Plone - en to nb_NO translation catalogue (8 entries)

note: Default: "By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, inherited values are explicitly labeled as 'Inherited value' and receive a green check mark {inherited}. Similarly, ro
en: By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, the symbol {inherited} indicates an inherited value. Similarly, the symbol {global} indicates a global role, which is managed by the site administrator.
nb_NO: Som standard arves tillatelser fra beholderen til dette elementet. Hvis du deaktiverer dette, vil bare de eksplisitt definerte delingstillatelsene være gyldige. I oversikten indikerer symbolet {inherited} en arvet verdi. Tilsvarende indikerer symbolet {global} en global rolle, som administreres av nettstedets administrator.

note: Default: "Content title"
en: Content title
nb_NO: Innholdstittel

note: Default: "Pop-up closed."
en: Pop-up closed.
nb_NO: Sprettoppvindu lukket.

note: Default: "Pop-up opened: {title}"
en: Pop-up opened: {title}
nb_NO: Sprettoppvindu åpnet: {title}

note: Default: "Error"
en: toast_type_error
nb_NO: Feil

note: Default: "Information"
en: toast_type_info
nb_NO: Informasjon

note: Default: "Success"
en: toast_type_success
nb_NO: Suksess

note: Default: "Warning"
en: toast_type_warning
nb_NO: Advarsel
