Converse.js 0.4 - en to af translation catalogue (595 entries)

en: Could not automatically determine a connection URL
af: Kon nie outomaties die verbindings-URL bepaal nie

en: An error occurred while connecting to the chat server.
af: A fout het voorgekom tydens verbinding met die gesprekbediener.

en: Your XMPP address and/or password is incorrect. Please try again.
af: U XMPP adres en/of wagwoord is verkeerd. Probeer asseblief weer.

en: We could not connect to %1$s, is your XMPP address correct?
af: Kon nie 'n verbinding met %1$s maak nie, is die XMPP adres korrek?

en: The XMPP server rejected the connection because of a policy violation
af: Die XMPP-bediener het die verbinding verwerp as gevolg van 'n beleidsoortreding

en: The XMPP server did not offer a supported authentication mechanism
af: Die XMPP bediener het nie 'n bruikbare verifikasiemeganisme aangebied nie

en: Undecryptable OMEMO message
af: Onontsleutelbare OMEMO-boodskap

en: Sorry, could not determine upload URL.
af: Jammer, kon nie die oplaai-adres bepaal nie.

en: Sorry, could not determine file upload URL.
af: Jammer, kon nie die lêer oplaai-adres bepaal nie.

en: Sorry, could not succesfully upload your file. Your server’s response: "%1$s"
af: Jammer, oplaai van u lêer het gefaal. Die bediener se terugvoer: "%1$s

en: Sorry, could not succesfully upload your file.
af: Jammer, oplaai van u lêer het gefaal.

en: %1$s is typing
af: %1$s tik tans

en: %1$s has stopped typing
af: %1$s het opgehou tik

en: %1$s has gone away
af: %1$s het weggegaan

en: Sorry, looks like file upload is not supported by your server.
af: Jammer, dit blyk asof lêer-oplaai nie deur u bediener ondersteun word nie.

en: The size of your file, %1$s, exceeds the maximum allowed by your server.
af: Die grootte van u lêer, %1$s, oortref die maksimum grootte wat deur u bediener toegelaat word.

en: The size of your file, %1$s, exceeds the maximum allowed by your server, which is %2$s.
af: Die grootte van u lêer, %1$s, oortref die maksimum grootte, %2$s, wat deur u bediener toegelaat word.

en: You're not allowed to retract your message.
af: U word nie toegelaat om u boodskap te herroep nie.

en: Sorry, an error occurred while trying to retract your message.
af: Jammer, 'n fout het voorgekom tydens die herroeping van u boodskap.

en: You're not allowed to send a message.
af: U word nie toegelaat om 'n boodskap te stuur nie.

en: Sorry, an error occurred while trying to send your message.
af: Jammer, 'n fout het voorgekom tydens die aanstuur van u boodskap.

en: Smileys and emotions
af: Glimlaggies en emosies

en: People
af: Mense

en: Activities
af: Aktiwiteite

en: Travel
af: Reis

en: Objects
af: Objekte

en: Animals and nature
af: Diere en natuur

en: Food and drink
af: Spys en drank

en: Symbols
af: Simbole

en: Flags
af: Vlae

en: Stickers
af: Plakkers

en: Your retraction was not delivered because you're not present in the groupchat.
af: U boodskap is nie afgelewer nie want u is nie tans teenwoordig in die groepgesprek nie.

en: Your message was not delivered because you weren't allowed to send it.
af: U boodskap is nie afgelewer nie want u word nie toegelaat om dit te stuur nie.

en: Your message was not delivered because you're not present in the groupchat.
af: U boodskap is nie afgelewer nie want u is nie tans in hierdie groepgesprek teenwoordig nie.

en: A timeout happened while trying to retract your message.
af: Die tyd het verstryk tydens die herroeping van u boodskap.

en: Sorry, an error happened while running the command.
af: Jammer, 'n fout het voorgekom tydens die uitvoering van die opdrag.

en: Check your browser's developer console for details.
af: U kan die webblaaier se ontwikkelaarkonsole bekyk vir foute.

en: Error: couldn't find a groupchat participant based on your arguments
af: Fout: kon geen gesprekdeelnemer aanhand van u kriteria vind nie

en: Error: found multiple groupchat participant based on your arguments
af: Fout: verskeie gesprek-deelnemers gevind gebaseer op die kriteria

en: Error: the "%1$s" command takes two arguments, the user's nickname and optionally a reason.
af: Fout: die "%1$s" opdrag neem twee argumente, die gebruiker se bynaam en opsioneel daarby 'n rede.

en: Forbidden: you do not have the necessary affiliation in order to do that.
af: Geen toestemming: jy het nie die benodigde affiliasie om dit te doen nie.

en: Forbidden: you do not have the necessary role in order to do that.
af: Geen toestemming: jy het nie die benodigde rol om dit te doen nie.

en: You're not allowed to register yourself in this groupchat.
af: U het geen toestemming om uself in hierdie groepgesprek te registreer nie.

en: You're not allowed to register in this groupchat because it's members-only.
af: U het geen toestemming om uself in hierdie groepgesprek te registreer nie, omdat dit slegs toeganklik vir lede is.

en: Topic set by %1$s
af: Onderwerp deur %1$s gestel

en: Topic cleared by %1$s
af: Onderwerp verwyder deur %1$s

en: %1$s has entered the groupchat
af: %1$s het die groepgesprek bygetree

en: %1$s has left the groupchat
af: %1$s het die groepgesprek verlaat

en: %1$s is now a moderator
af: %1$s is nou 'n moderator

en: %1$s is no longer a moderator
af: %1$s is nie meer 'n moderator nie

en: %1$s has been given a voice
af: %1$s het nou 'n stem

en: %1$s has been muted
af: %1$s is nou stemloos

en: %1$s and %2$s
af: %1$s en %2$s

en: %1$s are typing
af: %1$s tik tans

en: %1$s have stopped typing
af: %1$s het opgehou tik

en: %1$s have gone away
af: %1$s het weggegaan

en: %1$s have entered the groupchat
af: %1$s het die groepgesprek bygetree

en: %1$s have left the groupchat
af: %1$s het die groepgesprek verlaat

en: %1$s are now moderators
af: %1$s is nou moderators

en: %1$s are no longer moderators
af: %1$s is nie meer moderators nie

en: %1$s have been given voices
af: %1$s het nou 'n stem

en: %1$s have been muted
af: %1$s is nou stemloos

en: %1$s has been banned by %2$s
af: %1$s is deur %2$s verban

en: %1$s has been banned
af: %1$s is verban

en: %1$s's nickname has changed
af: %1$s se bynaam het verander

en: %1$s has been kicked out by %2$s
af: %1$s is uitgeskop deur %2$s

en: %1$s has been kicked out
af: %1$s is uitgeskop

en: %1$s has been removed because of an affiliation change
af: %1$s is verwyder a.g.v 'n verandering van affiliasie

en: %1$s has been removed for not being a member
af: %1$s is nie 'n lid nie, en dus verwyder

en: %1$s is no longer an admin of this groupchat
af: %1$s is nie meer 'n admin van hierdie groepgesprek nie

en: %1$s is no longer an owner of this groupchat
af: %1$s is nie meer eienaar van hierdie groepgesprek nie

en: %1$s is no longer banned from this groupchat
af: %1$s is nie meer verban uit hierdie groepgesprek nie

en: %1$s is no longer a member of this groupchat
af: %1$s is nie meer 'n lid van hierdie groepgesprek nie

en: %1$s is now a member of this groupchat
af: %1$s is nou 'n lid van hierdie groepgesprek

en: %1$s is now an %2$s of this groupchat
af: %1$s is nou 'n %2$s van hierdie groepgesprek

en: The nickname you chose is reserved or currently in use, please choose a different one.
af: Die bynaam wat u gekies het is gereserveer of tans in gebruik, kies asb. 'n ander een.

en: Password incorrect
af: Verkeerde wagwoord

en: You are not on the member list of this groupchat.
af: Jy is nie op die ledelys van hierdie groepgesprek nie.

en: You are not allowed to create new groupchats.
af: U word nie toegelaat om nog groepgesprekke te skep nie.

en: Your nickname doesn't conform to this groupchat's policies.
af: U bynaam voldoen nie aan die groepgesprek se beleid nie.

en: This groupchat does not (yet) exist.
af: Hierdie groepgesprek bestaan tans (nog) nie.

en: This groupchat has reached its maximum number of participants.
af: Hierdie groepgesprek het sy maksimum aantal deelnemers bereik.

en: Remote server not found
af: Afgeleë bediener nie gevind nie

en: You're not allowed to enter this groupchat
af: U het nie toestemming om hierdie groepgesprek by te tree nie

en: An error happened while trying to enter this groupchat
af: 'n Fout het voorgekom tydens betreding van hierdie groepgesprek

en: %1$s has gone offline
af: %1$s is nou aflyn

en: %1$s is busy
af: %1$s is besig

en: %1$s is online
af: %1$s aangemeld

en: This groupchat is not anonymous
af: Hierdie groepgesprek is nie anoniem nie

en: This groupchat now shows unavailable members
af: Hierdie groepgesprek wys nou onbeskikbare lede

en: This groupchat does not show unavailable members
af: Hierdie groepgesprek wys nie onbeskikbare lede nie

en: The groupchat configuration has changed
af: Die groepgesprek se instellings het verander

en: Groupchat logging is now enabled
af: Groepgesprek log is nou aangeskakel

en: Groupchat logging is now disabled
af: Groepgesprek log is nou afgeskakel

en: This groupchat is now no longer anonymous
af: Hiedie groepgesprek is nie meer anoniem nie

en: This groupchat is now semi-anonymous
af: Hierdie groepgesprek is nou gedeeltelik anoniem

en: This groupchat is now fully-anonymous
af: Hierdie groepgesprek is nou ten volle anoniem

en: A new groupchat has been created
af: 'n Nuwe groepgesprek is geskep

note: XXX: Note the triple underscore function and not double underscore.
en: Your nickname has been automatically set to %1$s
af: U bynaam is outomaties gestel na %1$s

en: You have been banned from this groupchat
af: Jy is uit die groepgesprek verban

note: XXX: Note the triple underscore function and not double underscore.
en: Your nickname has been changed to %1$s
af: U bynaam is verander na %1$s

en: You have been kicked from this groupchat
af: Jy is uit die groepgesprek geskop

en: You have been removed from this groupchat because of an affiliation change
af: Jy is vanuit die groepgesprek verwyder a.g.v 'n verandering van affiliasie

en: You have been removed from this groupchat because it has changed to members-only and you're not a member
af: Jy is vanuit die groepgesprek verwyder omdat die groepgesprek nou slegs tot lede beperk word en jy nie 'n lid is nie

en: You have been removed from this groupchat because the service hosting it is being shut down
af: U is van hierdie groepgesprek verwyder aangesien die MUC (Multi-user chat) diens nou afgeskakel word

en: You have exited this groupchat due to a technical problem
af: U het hierdie groepgesprek verlaat weens 'n tegniese probleem

en: Timeout Error
af: Tydverstreke-fout

en: The server did not return your bookmarks within the allowed time. You can reload the page to request them again.
af: Die bediener het nie u boekmerke binne die toegelate tydperk teruggegee nie. U kan hierdie webbladd herlaai om opnuut te probeer.

en: You are blocked from sending messages.
af: U word nie toegelaat om boodskappe te stuur nie.

en: A timeout occurred
af: Die tyd het verstryk

en: Timeout while trying to fetch archived messages.
af: Die tyd het verstryk vir die navraag van die boodskap-argief.

en: Sorry, an error occurred while trying to add %1$s as a contact.
af: Jammer, 'n fout het voorgekom tydens die toevoeging van %1$s as 'n kontak.

en: This client does not allow presence subscriptions
af: Hierdie kliënt bied geen ondersteuning vir teenwoordigheids-inskrywings

en: me
af: ek

en: Unsaved contacts
af: Ongestoorde kontakte

en: My contacts
af: My kontakte

en: Pending contacts
af: Afwagtende kontakte

en: Contact requests
af: Kontakversoeke

en: Ungrouped
af: Ongegroepeer

en: New messages
af: Nuwe boodskappe

en: Menu
af: Keuselys

en: Click to set a new picture
af: Klik om 'n nuwe prent to stel

en: Clear picture
af: Verwyder profielbeeld

en: Older versions
af: Ouer weergawes

en: No older versions found
af: Geen ouer weergawes gevind

en: Current version
af: Huidige weergawe

en: Offline
af: Aflyn

en: Unavailable
af: Onbeskikbaar

en: Extended Away
af: Langer afwesig

note: * * @param {import('../modals/profile').default} el harmony default export
en: Away
af: Weg

en: Do not disturb
af: Moenie steur nie

en: Chatty
af: Spraaksaam

en: Online
af: Aangemeld

en: Close
af: Sluit

en: Confirm
af: Bevestig

en: Cancel
af: Kanseleer

en: Execute
af: Voer uit

en: Previous
af: Vorige

en: Next
af: Volgende

en: Complete
af: Voltooi

en: The profile picture of %1$s
af: Die profielbeeld van %1$s

en: Add to Contacts
af: Voeg by tot kontakte

en: Nickname
af: Bynaam

en: XMPP Address
af: XMPP-adres

note: harmony default export
en: Affiliation
af: Affiliasie

en: Role
af: Rol

en: Hats
af: Hoede

en: Affiliation changed
af: Affiliasie verander

en: role changed
af: Rol verander

en: Moderators are privileged users who can change the roles of other users (except those with admin or owner affiliations.
af: Moderators is bevoorregte gebruikers wat die rolle van ander gebruikers kan verander (uitsluitend diegene met admin or eienaar affiliasies).

en: The default role, implies that you can read and write messages.
af: Die verstekrol, impliseer dat u boodskappe kan lees en skryf.

en: Visitors aren't allowed to write messages in a moderated multi-user chat.
af: Besoekers mag nie boodskappe skryf in 'n gemodereerde groepgesprek nie.

en: Owner is the highest affiliation. Owners can modify roles and affiliations of all other users.
af: Eienaar is die hoogste affiliasie. Eienaars kan rolle en affiliasies van alle andere gebruikers verander.

en: Admin is the 2nd highest affiliation. Admins can modify roles and affiliations of all other users except owners.
af: Admin is die 2de hoogste affiliasie. Admins kan die rolle en affiliases van alle andere gebruikers behalwe eienaars verander.

en: To ban a user, you give them the affiliation of "outcast".
af: Verban gebruiker deur sy affiliasie na uitgeworpene ("outcast") te verander.

en: No users with that affiliation found.
af: Geen gebruikers met daardie affiliasie gevind nie.

en: No users with that role found.
af: Geen gebruikers met daardie rol gevind nie.

en: Type here to filter the search results
af: Tik hier om die soekresultate te filtreer

en: Show users
af: Wys gebruikers

en: Roles are assigned to users to grant or deny them certain abilities in a multi-user chat. They're assigned either explicitly or implicitly as part of an affiliation. A role that's not due to an affiliation, is only valid for the duration of the user's session.
af: Rolle word aan gebruikers toegeken om aan hulle sekere vermoeëns binne die konteks van 'n groepklets te verskaf of verwyder. Hulle kan eksplisiet toegewys word, óf implisiet as deel van 'n affiliasie. 'n Role wat nie implisiet as deel van 'n affiliasie toegeken is nie, is slegs geldig vir die huidige gebruikersessie.

en: An affiliation is a long-lived entitlement which typically implies a certain role and which grants privileges and responsibilities. For example admins and owners automatically have the moderator role.
af: 'n Affiliasie is 'n blywende aanspraak wat gewoonlik 'n specifieke rol impliseer en sekere voorregte en verantwoordelikhede toeken. Byvoorbeeld, admins en eienaars het automaties die moderator rol.

en: Role changed
af: Rol verander

en: Moderator Tools
af: Moderator-werktuie

en: Invitation to a groupchat
af: Uitnodiging na 'n groepsgesprek

en: %1$s has invited you to join the groupchat "%2$s"
af: %1$s het u uitgenooi om die groepgesprek %2$s by te tree

en: %1$s has invited you to join the groupchat "%2$s", and left the following reason: "%3$s"
af: %1$s het u uitgenooi om die groepgesprek %2$s by te tree, en het die volgende rede verskaf: "%3$s"

en: Are you sure you want to destroy this groupchat?
af: Is u seker u wil hierdie groepgesprek skrap?

en: Please enter the XMPP address of this groupchat to confirm
af: Voer asb. die XMPP-adres van hierdie groepklets in om te bevestig

en: name@example.org
af: naam@voorbeeld.org

en: Optional reason for destroying this groupchat
af: Opsionele rede waarom hierdie groepklets geskrap word

en: Reason
af: Rede

en: Optional XMPP address for a new groupchat that replaces this one
af: Opsionele XMPP-adres van 'n nuwe groepklets wat hierdie een vervang

en: replacement@example.org
af: naam@voorbeeld.org

en: Couldn't find a participant with that nickname. They might have left the groupchat.
af: Kon nie 'n deelnemer met daardie bynaam vind nie. Hulle kon die groepgesprek verlaat het.

note: e.g. Your nickname is "coolguy69"
en: Your nickname is "%1$s"
af: U bynaam is "%1$s"

en: Error: invalid number of arguments
af: Fout: ongeldige aantal argumente

note: * * @param {AdHocCommands} el harmony default export
en: On which entity do you want to run commands?
af: Watter entiteit moet hierdie opdragte uitvoer?

en: Certain XMPP services and entities allow privileged users to execute ad-hoc commands on them.
af: Sekere XMPP dienste en entiteite laat bevoorregte gebruikers toe om ad-hoc opdragte uit te voer.

en: Commands found
af: Opdragte gevind

en: List available commands
af: Lys beskikbare opdragte

en: No commands found
af: Geen opdragte gevind nie

en: Sorry, an error occurred while looking for commands on that entity.
af: Jammer, 'n fout het voorgekom tydens die soektog na opdragte vir daardie entiteit.

en: The specified entity doesn't support ad-hoc commands
af: Die gekose entiteit ondersteun nie ad-hoc opdragte nie

en: An error occurred while trying to fetch the command form
af: A fout het voorgekom tydens die haal van die opgragte vorm.

en: Sorry, an error occurred while trying to execute the command. See the developer console for details
af: Jammer, 'n fout het voorgekom tydens die uitvoer van die opdrag. Sien die webblaaier se ontwikkelaarskonsole vir besonderhede

en: Executing
af: Word uitgevoer

en: Completed
af: Voltooid

en: An error occurred while trying to cancel the command. See the developer console for details
af: 'n Fout het voorgekom tydens die kanselering van die opdrag. Sien die webblaaier se ontwikkelaarskonsole vir besonderhede

en: Error: unexpected result
af: Fout: onverwagse resultaat

en: Are you sure you want to remove the bookmark "%1$s"?
af: Is u seker u wil die boekmerk "%1$s" verwyder?

en: Unbookmark this groupchat
af: Verwyder hierdie groepgesprek

en: Click to open this groupchat
af: Klik om hierdie groepgesprek te open

note: * * @param {import('../bookmarks-list').default} el harmony default export * @param {import('shared/components/list-filter').default} el * @param {ListFilter} el
en: Filter
af: Filtreer

en: Bookmarks
af: Boekmerke

en: Bookmark for "%1$s"
af: Boekmerke vir %1$s

en: Would you like this groupchat to be automatically joined upon startup?
af: Wil u outomaties na aanmelding aan hierdie groepsgesprek deelneem?

en: Remove
af: Verwyder

en: Name
af: Naam

en: What should your nickname for this groupchat be?
af: Wat sal u bynaam vir hierdie groepgesprek wees?

en: Password (for a protected groupchat)
af: Wagwoord (vir 'n geslote groepgesprek)

en: If the groupchat requires a password to enter, you can save it here. Note this is not intended to be a secure storage.
af: Indien die groepgesprek 'n wagwoord benodig, kan u dit hier stoor. Let wel, hierdie nie 'n private stoorplek nie.

en: Update
af: Wysig

en: Save
af: Stoor

en: Bookmark
af: Boekmerk

en: You have an unsent message which will be lost if you continue. Are you sure?
af: U het 'n ongestuurde boodskap wat verlore sal gaan indien u voortgaan. Is u seker?

en: Be aware that other XMPP/Jabber clients (and servers) may not yet support retractions and that this message may not be removed everywhere.
af: Wees bedag dat ander XMPP/Jabber kliënte (en bedieners) dalk nog nie boodskap-herroepings ondersteun nie en dat hierdie boodskap nie noodwendig orals verwyder sal word nie.

en: Are you sure you want to retract this message?
af: Is u seker u wil hierdie boodskap herroep?

en: A timeout occurred while trying to retract the message
af: Die tyd is verstreke tydens die herroeping van die boodskap

en: Error
af: Fout

en: Sorry, you're not allowed to retract this message.
af: Jammer, u word nie toegelaat om die boodskap te herroep nie.

en: You are about to retract this message.
af: U is op die punt om hierdie boodskap te herroep.

en: You may optionally include a message, explaining the reason for the retraction.
af: U kan opsioneel 'n verklaring insluit wat die rede vir die herroeping bevat.

en: Message Retraction
af: Boodskap Herroeping

en: Optional reason
af: Opsionele rede

en: Sorry, you're not allowed to retract this message
af: Jammer, u word nie toegelaat om die boodskap te herroep nie

en: Show media
af: Wys media

en: Hide media
af: Verskuil media

note: * @type {MessageActionAttributes}
en: Cancel Editing
af: Kanseleer Wysiging

en: Edit
af: Wysig

en: Retract
af: Herroep

en: Copy
af: Kopieer

en: Quote
af: Kwoteer

en: Image:
af: Beeld:

en: Message versions
af: Boodskap weergawes

en: Are you sure you want to remove this contact?
af: Is u seker u wil hierdie kontak verwyder?

en: Sorry, an error occurred while trying to remove %1$s as a contact
af: Jammer, 'n fout het voorgekom tydens die toevoeging van %1$s as 'n kontak

en: Remove and decline contact request
af: Verwyder en kontakversoek verwerp

en: Are you sure you want to decline the contact request from %1$s?
af: Is u seker dat u die kontakversoek van %1$s wil verwerp?

en: Also block this user from sending you further messages
af: Blok hierdie gebruiker daarvan om u verdere boodskappe te stuur

en: Contact request declined and user blocked
af: Kontakversoek verwerp en die gebruiker is geblok

en: Contact request declined
af: Kontakversoek verwerp

en: Do you want to block this contact, so they cannot send you messages?
af: Wil u hierdie kontak blokkeer, sodat hy u nie enige boodskappe kan stuur nie?

en: Sorry, an error occurred while trying to block %1$s
af: Jammer, 'n fout het voorgekom tydens die blokkering van %1$s

en: Do you want to unblock this contact, so they can send you messages?
af: Wil u hierdie kontak onblokkeer, sodat u weer boodskappe van hom kan ontvang?

en: Sorry, an error occurred while trying to unblock %1$s
af: Jammer, 'n fout het voorgekom tydens verwydering van %1$s uit die bloklys

en: Neither of you receive presence updates
af: Geeneen van julle ontvang teenwoordigheidsopdaterings

en: Only you receive presence updates
af: Slegs u ontvang teenwoordigheidsopdaterings

en: Only they receive presence updates
af: Slegs hulle ontvang teenwoordigheidsopdaterings

en: Both of you receive presence updates
af: Albei van julle ontvang teenwoordigheidsopdaterings

en: Remove from blocklist
af: Vewyder van bloklys

en: Add to blocklist
af: Voeg by tot bloklys

en: Add as contact
af: Voeg by as kontak

en: Remove as contact
af: Verwyder as kontak

en: Accept
af: Aanvaar

en: Decline
af: Verwerp

en: Email
af: E-pos

en: Full Name
af: Volle Naam

en: Groups
af: Groepe

en: Use commas to separate multiple values
af: Gebruik kommas om veelvuldige waardes to onderskei

en: Profile
af: Profiel

en: Presence
af: Teenwoordigheid

en: Contact Request
af: Kontakversoek

en: Uploading file:
af: Laai lêer tans op:

en: Retry
af: Probeer weer

en: This message has been edited
af: Hierdie boodskap is gewysig

note: * * @param {import('../message').default} el harmony default export
en: Show more
af: Wys meer

en: Show less
af: Wys minder

en: Message delivery failed.
af: Aflewering van boodskap het gefaal

en: A moderator
af: 'n Moderator

en: %1$s has removed a message
af: %1$s het 'n boodskap verwyder

en: You have removed a message
af: U het 'n boodskapp verwyder

en: Search results
af: Soekresultate

en: Search
af: Soek

en: Insert emojis
af: Voeg 'n emoji by

note: harmony default export
en: Message characters remaining
af: Oorblywende letters

en: Send the message
af: Stuur die boodskap

en: Start a call
af: Begin 'n oproep

en: Choose a file to send
af: Kies 'n lêer om te stuur

en: Click to write as a normal (non-spoiler) message
af: Klik om 'n gewone (nie-verskuilde) boodskap te skryf

en: Click to write your message as a spoiler
af: Klik om 'n verskuilde boodskap te skryf

en: The User's Profile Image
af: Die gebruiker se profielbeeld

en: Details
af: Inligting

en: See more information about this person
af: Sien meer inligting aangaande hierdie persoon

en: Are you sure you want to unblock this user?
af: Is u seker u wil hierdie gebruiker van die bloklys verwyder?

en: Unblock this user
af: Vewyder van die bloklys

en: Allow this user to send you messages
af: Laat hierdie gebruiker toe om weer boodskappe aan u te stuur

en: Block user
af: Blok gebruiker

en: Are you sure you want to prevent %1$s from contacting you further?
af: Is u seker u wil %1$s verhoed om u verder to kontak?

en: Block this user
af: Blok hierdie gebruiker

en: Prevent this user from sending you any further messages
af: Vehoed hierdie gebruiker om aan u nuwe boodskappe te stuur

en: Close and end this conversation
af: Verlaat en sluit hierdie groepgesprek

note: harmony default export * * @param {import('../bottom-panel').default} el * @param {import('../occupant-bottom-panel').default} el
en: You have unread messages
af: U het ongelese boodskappe

en: Are you sure you want to clear the messages from this conversation?
af: Is u seker u wil die boodskappe in hierdie gesprek uitvee?

en: Hidden message
af: Verskuilde boodskap

en: Message
af: Boodskap

en: Optional hint
af: Opsionele wenk

en: Sorry, the connection has been lost, and your message could not be sent
af: Jammer, die verbinding is onderbreek, en u boodskap kon nie gestuur word nie

en: Remove messages
af: Verwyder boodskappe

en: Close this chat
af: Sluit hierdie klets

en: Write in the third person
af: Skryf in die derde persoon

en: Show this menu
af: Vertoon hierdie keuselys

en: Please enter a valid XMPP address
af: Verskaf asseblief 'n geldige XMPP address

en: To improve performance, we cache your data in this browser. Uncheck this box if this is a public computer or if you want your data to be deleted when you log out. It's important that you explicitly log out, otherwise not all cached data might be deleted. Please note, when using an untrusted device, OMEMO encryption is NOT available.
af: Om prestasie te verbeter, stoor ons data in die kasgeheue van die webblaaier. Ontkruis hierdie aankruisvak indien hierdie 'n openbare rekenaar is, of indien u wil hê dat u data verwyder moet word na afmelding. Dit is belangrik dat u eksplisiet afmeld, anders mag al die data in kasgeheue nie verwyder word nie. Wees bedag, wanneer u 'n onvertroude toestel gebruik, dat OMEMO versleuteling nie moontlik is nie.

en: This is a trusted device
af: Hierdie toestel word vertrou

en: Connection URL
af: Verbindings-URL

en: HTTP or websocket URL that is used to connect to your XMPP server
af: HTTP- of websocket-URL wat gebruik word om 'n verbinding met u XMPP-server te maak

en: e.g. wss://example.org/xmpp-websocket
af: bv. wss://voorbeeld.org/xmpp-websocket

en: Password
af: Wagwoord

en: Username
af: Gebruikersnaam

en: user@domain
af: gebruiker@domein

en: Disconnected
af: Ontkoppel

en: Click here to log in anonymously
af: Klik hier om anoniem in te log

en: Show details about this chat client
af: Wys inligting aangaande hierdie kletsprogram

en: Features
af: Eienskappe

en: Close these announcements
af: Sluit hierdie aankondigints

en: Click to open this server message
af: Klik om hierdie bediener-boodskap te open

en: Announcements
af: Aankondigings

en: Click to load missing messages
af: Klik om vermisde boodskappe te laai

en: Minimize
af: Minimeer

en: Minimize this chat
af: Minimeer hierdie kletskas

en: Minimize this groupchat
af: Minimeer hierdie groepsgesprek

en: hidden
af: verskuil

note: * * @param {import('../minimized-chat').default} el harmony default export
en: Click to restore this chat
af: Klik om hierdie klets te herstel

note: * * @param {import('../affiliation-form').default} el harmony default export
en: Change affiliation
af: Verander affiliasie

en: New affiliation
af: Nuwe affiliasie

en: Timeout error while trying to set the affiliation
af: Die tyd is verstreke tydens die instelling van die affiliasie

en: Sorry, you're not allowed to make that change
af: Jammer, u word nie toegelaat om daardie verandering te maak nie

en: Sorry, something went wrong while trying to set the affiliation
af: Jammer, 'n fout het voorgekom tydens instelling van die affiliasie

note: * * @param {import('../role-form').default} el harmony default export
en: Change role
af: Verander rol

en: New Role
af: Nuwe Rol

en: You're not allowed to make that change
af: U word nie toegelaat om daardie verandering te maak nie

en: Sorry, something went wrong while trying to set the role
af: Jammer, 'n fout het voorgekom tydens instelling van die rol

en: Change nickname
af: Verander u bynaam

en: Enter groupchat
af: Betree groepgesprek

en: Choose a nickname to enter
af: Kies 'n bynaam om in te voer

en: Please choose your nickname
af: Kies asb. u bynaam

en: You're not allowed to send messages in this room
af: U het geen toestemming om boodskappe in hierdie groepgesprek te stuur nie

note: harmony default export
en: Invite
af: Nooi uit

en: user@example.org
af: gebruiker@voorbeeld.org

en: Optional reason for the invitation
af: Opsionele rede vir die uitnodiging

en: Invite someone to this groupchat
af: Nooi iemand uit na hierdie groepsgesprek

note: * @param {MUCOccupant} o
en: Click to mention %1$s in your message.
af: Klik om %1$s in u boodskap te noem.

en: Owner
af: Eienaar

en: Member
af: Lid

en: Visitor
af: Besoeker

en: This user is a moderator.
af: Hierdie gebruiker is 'n moderator.

en: This user can send messages in this groupchat.
af: Hierdie gebruiker kan boodskappe na die groepgesprek stuur.

en: This user can NOT send messages in this groupchat.
af: Hierdie gebruiker kan NIE boodskappe na die groepgesprek stuur nie.

en: This user is not currently in this groupchat and can't receive messages.
af: Hierdie gebruiker is tans nie in hierdie groepgesprek nie en kan nie boodskappe ontvang nie.

en: Invite this user to join this groupchat
af: Nooi hierdie gebruiker uit om hierdie groepsgesprek by te tree

en: Open a one-on-one chat with this user
af: Maak 'n een-tot-een gesprek oop met hierdie gebruiker

en: Open Chat
af: Begin gesprek

en: Success
af: Sukses

en: The user has been invited to join this groupchat
af: Die gebruiker is uitgenooi om hierdie groepgesprek by te woon

en: Filter by name
af: Filtreer volgens naam

en: Filter by status
af: Filtreer volgens status

en: Any
af: Enige

en: Busy
af: Besig

note: * * @param {import('../occupants').default} el harmony default export
en: Participant
af: Deelnemer

en: Participants
af: Deelnemers

en: Hide
af: Verskuil

en: Show filter
af: Wys filter

en: Hide filter
af: Verskuil filter

en: Invite someone
af: Nooi iemand uit

en: Invite someone to join this groupchat
af: Nooi iemand uit om hierdie groepsgesprek by te tree

en: No participant data found
af: Geen deelnemer data gevind

en: Show details
af: Wys besonderhede

en: Change user's affiliation to admin
af: Verander die gebruiker se affiliasie na admin

en: Ban user by changing their affiliation to outcast
af: Verban die gebruiker deur sy affiliasie na uitgeworpene te verander

en: Clear the chat area
af: Vee die kletsarea uit

en: Close this groupchat
af: Sluit hierdie groepsgesprek

en: Change user role to participant
af: Verander gebruiker se rol na lid

en: Remove this groupchat
af: Verwyder hierdie groepgesprek

en: Kick user from groupchat
af: Skop gebruiker uit hierdie groepgesprek

en: Write in 3rd person
af: Skryf in die derde persoon

en: Grant membership to a user
af: Verleen lidmaatskap aan 'n gebruiker

en: Opens up the moderator tools GUI
af: Maak die moderator-werktuie oop

en: Remove user's ability to post messages
af: Verwyder gebruiker se vermoë om boodskappe te plaas

en: Change your nickname
af: Verander u bynaam

en: Grant moderator role to user
af: Verleen moderator rol aan gebruiker

en: Grant ownership of this groupchat
af: Verleen eienaarskap van hierdie groepgesprek

en: Register your nickname
af: Registreer u bynaam

en: Revoke the user's current affiliation
af: Herroep die gebruiker se affiliasie

en: Set groupchat subject
af: Stel onderwerp vir groepgesprek

en: Set groupchat subject (alias for /subject)
af: Stel groepgesprek onderwerp (alias vir /subject)

en: Allow muted user to post messages
af: Laat stilgemaakte gebruiker toe om weer boodskappe te plaas

en: The conversation has moved to a new address. Click the link below to enter.
af: Hierdie gesprek is verskuif na 'n nuwe adres. Klik hieronder om deel te neem.

note: harmony default export
en: This groupchat no longer exists
af: Hierdie groepgesprek bestaan nie meer nie

en: The following reason was given: "%1$s"
af: Die gegewe rede is: "%1$s"

en: This action was done by %1$s.
af: Hierdie aksie is uitgevoer deur %1$s.

en: The reason given is: "%1$s".
af: Die gegewe rede is: "%1$s".

en: Loading configuration form
af: Laai konfigurasievorm

en: Configure %1$s
af: Verstel %1$s

en: Sorry, an error occurred while trying to submit the config form.
af: A fout het voorgekom tydens indiening van die konfigurasievorm.

en: Sorry, an error happened while trying to save the groupchat avatar.
af: Jammer, 'n fout het voorgekom tydens storing van die groepgesprek se profielbeeld.

en: You can check your browser's developer console for any error output.
af: U kan die webblaaier se ontwikkelaarkonsole bekyk vir foute.

en: Topic
af: Onderwerp

en: Topic author
af: Outeur van onderwerp

en: XMPP address
af: XMPP-adres

en: Message archiving
af: Boodskap-argivering

en: Messages are archived on the server
af: Boodskappe word gestoor op die bediener

en: Description
af: Beskrywing

en: Hidden
af: Verskuil

en: This groupchat is not publicly searchable
af: Hierdie groepgesprek is nie openbaar vindbaar nie

en: This groupchat is restricted to members only
af: Hiedie groepgesprek is slegs toeganklik vir lede

en: Members only
af: Slegs lede

en: Moderated
af: Gemodereer

en: Participants entering this groupchat need to request permission to write
af: Deelnemers aan hierdie groepgesprek het toestemming nodig om boodskappe te kan stuur

en: This groupchat does not require a password upon entry
af: Hiedie groepgesprek vereis nie 'n wagwoord voor toegang nie

en: No password required
af: Geen wagwoord benodig

en: Not anonymous
af: Nie-anoniem

en: All other groupchat participants can see your XMPP address
af: All andere groepgesprek deelnemers kan u XMPP-adres sien

en: Not moderated
af: Ongemodereer

en: Participants entering this groupchat can write right away
af: Deelnemers aan hierdie groepgesprek kan onmiddelik boodskappe stuur

en: Online users
af: Aanlyn gebruikers

en: Open
af: Oop

en: Anyone can join this groupchat
af: Enige iemand kan hierdie groepgesprek bytree

en: This groupchat requires a password before entry
af: Hiedie groepgesprek vereis 'n wagwoord voor toegang

en: Password protected
af: Beveilig met 'n wagwoord

en: Persistent
af: Blywend

en: This groupchat persists even if it's unoccupied
af: Hierdie groepgesprek bly bestaan, selfs as niemand aanwesig is nie

en: Public
af: Publiek

en: This groupchat is publicly searchable
af: Hierdie groepgesprek is openbaar vindbaar

en: Semi-anonymous
af: Deels anoniem

en: Only moderators can see your XMPP address
af: Slegs moderators kan u XMPP-adres sien

en: Temporary
af: Tydelik

en: This groupchat will disappear once the last person leaves
af: Hierdie groepgesprek sal verdwyn sodra die laaste deelnemer dit verlaat het

en: Groupchat info
af: Groepgesprek info

en: Hide the groupchat topic
af: Verskuil die groepgesprek se onderwerp

en: Show more information on this groupchat
af: Wys meer inligting aangaande hierdie groepgesprek

en: Show more information about this groupchat
af: Wys meer inligting aangaande hierdie groepgesprek

en: Configure
af: Verstel

en: Configure this groupchat
af: Verstel hierdie groepgesprek

en: Change the nickname you're using in this groupchat
af: Verander u bynaam vir hierdie groepgesprek

en: Show topic
af: Wys onderwerp

en: Hide topic
af: Verskuil onderwerp

en: Show the topic message in the heading
af: Wys onderwerp in die hoofstuk

en: Hide the topic in the heading
af: Verskuil onderwerp in die hoofstuk

en: Show participants
af: Wys deelnemers

en: Hide participants
af: Verskuil deelnemers

en: Show the groupchat participants
af: Wys die groepgesprek se deelnemers

en: Hide the groupchat participants
af: Verskuil die groepgesprek se deelnemers

en: Moderate
af: Modereer

en: Moderate this groupchat
af: Modereer hierdie groepgesprek

en: Destroy
af: Skrap

en: Leave
af: Verlaat

en: Leave and close this groupchat
af: Verlaat en sluit hierdie groepgesprek

en: Are you sure you want to leave this groupchat?
af: Is u seker u wil hierdie groepgesprek verlaat?

note: harmony default export
en: This groupchat requires a password
af: Hiedie groepgesprek vereis 'n wagwoord

en: Password:
af: Wagwoord:

note: harmony default export
en: Submit
af: Dien in

en: has gone offline
af: is nou aflyn

en: has gone away
af: het weggegaan

en: is busy
af: is besig

en: has come online
af: het aanlyn gekom

note: workaround for Prosody which doesn't give type "headline"
en: Notification from %1$s
af: Kennisgewing van %1$s

en: %1$s says
af: %1$s sê

en: wants to be your contact
af: wil jou kontak wees

en: The new passwords must match
af: Die nuwe wagwoorde moet ooreenstem

en: New password
af: Nuwe wagwoord

en: Confirm new password
af: Bevestig nuwe wagwoord

en: Timeout error
af: Tydverstreke-fout

en: Your server does not support password reset
af: U bediener ondersteun nie wagwoord terugstelling nie

en: Your server responded with an unknown error, check the console for details
af: U bediener het met 'n onbekende fout geantwoord. Raadpleeg die ontwikkelaarkonsole vir besonderhede

en: Timeout error while trying to set your password
af: Die tyd het verstryk tydens die stel van u wagwoord

en: Your server does not allow password reset
af: U bediener laat nie die terugstelling van u wagwoord toe nie

en: You are not allowed to change your password
af: U word nie toegelaat om u wagwoord te verander nie.

en: Your new password has been set
af: U nuwe wagwoord is geskep

note: * * @param {import('../modals/profile').default} el harmony default export
en: Log out
af: Meld af

en: online
af: aangemeld

en: busy
af: besig

en: away for long
af: weg vir langer

en: away
af: weg

en: offline
af: afgemeld

en: Away for long
af: Weg vir langer

en: Personal status message
af: Persoonlike status-boodskap

en: Clear status message
af: Verwyder status-boodskap

en: Save and close
af: Stoor en sluit

en: Use commas to separate multiple roles. Your roles are shown next to your name on your chat messages.
af: Gebruik kommas om rolle te onderskei. Rolle word langs u naam op.

en: Reset Password
af: Herstel wagwoord

en: Your Profile
af: U profiel

en: Sorry, an error happened while trying to save your profile data.
af: Jammer, 'n fout het voorgekom tydens storing van u profieldata.

en: Profile updated successfully
af: Profiel suksesvol bygewerk

en: Are you sure you want to log out?
af: Is u seker u wil afmeld?

en: About
af: Aangaande

en: Commands
af: Opdragte

en: %1$s Open Source %2$s XMPP chat client brought to you by %3$s Opkode %2$s
af: %1$s Oopbron %2$s XMPP kletsprogram vrygestel deur %3$s Opkode %2$s

en: %1$s Translate %2$s it into your own language
af: %1$s Vertaal %2$s dit in u eie taal

en: Settings
af: Instellings

en: I am %1$s
af: Ek is %1$s

en: Click to change your chat status
af: Klik om u kletsstatus te verander

note: harmony default export
en: Download file "%1$s"
af: Laai lêer af: "%1$s"

en: Sorry, we're unable to send an encrypted message because %1$s requires you to be subscribed to their presence in order to see their OMEMO information
af: Jammer, ons kon nie 'n versleutelde boodskap stuur nie omdat %1$s vereis dat u ingeskryf is vir hulle teenwoordigheids-uitsendings sodat hulle OMEMO-informasie sigbaar is

en: Sorry, we're unable to send an encrypted message because the remote server for %1$s could not be found
af: Jammer, ons kon nie 'n versleutelde boodskap stuur nie omdat die eksterne bediener vir %1$s nie gevind kon word nie

en: Unable to send an encrypted message due to an unexpected error.
af: Kon nie 'n versleutelde boodskap stuur nie agv. 'n onverwagse fout.

en: This is an OMEMO encrypted message which your client doesn’t seem to support. Find more information on https://conversations.im/omemo
af: Hierdie is 'n OMEMO-versleutelde boodskap, wat u sagteware blykbaar nie ondersteun nie. Meer informasie by https://conversations.im/omemo

en: Error: could not decrypt a received encrypted file, because it could not be downloaded
af: Fout: kon nie die gegewe versleutelde leêr ontsleutel nie, want dit kon nie afgelaai word nie

en: Sorry, could not decrypt a received OMEMO message because we don't have the XMPP address for that user.
af: Jammer, kon nie 'n ontvangde OMEMO-boodskap ontsleutel nie omdat ons nie die gebruiker se XMPP-adres het nie.

en: Sorry, could not decrypt a received OMEMO message due to an error.
af: Jammer, kon nie 'n ontvangde OMEMO-boodskap ontsleutel nie.

en: %1$s doesn't appear to have a client that supports OMEMO. Encrypted chat will no longer be possible in this grouchat.
af: %1$s het blykbaar nie 'n kliënt wat OMEMO ondersteun nie. Vesleutelde boodskappe sal nie moontlik wees in hierdie groepgesprek nie.

en: Cannot use end-to-end encryption in this groupchat, either the groupchat has some anonymity or not all participants support OMEMO.
af: Kan nie eind-tot-eind versleuteling in hierdie groepgesprek gebruik nie. Óf die groepgesprek het 'n vorm van anonimiteit, of nie alle deelnemers het ondersteuning vir OMEMO nie.

en: Cannot use end-to-end encryption because %1$s uses a client that doesn't support OMEMO.
af: Kan nie eind-tot-eind versleuteling gebruik nie omdat %1$s 'n kliënt gebruik wat nie OMEMO kan ondersteun nie.

en: Messages are being sent in plaintext
af: Boodskappe word onversleutel gestuur

en: Messages are sent encrypted
af: Boodskappe word versleuteld gestuur

en: This groupchat needs to be members-only and non-anonymous in order to support OMEMO encrypted messages
af: Om OMEMO versleuteling te ondersteun, moet hierdie groepklets nie anoniem wees nie, en beperk wees tot slegs lede

en: OMEMO encryption is not supported
af: OMEMO-enkripsie word nie ondersteun nie

en: Sorry, no devices found to which we can send an OMEMO encrypted message.
af: Jammer, geen toestelle gevind waarheen ons 'n OMEMO-versleutelde boodskap kan stuur nie.

en: Trusted
af: Vertroud

en: Untrusted
af: Onvertroud

note: * * @param {import('../fingerprints').Fingerprints} el harmony default export
en: OMEMO Fingerprints
af: OMEMO vingerafdrukke

en: No OMEMO-enabled devices found
af: Geen OMEMO-ondersteunende apparate gevind nie

en: Checkbox for selecting the following fingerprint
af: Aankruisvak om die volgende vingerafdruk te kies

en: Device without a fingerprint
af: Toestel sonder 'n vingerafdruk

en: Checkbox for selecting the following device
af: Aankruisvak om die volgende toestel te kies

en: Other OMEMO-enabled devices
af: Ander OMEMO-ondersteunende apparate

en: Checkbox to select fingerprints of all other OMEMO devices
af: Aankruisvak om vingerafdrukke van alle andere OMEMO-apparate te kies

en: Remove checked devices and close
af: Verwyder gekose apparate en sluit

en: Select all
af: Kies alle

en: This device's OMEMO fingerprint
af: Hierdie toestel se OMEMO vingerafdruk

en: Generate new keys and fingerprint
af: Genereer nuwe sleutels en vingerafdruk

en: Sorry, an error occurred while trying to remove the devices.
af: A fout het voorgekom tydens verwydering van die apparate.

en: Are you sure you want to generate new OMEMO keys? This will remove your old keys and all previously encrypted messages will no longer be decryptable on this device.
af: Is u seker dat u nuwe OMEMO-sleutels wil genereer? Dit sal alle ou sleutels verwyder en alle voorheen versleutelde boodskappe sal nie meer ontsleutelbaar wees op hierdie toestel nie.

note: harmony default export
en: Already have a chat account?
af: Het u reeds 'n kletsrekening?

note: * * @param {import('../form').default} el harmony default export
en: Choose a different provider
af: Kies 'n ander aanbieder

en: Account Registration:
af: Registrasie:

en: Register
af: Registreer

en: Tip: A list of public XMPP providers is available
af: Wenk: 'n lys van openbare XMPP-bedieners is beskikbaar

en: here
af: hier

en: Fetch registration form
af: Haal die registrasie vorm

en: Create your account
af: Skep u rekening

en: Please enter the XMPP provider to register with:
af: Kies asb. die XMPP-bediener waarby u wil registreer:

en: Sorry, we're unable to connect to your chosen provider.
af: Jammer, ons kon nie 'n verbinding maak met u gekose bediener nie.

en: Sorry, the given provider does not support in band account registration. Please try with a different provider.
af: Jammer, die gekose bediener bied nie ondersteuning vir in-band registrasie nie. Probeer asb. 'n ander bediener.

en: Now logging you in
af: U word nou aangemeld

en: Registered successfully
af: Suksesvol geregistreerd

en: Registration failed.
af: Registrasie het gefaal

en: Please try a different username.
af: Probeer asseblief 'n ander gebruikersnaam

en: The provider rejected your registration attempt. Please check the values you entered for correctness.
af: Die bediener het 'n registrasie-versoek afgeleun. Kontroleer u gegewe waardes vir korrektheid.

en: Create an account
af: Skep 'n rekening

en: Don't have a chat account?
af: Het u nie 'n chat-rekening nie?

en:  e.g. conversejs.org
af:  bv. conversejs.org

en: This field is required
af: Hierdie veld is verpligtend

note: * * @param {import('../add-muc.js').default} el harmony default export
en: Join
af: Betree

en: Groupchat name
af: Groepgesprek-naam

en: Groupchat name or address
af: Groepgesprek naam of adres

en: Enter a new Groupchat
af: Betree 'n nuwe groepgesprek

en: Invalid groupchat address, it cannot be empty.
af: Ongeldige groepgesprek-adres, dit kan nie leeg wees nie.

en: Invalid groupchat address, a forward slash is not allowed.
af: Ongeldge groepgesprek-adres, a skuinsstreep word nie toegelaat nie.

en: Invalid groupchat address, more than one @ sign is not allowed.
af: Ongeldige groepgesprek-adres, meer as een @-teken word nie toegelaat nie.

en: Invalid groupchat address, it cannot start or end with an @ sign.
af: Ongeldige groepgesprek-adres, dit kan nie met 'n @-teken begin of eindig nie.

en: Groupchat id is invalid.
af: Groepsgesprek id is ongeldig.

note: harmony default export
en: Description:
af: Beskrywing:

en: Groupchat XMPP Address:
af: Groepgesprek XMPP-adres:

en: Participants:
af: Deelnemers:

en: Features:
af: Eienskappe:

en: Requires authentication
af: Benodig magtiging

en: Requires an invitation
af: Benodig 'n uitnodiging

en: Non-anonymous
af: Nie-anoniem

en: Unmoderated
af: Ongemodereer

en: Show groupchats
af: Wys groepgesprekke

en: Server address
af: Bediener adres

en: conference.example.org
af: groepgesprekke.voorbeeld.org

en: Query for Groupchats
af: Soek vir groepgesprekke

en: Groupchats found
af: Groepgesprekke gevind

en: No groupchats found
af: Geen groepgesprekke gevind

en: Leave this groupchat
af: Verlaat hierdie groepgesprek

en: Click to hide these rooms
af: Klik om hierdie groepgesprekke te verskuil

en: Click to toggle the list of open groupchats
af: Klik om die lys van oop groepgesprekke te vertoon/verskuil

en: Groupchats
af: Groepgesprekke

en: Query server
af: Bevraag bediener

en: Add groupchat
af: Nuwe groepgesprek

en: Are you sure you want to leave the groupchat %1$s?
af: Is u seker u wil die groepgesprek "%1$s" verlaat?

en: This contact is busy
af: Hierdie kontak is beset

en: This contact is online
af: Die kontak is aangemeld

en: This contact is offline
af: Die kontak is afgemeld

en: This contact is unavailable
af: Hierdie kontak is nie beskikbaar nie

en: This contact is away for an extended period
af: Hierdie kontak is vir 'n uitgebreide tyd afwesig

en: This contact is away
af: Hierdie kontak is afwesig

en: Click to remove %1$s as a contact
af: Klik om %1$s as kontak te verwyder

en: Click to show more details about %1$s
af: Klik om meer inligting aangaande %1$s te wys

en: Click to chat with yourself
af: Klik om met uself to klets

en: Click to chat with %1$s (XMPP address: %2$s)
af: Klik om te klets met %1$s (XMPP adres: %2$s)

en: Click to accept the contact request from %1$s (XMPP address: %2$s)
af: Klik om die kontakversoek van %1$s  (XMPP adres: %2$s) te aanvaar

en: Click to decline the contact request from %1$s (XMPP address: %2$s)
af: Klik om die kontakversoek van %1$s (XMPP adres: %2$s) te verwerp

en: Accept as contact
af: Aanvaar as kontak

en: Click to add %1$s as a contact
af: Klik om %1$s as kontak by te voeg

en: Save as contact
af: Stoor as kontak

note: * * @param {import('../add-contact.js').default} el harmony default export
en: Add
af: Voeg by

en: Search name or XMPP address
af: Soek groepgesprek-adres of -naam

en: Add a Contact
af: Nuwe kontak

en: This contact has already been added
af: Hierdie kontak is reeds bygevoeg

en: Sorry, something went wrong while adding the contact
af: Jammer, 'n fout het voorgekom tydens byvoeging van kontak

en: Contact added successfully
af: Kontak suksesvol bygevoeg

en: Sorry, something went wrong while accepting the contact request
af: Jammer, 'n fout het voorgekom tydens aanvaarding van die kontakversoek

note: * * @param {import('../new-chat.js').default} el harmony default export
en: Start Chat
af: Begin klets

en: Start a new chat
af: Begin 'n nuwe klets

en: Sorry, something went wrong
af: Jammer, iets het foutgeloop

note: harmony default export
en: Click to hide these contacts
af: Klik om hierdie kontakte te verskuil

en: Filter by contact name
af: Filtreer volgens kontaknaam

en: Filter by group name
af: Filtreer volgens groepnaam

en: Unread
af: Ongelees

note: * * @param {import('../rosterview').default} el harmony default export
en: Contacts
af: Kontakte

en: Click to toggle contacts
af: Klik om kontakte te wissel

en: Add a contact
af: Nuwe kontak

en: Re-sync contacts
af: Hersinkroniseer kontakte
