Plone - en to my translation catalogue (8 entries)

note: Default: "By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, inherited values are explicitly labeled as 'Inherited value' and receive a green check mark {inherited}. Similarly, ro
en: By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, the symbol {inherited} indicates an inherited value. Similarly, the symbol {global} indicates a global role, which is managed by the site administrator.
my: ပုံမှန်အားဖြင့် ဤအရာ၏ ကွန်တိန်နာမှ ခွင့်ပြုချက်များကို အမွေဆက်ခံသည်။ ဤကို ပိတ်ထားပါက သတ်မှတ်ထားသော မျှဝေခွင့်ပြုချက်များသာ အကျုံးဝင်ပါမည်။ အနှစ်ချုပ်တွင် {inherited} သင်္ကေတသည် အမွေဆက်ခံတန်ဖိုးကို ပြသသည်။ အလားတူ၊ {global} သင်္ကေတသည် ဆိုက်အုပ်ချုပ်ရေးမှူးက စီမံခန့်ခွဲသည့် ကမ္ဘာလုံးဆိုင်ရာ အခန်းကဏ္ဍကို ပြသသည်။

note: Default: "Content title"
en: Content title
my: အကြောင်းအရာ ခေါင်းစဉ်

note: Default: "Pop-up closed."
en: Pop-up closed.
my: Pop-up ပိတ်လိုက်သည်။

note: Default: "Pop-up opened: {title}"
en: Pop-up opened: {title}
my: Pop-up ဖွင့်လိုက်သည်: {title}

note: Default: "Error"
en: toast_type_error
my: အမှား

note: Default: "Information"
en: toast_type_info
my: သတင်းအချက်အလက်

note: Default: "Success"
en: toast_type_success
my: အောင်မြင်သည်

note: Default: "Warning"
en: toast_type_warning
my: သတိပေးချက်
