Plone - en to pl translation catalogue (8 entries)

note: Default: "By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, inherited values are explicitly labeled as 'Inherited value' and receive a green check mark {inherited}. Similarly, ro
en: By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, the symbol {inherited} indicates an inherited value. Similarly, the symbol {global} indicates a global role, which is managed by the site administrator.
pl: Domyślnie uprawnienia z kontenera tego elementu są dziedziczone. Jeśli to wyłączysz, ważne będą tylko jawnie zdefiniowane uprawnienia udostępniania. W przeglądzie symbol {inherited} oznacza wartość dziedziczoną. Podobnie symbol {global} oznacza rolę globalną, którą zarządza administrator witryny.

note: Default: "Content title"
en: Content title
pl: Tytuł treści

note: Default: "Pop-up closed."
en: Pop-up closed.
pl: Wyskakujące okno zostało zamknięte.

note: Default: "Pop-up opened: {title}"
en: Pop-up opened: {title}
pl: Wyskakujące okno zostało otwarte: {title}

note: Default: "Error"
en: toast_type_error
pl: Błąd

note: Default: "Information"
en: toast_type_info
pl: Informacja

note: Default: "Success"
en: toast_type_success
pl: Sukces

note: Default: "Warning"
en: toast_type_warning
pl: Ostrzeżenie
