Plone - en to cs translation catalogue (8 entries)

note: Default: "By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, inherited values are explicitly labeled as 'Inherited value' and receive a green check mark {inherited}. Similarly, ro
en: By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, the symbol {inherited} indicates an inherited value. Similarly, the symbol {global} indicates a global role, which is managed by the site administrator.
cs: Ve výchozím nastavení se dědí oprávnění z kontejneru této položky. Pokud to vypnete, budou platit pouze výslovně definovaná oprávnění pro sdílení. V přehledu symbol {inherited} označuje zděděnou hodnotu. Podobně symbol {global} označuje globální roli, kterou spravuje správce webu.

note: Default: "Content title"
en: Content title
cs: Název obsahu

note: Default: "Pop-up closed."
en: Pop-up closed.
cs: Vyskakovací okno zavřeno.

note: Default: "Pop-up opened: {title}"
en: Pop-up opened: {title}
cs: Vyskakovací okno otevřeno: {title}

note: Default: "Error"
en: toast_type_error
cs: Chyba

note: Default: "Information"
en: toast_type_info
cs: Informace

note: Default: "Success"
en: toast_type_success
cs: Úspěch

note: Default: "Warning"
en: toast_type_warning
cs: Upozornění
