Plone - en to sm translation catalogue (8 entries)

note: Default: "By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, inherited values are explicitly labeled as 'Inherited value' and receive a green check mark {inherited}. Similarly, ro
en: By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, the symbol {inherited} indicates an inherited value. Similarly, the symbol {global} indicates a global role, which is managed by the site administrator.
sm: I le tulaga masani, o fa'atagaga mai le koneteina o lenei mea e tofia mai. Afai e te tapeina lenei mea, na'o fa'atagaga fa'asoa ua fa'amatalaina manino e aoga. I le va'aiga lautele, o le fa'ailoga {inherited} e fa'ailoa ai se tau na tofia mai. E fa'apena fo'i, o le fa'ailoga {global} e fa'ailoa ai se matafaioi lalolagi, lea e pulea e le pulega o le saite.

note: Default: "Content title"
en: Content title
sm: Ulutala o le anotusi

note: Default: "Pop-up closed."
en: Pop-up closed.
sm: Ua tapunia le faʻaaliga.

note: Default: "Pop-up opened: {title}"
en: Pop-up opened: {title}
sm: Ua tatalaina le faʻaaliga: {title}

note: Default: "Error"
en: toast_type_error
sm: Mea sese

note: Default: "Information"
en: toast_type_info
sm: Fa'amatalaga

note: Default: "Success"
en: toast_type_success
sm: Manuia

note: Default: "Warning"
en: toast_type_warning
sm: Lapataiga
