Plone - en to hy translation catalogue (8 entries)

note: Default: "By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, inherited values are explicitly labeled as 'Inherited value' and receive a green check mark {inherited}. Similarly, ro
en: By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, the symbol {inherited} indicates an inherited value. Similarly, the symbol {global} indicates a global role, which is managed by the site administrator.
hy: Լռելյայնորեն այս տարրի կոնտեյների թույլտվությունները ժառանգվում են։ Եթե անջատեք սա, ուժի մեջ կլինեն միայն բացահայտ սահմանված փոխանակման թույլտվությունները։ Ընդհանուր դիտման մեջ {inherited} նշանը ցույց է տալիս ժառանգված արժեք։ Նմանապես, {global} նշանը ցույց է տալիս գլոբալ դեր, որը կառավարվում է կայքի ադմինիստրատորի կողմից։

note: Default: "Content title"
en: Content title
hy: Բովանդակության վերնագիր

note: Default: "Pop-up closed."
en: Pop-up closed.
hy: Պատուհանը փակվեց.

note: Default: "Pop-up opened: {title}"
en: Pop-up opened: {title}
hy: Բացվեց պատուհանը՝ {title}

note: Default: "Error"
en: toast_type_error
hy: Սխալ

note: Default: "Information"
en: toast_type_info
hy: Տեղեկություն

note: Default: "Success"
en: toast_type_success
hy: Հաջողություն

note: Default: "Warning"
en: toast_type_warning
hy: Զգուշացում
