Plone - en to el translation catalogue (8 entries)

note: Default: "By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, inherited values are explicitly labeled as 'Inherited value' and receive a green check mark {inherited}. Similarly, ro
en: By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, the symbol {inherited} indicates an inherited value. Similarly, the symbol {global} indicates a global role, which is managed by the site administrator.
el: Από προεπιλογή, τα δικαιώματα από το δοχείο αυτού του αντικειμένου κληρονομούνται. Αν το απενεργοποιήσετε, θα ισχύουν μόνο τα ρητά ορισμένα δικαιώματα κοινοποίησης. Στην επισκόπηση, το σύμβολο {inherited} υποδεικνύει μια κληρονομημένη τιμή. Αντίστοιχα, το σύμβολο {global} υποδεικνύει έναν καθολικό ρόλο, που διαχειρίζεται ο διαχειριστής του ιστότοπου.

note: Default: "Content title"
en: Content title
el: Τίτλος περιεχομένου

note: Default: "Pop-up closed."
en: Pop-up closed.
el: Αναδυόμενο παράθυρο έκλεισε.

note: Default: "Pop-up opened: {title}"
en: Pop-up opened: {title}
el: Αναδυόμενο παράθυρο ανοίχτηκε: {title}

note: Default: "Error"
en: toast_type_error
el: Σφάλμα

note: Default: "Information"
en: toast_type_info
el: Πληροφορία

note: Default: "Success"
en: toast_type_success
el: Επιτυχία

note: Default: "Warning"
en: toast_type_warning
el: Προειδοποίηση
