Plone - en to sl translation catalogue (8 entries)

note: Default: "By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, inherited values are explicitly labeled as 'Inherited value' and receive a green check mark {inherited}. Similarly, ro
en: By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, the symbol {inherited} indicates an inherited value. Similarly, the symbol {global} indicates a global role, which is managed by the site administrator.
sl: Privzeto se dovoljenja iz vsebnika tega elementa podedujejo. Če to onemogočite, bodo veljavna le izrecno določena dovoljenja za deljenje. V pregledu simbol {inherited} označuje podedovano vrednost. Podobno simbol {global} označuje globalno vlogo, ki jo upravlja skrbnik spletnega mesta.

note: Default: "Content title"
en: Content title
sl: Naslov vsebine

note: Default: "Pop-up closed."
en: Pop-up closed.
sl: Pojavno okno je zaprto.

note: Default: "Pop-up opened: {title}"
en: Pop-up opened: {title}
sl: Pojavno okno je odprto: {title}

note: Default: "Error"
en: toast_type_error
sl: Napaka

note: Default: "Information"
en: toast_type_info
sl: Informacija

note: Default: "Success"
en: toast_type_success
sl: Uspeh

note: Default: "Warning"
en: toast_type_warning
sl: Opozorilo
