Plone - en to he translation catalogue (8 entries)

note: Default: "By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, inherited values are explicitly labeled as 'Inherited value' and receive a green check mark {inherited}. Similarly, ro
en: By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, the symbol {inherited} indicates an inherited value. Similarly, the symbol {global} indicates a global role, which is managed by the site administrator.
he: ברירת המחדל היא שההרשאות מהמיכל של פריט זה יורשות. אם תבטל זאת, רק הרשאות השיתוף שהוגדרו במפורש יהיו תקפות. בסקירה, הסמל {inherited} מציין ערך שהורש. באופן דומה, הסמל {global} מציין תפקיד גלובלי, שמנוהל על ידי מנהל האתר.

note: Default: "Content title"
en: Content title
he: כותרת התוכן

note: Default: "Pop-up closed."
en: Pop-up closed.
he: החלון הקופץ נסגר.

note: Default: "Pop-up opened: {title}"
en: Pop-up opened: {title}
he: חלון קופץ נפתח: {title}

note: Default: "Error"
en: toast_type_error
he: שגיאה

note: Default: "Information"
en: toast_type_info
he: מידע

note: Default: "Success"
en: toast_type_success
he: הצלחה

note: Default: "Warning"
en: toast_type_warning
he: אזהרה
