Plone - en to mi translation catalogue (8 entries)

note: Default: "By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, inherited values are explicitly labeled as 'Inherited value' and receive a green check mark {inherited}. Similarly, ro
en: By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, the symbol {inherited} indicates an inherited value. Similarly, the symbol {global} indicates a global role, which is managed by the site administrator.
mi: Ā-taunoa, ka tuku iho ngā whakaaetanga mai i te ipu o tēnei tūemi. Ki te mono i tēnei, ko ngā whakaaetanga tiritiri kua tautuhia mārika anake ka mana. I te tirohanga whānui, ka tohu te tohu {inherited} i tētahi uara tuku iho. Waihoki, ka tohu te tohu {global} i tētahi tūranga ao, e whakahaerehia ana e te kaiwhakahaere pae.

note: Default: "Content title"
en: Content title
mi: Taitara ihirangi

note: Default: "Pop-up closed."
en: Pop-up closed.
mi: Kua katia te matapihi tūāhanga.

note: Default: "Pop-up opened: {title}"
en: Pop-up opened: {title}
mi: Kua huakina te matapihi tūāhanga: {title}

note: Default: "Error"
en: toast_type_error
mi: Hapa

note: Default: "Information"
en: toast_type_info
mi: Mōhiohio

note: Default: "Success"
en: toast_type_success
mi: Angitu

note: Default: "Warning"
en: toast_type_warning
mi: Whakatūpato
