Plone - en to et translation catalogue (8 entries)

note: Default: "By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, inherited values are explicitly labeled as 'Inherited value' and receive a green check mark {inherited}. Similarly, ro
en: By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, the symbol {inherited} indicates an inherited value. Similarly, the symbol {global} indicates a global role, which is managed by the site administrator.
et: Vaikimisi päritakse selle üksuse konteineri õigused. Kui selle välja lülitate, kehtivad ainult selgesõnaliselt määratletud jagamisõigused. Ülevaates tähistab sümbol {inherited} päritud väärtust. Samamoodi tähistab sümbol {global} globaalset rolli, mida haldab saidi administraator.

note: Default: "Content title"
en: Content title
et: Sisu pealkiri

note: Default: "Pop-up closed."
en: Pop-up closed.
et: Hüpikaken suletud.

note: Default: "Pop-up opened: {title}"
en: Pop-up opened: {title}
et: Hüpikaken avatud: {title}

note: Default: "Error"
en: toast_type_error
et: Viga

note: Default: "Information"
en: toast_type_info
et: Teave

note: Default: "Success"
en: toast_type_success
et: Edu

note: Default: "Warning"
en: toast_type_warning
et: Hoiatus
