Plone - en to th translation catalogue (8 entries)

note: Default: "By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, inherited values are explicitly labeled as 'Inherited value' and receive a green check mark {inherited}. Similarly, ro
en: By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, the symbol {inherited} indicates an inherited value. Similarly, the symbol {global} indicates a global role, which is managed by the site administrator.
th: โดยค่าเริ่มต้น สิทธิ์จากคอนเทนเนอร์ของรายการนี้จะถูกสืบทอด หากคุณปิดสิ่งนี้ จะมีผลเฉพาะสิทธิ์การแชร์ที่กำหนดไว้อย่างชัดเจนเท่านั้น ในภาพรวม สัญลักษณ์ {inherited} ระบุค่าที่สืบทอดมา เช่นเดียวกัน สัญลักษณ์ {global} ระบุบทบาทระดับโกลบอลซึ่งจัดการโดยผู้ดูแลไซต์

note: Default: "Content title"
en: Content title
th: ชื่อเนื้อหา

note: Default: "Pop-up closed."
en: Pop-up closed.
th: ปิดหน้าต่างป็อปอัปแล้ว.

note: Default: "Pop-up opened: {title}"
en: Pop-up opened: {title}
th: เปิดหน้าต่างป็อปอัปแล้ว: {title}

note: Default: "Error"
en: toast_type_error
th: ข้อผิดพลาด

note: Default: "Information"
en: toast_type_info
th: ข้อมูล

note: Default: "Success"
en: toast_type_success
th: สำเร็จ

note: Default: "Warning"
en: toast_type_warning
th: คำเตือน
