Plone - en to sk translation catalogue (8 entries)

note: Default: "By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, inherited values are explicitly labeled as 'Inherited value' and receive a green check mark {inherited}. Similarly, ro
en: By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, the symbol {inherited} indicates an inherited value. Similarly, the symbol {global} indicates a global role, which is managed by the site administrator.
sk: Predvolene sa dedia oprávnenia z kontajnera tejto položky. Ak to vypnete, platné budú iba výslovne definované oprávnenia na zdieľanie. V prehľade symbol {inherited} označuje zdedenú hodnotu. Podobne symbol {global} označuje globálnu rolu, ktorú spravuje administrátor webu.

note: Default: "Content title"
en: Content title
sk: Názov obsahu

note: Default: "Pop-up closed."
en: Pop-up closed.
sk: Vyskakovacie okno sa zatvorilo.

note: Default: "Pop-up opened: {title}"
en: Pop-up opened: {title}
sk: Vyskakovacie okno sa otvorilo: {title}

note: Default: "Error"
en: toast_type_error
sk: Chyba

note: Default: "Information"
en: toast_type_info
sk: Informácia

note: Default: "Success"
en: toast_type_success
sk: Úspech

note: Default: "Warning"
en: toast_type_warning
sk: Upozornenie
