Plone - en to nn translation catalogue (8 entries)

note: Default: "By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, inherited values are explicitly labeled as 'Inherited value' and receive a green check mark {inherited}. Similarly, ro
en: By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, the symbol {inherited} indicates an inherited value. Similarly, the symbol {global} indicates a global role, which is managed by the site administrator.
nn: Som standard blir løyve frå behaldaren til dette elementet arva. Dersom du slår dette av, vil berre dei eksplisitt definerte delingsløyva vere gyldige. I oversikta viser symbolet {inherited} ein arva verdi. På same måte viser symbolet {global} ei global rolle, som blir administrert av nettstadadministratoren.

note: Default: "Content title"
en: Content title
nn: Innhaldstittel

note: Default: "Pop-up closed."
en: Pop-up closed.
nn: Sprettoppvindauge lukka.

note: Default: "Pop-up opened: {title}"
en: Pop-up opened: {title}
nn: Sprettoppvindauge opna: {title}

note: Default: "Error"
en: toast_type_error
nn: Feil

note: Default: "Information"
en: toast_type_info
nn: Informasjon

note: Default: "Success"
en: toast_type_success
nn: Suksess

note: Default: "Warning"
en: toast_type_warning
nn: Åtvaring
