Plone - en to sq translation catalogue (8 entries)

note: Default: "By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, inherited values are explicitly labeled as 'Inherited value' and receive a green check mark {inherited}. Similarly, ro
en: By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, the symbol {inherited} indicates an inherited value. Similarly, the symbol {global} indicates a global role, which is managed by the site administrator.
sq: Në mënyrë të parazgjedhur, lejet nga kontejneri i këtij elementi trashëgohen. Nëse e çaktivizoni këtë, do të jenë të vlefshme vetëm lejet e ndarjes të përcaktuara shprehimisht. Në përmbledhje, simboli {inherited} tregon një vlerë të trashëguar. Po ashtu, simboli {global} tregon një rol global, i cili menaxhohet nga administratori i faqes.

note: Default: "Content title"
en: Content title
sq: Titulli i përmbajtjes

note: Default: "Pop-up closed."
en: Pop-up closed.
sq: Dritarja kërcyese u mbyll.

note: Default: "Pop-up opened: {title}"
en: Pop-up opened: {title}
sq: Dritarja kërcyese u hap: {title}

note: Default: "Error"
en: toast_type_error
sq: Gabim

note: Default: "Information"
en: toast_type_info
sq: Informacion

note: Default: "Success"
en: toast_type_success
sq: Sukses

note: Default: "Warning"
en: toast_type_warning
sq: Paralajmërim
