Plone - en to mk translation catalogue (8 entries)

note: Default: "By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, inherited values are explicitly labeled as 'Inherited value' and receive a green check mark {inherited}. Similarly, ro
en: By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, the symbol {inherited} indicates an inherited value. Similarly, the symbol {global} indicates a global role, which is managed by the site administrator.
mk: Стандардно, дозволите од контејнерот на оваа ставка се наследуваат. Ако го оневозможите ова, ќе важат само експлицитно дефинираните дозволи за споделување. Во прегледот, симболот {inherited} означува наследена вредност. Слично, симболот {global} означува глобална улога, која ја управува администраторот на сајтот.

note: Default: "Content title"
en: Content title
mk: Наслов на содржината

note: Default: "Pop-up closed."
en: Pop-up closed.
mk: Скокачкиот прозорец е затворен.

note: Default: "Pop-up opened: {title}"
en: Pop-up opened: {title}
mk: Скокачкиот прозорец е отворен: {title}

note: Default: "Error"
en: toast_type_error
mk: Грешка

note: Default: "Information"
en: toast_type_info
mk: Информација

note: Default: "Success"
en: toast_type_success
mk: Успех

note: Default: "Warning"
en: toast_type_warning
mk: Предупредување
