Plone - en to lt translation catalogue (8 entries)

note: Default: "By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, inherited values are explicitly labeled as 'Inherited value' and receive a green check mark {inherited}. Similarly, ro
en: By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, the symbol {inherited} indicates an inherited value. Similarly, the symbol {global} indicates a global role, which is managed by the site administrator.
lt: Pagal numatytuosius nustatymus šio elemento konteinerio teisės paveldimos. Jei tai išjungsite, galios tik aiškiai apibrėžtos bendrinimo teisės. Apžvalgoje simbolis {inherited} nurodo paveldėtą reikšmę. Taip pat simbolis {global} nurodo globalų vaidmenį, kurį tvarko svetainės administratorius.

note: Default: "Content title"
en: Content title
lt: Turinio pavadinimas

note: Default: "Pop-up closed."
en: Pop-up closed.
lt: Iššokantis langas uždarytas.

note: Default: "Pop-up opened: {title}"
en: Pop-up opened: {title}
lt: Iššokantis langas atidarytas: {title}

note: Default: "Error"
en: toast_type_error
lt: Klaida

note: Default: "Information"
en: toast_type_info
lt: Informacija

note: Default: "Success"
en: toast_type_success
lt: Sėkmė

note: Default: "Warning"
en: toast_type_warning
lt: Įspėjimas
