Plone - en to te translation catalogue (8 entries)

note: Default: "By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, inherited values are explicitly labeled as 'Inherited value' and receive a green check mark {inherited}. Similarly, ro
en: By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, the symbol {inherited} indicates an inherited value. Similarly, the symbol {global} indicates a global role, which is managed by the site administrator.
te: డిఫాల్ట్‌గా ఈ అంశం యొక్క కంటైనర్ నుండి అనుమతులు వారసత్వంగా వస్తాయి. మీరు దీన్ని నిలిపివేస్తే, స్పష్టంగా నిర్వచించిన షేరింగ్ అనుమతులే చెల్లుబాటు అవుతాయి. అవలోకనంలో {inherited} చిహ్నం వారసత్వ విలువను సూచిస్తుంది. అదే విధంగా, {global} చిహ్నం సైట్ నిర్వాహకుడు నిర్వహించే గ్లోబల్ పాత్రను సూచిస్తుంది.

note: Default: "Content title"
en: Content title
te: విషయ శీర్షిక

note: Default: "Pop-up closed."
en: Pop-up closed.
te: పాప్-అప్ మూసివేయబడింది.

note: Default: "Pop-up opened: {title}"
en: Pop-up opened: {title}
te: పాప్-అప్ తెరవబడింది: {title}

note: Default: "Error"
en: toast_type_error
te: లోపం

note: Default: "Information"
en: toast_type_info
te: సమాచారం

note: Default: "Success"
en: toast_type_success
te: విజయం

note: Default: "Warning"
en: toast_type_warning
te: హెచ్చరిక
