Plone - en to to translation catalogue (8 entries)

note: Default: "By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, inherited values are explicitly labeled as 'Inherited value' and receive a green check mark {inherited}. Similarly, ro
en: By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, the symbol {inherited} indicates an inherited value. Similarly, the symbol {global} indicates a global role, which is managed by the site administrator.
to: Ko e default, 'oku hifoa mai ʻa e ngaahi faingamālie mei he koneteina ʻo e meʻá ni. Kapau ʻe ke tamateʻi ʻeni, ʻe aonga pē ʻa e ngaahi faingamālie fevahevahe kuo fakamatalaʻi pē. I he overview, ko e fakaʻilonga {inherited} ʻoku fakahaaʻi ha mahuʻinga kuo hifoa mai. Pē ʻoku pehē, ko e fakaʻilonga {global} ʻoku fakahaaʻi ha tūranga fakalolobali, ʻa ia ʻoku puleʻi ʻe he site administrator.

note: Default: "Content title"
en: Content title
to: Hingoa 'o e anotusi

note: Default: "Pop-up closed."
en: Pop-up closed.
to: Kuo tāpuni e faalogo.

note: Default: "Pop-up opened: {title}"
en: Pop-up opened: {title}
to: Kuo hūfia e faalogo: {title}

note: Default: "Error"
en: toast_type_error
to: Hala

note: Default: "Information"
en: toast_type_info
to: Fakamatala

note: Default: "Success"
en: toast_type_success
to: Mālohi

note: Default: "Warning"
en: toast_type_warning
to: Fakatokanga
