Plone - en to eu translation catalogue (1011 entries)

note: Default: "<p>Add some HTML here</p>"
en: <p>Add some HTML here</p>
eu: <p>HTMLa idatzi hemen</p>

note: Default: "A unique identifier for the group. Cannot be changed after creation. No spaces allowed."
en: A unique identifier for the group. Cannot be changed after creation. No spaces allowed.
eu: Taldearen identifikadorea. Ezin da sortu ostean aldatu. Ezin da espaziorik erabili.

note: Default: "Account Registration Completed"
en: Account Registration Completed
eu: Izen-ematea ondo egin da

note: Default: "Account activation completed"
en: Account activation completed
eu: Erabiltzaile kontua ondo sortu da

note: Default: "Action"
en: Action
eu: Ekintza

note: Default: "Action changed"
en: Action changed
eu: Akzioa ondo aldatu da

note: Default: "Action:"
en: Action:
eu: Akzioa:

note: Default: "Actions"
en: Actions
eu: Ekintzak

note: Default: "Activate and deactivate add-ons in the lists below."
en: Activate and deactivate
eu: Aktibatu eta desaktibatu

note: Default: "Active"
en: Active
eu: Aktibo

note: Default: "Active content rules in this Page"
en: Active content rules in this Page
eu: Orrialde honetan aktibo dauden eduki-erregelak

note: Default: "Add"
en: Add
eu: Gehitu

note: Default: "Add"
en: Add (object list)
eu: Gehitu

note: Default: "To make new add-ons show up here, add them to your configuration, build, and restart the server process. For detailed instructions see"
en: Add Addons
eu: Gehitu gehigarriak

note: Default: "Add Alternative URL"
en: Add Alternative URL
eu: Gehitu ordezko URLa

note: Default: "Add Content…"
en: Add Content
eu: Gehitu edukia

note: Default: "Add Content Rule"
en: Add Content Rule
eu: Gehitu eduki erregela

note: Default: "Add Rule"
en: Add Rule
eu: Gehitu erregela

note: Default: "Add Translation…"
en: Add Translation…
eu: Gehitu itzulpena…

note: Default: "Add User"
en: Add User
eu: Gehitu erabiltzailea

note: Default: "Add a description…"
en: Add a description…
eu: Gehitu deskribapena…

note: Default: "Add a new alternative url"
en: Add a new alternative url
eu: Gehitu ordezko helbide berria

note: Default: "Action added"
en: Add action
eu: Gehitu akzioa

note: Default: "Add block"
en: Add block
eu: Gehitu blokea

note: Default: "Add block in position {index}"
en: Add block in position {index}
eu: Gehitu blokea {index} posizioan

note: Default: "Add block…"
en: Add block…
eu: Gehitu blokea…

note: Default: "Condition added"
en: Add condition
eu: Gehitu baldintza

note: Default: "Add content rule"
en: Add content rule
eu: Gehitu eduki erregela

note: Default: "Add criteria"
en: Add criteria
eu: Gehitu irizpidea

note: Default: "Add date"
en: Add date
eu: Gehitu data

note: Default: "Add element to container"
en: Add element to container
eu: Gehitu elementua edukiontzira

note: Default: "Add field"
en: Add field
eu: Gehitu eremua

note: Default: "Add fieldset"
en: Add fieldset
eu: Gehitu eremu-multzoa

note: Default: "Add group"
en: Add group
eu: Gehitu taldea

note: Default: "Add new content type"
en: Add new content type
eu: Gehitu elementu-mota berria

note: Default: "Add new group"
en: Add new group
eu: Gehitu talde berria

note: Default: "Add new user"
en: Add new user
eu: Gehitu erabiltzaile berria

note: Default: "Add to Groups"
en: Add to Groups
eu: Gehitu taldeetara

note: Default: "Add users to group"
en: Add users to group
eu: Gehitu erabiltzaileak taldera

note: Default: "Add term"
en: Add vocabulary term
eu: Gehitu terminoa

note: Default: "Add {type}"
en: Add {type}
eu: Gehitu {type}

note: Default: "Add-Ons"
en: Add-Ons
eu: Produktuak

note: Default: "Add-on Configuration"
en: Add-on Configuration
eu: Produktuen konfigurazioa

note: Default: "Add-ons"
en: Add-ons
eu: Produktuak

note: Default: "Add-ons Settings"
en: Add-ons Settings
eu: Gehigarrien ezarpenak

note: Default: "Added"
en: Added
eu: Ondo gehitu da

note: Default: "Additional date"
en: Additional date
eu: Data gehigarria

note: Default: "Addon could not be installed"
en: Addon could not be installed
eu: Produktu gehigarria ezin izan da instalatu

note: Default: "Addon could not be uninstalled"
en: Addon could not be uninstalled
eu: Produktu gehigarria ezin izan da kendu

note: Default: "Addon could not be upgraded"
en: Addon could not be upgraded
eu: Produktu gehigarria ezin izan da eguneratu

note: Default: "Addon installed succesfuly"
en: Addon installed succesfuly
eu: Produktu gehigarria ondo instalatu da

note: Default: "Addon uninstalled succesfuly"
en: Addon uninstalled succesfuly
eu: Produktu gehigarria ondo kendu da

note: Default: "Addon upgraded succesfuly"
en: Addon upgraded succesfuly
eu: Produktu gehigarria ondo eguneratu da

note: Default: "Advanced facet?"
en: Advanced facet?
eu: Fazeta aurreratua?

note: Default: "Advanced facets are initially hidden and displayed on demand"
en: Advanced facets are initially hidden and displayed on demand
eu: Fazeta aurreratuak hasieran ezkutatuta daude eta eskatu ahala erakusten dira.

note: Default: "Album view"
en: Album view
eu: Album bista

note: Default: "Alias"
en: Alias
eu: Aliasa

note: Default: "Alias has been added"
en: Alias has been added
eu: Aliasa ondo gehitu da

note: Default: "Aliases have been removed."
en: Aliases have been removed.
eu: Aliasak ezabatu dira.

note: Default: "Aliases have been uploaded."
en: Aliases have been uploaded.
eu: Aliasak kargatu dira.

note: Default: "Alignment"
en: Alignment
eu: Alineazio-estiloak

note: Default: "All"
en: All
eu: Guztiak

note: Default: "All content"
en: All content
eu: Eduki guztia

note: Default: "Existing alternative URLs for this site"
en: All existing alternative urls for this site
eu: Atari honetako ordezko helbide guztiak

note: Default: "Alphabetically"
en: Alphabetically
eu: Alfabetikoki

note: Default: "Alt text"
en: Alt text
eu: Ordezko testua (alt)

note: Default: "Leave empty if the image is purely decorative."
en: Alt text hint
eu: Utzi hutsik irudia dekoratiboa bada

note: Default: "Describe the purpose of the image."
en: Alt text hint link text
eu: Deskribatu irudia zertarako den

note: Default: "Alternative URL path (Required)"
en: Alternative url path (Required)
eu: Ordezko helbidearen bidea (derrigorrezkoa)

note: Default: "Alternative url path must start with a slash."
en: Alternative url path must start with a slash.
eu: Ordezko helbidearen bidea / karakterearekin hasi behar da.

note: Default: "Alternative URL path → target URL path (date and time of creation, manually created yes/no)"
en: Alternative url path → target url path (date and time of creation, manually created yes/no)
eu: Ordezko helbidearen bidea → helburu helbidearen bidea (sorrera data eta ordua, eskuz sortu den bai/ez)

note: Default: "Another person edited this content, and it's currently displayed. Do you want to replace it with your autosaved content?"
en: Another person edited this content, and it's currently displayed. Do you want to replace it with your autosaved content?
eu: Beste norbaitek eduki hau aldatu du eta horixe ikusten ari zara. Gordetako zure edukiarekin ordezkatu nahi duzu?

note: Default: "Applied to subfolders"
en: Applied to subfolders
eu: Azpikarpetei ondo aplikatu zaie

note: Default: "Applies to subfolders?"
en: Applies to subfolders?
eu: Azpikarpetei aplikatu?

note: Default: "Apply to subfolders"
en: Apply to subfolders
eu: Azpikarpetei aplikatu

note: Default: "Apply working copy"
en: Apply working copy
eu: Aplikatu lan-bertsioa

note: Default: "Are you sure you want to delete this field?"
en: Are you sure you want to delete this field?
eu: Eremu hau ezabatu egin nahi duzu?

note: Default: "Are you sure you want to delete this fieldset including all fields?"
en: Are you sure you want to delete this fieldset including all fields?
eu: Eremu-multzo hau eta bere eremu guztiak ezabatu nahi dituzu?

note: Default: "Ascending"
en: Ascending
eu: Goraka

note: Default: "Assign the {role} role to {entry}"
en: Assign the {role} role to {entry}
eu: Esleitu {role} rola {entry}-ri

note: Default: "Assignments"
en: Assignments
eu: Esleipenak

note: Default: "Automatically"
en: Automatically
eu: Automatikoki

note: Default: "Autosaved content found"
en: Autosaved content found
eu: Automatikoki gordetako edukia aurkitu da

note: Default: "Available"
en: Available
eu: Aukerak

note: Default: "Available content rules:"
en: Available content rules:
eu: Erabilgarri dauden eduki-erregelak:

note: Default: "Back"
en: Back
eu: Atzera

note: Default: "Base"
en: Base
eu: Oinarria

note: Default: "Base search query"
en: Base search query
eu: Oinarrizko bilaketa kontsulta

note: Default: "Block"
en: Block
eu: Blokea

note: Default: "Block Type"
en: Block Type
eu: Bloke mota

note: Default: "Block Types"
en: Block Types
eu: Bloke motak

note: Default: "Both"
en: Both
eu: Biak

note: Default: "Both email address and password are case sensitive, check that caps lock is not enabled."
en: Both email address and password are case sensitive, check that caps lock is not enabled.
eu: Bai e-posta helbideak eta bai pasahitzak maiuskula eta minuskulak bereizten dituzte, egiaztatu maiuskulak blokeatzeko tekla ez dagoela aktibatuta.

note: Default: "Breadcrumbs"
en: Breadcrumbs
eu: Nabigazio arrastoa

note: Default: "Broken relations"
en: Broken relations
eu: Apurtutako erlazioak

note: Default: "Browse"
en: Browse
eu: Arakatu

note: Default: "Browse the site, drop an image, or use a URL"
en: Browse the site, drop an image, or type a URL
eu: Atarian bilatu, irudi bat hona arrastatu edo URL bat idatzi

note: Default: "Bulk upload CSV"
en: BulkUploadAltUrls
eu: Kargatu CSV fitxategia

note: Default: "By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, inherited values are explicitly labeled as 'Inherited value' and receive a green check mark {inherited}. Similarly, ro
en: By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, the symbol {inherited} indicates an inherited value. Similarly, the symbol {global} indicates a global role, which is managed by the site administrator.
eu: Lehenespenez, elementu honen edukiontziaren baimenak heredatzen dira. Hau desgaitzen baduzu, berariaz definitutako partekatze baimenak bakarrik izango dira baliodunak. Laburpenean, heredatutako balioak 'Heredatutako balioa' gisa etiketatzen dira eta egiaztapen-marka berdea jasotzen dute {inherited}. Era berean, gunearen administratzaileak kudeatutako rolak 'Rol globala' gisa etiketatzen dira eta egiaztapen-marka urdina jasotzen dute {global}.

note: Default: "CSV file"
en: CSVFile
eu: CSV fitxategia

note: Default: "Cache Name"
en: Cache Name
eu: Katxearen izena

note: Default: "Can not edit Layout for <strong>{type}</strong> content-type as it doesn't have support for <strong>Volto Blocks</strong> enabled"
en: Can not edit Layout for <strong>{type}</strong> content-type as it doesn't have support for <strong>Volto Blocks</strong> enabled
eu: Ezin da <strong>{type}</strong> elementu-motaren itxura aldatu, ez baitu <strong>Volto Blocks</strong> portaera aktibatuta

note: Default: "Can not edit Layout for <strong>{type}</strong> content-type as the <strong>Blocks behavior</strong> is enabled and <strong>read-only</strong>"
en: Can not edit Layout for <strong>{type}</strong> content-type as the <strong>Blocks behavior</strong> is enabled and <strong>read-only</strong>
eu: Ezin da <strong>{type}</strong> elementu-motaren itxura aldatu, <strong>Volto Blocks</strong> portaera aktibatuta izan arren <strong>irakurtzeko-moduan bakarrik</strong> baitago

note: Default: "Cancel"
en: Cancel
eu: Utzi

note: Default: "Cancel search"
en: Cancel search
eu: Bilaketa bertan behera utzi

note: Default: "Cell"
en: Cell
eu: Zelda

note: Default: "Center"
en: Center
eu: Erdiratu

note: Default: "Change Note"
en: Change Note
eu: Aldaketaren inguruko oharra

note: Default: "Change Password"
en: Change Password
eu: Pasahitza aldatu

note: Default: "Change State"
en: Change State
eu: Egoera aldatu

note: Default: "Change workflow state recursively"
en: Change workflow state recursively
eu: Lan-fluxuaren egoera errekurtsiboki aldatu

note: Default: "Changes applied"
en: Changes applied.
eu: Aldaketak aplikatuta.

note: Default: "Changes saved"
en: Changes saved
eu: Aldaketak ondo gorde dira

note: Default: "Changes saved."
en: Changes saved.
eu: Aldaketak ondo gorde dira.

note: Default: "Check this box to customize the title, description, or image of the target content item for this teaser. Leave it unchecked to show updates to the target content item if it is edited later."
en: Check this box to customize the title, description, or image of the target content item for this teaser. Leave it unchecked to show updates to the target content item if it is edited later.
eu: Aukeratu kutxa hau helburu elementuaren izenburua, deskribapena edo irudia elementu honetan pertsonalizatu nahi badituzu. Utzi aukeratu gabe, helburu dokumentuko informazioa bere horretan erakusteko.

note: Default: "Checkbox"
en: Checkbox
eu: Aukeraketa-kutxa

note: Default: "Choices"
en: Choices
eu: Aukerak

note: Default: "Choose Image"
en: Choose Image
eu: Aukeratu irudia

note: Default: "Choose Target"
en: Choose Target
eu: Aukeratu helburua

note: Default: "Choose a file"
en: Choose a file
eu: Aukeratu fitxategia

note: Default: "Clear"
en: Clear
eu: Garbitu

note: Default: "Clear URL"
en: Clear URL
eu: URLa garbitu

note: Default: "Clear date and time"
en: Clear date/time
eu: Garbitu eguna eta ordua

note: Default: "Clear filters"
en: Clear filters
eu: Garbitu filtroak

note: Default: "Clear search"
en: Clear search
eu: Garbitu bilaketa

note: Default: "Click to download full sized image"
en: Click to download full sized image
eu: Egin klik tamaina osoko irudia deskargatzeko

note: Default: "Close"
en: Close
eu: Itxi

note: Default: "Close menu"
en: Close menu
eu: Itxi menua

note: Default: "Code"
en: Code
eu: Kodea

note: Default: "Collapse item"
en: Collapse item
eu: Batu elementua

note: Default: "Collection"
en: Collection
eu: Bilduma

note: Default: "Color"
en: Color
eu: Kolorea

note: Default: "Comment"
en: Comment
eu: Iruzkina

note: Default: "Commenter"
en: Commenter
eu: Erantzuna eman duena

note: Default: "Comments"
en: Comments
eu: Erantzunak

note: Default: "Compare"
en: Compare
eu: Alderatu

note: Default: "Condition changed"
en: Condition changed
eu: Baldintza ondo aldatu da

note: Default: "Condition:"
en: Condition:
eu: Baldintza:

note: Default: "Configuration Versions"
en: Configuration Versions
eu: Konfigurazioaren bertsioak

note: Default: "Configure Content Rule"
en: Configure Content Rule
eu: Konfiguratu eduki erregela

note: Default: "Configure Content Rule: {title}"
en: Configure Content Rule: {title}
eu: Konfiguratu eduki erregela: {title}

note: Default: "Configure content rule"
en: Configure content rule
eu: Konfiguratu eduki erregela

note: Default: "Confirm password"
en: Confirm password
eu: Pasahitza berretsi

note: Default: "Connection refused"
en: Connection refused
eu: Konexioak huts egin du

note: Default: "Contact form"
en: Contact form
eu: Kontaktu-formularioa

note: Default: "Contained items"
en: Contained items
eu: Barneko elementuak

note: Default: "Container settings"
en: Container settings
eu: Edukiontziaren ezarpenak

note: Default: "Content"
en: Content
eu: Edukia

note: Default: "Content Rule"
en: Content Rule
eu: Eduki erregela

note: Default: "Content Rules"
en: Content Rules
eu: Eduki erregelak

note: Default: "Content rules for {title}"
en: Content rules for {title}
eu: {title} elementuaren eduki erregelak

note: Default: "Content rules from parent folders"
en: Content rules from parent folders
eu: Gurasoetan dauden eduki erregelak

note: Default: "Content that links to or references {title}"
en: Content that links to or references {title}
eu: {title} elementuari esteka edo erreferentzia egiten dion edukia

note: Default: "Content title"
en: Content title
eu: Edukiaren izenburua

note: Default: "Content type created"
en: Content type created
eu: Elementu-mota gehitu da

note: Default: "Content type deleted"
en: Content type deleted
eu: Elementu-mota ezabatu da

note: Default: "Contents"
en: Contents
eu: Edukiak

note: Default: "Controls"
en: Controls
eu: Kontrolak

note: Default: "Copy"
en: Copy
eu: Kopiatu

note: Default: "Copy blocks"
en: Copy blocks
eu: Kopiatu blokeak

note: Default: "Copyright statement or other rights information on this item."
en: Copyright statement or other rights information on this item.
eu: Elementu honen Copyright adierazpena.

note: Default: "Create or delete relations to target"
en: Create or delete relations to target
eu: Sortu edo ezabatu helbururako erlazioak

note: Default: "Create working copy"
en: Create working copy
eu: Sortu lan-bertsioa

note: Default: "Created after"
en: Created after
eu: Data honen ostean sortua

note: Default: "Created before"
en: Created before
eu: Data honen aurretik sortutakoak

note: Default: "Created by {creator} on {date}"
en: Created by {creator} on {date}
eu: Sortzailea: {creator} Data: {data}

note: Default: "Created on"
en: Created on
eu: Sorrera data

note: Default: "Creator"
en: Creator
eu: Sortzailea

note: Default: "Creators"
en: Creators
eu: Sortzaileak

note: Default: "Criteria"
en: Criteria
eu: Irizpidea

note: Default: "Current active configuration"
en: Current active configuration
eu: Orain aktibo dagoen konfigurazioa

note: Default: "Current filters applied"
en: Current filters applied
eu: Aplikatutako filtroak

note: Default: "Current password"
en: Current password
eu: Oraingo pasahitza

note: Default: "Customize teaser content"
en: Customize teaser content
eu: Pertsonzalizatu elementu destakatuaren edukia

note: Default: "Cut"
en: Cut
eu: Ebaki

note: Default: "Cut blocks"
en: Cut blocks
eu: Ebaki blokeak

note: Default: "Daily"
en: Daily
eu: Egunero

note: Default: "Database"
en: Database
eu: Datu-basea

note: Default: "Database Information"
en: Database Information
eu: Datu-basearen informazioa

note: Default: "Database Location"
en: Database Location
eu: Datu-basearen kokalekua

note: Default: "Database Size"
en: Database Size
eu: Datu-basearen tamaina

note: Default: "Database main"
en: Database main
eu: Datu-base nagusia

note: Default: "Date"
en: Date
eu: Data

note: Default: "Date (newest first)"
en: Date (newest first)
eu: Data (berriena lehenengo)

note: Default: "Default"
en: Default
eu: Defektuzkoa

note: Default: "Default value"
en: Default value
eu: Defektuzko balioa

note: Default: "Default view"
en: Default view
eu: Defektuzko bista

note: Default: "Delete"
en: Delete
eu: Ezabatu

note: Default: "Delete Group"
en: Delete Group
eu: Ezabatu taldea

note: Default: "Delete Type"
en: Delete Type
eu: Ezabatu elementu-mota

note: Default: "Delete User"
en: Delete User
eu: Ezabatu erabiltzailea

note: Default: "Action deleted"
en: Delete action
eu: Ezabatu akzioa

note: Default: "Delete blocks"
en: Delete blocks
eu: Ezabatu blokeak

note: Default: "Delete col"
en: Delete col
eu: Ezabatu zutabea

note: Default: "Condition deleted"
en: Delete condition
eu: Ezabatu baldintza

note: Default: "Delete row"
en: Delete row
eu: Ezabatu errenkada

note: Default: "Delete selected items?"
en: Delete selected items?
eu: Ezabatu aukeratutako elementuak?

note: Default: "Delete this item?"
en: Delete this item?
eu: Elementu hau ezabatu?

note: Default: "Deleted"
en: Deleted
eu: Ezabatuta

note: Default: "Deleting this item will break {brokenReferences} {variation}."
en: Deleting this item will break {brokenReferences} {variation}.
eu: Elementu hau ezabatzean {brokenReferences} {variation} apurtuko dira.

note: Default: "Depth"
en: Depth
eu: Sakonera

note: Default: "Descending"
en: Descending
eu: Beheraka

note: Default: "Description"
en: Description
eu: Deskribapena

note: Default: "Diff"
en: Diff
eu: Desberdintasunak

note: Default: "Difference between revision {one} and {two} of {title}"
en: Difference between revision {one} and {two} of {title}
eu: {title} elementuaren {one} eta {two} errebisioen arteko desberdintasunak

note: Default: "Disable"
en: Disable
eu: Desaktibatu

note: Default: "Disable apply to subfolders"
en: Disable apply to subfolders
eu: Desaktibatu azpikarpetei aplikatzea

note: Default: "Disabled"
en: Disabled
eu: Desaktibatuta

note: Default: "Disabled apply to subfolders"
en: Disabled apply to subfolders
eu: Azpikarpetei aplikatzea desaktibatuta

note: Default: "Distributed under the {license}."
en: Distributed under the {license}.
eu: {license} lizentziapean banatuta.

note: Default: "Add border to inner columns"
en: Divide each row into separate cells
eu: Zatitu lerro bakoitza zeldatan

note: Default: "Do you really want to delete the group {groupname}?"
en: Do you really want to delete the group {groupname}?
eu: {groupname} taldea ezabatu egin nahi duzu?

note: Default: "Do you really want to delete type {typename}?"
en: Do you really want to delete the type {typename}?
eu: {typename} elementu-mota ezabatu egin nahi duzu?

note: Default: "Do you really want to delete the user {username}?"
en: Do you really want to delete the user {username}?
eu: {username} erabiltzailea ezabatu egin nahi duzu?

note: Default: "Do you really want to delete this item?"
en: Do you really want to delete this item?
eu: Elementu hau ezabatu egin nahi duzu?

note: Default: "Do you want to restore your autosaved content?"
en: Do you want to restore your autosaved content?
eu: Automatikoki gordetako zure edukia berrezarri nahi duzu?

note: Default: "Document"
en: Document
eu: Dokumentua

note: Default: "Document view"
en: Document view
eu: Dokumentuaren bista

note: Default: "Download Event"
en: Download Event
eu: Deskargatu hitzorduaren fitxategia

note: Default: "Download file"
en: Download file
eu: Deskargatu fitxategia

note: Default: "Drag and drop files from your computer onto this area or click the “Browse” button."
en: Drag and drop files from your computer onto this area or click the “Browse” button.
eu: Arrastatu fitxategiak hona edo erabili Arakatu botoia.

note: Default: "Drop file here to replace the existing file"
en: Drop file here to replace the existing file
eu: Arrastatu fitxategia hona orain dagoena ordezkatzeko

note: Default: "Drop file here to upload a new file"
en: Drop file here to upload a new file
eu: Arrastatu fitxategia hona fitxategi berria kargatzeko

note: Default: "Drop files here ..."
en: Drop files here ...
eu: Arrastatu fitxategiak hona...

note: Default: "Drop files here to upload"
en: Drop files here to upload
eu: Arrastatu fitxategia hona fitxategi berria kargatzeko

note: Default: "Dry run selected, transaction aborted."
en: Dry run selected, transaction aborted.
eu: Modu lehorra aukeratu duzunez, transakzioa bertan behera utzi da.

note: Default: "E-mail"
en: E-mail
eu: Eposta

note: Default: "E-mail addresses do not match."
en: E-mail addresses do not match.
eu: Eposta helbideak ez datoz bat.

note: Default: "Edit"
en: Edit
eu: Editatu

note: Default: "Edit Alternative URL"
en: Edit Alternative URL
eu: Gehitu ordezko URLa

note: Default: "Edit Rule"
en: Edit Rule
eu: Aldatu erregela

note: Default: "Edit comment"
en: Edit comment
eu: Editatu erantzuna

note: Default: "Edit field"
en: Edit field
eu: Editatu eramua

note: Default: "Edit fieldset"
en: Edit fieldset
eu: Editatu eremu-multzoa

note: Default: "Edit recurrence"
en: Edit recurrence
eu: Editatu errepikapena

note: Default: "Edit values"
en: Edit values
eu: Editatu balioak

note: Default: "Edit {title}"
en: Edit {title}
eu: Editatu {title}

note: Default: "Email"
en: Email
eu: Eposta

note: Default: "Email sent"
en: Email sent
eu: Eposta ondo bidali da

note: Default: "Embed code error, please follow the instructions and try again."
en: Embed code error, please follow the instructions and try again.
eu: Itsatsitako kodearen errorea, jarraitu argibideak eta saiatu berriz.

note: Default: "Empty object list"
en: Empty object list
eu: Objektu zerrenda hutsa

note: Default: "Enable"
en: Enable
eu: Aktibatu

note: Default: "Enable editable Blocks"
en: Enable editable Blocks
eu: Aktibatu editatu daitezkeen blokeak

note: Default: "Enabled"
en: Enabled
eu: Aktibatuta

note: Default: "Enabled here?"
en: Enabled here?
eu: Hemen aktibatuta?

note: Default: "Enabled?"
en: Enabled?
eu: Aktibatuta?

note: Default: "End Date"
en: End Date
eu: Bukaera data

note: Default: "Enter URL or select an item"
en: Enter URL or select an item
eu: Sartu URL bat edo aukeratu elementu bat

note: Default: "Enter a username above to search or click 'Show All'"
en: Enter a username above to search or click 'Show All'
eu: Idatzi erabiltzaile-izen bat bilaketa egiteko edo sakatu 'Ikusi guztiak'

note: Default: "Enter an email address. This will be your login name. We respect your privacy, and will not give the address away to any third parties or expose it anywhere."
en: Enter an email address. This will be your login name. We respect your privacy, and will not give the address away to any third parties or expose it anywhere.
eu: Idatzi eposta helbidea. Hau zure erabiltzaile-izena izango da. Zure pribatutasuna errespetatzen dugu eta ez dugu helbidea argitaratu edo inori emango.

note: Default: "Enter full name, e.g. John Smith."
en: Enter full name, e.g. John Smith.
eu: Idatzi izen osoa, adb. Jon Garmendia.

note: Default: "Enter map Embed Code"
en: Enter map Embed Code
eu: Sartu itsasteko kodea

note: Default: "Enter the absolute path of the target. Target must exist or be an existing alternative URL path to the target."
en: Enter the absolute path of the target. Target must exist or be an existing alternative url path to the target.
eu: Idatzi helburuaren bide absolutua. Helburua existitu egin behar da edo ordezko helbide bat izan behar da.

note: Default: "Enter the absolute path where the alternative URL should exist. The path must start with '/'. Only URLs that result in a 404 not found page will result in a redirect occurring."
en: Enter the absolute path where the alternative url should exist. The path must start with '/'. Only URLs that result in a 404 not found page will result in a redirect occurring.
eu: Idatzi ordezko helbidearen bide absolutua. Bidea '/' karakterearekin hasi behar da. Orrialde bat aurkitzen ez denean sortzen den 404 errorea ematen duten helbideekin bakarrik gertatuko dira berbideraketak.

note: Default: "Enter the absolute path where the alternative url should exist. The path must start with '/'. Only urls that result in a 404 not found page will result in a redirect occurring."
en: Enter the absolute path where the alternative url should exist. The path must start with '/'. Only urls that result in a 404 not found page will result in a redirect occurring.
eu: Idatzi ordezko helbidearen bide absolutua. Bidea '/' karakterearekin hasi behar da. Orrialde bat aurkitzen ez denean sortzen den 404 errorea ematen duten helbideekin bakarrik gertatuko dira berbideraketak.

note: Default: "Enter your current password."
en: Enter your current password.
eu: Idatzi zure pasahitza.

note: Default: "Enter your email for verification."
en: Enter your email for verification.
eu: Idatzi zure eposta helbidea egiaztatu dezagun.

note: Default: "Enter your new password. Minimum 8 characters."
en: Enter your new password. Minimum 8 characters.
eu: Idatzi zure pasahitz berria. Gutxienez 8 karaktere.

note: Default: "Enter your username for verification."
en: Enter your username for verification.
eu: Idatzi zure erabiltzaile-izena egiaztatu dezagun.

note: Default: "Entries"
en: Entries
eu: Sarrerak

note: Default: "Error"
en: Error
eu: Erroea

note: Default: "Event"
en: Event
eu: Hitzordua

note: Default: "Event end date must be on or after {startDateValueOrStartFieldName}"
en: Event end date must be on or after {startDateValueOrStartFieldName}
eu: Hitzorduaren bukaera data {startDateValueOrStartFieldName} edo beranduago izan behar da

note: Default: "Event listing"
en: Event listing
eu: Hitzorduen zerrenda

note: Default: "Event start date must be on or before {endDateValueOrEndFieldName}"
en: Event start date must be on or before {endDateValueOrEndFieldName}
eu: Hitzorduaren hasiera data {startDateValueOrStartFieldName} edo lehenago izan behar da

note: Default: "Event view"
en: Event view
eu: Hitzorduaren bista

note: Default: "Example"
en: Example
eu: Adibidea

note: Default: "Exclude from navigation"
en: Exclude from navigation
eu: Nabigaziotik baztertu

note: Default: "Exclude this occurence"
en: Exclude this occurence
eu: Kendu agerpen hau

note: Default: "Excluded from navigation"
en: Excluded from navigation
eu: Nabigaziotik baztertuta

note: Default: "Existing alternative urls for this item"
en: Existing alternative urls for this item
eu: Elementu honentzako ordezko helbidea

note: Default: "Expand sidebar"
en: Expand sidebar
eu: Alboko barra zabaldu

note: Default: "Expand toolbar"
en: Expand toolbar
eu: Tresna-barra zabaltzea

note: Default: "Expiration Date"
en: Expiration Date
eu: Iraungitze-data

note: Default: "Expiration date"
en: Expiration date
eu: Iraungitze-data

note: Default: "Expired"
en: Expired
eu: Iraungita

note: Default: "External URL"
en: External URL
eu: Kanpoko URLa

note: Default: "Facet"
en: Facet
eu: Fazeta

note: Default: "Facet widget"
en: Facet widget
eu: Fazetaren widgeta

note: Default: "Facets"
en: Facets
eu: Fazetak

note: Default: "Facets on left side"
en: Facets on left side
eu: Fazetak ezkerrean

note: Default: "Facets on right side"
en: Facets on right side
eu: Fazetak eskuman

note: Default: "Facets on top"
en: Facets on top
eu: Fazetak goian

note: Default: "Failed to undo transactions"
en: Failed To Undo Transactions
eu: Transakzioak desegiteak huts egin du

note: Default: "Field"
en: Field
eu: Eremua

note: Default: "File"
en: File
eu: Fitxategia

note: Default: "File is not of the accepted type {accept}"
en: File is not of the accepted type {accept}
eu: Fitxategiak ez du onartutako mota {accept}

note: Default: "File size"
en: File size
eu: Fitxategiaren tamaina

note: Default: "File view"
en: File view
eu: Fitxategiaren bista

note: Default: "Filename"
en: Filename
eu: Fitxategi izena

note: Default: "Files uploaded: {uploadedFiles}"
en: Files uploaded: {uploadedFiles}
eu: Igotako fitxategiak: {uploadedFiles}

note: Default: "Fills the value of the form field with the value supplied by a query parameter inside the URL with the given name."
en: Fills the value of the form field with the value supplied by a query parameter inside the URL with the given name.
eu: Formularioko eremuaren balioa adierazitako parametroak egungo URLan duen balioarekin betetzen du.

note: Default: "Filter"
en: Filter
eu: Iragazi

note: Default: "Filter Rules:"
en: Filter Rules:
eu: Filtratu erregelak:

note: Default: "Filter by path"
en: Filter by prefix
eu: Filtratu aurrizkiaren arabera

note: Default: "Filter users by groups"
en: Filter users by groups
eu: Filtratu erabiltzaileak taldearen arabera

note: Default: "Filter…"
en: Filter…
eu: Filtratu…

note: Default: "First"
en: First
eu: Lehenengo

note: Default: "Fix relations"
en: Fix relations
eu: Konpondu erlazioak

note: Default: "Fixed width columns"
en: Fixed width table cells
eu: Tamaina finkoko taularen zeldak

note: Default: "Focus on"
en: Focus on
eu: Zentratu honetan

note: Default: "Fold"
en: Fold
eu: Tolestu

note: Default: "Folder"
en: Folder
eu: Karpeta

note: Default: "Folder listing"
en: Folder listing
eu: Karpetaren edukien zerrenda

note: Default: "Forbidden"
en: Forbidden
eu: Debekatuta

note: Default: "Fourth"
en: Fourth
eu: Laugarren

note: Default: "From"
en: From
eu: Nok

note: Default: "Full"
en: Full
eu: Osoa

note: Default: "Full Name"
en: Full Name
eu: Izen-abizenak

note: Default: "Fullname"
en: Fullname
eu: Izen-abizenak

note: Default: "GNU GPL license"
en: GNU GPL license
eu: GNU GPL

note: Default: "General"
en: General
eu: Orokorra

note: Default: "Global role"
en: Global role
eu: Rol globala

note: Default: "Google Maps Embedded Block"
en: Google Maps Embedded Block
eu: Google Maps itsasteko blokea

note: Default: "Grid"
en: Grid
eu: Sareta

note: Default: "Group"
en: Group
eu: Taldea

note: Default: "Group created"
en: Group created
eu: Taldea ondo sortu da

note: Default: "Group deleted"
en: Group deleted
eu: Taldea ezabatu da

note: Default: "Group roles updated"
en: Group roles updated
eu: Taldeen rolak eguneratu dira

note: Default: "Groupname"
en: Groupname
eu: Taldearen izena

note: Default: "Groups"
en: Groups
eu: Taldeak

note: Default: "Groups are logical collections of users, such as departments and business units. Groups are not directly related to permissions on a global level, you normally use Roles for that - and let certain Groups have a particular role. The symbol{plone_svg}indicates a role inherited from membershi
en: Groups are logical collections of users, such as departments and business units. Groups are not directly related to permissions on a global level, you normally use Roles for that - and let certain Groups have a particular role. The symbol{plone_svg}indicates a role inherited from membership in another group.
eu: Taldeak erabiltzaileen multzo logikoak dira. Taldeak ez daude baimenei era orokorrean lotuta, horretarako rolak erabiltzen dira eta taldeei esleitzen zaizkie. {plone_svg} ikurrak, rola beste talde baten kide izateagatik heredatu dela adierazten du.

note: Default: "Header cell"
en: Header cell
eu: Goiburuko gelaxka

note: Default: "Headline"
en: Headline
eu: Goiburua

note: Default: "Headline level"
en: Headline level
eu: Goiburukoaren maila

note: Default: "Hidden facets will still filter the results if proper parameters are passed in URLs"
en: Hidden facets will still filter the results if proper parameters are passed in URLs
eu: Ezkutatutako fazetek emaitzak filtratzen dituzte parametro egokiak URLan pasatzen badira

note: Default: "Hide Replies"
en: Hide Replies
eu: Ezkutatu erantzunak

note: Default: "Hide facet?"
en: Hide facet?
eu: Fazeta ezkutatu?

note: Default: "Hide filters"
en: Hide filters
eu: Ezkutatu iragazkiak

note: Default: "Hide title"
en: Hide title
eu: Ezkutatu izenburua

note: Default: "History"
en: History
eu: Historia

note: Default: "#"
en: History Version Number
eu: #

note: Default: "History of {title}"
en: History of {title}
eu: {title} elementuaren historia

note: Default: "Home"
en: Home
eu: Hasiera

note: Default: "Icon View"
en: Icon View
eu: Ikono bista

note: Default: "If all of the following conditions are met:"
en: If all of the following conditions are met:
eu: Baldintza guzti hauek betetzen badira:

note: Default: "If selected, this item will not appear in the navigation tree"
en: If selected, this item will not appear in the navigation tree
eu: Aukeratuta badago, elementu hau ez da nabigazio zuhaitzean agertuko

note: Default: "If this date is in the future, the content will not show up in listings and searches until this date."
en: If this date is in the future, the content will not show up in listings and searches until this date.
eu: Data hau etorkizunekoa bada, edukia ez da agertuko data hori iritsi arte.

note: Default: "If you are certain this user has abandoned the object, you may unlock the object. You will then be able to edit it."
en: If you are certain this user has abandoned the object, you may unlock the object. You will then be able to edit it.
eu: Erabiltzaileak elementua editatzeari utzi diola ziur bazaude, objektua desblokeatu egin dezakezu. Hori egindakoan editatu ahal izango duzu.

note: Default: "If you are certain you have the correct web address but are encountering an error, please contact the {site_admin}."
en: If you are certain you have the correct web address but are encountering an error, please contact the {site_admin}.
eu: Ziurtatu helbide zuzenean zaudena, hala ere errorea baduzu jarri kontaktuan {site_admin}.

note: Default: "Image"
en: Image
eu: Irudia

note: Default: "Image gallery"
en: Image gallery
eu: Irudi galeria

note: Default: "Image override"
en: Image override
eu: Irudia gainidatzi

note: Default: "Image size"
en: Image size
eu: Irudiaren tamaina

note: Default: "Image view"
en: Image view
eu: Irudiaren bista

note: Default: "Include this occurrence"
en: Include this occurence
eu: Sartu agerpen hau

note: Default: "Info"
en: Info
eu: informazioa

note: Default: "You have selected the option 'many users' or 'many groups'. Thus this control panel asks for input to show users and groups. If you want to see users and groups instantaneous, head over to user group settings. See the button on the left."
en: InfoUserGroupSettings
eu: Zure atarian 'erabiltzaile asko' edo 'talde asko' aukerak aktibo dituzu. Hori dela eta formulario honetan erabiltzaile eta taldeen bilaketa egiteko aukera duzu. Dituzun erabiltzaile eta talde guztiak berehala ikusi nahi badituzu joan taldeen ezarpenetara. Ikusi ezkerreko botoia.

note: Default: "Inherit permissions from higher levels"
en: Inherit permissions from higher levels
eu: Baimenak goragoko mailetatik heredatu

note: Default: "Inherited value"
en: Inherited value
eu: Heredatutako balioa

note: Default: "Insert col after"
en: Insert col after
eu: Sartu zutabea ondoren

note: Default: "Insert col before"
en: Insert col before
eu: Sartu zutabea aurretik

note: Default: "Insert row after"
en: Insert row after
eu: Txertatu lerroa ondoren

note: Default: "Insert row before"
en: Insert row before
eu: Txertatu lerroa aurretik

note: Default: "Inspect relations"
en: Inspect relations
eu: Ikuskatu erlazioak

note: Default: "Install"
en: Install
eu: Instalatu

note: Default: "Installed"
en: Installed
eu: Instalatuta

note: Default: "Installed version"
en: Installed version
eu: Instalatutako bertsioa

note: Default: "Installing a third party add-on"
en: Installing a third party add-on
eu: Hirugarrenen produktu gehigarriak instalatu

note: Default: "days"
en: Interval Daily
eu: egunean behin

note: Default: "Month(s)"
en: Interval Monthly
eu: hilean behin

note: Default: "week(s)"
en: Interval Weekly
eu: astean behin

note: Default: "year(s)"
en: Interval Yearly
eu: urtean behin

note: Default: "Invalid block - Will be removed on saving"
en: Invalid Block
eu: Bloke okerra

note: Default: "Invalid teaser source"
en: Invalid teaser source
eu: Elementu destakatuaren iturburua ez da zuzena

note: Default: "It is not allowed to define both the password and to request sending the password reset message by e-mail. You need to select one of them."
en: It is not allowed to define both the password and to request sending the password reset message by e-mail. You need to select one of them.
eu: Ezin duzu pasahitza ezarri eta aldi berean pasahitza berrezartzeko mezua bidaltzea eskatu. Bietako bat bakarrik aukeratu dezakezu.

note: Default: "Item"
en: Item
eu: Elementua

note: Default: "Item batch size"
en: Item batch size
eu: Elementu-multzoaren tamaina

note: Default: "Item successfully moved."
en: Item successfully moved.
eu: Elementua ongi mugitu da.

note: Default: "Item(s) copied."
en: Item(s) copied.
eu: Elementuak ondo kopiatu dira.

note: Default: "Item(s) cut."
en: Item(s) cut.
eu: Elementuak ondo ebaki dira.

note: Default: "Item(s) has been updated."
en: Item(s) has been updated.
eu: Elementua(k) eguneratu egin d(ir)a.

note: Default: "Item(s) pasted."
en: Item(s) pasted.
eu: Elementuak ondo itsatsi dira.

note: Default: "Item(s) state has been updated."
en: Item(s) state has been updated.
eu: Elementuen egoera eguneratu egin da.

note: Default: "Items"
en: Items
eu: Elementuak

note: Default: "Items must be unique."
en: Items must be unique.
eu: Elementuak bakarrak izan behar dira.

note: Default: "Label"
en: Label
eu: Etiketa

note: Default: "Language"
en: Language
eu: Hizkuntza

note: Default: "Language independent field."
en: Language independent field.
eu: Hizkuntzarekiko Independentea den eremua.

note: Default: "This is a language independent field. Any value you enter here will overwrite the corresponding field of all members of the translation group when you save this form."
en: Language independent icon title
eu: Hau hizkuntzarekiko independentea den eremu bat da. Hemen sartzen duzun balioa itzulpen guztietan ezarriko da formularioa gordetzean.

note: Default: "Large"
en: Large
eu: Handia

note: Default: "Last"
en: Last
eu: Azkena

note: Default: "Last comment date"
en: Last comment date
eu: Azken komentarioaren data

note: Default: "Last modified"
en: Last modified
eu: Azken aldaketa

note: Default: "Latest available configuration"
en: Latest available configuration
eu: Azken konfigurazioa

note: Default: "Latest version"
en: Latest version
eu: Azken bertsioa

note: Default: "Layout"
en: Layout
eu: Itxura

note: Default: "Lead Image"
en: Lead Image
eu: Irudia

note: Default: "Left"
en: Left
eu: Ezkerrean

note: Default: "Less filters"
en: Less filters
eu: Iragazki gutxiago

note: Default: "Link"
en: Link
eu: Esteka

note: Default: "Anchor link copied to the clipboard"
en: Link copied to clipboard
eu: Esteka arbelera kopiatu da

note: Default: "Link more"
en: Link more
eu: Gehiago estekatu

note: Default: "Link redirect view"
en: Link redirect view
eu: Loturaren berbideraketa bista

note: Default: "Link settings"
en: Link settings
eu: Estekaren ezarpenak

note: Default: "Link Title"
en: Link title
eu: Izenburua estekatu

note: Default: "Link to"
en: Link to
eu: Esteka

note: Default: "Link translation for"
en: Link translation for
eu: Lotu itzulpena

note: Default: "Linking this item with hyperlink in text"
en: Linking this item with hyperlink in text
eu: Elementu hau estekatu

note: Default: "Links and references"
en: Links and references
eu: Esteka eta erreferentziak

note: Default: "List View"
en: List View
eu: Zerrenda bista

note: Default: "Listing"
en: Listing
eu: Zerrenda

note: Default: "Listing view"
en: Listing view
eu: Zerrenda bista

note: Default: "Load more..."
en: Load more
eu: Kargatu gehiago

note: Default: "Loading."
en: Loading
eu: Kargatzen

note: Default: "Login"
en: Log In
eu: Sartu

note: Default: "Log in"
en: Log in
eu: Sartu

note: Default: "Logged out"
en: Logged out
eu: Irten egin zara

note: Default: "Login"
en: Login
eu: Sartu

note: Default: "Login Failed"
en: Login Failed
eu: Sartzeak huts egin du

note: Default: "Login Name"
en: Login Name
eu: Erabiltzaile-izena

note: Default: "Logo of"
en: Logo of
eu: Logoa

note: Default: "Logout"
en: Logout
eu: Irten

note: Default: "Made by {creator} on {date}. This is not a working copy anymore, but the main content."
en: Made by {creator} on {date}. This is not a working copy anymore, but the main content.
eu: Sortzailea {creator} Data {date}. Hau ez da lan-bertsioa, ikusgai dagoen edukia baizik.

note: Default: "Reduce cell padding"
en: Make the table compact
eu: Taula trinkotu

note: Default: "Manage Translations"
en: Manage Translations
eu: Kudeatu itzulpenak

note: Default: "Manage content…"
en: Manage content…
eu: Edukia kudeatu…

note: Default: "Manage translations for {title}"
en: Manage translations for {title}
eu: Kudeatu honen itzulpenak {title}

note: Default: "Manual"
en: Manual
eu: Eskuz

note: Default: "Manually"
en: Manually
eu: Eskuz

note: Default: "Manually or automatically added?"
en: Manually or automatically added?
eu: Eskuz edo automatikoki gehitu da?

note: Default: "Many relations found. Please search."
en: Many relations found. Please search.
eu: Erlazio asko aurkitu dira. Erabili bilaketa mesedez.

note: Default: "Maps"
en: Maps
eu: Mapak

note: Default: "Maps URL"
en: Maps URL
eu: Maparen URLa

note: Default: "Maximum file size is {maxSize} bytes, but the uploaded file is {size} bytes."
en: Maximum file size is {maxSize} bytes, but the uploaded file is {size} bytes.
eu: Fitxategiaren tamaina maximoa {maxSize} bytekoa da, baina kargatu duzun fitxategiak {size} byte ditu.

note: Default: "Maximum length is {len}."
en: Maximum length is {len}.
eu: Gehienezko luzera {len} da.

note: Default: "Maximum value is {len}."
en: Maximum value is {len}.
eu: Balio handiena {len} da.

note: Default: "Medium"
en: Medium
eu: Ertaina

note: Default: "Membership updated"
en: Membership updated
eu: Kidetza eguneratu da

note: Default: "Message"
en: Message
eu: Mezua

note: Default: "Minimum length is {len}."
en: Minimum length is {len}.
eu: Gutxienezko luzera {len} da.

note: Default: "Minimum value is {len}."
en: Minimum value is {len}.
eu: Balio txikiena {len} da.

note: Default: "Moderate Comments"
en: Moderate Comments
eu: Erantzunak moderatu

note: Default: "Moderate comments"
en: Moderate comments
eu: Erantzunak moderatu

note: Default: "Monday and Friday"
en: Monday and Friday
eu: Astelehen eta ostiraletan

note: Default: "Day"
en: Month day
eu: Hilabeteko

note: Default: "Monthly"
en: Monthly
eu: Hilero

note: Default: "More"
en: More
eu: Gehiago

note: Default: "More filters"
en: More filters
eu: Iragazki gehiago

note: Default: "More information about the upgrade procedure can be found in the documentation section of plone.org in the Upgrade Guide."
en: More information about the upgrade procedure can be found in the documentation section of plone.org in the Upgrade Guide.
eu: Eguneraketa prozeduraren inguruko informazio gehiago plone.org atariko eguneraketa gidan aurkitu dezakezu.

note: Default: "Mosaic layout"
en: Mosaic layout
eu: Mosaiko bista

note: Default: "Move down"
en: Move down
eu: Behera mugitu

note: Default: "Move to bottom of folder"
en: Move to bottom of folder
eu: Karpetaren barrenera mugitu

note: Default: "Move to top of folder"
en: Move to top of folder
eu: Karpetaren gorengo tokira mugitu

note: Default: "Move up"
en: Move up
eu: Gora mugitu

note: Default: "Multiple choices?"
en: Multiple choices?
eu: Aukera anitzak?

note: Default: "My email is"
en: My email is
eu: Nire helbidea hauxe da

note: Default: "My user name is"
en: My username is
eu: Nire erabiltzaile izena da

note: Default: "Name"
en: Name
eu: Izena

note: Default: "Narrow"
en: Narrow
eu: Estutu

note: Default: "Navigate back"
en: Navigate back
eu: Atzera joan

note: Default: "Navigate to this item"
en: Navigate to this item
eu: Nabigatu elementu honetara

note: Default: "Navigation"
en: Navigation
eu: Nabigazioa

note: Default: "New password"
en: New password
eu: Pasahitz berria

note: Default: "News Item"
en: News Item
eu: Albistea ikusi

note: Default: "News item view"
en: News item view
eu: Albistearen bista

note: Default: "No"
en: No
eu: Ez

note: Default: "No transactions found"
en: No Transactions Found
eu: Ez da transakziorik aurkitu

note: Default: "No transactions selected"
en: No Transactions Selected
eu: Ez duzu transakziorik aukeratu

note: Default: "No transactions selected to do undo"
en: No Transactions Selected To Do Undo
eu: Ez duzu desegiteko transakziorik aukeratu

note: Default: "No Video selected"
en: No Video selected
eu: Ez da bideorik aukeratu

note: Default: "No addons found"
en: No addons found
eu: Ez da gehigarririk aurkitu

note: Default: "No broken relations found."
en: No broken relations found.
eu: Ez da apurtutako erlaziorik aurkitu.

note: Default: "There is no connection to the server, due to a timeout or no network connection."
en: No connection to the server
eu: Ez dago konexiorik zerbitzariarekin

note: Default: "No image selected"
en: No image selected
eu: Ez da irudirik aukeratu

note: Default: "No image set in Lead Image content field"
en: No image set in Lead Image content field
eu: Ez dago irudirik dagokion eremuan

note: Default: "No image set in image content field"
en: No image set in image content field
eu: Ez dago irudirik dagokion eremuan

note: Default: "No images found."
en: No images found.
eu: Ez da irudirik aurkitu.

note: Default: "No items found in this container."
en: No items found in this container.
eu: Karpeta honetan ez dago elementurik.

note: Default: "No items selected"
en: No items selected
eu: Ez da elementurik aukeratu

note: Default: "No links to this item found."
en: No links to this item found.
eu: Ez da elementu honetarako estekarik aurkitu.

note: Default: "No map selected"
en: No map selected
eu: Ez da maparik auekratu

note: Default: "No occurences set"
en: No occurences set
eu: Ez da agerpenik ezarri

note: Default: "No options"
en: No options
eu: Ez du aukerarik

note: Default: "No relation found"
en: No relation found
eu: Ez da erlazioa aurkitu

note: Default: "No results found"
en: No results found
eu: Ez da emaitzarik aurkitu

note: Default: "No results found."
en: No results found.
eu: Ez da emaitzarik aurkitu.

note: Default: "No selection"
en: No selection
eu: Ez da ezer aukeratu

note: Default: "This addon does not provide an uninstall profile."
en: No uninstall profile
eu: Ez du desinstalatzeko profilik

note: Default: "No user found"
en: No user found
eu: Ez da erabiltzailerik aurkitu

note: Default: "No value"
en: No value
eu: Ez du baliorik

note: Default: "No workflow"
en: No workflow
eu: Ez du workflowrik

note: Default: "None"
en: None
eu: Bat ere ez

note: Default: "None"
en: Not available
eu: Bat ere ez

note: Default: "Note"
en: Note
eu: Oharra

note: Default: "Note that roles set here apply directly to a user. The symbol{plone_svg}indicates a role inherited from membership in a group."
en: Note that roles set here apply directly to a user. The symbol{plone_svg}indicates a role inherited from membership in a group.
eu: Oharra: hemen adierazitako rolak erabiltzaileari aplikatzen zaizkio. {plone_svg} ikurrak rola talde baten kide izateagatik lortu dela adierazten du.

note: Default: "Number of active objects"
en: Number of active objects
eu: Aktibo dagoen objektu kopurua

note: Default: "Object Size"
en: Object Size
eu: Objektuaren tamaina

note: Default: "occurrence(s)"
en: Occurences
eu: agerpenen ondoren

note: Default: "Occurrences"
en: Occurrences
eu: Agerpenak

note: Default: "Ok"
en: Ok
eu: Ados

note: Default: "Only 7-bit bytes characters are allowed. Cannot contain uppercase letters, special characters: <, >, &, #, /, ?, or others that are illegal in URLs. Cannot start with: _, aq_, @@, ++. Cannot end with __. Cannot be: request,contributors, ., .., \"\". Cannot contain new lines."
en: Only 7-bit bytes characters are allowed. Cannot contain uppercase letters, special characters: <, >, &, #, /, ?, or others that are illegal in URLs. Cannot start with: _, aq_, @@, ++. Cannot end with __. Cannot be: request,contributors, ., .., "". Cannot contain new lines.
eu: 7 biteko byte karaktereak bakarrik onartzen dira. Ezin dira hizki larriak edo karaktere bereziak erabili: <, >, &, #, /, ?, edo URLtan onartzen ez direnak. Ezin da karaktere hauekin hasi: _, aq_, @@, ++. Ezin da __-rekin amaitu. Ezin da request, contributors, ., ... edo "" izan. Ezin ditu lerro berriak izan.

note: Default: "Open URL browser"
en: Open URL browser
eu: URL arakatzailea ireki

note: Default: "Open in a new tab"
en: Open in a new tab
eu: Fitxa berrian ireki

note: Default: "Open menu"
en: Open menu
eu: Menua ireki

note: Default: "Open object browser"
en: Open object browser
eu: Ireki elementu bilatzailea

note: Default: "Order"
en: Order
eu: Ordena

note: Default: "Ordered"
en: Ordered
eu: Ordenatuta

note: Default: "Origin"
en: Origin
eu: Jatorria

note: Default: "Overview of relations of all content items"
en: Overview of relations of all content items
eu: Elementu guztien erlazioen deskribapena

note: Default: "Page"
en: Page
eu: Orria

note: Default: "Parent fieldset"
en: Parent fieldset
eu: Guraso den eremu-multzoa

note: Default: "Password"
en: Password
eu: Pasahitza

note: Default: "Password reset"
en: Password reset
eu: Pasahitza berrezarri

note: Default: "Passwords do not match."
en: Passwords do not match.
eu: Pasahitzak ez datoz bat.

note: Default: "Paste"
en: Paste
eu: Itsatsi

note: Default: "Paste blocks"
en: Paste blocks
eu: Itsatsi blokeak

note: Default: "Path"
en: Path
eu: Bidea

note: Default: "Perform the following actions:"
en: Perform the following actions:
eu: Ekintza hauek exekutatu:

note: Default: "Permissions have been updated successfully"
en: Permissions have been updated successfully
eu: Baimenak ondo eguneratu dira

note: Default: "Permissions updated"
en: Permissions updated
eu: Baimenak eguneratu dira

note: Default: "Personal Information"
en: Personal Information
eu: Informazio pertsonala

note: Default: "Personal Preferences"
en: Personal Preferences
eu: Hobespen Pertsonalak

note: Default: "Personal tools"
en: Personal tools
eu: Tresna pertsonalak

note: Default: "Persons responsible for creating the content of this item. Please enter a list of user names, one per line. The principal creator should come first."
en: Persons responsible for creating the content of this item. Please enter a list of user names, one per line. The principal creator should come first.
eu: Elementu honen edukia sortzearen arduradunak. Idatzi erabiltzaile-izen bat lerro bakoitzean. Egile nagusia lehenengoa izan beharko litzateke.

note: Default: "Placeholder"
en: Placeholder
eu: Idatzi zerbait hemen

note: Default: "Please choose an existing content as source for this element"
en: Please choose an existing content as source for this element
eu: Aukeratu existitzen den elementu bat elementu honetarako jatorri gisa

note: Default: "Please continue with the upgrade."
en: Please continue with the upgrade.
eu: Jarraitu eguneraketarekin.

note: Default: "Please ensure you have a backup of your site before performing the upgrade."
en: Please ensure you have a backup of your site before performing the upgrade.
eu: Ziurtatu webgunearen segurtasun kopia bat egin duzula eguneraketa egin aurretik.

note: Default: "Please enter a valid URL by deleting the block and adding a new video block."
en: Please enter a valid URL by deleting the block and adding a new video block.
eu: Txertatu URL zuzen bat blokea ezabatu eta bideo bloke berri bat gehituz.

note: Default: "Please enter the Embed Code provided by Google Maps -> Share -> Embed map. It should contain the <iframe> code on it."
en: Please enter the Embed Code provided by Google Maps -> Share -> Embed map. It should contain the <iframe> code on it.
eu: Txertatu Google Mapsek ematen duen txertatzeko kodea. <iframe> etiketa bat izan behar du.

note: Default: "Please fill out the form below to set your password."
en: Please fill out the form below to set your password.
eu: Bete formulario hau zure pasahitza ezartzeko.

note: Default: "Please search for users or use the filters on the side."
en: Please search for users or use the filters on the side.
eu: Bilatu erabiltzaileak aldameneko filtroak erabiliz.

note: Default: "Please upgrade to plone.restapi >= 8.24.0."
en: Please upgrade to plone.restapi >= 8.24.0.
eu: Eguneratu plone.restapi bertsioa 8.24.0 edo handiago batera.

note: Default: "Please upgrade to plone.restapi >= 8.39.0."
en: Please upgrade to plone.restapi >= 8.39.0.
eu: Eguneratu plone.restapi >= 8.39.0 izan dadin.

note: Default: "Plone Foundation"
en: Plone Foundation
eu: Plone Fundazioa

note: Default: "Pop-up closed."
en: Pop-up closed.
eu: Leiho gainerakorra itxita.

note: Default: "Pop-up opened: {title}"
en: Pop-up opened: {title}
eu: Leiho gainerakorra irekita: {title}

note: Default: "Position changed"
en: Position changed
eu: Posizioa ondo aldatu da

note: Default: "Possible values (Enter allowed choices one per line)."
en: Possible values
eu: Balio posibleak

note: Default: "Powered by Plone & Python"
en: Powered by Plone & Python
eu: Plone eta Pythonekin eginda

note: Default: "Preferences"
en: Preferences
eu: Hobespenak

note: Default: "Press Enter to browse files from your computer."
en: Press Enter to browse files from your computer.
eu: Sakatu Enter zure ordenagailuko fitxategiak aukeratzeko.

note: Default: "Prettify your code"
en: Prettify your code
eu: Garbitu zure kodea

note: Default: "Preview"
en: Preview
eu: Aurreikusi

note: Default: "Preview Image URL"
en: Preview Image URL
eu: Irudia aurreikusteko helbidea

note: Default: "Profile"
en: Profile
eu: Profila

note: Default: "Properties"
en: Properties
eu: Propietateak

note: Default: "Publication date"
en: Publication date
eu: Argitaratze-data

note: Default: "Publishing Date"
en: Publishing Date
eu: Argitaratze-data

note: Default: "Query"
en: Query
eu: Kontsulta

note: Default: "Query Parameter Name"
en: Query Parameter Name
eu: Eskaeraren parametroaren izena

note: Default: "Re-enter the password. Make sure the passwords are identical."
en: Re-enter the password. Make sure the passwords are identical.
eu: Idatzi pasahitza berriro eta ziurtatu idatzitako biak berdinak direla.

note: Default: "Read More…"
en: Read More…
eu: Gehiago irakurri…

note: Default: "Read only for this type of relation."
en: Read only for this type of relation.
eu: Erlazio mota hau irakurtzeko-modukoa da bakarrik.

note: Default: "Rearrange items by…"
en: Rearrange items by…
eu: Elementuak honen arabera berrantolatu…

note: Default: "Ends"
en: Recurrence ends
eu: Errepikapenaren amaiera

note: Default: "after"
en: Recurrence ends after
eu: Amaitu

note: Default: "on"
en: Recurrence ends on
eu: Egun honetan amaitu

note: Default: "Redo"
en: Redo
eu: Berregin

note: Default: "Minimalistic table design"
en: Reduce complexity
eu: Konplexutasuna gutxitu

note: Default: "Referencing this item as related item"
en: Referencing this item as related item
eu: Elementu hau erlazionatutako elementu gisa erreferentziatu

note: Default: "Referencing this item with {relationship}"
en: Referencing this item with {relationship}
eu: Elementu hau {relationship} erabiliz erreferentziatu

note: Default: "Reset to target"
en: Refresh source content
eu: Freskatu jatorrizko edukia

note: Default: "Register"
en: Register
eu: Izena eman

note: Default: "Registration form"
en: Registration form
eu: Erregistro formularioa

note: Default: "Related Items"
en: Related Items
eu: Erlazionatutako elementuak

note: Default: "Relation"
en: Relation name
eu: Erlazioaren izena

note: Default: "Relations"
en: Relations
eu: Erlazioak

note: Default: "Relations are editable with plone.api >= 2.0.3."
en: Relations are editable with plone.api >= 2.0.3.
eu: Erlazioak plone.api >= 2.0.3 erabiliz editatu daitezke.

note: Default: "Relations updated"
en: Relations updated
eu: Erlazioak eguneratu egin dira

note: Default: "Release to add file(s) to this folder"
en: Release to add file(s) to this folder
eu: Askatu fitxategia(k) karpeta honetara gehitzeko

note: Default: "Relevance"
en: Relevance
eu: Errelebantzia

note: Default: "Remove"
en: Remove
eu: Ezabatu

note: Default: "Remove element {index}"
en: Remove element {index}
eu: Kendu {index}. elementua

note: Default: "Remove item"
en: Remove item
eu: Ezabatu elementua

note: Default: "Remove"
en: Remove recurrence
eu: Errepikapena ezabatu

note: Default: "Remove selected"
en: Remove selected
eu: Ezabatu aukeratutakoak

note: Default: "Remove term"
en: Remove term
eu: Ezabatu terminoa

note: Default: "Remove users from group"
en: Remove users from group
eu: Kendu erabiltzaileak taldetik

note: Default: "Remove working copy"
en: Remove working copy
eu: Ezabatu lan-bertsioa

note: Default: "Rename"
en: Rename
eu: Berrizendatu

note: Default: "Renaming items..."
en: Rename Items Loading Message
eu: Elementuen izena aldatzen...

note: Default: "Rename items"
en: Rename items
eu: Elementuak berrizendatu

note: Default: "Repeat"
en: Repeat
eu: Errepikatu

note: Default: "Repeat every"
en: Repeat every
eu: Errepikatu

note: Default: "Repeat on"
en: Repeat on
eu: Egun honetan errepikatu

note: Default: "Replace existing file"
en: Replace existing file
eu: Ordezkatu fitxategia

note: Default: "Reply"
en: Reply
eu: Erantzun

note: Default: "Required"
en: Required
eu: Beharrezkoa

note: Default: "Required input is missing."
en: Required input is missing.
eu: Beharrezko balioak falta dira.

note: Default: "Reset element {index}"
en: Reset element {index}
eu: Berrezarri {index}. elementua

note: Default: "Reset title"
en: Reset term title
eu: Berrezarri izenburua

note: Default: "Reset the block"
en: Reset the block
eu: Berrezarri blokea

note: Default: "Results limit"
en: Results limit
eu: Emaitzen muga

note: Default: "Results preview"
en: Results preview
eu: Emaitzen aurreikuspena

note: Default: "Results template"
en: Results template
eu: Emaitzen txantiloia

note: Default: "Reversed order"
en: Reversed order
eu: Alderantzizko ordena

note: Default: "Revert to this revision"
en: Revert to this revision
eu: Bertsio honetara itzuli

note: Default: "Review state"
en: Review state
eu: Egoera

note: Default: "Richtext"
en: Richtext
eu: Testu aberatsa

note: Default: "Right"
en: Right
eu: Eskuman

note: Default: "Rights"
en: Rights
eu: Eskubideak

note: Default: "Roles"
en: Roles
eu: Rolak

note: Default: "Root"
en: Root
eu: Erroa

note: Default: "Rule added"
en: Rule added
eu: Erregela gehitu da

note: Default: "Rule enable changed"
en: Rule enable changed
eu: Erregela aktibatzea aldatu da

note: Default: "Rules"
en: Rules
eu: Erregelak

note: Default: "Rules execute when a triggering event occurs. Rule actions will only be invoked if all the rule's conditions are met. You can add new actions and conditions using the buttons below."
en: Rules execute when a triggering event occurs. Rule actions will only be invoked if all the rule's conditions are met. You can add new actions and conditions using the buttons below.
eu: Erregelak akzio bat gertatzen denean exekutatzen dira. Erregelaren akzioak erregelaren baldintza guztiak betetzen direnean exekutatuko dira. Akzio eta baldintzak beheko botoiak erabiliz gehitu ditzakezu.

note: Default: "Save"
en: Save
eu: Gorde

note: Default: "Save"
en: Save recurrence
eu: Gorde errepikapena

note: Default: "Saved"
en: Saved
eu: Gordeta

note: Default: "Scheduled"
en: Scheduled
eu: Programatuta

note: Default: "Schema"
en: Schema
eu: Eskema

note: Default: "Schema updates"
en: Schema updates
eu: Eskemaren eguneraketak

note: Default: "Search"
en: Search
eu: Bilatu

note: Default: "Search SVG"
en: Search SVG
eu: Bilatu SVGa

note: Default: "Search Site"
en: Search Site
eu: Atarian bilatu

note: Default: "Search block"
en: Search block
eu: Bilaketa blokea

note: Default: "Search button label"
en: Search button label
eu: Bilaketa botoiaren etiketa

note: Default: "Search content"
en: Search content
eu: Bilatu edukia

note: Default: "Search for user or group"
en: Search for user or group
eu: Bilatu erabiltzailea edo taldea

note: Default: "Search group…"
en: Search group…
eu: Bilatu taldea…

note: Default: "Search input label"
en: Search input label
eu: Bilaketa kutxaren etiketa

note: Default: "Search results"
en: Search results
eu: Bilaketaren emaitzak

note: Default: "Search results for {term}"
en: Search results for {term}
eu: ${term} bilatuz aurkitu dena

note: Default: "Search sources by title or path"
en: Search sources by title or path
eu: Bilatu jatorriak izenburu edo pathez

note: Default: "Search targets by title or path"
en: Search targets by title or path
eu: Bilatu helburu elementuak izenburu edo pathez

note: Default: "Search users…"
en: Search users…
eu: Bilatu erabiltzaileak…

note: Default: "Searched for: <em>{searchedtext}</em>."
en: Searched for: <em>{searchedtext}</em>.
eu: Bilatutakoa: <em>{searchedtext}</em>.

note: Default: "Second"
en: Second
eu: Bigarren

note: Default: "Section title"
en: Section title
eu: Atalaren izenburua

note: Default: "Select"
en: Select
eu: Aukeratu

note: Default: "Select a date to add to recurrence"
en: Select a date to add to recurrence
eu: Aukeratu data eta gehitu errepikapenera

note: Default: "Select columns to show"
en: Select columns to show
eu: Aukeratu erakutsiko diren zutabeak

note: Default: "Select option"
en: Select option
eu: Aukeratu

note: Default: "Select relation"
en: Select relation
eu: Aukeratu erlazioa

note: Default: "Select rule"
en: Select rule
eu: Aukeratu erregela

note: Default: "Select the transition to be used for modifying the items state."
en: Select the transition to be used for modifying the items state.
eu: Aukeratu elementuaren egoera aldatzeko trantsizioa.

note: Default: "Selected"
en: Selected
eu: Aukeratuta

note: Default: "Selected dates"
en: Selected dates
eu: Aukeratutako datak

note: Default: "Selected items"
en: Selected items
eu: Aukeratutako elementuak

note: Default: "of"
en: Selected items - x of y
eu: Aukeratutako elementuak x/y

note: Default: "Selection"
en: Selection
eu: Aukeraketa

note: Default: "Select…"
en: Select…
eu: Aukeratu…

note: Default: "Send"
en: Send
eu: Bidali

note: Default: "Send a confirmation mail with a link to set the password."
en: Send a confirmation mail with a link to set the password.
eu: Bidali pasahitza ezartzeko lotura duen baieztapen mezua.

note: Default: "Server Error"
en: Server Error
eu: Zerbitzariaren errorea

note: Default: "Set my password"
en: Set my password
eu: Ezarri nire pasahitza

note: Default: "Set your password"
en: Set your password
eu: Ezarri zure pasahitza

note: Default: "Settings"
en: Settings
eu: Ezarpenak

note: Default: "Sharing"
en: Sharing
eu: Partekatzea

note: Default: "Sharing for {title}"
en: Sharing for {title}
eu: {title} elementuaren partekatze-aukerak

note: Default: "Short Name"
en: Short Name
eu: Izen-laburra

note: Default: "Short name"
en: Short name
eu: Izen-laburra

note: Default: "Show"
en: Show
eu: Erakutsi

note: Default: "Show All"
en: Show All
eu: Erakutsi guztiak

note: Default: "Show Replies"
en: Show Replies
eu: Erakutsi erantzunak

note: Default: "Show filters"
en: Show filters
eu: Erakutsi iragazkiak

note: Default: "Show groups of users below"
en: Show groups of users below
eu: Erakutsi erabiltzaile-taldeak azpian

note: Default: "Show item"
en: Show item
eu: Erakutsi elementua

note: Default: "Show potential sources. Not only objects that are source of some relation."
en: Show potential sources. Not only objects that are source of some relation.
eu: Erakutsi ustezko jatorriak. Ez erlazio baten jatorri diren elementuak bakarrik.

note: Default: "Show potential targets. Not only objects that are target of some relation."
en: Show potential targets. Not only objects that are target of some relation.
eu: Erakutsi ustezko helburu-elementuak. Ez erlazioren baten helburu diren elementuak bakarrik.

note: Default: "Show search button?"
en: Show search button?
eu: Bilaketa botoia erakutsi?

note: Default: "Show search input?"
en: Show search input?
eu: Bilaketa kutxa erakutsi?

note: Default: "Show sorting?"
en: Show sorting?
eu: Ordenazio irizpideak erakutsi?

note: Default: "Show total results"
en: Show total results
eu: Emaitza kopurua erakutsi

note: Default: "Shrink sidebar"
en: Shrink sidebar
eu: Txikitu alboko barra

note: Default: "Shrink toolbar"
en: Shrink toolbar
eu: Txikitu tresna-barra

note: Default: "Sign in to start session"
en: Sign in to start session
eu: Sartu saioa hasteko

note: Default: "Site Administration"
en: Site Administration
eu: Atariaren kudeaketa

note: Default: "Site Setup"
en: Site Setup
eu: Atariaren konfigurazioa

note: Default: "Sitemap"
en: Sitemap
eu: Web mapa

note: Default: "Size: {size}"
en: Size: {size}
eu: Tamaina: {size}

note: Default: "Small"
en: Small
eu: Txikia

note: Default: "Some items are referenced by other contents. Deleting them will break {brokenReferences} {variation}."
en: Some items are referenced by other contents. Deleting them will break {brokenReferences} {variation}.
eu: Elementu batzuei beste eduki batzutatik egiten zaie erreferentzia. Ezabatzean {broeknReferences} {variation} apurtuko dira.

note: Default: "Some items contain subitems. Deleting them will also delete their {containedItemsToDelete} {variation} inside."
en: Some items contain subitems. Deleting them will also delete their {containedItemsToDelete} {variation} inside.
eu: Elementu batzuk beste elementu batzuk dituzte barruan. Ezabatzean bere barruko {containedItenmsToDelete} {variation} ere ezabatu egingo dira.

note: Default: "Some relations are broken. Please fix."
en: Some relations are broken. Please fix.
eu: Erlazio batzuk apurtuta daude. Konpondu itzazu mesedez.

note: Default: "Sorry, something went wrong with your request"
en: Sorry, something went wrong with your request
eu: Barkatu, zerbait ez da ondo irten zure eskaeran

note: Default: "Sort by"
en: Sort By
eu: Ordenatu

note: Default: "Sort by:"
en: Sort By:
eu: Ordenazioa:

note: Default: "Sort on"
en: Sort on
eu: Ordenazioa

note: Default: "Sort on options"
en: Sort on options
eu: Ordenatu aukeren arabera

note: Default: "Sort transactions by User-Name, Path or Date"
en: Sort transactions by User-Name, Path or Date
eu: Ordenatu transakzioak erabiltzaile-izen, bide edo dataren arabera

note: Default: "Sorted"
en: Sorted
eu: Ordenatuta

note: Default: "Sorted on"
en: Sorted on
eu: Honen arabera ordenatuta

note: Default: "Source"
en: Source
eu: Iturburua

note: Default: "Specify a youtube video or playlist url"
en: Specify a youtube video or playlist url
eu: YouTubeko bideo edo erreprodukzio-zerrenda baten URLa adierazi

note: Default: "Split"
en: Split
eu: Banatu

note: Default: "Start Date"
en: Start Date
eu: Hasiera-data

note: Default: "Start of the recurrence"
en: Start of the recurrence
eu: Errepikapenaren hasiera

note: Default: "Start password reset"
en: Start password reset
eu: Pasahitza berrezartzea abiatu

note: Default: "State"
en: State
eu: Egoera

note: Default: "Status"
en: Status
eu: Egoera

note: Default: "Sticky"
en: Sticky
eu: Itsatsita

note: Default: "Stop compare"
en: Stop compare
eu: Gelditu alderaketa

note: Default: "String"
en: String
eu: Karaktere-katea

note: Default: "Alternate row background color"
en: Stripe alternate rows with color
eu: Errenkaden koloreak aldatzen joan

note: Default: "Styling"
en: Styling
eu: Estiloa

note: Default: "Subject"
en: Subject
eu: Gaia

note: Default: "Submit"
en: Submit
eu: Bidali

note: Default: "Success"
en: Success
eu: Arrakasta

note: Default: "Successfully undone transactions"
en: Successfully Undone Transactions
eu: Transakzioak ondo desegin dira

note: Default: "Summary"
en: Summary
eu: Laburpena

note: Default: "Summary view"
en: Summary view
eu: Laburpen bista

note: Default: "Switch to"
en: Switch to
eu: Aldatu hona

note: Default: "Table"
en: Table
eu: Taula

note: Default: "Table of Contents"
en: Table of Contents
eu: Edukien taula

note: Default: "Tabular view"
en: Tabular view
eu: Tabulazio ikuspena

note: Default: "Tags"
en: Tags
eu: Etiketak

note: Default: "Tags to add"
en: Tags to add
eu: Gehitu beharreko etiketak

note: Default: "Tags to remove"
en: Tags to remove
eu: Kendu beharreko etiketak

note: Default: "Target"
en: Target
eu: Helburua

note: Default: "Target Path (Required)"
en: Target Path (Required)
eu: Helburuaren bidea (derrigorrezkoa)

note: Default: "Target memory size per cache in bytes"
en: Target memory size per cache in bytes
eu: Katxe bakoitzaren tamaina bytetan

note: Default: "Target number of objects in memory per cache"
en: Target number of objects in memory per cache
eu: Katxe bakoitzaren elementu-kopurua

note: Default: "Teaser"
en: Teaser
eu: Destakatua

note: Default: "Text"
en: Text
eu: Testua

note: Default: "Thank you."
en: Thank you.
eu: Eskerrik asko.

note: Default: "The backend is not responding, due to a server timeout or a connection problem of your device. Please check your connection and try again."
en: The backend is not responding, due to a server timeout or a connection problem of your device. Please check your connection and try again.
eu: Zerbitzariak ez du erantzunik eman, konexio denbora gainditu delako edo zure gailuak konexio arazoren bat duelako. Egiaztatu zure konexioa ondo dagoela eta saiatu berriz mesedez.

note: Default: "The backend is not responding, please check if you have started Plone, check your project's configuration object apiPath (or if you are using the internal proxy, devProxyToApiPath) or the RAZZLE_API_PATH Volto's environment variable."
en: The backend is not responding, please check if you have started Plone, check your project's configuration object apiPath (or if you are using the internal proxy, devProxyToApiPath) or the RAZZLE_API_PATH Volto's environment variable.
eu: Zerbitzaria ez dago ondo, egiaztatu Plone martxan dagoela, egiaztatu zure proiektuaren konfigurazio-objektuaren apiPath ezarpena (edo barne-proxya badarabilzu, devProxyToApiPath) edo RAZZLE_API_PATH ingurune-aldagaia.

note: Default: "The backend is responding, but the CORS headers are not configured properly and the browser has denied the access to the backend resources."
en: The backend is responding, but the CORS headers are not configured properly and the browser has denied the access to the backend resources.
eu: Zerbitzaria ondo dago baina CORS goiburukoak ez dira zuzenak.

note: Default: "The backend server of your website is not answering, we apologize for the inconvenience. Please try to re-load the page and try again. If the problem persists please contact the site administrators."
en: The backend server of your website is not answering, we apologize for the inconvenience. Please try to re-load the page and try again. If the problem persists please contact the site administrators.
eu: Zerbitzaria ez dago ondo, barkatu eragozpenak. Saiatu orrialdea freskatzen. Arazoak jarraitzen badu jarri kontaktuan atariaren kudeatzailearekin.

note: Default: "The button presence disables the live search, the query is issued when you press ENTER"
en: The button presence disables the live search, the query is issued when you press ENTER
eu: Botoia badago bilaketa ez da idatzi ahal egingo, ENTER sakatzean baizik

note: Default: "The file you uploaded exceeded the maximum allowed size of {size} bytes"
en: The file you uploaded exceeded the maximum allowed size of {size} bytes
eu: Kargatu duzun fitxategian baimendutako {size} byteko muga gainditu du

note: Default: "The following content rules are active in this Page. Use the content rules control panel to create new rules or delete or modify existing ones."
en: The following content rules are active in this Page. Use the content rules control panel to create new rules or delete or modify existing ones.
eu: Orrialde honetan eduki erregela hauek daude aktibo. Erabili erregelen kontrol panela erregela berriak sortu, ezabatu edo daudenak aldatzeko.

note: Default: "The following list shows which upgrade steps are going to be run. Upgrading sometimes performs a catalog/security update, which may take a long time on large sites. Be patient."
en: The following list shows which upgrade steps are going to be run. Upgrading sometimes performs a catalog/security update, which may take a long time on large sites. Be patient.
eu: Zerrenda honek exekutatuko diren eguneraketa pausoak erakusten ditu. Eguneraketan, batzuetan, katalogoaren eguneraketa edo segurtasun eguneraketa bat gertatzen da, eta honek batzuetan denbora asko hartzen du.

note: Default: "The item could not be deleted."
en: The item could not be deleted.
eu: Elementua ezin izan da ezabatu.

note: Default: "The kicker is a line of text shown above the title."
en: The kicker is a line of text shown above the title.
eu: Kickerra izenburuaren aurretik erakusten den testua da.

note: Default: "The link address is:"
en: The link address is:
eu: Loturaren helbidea hauxe da:

note: Default: "The number of items must be greater than or equal to {minItems}"
en: The number of items must be greater than or equal to {minItems}
eu: Elementu kopurua {minItems} edo gehiago izan behar da

note: Default: "The number of items must be less than or equal to {maxItems}"
en: The number of items must be less than or equal to {maxItems}
eu: Elementu kopurua {maxItems} edo gutxiago izan behar da

note: Default: "The provided alternative url already exists!"
en: The provided alternative url already exists!
eu: Eman duzun ordezko bidea jada badago!

note: Default: "The registration process has been successful. Please check your e-mail inbox for information on how activate your account."
en: The registration process has been successful. Please check your e-mail inbox for information on how activate your account.
eu: Izen-emate prozesua ondo egin duzu. Begiratu zure eposta, kontua aktibatzeko informazioa bertara bidali dizugu-eta.

note: Default: "The selected default language must be in the list of the field 'Available languages'"
en: The selected default language must be in the list of the field 'Available languages'
eu: Aukeratutako defektuzko hizkuntza 'Dauden hizkuntzak' zerrendako bat izan behar da

note: Default: "The site configuration is outdated and needs to be upgraded."
en: The site configuration is outdated and needs to be upgraded.
eu: Atariaren konfigurazioa zaharkituta dago eta eguneratu egin behar da.

note: Default: "The value does not match the pattern {pattern}"
en: The value does not match the pattern {pattern}
eu: Balioa ez dator {pattern} patroiarekin bat

note: Default: "The working copy was discarded"
en: The working copy was discarded
eu: Lan-bertsioa baztertu egin da

note: Default: "The {plonecms} is {copyright} 2000-{current_year} by the {plonefoundation} and friends."
en: The {plonecms} is {copyright} 2000-{current_year} by the {plonefoundation} and friends.
eu: {plonecms} {copyright} 2000-{current_year} - {plonefoundation} eta lagunak.

note: Default: "There are no groups with the searched criteria"
en: There are no groups with the searched criteria
eu: Ez dago esandako irizpiderik betetzen dituen talderik

note: Default: "There are no users with the searched criteria"
en: There are no users with the searched criteria
eu: Ez dago esandako irizpiderik betetzen duen erabiltzailerik

note: Default: "There are some errors."
en: There are some errors.
eu: Errore batzuk daude.

note: Default: "There is a configuration problem on the backend"
en: There is a configuration problem on the backend
eu: Zerbitzariak konfigurazio arazo bat du

note: Default: "There was an error with the upgrade."
en: There was an error with the upgrade.
eu: Errore bat gertatu da eguneraketan.

note: Default: "There were some errors"
en: There were some errors
eu: Errorea gertatu da

note: Default: "There were some errors."
en: There were some errors.
eu: Errorea gertatu da.

note: Default: "These items will have broken links"
en: These items will have broken links
eu: Elementu hauek apurtutako eestekak izango dituzte

note: Default: "Third"
en: Third
eu: Hirugarren

note: Default: "This has an ongoing working copy in {title}"
en: This has an ongoing working copy in {title}
eu: Honek beste lan-bertsio bat du hemen {title}

note: Default: "This is a reserved name and can't be used"
en: This is a reserved name and can't be used
eu: Izen hau erreserbatuta dago eta ezin da erabili

note: Default: "This is a working copy of {title}"
en: This is a working copy of {title}
eu: Hau {title} elementuaren lan-bertsioa da

note: Default: "This item contains subitems. Deleting it will also delete its {containedItemsToDelete} {variation} inside."
en: This item contains subitems. Deleting it will also delete its {containedItemsToDelete} {variation} inside.
eu: Elementu honek elementu gehiago ditu barruan. Berau ezabatzean bere barruko {containedItemsToDelete} {variation} ezabatu egingo dira.

note: Default: "This item was locked by {creator} on {date}"
en: This item was locked by {creator} on {date}
eu: Elementua {creator} erabiltzaileak blokeatu du {date}

note: Default: "This name will be displayed in the URL."
en: This name will be displayed in the URL.
eu: Izen hau URLan agertuko da.

note: Default: "This page does not seem to exist…"
en: This page does not seem to exist…
eu: Orrialde hau ez da existitzen…

note: Default: "This rule is assigned to the following locations:"
en: This rule is assigned to the following locations:
eu: Erregela hau toki hauetan dago esletituta:

note: Default: "Time"
en: Time
eu: Ordua

note: Default: "Title"
en: Title
eu: Izenburua

note: Default: "Title field error. Value not provided or already existing."
en: Title field error. Value not provided or already existing.
eu: Errorea izenburuaren eremuan. Ez duzu ezer idatzi edo jada existitzen da.

note: Default: "Toggle option"
en: Toggle option
eu: Aktibatu/desaktibatu

note: Default: "Total active and non-active objects"
en: Total active and non-active objects
eu: Objektu aktibo eta ez-aktiboak

note: Default: "Total comments"
en: Total comments
eu: Erantzun kopurua

note: Default: "Total files to upload: {totalFiles}"
en: Total files to upload: {totalFiles}
eu: Igotzeko fitxategiak guztira: {totalFiles}

note: Default: "Total number of objects in each cache"
en: Total number of objects in each cache
eu: Katxe bakoitzeko objektu kopurua

note: Default: "Total number of objects in memory from all caches"
en: Total number of objects in memory from all caches
eu: Katxe guztietan dagoen elementu kopurua

note: Default: "Total number of objects in the database"
en: Total number of objects in the database
eu: Datu-basean dagoen elementu kopurua

note: Default: "Transactions"
en: Transactions
eu: Transakzioak

note: Default: "#"
en: Transactions Checkbox
eu: Transakzioen aukeraketa-kutsa

note: Default: "Transactions have been sorted"
en: Transactions Have Been Sorted
eu: Transakzioak ondo ordenatu dira

note: Default: "Transactions have been unsorted"
en: Transactions Have Been Unsorted
eu: Transakzioen ordenazioa bertan behera utzi da

note: Default: "Translate to {lang}"
en: Translate to {lang}
eu: {lang} hizkuntzara itzuli

note: Default: "Translation linked"
en: Translation linked
eu: Itzulpena ondo lotu da

note: Default: "Translation linking removed"
en: Translation linking removed
eu: Itzulpenaren lotura kendu da

note: Default: "Triggering event field error. Please select a value"
en: Triggering event field error. Please select a value
eu: Akzioaren eremuan errorea. Aukeratu balio bat

note: Default: "Type"
en: Type
eu: Elementu mota

note: Default: "Type a Video (YouTube, Vimeo or mp4) URL"
en: Type a Video (YouTube, Vimeo or mp4) URL
eu: Idatzi bideo baten URLa (YouTube, Vimeo edo mp4)

note: Default: "Type text..."
en: Type text...
eu: Idatzi testua...

note: Default: "Type the heading…"
en: Type the heading…
eu: Idatzi goiburukoa…

note: Default: "Type the title…"
en: Type the title…
eu: Idatzi izenburua…

note: Default: "URL Management"
en: URL Management
eu: URLen kudeaketa

note: Default: "URL Management for {title}"
en: URL Management for {title}
eu: {title} orrialdearen URLen kudeaketa

note: Default: "URL is invalid"
en: URL is invalid
eu: URLa ez da zuzena

note: Default: "URL is missing"
en: URL is missing
eu: URLa falta da

note: Default: "Unassign"
en: Unassign
eu: Kendu esleipena

note: Default: "Unassigned"
en: Unassigned
eu: Esleitu gabe

note: Default: "Unauthorized"
en: Unauthorized
eu: Ez duzu baimenik

note: Default: "Undo"
en: Undo
eu: Desegin

note: Default: "Undo Controlpanel"
en: Undo Controlpanel
eu: Desegiteko kontrol panela

note: Default: "Unfold"
en: Unfold
eu: Destolestu

note: Default: "Unified"
en: Unified
eu: Elkartuta

note: Default: "Uninstall"
en: Uninstall
eu: Desinstalatu

note: Default: "Unknown Block {block}"
en: Unknown Block
eu: Bloke ezezaguna

note: Default: "Unlink translation for"
en: Unlink translation for
eu: Kendu itzulpenaren lotura hemendik

note: Default: "Unlock"
en: Unlock
eu: Desblokeatu

note: Default: "Unsorted"
en: Unsorted
eu: Ordenatu gabe

note: Default: "Update"
en: Update
eu: Eguneratu

note: Default: "Update User"
en: Update User
eu: Eguneratu erabiltzailea

note: Default: "Update installed addons"
en: Update installed addons
eu: Eguneratu instalatutako gehigarriak

note: Default: "Update installed addons:"
en: Update installed addons:
eu: Eguneratu instalatutako gehigarriak:

note: Default: "Updates available"
en: Updates available
eu: Instalatu daitezkeen eguneraketak

note: Default: "Upgrade"
en: Upgrade
eu: Eguneratu

note: Default: "Upgrade Plone Site"
en: Upgrade Plone Site
eu: Plone ataria eguneratu

note: Default: "Upgrade Report"
en: Upgrade Report
eu: Eguneraketaren txostena

note: Default: "Upgrade Steps"
en: Upgrade Steps
eu: Eguneraketa pausoak

note: Default: "Upload"
en: Upload
eu: Kargatu

note: Default: "Upload Files ({count})"
en: Upload Files ({count})
eu: Kargatu fitxategiak ({count})

note: Default: "Upload a lead image in the 'Lead Image' content field."
en: Upload a lead image in the 'Lead Image' content field.
eu: Kargatu irudia.

note: Default: "Upload files"
en: Upload files
eu: Kargatu fitxategiak

note: Default: "Uploading image"
en: Uploading image
eu: Irudia kargatzen

note: Default: "Use the form below to define the new content rule"
en: Use the form below to define the new content rule
eu: Erabili formulario hau erregela berria definitzeko

note: Default: "Use the form below to define, change or remove content rules. Rules will automatically perform actions on content when certain triggers take place. After defining rules, you may want to go to a folder to assign them, using the 'rules' item in the actions menu."
en: Use the form below to define, change or remove content rules. Rules will automatically perform actions on content when certain triggers take place. After defining rules, you may want to go to a folder to assign them, using the 'rules' item in the actions menu.
eu: Erabili formulario hau erregela berriak sortu, aldatu edo ezabatzeko. Erregelek ekintza jakin batzuk gertatzean akzio jakin batzuk exekutatuko dituzte. Erregelak definitu ostean, erregelak zein tokitan esleitu aukeratu beharko duzu akzioen menuko "erregelak" erabiliz.

note: Default: "Used for programmatic access to the fieldset."
en: Used for programmatic access to the fieldset.
eu: Eremu-multzoa programaziotik atzitzeko izena.

note: Default: "User"
en: User
eu: Erabiltzailea

note: Default: "User Group Membership"
en: User Group Membership
eu: Erabitzaileen talde-partaidetza

note: Default: "User Group Settings"
en: User Group Settings
eu: Erabiltzaile eta Taldeen ezarpenak

note: Default: "User created"
en: User created
eu: Erabiltzailea ondo sortu da

note: Default: "User deleted"
en: User deleted
eu: Erabiltzailea ezabatu egin da

note: Default: "User name"
en: User name
eu: Erabiltzaile Izena

note: Default: "User roles updated"
en: User roles updated
eu: Erabiltzailearen rolak eguneratu egin dira

note: Default: "User updated successfuly"
en: User updated successfuly
eu: Erabiltzailea ondo eguneratu da

note: Default: "Username"
en: Username
eu: Erabiltzaile izena

note: Default: "Users"
en: Users
eu: Erabiltzaileak

note: Default: "Users and Groups"
en: Users and Groups
eu: Erabiltzaile eta taldeak

note: Default: "Using this form, you can manage alternative urls for an item. This is an easy way to make an item available under two different URLs."
en: Using this form, you can manage alternative urls for an item. This is an easy way to make an item available under two different URLs.
eu: Formulario hau erabiliz, elementu baten ordezko helbideak kudeatu ditzakezu. Elementu bat bi helbiderekin erakusteko balio du honek.

note: Default: "Variation"
en: Variation
eu: Aldaera

note: Default: "Version Overview"
en: Version Overview
eu: Bertsioen informazioa

note: Default: "Video"
en: Video
eu: Bideoa

note: Default: "Video URL"
en: Video URL
eu: Bideoaren URLa

note: Default: "The video's title is not displayed, but only used for accessibility reasons to identify the video for screen reader users. If the video is already sufficiently titled by a headline above, please leave this field empty."
en: VideoTitleDescription
eu: Bideoaren izenburua ez da erakusten baina pantaila irakurleak erabiltzen dituztenentzat erabiltzen da irisgarritasun arrazoiak direla-eta. Goiko goiburua nahikoa bada bideoren izenburua izateko, utzi hau hutsik.

note: Default: "View"
en: View
eu: Ikusi

note: Default: "View changes"
en: View changes
eu: Aldaketak ikusi

note: Default: "View links and references to this item"
en: View links and references to this item
eu: Ikusi elementu honetarako esteka eta erreferentziak

note: Default: "View this revision"
en: View this revision
eu: Bertsio hau ikusi

note: Default: "View working copy"
en: View working copy
eu: Lan-bertsioa ikusi

note: Default: "View"
en: Viewmode
eu: Bistaratze modua

note: Default: "Vocabulary term"
en: Vocabulary term
eu: Hiztegiko terminoa

note: Default: "Title"
en: Vocabulary term title
eu: Hiztegiko terminoaren izenburua

note: Default: "Vocabulary terms"
en: Vocabulary terms
eu: Hiztegiaren terminoak

note: Default: "You are running in 'debug mode'. This mode is intended for sites that are under development. This allows many configuration changes to be immediately visible, but will make your site run more slowly. To turn off debug mode, stop the server, set 'debug-mode=off' in your buildout.cfg, re-run
en: Warning Regarding debug mode
eu: 'Debug moduan' diharduzu. Modu hau garapenean dauden atarientzako da. Honekin aldaketa asko berehala ikusten dira baina zure ataria geldoago joan daiteke. Debug modua kentzeko, gelditu zerbitzaria ezarri 'debug-mode=off' aukera zure buildout.cfg fitxategian, exekutatu bin/buildout eta berrabiarazi zerbitzariaren prozesua.

note: Default: "We apologize for the inconvenience, but the backend of the site you are accessing is not available right now. Please, try again later."
en: We apologize for the inconvenience, but the backend of the site you are accessing is not available right now. Please, try again later.
eu: Barkatu eragozpenak baina zerbitzaria ez dago konektatuta. Saiatu beranduago mesedez.

note: Default: "We apologize for the inconvenience, but the page you were trying to access is not at this address. You can use the links below to help you find what you are looking for."
en: We apologize for the inconvenience, but the page you were trying to access is not at this address. You can use the links below to help you find what you are looking for.
eu: Barkatu eragozpenak baina orrialde horren helbidea ez da zuzena. erabili beheko loturak bilatu nahi duzuna aurkitzeko.

note: Default: "We apologize for the inconvenience, but there was an unexpected error on the server."
en: We apologize for the inconvenience, but there was an unexpected error on the server.
eu: Barkatu eragozpenak, baina errore bat gertatu da zerbitzarian.

note: Default: "We apologize for the inconvenience, but you don't have permissions on this resource."
en: We apologize for the inconvenience, but you don't have permissions on this resource.
eu: Barkatu eragozpenak baina ez duzu orrialde hau ikusteko baimenik.

note: Default: "The"
en: Weeek day of month
eu: Hilabeteko

note: Default: "Weekday"
en: Weekday
eu: Astegunetan

note: Default: "Weekly"
en: Weekly
eu: Astero

note: Default: "What"
en: What
eu: Zer

note: Default: "When"
en: When
eu: Noiz

note: Default: "When this date is reached, the content will nolonger be visible in listings and searches."
en: When this date is reached, the content will nolonger be visible in listings and searches.
eu: Data hau iristean, elementua ez da erakutsiko bilaketa eta zerrendetan.

note: Default: "Whether or not execution of further rules should stop after this rule is executed"
en: Whether or not execution of further rules should stop after this rule is executed
eu: Erregela hau exekutatu ostean beste erregelarik exekutatuko den ala ez

note: Default: "Whether or not other rules should be triggered by the actions launched by this rule. Activate this only if you are sure this won't create infinite loops"
en: Whether or not other rules should be triggered by the actions launched by this rule. Activate this only if you are sure this won't create infinite loops
eu: Erregela honek eragindako akzioek erregela gehiago exekutatuaraziko dituzten ala ez. Aktibatu honek begizta infinituak sortuko ez dituela ziur bazaude

note: Default: "Whether or not the rule is currently enabled"
en: Whether or not the rule is currently enabled
eu: Erregela aktibatuta dagoen ala ez

note: Default: "Who"
en: Who
eu: Nor

note: Default: "Wide"
en: Wide
eu: Zabala

note: Default: "Updating workflow states..."
en: Workflow Change Loading Message
eu: Lan-fluxuaren egoera aldatzen...

note: Default: "Workflow updated."
en: Workflow updated.
eu: Workflowa eguneratu egin da.

note: Default: "Working copy"
en: Working copy
eu: Lan-bertsioa

note: Default: "Yearly"
en: Yearly
eu: Urtero

note: Default: "Yes"
en: Yes
eu: Bai

note: Default: "You are about to delete all items and all its subitems."
en: You are about to delete all items and all its subitems.
eu: Elementu guztiak eta beren barruko elementu guztiak ezabatzera zoaz.

note: Default: "You are about to delete all items in the current pagination of this folder."
en: You are about to delete all items in the current pagination of this folder.
eu: Orrialde honetan agertzen diren elementu guztiak ezabatzera zoaz.

note: Default: "You are trying to access a protected resource."
en: You are trying to access a protected resource.
eu: Babestutako baliabide bat atzitzen saiatzen ari zara.

note: Default: "You are using an outdated browser"
en: You are using an outdated browser
eu: Zure nabigatzailea zaharra da

note: Default: "You can add a comment by filling out the form below. Plain text formatting."
en: You can add a comment by filling out the form below. Plain text formatting.
eu: Erantzun bat utzi dezakezu. Testu hutsez idatzi.

note: Default: "You can control who can view and edit your item using the list below."
en: You can control who can view and edit your item using the list below.
eu: Zure elementua nork ikusi eta aldatu dezakeen kontrolatu dezakezu.

note: Default: "You can not move this type of block to the new location"
en: You can not move this type of block to the new location
eu: Ezin duzu bloke hau kokapen berrira mugitu

note: Default: "You can view the difference of the revisions below."
en: You can view the difference of the revisions below.
eu: Bertsioen arteko aldeak ikusi ditzakezu.

note: Default: "You can view the history of your item below."
en: You can view the history of your item below.
eu: Zure elementuaren historia ikusi dezakezu.

note: Default: "You can't paste this content here"
en: You can't paste this content here
eu: Ezin duzu elementua hemen itsatsi

note: Default: "You have been logged out from the site."
en: You have been logged out from the site.
eu: Webgunetik irten egin zara.

note: Default: "You have not the required permission for this control panel."
en: You have not the required permission for this control panel.
eu: Ez duzu kontrol-panel hau ikusteko baimenik.

note: Default: "Your email is required for reset your password."
en: Your email is required for reset your password.
eu: Eposta derrigorrezkoa da zure pasahitza berrezartzeko.

note: Default: "Your password has been set successfully. You may now {link} with your new password."
en: Your password has been set successfully. You may now {link} with your new password.
eu: Zure pasahitza ondo berrezarri da. Orain zure pasahitz berriarekin {link} .

note: Default: "Your preferred language"
en: Your preferred language
eu: Zure hizkuntza

note: Default: "Your site is up to date."
en: Your site is up to date.
eu: Zure ataria eguneratuta dago.

note: Default: "Your username is required for reset your password."
en: Your usernaame is required for reset your password.
eu: Erabiltzaile-izena derrigorrezkoa da zure pasahitza berrezartzeko.

note: Default: "File types allowed"
en: accept
eu: Onartutako fitxategi motak

note: Default: "Enter an email address. This is necessary in case the password is lost. We respect your privacy, and will not give the address away to any third parties or expose it anywhere."
en: addUserFormEmailDescription
eu: Zure pasahitza galtzen baduzu beharrezkoa da. Zure pribatutasuna zaintzen dugu eta ez diogu helbide hau inori emango edo inon argitaratuko.

note: Default: "Enter full name, e.g. John Smith."
en: addUserFormFullnameDescription
eu: Idatzi zure izen osoa, adb.: Jon Garmendia

note: Default: "Enter your new password. Minimum 8 characters."
en: addUserFormPasswordDescription
eu: Idatzi zure pasahitz berria. Gutxienez 8 karaktere.

note: Default: "Enter a user name, usually something like \"jsmith\". No spaces or special characters. Usernames and passwords are case sensitive, make sure the caps lock key is not enabled. This is the name used to log in."
en: addUserFormUsernameDescription
eu: Idatzi zure erabiltzaile izena, "jgarmendia" moduko zerbait. Ez da onartzen espaziorik edo karaktere berezirik. Erabiltzaile izenak eta pasahitzak letra larri eta xeheak bereizten dituzte. Hau da webgunera sartzeko erabiliko den izena.

note: Default: "and {count} more…"
en: and {count} more…
eu: eta {count} gehiago…

note: Default: "Available views"
en: availableViews
eu: Bistak

note: Default: "Error in the block field {errorField}."
en: blocksFieldsErrorTitle
eu: Errorea blokearen {errorField} eremuan.

note: Default: "Forgot your password?"
en: box_forgot_password_option
eu: Pasahitza ahaztuta?

note: Default: "Add many alternative URLs at once by uploading a CSV file. The first column should be the path to redirect from; the second, the path to redirect to. Both paths must be Plone-site-relative, starting with a slash (/). An optional third column can contain a date and time. An optional fourth 
en: bulkUploadUrlsHelp
eu: Gehitu ordezko URLak CSV fitxategi bat kargatuz. Lehenengo zutabean patha egon behar da; bigarrenean helburuko patha. Biak Plone atariarekiko erlatiboak izan behar dira eta / karakterearekin hasi. Hirugarren zutabe bat ere gehitu dezakezu data eta orduarekin. Laugarren zutabe bat ere gehitu dezakezu, berbideraketa hau eskuzkoa den ala ez adierazteko (defektuz hala izango da).

note: Default: "Checkbox"
en: checkboxFacet
eu: Aukeraketa kutxa

note: Default: "column"
en: column
eu: zutabea

note: Default: "columns"
en: columns
eu: zutabeak

note: Default: "Common"
en: common
eu: Ohikoa

note: Default: "Compare to language"
en: compare_to
eu: Konparatu hizkuntza honekin

note: Default: "Block: {title}"
en: controlpanel_block_type
eu: Blokea: {title}

note: Default: "{countofrelation} broken {countofrelation, plural, one {relation} other {relations}} of type {typeofrelation}"
en: countBrokenRelations
eu: {countofrelation} apurtuta {typeofrelation} motako {countofrelation, plural, one {relation} other {relations}}

note: Default: "Date Range"
en: daterangeFacet
eu: Data-tartea

note: Default: "delete {type} block"
en: delete_block
eu: ezabaut {type} blokea

note: Default: "You are using {browsername} {browserversion} which is deprecated by its vendor. That means that it does not get security updates and it is not ready for current modern web features, which deteriorates the user experience. Please upgrade to a modern browser."
en: deprecated_browser_notice_message
eu: {browsername} {browserversion} erabilzen ari zara eta hori zaharkituta gelditu da. Ez duzu segurtasun-eguneraketarik jasoko eta ez dago prest egungo webguneetarako. Eguneratu zure nabigatzailea

note: Default: "Description"
en: description
eu: Deskribapena

note: Default: "For security reasons, we store your password encrypted, and cannot mail it to you. If you would like to reset your password, fill out the form below and we will send you an email at the address you gave when you registered to start the process of resetting your password."
en: description_lost_password
eu: Segurtasun arazoak ekiditeko, zure pasahitza zifratuta gordetzen da gure sisteman eta ezin dizugu e-postaz bidali. Zure pasahitza berrezarri bahi baduzu, bete beheko formularioa eta erregistratu zinenean eman zenuen epostara bidaliko dizugu pasahitza berrezartzeko egin beharrekoaren berri.

note: Default: "Your password reset request has been mailed. It should arrive in your mailbox shortly. When you receive the message, visit the address it contains to reset your password."
en: description_sent_password
eu: Pasahitza berrezartzeko eskaera e-postaz bidali dizugu. Momentu batetik bestera jasoko duzu zure eposta kontuan. Mezua jasotzen duzunean, egin klik hango loturan zure pasahitza berrezartzeko.

note: Default: "Draft"
en: draft
eu: Zirriborroa

note: Default: "drag {type} block"
en: drag_block
eu: arrastatu {type} blokea

note: Default: "Input must be valid email (something@domain.com)"
en: email
eu: Eposta zuzen bat idatzi behar duzu (izena@domeinua.eus)

note: Default: "All dates"
en: event_alldates
eu: Data guztiak

note: Default: "Attendees"
en: event_attendees
eu: Bertaratutakoak

note: Default: "Contact Name"
en: event_contactname
eu: Kontaktuaren izena

note: Default: "Contact Phone"
en: event_contactphone
eu: Kontaktuaren telefonoa

note: Default: "Website"
en: event_website
eu: Hitzorduaren webgunea

note: Default: "What"
en: event_what
eu: Zer

note: Default: "When"
en: event_when
eu: Noiz

note: Default: "Where"
en: event_where
eu: Non

note: Default: "/example"
en: examplePath
eu: /adibidea

note: Default: "External URLs are not allowed in this field."
en: externalURLsNotAllowed
eu: Eremu honetan ezin duzu kanpoko helbiderik idatzi.

note: Default: "This website does not accept files larger than {limit}"
en: fileTooLarge
eu: Webgune honetan ezin da {limit} baino fitxategi handiagorik kargatu

note: Default: "flush intIds and rebuild relations"
en: flush intIds and rebuild relations
eu: Hustu IntIDak eta berreraiki erlazioak

note: Default: "<ul><li>Regenerate intIds (tokens of relations in relation catalog)</li><li>Rebuild relations</li></ul><p>Check the log for details!</p><p><b>Warning</b>: If you have add-ons relying on intIds, you should not flush them.</p>"
en: flushAndRebuildRelationsHints
eu: <ul><li>Intideak berriz sortu (erlazioen katalogoan erabiltzen diren tokenak)</li><li>Berreraiki erlazioak</li></ul><p>Begiratu erroren erregistroa xehetasunak ikusteko!</p><p><b>Kontuz</b>: IntIdeak erabiltzen dituzten produktu gehigarriak badituzu, ez zenituzke ezabatu behar.</p>

note: Default: "Kicker"
en: head_title
eu: Goiburukoa

note: Default: "Password reset confirmation sent"
en: heading_sent_password
eu: Pasahitza aldatzeko eskaera bidalia

note: Default: "Hero"
en: hero
eu: Hero

note: Default: "HTML"
en: html
eu: HTML

note: Default: "Image"
en: image
eu: Irudia

note: Default: "Please upload an image instead."
en: imageUploadErrorMessage
eu: Kargatu irudi bat mesedez.

note: Default: "Clear image"
en: image_block_clear
eu: Garbitu irudia

note: Default: "Image preview"
en: image_block_preview
eu: Irudiaren aurrebista

note: Default: "Input must be integer"
en: integer
eu: Zenbaki osoa izan behar da

note: Default: "No image was found in the internal path you provided."
en: internalImageNotFoundErrorMessage
eu: Ez dago irudirik zuk emandako barneko kokalekuan.

note: Default: "Intranet"
en: intranet
eu: Intraneta

note: Default: "item"
en: item
eu: elementu

note: Default: "items"
en: items
eu: elementu

note: Default: "My email is"
en: label_my_email_is
eu: Nire helbidea hauxe da:

note: Default: "My user name is"
en: label_my_username_is
eu: Nire erabiltzaile izena da

note: Default: "Lead Image Field"
en: leadimage
eu: Irudi nagusiaren eremua

note: Default: "Delete item and break links"
en: link-integrity: Delete item and break links
eu: Ezabatu elementua eta apurtu estekak

note: Default: "Checking references..."
en: link-integrity: loading references
eu: Erreferentziak egiaztatzen...

note: Default: "Enter a URL to an image"
en: linkAnImage
eu: Idatzi irudi baterako URLa

note: Default: "Listing"
en: listing
eu: Zerrenda

note: Default: "Loading"
en: loading
eu: kargatzen

note: Default: "Maps"
en: maps
eu: Mapak

note: Default: "Maximum Length"
en: maxLength
eu: Luzera maximoa

note: Default: "End of the range (including the value itself)"
en: maximum
eu: Balio maximoa

note: Default: "Media"
en: media
eu: Media

note: Default: "Minimum Length"
en: minLength
eu: Luzera minimoa

note: Default: "Start of the range"
en: minimum
eu: Balio minimoa

note: Default: "Most used"
en: mostUsed
eu: Gehien erabilia

note: Default: "Found {sources} sources and {targets} targets. Narrow down to {max}!"
en: narrowDownRelations
eu: {sources} jatorri eta {targets} helburu aurkitu dira. Murriztu {max}era!

note: Default: "No"
en: no
eu: ez

note: Default: "No workflow state"
en: no workflow state
eu: Ez du workflowrik

note: Default: "No items found for type: {type}."
en: no-blocks-found
eu: Ez da mota honetako elementurik aurkitu: {type}

note: Default: "Input must be number"
en: number
eu: Zenbakia idatzi behar duzu

note: Default: "of the month"
en: of the month
eu: hilabetekoa

note: Default: "or try a different page."
en: or try a different page.
eu: edo beste orrialde bat probatu.

note: Default: "others"
en: others
eu: besteak

note: Default: "Pending"
en: pending
eu: Zain

note: Default: "Pick an existing image"
en: pickAnImage
eu: Aukeratu existitzen den irudi bat

note: Default: "Private"
en: private
eu: Pribatua

note: Default: "Published"
en: published
eu: Argitaratuta

note: Default: "Current path (./)"
en: query-widget-currentPath
eu: Uneko bidea (./)

note: Default: "Parent path (../)"
en: query-widget-parentPath
eu: Aitaren bidea (../)

note: Default: "Select…"
en: querystring-widget-select
eu: Aukeratu...

note: Default: "rebuild relations"
en: rebuild relations
eu: Berreraiki erlazioak

note: Default: "reference"
en: reference
eu: erreferentzia

note: Default: "references"
en: references
eu: erreferentzia

note: Default: "refers to"
en: refers to
eu: honi egiten dio erreferentzia

note: Default: "Result count"
en: resultCount
eu: Emaitza kopurua

note: Default: "results"
en: results found
eu: Emaitzak

note: Default: "return to the site root"
en: return to the site root
eu: Atariaren errora itzuli

note: Default: "and"
en: rrule_and
eu: eta

note: Default: "(~approximate)"
en: rrule_approximate
eu: (~gutxi gora behera)

note: Default: "[month] [day], [year]"
en: rrule_dateFormat
eu: [year] [month] [day]

note: Default: "day"
en: rrule_day
eu: egun

note: Default: "days"
en: rrule_days
eu: egun

note: Default: "for"
en: rrule_for
eu: -

note: Default: "hour"
en: rrule_hour
eu: ordu

note: Default: "hours"
en: rrule_hours
eu: ordu

note: Default: "in"
en: rrule_in
eu: -

note: Default: "last"
en: rrule_last
eu: azken

note: Default: "minutes"
en: rrule_minutes
eu: minutu

note: Default: "month"
en: rrule_month
eu: hilabete

note: Default: "months"
en: rrule_months
eu: hilabete

note: Default: "until"
en: rrule_until
eu: arte

note: Default: "week"
en: rrule_week
eu: aste

note: Default: "weekday"
en: rrule_weekday
eu: astegun

note: Default: "weekdays"
en: rrule_weekdays
eu: astegun

note: Default: "weeks"
en: rrule_weeks
eu: aste

note: Default: "year"
en: rrule_year
eu: urte

note: Default: "years"
en: rrule_years
eu: urte

note: Default: "Select"
en: selectFacet
eu: Aukeraketa laukia

note: Default: "Select view"
en: selectView
eu: Aukeratu bista

note: Default: "Maximum size of the file in bytes"
en: size
eu: Fitxategiaren tamaina maximoa bytetan

note: Default: "Skip to footer"
en: skiplink-footer
eu: Salto egin orri-oinera

note: Default: "Skip to main content"
en: skiplink-main-content
eu: Salto egin edukira

note: Default: "Skip to navigation"
en: skiplink-navigation
eu: Salto egin nabigaziora

note: Default: "sort"
en: sort
eu: Ordenatu

note: Default: "sources path"
en: sources path
eu: jatorriaren patha

note: Default: "Table"
en: table
eu: Taula

note: Default: "target path"
en: target path
eu: helburuaren patha

note: Default: "Text"
en: text
eu: Testua

note: Default: "Title"
en: title
eu: Izenburua

note: Default: "Error"
en: toast_type_error
eu: Errorea

note: Default: "Information"
en: toast_type_info
eu: Informazioa

note: Default: "Success"
en: toast_type_success
eu: Arrakasta

note: Default: "Warning"
en: toast_type_warning
eu: Abisua

note: Default: "Table of Contents"
en: toc
eu: Edukien taula

note: Default: "Toggle"
en: toggleFacet
eu: Aktibatu/Desaktibatu

note: Default: "Update from version {origin} to {destination}"
en: upgradeVersions
eu: Eguneratu {origin} bertsiotik {destination} bertsiora

note: Default: "Upload an image from your computer"
en: uploadAnImage
eu: Kargatu irudia zure gailutik

note: Default: "Input must be valid url (www.something.com or http(s)://www.something.com)"
en: url
eu: URL zuzen bat izan behar da (www.zerbait.eus edo http(s)://www.zerbitzaria.eus)

note: Default: "user avatar"
en: user avatar
eu: Erabiltzailearen argazkia

note: Default: "Video"
en: video
eu: Bideoa

note: Default: "Views"
en: views
eu: Bistak

note: Default: "Visit external website"
en: visit_external_website
eu: Webgunea ikusi

note: Default: "You are not authorized to perform this operation."
en: workingCopyErrorUnauthorized
eu: Ez duzu eragiketa hau egiteko baimenik

note: Default: "An error occurred while performing this operation."
en: workingCopyGenericError
eu: Errore bat gertatu da eragiketa hau egitean.

note: Default: "Yes"
en: yes
eu: bai

note: Default: "{count, plural, one {Upload {count} file} other {Upload {count} files}}"
en: {count, plural, one {Upload {count} file} other {Upload {count} files}}
eu: {count, plural, one {Kargatu fitxategi {count}} othe

note: Default: "{count} selected"
en: {count} selected
eu: {count} aukeratu tituzu

note: Default: "{id} Content Type"
en: {id} Content Type
eu: {id} elementu-mota

note: Default: "{id} Schema"
en: {id} Schema
eu: {id} eskema

note: Default: "{sources} or mp4 URL allowed"
en: {sources} or mp4 URL allowed
eu: {sources} edo mp4 URL bat idatzi daiteke

note: Default: "{title} copied."
en: {title} copied.
eu: {title} kopiatu egin da.

note: Default: "{title} cut."
en: {title} cut.
eu: {title} moztu egin da.

note: Default: "{title} has been deleted."
en: {title} has been deleted.
eu: {title} ezabatu egin da.
