Plone - en to ca translation catalogue (979 entries)

note: Default: "<p>Add some HTML here</p>"
en: <p>Add some HTML here</p>
ca: <p>Afegeix codi HTML aquí</p>

note: Default: "Account Registration Completed"
en: Account Registration Completed
ca: Registre del compte completat

note: Default: "Account activation completed"
en: Account activation completed
ca: Activació del compte completat

note: Default: "Action"
en: Action
ca: Acció

note: Default: "Action changed"
en: Action changed
ca: Acció canviada

note: Default: "Action:"
en: Action:
ca: Acció:

note: Default: "Actions"
en: Actions
ca: Accions

note: Default: "Activate and deactivate add-ons in the lists below."
en: Activate and deactivate
ca: Activar i desactivar

note: Default: "Active"
en: Active
ca: Actiu

note: Default: "Active content rules in this Page"
en: Active content rules in this Page
ca: Regles de contingut actives en aquesta pàgina

note: Default: "Add"
en: Add
ca: Afegeix

note: Default: "Add"
en: Add (object list)
ca: Afegeix

note: Default: "To make new add-ons show up here, add them to your configuration, build, and restart the server process. For detailed instructions see"
en: Add Addons
ca: Afegeix complements

note: Default: "Add Alternative URL"
en: Add Alternative URL
ca: Afegir URL alternativa

note: Default: "Add Content…"
en: Add Content
ca: Afegeix contingut

note: Default: "Add Content Rule"
en: Add Content Rule
ca: Afegir regla de contingut

note: Default: "Add Rule"
en: Add Rule
ca: Afegir regla

note: Default: "Add Translation…"
en: Add Translation…
ca: Afegeix traducció…

note: Default: "Add User"
en: Add User
ca: Afegeix usuari

note: Default: "Add a description…"
en: Add a description…
ca: Afegeix una descripció

note: Default: "Add a new alternative url"
en: Add a new alternative url
ca: Afegir una nova URL alternativa

note: Default: "Action added"
en: Add action
ca: Acció afegida

note: Default: "Add block"
en: Add block
ca: Afegeix bloc

note: Default: "Add block in position {index}"
en: Add block in position {index}
ca: Afegir bloc a la posició {index}

note: Default: "Add block…"
en: Add block…
ca: Afegeix bloc…

note: Default: "Condition added"
en: Add condition
ca: Condició afegida

note: Default: "Add content rule"
en: Add content rule
ca: Afegir regla de contingut

note: Default: "Add criteria"
en: Add criteria
ca: Afegeix criteri

note: Default: "Add date"
en: Add date
ca: Afegeix data

note: Default: "Add element to container"
en: Add element to container
ca: Afegir element al contenidor

note: Default: "Add field"
en: Add field
ca: Afegeix camp

note: Default: "Add fieldset"
en: Add fieldset
ca: Afegeix grup de camps (fieldset)

note: Default: "Add group"
en: Add group
ca: Afegeix grup

note: Default: "Add new content type"
en: Add new content type
ca: Afegeix un nou tipus de contingut

note: Default: "Add new group"
en: Add new group
ca: Afegeix un nou grup

note: Default: "Add new user"
en: Add new user
ca: Afegeix un nou usuari

note: Default: "Add to Groups"
en: Add to Groups
ca: Afegeix a grups

note: Default: "Add users to group"
en: Add users to group
ca: Afegir usuaris al grup

note: Default: "Add term"
en: Add vocabulary term
ca: Afegeix un nou terme del vocabulari

note: Default: "Add {type}"
en: Add {type}
ca: Afegeix {type}

note: Default: "Add-Ons"
en: Add-Ons
ca: Complements

note: Default: "Add-on Configuration"
en: Add-on Configuration
ca: Configuració de complements

note: Default: "Add-ons"
en: Add-ons
ca: Complements

note: Default: "Add-ons Settings"
en: Add-ons Settings
ca: Configuració de complements

note: Default: "Added"
en: Added
ca: Afegit

note: Default: "Additional date"
en: Additional date
ca: Data addicional

note: Default: "Addon could not be installed"
en: Addon could not be installed
ca: No s'ha pogut instal·lar el complement

note: Default: "Addon could not be uninstalled"
en: Addon could not be uninstalled
ca: No s'ha pogut desinstal·lar el complement

note: Default: "Addon could not be upgraded"
en: Addon could not be upgraded
ca: No s'ha pogut actualitzar el complement

note: Default: "Addon installed succesfuly"
en: Addon installed succesfuly
ca: Complement instal·lat correctament

note: Default: "Addon uninstalled succesfuly"
en: Addon uninstalled succesfuly
ca: Complement desinstal·lat correctament

note: Default: "Addon upgraded succesfuly"
en: Addon upgraded succesfuly
ca: Complement actualitzat correctament

note: Default: "Advanced facet?"
en: Advanced facet?
ca: Faceta avançada?

note: Default: "Advanced facets are initially hidden and displayed on demand"
en: Advanced facets are initially hidden and displayed on demand
ca: Les facetes avançades estan inicialment ocultes i es mostren a demanda

note: Default: "Album view"
en: Album view
ca: Album

note: Default: "Alias"
en: Alias
ca: Àlies

note: Default: "Alias has been added"
en: Alias has been added
ca: S'ha afegit l'àlies

note: Default: "Aliases have been removed."
en: Aliases have been removed.
ca: S'han eliminat els àlies.

note: Default: "Aliases have been uploaded."
en: Aliases have been uploaded.
ca: S'han carregat els àlies.

note: Default: "Alignment"
en: Alignment
ca: Posicionament

note: Default: "All"
en: All
ca: Tots

note: Default: "All content"
en: All content
ca: Tot el contingut

note: Default: "Existing alternative URLs for this site"
en: All existing alternative urls for this site
ca: Existeixen URL alternatives per a aquest lloc

note: Default: "Alphabetically"
en: Alphabetically
ca: Alfabèticament

note: Default: "Alt text"
en: Alt text
ca: Text alternatiu (alt)

note: Default: "Leave empty if the image is purely decorative."
en: Alt text hint
ca: Deixeu el camp buit si la imatge és purament decorativa

note: Default: "Describe the purpose of the image."
en: Alt text hint link text
ca: Descriu el propòsit de la imatge

note: Default: "Alternative URL path (Required)"
en: Alternative url path (Required)
ca: Ruta de l'URL alternativa (obligatori)

note: Default: "Alternative url path must start with a slash."
en: Alternative url path must start with a slash.
ca: La ruta de l'URL alternativa ha de començar amb una barra inclinada.

note: Default: "Alternative URL path → target URL path (date and time of creation, manually created yes/no)"
en: Alternative url path → target url path (date and time of creation, manually created yes/no)
ca: Ruta de l'URL alternativa → ruta de l'URL de destí (data i hora de creació, creat manualment sí/no)

note: Default: "Applied to subfolders"
en: Applied to subfolders
ca: Aplicat a subcarpetes

note: Default: "Applies to subfolders?"
en: Applies to subfolders?
ca: S'aplica a subcarpetes?

note: Default: "Apply to subfolders"
en: Apply to subfolders
ca: Aplicar a subcarpetes

note: Default: "Apply working copy"
en: Apply working copy
ca: Aplicar la còpia de treball

note: Default: "Are you sure you want to delete this field?"
en: Are you sure you want to delete this field?
ca: Esteu segurs que voleu eliminar aquest camp?

note: Default: "Are you sure you want to delete this fieldset including all fields?"
en: Are you sure you want to delete this fieldset including all fields?
ca: Esteu segurs que voleu eliminar aquest grup de camps i tots els camps que inclou?

note: Default: "Ascending"
en: Ascending
ca: Ascendent

note: Default: "Assign the {role} role to {entry}"
en: Assign the {role} role to {entry}
ca: Assignar el rol {role} a {entry}

note: Default: "Assignments"
en: Assignments
ca: Tasques

note: Default: "Automatically"
en: Automatically
ca: Automàticament

note: Default: "Available"
en: Available
ca: Disponible

note: Default: "Available content rules:"
en: Available content rules:
ca: Regles de contingut disponibles:

note: Default: "Back"
en: Back
ca: Enrere

note: Default: "Base search query"
en: Base search query
ca: Consulta de cerca base

note: Default: "Block"
en: Block
ca: Bloc

note: Default: "Both"
en: Both
ca: Ambdós

note: Default: "Both email address and password are case sensitive, check that caps lock is not enabled."
en: Both email address and password are case sensitive, check that caps lock is not enabled.
ca: Tant l'adreça de correu electrònic com la contrasenya distingeixen entre majúscules i minúscules, comproveu que la tecla de majúscules no estigui activada.

note: Default: "Breadcrumbs"
en: Breadcrumbs
ca: Barra de navegació

note: Default: "Broken relations"
en: Broken relations
ca: Relacions trencades

note: Default: "Browse"
en: Browse
ca: Navega

note: Default: "Browse the site, drop an image, or use a URL"
en: Browse the site, drop an image, or type a URL
ca: Navega pel lloc, deixa anar una imatge o escriu una URL

note: Default: "Bulk upload CSV"
en: BulkUploadAltUrls
ca: Càrrega massiva de CSV

note: Default: "By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, inherited values are explicitly labeled as 'Inherited value' and receive a green check mark {inherited}. Similarly, ro
en: By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, the symbol {inherited} indicates an inherited value. Similarly, the symbol {global} indicates a global role, which is managed by the site administrator.
ca: Per defecte, els permisos del contenidor d'aquest element són heretats. Si desactiveu aquesta opció, només seran vàlids els permisos de compartició definits explícitament. A la vista general, el símbol {inherited} indica un valor heretat. De la mateixa manera, el símbol {global} indica un rol global, que és gestionat per l'administrador del lloc.

note: Default: "CSV file"
en: CSVFile
ca: Fitxer CSV

note: Default: "Cache Name"
en: Cache Name
ca: Nom de la memòria cau

note: Default: "Can not edit Layout for <strong>{type}</strong> content-type as it doesn't have support for <strong>Volto Blocks</strong> enabled"
en: Can not edit Layout for <strong>{type}</strong> content-type as it doesn't have support for <strong>Volto Blocks</strong> enabled
ca: No es pot editar la plantilla per al tipus de contingut <strong>{type}</strong> perquè no té activat el suport de <strong>Volto Blocks</strong>

note: Default: "Can not edit Layout for <strong>{type}</strong> content-type as the <strong>Blocks behavior</strong> is enabled and <strong>read-only</strong>"
en: Can not edit Layout for <strong>{type}</strong> content-type as the <strong>Blocks behavior</strong> is enabled and <strong>read-only</strong>
ca: No es pot editar la plantilla per al tipus de contingut <strong>{type}</strong> perquè el suport de <strong>Volto Blocks</strong> està activat i és de <strong>només lectura</strong>

note: Default: "Cancel"
en: Cancel
ca: Cancel·lar

note: Default: "Cancel search"
en: Cancel search
ca: Cancel·la la cerca

note: Default: "Cell"
en: Cell
ca: Cel·la

note: Default: "Center"
en: Center
ca: Centre

note: Default: "Change Note"
en: Change Note
ca: Canvia nota

note: Default: "Change Password"
en: Change Password
ca: Canvia la contrasenya

note: Default: "Change State"
en: Change State
ca: Canvia d'estat

note: Default: "Change workflow state recursively"
en: Change workflow state recursively
ca: Canvieu l'estat del flux de treball de manera recursiva

note: Default: "Changes applied"
en: Changes applied.
ca: Canvis aplicats

note: Default: "Changes saved"
en: Changes saved
ca: S'han guardat els canvis

note: Default: "Changes saved."
en: Changes saved.
ca: S'han guardat els canvis.

note: Default: "Check this box to customize the title, description, or image of the target content item for this teaser. Leave it unchecked to show updates to the target content item if it is edited later."
en: Check this box to customize the title, description, or image of the target content item for this teaser. Leave it unchecked to show updates to the target content item if it is edited later.
ca: Marca aquesta casella per personalitzar el títol, la descripció o la imatge de l'element de contingut de destí per aquesta vista prèvia. Deixa-la desmarcada per mostrar les actualitzacions de l'element de contingut de destí si s'edita més endavant.

note: Default: "Checkbox"
en: Checkbox
ca: Casella de selecció

note: Default: "Choices"
en: Choices
ca: Opcions

note: Default: "Choose Image"
en: Choose Image
ca: Trieu Imatge

note: Default: "Choose Target"
en: Choose Target
ca: Trieu Destí

note: Default: "Choose a file"
en: Choose a file
ca: Trieu un fitxer

note: Default: "Clear"
en: Clear
ca: Clar

note: Default: "Clear URL"
en: Clear URL
ca: Esborra l'URL

note: Default: "Clear filters"
en: Clear filters
ca: Esborra filtres

note: Default: "Clear search"
en: Clear search
ca: Neteja la cerca

note: Default: "Click to download full sized image"
en: Click to download full sized image
ca: Feu clic per descarregar la imatge a mida completa

note: Default: "Close"
en: Close
ca: Tanca

note: Default: "Close menu"
en: Close menu
ca: Tanca el menú

note: Default: "Code"
en: Code
ca: Codi

note: Default: "Collapse item"
en: Collapse item
ca: Redueix l'element

note: Default: "Collection"
en: Collection
ca: Col·lecció

note: Default: "Comment"
en: Comment
ca: Comentar

note: Default: "Commenter"
en: Commenter
ca: Comentarista

note: Default: "Comments"
en: Comments
ca: Comentaris

note: Default: "Compare"
en: Compare
ca: Compara

note: Default: "Condition changed"
en: Condition changed
ca: Condició canviada

note: Default: "Condition:"
en: Condition:
ca: Condició:

note: Default: "Configuration Versions"
en: Configuration Versions
ca: Versions de configuració

note: Default: "Configure Content Rule"
en: Configure Content Rule
ca: Configura la regla de contingut

note: Default: "Configure Content Rule: {title}"
en: Configure Content Rule: {title}
ca: Configura la regla de contingut: {title}

note: Default: "Configure content rule"
en: Configure content rule
ca: Configura la regla de contingut

note: Default: "Confirm password"
en: Confirm password
ca: Confirma la contrassenya

note: Default: "Connection refused"
en: Connection refused
ca: Connexió rebutjada

note: Default: "Contact form"
en: Contact form
ca: Formulari de contacte

note: Default: "Contained items"
en: Contained items
ca: Elements continguts

note: Default: "Container settings"
en: Container settings
ca: Configuració del contenidor

note: Default: "Content"
en: Content
ca: Contingut

note: Default: "Content Rule"
en: Content Rule
ca: Regla de contingut

note: Default: "Content Rules"
en: Content Rules
ca: Regles de contingut

note: Default: "Content rules for {title}"
en: Content rules for {title}
ca: Regles de contingut per a {title}

note: Default: "Content rules from parent folders"
en: Content rules from parent folders
ca: Regles de contingut de les carpetes pare

note: Default: "Content that links to or references {title}"
en: Content that links to or references {title}
ca: Contingut que enllaça o fa referència a {title}

note: Default: "Content title"
en: Content title
ca: Títol del contingut

note: Default: "Content type created"
en: Content type created
ca: Tipus de contingut creat

note: Default: "Content type deleted"
en: Content type deleted
ca: Tipus de contingut eliminat

note: Default: "Contents"
en: Contents
ca: Continguts

note: Default: "Copy"
en: Copy
ca: Copia

note: Default: "Copy blocks"
en: Copy blocks
ca: Copia blocs

note: Default: "Copyright statement or other rights information on this item."
en: Copyright statement or other rights information on this item.
ca: Declaració de drets d'autor o informació sobre altres drets sobre aquest article.

note: Default: "Create or delete relations to target"
en: Create or delete relations to target
ca: Crea o elimina relacions amb el destí

note: Default: "Create working copy"
en: Create working copy
ca: Crea una còpia de treball

note: Default: "Created after"
en: Created after
ca: Creat després de

note: Default: "Created before"
en: Created before
ca: Creat abans de

note: Default: "Created by {creator} on {date}"
en: Created by {creator} on {date}
ca: Creat per {creator} el {date}

note: Default: "Created on"
en: Created on
ca: Creat el

note: Default: "Creator"
en: Creator
ca: Creador

note: Default: "Creators"
en: Creators
ca: Creadors

note: Default: "Criteria"
en: Criteria
ca: Criteris

note: Default: "Current active configuration"
en: Current active configuration
ca: Configuració activa actual

note: Default: "Current filters applied"
en: Current filters applied
ca: Filtres actuals aplicats

note: Default: "Current password"
en: Current password
ca: Contrasenya actual

note: Default: "Customize teaser content"
en: Customize teaser content
ca: Personalitza el contingut de la vista prèvia

note: Default: "Cut"
en: Cut
ca: Talla

note: Default: "Cut blocks"
en: Cut blocks
ca: Talla bloc

note: Default: "Daily"
en: Daily
ca: Diàriament

note: Default: "Database"
en: Database
ca: Base de dades

note: Default: "Database Information"
en: Database Information
ca: Informació de la base de dades

note: Default: "Database Location"
en: Database Location
ca: Ubicació de la base de dades

note: Default: "Database Size"
en: Database Size
ca: Mida de la base de dades

note: Default: "Database main"
en: Database main
ca: Base de dades principal

note: Default: "Date"
en: Date
ca: Data

note: Default: "Date (newest first)"
en: Date (newest first)
ca: Data (el més nou primer)

note: Default: "Default"
en: Default
ca: Per defecte

note: Default: "Default value"
en: Default value
ca: Valor per defecte

note: Default: "Default view"
en: Default view
ca: Per defecte

note: Default: "Delete"
en: Delete
ca: Suprimeix

note: Default: "Delete Group"
en: Delete Group
ca: Suprimeix el grup

note: Default: "Delete Type"
en: Delete Type
ca: Suprimeix el tipus

note: Default: "Delete User"
en: Delete User
ca: Suprimeix l'usuari

note: Default: "Action deleted"
en: Delete action
ca: Elimina l'acció

note: Default: "Delete blocks"
en: Delete blocks
ca: Elimina blocs

note: Default: "Delete col"
en: Delete col
ca: Elimina columna

note: Default: "Condition deleted"
en: Delete condition
ca: Elimina la condició

note: Default: "Delete row"
en: Delete row
ca: Suprimeix la fila

note: Default: "Delete selected items?"
en: Delete selected items?
ca: Voleu eliminar els elements seleccionats?

note: Default: "Delete this item?"
en: Delete this item?
ca: Voleu eliminar aquest element?

note: Default: "Deleted"
en: Deleted
ca: Eliminat

note: Default: "Depth"
en: Depth
ca: Profunditat

note: Default: "Descending"
en: Descending
ca: Descendent

note: Default: "Description"
en: Description
ca: Descripció

note: Default: "Diff"
en: Diff
ca: Diferència

note: Default: "Difference between revision {one} and {two} of {title}"
en: Difference between revision {one} and {two} of {title}
ca: Diferència entre la revisió {one} i {two} de {title}

note: Default: "Disable"
en: Disable
ca: Desactiva

note: Default: "Disable apply to subfolders"
en: Disable apply to subfolders
ca: Desactiva l'aplicació a subcarpetes

note: Default: "Disabled"
en: Disabled
ca: Desactivat

note: Default: "Disabled apply to subfolders"
en: Disabled apply to subfolders
ca: Aplicació a subcarpetes desactivada

note: Default: "Distributed under the {license}."
en: Distributed under the {license}.
ca: Distribuït sota la {license}.

note: Default: "Add border to inner columns"
en: Divide each row into separate cells
ca: Afegeix una vora a les columnes interiors

note: Default: "Do you really want to delete the group {groupname}?"
en: Do you really want to delete the group {groupname}?
ca: Realment voleu suprimir el grup {groupname}?

note: Default: "Do you really want to delete type {typename}?"
en: Do you really want to delete the type {typename}?
ca: Realment voleu suprimir el tipus {typename}?

note: Default: "Do you really want to delete the user {username}?"
en: Do you really want to delete the user {username}?
ca: Realment voleu suprimir l'usuari {username}?

note: Default: "Do you really want to delete this item?"
en: Do you really want to delete this item?
ca: Realment voleu suprimir aquest element?

note: Default: "Document view"
en: Document view
ca: Document

note: Default: "Download Event"
en: Download Event
ca: Descarrega l'esdeveniment

note: Default: "Download file"
en: Download file
ca: Descarrega el fitxer

note: Default: "Drag and drop files from your computer onto this area or click the “Browse” button."
en: Drag and drop files from your computer onto this area or click the “Browse” button.
ca: Arrossegueu fitxers des del vostre ordinador a aquesta àrea o feu clic al botó "Navega".

note: Default: "Drop file here to replace the existing file"
en: Drop file here to replace the existing file
ca: Deixeu anar el fitxer aquí per substituir el fitxer existent

note: Default: "Drop file here to upload a new file"
en: Drop file here to upload a new file
ca: Deixeu anar el fitxer aquí per pujar un fitxer nou

note: Default: "Drop files here ..."
en: Drop files here ...
ca: Deixeu fitxers aquí...

note: Default: "Dry run selected, transaction aborted."
en: Dry run selected, transaction aborted.
ca: Execució de prova seleccionada, transacció avortada.

note: Default: "E-mail"
en: E-mail
ca: correu electrònic

note: Default: "E-mail addresses do not match."
en: E-mail addresses do not match.
ca: Les adreces de correu electrònic no coincideixen.

note: Default: "Edit"
en: Edit
ca: Edita

note: Default: "Edit Alternative URL"
en: Edit Alternative URL
ca: Edita l'URL alternativa

note: Default: "Edit Rule"
en: Edit Rule
ca: Edita la regla

note: Default: "Edit comment"
en: Edit comment
ca: Edita el comentari

note: Default: "Edit field"
en: Edit field
ca: Edita el camp

note: Default: "Edit fieldset"
en: Edit fieldset
ca: Edita el conjunt de camps

note: Default: "Edit recurrence"
en: Edit recurrence
ca: Edita la recurrència

note: Default: "Edit values"
en: Edit values
ca: Edita valors

note: Default: "Edit {title}"
en: Edit {title}
ca: Edita {title}

note: Default: "Email"
en: Email
ca: Correu electrònic

note: Default: "Email sent"
en: Email sent
ca: Email enviat

note: Default: "Embed code error, please follow the instructions and try again."
en: Embed code error, please follow the instructions and try again.
ca: Error d'inserció del codi, seguiu les instruccions i torneu-ho a provar.

note: Default: "Empty object list"
en: Empty object list
ca: Llista d'objectes buida

note: Default: "Enable"
en: Enable
ca: Activa

note: Default: "Enable editable Blocks"
en: Enable editable Blocks
ca: Activa els blocs editables

note: Default: "Enabled"
en: Enabled
ca: Activat

note: Default: "Enabled here?"
en: Enabled here?
ca: Activat aquí?

note: Default: "Enabled?"
en: Enabled?
ca: Activat?

note: Default: "End Date"
en: End Date
ca: Data de finalització

note: Default: "Enter URL or select an item"
en: Enter URL or select an item
ca: Introduïu l'URL o seleccioneu un element

note: Default: "Enter a username above to search or click 'Show All'"
en: Enter a username above to search or click 'Show All'
ca: Introduïu un nom d'usuari a dalt per cercar o feu clic a 'Mostra-ho tot'

note: Default: "Enter an email address. This will be your login name. We respect your privacy, and will not give the address away to any third parties or expose it anywhere."
en: Enter an email address. This will be your login name. We respect your privacy, and will not give the address away to any third parties or expose it anywhere.
ca: Introduïu una adreça de correu electrònic. Aquest serà el vostre nom d'inici de sessió. Respectem la vostra privadesa i no donarem l'adreça a tercers ni l'exposarem enlloc.

note: Default: "Enter full name, e.g. John Smith."
en: Enter full name, e.g. John Smith.
ca: Introduïu el nom complet, per exemple John Smith.

note: Default: "Enter map Embed Code"
en: Enter map Embed Code
ca: Introduïu el codi d'inserció del mapa

note: Default: "Enter the absolute path of the target. Target must exist or be an existing alternative URL path to the target."
en: Enter the absolute path of the target. Target must exist or be an existing alternative url path to the target.
ca: Introdueix la ruta absoluta del destí. El destí ha d'existir o ser una url alternativa d'un altre destí.

note: Default: "Enter the absolute path where the alternative URL should exist. The path must start with '/'. Only URLs that result in a 404 not found page will result in a redirect occurring."
en: Enter the absolute path where the alternative url should exist. The path must start with '/'. Only URLs that result in a 404 not found page will result in a redirect occurring.
ca: Introdueix la ruta absoluta on ha d'existir la url alternativa. La ruta ha de començar amb '/'. Només les urls que resultin en una pàgina 404 no trobada provocaran una redirecció.

note: Default: "Enter the absolute path where the alternative url should exist. The path must start with '/'. Only urls that result in a 404 not found page will result in a redirect occurring."
en: Enter the absolute path where the alternative url should exist. The path must start with '/'. Only urls that result in a 404 not found page will result in a redirect occurring.
ca: Introduïu la ruta de la url alternativa. La ruta ha de començar amb '/'. Només les urls que resultin en una pàgina 404 no trobada provocaran una redirecció.

note: Default: "Enter your current password."
en: Enter your current password.
ca: Introduïu la vostra contrasenya actual.

note: Default: "Enter your email for verification."
en: Enter your email for verification.
ca: Introdueix el teu correu electrònic per a la verificació.

note: Default: "Enter your new password. Minimum 8 characters."
en: Enter your new password. Minimum 8 characters.
ca: Introduïu la vostra nova contrasenya. Mínim 8 caràcters.

note: Default: "Enter your username for verification."
en: Enter your username for verification.
ca: Introdueix el teu nom d'usuari per a la verificació.

note: Default: "Entries"
en: Entries
ca: Entrades

note: Default: "Event"
en: Event
ca: Esdeveniment

note: Default: "Event end date must be on or after {startDateValueOrStartFieldName}"
en: Event end date must be on or after {startDateValueOrStartFieldName}
ca: La data de finalització de l'esdeveniment ha de ser igual o posterior a {startDateValueOrStartFieldName}

note: Default: "Event listing"
en: Event listing
ca: Llista d'esdeveniments

note: Default: "Event start date must be on or before {endDateValueOrEndFieldName}"
en: Event start date must be on or before {endDateValueOrEndFieldName}
ca: La data d'inici de l'esdeveniment ha de ser igual o anterior a {endDateValueOrEndFieldName}

note: Default: "Event view"
en: Event view
ca: Esdeveniment

note: Default: "Example"
en: Example
ca: Exemple

note: Default: "Exclude from navigation"
en: Exclude from navigation
ca: Exclou de la navegació

note: Default: "Exclude this occurence"
en: Exclude this occurence
ca: Exclou aquesta ocurrència

note: Default: "Excluded from navigation"
en: Excluded from navigation
ca: Exclòs de la navegació

note: Default: "Existing alternative urls for this item"
en: Existing alternative urls for this item
ca: URLs alternatives existents per a aquest element

note: Default: "Expand sidebar"
en: Expand sidebar
ca: Amplieu la barra lateral

note: Default: "Expand toolbar"
en: Expand toolbar
ca: Amplieu la barra d’eines

note: Default: "Expiration Date"
en: Expiration Date
ca: Data de caducitat

note: Default: "Expiration date"
en: Expiration date
ca: Data de caducitat

note: Default: "Expired"
en: Expired
ca: Caducat

note: Default: "External URL"
en: External URL
ca: URL externa

note: Default: "Facet"
en: Facet
ca: Faceta

note: Default: "Facet widget"
en: Facet widget
ca: Giny de faceta

note: Default: "Facets"
en: Facets
ca: Facetes

note: Default: "Facets on left side"
en: Facets on left side
ca: Facetes al costat esquerre

note: Default: "Facets on right side"
en: Facets on right side
ca: Facetes al costat dret

note: Default: "Facets on top"
en: Facets on top
ca: Facetes a la part superior

note: Default: "Failed to undo transactions"
en: Failed To Undo Transactions
ca: No s'han pogut desfer les transaccions

note: Default: "Field"
en: Field
ca: Camp

note: Default: "File"
en: File
ca: Dossier

note: Default: "File is not of the accepted type {accept}"
en: File is not of the accepted type {accept}
ca: El fitxer no és del tipus acceptat {accept}

note: Default: "File size"
en: File size
ca: Mida de l'arxiu

note: Default: "File view"
en: File view
ca: Arxiu

note: Default: "Filename"
en: Filename
ca: Nom de l'arxiu

note: Default: "Files uploaded: {uploadedFiles}"
en: Files uploaded: {uploadedFiles}
ca: Fitxers pujats: {uploadedFiles}

note: Default: "Fills the value of the form field with the value supplied by a query parameter inside the URL with the given name."
en: Fills the value of the form field with the value supplied by a query parameter inside the URL with the given name.
ca: Omple el valor del camp del formulari amb el valor proporcionat per un paràmetre de consulta dins la URL amb el nom donat.

note: Default: "Filter"
en: Filter
ca: Filtra

note: Default: "Filter Rules:"
en: Filter Rules:
ca: Filtra regles:

note: Default: "Filter by path"
en: Filter by prefix
ca: Filtra per prefix

note: Default: "Filter users by groups"
en: Filter users by groups
ca: Filtra usuaris per grups

note: Default: "Filter…"
en: Filter…
ca: Filtra...

note: Default: "First"
en: First
ca: Primer

note: Default: "Fix relations"
en: Fix relations
ca: Corregeix relacions

note: Default: "Fixed width columns"
en: Fixed width table cells
ca: Columnes d'amplada fixa

note: Default: "Focus on"
en: Focus on
ca: Concentra't en

note: Default: "Fold"
en: Fold
ca: Plegar

note: Default: "Folder"
en: Folder
ca: Carpeta

note: Default: "Folder listing"
en: Folder listing
ca: Llistat

note: Default: "Forbidden"
en: Forbidden
ca: Prohibit

note: Default: "Fourth"
en: Fourth
ca: Quart

note: Default: "From"
en: From
ca: Des de

note: Default: "Full"
en: Full
ca: Complet

note: Default: "Full Name"
en: Full Name
ca: Nom complet

note: Default: "Fullname"
en: Fullname
ca: Nom complet

note: Default: "GNU GPL license"
en: GNU GPL license
ca: Llicència GNU GPL

note: Default: "Global role"
en: Global role
ca: Paper global

note: Default: "Google Maps Embedded Block"
en: Google Maps Embedded Block
ca: Bloc incrustat de Google Maps

note: Default: "Grid"
en: Grid
ca: Graella

note: Default: "Group"
en: Group
ca: Grup

note: Default: "Group created"
en: Group created
ca: Grup creat

note: Default: "Group deleted"
en: Group deleted
ca: Grup eliminat

note: Default: "Group roles updated"
en: Group roles updated
ca: S'han actualitzat els rols del grup

note: Default: "Groupname"
en: Groupname
ca: Nom del grup

note: Default: "Groups"
en: Groups
ca: Grups

note: Default: "Groups are logical collections of users, such as departments and business units. Groups are not directly related to permissions on a global level, you normally use Roles for that - and let certain Groups have a particular role. The symbol{plone_svg}indicates a role inherited from membershi
en: Groups are logical collections of users, such as departments and business units. Groups are not directly related to permissions on a global level, you normally use Roles for that - and let certain Groups have a particular role. The symbol{plone_svg}indicates a role inherited from membership in another group.
ca: Els grups són col·leccions lògiques d'usuaris, com ara departaments i unitats de negoci. Els grups no estan directament relacionats amb els permisos a nivell global, normalment feu servir Rols per a això, i deixeu que determinats Grups tinguin un paper determinat. El símbol{plone_svg}indica un rol heretat de la pertinença a un altre grup.

note: Default: "Header cell"
en: Header cell
ca: Cel·la de capçalera

note: Default: "Headline"
en: Headline
ca: Titular

note: Default: "Headline level"
en: Headline level
ca: Nivell d'encapçalament

note: Default: "Hidden facets will still filter the results if proper parameters are passed in URLs"
en: Hidden facets will still filter the results if proper parameters are passed in URLs
ca: Les facetes ocultes encara filtraran els resultats si es passen els paràmetres adequats als URL

note: Default: "Hide Replies"
en: Hide Replies
ca: Amaga les respostes

note: Default: "Hide facet?"
en: Hide facet?
ca: Amagar la faceta?

note: Default: "Hide filters"
en: Hide filters
ca: Amaga filtres

note: Default: "Hide title"
en: Hide title
ca: Amaga títol

note: Default: "History"
en: History
ca: Història

note: Default: "#"
en: History Version Number
ca: #

note: Default: "History of {title}"
en: History of {title}
ca: Historial de {title}

note: Default: "Home"
en: Home
ca: Inici

note: Default: "ID"
en: ID
ca: Id

note: Default: "Icon View"
en: Icon View
ca: Vista d'icones

note: Default: "If all of the following conditions are met:"
en: If all of the following conditions are met:
ca: Si es compleixen totes les condicions següents:

note: Default: "If selected, this item will not appear in the navigation tree"
en: If selected, this item will not appear in the navigation tree
ca: Si se selecciona, aquest element no apareixerà a l'arbre de navegació

note: Default: "If this date is in the future, the content will not show up in listings and searches until this date."
en: If this date is in the future, the content will not show up in listings and searches until this date.
ca: Si aquesta data és en el futur, el contingut no apareixerà a les llistes i cerques fins a aquesta data.

note: Default: "If you are certain this user has abandoned the object, you may unlock the object. You will then be able to edit it."
en: If you are certain this user has abandoned the object, you may unlock the object. You will then be able to edit it.
ca: Si esteu segur que aquest usuari ha abandonat l'objecte, podeu desbloquejar-lo. Aleshores podreu editar-lo.

note: Default: "If you are certain you have the correct web address but are encountering an error, please contact the {site_admin}."
en: If you are certain you have the correct web address but are encountering an error, please contact the {site_admin}.
ca: Si esteu segur que teniu l'adreça web correcta però trobeu un error, poseu-vos en contacte amb el {site_admin}.

note: Default: "Image"
en: Image
ca: imatge

note: Default: "Image gallery"
en: Image gallery
ca: Galeria d'imatges

note: Default: "Image override"
en: Image override
ca: Substitució d'imatge

note: Default: "Image size"
en: Image size
ca: Mida de la imatge

note: Default: "Image view"
en: Image view
ca: Imatge

note: Default: "Include this occurrence"
en: Include this occurence
ca: Incloeu aquesta ocurrència

note: Default: "Info"
en: Info
ca: Informació

note: Default: "You have selected the option 'many users' or 'many groups'. Thus this control panel asks for input to show users and groups. If you want to see users and groups instantaneous, head over to user group settings. See the button on the left."
en: InfoUserGroupSettings
ca: Heu seleccionat l'opció 'Massa usuaris' o 'Massa grups'. Per això, en aquest panell només podeu buscar usuaris o grups. Si voleu veure tots els usuaris o grups immediatament, aneu a la configuració d'Usuaris i Grups. Vegeu el botó de l'esquerra.

note: Default: "Inherit permissions from higher levels"
en: Inherit permissions from higher levels
ca: Hereta els permisos dels nivells superiors

note: Default: "Inherited value"
en: Inherited value
ca: Valor heretat

note: Default: "Insert col after"
en: Insert col after
ca: Inseriu col després

note: Default: "Insert col before"
en: Insert col before
ca: Inseriu el coll abans

note: Default: "Insert row after"
en: Insert row after
ca: Insereix fila després

note: Default: "Insert row before"
en: Insert row before
ca: Insereix fila abans

note: Default: "Inspect relations"
en: Inspect relations
ca: Inspecciona relacions

note: Default: "Install"
en: Install
ca: Instal·lar

note: Default: "Installed"
en: Installed
ca: Instal·lat

note: Default: "Installed version"
en: Installed version
ca: Versió instal·lada

note: Default: "Installing a third party add-on"
en: Installing a third party add-on
ca: Instal·lant un complement de tercers

note: Default: "days"
en: Interval Daily
ca: Interval diari

note: Default: "Month(s)"
en: Interval Monthly
ca: Mes/Messos

note: Default: "week(s)"
en: Interval Weekly
ca: Setmana(es)

note: Default: "year(s)"
en: Interval Yearly
ca: Any(s)

note: Default: "Invalid block - Will be removed on saving"
en: Invalid Block
ca: Bloc invàlid - S'eliminarà en desar

note: Default: "Invalid teaser source"
en: Invalid teaser source
ca: Font de vista prèvia invàlida

note: Default: "It is not allowed to define both the password and to request sending the password reset message by e-mail. You need to select one of them."
en: It is not allowed to define both the password and to request sending the password reset message by e-mail. You need to select one of them.
ca: No es permet definir la contrasenya i sol·licitar l'enviament del missatge de restabliment de contrasenya per correu electrònic alhora. Cal seleccionar-ne una.

note: Default: "Item batch size"
en: Item batch size
ca: Mida del lot d'articles

note: Default: "Item successfully moved."
en: Item successfully moved.
ca: L'element s'ha mogut correctament.

note: Default: "Item(s) copied."
en: Item(s) copied.
ca: Elements copiats.

note: Default: "Item(s) cut."
en: Item(s) cut.
ca: Element(s) tallat.

note: Default: "Item(s) has been updated."
en: Item(s) has been updated.
ca: Els elements s'han actualitzat.

note: Default: "Item(s) pasted."
en: Item(s) pasted.
ca: Elements enganxats.

note: Default: "Item(s) state has been updated."
en: Item(s) state has been updated.
ca: L'estat dels elements s'ha actualitzat.

note: Default: "Items"
en: Items
ca: Articles

note: Default: "Items must be unique."
en: Items must be unique.
ca: Els articles han de ser únics.

note: Default: "Label"
en: Label
ca: Etiqueta

note: Default: "Language"
en: Language
ca: Llenguatge

note: Default: "Language independent field."
en: Language independent field.
ca: Camp independent de l'idioma.

note: Default: "This is a language independent field. Any value you enter here will overwrite the corresponding field of all members of the translation group when you save this form."
en: Language independent icon title
ca: Aquest és un camp independent de l'idioma. Qualsevol valor introduït aquí sobreescriurà el camp corresponent de tots els membres del grup de traducció en desar aquest formulari.

note: Default: "Large"
en: Large
ca: Gran

note: Default: "Last"
en: Last
ca: Últim

note: Default: "Last comment date"
en: Last comment date
ca: Data de l'últim comentari

note: Default: "Last modified"
en: Last modified
ca: Última modificació

note: Default: "Latest available configuration"
en: Latest available configuration
ca: Configuració més recent disponible

note: Default: "Latest version"
en: Latest version
ca: Última versió

note: Default: "Layout"
en: Layout
ca: Disseny

note: Default: "Lead Image"
en: Lead Image
ca: Imatge Principal

note: Default: "Left"
en: Left
ca: A l'esquerra

note: Default: "Less filters"
en: Less filters
ca: Menys filtres

note: Default: "Link"
en: Link
ca: Enllaç

note: Default: "Anchor link copied to the clipboard"
en: Link copied to clipboard
ca: Enllaç copiat al porta-retalls

note: Default: "Link more"
en: Link more
ca: Enllaça més

note: Default: "Link redirect view"
en: Link redirect view
ca: Redirecció d'enllaç

note: Default: "Link settings"
en: Link settings
ca: Configuració d'enllaç

note: Default: "Link Title"
en: Link title
ca: Títol de l'enllaç

note: Default: "Link to"
en: Link to
ca: Enllaç a

note: Default: "Link translation for"
en: Link translation for
ca: Traducció d'enllaços per

note: Default: "Linking this item with hyperlink in text"
en: Linking this item with hyperlink in text
ca: Enllaçant aquest element amb un hipervincle en el text

note: Default: "Links and references"
en: Links and references
ca: Enllaços i referències

note: Default: "List View"
en: List View
ca: Vista de llista

note: Default: "Listing"
en: Listing
ca: llistat

note: Default: "Listing view"
en: Listing view
ca: Llistat

note: Default: "Load more..."
en: Load more
ca: Carrega més...

note: Default: "Loading."
en: Loading
ca: Carregant.

note: Default: "Login"
en: Log In
ca: Iniciar Sessió

note: Default: "Log in"
en: Log in
ca: Iniciar Sessió

note: Default: "Logged out"
en: Logged out
ca: Sessió tancada

note: Default: "Login"
en: Login
ca: Iniciar Sessió

note: Default: "Login Failed"
en: Login Failed
ca: Error a l'iniciar sessió

note: Default: "Login Name"
en: Login Name
ca: Nom d'usuari

note: Default: "Logo of"
en: Logo of
ca: Logotip de

note: Default: "Logout"
en: Logout
ca: Tancar sessió

note: Default: "Made by {creator} on {date}. This is not a working copy anymore, but the main content."
en: Made by {creator} on {date}. This is not a working copy anymore, but the main content.
ca: Fet per {creator} el {date}. Aquesta ja no és una còpia de treball, sinó el contingut principal.

note: Default: "Reduce cell padding"
en: Make the table compact
ca: Redueix els marges de la cel·la

note: Default: "Manage Translations"
en: Manage Translations
ca: Gestionar les traduccions

note: Default: "Manage content…"
en: Manage content…
ca: Gestiona el contingut...

note: Default: "Manage translations for {title}"
en: Manage translations for {title}
ca: Gestiona les traduccions per a {title}

note: Default: "Manually"
en: Manually
ca: Manualment

note: Default: "Manually or automatically added?"
en: Manually or automatically added?
ca: Afegit manualment o automàticament?

note: Default: "Many relations found. Please search."
en: Many relations found. Please search.
ca: S'han trobat moltes relacions. Si us plau, cerca.

note: Default: "Maps"
en: Maps
ca: Mapes

note: Default: "Maps URL"
en: Maps URL
ca: URL del mapa

note: Default: "Maximum length is {len}."
en: Maximum length is {len}.
ca: La longitud màxima és {len}.

note: Default: "Maximum value is {len}."
en: Maximum value is {len}.
ca: El valor màxim és {len}.

note: Default: "Medium"
en: Medium
ca: Mitjana

note: Default: "Membership updated"
en: Membership updated
ca: Membresia actualitzada

note: Default: "Message"
en: Message
ca: Missatge

note: Default: "Minimum length is {len}."
en: Minimum length is {len}.
ca: La longitud mínima és {len}.

note: Default: "Minimum value is {len}."
en: Minimum value is {len}.
ca: El valor mínim és {len}.

note: Default: "Moderate Comments"
en: Moderate Comments
ca: Comentaris moderats

note: Default: "Moderate comments"
en: Moderate comments
ca: Modera els comentaris

note: Default: "Monday and Friday"
en: Monday and Friday
ca: dilluns i divendres

note: Default: "Day"
en: Month day
ca: Dia

note: Default: "Monthly"
en: Monthly
ca: Mensual

note: Default: "More"
en: More
ca: Més

note: Default: "More filters"
en: More filters
ca: Més filtres

note: Default: "More information about the upgrade procedure can be found in the documentation section of plone.org in the Upgrade Guide."
en: More information about the upgrade procedure can be found in the documentation section of plone.org in the Upgrade Guide.
ca: Trobaràs més informació sobre el procediment d'actualització a la secció de documentació de plone.org a la Guia d'Actualització.

note: Default: "Mosaic layout"
en: Mosaic layout
ca: Vista de mosaic

note: Default: "Move down"
en: Move down
ca: Mou avall

note: Default: "Move to bottom of folder"
en: Move to bottom of folder
ca: Mou a la part inferior de la carpeta

note: Default: "Move to top of folder"
en: Move to top of folder
ca: Mou a la part superior de la carpeta

note: Default: "Move up"
en: Move up
ca: Mou amunt

note: Default: "Multiple choices?"
en: Multiple choices?
ca: Múltiples opcions?

note: Default: "My email is"
en: My email is
ca: El meu correu electrònic és

note: Default: "My user name is"
en: My username is
ca: El meu nom d'usuari és

note: Default: "Name"
en: Name
ca: Nom

note: Default: "Narrow"
en: Narrow
ca: Estret

note: Default: "Navigate back"
en: Navigate back
ca: Navega enrere

note: Default: "Navigate to this item"
en: Navigate to this item
ca: Navega a aquest element

note: Default: "Navigation"
en: Navigation
ca: Navegació

note: Default: "New password"
en: New password
ca: Nova contrasenya

note: Default: "News Item"
en: News Item
ca: Noticia

note: Default: "News item view"
en: News item view
ca: Notícia

note: Default: "No transactions found"
en: No Transactions Found
ca: No s'han trobat transaccions

note: Default: "No transactions selected"
en: No Transactions Selected
ca: No s'ha seleccionat cap transacció

note: Default: "No transactions selected to do undo"
en: No Transactions Selected To Do Undo
ca: No s'ha seleccionat cap transacció per desfer

note: Default: "No Video selected"
en: No Video selected
ca: No s'ha seleccionat cap vídeo

note: Default: "No addons found"
en: No addons found
ca: No s'han trobat complements

note: Default: "No broken relations found."
en: No broken relations found.
ca: No s'han trobat relacions trencades.

note: Default: "There is no connection to the server, due to a timeout or no network connection."
en: No connection to the server
ca: No hi ha connexió amb el servidor, per temps d'espera excedit o manca de connexió de xarxa.

note: Default: "No image selected"
en: No image selected
ca: No s'ha seleccionat cap imatge

note: Default: "No image set in Lead Image content field"
en: No image set in Lead Image content field
ca: No s'ha establert cap imatge al camp de contingut de la imatge principal

note: Default: "No image set in image content field"
en: No image set in image content field
ca: No s'ha establert cap imatge al camp de contingut de la imatge

note: Default: "No images found."
en: No images found.
ca: No s'han trobat imatges.

note: Default: "No items found in this container."
en: No items found in this container.
ca: No s'han trobat articles en aquest contenidor.

note: Default: "No items selected"
en: No items selected
ca: No s'ha seleccionat cap element

note: Default: "No links to this item found."
en: No links to this item found.
ca: No s'han trobat enllaços a aquest element.

note: Default: "No map selected"
en: No map selected
ca: No s'ha seleccionat cap mapa

note: Default: "No occurences set"
en: No occurences set
ca: No s'ha establert cap ocurrència

note: Default: "No options"
en: No options
ca: Sense opcions

note: Default: "No relation found"
en: No relation found
ca: No s'ha trobat cap relació

note: Default: "No results found"
en: No results found
ca: Sense resultats

note: Default: "No results found."
en: No results found.
ca: Sense resultats.

note: Default: "No selection"
en: No selection
ca: Sense selecció

note: Default: "This addon does not provide an uninstall profile."
en: No uninstall profile
ca: Aquest complement no proporciona un perfil de desinstal·lació.

note: Default: "No user found"
en: No user found
ca: No s'ha trobat cap usuari

note: Default: "No value"
en: No value
ca: Sense valor

note: Default: "No workflow"
en: No workflow
ca: Sense flux de treball

note: Default: "None"
en: None
ca: Cap

note: Default: "None"
en: Not available
ca: Cap

note: Default: "Note"
en: Note
ca: Nota

note: Default: "Note that roles set here apply directly to a user. The symbol{plone_svg}indicates a role inherited from membership in a group."
en: Note that roles set here apply directly to a user. The symbol{plone_svg}indicates a role inherited from membership in a group.
ca: Tingueu en compte que els rols establerts aquí s'apliquen directament a un usuari. El símbol{plone_svg}indica un rol heretat de la pertinença a un grup.

note: Default: "Number of active objects"
en: Number of active objects
ca: Nombre d'objectes actius

note: Default: "Object Size"
en: Object Size
ca: Mida de l'objecte

note: Default: "occurrence(s)"
en: Occurences
ca: esdeveniment(s)

note: Default: "Ok"
en: Ok
ca: D'acord

note: Default: "Only 7-bit bytes characters are allowed. Cannot contain uppercase letters, special characters: <, >, &, #, /, ?, or others that are illegal in URLs. Cannot start with: _, aq_, @@, ++. Cannot end with __. Cannot be: request,contributors, ., .., \"\". Cannot contain new lines."
en: Only 7-bit bytes characters are allowed. Cannot contain uppercase letters, special characters: <, >, &, #, /, ?, or others that are illegal in URLs. Cannot start with: _, aq_, @@, ++. Cannot end with __. Cannot be: request,contributors, ., .., "". Cannot contain new lines.
ca: Només es permeten caràcters de 7 bits. No pot contenir majúscules, caràcters especials: <, >, &, #, /, ?, o altres que són il·legals en URLs. No pot començar amb: _, aq_, @@, ++. No pot acabar amb __. No pot ser: request,contributors, ., .., "". No pot contenir salts de línia.

note: Default: "Open URL browser"
en: Open URL browser
ca: Obre el navegador d'URL

note: Default: "Open in a new tab"
en: Open in a new tab
ca: Obre en una pestanya nova

note: Default: "Open menu"
en: Open menu
ca: Obre el menú

note: Default: "Open object browser"
en: Open object browser
ca: Obre el navegador d'objectes

note: Default: "Order"
en: Order
ca: Ordre

note: Default: "Ordered"
en: Ordered
ca: Ordenat

note: Default: "Origin"
en: Origin
ca: Origen

note: Default: "Overview of relations of all content items"
en: Overview of relations of all content items
ca: Visió general de les relacions de tots els continguts

note: Default: "Page"
en: Page
ca: Pàgina

note: Default: "Parent fieldset"
en: Parent fieldset
ca: Conjunt de camps pare

note: Default: "Password"
en: Password
ca: Contrasenya

note: Default: "Password reset"
en: Password reset
ca: Restableix la contrasenya

note: Default: "Passwords do not match."
en: Passwords do not match.
ca: Les contrasenyes no coincideixen.

note: Default: "Paste"
en: Paste
ca: Enganxar

note: Default: "Paste blocks"
en: Paste blocks
ca: Enganxa blocs

note: Default: "Perform the following actions:"
en: Perform the following actions:
ca: Realitza les accions següents:

note: Default: "Permissions have been updated successfully"
en: Permissions have been updated successfully
ca: Els permisos s'han actualitzat correctament

note: Default: "Permissions updated"
en: Permissions updated
ca: Permisos actualitzats

note: Default: "Personal Information"
en: Personal Information
ca: Informació personal

note: Default: "Personal Preferences"
en: Personal Preferences
ca: Preferències personals

note: Default: "Personal tools"
en: Personal tools
ca: Eines personals

note: Default: "Persons responsible for creating the content of this item. Please enter a list of user names, one per line. The principal creator should come first."
en: Persons responsible for creating the content of this item. Please enter a list of user names, one per line. The principal creator should come first.
ca: Responsables de la creació del contingut d'aquest article. Introduïu una llista de noms d'usuari, un per línia. El creador principal hauria de ser primer.

note: Default: "Placeholder"
en: Placeholder
ca: Espai reservat

note: Default: "Please choose an existing content as source for this element"
en: Please choose an existing content as source for this element
ca: Si us plau, tria un contingut existent com a font per a aquest element

note: Default: "Please continue with the upgrade."
en: Please continue with the upgrade.
ca: Si us plau, continua amb l'actualització.

note: Default: "Please ensure you have a backup of your site before performing the upgrade."
en: Please ensure you have a backup of your site before performing the upgrade.
ca: Assegura't de tenir una còpia de seguretat del teu lloc abans de fer l'actualització.

note: Default: "Please enter a valid URL by deleting the block and adding a new video block."
en: Please enter a valid URL by deleting the block and adding a new video block.
ca: Introduïu un URL vàlid suprimint el bloc i afegint un bloc de vídeo nou.

note: Default: "Please enter the Embed Code provided by Google Maps -> Share -> Embed map. It should contain the <iframe> code on it."
en: Please enter the Embed Code provided by Google Maps -> Share -> Embed map. It should contain the <iframe> code on it.
ca: Introduïu el codi d'inserció proporcionat per Google Maps -> Comparteix -> Insereix el mapa. Hauria de contenir el codi <iframe> .

note: Default: "Please fill out the form below to set your password."
en: Please fill out the form below to set your password.
ca: Si us plau, omple el formulari següent per configurar la teva contrasenya.

note: Default: "Please search for users or use the filters on the side."
en: Please search for users or use the filters on the side.
ca: Cerca usuaris o utilitza els filtres del lateral.

note: Default: "Please upgrade to plone.restapi >= 8.24.0."
en: Please upgrade to plone.restapi >= 8.24.0.
ca: Actualitza a plone.restapi >= 8.24.0.

note: Default: "Please upgrade to plone.restapi >= 8.39.0."
en: Please upgrade to plone.restapi >= 8.39.0.
ca: Actualitza a plone.restapi >= 8.39.0.

note: Default: "Plone Foundation"
en: Plone Foundation
ca: Fundació Plone

note: Default: "Plone{reg} Open Source CMS/WCM"
en: Plone{reg} Open Source CMS/WCM
ca: Plone{reg} CMS/WCM de codi obert

note: Default: "Pop-up closed."
en: Pop-up closed.
ca: Finestra emergent tancada.

note: Default: "Pop-up opened: {title}"
en: Pop-up opened: {title}
ca: Finestra emergent oberta: {title}

note: Default: "Position changed"
en: Position changed
ca: Posició canviada

note: Default: "Possible values (Enter allowed choices one per line)."
en: Possible values
ca: Valors possibles (introduïu les opcions permeses una per línia).

note: Default: "Powered by Plone & Python"
en: Powered by Plone & Python
ca: Desenvolupat amb Plone i Python

note: Default: "Preferences"
en: Preferences
ca: Preferències

note: Default: "Press Enter to browse files from your computer."
en: Press Enter to browse files from your computer.
ca: Prem Enter per explorar els fitxers del teu ordinador.

note: Default: "Prettify your code"
en: Prettify your code
ca: Prepareu el vostre codi

note: Default: "Preview"
en: Preview
ca: Vista prèvia

note: Default: "Preview Image URL"
en: Preview Image URL
ca: Previsualitza l'URL de la imatge

note: Default: "Profile"
en: Profile
ca: Perfil

note: Default: "Properties"
en: Properties
ca: Propietats

note: Default: "Publication date"
en: Publication date
ca: Data de publicació

note: Default: "Publishing Date"
en: Publishing Date
ca: Data de publicació

note: Default: "Query"
en: Query
ca: Consulta

note: Default: "Query Parameter Name"
en: Query Parameter Name
ca: Nom del paràmetre de consulta

note: Default: "Re-enter the password. Make sure the passwords are identical."
en: Re-enter the password. Make sure the passwords are identical.
ca: Torneu a introduir la contrasenya. Assegureu-vos que les contrasenyes són idèntiques.

note: Default: "Read More…"
en: Read More…
ca: Llegeix més…

note: Default: "Read only for this type of relation."
en: Read only for this type of relation.
ca: Només lectura per aquest tipus de relació.

note: Default: "Rearrange items by…"
en: Rearrange items by…
ca: Reorganitza els elements per...

note: Default: "Ends"
en: Recurrence ends
ca: Acaba

note: Default: "after"
en: Recurrence ends after
ca: Després

note: Default: "on"
en: Recurrence ends on
ca: La recurrència acava el

note: Default: "Redo"
en: Redo
ca: Refés

note: Default: "Minimalistic table design"
en: Reduce complexity
ca: Disseny de taula minimalista

note: Default: "Referencing this item as related item"
en: Referencing this item as related item
ca: Referenciant aquest element com a relacionat

note: Default: "Referencing this item with {relationship}"
en: Referencing this item with {relationship}
ca: Referenciant aquest element amb {relationship}

note: Default: "Reset to target"
en: Refresh source content
ca: Actualitza el contingut d'origen

note: Default: "Register"
en: Register
ca: Registrar-se

note: Default: "Registration form"
en: Registration form
ca: Formulari d'inscripció

note: Default: "Related Items"
en: Related Items
ca: Elements relacionats

note: Default: "Relation"
en: Relation name
ca: Nom de la relació

note: Default: "Relations"
en: Relations
ca: Relacions

note: Default: "Relations are editable with plone.api >= 2.0.3."
en: Relations are editable with plone.api >= 2.0.3.
ca: Les relacions són editables amb plone.api >= 2.0.3.

note: Default: "Relations updated"
en: Relations updated
ca: Relacions actualitzades

note: Default: "Relevance"
en: Relevance
ca: Pertinència

note: Default: "Remove"
en: Remove
ca: Elimina

note: Default: "Remove element {index}"
en: Remove element {index}
ca: Elimina l'element {index}

note: Default: "Remove item"
en: Remove item
ca: Elimina l'element

note: Default: "Remove"
en: Remove recurrence
ca: Elimina

note: Default: "Remove selected"
en: Remove selected
ca: Elimina seleccionats

note: Default: "Remove term"
en: Remove term
ca: Elimina el terme

note: Default: "Remove users from group"
en: Remove users from group
ca: Elimina usuaris del grup

note: Default: "Remove working copy"
en: Remove working copy
ca: Elimina la còpia de treball

note: Default: "Rename"
en: Rename
ca: Canviar el nom

note: Default: "Renaming items..."
en: Rename Items Loading Message
ca: S'està canviant el nom dels elements...

note: Default: "Rename items"
en: Rename items
ca: Canvia el nom dels elements

note: Default: "Repeat"
en: Repeat
ca: Repetiu

note: Default: "Repeat every"
en: Repeat every
ca: Repetiu-ne totes

note: Default: "Repeat on"
en: Repeat on
ca: Repetiu

note: Default: "Replace existing file"
en: Replace existing file
ca: Substitueix el fitxer existent

note: Default: "Reply"
en: Reply
ca: Respon

note: Default: "Required"
en: Required
ca: Obligatori

note: Default: "Required input is missing."
en: Required input is missing.
ca: Falta l'entrada necessària.

note: Default: "Reset element {index}"
en: Reset element {index}
ca: Reinicia l'element {index}

note: Default: "Reset title"
en: Reset term title
ca: Restableix el títol

note: Default: "Reset the block"
en: Reset the block
ca: Reinicia el bloc

note: Default: "Results limit"
en: Results limit
ca: Límit de resultats

note: Default: "Results preview"
en: Results preview
ca: Vista prèvia dels resultats

note: Default: "Results template"
en: Results template
ca: Plantilla de resultats

note: Default: "Reversed order"
en: Reversed order
ca: Ordre invertit

note: Default: "Revert to this revision"
en: Revert to this revision
ca: Torna a aquesta revisió

note: Default: "Review state"
en: Review state
ca: Estat de revisió

note: Default: "Richtext"
en: Richtext
ca: Text enriquit

note: Default: "Right"
en: Right
ca: Dret

note: Default: "Rights"
en: Rights
ca: drets

note: Default: "Roles"
en: Roles
ca: Funcions

note: Default: "Root"
en: Root
ca: Arrel

note: Default: "Rule added"
en: Rule added
ca: Regla afegida

note: Default: "Rule enable changed"
en: Rule enable changed
ca: S'ha canviat l'activació de la regla

note: Default: "Rules"
en: Rules
ca: Regles

note: Default: "Rules execute when a triggering event occurs. Rule actions will only be invoked if all the rule's conditions are met. You can add new actions and conditions using the buttons below."
en: Rules execute when a triggering event occurs. Rule actions will only be invoked if all the rule's conditions are met. You can add new actions and conditions using the buttons below.
ca: Les regles s'executen quan es produeix un esdeveniment desencadenant. Les accions només s'invocaran si es compleixen totes les condicions de la regla. Pots afegir noves accions i condicions amb els botons següents.

note: Default: "Save"
en: Save
ca: Desa

note: Default: "Save"
en: Save recurrence
ca: Desa

note: Default: "Saved"
en: Saved
ca: Desat

note: Default: "Scheduled"
en: Scheduled
ca: Programat

note: Default: "Schema"
en: Schema
ca: Esquema

note: Default: "Schema updates"
en: Schema updates
ca: Actualitzacions d'esquemes

note: Default: "Search"
en: Search
ca: Cerca

note: Default: "Search SVG"
en: Search SVG
ca: Cerca SVG

note: Default: "Search Site"
en: Search Site
ca: Cerca al lloc

note: Default: "Search block"
en: Search block
ca: Bloc de cerca

note: Default: "Search button label"
en: Search button label
ca: Etiqueta del botó de cerca

note: Default: "Search content"
en: Search content
ca: Cerca contingut

note: Default: "Search for user or group"
en: Search for user or group
ca: Cerca usuari o grup

note: Default: "Search group…"
en: Search group…
ca: Cerca grup...

note: Default: "Search input label"
en: Search input label
ca: Cerca l'etiqueta d'entrada

note: Default: "Search results"
en: Search results
ca: Resultats de la cerca

note: Default: "Search results for {term}"
en: Search results for {term}
ca: Resultats de la cerca per a {term}

note: Default: "Search sources by title or path"
en: Search sources by title or path
ca: Cerca fonts per títol o camí

note: Default: "Search targets by title or path"
en: Search targets by title or path
ca: Cerca destinacions per títol o ruta

note: Default: "Search users…"
en: Search users…
ca: Cerca usuaris...

note: Default: "Searched for: <em>{searchedtext}</em>."
en: Searched for: <em>{searchedtext}</em>.
ca: Cercat: <em>{searchedtext}</em>.

note: Default: "Second"
en: Second
ca: Segon

note: Default: "Section title"
en: Section title
ca: Títol de la secció

note: Default: "Select"
en: Select
ca: Seleccioneu

note: Default: "Select a date to add to recurrence"
en: Select a date to add to recurrence
ca: Seleccioneu una data per afegir a la recurrència

note: Default: "Select columns to show"
en: Select columns to show
ca: Seleccioneu les columnes per mostrar

note: Default: "Select relation"
en: Select relation
ca: Selecciona relació

note: Default: "Select rule"
en: Select rule
ca: Selecciona regla

note: Default: "Select the transition to be used for modifying the items state."
en: Select the transition to be used for modifying the items state.
ca: Seleccioneu la transició que s'utilitzarà per modificar l'estat dels elements.

note: Default: "Selected"
en: Selected
ca: Seleccionat

note: Default: "Selected dates"
en: Selected dates
ca: Dates seleccionades

note: Default: "Selected items"
en: Selected items
ca: Elements seleccionats

note: Default: "of"
en: Selected items - x of y
ca: de

note: Default: "Selection"
en: Selection
ca: Selecció

note: Default: "Select…"
en: Select…
ca: Selecciona ...

note: Default: "Send"
en: Send
ca: Enviar

note: Default: "Send a confirmation mail with a link to set the password."
en: Send a confirmation mail with a link to set the password.
ca: Envia un correu de confirmació amb un enllaç per establir la contrasenya.

note: Default: "Server Error"
en: Server Error
ca: Error del servidor

note: Default: "Set my password"
en: Set my password
ca: Estableix la meva contrasenya

note: Default: "Set your password"
en: Set your password
ca: Establiu la contrasenya

note: Default: "Settings"
en: Settings
ca: Configuració

note: Default: "Sharing"
en: Sharing
ca: Compartir

note: Default: "Sharing for {title}"
en: Sharing for {title}
ca: Compartint per a {title}

note: Default: "Short Name"
en: Short Name
ca: Nom curt

note: Default: "Short name"
en: Short name
ca: Nom curt

note: Default: "Show"
en: Show
ca: Espectacle

note: Default: "Show All"
en: Show All
ca: Mostrar tots

note: Default: "Show Replies"
en: Show Replies
ca: Mostra les respostes

note: Default: "Show filters"
en: Show filters
ca: Mostra filtres

note: Default: "Show groups of users below"
en: Show groups of users below
ca: Mostra grups d'usuaris a continuació

note: Default: "Show item"
en: Show item
ca: Mostra l'element

note: Default: "Show potential sources. Not only objects that are source of some relation."
en: Show potential sources. Not only objects that are source of some relation.
ca: Mostra possibles orígens. No només objectes que siguin font d'alguna relació.

note: Default: "Show potential targets. Not only objects that are target of some relation."
en: Show potential targets. Not only objects that are target of some relation.
ca: Mostra possibles destinacions. No només objectes que siguin destinació d'alguna relació.

note: Default: "Show search button?"
en: Show search button?
ca: Mostra el botó de cerca?

note: Default: "Show search input?"
en: Show search input?
ca: Mostra l'entrada de cerca?

note: Default: "Show sorting?"
en: Show sorting?
ca: Mostra l'ordenació?

note: Default: "Show total results"
en: Show total results
ca: Mostra el total de resultats

note: Default: "Shrink sidebar"
en: Shrink sidebar
ca: Redueix la barra lateral

note: Default: "Shrink toolbar"
en: Shrink toolbar
ca: Redueix la barra d'eines

note: Default: "Sign in to start session"
en: Sign in to start session
ca: Inicieu la sessió per iniciar la sessió

note: Default: "Site Administration"
en: Site Administration
ca: Administració del lloc

note: Default: "Site Setup"
en: Site Setup
ca: Configuració del lloc

note: Default: "Sitemap"
en: Sitemap
ca: Mapa del lloc

note: Default: "Size: {size}"
en: Size: {size}
ca: Mida: {size}

note: Default: "Small"
en: Small
ca: Petita

note: Default: "Some relations are broken. Please fix."
en: Some relations are broken. Please fix.
ca: Algunes relacions estan trencades. Si us plau, repara-les.

note: Default: "Sorry, something went wrong with your request"
en: Sorry, something went wrong with your request
ca: Ho sentim, hi ha hagut un error amb la teva sol·licitud

note: Default: "Sort by"
en: Sort By
ca: Ordena per

note: Default: "Sort by:"
en: Sort By:
ca: Ordenar per:

note: Default: "Sort on"
en: Sort on
ca: Ordena

note: Default: "Sort on options"
en: Sort on options
ca: Ordena les opcions

note: Default: "Sort transactions by User-Name, Path or Date"
en: Sort transactions by User-Name, Path or Date
ca: Ordena les transaccions per nom d'usuari, ruta o data

note: Default: "Sorted"
en: Sorted
ca: Ordenat

note: Default: "Sorted on"
en: Sorted on
ca: Ordenat per

note: Default: "Source"
en: Source
ca: Origen

note: Default: "Specify a youtube video or playlist url"
en: Specify a youtube video or playlist url
ca: Especifiqueu un URL de vídeo o llista de reproducció de YouTube

note: Default: "Split"
en: Split
ca: Dividir

note: Default: "Start Date"
en: Start Date
ca: Data d'inici

note: Default: "Start of the recurrence"
en: Start of the recurrence
ca: Inici de la recurrència

note: Default: "Start password reset"
en: Start password reset
ca: Inicia el restabliment de la contrasenya

note: Default: "State"
en: State
ca: Estat

note: Default: "Status"
en: Status
ca: Estat

note: Default: "Sticky"
en: Sticky
ca: Fixat

note: Default: "Stop compare"
en: Stop compare
ca: Deixa de comparar

note: Default: "String"
en: String
ca: Cadena

note: Default: "Alternate row background color"
en: Stripe alternate rows with color
ca: Color de fons alternatiu de la fila

note: Default: "Styling"
en: Styling
ca: Estil

note: Default: "Subject"
en: Subject
ca: Assumpte

note: Default: "Submit"
en: Submit
ca: Envia

note: Default: "Success"
en: Success
ca: Èxit

note: Default: "Successfully undone transactions"
en: Successfully Undone Transactions
ca: Transaccions desfetes amb èxit

note: Default: "Summary"
en: Summary
ca: Resum

note: Default: "Summary view"
en: Summary view
ca: Sumari

note: Default: "Switch to"
en: Switch to
ca: Canvia a

note: Default: "Table"
en: Table
ca: Taula

note: Default: "Table of Contents"
en: Table of Contents
ca: Taula de continguts

note: Default: "Tabular view"
en: Tabular view
ca: Taula

note: Default: "Tags"
en: Tags
ca: Etiquetes

note: Default: "Tags to add"
en: Tags to add
ca: Etiquetes per afegir

note: Default: "Tags to remove"
en: Tags to remove
ca: Etiquetes per eliminar

note: Default: "Target"
en: Target
ca: Destí

note: Default: "Target Path (Required)"
en: Target Path (Required)
ca: Ruta de destí (obligatori)

note: Default: "Target memory size per cache in bytes"
en: Target memory size per cache in bytes
ca: Mida de memòria objectiu per memòria cau en bytes

note: Default: "Target number of objects in memory per cache"
en: Target number of objects in memory per cache
ca: Nombre objectiu d'objectes a la memòria per memòria cau

note: Default: "Teaser"
en: Teaser
ca: Vista prèvia

note: Default: "Thank you."
en: Thank you.
ca: Gràcies.

note: Default: "The backend is not responding, due to a server timeout or a connection problem of your device. Please check your connection and try again."
en: The backend is not responding, due to a server timeout or a connection problem of your device. Please check your connection and try again.
ca: El servidor no respon per haver superat el temps de connexió o per un problema de connexió del vostre dispositiu. Si us plau, verifiqueu que la vostra connexió sigui correcta i torneu-ho a provar.

note: Default: "The backend is not responding, please check if you have started Plone, check your project's configuration object apiPath (or if you are using the internal proxy, devProxyToApiPath) or the RAZZLE_API_PATH Volto's environment variable."
en: The backend is not responding, please check if you have started Plone, check your project's configuration object apiPath (or if you are using the internal proxy, devProxyToApiPath) or the RAZZLE_API_PATH Volto's environment variable.
ca: El backend no respon, comproveu si heu iniciat Plone, comproveu l'objecte de configuració del vostre projecte apiPath (o si feu servir el servidor intermediari intern, devProxyToApiPath) o la variable d'entorn de RAZZLE_API_PATH Volto.

note: Default: "The backend is responding, but the CORS headers are not configured properly and the browser has denied the access to the backend resources."
en: The backend is responding, but the CORS headers are not configured properly and the browser has denied the access to the backend resources.
ca: El backend està responent, però les capçaleres CORS no estan configurades correctament i el navegador ha denegat l'accés als recursos del backend.

note: Default: "The backend server of your website is not answering, we apologize for the inconvenience. Please try to re-load the page and try again. If the problem persists please contact the site administrators."
en: The backend server of your website is not answering, we apologize for the inconvenience. Please try to re-load the page and try again. If the problem persists please contact the site administrators.
ca: El servidor backend del vostre lloc web no respon, demanem disculpes per les molèsties. Si us plau, prova de tornar a carregar la pàgina i torna-ho a provar. Si el problema persisteix, poseu-vos en contacte amb els administradors del lloc.

note: Default: "The button presence disables the live search, the query is issued when you press ENTER"
en: The button presence disables the live search, the query is issued when you press ENTER
ca: La presència del botó desactiva la cerca en directe, la consulta s'emet quan premeu INTRO

note: Default: "The file you uploaded exceeded the maximum allowed size of {size} bytes"
en: The file you uploaded exceeded the maximum allowed size of {size} bytes
ca: El fitxer que has pujat supera la mida màxima permesa de {size} bytes

note: Default: "The following content rules are active in this Page. Use the content rules control panel to create new rules or delete or modify existing ones."
en: The following content rules are active in this Page. Use the content rules control panel to create new rules or delete or modify existing ones.
ca: Les següents regles de contingut estan actives en aquesta pàgina. Utilitza el panell de control de regles per crear-ne de noves, eliminar o modificar les existents.

note: Default: "The following list shows which upgrade steps are going to be run. Upgrading sometimes performs a catalog/security update, which may take a long time on large sites. Be patient."
en: The following list shows which upgrade steps are going to be run. Upgrading sometimes performs a catalog/security update, which may take a long time on large sites. Be patient.
ca: La llista següent mostra quins passos d'actualització s'executaran. L'actualització pot fer una actualització de catàleg o seguretat, que pot trigar molt en llocs grans. Sigues pacient.

note: Default: "The item could not be deleted."
en: The item could not be deleted.
ca: No s'ha pogut suprimir l'element.

note: Default: "The link address is:"
en: The link address is:
ca: L'adreça de l'enllaç és:

note: Default: "The number of items must be greater than or equal to {minItems}"
en: The number of items must be greater than or equal to {minItems}
ca: El nombre d'elements ha de ser igual o superior a {minItems}

note: Default: "The number of items must be less than or equal to {maxItems}"
en: The number of items must be less than or equal to {maxItems}
ca: El nombre d'elements ha de ser igual o inferior a {maxItems}

note: Default: "The provided alternative url already exists!"
en: The provided alternative url already exists!
ca: La URL alternativa proporcionada ja existeix!

note: Default: "The registration process has been successful. Please check your e-mail inbox for information on how activate your account."
en: The registration process has been successful. Please check your e-mail inbox for information on how activate your account.
ca: El procés de registre ha estat satisfactori. Si us plau, comproveu la vostra bústia d'entrada de correu electrònic per obtenir informació sobre com activar el vostre compte.

note: Default: "The selected default language must be in the list of the field 'Available languages'"
en: The selected default language must be in the list of the field 'Available languages'
ca: L'idioma per defecte seleccionat ha d'estar a la llista del camp 'Idiomes disponibles'

note: Default: "The site configuration is outdated and needs to be upgraded."
en: The site configuration is outdated and needs to be upgraded.
ca: La configuració del lloc està desactualitzada i necessita ser actualitzada.

note: Default: "The value does not match the pattern {pattern}"
en: The value does not match the pattern {pattern}
ca: El valor no coincideix amb el patró {pattern}

note: Default: "The working copy was discarded"
en: The working copy was discarded
ca: La còpia de treball es va descartar

note: Default: "The {plonecms} is {copyright} 2000-{current_year} by the {plonefoundation} and friends."
en: The {plonecms} is {copyright} 2000-{current_year} by the {plonefoundation} and friends.
ca: El {plonecms} és {copyright} 2000-{current_year} per {plonefoundation} i amics.

note: Default: "There are no groups with the searched criteria"
en: There are no groups with the searched criteria
ca: No hi ha grups amb els criteris de cerca

note: Default: "There are no users with the searched criteria"
en: There are no users with the searched criteria
ca: No hi ha usuaris amb els criteris de cerca

note: Default: "There are some errors."
en: There are some errors.
ca: Hi ha alguns errors.

note: Default: "There is a configuration problem on the backend"
en: There is a configuration problem on the backend
ca: Hi ha un problema de configuració al backend

note: Default: "There was an error with the upgrade."
en: There was an error with the upgrade.
ca: S'ha produït un error durant l'actualització.

note: Default: "There were some errors"
en: There were some errors
ca: Hi va haver alguns errors

note: Default: "There were some errors."
en: There were some errors.
ca: Hi va haver alguns errors.

note: Default: "These items will have broken links"
en: These items will have broken links
ca: Aquests elements tindran enllaços trencats

note: Default: "Third"
en: Third
ca: Tercer

note: Default: "This has an ongoing working copy in {title}"
en: This has an ongoing working copy in {title}
ca: Té una còpia de treball en curs a {title}

note: Default: "This is a reserved name and can't be used"
en: This is a reserved name and can't be used
ca: Aquest és un nom reservat i no es pot utilitzar

note: Default: "This is a working copy of {title}"
en: This is a working copy of {title}
ca: Aquesta és una còpia de treball de {title}

note: Default: "This item was locked by {creator} on {date}"
en: This item was locked by {creator} on {date}
ca: Aquest element va ser bloquejat per {creator} el dia {date}

note: Default: "This name will be displayed in the URL."
en: This name will be displayed in the URL.
ca: Aquest nom es mostrarà a l'URL.

note: Default: "This page does not seem to exist…"
en: This page does not seem to exist…
ca: Sembla que aquesta pàgina no existeix...

note: Default: "This rule is assigned to the following locations:"
en: This rule is assigned to the following locations:
ca: Aquesta regla està assignada a les ubicacions següents:

note: Default: "Time"
en: Time
ca: Hora

note: Default: "Title"
en: Title
ca: Títol

note: Default: "Title field error. Value not provided or already existing."
en: Title field error. Value not provided or already existing.
ca: Error al camp títol. Valor no proporcionat o ja existent.

note: Default: "Total active and non-active objects"
en: Total active and non-active objects
ca: Total d'objectes actius i no actius

note: Default: "Total comments"
en: Total comments
ca: Total de comentaris

note: Default: "Total files to upload: {totalFiles}"
en: Total files to upload: {totalFiles}
ca: Total fitxers per carregar: {totalFiles}

note: Default: "Total number of objects in each cache"
en: Total number of objects in each cache
ca: Nombre total d'objectes a cada memòria cau

note: Default: "Total number of objects in memory from all caches"
en: Total number of objects in memory from all caches
ca: Nombre total d'objectes a la memòria de totes les memòria cau

note: Default: "Total number of objects in the database"
en: Total number of objects in the database
ca: Nombre total d'objectes a la base de dades

note: Default: "Transactions"
en: Transactions
ca: Transaccions

note: Default: "#"
en: Transactions Checkbox
ca: Casella de comprobació de transaccions

note: Default: "Transactions have been sorted"
en: Transactions Have Been Sorted
ca: Les transaccions han estat ordenades

note: Default: "Transactions have been unsorted"
en: Transactions Have Been Unsorted
ca: Les transaccions han estat desordenades

note: Default: "Translate to {lang}"
en: Translate to {lang}
ca: Tradueix a {lang}

note: Default: "Translation linked"
en: Translation linked
ca: Traducció enllaçada

note: Default: "Translation linking removed"
en: Translation linking removed
ca: S'ha eliminat l'enllaç de traducció

note: Default: "Triggering event field error. Please select a value"
en: Triggering event field error. Please select a value
ca: Error al camp d'esdeveniment desencadenant. Si us plau, selecciona un valor

note: Default: "Type"
en: Type
ca: Tipus

note: Default: "Type a Video (YouTube, Vimeo or mp4) URL"
en: Type a Video (YouTube, Vimeo or mp4) URL
ca: Escriviu un URL de vídeo (YouTube, Vimeo o mp4).

note: Default: "Type text..."
en: Type text...
ca: Escriu text...

note: Default: "Type the heading…"
en: Type the heading…
ca: Escriu el títol...

note: Default: "Type the title…"
en: Type the title…
ca: Escriu el títol...

note: Default: "URL Management"
en: URL Management
ca: Gestió d'URL

note: Default: "URL Management for {title}"
en: URL Management for {title}
ca: Gestió d'URL per a {title}

note: Default: "URL is missing"
en: URL is missing
ca: Falta l'URL

note: Default: "Unassign"
en: Unassign
ca: Desassigna

note: Default: "Unassigned"
en: Unassigned
ca: Desassignat

note: Default: "Unauthorized"
en: Unauthorized
ca: No autoritzada

note: Default: "Undo"
en: Undo
ca: Desfés

note: Default: "Undo Controlpanel"
en: Undo Controlpanel
ca: Panell de control de desfer

note: Default: "Unfold"
en: Unfold
ca: Desplegar

note: Default: "Unified"
en: Unified
ca: Unificat

note: Default: "Uninstall"
en: Uninstall
ca: Desinstal·lar

note: Default: "Unknown Block {block}"
en: Unknown Block
ca: Bloc desconegut {block}

note: Default: "Unlink translation for"
en: Unlink translation for
ca: Desenllaça la traducció de

note: Default: "Unlock"
en: Unlock
ca: Descobrir

note: Default: "Unsorted"
en: Unsorted
ca: Sense ordenar

note: Default: "Update"
en: Update
ca: Actualització

note: Default: "Update User"
en: Update User
ca: Actualitza l'usuari

note: Default: "Update installed addons"
en: Update installed addons
ca: Actualitza els complements instal·lats

note: Default: "Update installed addons:"
en: Update installed addons:
ca: Actualitza els complements instal·lats:

note: Default: "Updates available"
en: Updates available
ca: Actualitzacions disponibles

note: Default: "Upgrade"
en: Upgrade
ca: Actualitza

note: Default: "Upgrade Plone Site"
en: Upgrade Plone Site
ca: Actualitza el lloc Plone

note: Default: "Upgrade Report"
en: Upgrade Report
ca: Informe d'actualització

note: Default: "Upgrade Steps"
en: Upgrade Steps
ca: Passos d'actualització

note: Default: "Upload"
en: Upload
ca: Pujar

note: Default: "Upload a lead image in the 'Lead Image' content field."
en: Upload a lead image in the 'Lead Image' content field.
ca: Pengeu una imatge principal al camp de contingut 'Imatge principal'.

note: Default: "Upload files"
en: Upload files
ca: Carregueu fitxers

note: Default: "Uploading image"
en: Uploading image
ca: S'està carregant la imatge

note: Default: "Use the form below to define the new content rule"
en: Use the form below to define the new content rule
ca: Utilitza el formulari següent per definir la nova regla de contingut

note: Default: "Use the form below to define, change or remove content rules. Rules will automatically perform actions on content when certain triggers take place. After defining rules, you may want to go to a folder to assign them, using the 'rules' item in the actions menu."
en: Use the form below to define, change or remove content rules. Rules will automatically perform actions on content when certain triggers take place. After defining rules, you may want to go to a folder to assign them, using the 'rules' item in the actions menu.
ca: Utilitza el formulari següent per definir, canviar o eliminar regles de contingut. Les regles executaran accions automàticament quan es produeixin certs esdeveniments. Després de definir-les, pots anar a una carpeta per assignar-les, utilitzant l'element 'regles' al menú d'accions.

note: Default: "Used for programmatic access to the fieldset."
en: Used for programmatic access to the fieldset.
ca: S'utilitza per a l'accés programàtic al conjunt de camps.

note: Default: "User"
en: User
ca: Usuari

note: Default: "User Group Membership"
en: User Group Membership
ca: Pertinença d'usuaris a grups

note: Default: "User Group Settings"
en: User Group Settings
ca: Configuració d'usuaris i grups

note: Default: "User created"
en: User created
ca: Usuari creat

note: Default: "User deleted"
en: User deleted
ca: Usuari eliminat

note: Default: "User name"
en: User name
ca: Nom d'usuari

note: Default: "User roles updated"
en: User roles updated
ca: Rols d'usuari actualitzats

note: Default: "User updated successfuly"
en: User updated successfuly
ca: Usuari actualitzat correctament

note: Default: "Username"
en: Username
ca: Nom d'usuari

note: Default: "Users"
en: Users
ca: usuaris

note: Default: "Users and Groups"
en: Users and Groups
ca: Usuaris i Grups

note: Default: "Using this form, you can manage alternative urls for an item. This is an easy way to make an item available under two different URLs."
en: Using this form, you can manage alternative urls for an item. This is an easy way to make an item available under two different URLs.
ca: Amb aquest formulari pots gestionar URLs alternatives per a un element. És una manera fàcil de fer que un element estigui disponible sota dues URLs diferents.

note: Default: "Variation"
en: Variation
ca: Variació

note: Default: "Version Overview"
en: Version Overview
ca: Visió general de la versió

note: Default: "Video"
en: Video
ca: Vídeo

note: Default: "Video URL"
en: Video URL
ca: URL del vídeo

note: Default: "View"
en: View
ca: veure

note: Default: "View changes"
en: View changes
ca: Veure els canvis

note: Default: "View links and references to this item"
en: View links and references to this item
ca: Mostra els enllaços i referències a aquest element

note: Default: "View this revision"
en: View this revision
ca: Veure aquesta revisió

note: Default: "View working copy"
en: View working copy
ca: Veure còpia de treball

note: Default: "View"
en: Viewmode
ca: veure

note: Default: "Vocabulary term"
en: Vocabulary term
ca: Terme de vocabulari

note: Default: "Title"
en: Vocabulary term title
ca: Títol

note: Default: "Vocabulary terms"
en: Vocabulary terms
ca: Termes de vocabulari

note: Default: "You are running in 'debug mode'. This mode is intended for sites that are under development. This allows many configuration changes to be immediately visible, but will make your site run more slowly. To turn off debug mode, stop the server, set 'debug-mode=off' in your buildout.cfg, re-run
en: Warning Regarding debug mode
ca: Esteu executant en 'mode de depuració'. Aquest mode està pensat per a llocs que estan en desenvolupament. Això permet que molts canvis de configuració siguin visibles immediatament, però farà que el vostre lloc funcioni més lentament. Per desactivar el mode de depuració, atureu el servidor, configureu 'debug-mode=off' al vostre buildout.cfg, torneu a executar bin/buildout i després reinicieu el procés del servidor.

note: Default: "We apologize for the inconvenience, but the backend of the site you are accessing is not available right now. Please, try again later."
en: We apologize for the inconvenience, but the backend of the site you are accessing is not available right now. Please, try again later.
ca: Demanem disculpes per les molèsties, però el backend del lloc al qual esteu accedint no està disponible en aquest moment. Siusplau, intenta-ho més tard.

note: Default: "We apologize for the inconvenience, but the page you were trying to access is not at this address. You can use the links below to help you find what you are looking for."
en: We apologize for the inconvenience, but the page you were trying to access is not at this address. You can use the links below to help you find what you are looking for.
ca: Demanem disculpes per les molèsties, però la pàgina a la qual estàveu intentant accedir no es troba en aquesta adreça. Podeu utilitzar els enllaços següents per ajudar-vos a trobar el que busqueu.

note: Default: "We apologize for the inconvenience, but there was an unexpected error on the server."
en: We apologize for the inconvenience, but there was an unexpected error on the server.
ca: Disculpa les molèsties, però s'ha produït un error inesperat al servidor.

note: Default: "We apologize for the inconvenience, but you don't have permissions on this resource."
en: We apologize for the inconvenience, but you don't have permissions on this resource.
ca: Demanem disculpes per les molèsties, però no teniu permisos sobre aquest recurs.

note: Default: "The"
en: Weeek day of month
ca: El

note: Default: "Weekday"
en: Weekday
ca: Dia de la setmana

note: Default: "Weekly"
en: Weekly
ca: Setmanalment

note: Default: "What"
en: What
ca: Què

note: Default: "When"
en: When
ca: Quan

note: Default: "When this date is reached, the content will nolonger be visible in listings and searches."
en: When this date is reached, the content will nolonger be visible in listings and searches.
ca: Quan s'arribi a aquesta data, el contingut ja no serà visible a les llistes i cerques.

note: Default: "Whether or not execution of further rules should stop after this rule is executed"
en: Whether or not execution of further rules should stop after this rule is executed
ca: Si l'execució de regles addicionals s'ha d'aturar o no després d'executar aquesta regla

note: Default: "Whether or not other rules should be triggered by the actions launched by this rule. Activate this only if you are sure this won't create infinite loops"
en: Whether or not other rules should be triggered by the actions launched by this rule. Activate this only if you are sure this won't create infinite loops
ca: Si les accions llançades per aquesta regla han d'activar o no altres regles. Activeu-ho només si esteu segurs que això no crearà bucles infinits

note: Default: "Whether or not the rule is currently enabled"
en: Whether or not the rule is currently enabled
ca: Si la regla està actualment activada o no

note: Default: "Who"
en: Who
ca: OMS

note: Default: "Wide"
en: Wide
ca: Ample

note: Default: "Updating workflow states..."
en: Workflow Change Loading Message
ca: S'estan actualitzant els estats del flux de treball...

note: Default: "Workflow updated."
en: Workflow updated.
ca: Flux de treball actualitzat.

note: Default: "Working copy"
en: Working copy
ca: Còpia de treball

note: Default: "Yearly"
en: Yearly
ca: Anualment

note: Default: "Yes"
en: Yes
ca: Sí

note: Default: "You are about to delete all items in the current pagination of this folder."
en: You are about to delete all items in the current pagination of this folder.
ca: Estàs a punt d'eliminar tots els elements de la pàgina actual d'aquesta carpeta.

note: Default: "You are using an outdated browser"
en: You are using an outdated browser
ca: Esteu utilitzant un navegador obsolet

note: Default: "You can add a comment by filling out the form below. Plain text formatting."
en: You can add a comment by filling out the form below. Plain text formatting.
ca: Pots afegir un comentari omplint el formulari següent. Format de text sense format.

note: Default: "You can control who can view and edit your item using the list below."
en: You can control who can view and edit your item using the list below.
ca: Podeu controlar qui pot veure i editar el vostre element mitjançant la llista següent.

note: Default: "You can view the difference of the revisions below."
en: You can view the difference of the revisions below.
ca: Podeu veure la diferència de les revisions a continuació.

note: Default: "You can view the history of your item below."
en: You can view the history of your item below.
ca: Podeu veure l'historial del vostre article a continuació.

note: Default: "You can't paste this content here"
en: You can't paste this content here
ca: No podeu enganxar aquest contingut aquí

note: Default: "You have been logged out from the site."
en: You have been logged out from the site.
ca: Has tancat la sessió del lloc.

note: Default: "You have not the required permission for this control panel."
en: You have not the required permission for this control panel.
ca: No tens el permís necessari per a aquest panell de control.

note: Default: "Your email is required for reset your password."
en: Your email is required for reset your password.
ca: El teu correu electrònic és necessari per restablir la contrasenya.

note: Default: "Your password has been set successfully. You may now {link} with your new password."
en: Your password has been set successfully. You may now {link} with your new password.
ca: La vostra contrasenya s'ha establert correctament. Ara podeu {link} amb la vostra nova contrasenya.

note: Default: "Your preferred language"
en: Your preferred language
ca: El teu idioma preferit

note: Default: "Your site is up to date."
en: Your site is up to date.
ca: El teu lloc està actualitzat.

note: Default: "Your username is required for reset your password."
en: Your usernaame is required for reset your password.
ca: El teu nom d'usuari és necessari per restablir la contrasenya.

note: Default: "File types allowed"
en: accept
ca: Tipus de fitxers permesos

note: Default: "Enter an email address. This is necessary in case the password is lost. We respect your privacy, and will not give the address away to any third parties or expose it anywhere."
en: addUserFormEmailDescription
ca: Introdueix una adreça de correu electrònic. És necessari en cas de pèrdua de la contrasenya. Respectem la teva privadesa i no compartirem l'adreça amb tercers ni l'exposarem enlloc.

note: Default: "Enter full name, e.g. John Smith."
en: addUserFormFullnameDescription
ca: Introdueix el nom complet, per exemple Joan Garcia.

note: Default: "Enter your new password. Minimum 8 characters."
en: addUserFormPasswordDescription
ca: Introdueix la nova contrasenya. Mínim 8 caràcters.

note: Default: "Enter a user name, usually something like \"jsmith\". No spaces or special characters. Usernames and passwords are case sensitive, make sure the caps lock key is not enabled. This is the name used to log in."
en: addUserFormUsernameDescription
ca: Introdueix un nom d'usuari, normalment alguna cosa com 'jgarcia'. Sense espais ni caràcters especials. Els noms d'usuari i contrasenya són sensibles a majúscules i minúscules, assegura't que el bloqueig de majúscules no estigui activat. Aquest és el nom per iniciar sessió.

note: Default: "Available views"
en: availableViews
ca: Vistes disponibles

note: Default: "Error in the block field {errorField}."
en: blocksFieldsErrorTitle
ca: Error al camp del bloc {errorField}.

note: Default: "Forgot your password?"
en: box_forgot_password_option
ca: Has oblidat la teva contrasenya?

note: Default: "Add many alternative URLs at once by uploading a CSV file. The first column should be the path to redirect from; the second, the path to redirect to. Both paths must be Plone-site-relative, starting with a slash (/). An optional third column can contain a date and time. An optional fourth 
en: bulkUploadUrlsHelp
ca: Afegeix moltes URLs alternatives alhora pujant un fitxer CSV. La primera columna ha de ser la ruta d'origen; la segona, la ruta de destí. Les dues rutes han de ser relatius al lloc Plone, començant amb una barra (/). Una tercera columna opcional pot contenir una data i hora. Una quarta columna opcional pot contenir un booleà per marcar com a redirecció manual (per defecte true).

note: Default: "Checkbox"
en: checkboxFacet
ca: Casella de selecció

note: Default: "column"
en: column
ca: columna

note: Default: "columns"
en: columns
ca: columnes

note: Default: "Common"
en: common
ca: Comú

note: Default: "Compare to language"
en: compare_to
ca: Compara amb la llengua

note: Default: "{countofrelation} broken {countofrelation, plural, one {relation} other {relations}} of type {typeofrelation}"
en: countBrokenRelations
ca: {countofrelation} trencada {countofrelation, plural, one {relation} other {relations}} del tipus {typeofrelation}

note: Default: "Date Range"
en: daterangeFacet
ca: Interval de dates

note: Default: "delete {type} block"
en: delete_block
ca: Suprimeix

note: Default: "You are using {browsername} {browserversion} which is deprecated by its vendor. That means that it does not get security updates and it is not ready for current modern web features, which deteriorates the user experience. Please upgrade to a modern browser."
en: deprecated_browser_notice_message
ca: Esteu utilitzant {browsername} {browserversion} que està obsolet pel seu proveïdor. Això vol dir que no rep actualitzacions de seguretat i que no està preparat per a les funcions web modernes actuals, cosa que deteriora l'experiència de l'usuari. Si us plau, actualitzeu a un navegador modern.

note: Default: "Description"
en: description
ca: Descripció

note: Default: "For security reasons, we store your password encrypted, and cannot mail it to you. If you would like to reset your password, fill out the form below and we will send you an email at the address you gave when you registered to start the process of resetting your password."
en: description_lost_password
ca: Per motius de seguretat, emmagatzemem la vostra contrasenya xifrada i no us la podem enviar per correu. Si voleu restablir la vostra contrasenya, ompliu el formulari següent i us enviarem un correu electrònic a l'adreça que vau donar quan us vau registrar per iniciar el procés de restabliment de la vostra contrasenya.

note: Default: "Your password reset request has been mailed. It should arrive in your mailbox shortly. When you receive the message, visit the address it contains to reset your password."
en: description_sent_password
ca: La vostra sol·licitud de restabliment de la contrasenya s'ha enviat per correu. Hauria d'arribar a la vostra bústia en breu. Quan rebeu el missatge, visiteu l'adreça que conté per restablir la vostra contrasenya.

note: Default: "Draft"
en: draft
ca: Esborrany

note: Default: "Input must be valid email (something@domain.com)"
en: email
ca: L'entrada ha de ser un correu electrònic vàlid (alguna cosa@domini.com)

note: Default: "All dates"
en: event_alldates
ca: Totes les dates

note: Default: "Attendees"
en: event_attendees
ca: Assistents

note: Default: "Contact Name"
en: event_contactname
ca: Nom de contacte

note: Default: "Contact Phone"
en: event_contactphone
ca: Telèfon de contacte

note: Default: "Website"
en: event_website
ca: Lloc web

note: Default: "What"
en: event_what
ca: Què

note: Default: "When"
en: event_when
ca: quan

note: Default: "Where"
en: event_where
ca: On?

note: Default: "/example"
en: examplePath
ca: /exemple

note: Default: "This website does not accept files larger than {limit}"
en: fileTooLarge
ca: Aquest lloc web no accepta fitxers més grans que {limit}

note: Default: "flush intIds and rebuild relations"
en: flush intIds and rebuild relations
ca: neteja intIds i reconstrueix relacions

note: Default: "<ul><li>Regenerate intIds (tokens of relations in relation catalog)</li><li>Rebuild relations</li></ul><p>Check the log for details!</p><p><b>Warning</b>: If you have add-ons relying on intIds, you should not flush them.</p>"
en: flushAndRebuildRelationsHints
ca: <ul><li>Regenera intIds (tokens de relacions al catàleg de relacions)</li><li>Reconstrueix relacions</li></ul><p>Consulta el registre per a més detalls!</p><p><b>Avís</b>: Si tens complements que depenen d'intIds, no els netegis.</p>

note: Default: "Kicker"
en: head_title
ca: Títol principal

note: Default: "Password reset confirmation sent"
en: heading_sent_password
ca: S'ha enviat la confirmació de restabliment de la contrasenya

note: Default: "Hero"
en: hero
ca: Heroi

note: Default: "HTML"
en: html
ca: HTML

note: Default: "Image"
en: image
ca: Imatge

note: Default: "Please upload an image instead."
en: imageUploadErrorMessage
ca: Si us plau, puja una imatge.

note: Default: "Clear image"
en: image_block_clear
ca: Neteja la imatge

note: Default: "Image preview"
en: image_block_preview
ca: Previsualització de la imatge

note: Default: "Input must be integer"
en: integer
ca: L'entrada ha de ser enter

note: Default: "Intranet"
en: intranet
ca: Intranet

note: Default: "item"
en: item
ca: element

note: Default: "items"
en: items
ca: elements

note: Default: "My email is"
en: label_my_email_is
ca: El meu correu electrònic és

note: Default: "My user name is"
en: label_my_username_is
ca: El meu nom d'usuari és

note: Default: "Lead Image Field"
en: leadimage
ca: Camp d'imatge principal

note: Default: "Delete item and break links"
en: link-integrity: Delete item and break links
ca: Elimina l'element i trenca els enllaços

note: Default: "Checking references..."
en: link-integrity: loading references
ca: Comprovant referències...

note: Default: "Enter a URL to an image"
en: linkAnImage
ca: Introdueix una URL d'imatge

note: Default: "Listing"
en: listing
ca: Llistat

note: Default: "Loading"
en: loading
ca: Carregant

note: Default: "Maps"
en: maps
ca: Mapes

note: Default: "Maximum Length"
en: maxLength
ca: Longitud màxima

note: Default: "End of the range (including the value itself)"
en: maximum
ca: Final de l'interval (inclòs el propi valor)

note: Default: "Media"
en: media
ca: Mitjans de comunicació

note: Default: "Minimum Length"
en: minLength
ca: Longitud mínima

note: Default: "Start of the range"
en: minimum
ca: Inici de la gamma

note: Default: "Most used"
en: mostUsed
ca: El més utilitzat

note: Default: "Found {sources} sources and {targets} targets. Narrow down to {max}!"
en: narrowDownRelations
ca: S'han trobat {sources} fonts i {targets} destins. Redueix a {max}!

note: Default: "No"
en: no
ca: No

note: Default: "No workflow state"
en: no workflow state
ca: Sense estat de flux de treball

note: Default: "Input must be number"
en: number
ca: L'entrada ha de ser un número

note: Default: "of the month"
en: of the month
ca: del mes

note: Default: "or try a different page."
en: or try a different page.
ca: o prova una pàgina diferent.

note: Default: "others"
en: others
ca: altres

note: Default: "Pending"
en: pending
ca: Pendent

note: Default: "Pick an existing image"
en: pickAnImage
ca: Tria una imatge existent

note: Default: "Private"
en: private
ca: privat

note: Default: "Published"
en: published
ca: Publicat

note: Default: "Select…"
en: querystring-widget-select
ca: Selecciona ...

note: Default: "rebuild relations"
en: rebuild relations
ca: reconstrueix relacions

note: Default: "reference"
en: reference
ca: referència

note: Default: "references"
en: references
ca: referències

note: Default: "refers to"
en: refers to
ca: es refereix a

note: Default: "results"
en: results found
ca: resultats

note: Default: "return to the site root"
en: return to the site root
ca: tornar a l'arrel del lloc

note: Default: "and"
en: rrule_and
ca: i

note: Default: "(~approximate)"
en: rrule_approximate
ca: (~aproximat)

note: Default: "at"
en: rrule_at
ca: a

note: Default: "[month] [day], [year]"
en: rrule_dateFormat
ca: [month] [day], [year]

note: Default: "day"
en: rrule_day
ca: Dia

note: Default: "days"
en: rrule_days
ca: Dies

note: Default: "every"
en: rrule_every
ca: cada

note: Default: "for"
en: rrule_for
ca: per

note: Default: "hour"
en: rrule_hour
ca: hora

note: Default: "hours"
en: rrule_hours
ca: hores

note: Default: "in"
en: rrule_in
ca: a

note: Default: "last"
en: rrule_last
ca: últim

note: Default: "minutes"
en: rrule_minutes
ca: minuts

note: Default: "month"
en: rrule_month
ca: més

note: Default: "months"
en: rrule_months
ca: mesos

note: Default: "nd"
en: rrule_nd
ca: nd

note: Default: "on"
en: rrule_on
ca: on

note: Default: "on the"
en: rrule_on the
ca: a la

note: Default: "or"
en: rrule_or
ca: o

note: Default: "rd"
en: rrule_rd
ca: rd

note: Default: "st"
en: rrule_st
ca: st

note: Default: "th"
en: rrule_th
ca: th

note: Default: "the"
en: rrule_the
ca: el

note: Default: "time"
en: rrule_time
ca: temps

note: Default: "times"
en: rrule_times
ca: vegades

note: Default: "until"
en: rrule_until
ca: fins que

note: Default: "week"
en: rrule_week
ca: setmana

note: Default: "weekday"
en: rrule_weekday
ca: Dia de la setmana

note: Default: "weekdays"
en: rrule_weekdays
ca: Els dies laborables

note: Default: "weeks"
en: rrule_weeks
ca: Setmanes

note: Default: "year"
en: rrule_year
ca: Curs

note: Default: "years"
en: rrule_years
ca: Anys

note: Default: "Select"
en: selectFacet
ca: Selecciona

note: Default: "Select view"
en: selectView
ca: Selecciona vista

note: Default: "Maximum size of the file in bytes"
en: size
ca: Mida màxima del fitxer en bytes

note: Default: "Skip to footer"
en: skiplink-footer
ca: Saltar al peu de pàgina

note: Default: "Skip to main content"
en: skiplink-main-content
ca: Ves al contingut principal

note: Default: "Skip to navigation"
en: skiplink-navigation
ca: Saltar a la navegació

note: Default: "sort"
en: sort
ca: Ordena

note: Default: "sources path"
en: sources path
ca: ruta d'origen

note: Default: "Table"
en: table
ca: Taula

note: Default: "target path"
en: target path
ca: ruta de destí

note: Default: "Text"
en: text
ca: Text

note: Default: "Title"
en: title
ca: Títol

note: Default: "Error"
en: toast_type_error
ca: Error

note: Default: "Information"
en: toast_type_info
ca: Informació

note: Default: "Success"
en: toast_type_success
ca: Èxit

note: Default: "Warning"
en: toast_type_warning
ca: Advertiment

note: Default: "Table of Contents"
en: toc
ca: Taula de continguts

note: Default: "Toggle"
en: toggleFacet
ca: Commutador

note: Default: "Update from version {origin} to {destination}"
en: upgradeVersions
ca: Actualitza de la versió {origin} a {destination}

note: Default: "Upload an image from your computer"
en: uploadAnImage
ca: Puja una imatge des del teu ordinador

note: Default: "Input must be valid url (www.something.com or http(s)://www.something.com)"
en: url
ca: L'entrada ha de ser un URL vàlid (www.something.com o http(s)://www.something.com)

note: Default: "user avatar"
en: user avatar
ca: avatar de l'usuari

note: Default: "Video"
en: video
ca: Vídeo

note: Default: "Views"
en: views
ca: Vistes

note: Default: "Visit external website"
en: visit_external_website
ca: Visiteu el lloc web extern

note: Default: "You are not authorized to perform this operation."
en: workingCopyErrorUnauthorized
ca: No estàs autoritzat a fer aquesta operació.

note: Default: "An error occurred while performing this operation."
en: workingCopyGenericError
ca: S'ha produït un error en realitzar aquesta operació.

note: Default: "Yes"
en: yes
ca: Sí

note: Default: "{count} selected"
en: {count} selected
ca: {count} seleccionat

note: Default: "{id} Content Type"
en: {id} Content Type
ca: {id} Tipus de contingut

note: Default: "{id} Schema"
en: {id} Schema
ca: {id} Esquema

note: Default: "{title} copied."
en: {title} copied.
ca: {title} copiat.

note: Default: "{title} cut."
en: {title} cut.
ca: {title} tall.

note: Default: "{title} has been deleted."
en: {title} has been deleted.
ca: S'ha suprimit{title}.
