class-validator - en to ro_RO translation catalogue (102 entries)

en: $IS_INSTANCE decorator expects and object as value, but got falsy value.
ro_RO: $IS_INSTANCE decorator se așteaptă și obiectează ca valoare, dar are valoare falsă.

en: $property is $constraint1
ro_RO: $property este $constraint1

en: $property is not a valid decimal number.
ro_RO: $property nu este un număr zecimal valid.

en: $property must be a BIC or SWIFT code
ro_RO: $property trebuie să fie un cod BIC sau SWIFT

en: $property must be a boolean string
ro_RO: $property trebuie să fie un șir boolean

en: $property must be a boolean value
ro_RO: $property trebuie să fie o valoare booleană

en: $property must be a BTC address
ro_RO: $property trebuie să fie o adresă BTC

en: $property must be a credit card
ro_RO: $property trebuie să fie un card de credit

en: $property must be a currency
ro_RO: $property trebuie să fie o monedă

en: $property must be a data uri format
ro_RO: $property trebuie să fie un format de date

en: $property must be a Date instance
ro_RO: $property trebuie să fie o instanță de dată

en: $property must be a Firebase Push Id
ro_RO: $property trebuie să fie un Id de Firebase Push

en: $property must be a hash of type $constraint1
ro_RO: $property trebuie să fie un hash de tip $constraint1

en: $property must be a hexadecimal color
ro_RO: $property trebuie să aibă o culoare hexadecimală

en: $property must be a hexadecimal number
ro_RO: $property trebuie să fie un număr hexadecimal

en: $property must be a HSL color
ro_RO: $property trebuie să fie o culoare HSL

en: $property must be a identity card number
ro_RO: $property trebuie să fie numărul cărții de identitate

en: $property must be a ISSN
ro_RO: $property trebuie să fie un ISSN

en: $property must be a json string
ro_RO: $property trebuie să fie șir de caractere json

en: $property must be a jwt string
ro_RO: $property trebuie să fie un șir de caractere jwt

en: $property must be a latitude string or number
ro_RO: $property trebuie să fie un șir sau un număr de latitudine

en: $property must be a latitude,longitude string
ro_RO: $property trebuie să fie o latitudine, șir de longitudine

en: $property must be a longitude string or number
ro_RO: $property trebuie să fie un șir sau un număr de longitudine

en: $property must be a lowercase string
ro_RO: $property trebuie să fie un șir cu litere mici

en: $property must be a MAC Address
ro_RO: $property trebuie să fie o adresă MAC

en: $property must be a mongodb id
ro_RO: $property trebuie să fie un id mongodb

en: $property must be a negative number
ro_RO: $property trebuie să fie un număr negativ

en: $property must be a non-empty object
ro_RO: $property trebuie să fie un obiect non-gol

en: $property must be a number conforming to the specified constraints
ro_RO: $property trebuie să fie un număr conform cu constrângerile specificate

en: $property must be a number string
ro_RO: $property trebuie să fie un șir de numere

en: $property must be a phone number
ro_RO: $property trebuie să fie un număr de telefon

en: $property must be a port
ro_RO: $property trebuie să fie un port

en: $property must be a positive number
ro_RO: $property trebuie să fie un număr pozitiv

en: $property must be a postal code
ro_RO: $property trebuie să fie un cod poștal

en: $property must be a Semantic Versioning Specification
ro_RO: $property trebuie să fie o Specificație de Versionare Semantică

en: $property must be a string
ro_RO: $property trebuie să fie un șir

en: $property must be a valid domain name
ro_RO: $property trebuie să fie un nume de domeniu valid

en: $property must be a valid enum value
ro_RO: $property trebuie să fie o valoare validă pentru enum

en: $property must be a valid ISO 8601 date string
ro_RO: $property trebuie să fie un șir de date ISO 8601 valabil

en: $property must be a valid ISO31661 Alpha2 code
ro_RO: $property trebuie să fie un cod valid ISO31661 Alpha2

en: $property must be a valid ISO31661 Alpha3 code
ro_RO: $property trebuie să fie un cod valid ISO31661 Alpha3

en: $property must be a valid phone number
ro_RO: $property trebuie să fie un număr de telefon valid

en: $property must be a valid representation of military time in the format HH:MM
ro_RO: $property trebuie să fie o reprezentare validă a timpului militar în formatul HH:MM

en: $property must be an array
ro_RO: $property trebuie să fie un array

en: $property must be an EAN (European Article Number)
ro_RO: $property trebuie să fie un EAN (Număr european de articol)

en: $property must be an email
ro_RO: $property trebuie să fie un e-mail

en: $property must be an Ethereum address
ro_RO: $property trebuie să fie o adresă Ethereum

en: $property must be an IBAN
ro_RO: $property trebuie să fie un IBAN

en: $property must be an instance of $constraint1name
ro_RO: $property trebuie să fie o instanță de $constraint1name

en: $property must be an integer number
ro_RO: $property trebuie să fie un număr întreg

en: $property must be an ip address
ro_RO: $property trebuie să fie o adresă ip

en: $property must be an ISBN
ro_RO: $property trebuie să fie un ISBN

en: $property must be an ISIN (stock/security identifier)
ro_RO: $property trebuie să fie un ISIN (identificator de stoc/securitate)

en: $property must be an ISRC
ro_RO: $property trebuie să fie ISRC

en: $property must be an object
ro_RO: $property trebuie să fie un obiect

en: $property must be an URL address
ro_RO: $property trebuie să fie o adresă URL

en: $property must be an UUID
ro_RO: $property trebuie să fie un UUID

en: $property must be base32 encoded
ro_RO: $property trebuie să fie codificat bază32

en: $property must be base64 encoded
ro_RO: $property trebuie să fie codată64

en: $property must be divisible by $constraint1
ro_RO: $property trebuie să fie divizibil cu $constraint1

en: $property must be empty
ro_RO: $property trebuie să fie gol

en: $property must be equal to $constraint1
ro_RO: $property trebuie să fie egal cu $constraint1

en: $property must be locale
ro_RO: $property trebuie să fie local

en: $property must be longer than or equal to $constraint1 and shorter than or equal to $constraint2 characters
ro_RO: $property trebuie să fie mai lung sau egal cu $constraint1 și mai scurt sau egal cu $constraint2 caractere

en: $property must be longer than or equal to $constraint1 characters
ro_RO: $property trebuie să fie mai lung sau egal cu $constraint1 caractere

en: $property must be magnet uri format
ro_RO: $property trebuie să fie format uri magnet

en: $property must be MIME type format
ro_RO: $property trebuie să aibă formatul MIME

en: $property must be one of the following values: $constraint1
ro_RO: $property trebuie să fie una dintre următoarele valori: $constraint1

en: $property must be RFC 3339 date
ro_RO: $property trebuie să aibă data RFC 3339

en: $property must be RGB color
ro_RO: $property trebuie să aibă culoarea RGB

en: $property must be shorter than or equal to $constraint1 characters
ro_RO: $property trebuie să fie mai scurt sau egal cu $constraint1 caractere

en: $property must be shorter than or equal to $constraint2 characters
ro_RO: $property trebuie să fie mai scurt sau egal cu $constraint2 caractere

en: $property must be uppercase
ro_RO: $property trebuie să fie majusculă

en: $property must be valid octal number
ro_RO: $property trebuie să fie un număr octal valid

en: $property must be valid passport number
ro_RO: $property trebuie să fie un număr valid de pașaport

en: $property must contain $constraint1 values
ro_RO: $property trebuie să conțină $constraint1 valori

en: $property must contain a $constraint1 string
ro_RO: $property trebuie să conțină un șir $constraint1

en: $property must contain a full-width and half-width characters
ro_RO: $property trebuie să conțină caractere cu lățime completă și lățime de înjumătățire

en: $property must contain a full-width characters
ro_RO: $property trebuie să conțină caractere în lățime completă

en: $property must contain a half-width characters
ro_RO: $property trebuie să conțină caractere cu lățime maximă

en: $property must contain any surrogate pairs chars
ro_RO: $property trebuie să conțină orice caractere surogat

en: $property must contain at least $constraint1 elements
ro_RO: $property trebuie să conțină cel puțin $constraint1 elemente

en: $property must contain not more than $constraint1 elements
ro_RO: $property trebuie să conțină cel mult $constraint1 elemente

en: $property must contain one or more multibyte chars
ro_RO: $property trebuie să conțină una sau mai multe caractere multibyte

en: $property must contain only ASCII characters
ro_RO: $property trebuie să conțină doar caractere ASCII

en: $property must contain only letters (a-zA-Z)
ro_RO: $property trebuie să conțină doar litere (a-zA-Z)

en: $property must contain only letters and numbers
ro_RO: $property trebuie să conțină doar litere și numere

en: $property must match $constraint1 regular expression
ro_RO: $property trebuie să se potrivească cu $constraint1 expresia regulată

en: $property must not be greater than $constraint1
ro_RO: $property nu poate fi mai mare de $constraint1

en: $property must not be less than $constraint1
ro_RO: $property nu trebuie să fie mai mic de $constraint1

en: $property should not be empty
ro_RO: $property nu trebuie să fie gol

en: $property should not be equal to $constraint1
ro_RO: $property nu ar trebui să fie egal cu $constraint1

en: $property should not be null or undefined
ro_RO: $property nu ar trebui să fie nul sau nedefinit

en: $property should not be one of the following values: $constraint1
ro_RO: $property nu ar trebui să fie una dintre următoarele valori: $constraint1

en: $property should not contain $constraint1 values
ro_RO: $property nu trebuie să conțină $constraint1 valori

en: $property should not contain a $constraint1 string
ro_RO: $property nu ar trebui să conțină un șir $constraint1

en: $property's byte length must fall into ($constraint1, $constraint2) range
ro_RO: Lungimea octeților $propertytrebuie să cadă la ($constraint1, $constraint2) interval

en: All $property's elements must be unique
ro_RO: Toate elementele $propertytrebuie să fie unice

en: each value in
ro_RO: fiecare valoare în

en: maximal allowed date for
ro_RO: Data maximă permisă pentru

en: minimal allowed date for
ro_RO: data minimă permisă pentru

en: nested property $property must be either object or array
ro_RO: proprietatea imbricată $property trebuie să fie fie obiect sau array
