Plone - en to gl translation catalogue (1011 entries)

note: Default: "<p>Add some HTML here</p>"
en: <p>Add some HTML here</p>
gl: <p>Engade algún HTML aquí</p>

note: Default: "A unique identifier for the group. Cannot be changed after creation. No spaces allowed."
en: A unique identifier for the group. Cannot be changed after creation. No spaces allowed.
gl: Un identificado único para o grupo. Non se pode cambiar despois da creación. Espazos non permitidos.

note: Default: "Account Registration Completed"
en: Account Registration Completed
gl: Rexistro da Conta Completado

note: Default: "Account activation completed"
en: Account activation completed
gl: Activación da conta completada

note: Default: "Action"
en: Action
gl: Acción

note: Default: "Action changed"
en: Action changed
gl: Acción modificada

note: Default: "Action:"
en: Action:
gl: Acción:

note: Default: "Actions"
en: Actions
gl: Accións

note: Default: "Activate and deactivate add-ons in the lists below."
en: Activate and deactivate
gl: Activar e desactivar

note: Default: "Active"
en: Active
gl: Activar

note: Default: "Active content rules in this Page"
en: Active content rules in this Page
gl: Regras de contido activas nesta Páxina

note: Default: "Add"
en: Add
gl: Engadir

note: Default: "Add"
en: Add (object list)
gl: Engadir (lista de obxectos)

note: Default: "To make new add-ons show up here, add them to your configuration, build, and restart the server process. For detailed instructions see"
en: Add Addons
gl: Engadir Complementos

note: Default: "Add Alternative URL"
en: Add Alternative URL
gl: Engadir URL Alternativa

note: Default: "Add Content…"
en: Add Content
gl: Engadir Contido

note: Default: "Add Content Rule"
en: Add Content Rule
gl: Engadir Regra de Contido

note: Default: "Add Rule"
en: Add Rule
gl: Engadir Regra

note: Default: "Add Translation…"
en: Add Translation…
gl: Engadir Tradución…

note: Default: "Add User"
en: Add User
gl: Engadir Usuario

note: Default: "Add a description…"
en: Add a description…
gl: Engadir unha descrición…

note: Default: "Add a new alternative url"
en: Add a new alternative url
gl: Engadir unha nova url alternativa

note: Default: "Action added"
en: Add action
gl: Engadir acción

note: Default: "Add block"
en: Add block
gl: Engadir bloque

note: Default: "Add block in position {index}"
en: Add block in position {index}
gl: Engadir bloque na posición {index}

note: Default: "Add block…"
en: Add block…
gl: Engadir bloque…

note: Default: "Condition added"
en: Add condition
gl: Engadir condición

note: Default: "Add content rule"
en: Add content rule
gl: Engadir regra de contido

note: Default: "Add criteria"
en: Add criteria
gl: Engadir criterio

note: Default: "Add date"
en: Add date
gl: Engadir data

note: Default: "Add element to container"
en: Add element to container
gl: Engadir elemento ao contedor

note: Default: "Add field"
en: Add field
gl: Engadir campo

note: Default: "Add fieldset"
en: Add fieldset
gl: Engadir conxunto de campos

note: Default: "Add group"
en: Add group
gl: Engadir grupo

note: Default: "Add new content type"
en: Add new content type
gl: Engadir novo tipo de contido

note: Default: "Add new group"
en: Add new group
gl: Engadir novo grupo

note: Default: "Add new user"
en: Add new user
gl: Engadir novo usuario

note: Default: "Add to Groups"
en: Add to Groups
gl: Engadir a Grupos

note: Default: "Add users to group"
en: Add users to group
gl: Engadir usuarios a grupo

note: Default: "Add term"
en: Add vocabulary term
gl: Engadir termo de vocabulario

note: Default: "Add {type}"
en: Add {type}
gl: Engadir {type}

note: Default: "Add-Ons"
en: Add-Ons
gl: Complementos

note: Default: "Add-on Configuration"
en: Add-on Configuration
gl: Configuración de complemento

note: Default: "Add-ons"
en: Add-ons
gl: Complementos

note: Default: "Add-ons Settings"
en: Add-ons Settings
gl: Configuración de Complementos

note: Default: "Added"
en: Added
gl: Engadido

note: Default: "Additional date"
en: Additional date
gl: Datos adicionais

note: Default: "Addon could not be installed"
en: Addon could not be installed
gl: O complemento non puido ser instalado

note: Default: "Addon could not be uninstalled"
en: Addon could not be uninstalled
gl: O complemento non puido ser desinstalado

note: Default: "Addon could not be upgraded"
en: Addon could not be upgraded
gl: O complemento non puido ser actualizado

note: Default: "Addon installed succesfuly"
en: Addon installed succesfuly
gl: Complemento instalado con éxito

note: Default: "Addon uninstalled succesfuly"
en: Addon uninstalled succesfuly
gl: Complemento desinstalado con éxito

note: Default: "Addon upgraded succesfuly"
en: Addon upgraded succesfuly
gl: Complemento actualizado con éxito

note: Default: "Advanced facet?"
en: Advanced facet?
gl: Faceta avanzada?

note: Default: "Advanced facets are initially hidden and displayed on demand"
en: Advanced facets are initially hidden and displayed on demand
gl: As facetas avanzadas inicialmente están escondidas e amósanse baixo demanda

note: Default: "Album view"
en: Album view
gl: Vista álbum

note: Default: "Alias has been added"
en: Alias has been added
gl: Engadiuse un alias

note: Default: "Aliases have been removed."
en: Aliases have been removed.
gl: Os alias foron eliminados.

note: Default: "Aliases have been uploaded."
en: Aliases have been uploaded.
gl: Os alias foron subidos.

note: Default: "Alignment"
en: Alignment
gl: Aliñamento

note: Default: "All"
en: All
gl: Todos

note: Default: "All content"
en: All content
gl: Todo o contido

note: Default: "Existing alternative URLs for this site"
en: All existing alternative urls for this site
gl: Todas as urls alternativas para este sitio

note: Default: "Alphabetically"
en: Alphabetically
gl: Alfabéticamente

note: Default: "Alt text"
en: Alt text
gl: Texto alternativo

note: Default: "Leave empty if the image is purely decorative."
en: Alt text hint
gl: Pista do texto alternativo

note: Default: "Describe the purpose of the image."
en: Alt text hint link text
gl: Texto da ligazón da pista do texto alternativo

note: Default: "Alternative URL path (Required)"
en: Alternative url path (Required)
gl: Enderezo da url alternativa (Requirido)

note: Default: "Alternative url path must start with a slash."
en: Alternative url path must start with a slash.
gl: O camiño da url alternativa debe comezar cunha barra (/).

note: Default: "Alternative URL path → target URL path (date and time of creation, manually created yes/no)"
en: Alternative url path → target url path (date and time of creation, manually created yes/no)
gl: Ruta da url alternativa → ruta da url obxectivo (data e hora da creación, creada manualmente si/non)

note: Default: "Another person edited this content, and it's currently displayed. Do you want to replace it with your autosaved content?"
en: Another person edited this content, and it's currently displayed. Do you want to replace it with your autosaved content?
gl: Outra persoa editou este contido e actualmente estase a amosar. Queres substituílo polo teu contido gardado automaticamente?

note: Default: "Applied to subfolders"
en: Applied to subfolders
gl: Aplicado a subcartafoles

note: Default: "Applies to subfolders?"
en: Applies to subfolders?
gl: Aplicar a subcartafoles?

note: Default: "Apply to subfolders"
en: Apply to subfolders
gl: Aplicar a subcartafoles

note: Default: "Apply working copy"
en: Apply working copy
gl: Aplicar copia de traballo

note: Default: "Are you sure you want to delete this field?"
en: Are you sure you want to delete this field?
gl: Estás seguro de que queres eliminar este campo?

note: Default: "Are you sure you want to delete this fieldset including all fields?"
en: Are you sure you want to delete this fieldset including all fields?
gl: Estás seguro de que queres eliminar este conxunto de campos incluíndo todos os campos?

note: Default: "Ascending"
en: Ascending
gl: Ascendente

note: Default: "Assign the {role} role to {entry}"
en: Assign the {role} role to {entry}
gl: Asignar o {role] rol a {entry}

note: Default: "Assignments"
en: Assignments
gl: Asignacións

note: Default: "Automatically"
en: Automatically
gl: Automáticamente

note: Default: "Autosaved content found"
en: Autosaved content found
gl: Atopouse contido gardado automaticamente

note: Default: "Available"
en: Available
gl: Dispoñible

note: Default: "Available content rules:"
en: Available content rules:
gl: Regras de contido dispoñibles:

note: Default: "Back"
en: Back
gl: Atrás

note: Default: "Base search query"
en: Base search query
gl: Base da consulta de busca

note: Default: "Block"
en: Block
gl: Bloque

note: Default: "Block Type"
en: Block Type
gl: Tipo Bloque

note: Default: "Block Types"
en: Block Types
gl: Tipos de bloques

note: Default: "Both"
en: Both
gl: Ambos

note: Default: "Both email address and password are case sensitive, check that caps lock is not enabled."
en: Both email address and password are case sensitive, check that caps lock is not enabled.
gl: Tanto o email como o contrasinal son sensitivos a maiúsculas e minúsculas, comproba que a tecla de maiúsculas non estea activada.

note: Default: "Breadcrumbs"
en: Breadcrumbs
gl: Camiño de miguiñas

note: Default: "Broken relations"
en: Broken relations
gl: Relacións rotas

note: Default: "Browse"
en: Browse
gl: Examinar

note: Default: "Browse the site, drop an image, or use a URL"
en: Browse the site, drop an image, or type a URL
gl: Examina o sitio, solta unha imaxe, ou escribe a URL

note: Default: "Bulk upload CSV"
en: BulkUploadAltUrls
gl: Carga masiva CSV

note: Default: "By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, inherited values are explicitly labeled as 'Inherited value' and receive a green check mark {inherited}. Similarly, ro
en: By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, the symbol {inherited} indicates an inherited value. Similarly, the symbol {global} indicates a global role, which is managed by the site administrator.
gl: Por defecto, os permisos do contedor deste elemento hérdanse. Se desactivas isto, só serán válidos os permisos de uso compartido definidos explicitamente. Na vista xeral, o símbolo {inherited} indica un valor herdado. Do mesmo xeito, o símbolo {global} indica un rol global, que xestiona o administrador do sitio.

note: Default: "CSV file"
en: CSVFile
gl: Ficheiro CSV

note: Default: "Cache Name"
en: Cache Name
gl: Nome da Caché

note: Default: "Can not edit Layout for <strong>{type}</strong> content-type as it doesn't have support for <strong>Volto Blocks</strong> enabled"
en: Can not edit Layout for <strong>{type}</strong> content-type as it doesn't have support for <strong>Volto Blocks</strong> enabled
gl: Non se pode editar o deseño para o tipo de contido <strong>{type}</strong> porque non ten soporte para <strong>Volto Blocks</strong> activado

note: Default: "Can not edit Layout for <strong>{type}</strong> content-type as the <strong>Blocks behavior</strong> is enabled and <strong>read-only</strong>"
en: Can not edit Layout for <strong>{type}</strong> content-type as the <strong>Blocks behavior</strong> is enabled and <strong>read-only</strong>
gl: Non se pode editar o deseño para o tipo de contido <strong>{type}</strong> porque o <strong>Blocks behavior</strong> está activado é <strong>read-only</strong>

note: Default: "Cancel"
en: Cancel
gl: Cancelar

note: Default: "Cancel search"
en: Cancel search
gl: Cancelar busca

note: Default: "Cell"
en: Cell
gl: Cela

note: Default: "Center"
en: Center
gl: Centrar

note: Default: "Change Note"
en: Change Note
gl: Cambiar Nota

note: Default: "Change Password"
en: Change Password
gl: Cambiar Contrasinal

note: Default: "Change State"
en: Change State
gl: Cambiar Estado

note: Default: "Change workflow state recursively"
en: Change workflow state recursively
gl: Cambiar estado do fluxo de traballo recursivamente

note: Default: "Changes applied"
en: Changes applied.
gl: Cambios aplicados.

note: Default: "Changes saved"
en: Changes saved
gl: Cambios gardados

note: Default: "Changes saved."
en: Changes saved.
gl: Cambios gardados.

note: Default: "Check this box to customize the title, description, or image of the target content item for this teaser. Leave it unchecked to show updates to the target content item if it is edited later."
en: Check this box to customize the title, description, or image of the target content item for this teaser. Leave it unchecked to show updates to the target content item if it is edited later.
gl: Marca esta caixa para personalizar o título, a descrición ou a imaxe do elemento de contido de destino para este avance. Déixaa sen marcar para mostrar actualizacións do elemento de contido de destino se se edita máis tarde.

note: Default: "Checkbox"
en: Checkbox
gl: Cela de verificación

note: Default: "Choices"
en: Choices
gl: Opcións

note: Default: "Choose Image"
en: Choose Image
gl: Escolle unha Imaxe

note: Default: "Choose Target"
en: Choose Target
gl: Escolle un Obxectivo

note: Default: "Choose a file"
en: Choose a file
gl: Escolle un ficheiro

note: Default: "Clear"
en: Clear
gl: Limpar

note: Default: "Clear URL"
en: Clear URL
gl: Limpar URL

note: Default: "Clear date and time"
en: Clear date/time
gl: Limpar data/hora

note: Default: "Clear filters"
en: Clear filters
gl: Limpar filtros

note: Default: "Clear search"
en: Clear search
gl: Limpar busca

note: Default: "Click to download full sized image"
en: Click to download full sized image
gl: Click para descargar a imaxe de tamaño completo

note: Default: "Close"
en: Close
gl: Pechar

note: Default: "Close menu"
en: Close menu
gl: Pechar menú

note: Default: "Code"
en: Code
gl: Código

note: Default: "Collapse item"
en: Collapse item
gl: Contraer elemento

note: Default: "Collection"
en: Collection
gl: Colección

note: Default: "Comment"
en: Comment
gl: Comentario

note: Default: "Commenter"
en: Commenter
gl: Comentarista

note: Default: "Comments"
en: Comments
gl: Comentarios

note: Default: "Compare"
en: Compare
gl: Comparar

note: Default: "Condition changed"
en: Condition changed
gl: Condición cambiada

note: Default: "Condition:"
en: Condition:
gl: Condición:

note: Default: "Configuration Versions"
en: Configuration Versions
gl: Configuración de Versións

note: Default: "Configure Content Rule"
en: Configure Content Rule
gl: Configurar Regra de Contido

note: Default: "Configure Content Rule: {title}"
en: Configure Content Rule: {title}
gl: Configurar Regra de Contido: {title}

note: Default: "Configure content rule"
en: Configure content rule
gl: Configurar regra de contido

note: Default: "Confirm password"
en: Confirm password
gl: Confirmar contrasinal

note: Default: "Connection refused"
en: Connection refused
gl: Conexión rexeitada

note: Default: "Contact form"
en: Contact form
gl: Formulario de contacto

note: Default: "Contained items"
en: Contained items
gl: Elementos contidos

note: Default: "Container settings"
en: Container settings
gl: Configuración do contedor

note: Default: "Content"
en: Content
gl: Contido

note: Default: "Content Rule"
en: Content Rule
gl: Regra de Contido

note: Default: "Content Rules"
en: Content Rules
gl: Regras de Contido

note: Default: "Content rules for {title}"
en: Content rules for {title}
gl: Regras de contido para {title}

note: Default: "Content rules from parent folders"
en: Content rules from parent folders
gl: Regras de contido para cartafois pais

note: Default: "Content that links to or references {title}"
en: Content that links to or references {title}
gl: Contido que enlaza ou se refire a {title}

note: Default: "Content title"
en: Content title
gl: Título do contido

note: Default: "Content type created"
en: Content type created
gl: Tipo de contido creado

note: Default: "Content type deleted"
en: Content type deleted
gl: Tipo de contido eliminado

note: Default: "Contents"
en: Contents
gl: Contidos

note: Default: "Controls"
en: Controls
gl: Controis

note: Default: "Copy"
en: Copy
gl: Copiar

note: Default: "Copy blocks"
en: Copy blocks
gl: Copiar bloques

note: Default: "Copyright statement or other rights information on this item."
en: Copyright statement or other rights information on this item.
gl: Frase de copyright ou outra información sobre os dereitos neste elemento.

note: Default: "Create or delete relations to target"
en: Create or delete relations to target
gl: Crear ou eliminar relación ao obxectivo

note: Default: "Create working copy"
en: Create working copy
gl: Crear copia de traballo

note: Default: "Created after"
en: Created after
gl: Creado despois

note: Default: "Created before"
en: Created before
gl: Creado antes

note: Default: "Created by {creator} on {date}"
en: Created by {creator} on {date}
gl: Creado por {creator} o {date}

note: Default: "Created on"
en: Created on
gl: Creado en

note: Default: "Creator"
en: Creator
gl: Creador

note: Default: "Creators"
en: Creators
gl: Creadores

note: Default: "Criteria"
en: Criteria
gl: Criterio

note: Default: "Current active configuration"
en: Current active configuration
gl: Configuración activa actual

note: Default: "Current filters applied"
en: Current filters applied
gl: Filtros aplicados actualmente

note: Default: "Current password"
en: Current password
gl: Contrasinal actual

note: Default: "Customize teaser content"
en: Customize teaser content
gl: Persoalizar o contido de avance

note: Default: "Cut"
en: Cut
gl: Cortar

note: Default: "Cut blocks"
en: Cut blocks
gl: Cortar bloques

note: Default: "Daily"
en: Daily
gl: Diariamente

note: Default: "Database"
en: Database
gl: Base de datos

note: Default: "Database Information"
en: Database Information
gl: Información da base de datos

note: Default: "Database Location"
en: Database Location
gl: Localización da Base de Datos

note: Default: "Database Size"
en: Database Size
gl: Tamaño da Base de Datos

note: Default: "Database main"
en: Database main
gl: Base de datos principal

note: Default: "Date"
en: Date
gl: Data

note: Default: "Date (newest first)"
en: Date (newest first)
gl: Data (recentes primeiro)

note: Default: "Default"
en: Default
gl: Por defecto

note: Default: "Default value"
en: Default value
gl: Valor por defecto

note: Default: "Default view"
en: Default view
gl: Vista por defecto

note: Default: "Delete"
en: Delete
gl: Eliminar

note: Default: "Delete Group"
en: Delete Group
gl: Eliminar Grupo

note: Default: "Delete Type"
en: Delete Type
gl: Eliminar Tipo

note: Default: "Delete User"
en: Delete User
gl: Eliminar Usuario

note: Default: "Action deleted"
en: Delete action
gl: Eliminar acción

note: Default: "Delete blocks"
en: Delete blocks
gl: Eliminar bloques

note: Default: "Delete col"
en: Delete col
gl: Eliminar col

note: Default: "Condition deleted"
en: Delete condition
gl: Eliminar condición

note: Default: "Delete row"
en: Delete row
gl: Eliminar fila

note: Default: "Delete selected items?"
en: Delete selected items?
gl: Eliminar elementos seleccionados?

note: Default: "Delete this item?"
en: Delete this item?
gl: Eliminar este elemento?

note: Default: "Deleted"
en: Deleted
gl: Eliminado

note: Default: "Deleting this item will break {brokenReferences} {variation}."
en: Deleting this item will break {brokenReferences} {variation}.
gl: Eliminar este elemento romperá {brokenReferences} {variation}.

note: Default: "Depth"
en: Depth
gl: Profundidade

note: Default: "Descending"
en: Descending
gl: Descendente

note: Default: "Description"
en: Description
gl: Descrición

note: Default: "Difference between revision {one} and {two} of {title}"
en: Difference between revision {one} and {two} of {title}
gl: Diferenzas entre a revisión {one} e {two] de {title}

note: Default: "Disable"
en: Disable
gl: Desactivar

note: Default: "Disable apply to subfolders"
en: Disable apply to subfolders
gl: Desactivar aplicar a subcartafoles

note: Default: "Disabled"
en: Disabled
gl: Deshabilitado

note: Default: "Disabled apply to subfolders"
en: Disabled apply to subfolders
gl: Desactivado aplicar a subcartafoles

note: Default: "Distributed under the {license}."
en: Distributed under the {license}.
gl: Distribuído baixo a licenza {license}.

note: Default: "Add border to inner columns"
en: Divide each row into separate cells
gl: Dividir cada fila en celas separadas

note: Default: "Do you really want to delete the group {groupname}?"
en: Do you really want to delete the group {groupname}?
gl: Queres realmente eliminar o grupo {groupname}?

note: Default: "Do you really want to delete type {typename}?"
en: Do you really want to delete the type {typename}?
gl: Queres realmente eliminar o tipo {typename}?

note: Default: "Do you really want to delete the user {username}?"
en: Do you really want to delete the user {username}?
gl: Queres realmente eliminar o usuario {username}?

note: Default: "Do you really want to delete this item?"
en: Do you really want to delete this item?
gl: Queres realmente eliminar este elemento?

note: Default: "Do you want to restore your autosaved content?"
en: Do you want to restore your autosaved content?
gl: Queres restaurar o contido gardado automaticamente?

note: Default: "Document"
en: Document
gl: Documento

note: Default: "Document view"
en: Document view
gl: Vista documento

note: Default: "Download Event"
en: Download Event
gl: Descargar Evento

note: Default: "Download file"
en: Download file
gl: Descargar ficheiro

note: Default: "Drag and drop files from your computer onto this area or click the “Browse” button."
en: Drag and drop files from your computer onto this area or click the “Browse” button.
gl: Arrastra e solta ficheiros desde o teu ordenador nesta área o fai click no botón “Examinar”.

note: Default: "Drop file here to replace the existing file"
en: Drop file here to replace the existing file
gl: Solta o ficheiro aquí para substituir o ficheiro existente

note: Default: "Drop file here to upload a new file"
en: Drop file here to upload a new file
gl: Solta o ficheiro aquí para subir un novo ficheiro

note: Default: "Drop files here ..."
en: Drop files here ...
gl: Solta ficheiros aquí...

note: Default: "Drop files here to upload"
en: Drop files here to upload
gl: Solta ficheiros aquí para subilos

note: Default: "Dry run selected, transaction aborted."
en: Dry run selected, transaction aborted.
gl: Execución simulada seleccionada, transacción abortada.

note: Default: "E-mail"
en: E-mail
gl: Correo electrónico

note: Default: "E-mail addresses do not match."
en: E-mail addresses do not match.
gl: O correo electrónico non coincide.

note: Default: "Edit"
en: Edit
gl: Editar

note: Default: "Edit Alternative URL"
en: Edit Alternative URL
gl: Editar URL Alternativa

note: Default: "Edit Rule"
en: Edit Rule
gl: Editar Regra

note: Default: "Edit comment"
en: Edit comment
gl: Editar comentario

note: Default: "Edit field"
en: Edit field
gl: Editar campo

note: Default: "Edit fieldset"
en: Edit fieldset
gl: Editar conxunto de campos

note: Default: "Edit recurrence"
en: Edit recurrence
gl: Editar recorrencia

note: Default: "Edit values"
en: Edit values
gl: Editar valores

note: Default: "Edit {title}"
en: Edit {title}
gl: Editar {title}

note: Default: "Email"
en: Email
gl: Correo electrónico

note: Default: "Email sent"
en: Email sent
gl: Correo electrónico enviado

note: Default: "Embed code error, please follow the instructions and try again."
en: Embed code error, please follow the instructions and try again.
gl: Código de error incrustado, por favor, siga as instruccións e inténteo de novo.

note: Default: "Empty object list"
en: Empty object list
gl: Lista de obxectos baleira

note: Default: "Enable"
en: Enable
gl: Activar

note: Default: "Enable editable Blocks"
en: Enable editable Blocks
gl: Activar Bloques editables

note: Default: "Enabled"
en: Enabled
gl: Activado

note: Default: "Enabled here?"
en: Enabled here?
gl: Activado aquí?

note: Default: "Enabled?"
en: Enabled?
gl: Activado?

note: Default: "End Date"
en: End Date
gl: Data de fin

note: Default: "Enter URL or select an item"
en: Enter URL or select an item
gl: Introduza unha URL ou seleccione un elemento

note: Default: "Enter a username above to search or click 'Show All'"
en: Enter a username above to search or click 'Show All'
gl: Introduza un nome de usuario arriba para buscar ou faga click en 'Amosar todos'

note: Default: "Enter an email address. This will be your login name. We respect your privacy, and will not give the address away to any third parties or expose it anywhere."
en: Enter an email address. This will be your login name. We respect your privacy, and will not give the address away to any third parties or expose it anywhere.
gl: Introduza unha dirección de correo electrónico. Este será o teu nome de usuario. Respectamos a súa privacidade e non cederemos o enderezo a terceiros nin o compartiremos en ningún lugar.

note: Default: "Enter full name, e.g. John Smith."
en: Enter full name, e.g. John Smith.
gl: Introduza o nome completo, por exemplo, John Smith.

note: Default: "Enter map Embed Code"
en: Enter map Embed Code
gl: Introduza o código de inserción do mapa

note: Default: "Enter the absolute path of the target. Target must exist or be an existing alternative URL path to the target."
en: Enter the absolute path of the target. Target must exist or be an existing alternative url path to the target.
gl: Introduza a ruta absoluta do destino. O destino debe existir ou ser unha ruta url alternativa xa existente para o destino.

note: Default: "Enter the absolute path where the alternative URL should exist. The path must start with '/'. Only URLs that result in a 404 not found page will result in a redirect occurring."
en: Enter the absolute path where the alternative url should exist. The path must start with '/'. Only URLs that result in a 404 not found page will result in a redirect occurring.
gl: Introduza a ruta absoluta onde debe existir a url alternativa. A ruta debe comezar por '/'. Só as URLs que resulten nunha páxina 404 non atopada provocarán un redireccionamento.

note: Default: "Enter the absolute path where the alternative url should exist. The path must start with '/'. Only urls that result in a 404 not found page will result in a redirect occurring."
en: Enter the absolute path where the alternative url should exist. The path must start with '/'. Only urls that result in a 404 not found page will result in a redirect occurring.
gl: Introduza a ruta absoluta onde debería existir a url alternativa. A ruta debe comezar por '/'. Só as urls que resulten nunha páxina 404 non atopada provocarán un redireccionamento.

note: Default: "Enter your current password."
en: Enter your current password.
gl: Introduza o seu contrasinal actual.

note: Default: "Enter your email for verification."
en: Enter your email for verification.
gl: Introduza o seu correo electrónico para verificación.

note: Default: "Enter your new password. Minimum 8 characters."
en: Enter your new password. Minimum 8 characters.
gl: Introduza o seu novo contrasinal. Mínimo 8 caracteres.

note: Default: "Enter your username for verification."
en: Enter your username for verification.
gl: Introduza o seu nome de usuario para verificación.

note: Default: "Entries"
en: Entries
gl: Entradas

note: Default: "Error"
en: Error
gl: Erro

note: Default: "Event"
en: Event
gl: Evento

note: Default: "Event end date must be on or after {startDateValueOrStartFieldName}"
en: Event end date must be on or after {startDateValueOrStartFieldName}
gl: A data de finalización do evento debe ser igual ou posterior a {startDateValueOrStartFieldName}

note: Default: "Event listing"
en: Event listing
gl: Lista de eventos

note: Default: "Event start date must be on or before {endDateValueOrEndFieldName}"
en: Event start date must be on or before {endDateValueOrEndFieldName}
gl: A data de inicio do evento debe ser igual ou anterior a {endDateValueOrEndFieldName}

note: Default: "Event view"
en: Event view
gl: Vista evento

note: Default: "Example"
en: Example
gl: Exemplo

note: Default: "Exclude from navigation"
en: Exclude from navigation
gl: Excluír da navegación

note: Default: "Exclude this occurence"
en: Exclude this occurence
gl: Excluír esta ocorrencia

note: Default: "Excluded from navigation"
en: Excluded from navigation
gl: Excluído da navegación

note: Default: "Existing alternative urls for this item"
en: Existing alternative urls for this item
gl: Urls alternativas existentes para este elemento

note: Default: "Expand sidebar"
en: Expand sidebar
gl: Expande a barra lateral

note: Default: "Expand toolbar"
en: Expand toolbar
gl: Expande a barra de ferramentas

note: Default: "Expiration Date"
en: Expiration Date
gl: Data de finalización

note: Default: "Expiration date"
en: Expiration date
gl: Data de finalización

note: Default: "Expired"
en: Expired
gl: Finalizado

note: Default: "External URL"
en: External URL
gl: URL Externa

note: Default: "Facet"
en: Facet
gl: Faceta

note: Default: "Facet widget"
en: Facet widget
gl: Widget de facetas

note: Default: "Facets"
en: Facets
gl: Facetas

note: Default: "Facets on left side"
en: Facets on left side
gl: Facetas no lado esquerdo

note: Default: "Facets on right side"
en: Facets on right side
gl: Facetas no lado dereito

note: Default: "Facets on top"
en: Facets on top
gl: Facetas arriba

note: Default: "Failed to undo transactions"
en: Failed To Undo Transactions
gl: Fallou ao Desfacer Transaccións

note: Default: "Field"
en: Field
gl: Campo

note: Default: "File"
en: File
gl: Ficheiro

note: Default: "File is not of the accepted type {accept}"
en: File is not of the accepted type {accept}
gl: O ficheiro non é do tipo aceptado {accept}

note: Default: "File size"
en: File size
gl: Tamaño do ficheiro

note: Default: "File view"
en: File view
gl: Vista ficheiro

note: Default: "Filename"
en: Filename
gl: Nome do ficheiro

note: Default: "Files uploaded: {uploadedFiles}"
en: Files uploaded: {uploadedFiles}
gl: Ficheiros subidos: {uploadedFiles}

note: Default: "Fills the value of the form field with the value supplied by a query parameter inside the URL with the given name."
en: Fills the value of the form field with the value supplied by a query parameter inside the URL with the given name.
gl: Enche o valor do campo do formulario co valor subministrado por un parámetro de consulta dentro da URL co nome dado.

note: Default: "Filter"
en: Filter
gl: Filtro

note: Default: "Filter Rules:"
en: Filter Rules:
gl: Regras do Filtro:

note: Default: "Filter by path"
en: Filter by prefix
gl: Filtrar por prefixo

note: Default: "Filter users by groups"
en: Filter users by groups
gl: Filtrar usuarios por grupos

note: Default: "Filter…"
en: Filter…
gl: Filtrar…

note: Default: "First"
en: First
gl: Primeiro

note: Default: "Fix relations"
en: Fix relations
gl: Reparar relacións

note: Default: "Fixed width columns"
en: Fixed width table cells
gl: Celas de táboa de ancho fixo

note: Default: "Fold"
en: Fold
gl: Pregar

note: Default: "Folder"
en: Folder
gl: Cartafol

note: Default: "Folder listing"
en: Folder listing
gl: Lista de cartafoles

note: Default: "Forbidden"
en: Forbidden
gl: Prohíbido

note: Default: "Fourth"
en: Fourth
gl: Cuarto

note: Default: "From"
en: From
gl: Dende

note: Default: "Full"
en: Full
gl: Cheo

note: Default: "Full Name"
en: Full Name
gl: Nome completo

note: Default: "Fullname"
en: Fullname
gl: Nome completo

note: Default: "GNU GPL license"
en: GNU GPL license
gl: Licencia GNU GPL

note: Default: "General"
en: General
gl: Xeral

note: Default: "Global role"
en: Global role
gl: Rol global

note: Default: "Google Maps Embedded Block"
en: Google Maps Embedded Block
gl: Google Maps Bloque Embebido

note: Default: "Grid"
en: Grid
gl: Reixa

note: Default: "Group"
en: Group
gl: Grupo

note: Default: "Group created"
en: Group created
gl: Grupo creado

note: Default: "Group deleted"
en: Group deleted
gl: Grupo eliminado

note: Default: "Group roles updated"
en: Group roles updated
gl: Roles de grupo actualizados

note: Default: "Groupname"
en: Groupname
gl: Nome do grupo

note: Default: "Groups"
en: Groups
gl: Grupos

note: Default: "Groups are logical collections of users, such as departments and business units. Groups are not directly related to permissions on a global level, you normally use Roles for that - and let certain Groups have a particular role. The symbol{plone_svg}indicates a role inherited from membershi
en: Groups are logical collections of users, such as departments and business units. Groups are not directly related to permissions on a global level, you normally use Roles for that - and let certain Groups have a particular role. The symbol{plone_svg}indicates a role inherited from membership in another group.
gl: Os grupos son conxuntos lóxicos de usuarios, como departamentos e unidades de negocio. Os grupos non están directamente relacionados cos permisos a nivel global; normalmente utilízanse Roles para iso, e permítese que certos grupos teñan un rol particular. O símbolo {plone_svg} indica un rol herdado da pertenza a outro grupo.

note: Default: "Header cell"
en: Header cell
gl: Cela de cabeceira

note: Default: "Headline"
en: Headline
gl: Titular

note: Default: "Headline level"
en: Headline level
gl: Nivel do titular

note: Default: "Hidden facets will still filter the results if proper parameters are passed in URLs"
en: Hidden facets will still filter the results if proper parameters are passed in URLs
gl: As facetas ocultas aínda filtrarán os resultados se se pasan os parámetros axeitados nas URLs

note: Default: "Hide Replies"
en: Hide Replies
gl: Ocultar Respostas

note: Default: "Hide facet?"
en: Hide facet?
gl: Ocultar faceta?

note: Default: "Hide filters"
en: Hide filters
gl: Ocultar filtros

note: Default: "Hide title"
en: Hide title
gl: Ocultar título

note: Default: "History"
en: History
gl: Historia

note: Default: "#"
en: History Version Number
gl: Número da Versión da Historia

note: Default: "History of {title}"
en: History of {title}
gl: Historia de {title}

note: Default: "Home"
en: Home
gl: Inicio

note: Default: "Icon View"
en: Icon View
gl: Vista Icona

note: Default: "If all of the following conditions are met:"
en: If all of the following conditions are met:
gl: Se se cumpren todas as seguintes condicións:

note: Default: "If selected, this item will not appear in the navigation tree"
en: If selected, this item will not appear in the navigation tree
gl: Se está seleccionado, este elemento non aparecerá na árbore de navegación

note: Default: "If this date is in the future, the content will not show up in listings and searches until this date."
en: If this date is in the future, the content will not show up in listings and searches until this date.
gl: Se esta data é no futuro, o contido non aparecerá nas listaxes nin nas buscas ata esa data.

note: Default: "If you are certain this user has abandoned the object, you may unlock the object. You will then be able to edit it."
en: If you are certain this user has abandoned the object, you may unlock the object. You will then be able to edit it.
gl: Se tes a certeza de que este usuario abandonou o obxecto, podes desbloquealo. Entón poderás editalo.

note: Default: "If you are certain you have the correct web address but are encountering an error, please contact the {site_admin}."
en: If you are certain you have the correct web address but are encountering an error, please contact the {site_admin}.
gl: Se tes a certeza de que tes o enderezo web correcto pero atopas un erro, ponte en contacto co {site_admin}.

note: Default: "Image"
en: Image
gl: Imaxe

note: Default: "Image gallery"
en: Image gallery
gl: Galería de imaxes

note: Default: "Image override"
en: Image override
gl: Sobrecarga da imaxe

note: Default: "Image size"
en: Image size
gl: Tamaño da imaxe

note: Default: "Image view"
en: Image view
gl: Vista imaxe

note: Default: "Include this occurrence"
en: Include this occurence
gl: Incluír esta ocorrencia

note: Default: "You have selected the option 'many users' or 'many groups'. Thus this control panel asks for input to show users and groups. If you want to see users and groups instantaneous, head over to user group settings. See the button on the left."
en: InfoUserGroupSettings
gl: Seleccionaches a opción 'moitos usuarios' ou 'moitos grupos'. Polo tanto, este panel de control solicita entrada para mostrar usuarios e grupos. Se queres ver usuarios e grupos ao instante, vai á configuración do grupo de usuarios. Consulta o botón da esquerda.

note: Default: "Inherit permissions from higher levels"
en: Inherit permissions from higher levels
gl: Herdar permisos de niveis superiores

note: Default: "Inherited value"
en: Inherited value
gl: Valor herdado

note: Default: "Insert col after"
en: Insert col after
gl: Insertar col despois

note: Default: "Insert col before"
en: Insert col before
gl: Insertar col antes

note: Default: "Insert row after"
en: Insert row after
gl: Insertar fila despois

note: Default: "Insert row before"
en: Insert row before
gl: Insertar fila antes

note: Default: "Inspect relations"
en: Inspect relations
gl: Inspeccionar relacións

note: Default: "Install"
en: Install
gl: Instalar

note: Default: "Installed"
en: Installed
gl: Instalado

note: Default: "Installed version"
en: Installed version
gl: Versión instalada

note: Default: "Installing a third party add-on"
en: Installing a third party add-on
gl: Instalando un complemento de terceiros

note: Default: "days"
en: Interval Daily
gl: Intervalo Diario

note: Default: "Month(s)"
en: Interval Monthly
gl: Intervalo Mensual

note: Default: "week(s)"
en: Interval Weekly
gl: Intervalo Semanal

note: Default: "year(s)"
en: Interval Yearly
gl: Intervalo Anual

note: Default: "Invalid block - Will be removed on saving"
en: Invalid Block
gl: Bloque Inválido

note: Default: "Invalid teaser source"
en: Invalid teaser source
gl: Fonte de previa inválida

note: Default: "It is not allowed to define both the password and to request sending the password reset message by e-mail. You need to select one of them."
en: It is not allowed to define both the password and to request sending the password reset message by e-mail. You need to select one of them.
gl: Non está permitido definir tanto o contrasinal como solicitar o envío da mensaxe de restablecemento do contrasinal por correo electrónico. Debe seleccionar un deles.

note: Default: "Item"
en: Item
gl: Elemento

note: Default: "Item batch size"
en: Item batch size
gl: Tamaño do lote do elemento

note: Default: "Item successfully moved."
en: Item successfully moved.
gl: O elemento moveuse correctamente.

note: Default: "Item(s) copied."
en: Item(s) copied.
gl: Copiáronse os elementos.

note: Default: "Item(s) cut."
en: Item(s) cut.
gl: Cortáronse os elementos.

note: Default: "Item(s) has been updated."
en: Item(s) has been updated.
gl: Actualizáronse os elementos.

note: Default: "Item(s) pasted."
en: Item(s) pasted.
gl: Pegáronse os elementos.

note: Default: "Item(s) state has been updated."
en: Item(s) state has been updated.
gl: Actualizouse o estado dos elementos.

note: Default: "Items"
en: Items
gl: Elementos

note: Default: "Items must be unique."
en: Items must be unique.
gl: Os elementos deben ser únicos.

note: Default: "Label"
en: Label
gl: Etiqueta

note: Default: "Language"
en: Language
gl: Lingua

note: Default: "Language independent field."
en: Language independent field.
gl: Campo independente da lingua.

note: Default: "This is a language independent field. Any value you enter here will overwrite the corresponding field of all members of the translation group when you save this form."
en: Language independent icon title
gl: Título da icona indepenedente da lingua

note: Default: "Large"
en: Large
gl: Grande

note: Default: "Last"
en: Last
gl: Último

note: Default: "Last comment date"
en: Last comment date
gl: Data do último comentario

note: Default: "Last modified"
en: Last modified
gl: Última modificación

note: Default: "Latest available configuration"
en: Latest available configuration
gl: Última configuración dispoñible

note: Default: "Latest version"
en: Latest version
gl: Última versión

note: Default: "Layout"
en: Layout
gl: Disposición

note: Default: "Lead Image"
en: Lead Image
gl: Imaxe principal

note: Default: "Left"
en: Left
gl: Esquerda

note: Default: "Less filters"
en: Less filters
gl: Filtros Less

note: Default: "Link"
en: Link
gl: Ligazón

note: Default: "Anchor link copied to the clipboard"
en: Link copied to clipboard
gl: Ligazón copiado ao portapapeis

note: Default: "Link more"
en: Link more
gl: Ligazón máis

note: Default: "Link redirect view"
en: Link redirect view
gl: Vista de redirección da ligazón

note: Default: "Link settings"
en: Link settings
gl: Configuración da ligazón

note: Default: "Link Title"
en: Link title
gl: Título da ligazón

note: Default: "Link to"
en: Link to
gl: Ligazón a

note: Default: "Link translation for"
en: Link translation for
gl: Tradución da ligazón para

note: Default: "Linking this item with hyperlink in text"
en: Linking this item with hyperlink in text
gl: Vinculando este elemento cunha hiperligazón no texto

note: Default: "Links and references"
en: Links and references
gl: Ligazóns e referencias

note: Default: "List View"
en: List View
gl: Vista Lista

note: Default: "Listing"
en: Listing
gl: Listado

note: Default: "Listing view"
en: Listing view
gl: Vista listado

note: Default: "Load more..."
en: Load more
gl: Cargar máis

note: Default: "Loading."
en: Loading
gl: Cargando

note: Default: "Login"
en: Log In
gl: Iniciar Sesión

note: Default: "Log in"
en: Log in
gl: Iniciar sesión

note: Default: "Logged out"
en: Logged out
gl: Pechou sesión

note: Default: "Login"
en: Login
gl: Iniciar sesión

note: Default: "Login Failed"
en: Login Failed
gl: Fallou o inicio de sesión

note: Default: "Login Name"
en: Login Name
gl: Nome de Inicio de Sesión

note: Default: "Logo of"
en: Logo of
gl: Logo de

note: Default: "Logout"
en: Logout
gl: Pechar Sesión

note: Default: "Made by {creator} on {date}. This is not a working copy anymore, but the main content."
en: Made by {creator} on {date}. This is not a working copy anymore, but the main content.
gl: Feito por {creator} o {date}. Isto xa non é unha copia de traballo, senón contido principal.

note: Default: "Reduce cell padding"
en: Make the table compact
gl: Facer a táboa compacta

note: Default: "Manage Translations"
en: Manage Translations
gl: Xestionar Traducións

note: Default: "Manage content…"
en: Manage content…
gl: Xestionar contido…

note: Default: "Manage translations for {title}"
en: Manage translations for {title}
gl: Xestionar traducción para {title}

note: Default: "Manually"
en: Manually
gl: Manualmente

note: Default: "Manually or automatically added?"
en: Manually or automatically added?
gl: Engadido manual ou automáticamente?

note: Default: "Many relations found. Please search."
en: Many relations found. Please search.
gl: Demasiadas relacións atopadas. Por favor, busca.

note: Default: "Maps"
en: Maps
gl: Mapas

note: Default: "Maps URL"
en: Maps URL
gl: Mapas URL

note: Default: "Maximum file size is {maxSize} bytes, but the uploaded file is {size} bytes."
en: Maximum file size is {maxSize} bytes, but the uploaded file is {size} bytes.
gl: O tamaño máximo de ficheiro é de {maxSize} bytes, pero o ficheiro cargado ten {size} bytes.

note: Default: "Maximum length is {len}."
en: Maximum length is {len}.
gl: Máxima lonxitude é {len}.

note: Default: "Maximum value is {len}."
en: Maximum value is {len}.
gl: Máximo valor é {len}.

note: Default: "Medium"
en: Medium
gl: Medio

note: Default: "Membership updated"
en: Membership updated
gl: Subscrición actualizada

note: Default: "Message"
en: Message
gl: Mensaxe

note: Default: "Minimum length is {len}."
en: Minimum length is {len}.
gl: Mínima lonxitude é {len}.

note: Default: "Minimum value is {len}."
en: Minimum value is {len}.
gl: Mínimo valor é {len}.

note: Default: "Moderate Comments"
en: Moderate Comments
gl: Moderar Comentarios

note: Default: "Moderate comments"
en: Moderate comments
gl: Moderar comentarios

note: Default: "Monday and Friday"
en: Monday and Friday
gl: Luns e Venres

note: Default: "Day"
en: Month day
gl: Día do mes

note: Default: "Monthly"
en: Monthly
gl: Mensualmente

note: Default: "More"
en: More
gl: Máis

note: Default: "More filters"
en: More filters
gl: Máis filtros

note: Default: "More information about the upgrade procedure can be found in the documentation section of plone.org in the Upgrade Guide."
en: More information about the upgrade procedure can be found in the documentation section of plone.org in the Upgrade Guide.
gl: Podes atopar máis información sobre o procedemento de actualización na sección de documentación de plone.org na Upgrade Guide.

note: Default: "Mosaic layout"
en: Mosaic layout
gl: Disposición de mosaico

note: Default: "Move down"
en: Move down
gl: Mover abaixo

note: Default: "Move to bottom of folder"
en: Move to bottom of folder
gl: Mover ao fondo do cartafol

note: Default: "Move to top of folder"
en: Move to top of folder
gl: Mover ao inicio do cartafol

note: Default: "Move up"
en: Move up
gl: Mover arriba

note: Default: "Multiple choices?"
en: Multiple choices?
gl: Múltiples opcións?

note: Default: "My email is"
en: My email is
gl: O meu correo é

note: Default: "My user name is"
en: My username is
gl: O meu nome de usuario é

note: Default: "Name"
en: Name
gl: Nome

note: Default: "Narrow"
en: Narrow
gl: Estreitar

note: Default: "Navigate back"
en: Navigate back
gl: Navegar atrás

note: Default: "Navigate to this item"
en: Navigate to this item
gl: Navegar a este elemento

note: Default: "Navigation"
en: Navigation
gl: Navegación

note: Default: "New password"
en: New password
gl: Novo contrasinal

note: Default: "News Item"
en: News Item
gl: Elemento Nova

note: Default: "News item view"
en: News item view
gl: Vista de nova

note: Default: "No"
en: No
gl: Non

note: Default: "No transactions found"
en: No Transactions Found
gl: Non se atoparon transaccións

note: Default: "No transactions selected"
en: No Transactions Selected
gl: Transaccións non seleccionadas

note: Default: "No transactions selected to do undo"
en: No Transactions Selected To Do Undo
gl: Transaccións non seleccionadas para desfacer

note: Default: "No Video selected"
en: No Video selected
gl: Vídeo non seleccionado

note: Default: "No addons found"
en: No addons found
gl: Complementos non atopados

note: Default: "No broken relations found."
en: No broken relations found.
gl: Relacións rotas non atopadas.

note: Default: "There is no connection to the server, due to a timeout or no network connection."
en: No connection to the server
gl: Sen conexión ao servidor

note: Default: "No image selected"
en: No image selected
gl: Imaxe non seleccionada

note: Default: "No image set in Lead Image content field"
en: No image set in Lead Image content field
gl: Non se definiu a imaxe do campo imaxe de cabeceira

note: Default: "No image set in image content field"
en: No image set in image content field
gl: Non se definiu a imaxe no campo de imaxe do contido

note: Default: "No images found."
en: No images found.
gl: Imaxes non atopadas.

note: Default: "No items found in this container."
en: No items found in this container.
gl: Elementos non atopados neste contedor.

note: Default: "No items selected"
en: No items selected
gl: Elementos non seleccionados

note: Default: "No links to this item found."
en: No links to this item found.
gl: Ligazóns a este elemento non atopadas.

note: Default: "No map selected"
en: No map selected
gl: Mapa non seleccionado

note: Default: "No occurences set"
en: No occurences set
gl: Sen conxunto de ocorrencias

note: Default: "No options"
en: No options
gl: Sen opcións

note: Default: "No relation found"
en: No relation found
gl: Relación non atopada

note: Default: "No results found"
en: No results found
gl: Resultados non atopados

note: Default: "No results found."
en: No results found.
gl: Resultados non atopados.

note: Default: "No selection"
en: No selection
gl: Sen selección

note: Default: "This addon does not provide an uninstall profile."
en: No uninstall profile
gl: Sen perfil de desinstalación

note: Default: "No user found"
en: No user found
gl: Usuario non atopado

note: Default: "No value"
en: No value
gl: Sen valor

note: Default: "No workflow"
en: No workflow
gl: Sen fluxo de traballo

note: Default: "None"
en: Not available
gl: Non dispoñible

note: Default: "Note"
en: Note
gl: Nota

note: Default: "Note that roles set here apply directly to a user. The symbol{plone_svg}indicates a role inherited from membership in a group."
en: Note that roles set here apply directly to a user. The symbol{plone_svg}indicates a role inherited from membership in a group.
gl: Ten en conta que os roles definidos aquí aplícanse directamente a un usuario. O símbolo {plone_svg} indica un rol herdado da pertenza a un grupo.

note: Default: "Number of active objects"
en: Number of active objects
gl: Número de obxectos activos

note: Default: "Object Size"
en: Object Size
gl: Tamaño do obxecto

note: Default: "occurrence(s)"
en: Occurences
gl: Repeticións

note: Default: "Occurrences"
en: Occurrences
gl: Ocurrencias

note: Default: "Only 7-bit bytes characters are allowed. Cannot contain uppercase letters, special characters: <, >, &, #, /, ?, or others that are illegal in URLs. Cannot start with: _, aq_, @@, ++. Cannot end with __. Cannot be: request,contributors, ., .., \"\". Cannot contain new lines."
en: Only 7-bit bytes characters are allowed. Cannot contain uppercase letters, special characters: <, >, &, #, /, ?, or others that are illegal in URLs. Cannot start with: _, aq_, @@, ++. Cannot end with __. Cannot be: request,contributors, ., .., "". Cannot contain new lines.
gl: Só se permiten caracteres de 7 bits. Non pode conter maiúsculas nin caracteres especiais: <, >, &, #, /, ?, ou outros que son ilegais nas URL. Non se pode comezar con: _, aq_, @@, ++. Non pode acabar con __. Non pode ser: request,contributors, ., .., ''. Non pode conter novas líneas.

note: Default: "Open URL browser"
en: Open URL browser
gl: Abre o navegador de URL

note: Default: "Open in a new tab"
en: Open in a new tab
gl: Abrir nunha nova lapela

note: Default: "Open menu"
en: Open menu
gl: Abrir menú

note: Default: "Open object browser"
en: Open object browser
gl: Abrir o navegador de obxectos

note: Default: "Order"
en: Order
gl: Ordenar

note: Default: "Ordered"
en: Ordered
gl: Ordenado

note: Default: "Origin"
en: Origin
gl: Orixe

note: Default: "Overview of relations of all content items"
en: Overview of relations of all content items
gl: Visión xeral das relacións de todos os elementos de contido

note: Default: "Page"
en: Page
gl: Páxina

note: Default: "Parent fieldset"
en: Parent fieldset
gl: Campo de campos pai

note: Default: "Password"
en: Password
gl: Contrasinal

note: Default: "Password reset"
en: Password reset
gl: Restablecer contrasinal

note: Default: "Passwords do not match."
en: Passwords do not match.
gl: Os contrasinais non coinciden.

note: Default: "Paste"
en: Paste
gl: Pegar

note: Default: "Paste blocks"
en: Paste blocks
gl: Pegar bloques

note: Default: "Path"
en: Path
gl: Camiño

note: Default: "Perform the following actions:"
en: Perform the following actions:
gl: Realiza as seguintes accións:

note: Default: "Permissions have been updated successfully"
en: Permissions have been updated successfully
gl: Os permisos actualizáronse correctamente

note: Default: "Permissions updated"
en: Permissions updated
gl: Permisos actualizados

note: Default: "Personal Information"
en: Personal Information
gl: Información Persoal

note: Default: "Personal Preferences"
en: Personal Preferences
gl: Preferencias Persoais

note: Default: "Personal tools"
en: Personal tools
gl: Ferramentas persoais

note: Default: "Persons responsible for creating the content of this item. Please enter a list of user names, one per line. The principal creator should come first."
en: Persons responsible for creating the content of this item. Please enter a list of user names, one per line. The principal creator should come first.
gl: Persoas responsables da creación do contido deste elemento. Introduza unha lista de nomes de usuario, un por liña. O creador principal debe ir primeiro.

note: Default: "Placeholder"
en: Placeholder
gl: Marcador de posición

note: Default: "Please choose an existing content as source for this element"
en: Please choose an existing content as source for this element
gl: Escolle un contido existente como fonte para este elemento

note: Default: "Please continue with the upgrade."
en: Please continue with the upgrade.
gl: Por favor, continúa coa actualización.

note: Default: "Please ensure you have a backup of your site before performing the upgrade."
en: Please ensure you have a backup of your site before performing the upgrade.
gl: Asegúrate de ter unha copia de seguridade do teu sitio antes de realizar a actualización.

note: Default: "Please enter a valid URL by deleting the block and adding a new video block."
en: Please enter a valid URL by deleting the block and adding a new video block.
gl: Introduza unha URL válida eliminando o bloque e engadindo un novo bloque de vídeo.

note: Default: "Please enter the Embed Code provided by Google Maps -> Share -> Embed map. It should contain the <iframe> code on it."
en: Please enter the Embed Code provided by Google Maps -> Share -> Embed map. It should contain the <iframe> code on it.
gl: Introduza o código de inserción proporcionado por Google Maps -> Share -> Embed map. Debería conter o código <iframe>.

note: Default: "Please fill out the form below to set your password."
en: Please fill out the form below to set your password.
gl: Por favor, completa o formulario seguinte para configurar o teu contrasinal.

note: Default: "Please search for users or use the filters on the side."
en: Please search for users or use the filters on the side.
gl: Busca usuarios ou usa os filtros do lateral.

note: Default: "Please upgrade to plone.restapi >= 8.24.0."
en: Please upgrade to plone.restapi >= 8.24.0.
gl: Por favor, actualiza á plone.restapi >= 8.24.0.

note: Default: "Please upgrade to plone.restapi >= 8.39.0."
en: Please upgrade to plone.restapi >= 8.39.0.
gl: Por favor, actualiza a plone.restapi >= 8.39.0.

note: Default: "Plone Foundation"
en: Plone Foundation
gl: Fundación Plone

note: Default: "Pop-up closed."
en: Pop-up closed.
gl: Xanela emerxente pechada.

note: Default: "Pop-up opened: {title}"
en: Pop-up opened: {title}
gl: Xanela emerxente aberta: {title}

note: Default: "Position changed"
en: Position changed
gl: Posición cambiada

note: Default: "Possible values (Enter allowed choices one per line)."
en: Possible values
gl: Posibles valores

note: Default: "Preferences"
en: Preferences
gl: Preferencias

note: Default: "Press Enter to browse files from your computer."
en: Press Enter to browse files from your computer.
gl: Prema Intro para explorar os ficheiros do seu ordenador.

note: Default: "Prettify your code"
en: Prettify your code
gl: Embelece o teu código

note: Default: "Preview"
en: Preview
gl: Vista previa

note: Default: "Preview Image URL"
en: Preview Image URL
gl: URL da Imaxe de Vista Previa

note: Default: "Profile"
en: Profile
gl: Perfil

note: Default: "Properties"
en: Properties
gl: Propiedades

note: Default: "Publication date"
en: Publication date
gl: Data de publicación

note: Default: "Publishing Date"
en: Publishing Date
gl: Data de Publicación

note: Default: "Query"
en: Query
gl: Consulta

note: Default: "Query Parameter Name"
en: Query Parameter Name
gl: Nome do Parámetro da Consulta

note: Default: "Re-enter the password. Make sure the passwords are identical."
en: Re-enter the password. Make sure the passwords are identical.
gl: Volva introducir o contrasinal. Asegúrese de que os contrasinais sexan idénticos.

note: Default: "Read More…"
en: Read More…
gl: Ler Máis…

note: Default: "Read only for this type of relation."
en: Read only for this type of relation.
gl: Só lectura para este tipo de relación.

note: Default: "Rearrange items by…"
en: Rearrange items by…
gl: Reorganizar elementos por…

note: Default: "Ends"
en: Recurrence ends
gl: Remata a repetición

note: Default: "after"
en: Recurrence ends after
gl: A repetición finaliza despois de

note: Default: "on"
en: Recurrence ends on
gl: A repetición remata o

note: Default: "Redo"
en: Redo
gl: Refacer

note: Default: "Minimalistic table design"
en: Reduce complexity
gl: Reducir complexidade

note: Default: "Referencing this item as related item"
en: Referencing this item as related item
gl: Referenciando este elemento como elemento relacionado

note: Default: "Referencing this item with {relationship}"
en: Referencing this item with {relationship}
gl: Referenciando este elemento con {relationship}

note: Default: "Reset to target"
en: Refresh source content
gl: Actualizar o contido de orixe

note: Default: "Register"
en: Register
gl: Rexístrate

note: Default: "Registration form"
en: Registration form
gl: Formulario de rexistro

note: Default: "Related Items"
en: Related Items
gl: Elementos Relacionados

note: Default: "Relation"
en: Relation name
gl: Nome da relación

note: Default: "Relations"
en: Relations
gl: Relacións

note: Default: "Relations are editable with plone.api >= 2.0.3."
en: Relations are editable with plone.api >= 2.0.3.
gl: As relacións son editables con plone.api >= 2.0.3.

note: Default: "Relations updated"
en: Relations updated
gl: Relacións actualizadas

note: Default: "Release to add file(s) to this folder"
en: Release to add file(s) to this folder
gl: Soltar para engadir ficheiros a este cartafol

note: Default: "Relevance"
en: Relevance
gl: Relevancia

note: Default: "Remove"
en: Remove
gl: Eliminar

note: Default: "Remove element {index}"
en: Remove element {index}
gl: Eliminar elemento {index}

note: Default: "Remove item"
en: Remove item
gl: Eliminar elemento

note: Default: "Remove"
en: Remove recurrence
gl: Eliminar repetición

note: Default: "Remove selected"
en: Remove selected
gl: Eliminar seleccionados

note: Default: "Remove term"
en: Remove term
gl: Eliminar termo

note: Default: "Remove users from group"
en: Remove users from group
gl: Eliminar usuarios do grupo

note: Default: "Remove working copy"
en: Remove working copy
gl: Eliminar copia de traballo

note: Default: "Rename"
en: Rename
gl: Cambiar nome

note: Default: "Renaming items..."
en: Rename Items Loading Message
gl: Renomear a Mensaxe de Cargando Elementos

note: Default: "Rename items"
en: Rename items
gl: Cambiar nome de elementos

note: Default: "Repeat"
en: Repeat
gl: Repetir

note: Default: "Repeat every"
en: Repeat every
gl: Repetir cada

note: Default: "Repeat on"
en: Repeat on
gl: Repetir o

note: Default: "Replace existing file"
en: Replace existing file
gl: Substituir ficheiro existente

note: Default: "Reply"
en: Reply
gl: Resposta

note: Default: "Required"
en: Required
gl: Requirido

note: Default: "Required input is missing."
en: Required input is missing.
gl: Falta a entrada requirida.

note: Default: "Reset element {index}"
en: Reset element {index}
gl: Restablecer elemento {index}

note: Default: "Reset title"
en: Reset term title
gl: Restablecer o título do termo

note: Default: "Reset the block"
en: Reset the block
gl: Restablece o bloque

note: Default: "Results limit"
en: Results limit
gl: Límite de resultados

note: Default: "Results preview"
en: Results preview
gl: Vista previa de resultados

note: Default: "Results template"
en: Results template
gl: Modelo de resultados

note: Default: "Reversed order"
en: Reversed order
gl: Orde inversa

note: Default: "Revert to this revision"
en: Revert to this revision
gl: Volver a esta revisión

note: Default: "Review state"
en: Review state
gl: Estado de revisión

note: Default: "Richtext"
en: Richtext
gl: Texto enriquecido

note: Default: "Right"
en: Right
gl: Dereita

note: Default: "Rights"
en: Rights
gl: Dereitos

note: Default: "Root"
en: Root
gl: Raíz

note: Default: "Rule added"
en: Rule added
gl: Regra engadida

note: Default: "Rule enable changed"
en: Rule enable changed
gl: Cambiouse a habilitación da regra

note: Default: "Rules"
en: Rules
gl: Regras

note: Default: "Rules execute when a triggering event occurs. Rule actions will only be invoked if all the rule's conditions are met. You can add new actions and conditions using the buttons below."
en: Rules execute when a triggering event occurs. Rule actions will only be invoked if all the rule's conditions are met. You can add new actions and conditions using the buttons below.
gl: As regras execútanse cando se produce un evento desencadeante. As accións das regras só se invocarán se se cumpren todas as condicións da regra. Podes engadir novas accións e condicións usando os botóns seguintes.

note: Default: "Save"
en: Save
gl: Gardar

note: Default: "Save"
en: Save recurrence
gl: Gardar repetición

note: Default: "Saved"
en: Saved
gl: Gardado

note: Default: "Scheduled"
en: Scheduled
gl: Programado

note: Default: "Schema"
en: Schema
gl: Esquema

note: Default: "Schema updates"
en: Schema updates
gl: Actualizacións do esquema

note: Default: "Search"
en: Search
gl: Busca

note: Default: "Search SVG"
en: Search SVG
gl: Busca SVG

note: Default: "Search Site"
en: Search Site
gl: Busca no Sitio

note: Default: "Search block"
en: Search block
gl: Bloque de busca

note: Default: "Search button label"
en: Search button label
gl: Etiqueta do botón de busca

note: Default: "Search content"
en: Search content
gl: Busca contido

note: Default: "Search for user or group"
en: Search for user or group
gl: Buscar usuario ou grupo

note: Default: "Search group…"
en: Search group…
gl: Busca grupo…

note: Default: "Search input label"
en: Search input label
gl: Buscar etiqueta de entrada

note: Default: "Search results"
en: Search results
gl: Resultados da busca

note: Default: "Search results for {term}"
en: Search results for {term}
gl: Resultados da busca para {term}

note: Default: "Search sources by title or path"
en: Search sources by title or path
gl: Buscar fontes por título ou ruta

note: Default: "Search targets by title or path"
en: Search targets by title or path
gl: Buscar obxectivos por título ou ruta

note: Default: "Search users…"
en: Search users…
gl: Busca usuarios…

note: Default: "Searched for: <em>{searchedtext}</em>."
en: Searched for: <em>{searchedtext}</em>.
gl: Buscado para: <em>{searchedtext}</em>.

note: Default: "Second"
en: Second
gl: Segundo

note: Default: "Section title"
en: Section title
gl: Título da sección

note: Default: "Select"
en: Select
gl: Seleccionar

note: Default: "Select a date to add to recurrence"
en: Select a date to add to recurrence
gl: Selecciona unha data para engadir á repetición

note: Default: "Select columns to show"
en: Select columns to show
gl: Seleccione as columnas para amosar

note: Default: "Select option"
en: Select option
gl: Seleccione opción

note: Default: "Select relation"
en: Select relation
gl: Seleccione relación

note: Default: "Select rule"
en: Select rule
gl: Seleccione regra

note: Default: "Select the transition to be used for modifying the items state."
en: Select the transition to be used for modifying the items state.
gl: Seleccione a transición que se usará para modificar o estado dos elementos.

note: Default: "Selected"
en: Selected
gl: Seleccionado

note: Default: "Selected dates"
en: Selected dates
gl: Datas seleccionadas

note: Default: "Selected items"
en: Selected items
gl: Elementos seleccionados

note: Default: "of"
en: Selected items - x of y
gl: Elementos seleccionados - x de y

note: Default: "Selection"
en: Selection
gl: Selección

note: Default: "Select…"
en: Select…
gl: Seleccione…

note: Default: "Send"
en: Send
gl: Enviar

note: Default: "Send a confirmation mail with a link to set the password."
en: Send a confirmation mail with a link to set the password.
gl: Enviar un correo de confirmación cunha ligazón para definir o contrasinal.

note: Default: "Server Error"
en: Server Error
gl: Erro do Servidor

note: Default: "Set my password"
en: Set my password
gl: Establecer o meu contrasinal

note: Default: "Set your password"
en: Set your password
gl: Establece o teu contrasinal

note: Default: "Settings"
en: Settings
gl: Configuración

note: Default: "Sharing"
en: Sharing
gl: Compartindo

note: Default: "Sharing for {title}"
en: Sharing for {title}
gl: Compartindo para {title}

note: Default: "Short Name"
en: Short Name
gl: Nome Curto

note: Default: "Short name"
en: Short name
gl: Nome curto

note: Default: "Show"
en: Show
gl: Amosar

note: Default: "Show All"
en: Show All
gl: Amosar Todos

note: Default: "Show Replies"
en: Show Replies
gl: Amosar Respostas

note: Default: "Show filters"
en: Show filters
gl: Amosar filtros

note: Default: "Show groups of users below"
en: Show groups of users below
gl: Mostrar grupos de usuarios a continuación

note: Default: "Show item"
en: Show item
gl: Amosar elemento

note: Default: "Show potential sources. Not only objects that are source of some relation."
en: Show potential sources. Not only objects that are source of some relation.
gl: Mostrar fontes potenciais. Non só obxectos que son fonte dalgunha relación.

note: Default: "Show potential targets. Not only objects that are target of some relation."
en: Show potential targets. Not only objects that are target of some relation.
gl: Mostrar obxectivos potenciais. Non só os obxectos que son obxectivo dalgunha relación.

note: Default: "Show search button?"
en: Show search button?
gl: Amosar o botón de busca?

note: Default: "Show search input?"
en: Show search input?
gl: Amosar entrada de busca?

note: Default: "Show sorting?"
en: Show sorting?
gl: Amosar a ordenación?

note: Default: "Show total results"
en: Show total results
gl: Amosar todos os resultados

note: Default: "Shrink sidebar"
en: Shrink sidebar
gl: Reducir a barra lateral

note: Default: "Shrink toolbar"
en: Shrink toolbar
gl: Reducir a barra de ferramentas

note: Default: "Sign in to start session"
en: Sign in to start session
gl: Inicie a sesión

note: Default: "Site Administration"
en: Site Administration
gl: Administración do Sitio

note: Default: "Site Setup"
en: Site Setup
gl: Configuración do Sitio

note: Default: "Sitemap"
en: Sitemap
gl: Mapa do sitio

note: Default: "Size: {size}"
en: Size: {size}
gl: Tamaño: {size}

note: Default: "Small"
en: Small
gl: Pequeno

note: Default: "Some items are referenced by other contents. Deleting them will break {brokenReferences} {variation}."
en: Some items are referenced by other contents. Deleting them will break {brokenReferences} {variation}.
gl: Algúns elementos son referenciados por outros contidos. Eliminalos romperá {brokenReferences} {variation}.

note: Default: "Some items contain subitems. Deleting them will also delete their {containedItemsToDelete} {variation} inside."
en: Some items contain subitems. Deleting them will also delete their {containedItemsToDelete} {variation} inside.
gl: Algúns elementos conteñen subelementos. Ao eliminalos, tamén se eliminará a súa {variation} {containedItemsToDelete}.

note: Default: "Some relations are broken. Please fix."
en: Some relations are broken. Please fix.
gl: Algunhas relacións están rotas. Por favor, arranxaas.

note: Default: "Sorry, something went wrong with your request"
en: Sorry, something went wrong with your request
gl: Sentímolo, algo fallou coa túa solicitude

note: Default: "Sort by"
en: Sort By
gl: Ordenar Por

note: Default: "Sort by:"
en: Sort By:
gl: Ordena Por:

note: Default: "Sort on"
en: Sort on
gl: Ordenar

note: Default: "Sort on options"
en: Sort on options
gl: Ordenar opcións

note: Default: "Sort transactions by User-Name, Path or Date"
en: Sort transactions by User-Name, Path or Date
gl: Ordenar transaccións por Nome de Usuario, Ruta ou Data

note: Default: "Sorted"
en: Sorted
gl: Ordenado

note: Default: "Sorted on"
en: Sorted on
gl: Ordenado

note: Default: "Source"
en: Source
gl: Fonte

note: Default: "Specify a youtube video or playlist url"
en: Specify a youtube video or playlist url
gl: Especificar a URL dun vídeo ou lista de reprodución de YouTube

note: Default: "Split"
en: Split
gl: Dividir

note: Default: "Start Date"
en: Start Date
gl: Data de Comezo

note: Default: "Start of the recurrence"
en: Start of the recurrence
gl: Inicio da repetición

note: Default: "Start password reset"
en: Start password reset
gl: Iniciar o restablecemento do contrasinal

note: Default: "State"
en: State
gl: Estado

note: Default: "Status"
en: Status
gl: Estado

note: Default: "Sticky"
en: Sticky
gl: Menú pegañento

note: Default: "Stop compare"
en: Stop compare
gl: Parar comparación

note: Default: "String"
en: String
gl: Cadea

note: Default: "Alternate row background color"
en: Stripe alternate rows with color
gl: Raia filas alternas con color

note: Default: "Styling"
en: Styling
gl: Estilismo

note: Default: "Subject"
en: Subject
gl: Tema

note: Default: "Submit"
en: Submit
gl: Enviar

note: Default: "Success"
en: Success
gl: Éxito

note: Default: "Successfully undone transactions"
en: Successfully Undone Transactions
gl: Transaccións Desfeitas con Éxito

note: Default: "Summary"
en: Summary
gl: Resumo

note: Default: "Summary view"
en: Summary view
gl: Vista resumo

note: Default: "Switch to"
en: Switch to
gl: Cambiar a

note: Default: "Table"
en: Table
gl: Táboa

note: Default: "Table of Contents"
en: Table of Contents
gl: Táboa de Contidos

note: Default: "Tabular view"
en: Tabular view
gl: Vista tabular

note: Default: "Tags"
en: Tags
gl: Etiquetas

note: Default: "Tags to add"
en: Tags to add
gl: Etiquetas a engadir

note: Default: "Tags to remove"
en: Tags to remove
gl: Etiquetas a eliminar

note: Default: "Target"
en: Target
gl: Obxectivo

note: Default: "Target Path (Required)"
en: Target Path (Required)
gl: Ruta ao Obxectivo (Requirido)

note: Default: "Target memory size per cache in bytes"
en: Target memory size per cache in bytes
gl: Tamaño de memoria obxectivo por caché en bytes

note: Default: "Target number of objects in memory per cache"
en: Target number of objects in memory per cache
gl: Número obxectivo de obxectos na memoria por caché

note: Default: "Teaser"
en: Teaser
gl: Avance

note: Default: "Text"
en: Text
gl: Texto

note: Default: "Thank you."
en: Thank you.
gl: Grazas.

note: Default: "The backend is not responding, due to a server timeout or a connection problem of your device. Please check your connection and try again."
en: The backend is not responding, due to a server timeout or a connection problem of your device. Please check your connection and try again.
gl: O backend non responde debido a un tempo de espera do servidor ou a un problema de conexión do teu dispositivo. Por favor, comproba a conexión e téntao de novo.

note: Default: "The backend is not responding, please check if you have started Plone, check your project's configuration object apiPath (or if you are using the internal proxy, devProxyToApiPath) or the RAZZLE_API_PATH Volto's environment variable."
en: The backend is not responding, please check if you have started Plone, check your project's configuration object apiPath (or if you are using the internal proxy, devProxyToApiPath) or the RAZZLE_API_PATH Volto's environment variable.
gl: O backend non responde. Por favor, comproba se iniciaches Plone, comproba o obxecto de configuración apiPath do teu proxecto (ou se estás a usar o proxy interno, devProxyToApiPath) ou a variable de contorno RAZZLE_API_PATH de Volto.

note: Default: "The backend is responding, but the CORS headers are not configured properly and the browser has denied the access to the backend resources."
en: The backend is responding, but the CORS headers are not configured properly and the browser has denied the access to the backend resources.
gl: O backend responde, pero as cabeceiras CORS non están configuradas correctamente e o navegador denegou o acceso aos recursos do backend.

note: Default: "The backend server of your website is not answering, we apologize for the inconvenience. Please try to re-load the page and try again. If the problem persists please contact the site administrators."
en: The backend server of your website is not answering, we apologize for the inconvenience. Please try to re-load the page and try again. If the problem persists please contact the site administrators.
gl: O servidor de backend do teu sitio web non responde. Desculpa as molestias. Tenta volver cargar a páxina e inténtao de novo. Se o problema persiste, ponte en contacto cos administradores do sitio.

note: Default: "The button presence disables the live search, the query is issued when you press ENTER"
en: The button presence disables the live search, the query is issued when you press ENTER
gl: A presenza do botón desactiva a busca en directo. A consulta faise ao premer INTRO

note: Default: "The file you uploaded exceeded the maximum allowed size of {size} bytes"
en: The file you uploaded exceeded the maximum allowed size of {size} bytes
gl: O ficheiro que cargaches superou o tamaño máximo permitido de {size} bytes

note: Default: "The following content rules are active in this Page. Use the content rules control panel to create new rules or delete or modify existing ones."
en: The following content rules are active in this Page. Use the content rules control panel to create new rules or delete or modify existing ones.
gl: As seguintes regras de contido están activas nesta páxina. Usa o panel de control das regras de contido para crear novas regras ou eliminar ou modificar as existentes.

note: Default: "The following list shows which upgrade steps are going to be run. Upgrading sometimes performs a catalog/security update, which may take a long time on large sites. Be patient."
en: The following list shows which upgrade steps are going to be run. Upgrading sometimes performs a catalog/security update, which may take a long time on large sites. Be patient.
gl: A seguinte lista mostra os pasos de actualización que se executarán. Ás veces, a actualización realiza unha actualización do catálogo/seguridade, o que pode levar moito tempo en sitios grandes. Ten paciencia.

note: Default: "The item could not be deleted."
en: The item could not be deleted.
gl: O elemento non puido ser eliminado.

note: Default: "The kicker is a line of text shown above the title."
en: The kicker is a line of text shown above the title.
gl: O kicker é unha liña de texto que se mostra enriba do título.

note: Default: "The link address is:"
en: The link address is:
gl: O enderezo da ligazón é:

note: Default: "The number of items must be greater than or equal to {minItems}"
en: The number of items must be greater than or equal to {minItems}
gl: O número de elementos debe ser maior ou igual que {minItems}

note: Default: "The number of items must be less than or equal to {maxItems}"
en: The number of items must be less than or equal to {maxItems}
gl: O número de elementos debe ser menor ou igual a {maxItems}

note: Default: "The provided alternative url already exists!"
en: The provided alternative url already exists!
gl: A url alternativa proporcionada xa existe!

note: Default: "The registration process has been successful. Please check your e-mail inbox for information on how activate your account."
en: The registration process has been successful. Please check your e-mail inbox for information on how activate your account.
gl: O proceso de rexistro realizouse correctamente. Consulta a túa caixa de entrada de correo electrónico para obter información sobre como activar a túa conta.

note: Default: "The selected default language must be in the list of the field 'Available languages'"
en: The selected default language must be in the list of the field 'Available languages'
gl: O idioma predeterminado seleccionado debe estar na lista do campo 'Idiomas dispoñibles'

note: Default: "The site configuration is outdated and needs to be upgraded."
en: The site configuration is outdated and needs to be upgraded.
gl: A configuración do sitio está desactualizada e precisa ser actualizada.

note: Default: "The value does not match the pattern {pattern}"
en: The value does not match the pattern {pattern}
gl: O valor non coincide co patrón {pattern}

note: Default: "The working copy was discarded"
en: The working copy was discarded
gl: A copia de traballo foi descartada

note: Default: "The {plonecms} is {copyright} 2000-{current_year} by the {plonefoundation} and friends."
en: The {plonecms} is {copyright} 2000-{current_year} by the {plonefoundation} and friends.
gl: O {plonecms} ten {copyright} 2000-{current_year} de {plonefoundation} e amigos.

note: Default: "There are no groups with the searched criteria"
en: There are no groups with the searched criteria
gl: Non hai grupos cos criterios buscados

note: Default: "There are no users with the searched criteria"
en: There are no users with the searched criteria
gl: Non hai usuarios cos criterios buscados

note: Default: "There are some errors."
en: There are some errors.
gl: Hai algúns erros.

note: Default: "There is a configuration problem on the backend"
en: There is a configuration problem on the backend
gl: Hai un problema de configuración no backend

note: Default: "There was an error with the upgrade."
en: There was an error with the upgrade.
gl: Houbo un error coa actualización.

note: Default: "There were some errors"
en: There were some errors
gl: Houbo algúns erros

note: Default: "There were some errors."
en: There were some errors.
gl: Houbo algúns erros.

note: Default: "These items will have broken links"
en: These items will have broken links
gl: Estes elementos terán ligazóns rotas

note: Default: "Third"
en: Third
gl: Terceiro

note: Default: "This has an ongoing working copy in {title}"
en: This has an ongoing working copy in {title}
gl: Isto ten unha copia de traballo en curso en {title}

note: Default: "This is a reserved name and can't be used"
en: This is a reserved name and can't be used
gl: Este é un nome reservado e non se pode usar

note: Default: "This is a working copy of {title}"
en: This is a working copy of {title}
gl: Este é unha copia de traballo de {title}

note: Default: "This item contains subitems. Deleting it will also delete its {containedItemsToDelete} {variation} inside."
en: This item contains subitems. Deleting it will also delete its {containedItemsToDelete} {variation} inside.
gl: Este elemento contén subelementos. Ao eliminalo, tamén se eliminará a súa {variation} {containedItemsToDelete}.

note: Default: "This item was locked by {creator} on {date}"
en: This item was locked by {creator} on {date}
gl: Este elemento foi bloqueado por {creator} o {date}

note: Default: "This name will be displayed in the URL."
en: This name will be displayed in the URL.
gl: Este nome amosarase na URL.

note: Default: "This page does not seem to exist…"
en: This page does not seem to exist…
gl: Esta páxina parece non existir…

note: Default: "This rule is assigned to the following locations:"
en: This rule is assigned to the following locations:
gl: Esta regra foi asignada nas seguientes localizacións:

note: Default: "Time"
en: Time
gl: Hora

note: Default: "Title"
en: Title
gl: Título

note: Default: "Title field error. Value not provided or already existing."
en: Title field error. Value not provided or already existing.
gl: Erro no campo do título. Non se proporcionou un valor ou xa existe.

note: Default: "Toggle option"
en: Toggle option
gl: Alternar opción

note: Default: "Total active and non-active objects"
en: Total active and non-active objects
gl: Total de obxectos activos e inactivos

note: Default: "Total comments"
en: Total comments
gl: Total de comentarios

note: Default: "Total files to upload: {totalFiles}"
en: Total files to upload: {totalFiles}
gl: Total de ficheiros para subir: {totalFiles}

note: Default: "Total number of objects in each cache"
en: Total number of objects in each cache
gl: Número total de obxectos en cada caché

note: Default: "Total number of objects in memory from all caches"
en: Total number of objects in memory from all caches
gl: Número total de obxectos na memoria de todas as cachés

note: Default: "Total number of objects in the database"
en: Total number of objects in the database
gl: Número total de obxectos na base de datos

note: Default: "Transactions"
en: Transactions
gl: Transaccións

note: Default: "#"
en: Transactions Checkbox
gl: Caixa de verificación de transaccións

note: Default: "Transactions have been sorted"
en: Transactions Have Been Sorted
gl: As Transaccións Foron Ordenadas

note: Default: "Transactions have been unsorted"
en: Transactions Have Been Unsorted
gl: As Transaccións Foron Desordenadas

note: Default: "Translate to {lang}"
en: Translate to {lang}
gl: Traducir a {lang}

note: Default: "Translation linked"
en: Translation linked
gl: Tradución enlazada

note: Default: "Translation linking removed"
en: Translation linking removed
gl: Eliminouse a ligazón de tradución

note: Default: "Triggering event field error. Please select a value"
en: Triggering event field error. Please select a value
gl: Erro no campo do evento desencadeante. Por favor, selecciona un valor

note: Default: "Type"
en: Type
gl: Tipo

note: Default: "Type a Video (YouTube, Vimeo or mp4) URL"
en: Type a Video (YouTube, Vimeo or mp4) URL
gl: Escribe a URL dun vídeo (YouTube, Vimeo ou mp4)

note: Default: "Type text..."
en: Type text...
gl: Escribe texto...

note: Default: "Type the heading…"
en: Type the heading…
gl: Escribe o encabezamento…

note: Default: "Type the title…"
en: Type the title…
gl: Escribe o título…

note: Default: "URL Management"
en: URL Management
gl: Xestión das URLs

note: Default: "URL Management for {title}"
en: URL Management for {title}
gl: Xestión da URL para {title}

note: Default: "URL is invalid"
en: URL is invalid
gl: A URL é inválida

note: Default: "URL is missing"
en: URL is missing
gl: Falta URL

note: Default: "Unassign"
en: Unassign
gl: Anular a asignación

note: Default: "Unassigned"
en: Unassigned
gl: Asignación anulada

note: Default: "Unauthorized"
en: Unauthorized
gl: Non autorizado

note: Default: "Undo"
en: Undo
gl: Desfacer

note: Default: "Undo Controlpanel"
en: Undo Controlpanel
gl: Panel de Control de Desfacer

note: Default: "Unfold"
en: Unfold
gl: Despregar

note: Default: "Unified"
en: Unified
gl: Unificado

note: Default: "Uninstall"
en: Uninstall
gl: Desinstalar

note: Default: "Unknown Block {block}"
en: Unknown Block
gl: Bloque Descoñecido

note: Default: "Unlink translation for"
en: Unlink translation for
gl: Desvincular a tradución para

note: Default: "Unlock"
en: Unlock
gl: Desbloquear

note: Default: "Unsorted"
en: Unsorted
gl: Desordenado

note: Default: "Update"
en: Update
gl: Actualizar

note: Default: "Update User"
en: Update User
gl: Actualizar Usuario

note: Default: "Update installed addons"
en: Update installed addons
gl: Actualizar complementos instalados

note: Default: "Update installed addons:"
en: Update installed addons:
gl: Actualizar complementos instalados:

note: Default: "Updates available"
en: Updates available
gl: Actualizacións dispoñibles

note: Default: "Upgrade"
en: Upgrade
gl: Actualizar

note: Default: "Upgrade Plone Site"
en: Upgrade Plone Site
gl: Actualiza Sitio Plone

note: Default: "Upgrade Report"
en: Upgrade Report
gl: Informe de Actualización

note: Default: "Upgrade Steps"
en: Upgrade Steps
gl: Pasos da Actualización

note: Default: "Upload"
en: Upload
gl: Subir

note: Default: "Upload Files ({count})"
en: Upload Files ({count})
gl: Subir ficheiros ({count})

note: Default: "Upload a lead image in the 'Lead Image' content field."
en: Upload a lead image in the 'Lead Image' content field.
gl: Carga unha imaxe de cabeceira no campo de contido 'Imaxe de Cabeceira'.

note: Default: "Upload files"
en: Upload files
gl: Subir ficheiros

note: Default: "Uploading image"
en: Uploading image
gl: Subindo imaxe

note: Default: "Use the form below to define the new content rule"
en: Use the form below to define the new content rule
gl: Usa o formulario seguinte para definir a nova regra de contido

note: Default: "Use the form below to define, change or remove content rules. Rules will automatically perform actions on content when certain triggers take place. After defining rules, you may want to go to a folder to assign them, using the 'rules' item in the actions menu."
en: Use the form below to define, change or remove content rules. Rules will automatically perform actions on content when certain triggers take place. After defining rules, you may want to go to a folder to assign them, using the 'rules' item in the actions menu.
gl: Usa o formulario seguinte para definir, modificar ou eliminar regras de contido. As regras realizarán accións automaticamente sobre o contido cando se produzan certos activadores. Despois de definir as regras, quizais queiras ir a un cartafol para asignalas, usando o elemento 'regras' no menú de accións.

note: Default: "Used for programmatic access to the fieldset."
en: Used for programmatic access to the fieldset.
gl: Usado para acceso programático ao conxunto de campos.

note: Default: "User"
en: User
gl: Usuario

note: Default: "User Group Membership"
en: User Group Membership
gl: Pertenza a Grupos de Usuarios

note: Default: "User Group Settings"
en: User Group Settings
gl: Configuración de Grupos de Usuarios

note: Default: "User created"
en: User created
gl: Usuario creado

note: Default: "User deleted"
en: User deleted
gl: Usuario eliminado

note: Default: "User name"
en: User name
gl: Nome de usuario

note: Default: "User roles updated"
en: User roles updated
gl: Roles de usuario actualizados

note: Default: "User updated successfuly"
en: User updated successfuly
gl: Usuario actualizado con éxito

note: Default: "Username"
en: Username
gl: Nome de usuario

note: Default: "Users"
en: Users
gl: Usuarios

note: Default: "Users and Groups"
en: Users and Groups
gl: Usuarios e Grupos

note: Default: "Using this form, you can manage alternative urls for an item. This is an easy way to make an item available under two different URLs."
en: Using this form, you can manage alternative urls for an item. This is an easy way to make an item available under two different URLs.
gl: Usando este formulario, podes xestionar urls alternativas para un elemento. Este é un xeito sinxelo de facer que un elemento estea dispoñible en dúas urls diferentes.

note: Default: "Variation"
en: Variation
gl: Variación

note: Default: "Version Overview"
en: Version Overview
gl: Vision Xeral da Versión

note: Default: "Video"
en: Video
gl: Vídeo

note: Default: "Video URL"
en: Video URL
gl: Vídeo URL

note: Default: "The video's title is not displayed, but only used for accessibility reasons to identify the video for screen reader users. If the video is already sufficiently titled by a headline above, please leave this field empty."
en: VideoTitleDescription
gl: O título do vídeo non se mostra, senón que só se usa por razóns de accesibilidade para identificar o vídeo para os usuarios de lectores de pantalla. Se o vídeo xa ten un título suficientemente definido por un título anterior, deixa este campo baleiro.

note: Default: "View"
en: View
gl: Ver

note: Default: "View changes"
en: View changes
gl: Ver os cambios

note: Default: "View links and references to this item"
en: View links and references to this item
gl: Ver ligazóns e referencias a este elemento

note: Default: "View this revision"
en: View this revision
gl: Ver esa revisión

note: Default: "View working copy"
en: View working copy
gl: Ver copia de traballo

note: Default: "View"
en: Viewmode
gl: Modo de visualización

note: Default: "Vocabulary term"
en: Vocabulary term
gl: Termo de vocabulario

note: Default: "Title"
en: Vocabulary term title
gl: Título do termo de vocabulario

note: Default: "Vocabulary terms"
en: Vocabulary terms
gl: Termos de vocabulario

note: Default: "You are running in 'debug mode'. This mode is intended for sites that are under development. This allows many configuration changes to be immediately visible, but will make your site run more slowly. To turn off debug mode, stop the server, set 'debug-mode=off' in your buildout.cfg, re-run
en: Warning Regarding debug mode
gl: Aviso sobre o modo de depuración

note: Default: "We apologize for the inconvenience, but the backend of the site you are accessing is not available right now. Please, try again later."
en: We apologize for the inconvenience, but the backend of the site you are accessing is not available right now. Please, try again later.
gl: Pedímosche desculpas polas molestias, pero o backend do sitio ao que estás accedendo non está dispoñible neste momento. Por favor, téntao de novo máis tarde.

note: Default: "We apologize for the inconvenience, but the page you were trying to access is not at this address. You can use the links below to help you find what you are looking for."
en: We apologize for the inconvenience, but the page you were trying to access is not at this address. You can use the links below to help you find what you are looking for.
gl: Pedímosche desculpas polas molestias, pero a páxina á que estabas a tentar acceder non está neste enderezo. Podes usar as ligazóns seguintes para axudarche a atopar o que estás a buscar.

note: Default: "We apologize for the inconvenience, but there was an unexpected error on the server."
en: We apologize for the inconvenience, but there was an unexpected error on the server.
gl: Pedimos desculpas polas molestias, pero produciuse un erro inesperado no servidor.

note: Default: "We apologize for the inconvenience, but you don't have permissions on this resource."
en: We apologize for the inconvenience, but you don't have permissions on this resource.
gl: Pedímosche desculpas polas molestias, pero non tes permisos para acceder a este recurso.

note: Default: "The"
en: Weeek day of month
gl: Día da semana do mes

note: Default: "Weekday"
en: Weekday
gl: Día da semna

note: Default: "Weekly"
en: Weekly
gl: Semanalmente

note: Default: "What"
en: What
gl: Que

note: Default: "When"
en: When
gl: Cando

note: Default: "When this date is reached, the content will nolonger be visible in listings and searches."
en: When this date is reached, the content will nolonger be visible in listings and searches.
gl: Cando se alcance esta data, o contido deixará de ser visible nas listaxes e nas buscas.

note: Default: "Whether or not execution of further rules should stop after this rule is executed"
en: Whether or not execution of further rules should stop after this rule is executed
gl: Indica se a execución de regras adicionais debe deterse ou non despois de executar esta regra

note: Default: "Whether or not other rules should be triggered by the actions launched by this rule. Activate this only if you are sure this won't create infinite loops"
en: Whether or not other rules should be triggered by the actions launched by this rule. Activate this only if you are sure this won't create infinite loops
gl: Indica se as accións iniciadas por esta regra deben activar outras regras ou non. Activa isto só se estás seguro de que isto non creará bucles infinitos

note: Default: "Whether or not the rule is currently enabled"
en: Whether or not the rule is currently enabled
gl: Se a regra está activada ou non actualmente

note: Default: "Who"
en: Who
gl: Quen

note: Default: "Wide"
en: Wide
gl: Ancho

note: Default: "Updating workflow states..."
en: Workflow Change Loading Message
gl: Mensaxe de Carga de Cambio de Fluxo de Traballo

note: Default: "Workflow updated."
en: Workflow updated.
gl: Fluxo de traballo actualizado.

note: Default: "Working copy"
en: Working copy
gl: Copia de traballo

note: Default: "Yearly"
en: Yearly
gl: Anualmente

note: Default: "Yes"
en: Yes
gl: Si

note: Default: "You are about to delete all items and all its subitems."
en: You are about to delete all items and all its subitems.
gl: Estás a piques de eliminar todos os elementos e todos os seus subelementos.

note: Default: "You are about to delete all items in the current pagination of this folder."
en: You are about to delete all items in the current pagination of this folder.
gl: Estás a piques de eliminar todos os elementos na paxinación actual deste cartafol.

note: Default: "You are trying to access a protected resource."
en: You are trying to access a protected resource.
gl: Estás intentando acceder a un recurso protexido.

note: Default: "You are using an outdated browser"
en: You are using an outdated browser
gl: Estás a usar un navegador desactualizado

note: Default: "You can add a comment by filling out the form below. Plain text formatting."
en: You can add a comment by filling out the form below. Plain text formatting.
gl: Podes engadir un comentario completando o formulario seguinte. Formato texto plano.

note: Default: "You can control who can view and edit your item using the list below."
en: You can control who can view and edit your item using the list below.
gl: Podes controlar quen pode ver e editar o teu elemento usando a lista seguinte.

note: Default: "You can not move this type of block to the new location"
en: You can not move this type of block to the new location
gl: Non podes mover este tipo de bloque á nova localización

note: Default: "You can view the difference of the revisions below."
en: You can view the difference of the revisions below.
gl: Podes ver a diferenza das revisións a continuación.

note: Default: "You can view the history of your item below."
en: You can view the history of your item below.
gl: Podes ver o historial do teu elemento a continuación.

note: Default: "You can't paste this content here"
en: You can't paste this content here
gl: Non podes pegar este contido aquí

note: Default: "You have been logged out from the site."
en: You have been logged out from the site.
gl: Pecháches sesión no sitio.

note: Default: "You have not the required permission for this control panel."
en: You have not the required permission for this control panel.
gl: Non tes os permisos necesarios para este panel de control.

note: Default: "Your email is required for reset your password."
en: Your email is required for reset your password.
gl: O teu correo electrónico é necesario para restablecer o teu contrasinal.

note: Default: "Your password has been set successfully. You may now {link} with your new password."
en: Your password has been set successfully. You may now {link} with your new password.
gl: O teu contrasinal foi configurado correctamente. Agora podes {link} co teu novo contrasinal.

note: Default: "Your preferred language"
en: Your preferred language
gl: O teu idioma preferido

note: Default: "Your site is up to date."
en: Your site is up to date.
gl: O teu sitio está actualizado.

note: Default: "Your username is required for reset your password."
en: Your usernaame is required for reset your password.
gl: O teu nome de usuario é necesario para restablecer o teu contrasinal.

note: Default: "File types allowed"
en: accept
gl: Aceptar

note: Default: "Enter an email address. This is necessary in case the password is lost. We respect your privacy, and will not give the address away to any third parties or expose it anywhere."
en: addUserFormEmailDescription
gl: Introduza un enderezo de correo electrónico. Isto é necesario no caso de que perda o contrasinal. Respectamos a súa privacidade e non cederemos o enderezo a terceiros nin o compartiremos en ningún lugar.

note: Default: "Enter full name, e.g. John Smith."
en: addUserFormFullnameDescription
gl: Introduza o nome completo, por exemplo, Xoán Touro.

note: Default: "Enter your new password. Minimum 8 characters."
en: addUserFormPasswordDescription
gl: Introduza o seu novo contrasinal. Mínimo de 8 caracteres.

note: Default: "Enter a user name, usually something like \"jsmith\". No spaces or special characters. Usernames and passwords are case sensitive, make sure the caps lock key is not enabled. This is the name used to log in."
en: addUserFormUsernameDescription
gl: Introduza un nome de usuario, normalmente algo como 'jtouro'. Sen espazos nin caracteres especiais. Os nomes de usuario e os contrasinais distinguen entre maiúsculas e minúsculas, asegúrese de que a tecla Bloq Maiús non estea activada. Este é o nome que se usa para iniciar sesión.

note: Default: "and {count} more…"
en: and {count} more…
gl: e {count} máis…

note: Default: "Available views"
en: availableViews
gl: Vistas dispoñibles

note: Default: "Error in the block field {errorField}."
en: blocksFieldsErrorTitle
gl: Erro no campo de bloque {errorField}.

note: Default: "Forgot your password?"
en: box_forgot_password_option
gl: Esqueceches o teu contrasinal?

note: Default: "Add many alternative URLs at once by uploading a CSV file. The first column should be the path to redirect from; the second, the path to redirect to. Both paths must be Plone-site-relative, starting with a slash (/). An optional third column can contain a date and time. An optional fourth 
en: bulkUploadUrlsHelp
gl: Engade moitas URLs alternativas á vez subindo un ficheiro CSV. A primeira columna debe ser a ruta desde a que redirixir; a segunda, a ruta á que redirixir. Ambas as rutas deben ser relativas ao sitio Plone, comezando cunha barra (/). Unha terceira columna opcional pode conter unha data e unha hora. Unha cuarta columna opcional pode conter un valor booleano para marcar como unha redirección manual (predeterminado: verdadeiro).

note: Default: "Checkbox"
en: checkboxFacet
gl: Caixa de verificación

note: Default: "column"
en: column
gl: columna

note: Default: "columns"
en: columns
gl: columnas

note: Default: "Common"
en: common
gl: Común

note: Default: "Compare to language"
en: compare_to
gl: Compare coa lingua

note: Default: "Block: {title}"
en: controlpanel_block_type
gl: Bloque: {title}

note: Default: "{countofrelation} broken {countofrelation, plural, one {relation} other {relations}} of type {typeofrelation}"
en: countBrokenRelations
gl: {countofrelation} rota {countofrelation, plural, unha {relación} outra {relacións}} do tipo {typeofrelation}

note: Default: "Date Range"
en: daterangeFacet
gl: Intervalo de Datas

note: Default: "delete {type} block"
en: delete_block
gl: borrar bloque {type}

note: Default: "You are using {browsername} {browserversion} which is deprecated by its vendor. That means that it does not get security updates and it is not ready for current modern web features, which deteriorates the user experience. Please upgrade to a modern browser."
en: deprecated_browser_notice_message
gl: Estás a usar {browsername} {browserversion}, que está obsoleto polo seu provedor. Isto significa que non recibe actualizacións de seguranza e non está preparado para as funcións web modernas actuais, o que deteriora a experiencia do usuario. Actualiza a un navegador moderno.

note: Default: "Description"
en: description
gl: Descrición

note: Default: "For security reasons, we store your password encrypted, and cannot mail it to you. If you would like to reset your password, fill out the form below and we will send you an email at the address you gave when you registered to start the process of resetting your password."
en: description_lost_password
gl: Por razóns de seguridade, almacenamos o teu contrasinal cifrado e non podemos enviárcho por correo. Se queres restablecer o teu contrasinal, completa o formulario a continuación e enviarémosche un correo electrónico ao enderezo que proporcionaches ao rexistrarte para iniciar o proceso de restablecemento do teu contrasinal.

note: Default: "Your password reset request has been mailed. It should arrive in your mailbox shortly. When you receive the message, visit the address it contains to reset your password."
en: description_sent_password
gl: A túa solicitude de restablecemento de contrasinal foi enviada por correo. Debería chegar ao teu buzón en breve. Cando recibas a mensaxe, visita o enderezo que contén para restablecer o teu contrasinal.

note: Default: "Draft"
en: draft
gl: Borrador

note: Default: "drag {type} block"
en: drag_block
gl: arrastre bloque {type}

note: Default: "Input must be valid email (something@domain.com)"
en: email
gl: A entrada debe ser un correo electrónico válido (algo@dominio.com)

note: Default: "All dates"
en: event_alldates
gl: Todas as datas

note: Default: "Attendees"
en: event_attendees
gl: Asistentes

note: Default: "Contact Name"
en: event_contactname
gl: Nome de Contacto

note: Default: "Contact Phone"
en: event_contactphone
gl: Teléfono de Contacto

note: Default: "Website"
en: event_website
gl: Sitio Web

note: Default: "What"
en: event_what
gl: Que

note: Default: "When"
en: event_when
gl: Cando

note: Default: "Where"
en: event_where
gl: Onde

note: Default: "/example"
en: examplePath
gl: /exemplo

note: Default: "External URLs are not allowed in this field."
en: externalURLsNotAllowed
gl: Non se permiten URLs externas neste campo.

note: Default: "This website does not accept files larger than {limit}"
en: fileTooLarge
gl: Este sitio web non acepta ficheiros maiores que {limit}

note: Default: "flush intIds and rebuild relations"
en: flush intIds and rebuild relations
gl: Rexenerar os intIds e reconstruír as relacións

note: Default: "<ul><li>Regenerate intIds (tokens of relations in relation catalog)</li><li>Rebuild relations</li></ul><p>Check the log for details!</p><p><b>Warning</b>: If you have add-ons relying on intIds, you should not flush them.</p>"
en: flushAndRebuildRelationsHints
gl: <ul><li>Rexenerar intIds (tokens de relacións no catálogo de relacións)</li><li>Reconstruír relacións</li></ul><p>Consulta o rexistro para obter máis detalles!</p><p><b>Aviso</b>: Se tes complementos que dependen de intIds, non debes rexeneralos.</p>

note: Default: "Kicker"
en: head_title
gl: Título do encabezamento

note: Default: "Password reset confirmation sent"
en: heading_sent_password
gl: Enviouse a confirmación do restablecemento do contrasinal

note: Default: "Hero"
en: hero
gl: Heroe

note: Default: "HTML"
en: html
gl: HTML

note: Default: "Image"
en: image
gl: Imaxe

note: Default: "Please upload an image instead."
en: imageUploadErrorMessage
gl: Por favor, sube unha imaxe no seu lugar.

note: Default: "Clear image"
en: image_block_clear
gl: Limpar imaxe

note: Default: "Image preview"
en: image_block_preview
gl: Vista previa da imaxe

note: Default: "Input must be integer"
en: integer
gl: A entrada debe ser un enteiro

note: Default: "No image was found in the internal path you provided."
en: internalImageNotFoundErrorMessage
gl: Non se atopou ningunha imaxe na ruta interna que proporcionaches.

note: Default: "Intranet"
en: intranet
gl: Intranet

note: Default: "item"
en: item
gl: elemento

note: Default: "items"
en: items
gl: elementos

note: Default: "My email is"
en: label_my_email_is
gl: O meu correo electrónico é

note: Default: "My user name is"
en: label_my_username_is
gl: O meu nome de usuario é

note: Default: "Lead Image Field"
en: leadimage
gl: Campo de Imaxe Principal

note: Default: "Delete item and break links"
en: link-integrity: Delete item and break links
gl: Eliminar elemento e romper ligazóns

note: Default: "Checking references..."
en: link-integrity: loading references
gl: Comprobando referencias...

note: Default: "Enter a URL to an image"
en: linkAnImage
gl: Introduza unha URL a unha imaxe

note: Default: "Listing"
en: listing
gl: Listado

note: Default: "Loading"
en: loading
gl: Cargando

note: Default: "Maps"
en: maps
gl: Mapas

note: Default: "Maximum Length"
en: maxLength
gl: Lonxitude Máxima

note: Default: "End of the range (including the value itself)"
en: maximum
gl: Fin do rango (incluíndo o propio valor)

note: Default: "Media"
en: media
gl: Media

note: Default: "Minimum Length"
en: minLength
gl: Lonxitude Mínima

note: Default: "Start of the range"
en: minimum
gl: Inicio do rango

note: Default: "Most used"
en: mostUsed
gl: Máis usado

note: Default: "Found {sources} sources and {targets} targets. Narrow down to {max}!"
en: narrowDownRelations
gl: Atopáronse {sources} fontes e {targets} obxectivos. Reduce a selección a {max}!

note: Default: "No"
en: no
gl: Non

note: Default: "No workflow state"
en: no workflow state
gl: Sen estado de fluxo de traballo

note: Default: "No items found for type: {type}."
en: no-blocks-found
gl: Non se atoparon elementos para o tipo: {type}.

note: Default: "Input must be number"
en: number
gl: A entrada debe ser un número

note: Default: "of the month"
en: of the month
gl: do mes

note: Default: "or try a different page."
en: or try a different page.
gl: ou intenta unha páxina diferente.

note: Default: "others"
en: others
gl: outros

note: Default: "Pending"
en: pending
gl: Pendente

note: Default: "Pick an existing image"
en: pickAnImage
gl: Escolla unha imaxe existente

note: Default: "Private"
en: private
gl: Privado

note: Default: "Published"
en: published
gl: Publicado

note: Default: "Current path (./)"
en: query-widget-currentPath
gl: Ruta actual (./)

note: Default: "Parent path (../)"
en: query-widget-parentPath
gl: Ruta nai (../)

note: Default: "Select…"
en: querystring-widget-select
gl: Seleccionar...

note: Default: "rebuild relations"
en: rebuild relations
gl: reconstruír as relacións

note: Default: "reference"
en: reference
gl: referencia

note: Default: "references"
en: references
gl: referencia

note: Default: "refers to"
en: refers to
gl: refírese a

note: Default: "Result count"
en: resultCount
gl: Conta de resultados

note: Default: "results"
en: results found
gl: resultados

note: Default: "return to the site root"
en: return to the site root
gl: volver á raíz do sitio

note: Default: "and"
en: rrule_and
gl: e

note: Default: "(~approximate)"
en: rrule_approximate
gl: (~aproximado)

note: Default: "at"
en: rrule_at
gl: en

note: Default: "[month] [day], [year]"
en: rrule_dateFormat
gl: [mes] [dia], [ano]

note: Default: "day"
en: rrule_day
gl: día

note: Default: "days"
en: rrule_days
gl: días

note: Default: "every"
en: rrule_every
gl: cada

note: Default: "for"
en: rrule_for
gl: para

note: Default: "hour"
en: rrule_hour
gl: hora

note: Default: "hours"
en: rrule_hours
gl: horas

note: Default: "in"
en: rrule_in
gl: en

note: Default: "last"
en: rrule_last
gl: último

note: Default: "minutes"
en: rrule_minutes
gl: minutos

note: Default: "month"
en: rrule_month
gl: mes

note: Default: "months"
en: rrule_months
gl: meses

note: Default: "nd"
en: rrule_nd
gl: nd

note: Default: "on"
en: rrule_on
gl: en

note: Default: "on the"
en: rrule_on the
gl: no

note: Default: "or"
en: rrule_or
gl: ou

note: Default: "rd"
en: rrule_rd
gl: rd

note: Default: "st"
en: rrule_st
gl: st

note: Default: "th"
en: rrule_th
gl: th

note: Default: "the"
en: rrule_the
gl: o

note: Default: "time"
en: rrule_time
gl: hora

note: Default: "times"
en: rrule_times
gl: veces

note: Default: "until"
en: rrule_until
gl: ata

note: Default: "week"
en: rrule_week
gl: semana

note: Default: "weekday"
en: rrule_weekday
gl: día de semana

note: Default: "weekdays"
en: rrule_weekdays
gl: días de semana

note: Default: "weeks"
en: rrule_weeks
gl: semanas

note: Default: "year"
en: rrule_year
gl: ano

note: Default: "years"
en: rrule_years
gl: anos

note: Default: "Select"
en: selectFacet
gl: Seleccionar

note: Default: "Select view"
en: selectView
gl: Selecciona vista

note: Default: "Maximum size of the file in bytes"
en: size
gl: Máximo tamaño do ficheiro en bytes

note: Default: "Skip to footer"
en: skiplink-footer
gl: Ir ao pé

note: Default: "Skip to main content"
en: skiplink-main-content
gl: Ir ao contido principal

note: Default: "Skip to navigation"
en: skiplink-navigation
gl: Ir á navegación

note: Default: "sort"
en: sort
gl: ordenar

note: Default: "sources path"
en: sources path
gl: fontes da ruta

note: Default: "Table"
en: table
gl: Táboa

note: Default: "target path"
en: target path
gl: obxectivo da ruta

note: Default: "Text"
en: text
gl: Texto

note: Default: "Title"
en: title
gl: Título

note: Default: "Error"
en: toast_type_error
gl: Erro

note: Default: "Information"
en: toast_type_info
gl: Información

note: Default: "Success"
en: toast_type_success
gl: Éxito

note: Default: "Warning"
en: toast_type_warning
gl: Advertencia

note: Default: "Table of Contents"
en: toc
gl: Táboa de Contido

note: Default: "Toggle"
en: toggleFacet
gl: Alternar

note: Default: "Update from version {origin} to {destination}"
en: upgradeVersions
gl: Actualizar da versión {origin} a {destination}

note: Default: "Upload an image from your computer"
en: uploadAnImage
gl: Sube unha imaxe desde o teu ordenador

note: Default: "Input must be valid url (www.something.com or http(s)://www.something.com)"
en: url
gl: A entrada debe ser unha URL válida (www.algo.com ou http(s)://www.algo.com)

note: Default: "user avatar"
en: user avatar
gl: Avatar do usuario

note: Default: "Video"
en: video
gl: Vídeo

note: Default: "Views"
en: views
gl: Vistas

note: Default: "Visit external website"
en: visit_external_website
gl: Visitar sitio web externo

note: Default: "You are not authorized to perform this operation."
en: workingCopyErrorUnauthorized
gl: Non está autorizado para realizar esta operación.

note: Default: "An error occurred while performing this operation."
en: workingCopyGenericError
gl: Produciuse un erro ao realizar esta operación.

note: Default: "Yes"
en: yes
gl: Si

note: Default: "{count} selected"
en: {count} selected
gl: {count} seleccionados

note: Default: "{id} Content Type"
en: {id} Content Type
gl: {id} Tipo de Contido

note: Default: "{id} Schema"
en: {id} Schema
gl: {id} Esquema

note: Default: "{sources} or mp4 URL allowed"
en: {sources} or mp4 URL allowed
gl: Permítese {sources} ou URL mp4

note: Default: "{title} copied."
en: {title} copied.
gl: {title} copiado.

note: Default: "{title} cut."
en: {title} cut.
gl: {title} cortado.

note: Default: "{title} has been deleted."
en: {title} has been deleted.
gl: {title} foi eliminado.
