Plone - en to af translation catalogue (8 entries)

note: Default: "By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, inherited values are explicitly labeled as 'Inherited value' and receive a green check mark {inherited}. Similarly, ro
en: By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, the symbol {inherited} indicates an inherited value. Similarly, the symbol {global} indicates a global role, which is managed by the site administrator.
af: By verstek word toestemmings uit die houer van hierdie item geërf. As jy dit deaktiveer, sal slegs die uitdruklik gedefinieerde deeltoestemmings geldig wees. In die oorsig dui die simbool {inherited} ’n geërfde waarde aan. Net so dui die simbool {global} ’n globale rol aan wat deur die werfadministrateur bestuur word.

note: Default: "Content title"
en: Content title
af: Inhoudstitel

note: Default: "Pop-up closed."
en: Pop-up closed.
af: Opspringende venster gesluit.

note: Default: "Pop-up opened: {title}"
en: Pop-up opened: {title}
af: Opspringende venster geopen: {title}

note: Default: "Error"
en: toast_type_error
af: Fout

note: Default: "Information"
en: toast_type_info
af: Inligting

note: Default: "Success"
en: toast_type_success
af: Sukses

note: Default: "Warning"
en: toast_type_warning
af: Waarskuwing
