Plone - en to bg translation catalogue (8 entries)

note: Default: "By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, inherited values are explicitly labeled as 'Inherited value' and receive a green check mark {inherited}. Similarly, ro
en: By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, the symbol {inherited} indicates an inherited value. Similarly, the symbol {global} indicates a global role, which is managed by the site administrator.
bg: По подразбиране разрешенията от контейнера на този елемент се наследяват. Ако изключите това, валидни ще бъдат само изрично зададените разрешения за споделяне. В прегледа символът {inherited} обозначава наследена стойност. По същия начин символът {global} обозначава глобална роля, която се управлява от администратора на сайта.

note: Default: "Content title"
en: Content title
bg: Заглавие на съдържанието

note: Default: "Pop-up closed."
en: Pop-up closed.
bg: Изскачащият прозорец е затворен.

note: Default: "Pop-up opened: {title}"
en: Pop-up opened: {title}
bg: Изскачащият прозорец е отворен: {title}

note: Default: "Error"
en: toast_type_error
bg: Грешка

note: Default: "Information"
en: toast_type_info
bg: Информация

note: Default: "Success"
en: toast_type_success
bg: Успех

note: Default: "Warning"
en: toast_type_warning
bg: Предупреждение
