Plone - en to ar translation catalogue (8 entries)

note: Default: "By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, inherited values are explicitly labeled as 'Inherited value' and receive a green check mark {inherited}. Similarly, ro
en: By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, the symbol {inherited} indicates an inherited value. Similarly, the symbol {global} indicates a global role, which is managed by the site administrator.
ar: افتراضيًا، تُورَّث الأذونات من الحاوية لهذا العنصر. إذا عطّلت ذلك، فستكون أذونات المشاركة المُعرَّفة صراحة فقط صالحة. في النظرة العامة، يشير الرمز {inherited} إلى قيمة موروثة. وبالمثل، يشير الرمز {global} إلى دور عام يديره مسؤول الموقع.

note: Default: "Content title"
en: Content title
ar: عنوان المحتوى

note: Default: "Pop-up closed."
en: Pop-up closed.
ar: تم إغلاق النافذة المنبثقة.

note: Default: "Pop-up opened: {title}"
en: Pop-up opened: {title}
ar: تم فتح النافذة المنبثقة: {title}

note: Default: "Error"
en: toast_type_error
ar: خطأ

note: Default: "Information"
en: toast_type_info
ar: معلومات

note: Default: "Success"
en: toast_type_success
ar: نجاح

note: Default: "Warning"
en: toast_type_warning
ar: تحذير
