Plone - en to da translation catalogue (8 entries)

note: Default: "By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, inherited values are explicitly labeled as 'Inherited value' and receive a green check mark {inherited}. Similarly, ro
en: By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, the symbol {inherited} indicates an inherited value. Similarly, the symbol {global} indicates a global role, which is managed by the site administrator.
da: Som standard arves tilladelserne fra beholderen for dette element. Hvis du deaktiverer dette, vil kun de eksplicit definerede delingstilladelser være gyldige. I oversigten angiver symbolet {inherited} en nedarvet værdi. Tilsvarende angiver symbolet {global} en global rolle, som administreres af webstedets administrator.

note: Default: "Content title"
en: Content title
da: Indholdstitel

note: Default: "Pop-up closed."
en: Pop-up closed.
da: Pop op-vindue lukket.

note: Default: "Pop-up opened: {title}"
en: Pop-up opened: {title}
da: Pop op-vindue åbnet: {title}

note: Default: "Error"
en: toast_type_error
da: Fejl

note: Default: "Information"
en: toast_type_info
da: Information

note: Default: "Success"
en: toast_type_success
da: Succes

note: Default: "Warning"
en: toast_type_warning
da: Advarsel
