäisikö muiden sääntöjen käynnistyä tämän säännön toimintojen perusteella. Aktivoi ainoastaan, jos olet varma ettei tämä luo loppumattomia silmukoita

note: Default: "Whether or not the rule is currently enabled"
en: Whether or not the rule is currently enabled
fi: Onko sääntö voimassa vai ei

note: Default: "Who"
en: Who
fi: Kuka

note: Default: "Wide"
en: Wide
fi: Leveä

note: Default: "Updating workflow states..."
en: Workflow Change Loading Message
fi: Työnkulkuja päivitetään

note: Default: "Workflow updated."
en: Workflow updated.
fi: Sisällön tila on päivitetty.

note: Default: "Yearly"
en: Yearly
fi: Vuosittain

note: Default: "Yes"
en: Yes
fi: Kyllä

note: Default: "You are trying to access a protected resource, please {login} first."
en: You are trying to access a protected resource, please {login} first.
fi: Ole hyvä ja {login} nähdäksesi tämän sivun.

note: Default: "You are using an outdated browser"
en: You are using an outdated browser
fi: Käytät vanhentunutta selainta

note: Default: "You can add a comment by filling out the form below. Plain text formatting."
en: You can add a comment by filling out the form below. Plain text formatting.
fi: Kommentoi sisältöä täyttämällä oheinen lomake.

note: Default: "You can control who can view and edit your item using the list below."
en: You can control who can view and edit your item using the list below.
fi: Tällä sivulla voit hallita, kuka voi nähdä tai muokata sisältöä.

note: Default: "You can view the difference of the revisions below."
en: You can view the difference of the revisions below.
fi: Tällä sivulla voit selata sisältöön tehtyjä muutoksia.

note: Default: "You can view the history of your item below."
en: You can view the history of your item below.
fi: Tällä sivulla näet sisällön muutoshistorian.

note: Default: "You can't paste this content here"
en: You can't paste this content here
fi: Liitettävä sisältö ei sopinut tänne

note: Default: "You have been logged out from the site."
en: You have been logged out from the site.
fi: Olet kirjautunut ulos sivustolta.

note: Default: "Your email is required for reset your password."
en: Your email is required for reset your password.
fi: Salasanavaihto ei ole mahdollista ilman toimivaa sähköpostiosoitetta.

note: Default: "Your password has been set successfully. You may now {link} with your new password."
en: Your password has been set successfully. You may now {link} with your new password.
fi: Salasanasi on nyt vaihdettu. Voit nyt {link} uudella salasanalla.

note: Default: "Your preferred language"
en: Your preferred language
fi: Käyttämäsi kieli

note: Default: "Your site is up to date."
en: Your site is up to date.
fi: Sivustosi on ajan tasalla.

note: Default: "Your username is required for reset your password."
en: Your usernaame is required for reset your password.
fi: Käyttäjätunnuksesi tarvitaan salasanan palautusta varten.

note: Default: "Enter an email address. This is necessary in case the password is lost. We respect your privacy, and will not give the address away to any third parties or expose it anywhere."
en: addUserFormEmailDescription
fi: Syötä sähköpostiosoitteesi. Tämä tarvitaan mahdollista salasanan palauttamista varten. Kunnioitamme yksityisyyttäsi emmekä jaa osoitetta kolmansille osapuolille tai paljasta sitä missään.

note: Default: "Enter full name, e.g. John Smith."
en: addUserFormFullnameDescription
fi: Syökä koko nimi, esim. Matti Meikäläinen.

note: Default: "Enter your new password. Minimum 8 characters."
en: addUserFormPasswordDescription
fi: Lisää salasana. Minimissään 8 merkkiä.

note: Default: "Enter a user name, usually something like "jsmith". No spaces or special characters. Usernames and passwords are case sensitive, make sure the caps lock key is not enabled. This is the name used to log in."
en: addUserFormUsernameDescription
fi: Lisää käyttäjätunnus, esim. mameikal. Älä käytä erikoismerkkejä.

note: Default: "Available views"
en: availableViews
fi: Saatavilla olevat näkymät

note: Default: "Forgot your password?"
en: box_forgot_password_option
fi: Unohditko salasanasi?

note: Default: "Checkbox"
en: checkboxFacet
fi: Valintaruutu

note: Default: "Common"
en: common
fi: yleiset

note: Default: "Compare to language"
en: compare_to
fi: Vertaa

note: Default: "Date Range"
en: daterangeFacet
fi: Päivämäärä

note: Default: "delete"
en: delete
fi: poista

note: Default: "Description"
en: description
fi: kuvaus

note: Default: "For security reasons, we store your password encrypted, and cannot mail it to you. If you would like to reset your password, fill out the form below and we will send you an email at the address you gave when you registered to start the process of resetting your password."
en: description_lost_password
fi: Salasanat tallennetaan salattuina, eikä unohtuneen salasanan palauttaminen ole mahdollista. Voit kuitenkin vaihtaa salasanasi uuteen täyttämällä alla olevan lomakkeen. Lähetämme käyttäjätietojesi mukaiseen sähkpostiosoitteesen ohjeet salasanan vaihtamiseksi.

note: Default: "Your password reset request has been mailed. It should arrive in your mailbox shortly. When you receive the message, visit the address it contains to reset your password."
en: description_sent_password
fi: Lähetimme sinulle sähköpostilla ohjeet salasanan vaihtamiseksi. Sen pitäisi tulla sähköpostiisi pian. Kun saat sähköpostin, ole hyvä ja kopioi sen sisältämä osoite selaimesi osoiteriville. Osoite avaa lomakkeen salasanan vaihtamiseksi.

note: Default: "Draft"
en: draft
fi: luonnos

note: Default: "Input must be valid email (something@domain.com)"
en: email
fi: sähköposti

note: Default: "All dates"
en: event_alldates
fi: Päivät

note: Default: "Attendees"
en: event_attendees
fi: Osallistujat

note: Default: "Contact Name"
en: event_contactname
fi: Yhteyshenkilö

note: Default: "Contact Phone"
en: event_contactphone
fi: Puhelinnumero

note: Default: "Website"
en: event_website
fi: Lisätietoja

note: Default: "What"
en: event_what
fi: Mitä

note: Default: "When"
en: event_when
fi: Milloin

note: Default: "Where"
en: event_where
fi: Missä

note: Default: "Password reset confirmation sent"
en: heading_sent_password
fi: Sähköposti salasanan vaihtamiseksi lähetetty

note: Default: "Hero"
en: hero
fi: nosto

note: Default: "HTML"
en: html
fi: HTML

note: Default: "Image"
en: image
fi: kuva

note: Default: "Input must be integer"
en: integer
fi: numero

note: Default: "Intranet"
en: intranet
fi: inranet

note: Default: "My email is"
en: label_my_email_is
fi: Sähköpostiosoitteeni

note: Default: "My user name is"
en: label_my_username_is
fi: Käyttäjätunnukseni

note: Default: "Lead Image Field"
en: leadimage
fi: nostokuva

note: Default: "Listing"
en: listing
fi: luettelo

note: Default: "Loading"
en: loading
fi: ladataan

note: Default: "log in"
en: log in
fi: kirjaudu

note: Default: "Maps"
en: maps
fi: kartta

note: Default: "Maximum Length"
en: maxLength
fi: Maksimipituus

note: Default: "End of the range (including the value itself)"
en: maximum
fi: maksimi

note: Default: "Minimum Length"
en: minLength
fi: Minimipituus

note: Default: "Start of the range"
en: minimum
fi: minimi

note: Default: "Most used"
en: mostUsed
fi: käytetyimmät

note: Default: "No"
en: no
fi: Ei

note: Default: "No workflow state"
en: no workflow state
fi: ei julkaisutilaa

note: Default: "Input must be number"
en: number
fi: numero

note: Default: "of the month"
en: of the month
fi: kuukaudessa

note: Default: "or try a different page."
en: or try a different page.
fi: kokeile jotain muuta sivua.

note: Default: "others"
en: others
fi: muut

note: Default: "Pending"
en: pending
fi: odottaa

note: Default: "Private"
en: private
fi: yksityinen

note: Default: "Published"
en: published
fi: julkaistu

note: Default: "Select…"
en: querystring-widget-select
fi: Valitse...

note: Default: "results"
en: results found
fi: hakutulosta

note: Default: "return to the site root"
en: return to the site root
fi: Palaa sivuston juureen

note: Default: "and"
en: rrule_and
fi: ja

note: Default: "(~approximate)"
en: rrule_approximate
fi: noin

note: Default: "day"
en: rrule_day
fi: päivä

note: Default: "days"
en: rrule_days
fi: päiviä

note: Default: "every"
en: rrule_every
fi: joka

note: Default: "hour"
en: rrule_hour
fi: tunti

note: Default: "hours"
en: rrule_hours
fi: tunteja

note: Default: "minutes"
en: rrule_minutes
fi: minuutteja

note: Default: "month"
en: rrule_month
fi: kuukausi

note: Default: "months"
en: rrule_months
fi: kuukausia

note: Default: "Select"
en: selectFacet
fi: Valitse

note: Default: "Select view"
en: selectView
fi: Valitse näkymä

note: Default: "Skip to footer"
en: skiplink-footer
fi: Siirry alatunnisteeseen

note: Default: "Skip to main content"
en: skiplink-main-content
fi: Siirry sisältöön

note: Default: "Skip to navigation"
en: skiplink-navigation
fi: Siirry navigointiin

note: Default: "sort"
en: sort
fi: järjestys

note: Default: "Table"
en: table
fi: taulukko

note: Default: "Title"
en: title
fi: nimike

note: Default: "Table of Contents"
en: toc
fi: sisällys

note: Default: "Input must be valid url (www.something.com or http(s)://www.something.com)"
en: url
fi: URL

note: Default: "user avatar"
en: user avatar
fi: käyttäjäkuva

note: Default: "Views"
en: views
fi: Näkymät

note: Default: "Visit external website"
en: visit_external_website
fi: Tapahtuman linkki tai nettisivu

note: Default: "You are not authorized to perform this operation."
en: workingCopyErrorUnauthorized
fi: Sinulla ei ole oikeutta tehdä tätä

note: Default: "An error occurred while performing this operation."
en: workingCopyGenericError
fi: Virhe

note: Default: "Yes"
en: yes
fi: Kyllä

note: Default: "{count} selected"
en: {count} selected
fi: {count} valittu

note: Default: "{title} copied."
en: {title} copied.
fi: {title} on kopioitu.

note: Default: "{title} cut."
en: {title} cut.
fi: {title} on leikattu.

note: Default: "{title} has been deleted."
en: {title} has been deleted.
fi: {title} on poistettu.
