class-validator - en to no_NO translation catalogue (102 entries)

en: $IS_INSTANCE decorator expects and object as value, but got falsy value.
no_NO: $IS_INSTANCE dekoratoren forventer og objektet som verdi, men ble feilaktig verdi.

en: $property is $constraint1
no_NO: $property er $constraint1

en: $property is not a valid decimal number.
no_NO: $property er ikke et gyldig desimaltall.

en: $property must be a BIC or SWIFT code
no_NO: $property må være en BIC eller SWIFT-kode

en: $property must be a boolean string
no_NO: $property må være en boolsk streng

en: $property must be a boolean value
no_NO: $property må være en boolsk verdi

en: $property must be a BTC address
no_NO: $property må være en BTC adresse

en: $property must be a credit card
no_NO: $property må være et kredittkort

en: $property must be a currency
no_NO: $property må være valuta

en: $property must be a data uri format
no_NO: $property må være et data uri format

en: $property must be a Date instance
no_NO: $property må være en dato instans

en: $property must be a Firebase Push Id
no_NO: $property må være en Firebase Push Id

en: $property must be a hash of type $constraint1
no_NO: $property må være en hash av type $constraint1

en: $property must be a hexadecimal color
no_NO: $property må være en heksadesimal farge

en: $property must be a hexadecimal number
no_NO: $property må være et heksadesimalt tall

en: $property must be a HSL color
no_NO: $property må være en HSL-farge

en: $property must be a identity card number
no_NO: $property må være et identitetskortnummer

en: $property must be a ISSN
no_NO: $property må være et ISSN

en: $property must be a json string
no_NO: $property må være en json-streng

en: $property must be a jwt string
no_NO: $property må være en jordet streng

en: $property must be a latitude string or number
no_NO: $property må være en breddegrad tekst eller tall

en: $property must be a latitude,longitude string
no_NO: $property må være en bredde,lengdegrad

en: $property must be a longitude string or number
no_NO: $property må være en lengdegrad streng eller tall

en: $property must be a lowercase string
no_NO: $property må være en liten streng

en: $property must be a MAC Address
no_NO: $property må være en MAC-adresse

en: $property must be a mongodb id
no_NO: $property må være en mongodb ID

en: $property must be a negative number
no_NO: $property må være et negativt tall

en: $property must be a non-empty object
no_NO: $property må være et ikke-tomt objekt

en: $property must be a number conforming to the specified constraints
no_NO: $property må være et tall som samsvarer med angitte begrensninger

en: $property must be a number string
no_NO: $property må være en tallstreng

en: $property must be a phone number
no_NO: $property må være et telefonnummer

en: $property must be a port
no_NO: $property må være en port

en: $property must be a positive number
no_NO: $property må være et positivt tall

en: $property must be a postal code
no_NO: $property må være et postnummer

en: $property must be a Semantic Versioning Specification
no_NO: $property må være en Semantisk Versjon-spesifikasjon

en: $property must be a string
no_NO: $property må være en streng

en: $property must be a valid domain name
no_NO: $property må være et gyldig domenenavn

en: $property must be a valid enum value
no_NO: $property må være en gyldig omsetningsverdi

en: $property must be a valid ISO 8601 date string
no_NO: $property må være en gyldig ISO 8601 datobstring

en: $property must be a valid ISO31661 Alpha2 code
no_NO: $property må være en gyldig ISO31661 Alpha2-kode

en: $property must be a valid ISO31661 Alpha3 code
no_NO: $property må være en gyldig ISO31661 Alpha3-kode

en: $property must be a valid phone number
no_NO: $property må være et gyldig telefonnummer

en: $property must be a valid representation of military time in the format HH:MM
no_NO: $property må være en gyldig representasjon av militær tid i formatet TT:MM

en: $property must be an array
no_NO: $property må være en liste

en: $property must be an EAN (European Article Number)
no_NO: $property må være et EAN (European Article Number)

en: $property must be an email
no_NO: $property må være en e-post

en: $property must be an Ethereum address
no_NO: $property må være en Ethereum adresse

en: $property must be an IBAN
no_NO: $property må være en IBAN

en: $property must be an instance of $constraint1name
no_NO: $property må være en instans av $constraint1name

en: $property must be an integer number
no_NO: $property må være et heltall

en: $property must be an ip address
no_NO: $property må være en ipadresse

en: $property must be an ISBN
no_NO: $property må være en ISBN

en: $property must be an ISIN (stock/security identifier)
no_NO: $property må være en ISIN (lager-/sikkerhetsidentifikator)

en: $property must be an ISRC
no_NO: $property må være en ISRC

en: $property must be an object
no_NO: $property må være et objekt

en: $property must be an URL address
no_NO: $property må være en URL-adresse

en: $property must be an UUID
no_NO: $property må være en UUID

en: $property must be base32 encoded
no_NO: $property må være base32 kodet

en: $property must be base64 encoded
no_NO: $property må være base64 kodet

en: $property must be divisible by $constraint1
no_NO: $property må være usynlig av $constraint1

en: $property must be empty
no_NO: $property må være tom

en: $property must be equal to $constraint1
no_NO: $property må være lik $constraint1

en: $property must be locale
no_NO: $property må være språkkode

en: $property must be longer than or equal to $constraint1 and shorter than or equal to $constraint2 characters
no_NO: $property må være lengre enn eller lik $constraint1 og kortere enn eller lik $constraint2 tegn

en: $property must be longer than or equal to $constraint1 characters
no_NO: $property må være lengre enn eller lik $constraint1 tegn

en: $property must be magnet uri format
no_NO: $property må være magnet uri-format

en: $property must be MIME type format
no_NO: $property må være MIME-typen format

en: $property must be one of the following values: $constraint1
no_NO: $property må være en av følgende verdier: $constraint1

en: $property must be RFC 3339 date
no_NO: $property må være RFC 3339 dato

en: $property must be RGB color
no_NO: $property må være RGB farge

en: $property must be shorter than or equal to $constraint1 characters
no_NO: $property må være kortere eller lik $constraint1 tegn

en: $property must be shorter than or equal to $constraint2 characters
no_NO: $property må være kortere eller lik $constraint2 tegn

en: $property must be uppercase
no_NO: $property må være stor

en: $property must be valid octal number
no_NO: $property må være et gyldig octal tall

en: $property must be valid passport number
no_NO: $property må være et gyldig passnummer

en: $property must contain $constraint1 values
no_NO: $property må inneholde $constraint1 verdier

en: $property must contain a $constraint1 string
no_NO: $property må inneholde en $constraint1 streng

en: $property must contain a full-width and half-width characters
no_NO: $property må inneholde ett eller flere tegn i bredden og bredden

en: $property must contain a full-width characters
no_NO: $property må inneholde et fullbredde tegn

en: $property must contain a half-width characters
no_NO: $property må inneholde et halvt bredde-tegn

en: $property must contain any surrogate pairs chars
no_NO: $property må inneholde alle surrogatpar tegn

en: $property must contain at least $constraint1 elements
no_NO: $property må inneholde minst $constraint1 elementer

en: $property must contain not more than $constraint1 elements
no_NO: $property må inneholde mer enn $constraint1 elementer

en: $property must contain one or more multibyte chars
no_NO: $property må inneholde ett eller flere multibyte tegn

en: $property must contain only ASCII characters
no_NO: $property må kun inneholde ASCII-tegn

en: $property must contain only letters (a-zA-Z)
no_NO: $property må inneholde bare bokstaver (a-zA-Z)

en: $property must contain only letters and numbers
no_NO: $property må kun inneholde bokstaver og tall

en: $property must match $constraint1 regular expression
no_NO: $property må matche $constraint1 vanlige uttrykk

en: $property must not be greater than $constraint1
no_NO: $property må ikke være større enn $constraint1

en: $property must not be less than $constraint1
no_NO: $property må ikke være mindre enn $constraint1

en: $property should not be empty
no_NO: $property kan ikke være tom

en: $property should not be equal to $constraint1
no_NO: $property bør ikke være lik $constraint1

en: $property should not be null or undefined
no_NO: $property kan ikke være null eller udefinert

en: $property should not be one of the following values: $constraint1
no_NO: $property bør ikke være en av følgende verdier: $constraint1

en: $property should not contain $constraint1 values
no_NO: $property bør ikke inneholde $constraint1 verdier

en: $property should not contain a $constraint1 string
no_NO: $property bør ikke inneholde en $constraint1 streng

en: $property's byte length must fall into ($constraint1, $constraint2) range
no_NO: $propertys bytelengde må falle inn ($constraint1, $constraint2) rekkevidde

en: All $property's elements must be unique
no_NO: Alle $propertyelementer må være unike

en: each value in
no_NO: hver verdi i

en: maximal allowed date for
no_NO: maksimalt tillatt dato for

en: minimal allowed date for
no_NO: minimal tillatt dato for

en: nested property $property must be either object or array
no_NO: nestet egenskapen $property må enten være objekt eller liste
