Plone - en to eo translation catalogue (8 entries)

note: Default: "By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, inherited values are explicitly labeled as 'Inherited value' and receive a green check mark {inherited}. Similarly, ro
en: By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, the symbol {inherited} indicates an inherited value. Similarly, the symbol {global} indicates a global role, which is managed by the site administrator.
eo: Defaŭlte, permesoj el la ujo de ĉi tiu ero estas heredataj. Se vi malŝaltas tion, validos nur la eksplicite difinitaj kundividaj permesoj. En la superrigardo, la simbolo {inherited} indikas hereditan valoron. Simile, la simbolo {global} indikas tutmondan rolon, kiun administras la reteja administranto.

note: Default: "Content title"
en: Content title
eo: Titolo de enhavo

note: Default: "Pop-up closed."
en: Pop-up closed.
eo: Ŝprucfenestro fermiĝis.

note: Default: "Pop-up opened: {title}"
en: Pop-up opened: {title}
eo: Ŝprucfenestro malfermiĝis: {title}

note: Default: "Error"
en: toast_type_error
eo: Eraro

note: Default: "Information"
en: toast_type_info
eo: Informo

note: Default: "Success"
en: toast_type_success
eo: Sukceso

note: Default: "Warning"
en: toast_type_warning
eo: Averto
