Plone - en to vi translation catalogue (8 entries)

note: Default: "By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, inherited values are explicitly labeled as 'Inherited value' and receive a green check mark {inherited}. Similarly, ro
en: By default, permissions from the container of this item are inherited. If you disable this, only the explicitly defined sharing permissions will be valid. In the overview, the symbol {inherited} indicates an inherited value. Similarly, the symbol {global} indicates a global role, which is managed by the site administrator.
vi: Mặc định, các quyền từ vùng chứa của mục này được kế thừa. Nếu bạn tắt điều này, chỉ các quyền chia sẻ được xác định rõ ràng mới có hiệu lực. Trong phần tổng quan, ký hiệu {inherited} cho biết một giá trị được kế thừa. Tương tự, ký hiệu {global} cho biết một vai trò toàn cục, do quản trị viên trang web quản lý.

note: Default: "Content title"
en: Content title
vi: Tiêu đề nội dung

note: Default: "Pop-up closed."
en: Pop-up closed.
vi: Cửa sổ bật lên đã đóng.

note: Default: "Pop-up opened: {title}"
en: Pop-up opened: {title}
vi: Cửa sổ bật lên đã mở: {title}

note: Default: "Error"
en: toast_type_error
vi: Lỗi

note: Default: "Information"
en: toast_type_info
vi: Thông tin

note: Default: "Success"
en: toast_type_success
vi: Thành công

note: Default: "Warning"
en: toast_type_warning
vi: Cảnh báo
