Plone - en to cy translation catalogue (8 entries)

note: Default: "By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, inherited values are explicitly labeled as 'Inherited value' and receive a green check mark {inherited}. Similarly, ro
en: By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, the symbol {inherited} indicates an inherited value. Similarly, the symbol {global} indicates a global role, which is managed by the site administrator.
cy: Yn ddiofyn, caiff caniatâdau o gynhwysydd yr eitem hon eu hetifeddu. Os byddwch yn analluogi hyn, dim ond y caniatâdau rhannu a ddiffinnir yn benodol fydd yn ddilys. Yn y trosolwg, mae’r symbol {inherited} yn nodi gwerth etifeddu. Yn yr un modd, mae’r symbol {global} yn nodi rôl fyd-eang, sy’n cael ei reoli gan weinyddwr y safle.

note: Default: "Content title"
en: Content title
cy: Teitl cynnwys

note: Default: "Pop-up closed."
en: Pop-up closed.
cy: Caewyd y ffenestr naid.

note: Default: "Pop-up opened: {title}"
en: Pop-up opened: {title}
cy: Agorwyd ffenestr naid: {title}

note: Default: "Error"
en: toast_type_error
cy: Gwall

note: Default: "Information"
en: toast_type_info
cy: Gwybodaeth

note: Default: "Success"
en: toast_type_success
cy: Llwyddiant

note: Default: "Warning"
en: toast_type_warning
cy: Rhybudd
