Plone - en to sr@latn translation catalogue (8 entries)

note: Default: "By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, inherited values are explicitly labeled as 'Inherited value' and receive a green check mark {inherited}. Similarly, ro
en: By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, the symbol {inherited} indicates an inherited value. Similarly, the symbol {global} indicates a global role, which is managed by the site administrator.
sr@latn: Podrazumevano, dozvole iz kontejnera ove stavke se nasleđuju. Ako ovo isključite, važiće samo izričito definisane dozvole za deljenje. U pregledu simbol {inherited} označava nasleđenu vrednost. Slično, simbol {global} označava globalnu ulogu kojom upravlja administrator sajta.

note: Default: "Content title"
en: Content title
sr@latn: Naslov sadržaja

note: Default: "Pop-up closed."
en: Pop-up closed.
sr@latn: Iskačući prozor je zatvoren.

note: Default: "Pop-up opened: {title}"
en: Pop-up opened: {title}
sr@latn: Iskačući prozor je otvoren: {title}

note: Default: "Error"
en: toast_type_error
sr@latn: Greška

note: Default: "Information"
en: toast_type_info
sr@latn: Informacija

note: Default: "Success"
en: toast_type_success
sr@latn: Uspeh

note: Default: "Warning"
en: toast_type_warning
sr@latn: Upozorenje
