Plone - en to sr translation catalogue (8 entries)

note: Default: "By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, inherited values are explicitly labeled as 'Inherited value' and receive a green check mark {inherited}. Similarly, ro
en: By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, the symbol {inherited} indicates an inherited value. Similarly, the symbol {global} indicates a global role, which is managed by the site administrator.
sr: Подразумевано, дозволе из контејнера ове ставке се наслеђују. Ако ово искључите, важиће само изричито дефинисане дозволе за дељење. У прегледу симбол {inherited} означава наследјену вредност. Слично, симбол {global} означава глобалну улогу којом управља администратор сајта.

note: Default: "Content title"
en: Content title
sr: Наслов садржаја

note: Default: "Pop-up closed."
en: Pop-up closed.
sr: Искачући прозор је затворен.

note: Default: "Pop-up opened: {title}"
en: Pop-up opened: {title}
sr: Искачући прозор је отворен: {title}

note: Default: "Error"
en: toast_type_error
sr: Грешка

note: Default: "Information"
en: toast_type_info
sr: Информација

note: Default: "Success"
en: toast_type_success
sr: Успех

note: Default: "Warning"
en: toast_type_warning
sr: Упозорење
