Plone - en to ka translation catalogue (8 entries)

note: Default: "By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, inherited values are explicitly labeled as 'Inherited value' and receive a green check mark {inherited}. Similarly, ro
en: By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, the symbol {inherited} indicates an inherited value. Similarly, the symbol {global} indicates a global role, which is managed by the site administrator.
ka: სტანდარტულად, ამ ელემენტის კონტეინერის ნებართვები მემკვიდრეობით მიიღება. თუ ამას გამორთავთ, ძალაში იქნება მხოლოდ მკაფიოდ განსაზღვრული გაზიარების ნებართვები. მიმოხილვაში {inherited} სიმბოლო მიუთითებს მემკვიდრეობით მიღებულ მნიშვნელობაზე. ანალოგიურად, {global} სიმბოლო მიუთითებს გლობალურ როლზე, რომელსაც საიტის ადმინისტრატორი მართავს.

note: Default: "Content title"
en: Content title
ka: შინაარსის სათაური

note: Default: "Pop-up closed."
en: Pop-up closed.
ka: ამომხტარი ფანჯარა დაიხურა.

note: Default: "Pop-up opened: {title}"
en: Pop-up opened: {title}
ka: ამომხტარი ფანჯარა გაიხსნა: {title}

note: Default: "Error"
en: toast_type_error
ka: შეცდომა

note: Default: "Information"
en: toast_type_info
ka: ინფორმაცია

note: Default: "Success"
en: toast_type_success
ka: წარმატება

note: Default: "Warning"
en: toast_type_warning
ka: გაფრთხილება
