Plone - en to uk translation catalogue (8 entries)

note: Default: "By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, inherited values are explicitly labeled as 'Inherited value' and receive a green check mark {inherited}. Similarly, ro
en: By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, the symbol {inherited} indicates an inherited value. Similarly, the symbol {global} indicates a global role, which is managed by the site administrator.
uk: За замовчуванням права доступу з контейнера цього елемента успадковуються. Якщо вимкнути це, дійсними будуть лише явно визначені права спільного доступу. В огляді символ {inherited} позначає успадковане значення. Аналогічно, символ {global} позначає глобальну роль, якою керує адміністратор сайту.

note: Default: "Content title"
en: Content title
uk: Заголовок вмісту

note: Default: "Pop-up closed."
en: Pop-up closed.
uk: Спливаюче вікно закрито.

note: Default: "Pop-up opened: {title}"
en: Pop-up opened: {title}
uk: Спливаюче вікно відкрито: {title}

note: Default: "Error"
en: toast_type_error
uk: Помилка

note: Default: "Information"
en: toast_type_info
uk: Інформація

note: Default: "Success"
en: toast_type_success
uk: Успіх

note: Default: "Warning"
en: toast_type_warning
uk: Попередження
