Plone - en to fu translation catalogue (7 entries)

note: Default: "By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, inherited values are explicitly labeled as 'Inherited value' and receive a green check mark {inherited}. Similarly, ro
en: By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, the symbol {inherited} indicates an inherited value. Similarly, the symbol {global} indicates a global role, which is managed by the site administrator.
fu: By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, inherited values are explicitly labeled as 'Inherited value' and receive a green check mark {inherited}. Similarly, roles managed by the site administrator are labeled as 'Global role' and receive a blue check mark {global}.

note: Default: "Pop-up closed."
en: Pop-up closed.
fu: Finestre di chertif sierade.

note: Default: "Pop-up opened: {title}"
en: Pop-up opened: {title}
fu: Finestre di chertif vierte: {title}

note: Default: "Error"
en: toast_type_error
fu: Erôr

note: Default: "Information"
en: toast_type_info
fu: Informazion

note: Default: "Success"
en: toast_type_success
fu: Sucès

note: Default: "Warning"
en: toast_type_warning
fu: Avertiment
