Converse.js 3.3.3 - en to bg translation catalogue (633 entries)

en: Could not automatically determine a connection URL
bg: URL адресът на връзката не може да се определи автоматично

en: An error occurred while connecting to the chat server.
bg: Възникна грешка при свързване към сървъра за разговори.

en: Your XMPP address and/or password is incorrect. Please try again.
bg: Вашият XMPP адрес и/или парола са грешни. Моля опитайте отново.

en: We could not connect to %1$s, is your XMPP address correct?
bg: Не можахме да се свържем с %1$s, правилен ли е вашият XMPP адрес?

en: The XMPP server rejected the connection because of a policy violation
bg: XMPP сървърът отхвърли връзката поради нарушение на правилата

en: The XMPP server did not offer a supported authentication mechanism
bg: XMPP сървърът не предложи поддържан удостоверителен механизъм

en: Undecryptable OMEMO message
bg: Не декриптируемо OMEMO съобщение

en: Sorry, could not determine upload URL.
bg: Не може да бъде определен URL адреса за качване.

en: Sorry, could not determine file upload URL.
bg: Не може да се определи URL адреса за качване на файл.

en: Sorry, could not succesfully upload your file. Your server’s response: "%1$s"
bg: Файлът не можа да бъде качен. Отговор на сървъра: "%1$s"

en: Sorry, could not succesfully upload your file.
bg: Файлът не можа да бъде качен.

en: %1$s is typing
bg: %1$s пише

en: %1$s has stopped typing
bg: %1$s спря да пише

en: %1$s has gone away
bg: %1$s отсъства

en: Sorry, looks like file upload is not supported by your server.
bg: Качването на файлове не се поддържа от Вашия сървър.

en: The size of your file, %1$s, exceeds the maximum allowed by your server.
bg: Размерът на файла, %1$s, надвишава максималния разрешен от сървъра.

en: The size of your file, %1$s, exceeds the maximum allowed by your server, which is %2$s.
bg: Размерът на файла, %1$s, надвишава максималния разрешен от сървъра - %2$s.

en: You're not allowed to retract your message.
bg: Нямате право да премахнете съобщението си.

en: Sorry, an error occurred while trying to retract your message.
bg: Възникна грешка при опит за премахване на Вашето съобщение.

en: You're not allowed to send a message.
bg: Нямате права за изпращане на съобщение.

en: Sorry, an error occurred while trying to send your message.
bg: Възникна грешка при опит за изпращане на съобщението.

en: Smileys and emotions
bg: Емотикони

en: People
bg: Хора

en: Activities
bg: Дейности

en: Travel
bg: Пътуване

en: Objects
bg: Обекти

en: Animals and nature
bg: Животни и природа

en: Food and drink
bg: Храна и напитки

en: Symbols
bg: Символи

en: Flags
bg: Знамена

en: Stickers
bg: Стикери

en: Your retraction was not delivered because you're not present in the groupchat.
bg: Вашето премахване не бе осъществено, защото не присъствате в груповия чат.

en: Your message was not delivered because you weren't allowed to send it.
bg: Вашето съобщение не беше доставено, защото Вие нямате разрешение за изпращането му.

en: Your message was not delivered because you're not present in the groupchat.
bg: Вашето съобщение не е доставено, защото не присъствате в груповия чат.

en: A timeout happened while trying to retract your message.
bg: Изтече времето при опит за оттегляне на вашето съобщение.

en: Sorry, an error happened while running the command.
bg: Настъпи грешка, при опит за изпълнение на командата.

en: Check your browser's developer console for details.
bg: За детайли, проверете конзолата за разработчици на вашия браузър.

en: Error: couldn't find a groupchat participant based on your arguments
bg: Грешка: Не можах да открия участник в груповия чат, въз основа на зададените параметри

en: Error: found multiple groupchat participant based on your arguments
bg: Грешка: Намерени са множество участници в групов чат въз основа на вашите параметри

en: Error: the "%1$s" command takes two arguments, the user's nickname and optionally a reason.
bg: Грешка: Kомандата "%1$s" приема два аргумента – псевдоним на потребителя и причина (по желание).

en: Forbidden: you do not have the necessary affiliation in order to do that.
bg: Забранено: Нямате необходимата принадлежност, за да направите това.

en: Forbidden: you do not have the necessary role in order to do that.
bg: Забранено: нямате необходимата роля за да направите това.

en: You're not allowed to register yourself in this groupchat.
bg: Нямате право да се регистрирате в този групов чат.

en: You're not allowed to register in this groupchat because it's members-only.
bg: Нямате право да се регистрирате в този групов чат, защото е само за членове.

en: Topic set by %1$s
bg: Темата е зададена от %1$s

en: Topic cleared by %1$s
bg: Темата е премахната от %1$s

en: %1$s has entered the groupchat
bg: %1$s влезе в груповия чат

en: %1$s has left the groupchat
bg: %1$s напусна груповия чат

en: %1$s is now a moderator
bg: %1$s вече е модератор

en: %1$s is no longer a moderator
bg: %1$s вече не е модератор

en: %1$s has been given a voice
bg: Премахнато заглушаване на %1$s

en: %1$s has been muted
bg: %1$s беше заглушен

en: %1$s and %2$s
bg: %1$s и %2$s

en: %1$s are typing
bg: %1$s пишат

en: %1$s have stopped typing
bg: %1$s спря да пише

en: %1$s have gone away
bg: %1$s си отиде

en: %1$s have entered the groupchat
bg: %1$s се присъедини към груповия чат

en: %1$s have left the groupchat
bg: %1$s напусна груповия чат

en: %1$s are now moderators
bg: %1$s са вече модератори

en: %1$s are no longer moderators
bg: %1$s вече не са модератори

en: %1$s have been given voices
bg: Премахнато заглушаването на %1$s

en: %1$s have been muted
bg: %1$s беше заглушен

en: %1$s has been banned by %2$s
bg: Достъпът на %1$s е забранен от %2$s

en: %1$s has been banned
bg: Достъпът на %1$s е спрян

en: %1$s's nickname has changed
bg: Краткото име на %1$s се промени

en: %1$s has been kicked out by %2$s
bg: %1$s беше отстранен от %2$s

en: %1$s has been kicked out
bg: %1$s беше отстранен

en: %1$s has been removed because of an affiliation change
bg: %1$s беше премахнат заради промяна на принадлежност

en: %1$s has been removed for not being a member
bg: %1$s беше премахнат, защото не е член

en: %1$s is no longer an admin of this groupchat
bg: %1$s вече не е администратор на този групов чат

en: %1$s is no longer an owner of this groupchat
bg: %1$s вече не е собственик на този групов чат

en: %1$s is no longer banned from this groupchat
bg: %1$s вече не е отстранен от този групов чат

en: %1$s is no longer a member of this groupchat
bg: %1$s вече не е член на този групов чат

en: %1$s is now a member of this groupchat
bg: %1$s вече е член на този групов чат

en: %1$s is now an %2$s of this groupchat
bg: %1$s сега е %2$s на този групов чат

en: The nickname you chose is reserved or currently in use, please choose a different one.
bg: Псевдонимът е запазен или се използва в момента. Моля, изберете друг.

en: Password incorrect
bg: Неправилна парола

en: You are not on the member list of this groupchat.
bg: Не сте в списъка с членове на този групов чат.

en: You are not allowed to create new groupchats.
bg: Нямате права за създаване на нови групови чатове.

en: Your nickname doesn't conform to this groupchat's policies.
bg: Псевдонимът Ви не отговаря на политиките на този групов чат.

en: This groupchat does not (yet) exist.
bg: Този групов чат (все още) не съществува.

en: This groupchat has reached its maximum number of participants.
bg: Този групов чат е достигнал максималния брой участници.

en: Remote server not found
bg: Отдалеченият сървър не е намерен

en: You're not allowed to enter this groupchat
bg: Нямате право да влизате в този групов чат

en: An error happened while trying to enter this groupchat
bg: Възникна грешка при опит за влизане в този групов чат

en: %1$s has gone offline
bg: %1$s е офлайн

en: %1$s is busy
bg: %1$s са заети

en: %1$s is online
bg: %1$s е офлайн

en: This groupchat is not anonymous
bg: Този групов чат не е анонимен

en: This groupchat now shows unavailable members
bg: Този групов чат вече показва недостъпните участници

en: This groupchat does not show unavailable members
bg: Този групов чат не показва недостъпнте участници

en: The groupchat configuration has changed
bg: Настройката на груповия чат е променена

en: Groupchat logging is now enabled
bg: Хронологията в груповия чат е включена

en: Groupchat logging is now disabled
bg: Хронологията в груповия чат е изключена

en: This groupchat is now no longer anonymous
bg: Този групов чат вече не е анонимен

en: This groupchat is now semi-anonymous
bg: Този групов чат вече е полуанонимен

en: This groupchat is now fully-anonymous
bg: Този групов чат вече е напълно анонимен

en: A new groupchat has been created
bg: Създаден е нов групов чат

note: XXX: Note the triple underscore function and not double underscore.
en: Your nickname has been automatically set to %1$s
bg: Вашето кратко име беше автоматично установено на %1$s

en: You have been banned from this groupchat
bg: Достъпът Ви до този групов чат е забранен

note: XXX: Note the triple underscore function and not double underscore.
en: Your nickname has been changed to %1$s
bg: Краткото ви име беше променено на %1$s

en: You have been kicked from this groupchat
bg: Вие бяхте отстранени от този групов чат

en: You have been removed from this groupchat because of an affiliation change
bg: Бяхте премахнати от този групов чат поради промяна в принадлежността

en: You have been removed from this groupchat because it has changed to members-only and you're not a member
bg: Бяхте премахнати от този групов чат, защото е променен само за членове, а Вие не сте член

en: You have been removed from this groupchat because the service hosting it is being shut down
bg: Бяхте премахнати от този групов чат, защото услугата е спряна

en: You have exited this groupchat due to a technical problem
bg: Иалязохте от този групов чат заради технически проблем

en: Timeout Error
bg: Грешка - времето изтече

en: The server did not return your bookmarks within the allowed time. You can reload the page to request them again.
bg: Сървърът не успя да върне списъка с отметки, в рамките на допустимото време. Можете да презаредите страницата, за да опитате отново.

en: You are blocked from sending messages.
bg: Блокирани са права Ви за изпращане на съобщения.

en: A timeout occurred
bg: Времето изтече

en: Timeout while trying to fetch archived messages.
bg: Времето изтече, при опит за извличане на архивирани съобщения.

en: Sorry, an error occurred while trying to add %1$s as a contact.
bg: Възникна грешка при опит за добавяне на %1$s като контакт.

en: This client does not allow presence subscriptions
bg: Този клиент не допуска абонаменти за присъствие

en: me
bg: аз

en: Unsaved contacts
bg: Незапазени контакти

en: My contacts
bg: Моите познати

en: Pending contacts
bg: Изчакващи потвърждение познати

en: Contact requests
bg: Заявки за познанство

en: Ungrouped
bg: Негрупирани

en: New messages
bg: Нови съобщения

en: Menu
bg: Меню

en: Click to set a new picture
bg: Кликнете за нова снимка

en: Clear picture
bg: Премахни изображение

en: Older versions
bg: По-стари версии

en: No older versions found
bg: Не са намерени по-стари версии

en: Current version
bg: Текуща версия

en: Offline
bg: Изключен(а)

en: Unavailable
bg: Недостъпен

en: Extended Away
bg: Дълго отсъстващ(а)

note: * * @param {import('../modals/profile').default} el harmony default export
en: Away
bg: Отсъстващ(а)

en: Do not disturb
bg: Не безпокой

en: Chatty
bg: Приказлив

en: Online
bg: Включен(а)

en: Close
bg: Затвори

en: Confirm
bg: Потвърди

en: Cancel
bg: Отменяне

en: Converse logo
bg: Converse лого

en: Execute
bg: Изпълни

en: Previous
bg: Предишен

en: Next
bg: Следващ

en: Complete
bg: Завършен

en: The profile picture of %1$s
bg: Профилната снимка на %1$s

en: Add to Contacts
bg: Добави в контакти

en: Nickname
bg: Кратко име

en: XMPP Address
bg: XMPP адрес

note: harmony default export
en: Affiliation
bg: Принадлежност

en: Role
bg: Роля

en: Hats
bg: Шапки

en: Occupant Id
bg: ID на ползвателя

en: Affiliation changed
bg: Принадлежността е променена

en: role changed
bg: ролята е променена

en: Moderators are privileged users who can change the roles of other users (except those with admin or owner affiliations.
bg: Модераторите са привилегировани потребители, които могат да променят ролите на други потребители (с изключение на тези с права на администратор или собственик).

en: The default role, implies that you can read and write messages.
bg: Ролята по подразбиране означава, че можете да четете и пишете съобщения.

en: Visitors aren't allowed to write messages in a moderated multi-user chat.
bg: На посетителите не е позволено да пишат съобщения в модериран чат с много потребители.

en: Owner is the highest affiliation. Owners can modify roles and affiliations of all other users.
bg: Собственик е най-висшата принадлежност. Собствениците могат да променят ролите и принадлежността на всички останали потребители.

en: Admin is the 2nd highest affiliation. Admins can modify roles and affiliations of all other users except owners.
bg: Администратор е вторият по големина член. Администраторите могат да променят ролите и принадлежността на всички останали потребители с изключение на собствениците.

en: To ban a user, you give them the affiliation of "outcast".
bg: За да забраните достъпа на потребител, трябва да му дадете принадлежност "отхвърлен".

en: No users with that affiliation found.
bg: Не са намерени потребители с тази принадлежност.

en: No users with that role found.
bg: Не са намерени потребители с тази принадлежност.

en: Type here to filter the search results
bg: Въведете тук, за да филтрирате резултатите от търсенето

en: Show users
bg: Покажи потребители

en: Roles are assigned to users to grant or deny them certain abilities in a multi-user chat. They're assigned either explicitly or implicitly as part of an affiliation. A role that's not due to an affiliation, is only valid for the duration of the user's session.
bg: На потребителите се присвояват роли, за да им се предоставят или отказват определени способности в чат с много потребители. Те се присвояват изрично или имплицитно като част от принадлежност. Роля, която не се дължи на принадлежност, е валидна само за продължителността на сесията на потребителя.

en: An affiliation is a long-lived entitlement which typically implies a certain role and which grants privileges and responsibilities. For example admins and owners automatically have the moderator role.
bg: Принадлежността е дълготрайно право, което обикновено предполага определена роля и което предоставя привилегии и отговорности. Например администраторите и собствениците автоматично имат ролята на модератор.

en: Role changed
bg: Ролята е променена

en: Moderator Tools
bg: Инструменти за модератор

en: Invitation to a groupchat
bg: Покана за групов чат

en: %1$s has invited you to join the groupchat "%2$s"
bg: %1$s Ви покани да се присъедините към груповия чат "%2$s“

en: %1$s has invited you to join the groupchat "%2$s", and left the following reason: "%3$s"
bg: %1$s Ви покани да се присъедините към групов чат: "%2$s", и посочи следната причина: "%3$s"

en: Are you sure you want to destroy this groupchat?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да унищожите този групов чат?

en: Please enter the XMPP address of this groupchat to confirm
bg: Моля, въведете XMPP адреса на този групов чат, за да потвърдите

en: Optional reason for destroying this groupchat
bg: Причина за унищожаване на този групов чат (по желание)

en: Reason
bg: Причина

en: Optional XMPP address for a new groupchat that replaces this one
bg: XMPP адрес за нов групов чат, който замества този (по желание)

en: Couldn't find a participant with that nickname. They might have left the groupchat.
bg: Не можах да намеря участник с този псевдоним. Може да са напуснали груповия чат.

note: e.g. Your nickname is "coolguy69"
en: Your nickname is "%1$s"
bg: Вашият псевдоним е "%1$s"

en: Error: invalid number of arguments
bg: Грешка: невалиден брой аргументи

note: * * @param {AdHocCommands} el harmony default export
en: On which entity do you want to run commands?
bg: Върху кой обект искате да изпълнявате команди?

en: Certain XMPP services and entities allow privileged users to execute ad-hoc commands on them.
bg: Определени XMPP услуги и обекти позволяват на привилегированите потребители да изпълняват ad-hoc команди върху тях.

en: Commands found
bg: Намерени команди

en: List available commands
bg: Покажи наличните команди

en: No commands found
bg: Няма намерени команди

en: Sorry, an error occurred while looking for commands on that entity.
bg: Възникна грешка при търсене на команди за този обект.

en: The specified entity doesn't support ad-hoc commands
bg: Посоченият обект не поддържа ad-hoc команди

en: An error occurred while trying to fetch the command form
bg: Възникна грешка при опит за извличане на командната форма

en: Sorry, an error occurred while trying to execute the command. See the developer console for details
bg: Възникна грешка при опит за изпълнение на командата. Вижте конзолата за разработчици за подробности

en: Executing
bg: Изпълняване

en: Completed
bg: Завършено

en: An error occurred while trying to cancel the command. See the developer console for details
bg: Възникна грешка при опит за отмяна на командата. Вижте конзолата за разработчици за подробности

en: Error: unexpected result
bg: Грешка: неочакван резултат

en: Are you sure you want to remove the bookmark "%1$s"?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да премахнете "%1$s" от списъка с отметки?

en: Unbookmark this groupchat
bg: Премахване на този групов чат от списъка с отметки

en: Click to open this groupchat
bg: Кликнете, за да отворите този групов чат

note: * * @param {import('../bookmarks-list').default} el harmony default export * @param {import('shared/components/list-filter').default} el * @param {ListFilter} el
en: Filter
bg: Подбор

en: Bookmarks
bg: Отметки

en: Bookmark for "%1$s"
bg: Отметки за "%1$s"

en: Would you like this groupchat to be automatically joined upon startup?
bg: Желаете ли този групов чат да се присъединява автоматично при стартиране?

en: Remove
bg: Премахни

en: Name
bg: Име

en: What should your nickname for this groupchat be?
bg: Какъв да бъде псевдонимът Ви за този групов чат?

en: Password (for a protected groupchat)
bg: Парола (за защитен групов чат)

en: If the groupchat requires a password to enter, you can save it here. Note this is not intended to be a secure storage.
bg: Ако груповият чат изисква парола за въвеждане, можете да я запишете тук. Имайте предвид, че това не е предназначено да бъде защитено хранилище.

en: Update
bg: Актуализирай

en: Save
bg: Запис

en: Bookmark
bg: Отметка

en: You have an unsent message which will be lost if you continue. Are you sure?
bg: Имате неизпратено съобщение, което ще бъде изгубено ако продължите. Сигурни ли сте?

en: Be aware that other XMPP/Jabber clients (and servers) may not yet support retractions and that this message may not be removed everywhere.
bg: Имайте предвид, че други XMPP/Jabber клиенти (и сървъри) може все още да не поддържат премахване и че това съобщение може да не бъде премахнато навсякъде.

en: Are you sure you want to retract this message?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да премахнете това съобщение?

en: A timeout occurred while trying to retract the message
bg: Грешка: Времето изтече, при опит за премахване на съобщението

en: Error
bg: Грешка

en: Sorry, you're not allowed to retract this message.
bg: Нямате право да премахнете това съобщение.

en: You are about to retract this message.
bg: На път сте да премахнете това съобщение.

en: You may optionally include a message, explaining the reason for the retraction.
bg: По желание можете да включите съобщение, обясняващо причината за премахването.

en: Message Retraction
bg: Премахване на съобщение

en: Optional reason
bg: Причина (по желание)

en: Sorry, you're not allowed to retract this message
bg: Нямате право да премахнете това съобщение

en: Show media
bg: Покажи медия

en: Hide media
bg: Скрий медия

note: * @type {MessageActionAttributes}
en: Cancel Editing
bg: Откажи редактиране

en: Edit
bg: Редактирай

en: Retract
bg: Премахни

en: Copy
bg: Копирай

en: Quote
bg: Цитирай

en: Image:
bg: Изображение:

en: Message versions
bg: Версии на съобщение

en: Are you sure you want to remove this contact?
bg: Сигурни ли сте, че искате да премахнете този познат?

en: Sorry, an error occurred while trying to remove %1$s as a contact
bg: Възникна грешка при опит за премахване на %1$s като контакт

en: Remove and decline contact request
bg: Премахване и отхвърляне на заявка за контакт

en: Are you sure you want to decline the contact request from %1$s?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да отхвърлите заявката за контакт от %1$s?

en: Also block this user from sending you further messages
bg: Също така блокирай потребител да не изпраща повече съобщения

en: Contact request declined and user blocked
bg: Заявката за контакт е отхвърлена и потребителят е блокиран

en: Contact request declined
bg: Заявката за контакт е отхвърлена

en: Do you want to block this contact, so they cannot send you messages?
bg: Желаете ли да блокирате този контакт, за да не може да ви изпраща съобщения?

en: Sorry, an error occurred while trying to block %1$s
bg: Възникна грешка при опит за блокиране на %1$s

en: Do you want to unblock this contact, so they can send you messages?
bg: Желаете ли да отблокирате този контакт, за да може да ви изпраща съобщения?

en: Sorry, an error occurred while trying to unblock %1$s
bg: Възникна грешка при опит за отблокиране на %1$s

en: Neither of you receive presence updates
bg: Никой от вас не получава актуализации за присъствие

en: Only you receive presence updates
bg: Само Вие получавате актуализации за присъствие

en: Only they receive presence updates
bg: Само те получават актуализации за присъствие

en: Both of you receive presence updates
bg: И двамата получавате актуализации за присъствие

en: Remove from blocklist
bg: Премахване от списъка с блокирани

en: Add to blocklist
bg: Добави в списъка с блокирани

en: Add as contact
bg: Добави като контакт

en: Remove as contact
bg: Премахване като контакт

en: Accept
bg: Приемам

en: Decline
bg: Отхвърли

en: Email
bg: Имейл

en: Full Name
bg: Пълно име

en: URL
bg: URL адрес

en: Groups
bg: Групи

en: Use commas to separate multiple values
bg: Използвйте запетаи за разделяне на множество стойности

en: Profile
bg: Профил

en: Presence
bg: Присъствие

en: Contact Request
bg: Заявки за добавяне на контакт

en: Uploading file:
bg: Качване на файл:

en: Retry
bg: Повторен опит

en: This message has been edited
bg: Това съобщение е редактирано

note: * * @param {import('../message').default} el harmony default export
en: Show more
bg: Покажи повече

en: Show less
bg: Покажи по-малко

en: Message delivery failed.
bg: Доставката на съобщението се провали.

en: A moderator
bg: Модератор

en: %1$s has removed a message
bg: %1$s премахна съобщение

en: You have removed a message
bg: Премахнахте съобщение

en: Search results
bg: Резултати от търсенето

en: Search
bg: Търсене

en: Insert emojis
bg: Вмъкване на емотикони

note: harmony default export
en: Message characters remaining
bg: Оставащи знаци в съобщението

en: Send the message
bg: Изпрати съобщението

en: Start a call
bg: Обаждане

en: Choose a file to send
bg: Изберете файл за изпращане

en: Click to write as a normal (non-spoiler) message
bg: Натиснете за писане на нормално (неакордеонно) съобщение

en: Click to write your message as a spoiler
bg: Натиснете, за да пишете съобщение, разгъващо се като акордеон

en: The User's Profile Image
bg: Изображението за профила на потребителя

en: Details
bg: Детайли

en: See more information about this person
bg: Повече информация за този човек

en: Unblock user
bg: Отблокирай потребител

en: Are you sure you want to unblock this user?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да отблокирате този потребител?

en: Unblock this user
bg: Отблокирайте потребителя

en: Allow this user to send you messages
bg: Позволете на потребителя да Ви изпраща съобщения

en: Block user
bg: Блокирай портебителя

en: Are you sure you want to prevent %1$s from contacting you further?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да предотвратите по-нататъшно свързване с %1$s?

en: Block this user
bg: Блокирай потребителя

en: Prevent this user from sending you any further messages
bg: Съобщения от този потребител, повече да не ми бъдат изпращани

en: Close and end this conversation
bg: Затвори и прекрати този разговор

note: harmony default export * * @param {import('../bottom-panel').default} el * @param {import('../occupant-bottom-panel').default} el
en: You have unread messages
bg: Имате непрочетени съобщения

en: Are you sure you want to clear the messages from this conversation?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да изчистите съобщенията от този разговор?

en: Hidden message
bg: Скрито съобщение

en: Message
bg: Съобщение

en: Optional hint
bg: Подсказка (по желание)

en: Sorry, the connection has been lost, and your message could not be sent
bg: За съжаление връзката е прекъсната и съобщението не може да бъде изпратено

en: Remove messages
bg: Премахване на съобщения

en: Close this chat
bg: Затвори този чат

en: Write in the third person
bg: Писане от трето лице

en: Show this menu
bg: Показване на това меню

en: Please enter a valid XMPP address
bg: Моля въведете действителен XMPP адрес

en: A big thank you to our sponsors 🙏
bg: Големи благодарности на нашите спонсори 🙏

en: To improve performance, we cache your data in this browser. Uncheck this box if this is a public computer or if you want your data to be deleted when you log out. It's important that you explicitly log out, otherwise not all cached data might be deleted. Please note, when using an untrusted device, OMEMO encryption is NOT available.
bg: С цел подобяване на производителността, данните се кешират в браузъра. Премахнете отметката от това поле, ако използвате обществен компютър или ако искате данните да бъдат изтрити, след като приключите. Важно е да излезете от профила, в противен случай не всички кеширани данни може да бъдат изтрити. Моля, имайте предвид, че когато използвате ненадеждно (обществено) устройство, OMEMO криптиране НЕ е налично.

en: This is a trusted device
bg: Това е надеждно устройство

en: Info
bg: Информация

en: Connection URL
bg: URL адрес на връзката

en: HTTP or websocket URL that is used to connect to your XMPP server
bg: HTTP или websocket URL адрес, който се използва за свързване към XMPP сървъра

en: e.g. wss://example.org/xmpp-websocket
bg: Например: wss://example.org/xmpp-websocket

en: Password
bg: Парола

en: Log in
bg: Вход

en: Username
bg: Потребителско име

en: user@domain
bg: потребител@област

en: Disconnected
bg: Прекъснат

en: Click here to log in anonymously
bg: Натиснете тук, за да влезете анонимно

en: Chat
bg: Чат

en: About Converse
bg: Относно Converse

en: Show details about this chat client
bg: Подробности за този чат клиент

en: Discover Services
bg: Открий услуги

en: Inspect
bg: Инспектирай

en: Service
bg: Услуга

en: Identities
bg: Идентичности

en: Type
bg: Тип

en: Category
bg: Категория

en: Items
bg: Елементи

en: Features
bg: Свойства

en: No service found with that XMPP address
bg: Не е намерена услуга с този XMPP адрес

en: Error: %1$s
bg: Грешка: %1$s

en: Close these announcements
bg: Затвори тези съобщения

en: Click to open this server message
bg: Кликнете, за да отворите това сървърно съобщение

en: Announcements
bg: Съобщения

en: Click to load missing messages
bg: Кликнете, за да заредите липсващите съобщения

en: Minimize
bg: Минимизиране

en: Minimize this chat
bg: Минимизирай този чат

en: Minimize this groupchat
bg: Минимизирай този групов чат

en: hidden
bg: скрит

note: * * @param {import('../minimized-chat').default} el harmony default export
en: Click to restore this chat
bg: Натисне за възстановяване на този разговор

note: * * @param {import('../affiliation-form').default} el harmony default export
en: Change affiliation
bg: Промени принадлежност

en: New affiliation
bg: Нова принадлежност

en: Timeout error while trying to set the affiliation
bg: Грешка: Времето за изчакване при опит за задаване на принадлежност изтече

en: Sorry, you're not allowed to make that change
bg: Нямате право да направите тази промяна

en: Sorry, something went wrong while trying to set the affiliation
bg: Нещо се обърка при опит за задаване на принадлежност

note: * * @param {import('../role-form').default} el harmony default export
en: Change role
bg: Промени роля

en: New Role
bg: Нова роля

en: You're not allowed to make that change
bg: Нямате право да правите тази промяна

en: Sorry, something went wrong while trying to set the role
bg: Нещо се обърка при опит за задаване на ролята

en: Change nickname
bg: Промени псевдоним

en: Enter groupchat
bg: Влизане в групов чат

en: Choose a nickname to enter
bg: Изберете псевдоним за влизане

en: Please choose your nickname
bg: Моля изберете си кратко име

en: You're not allowed to send messages in this room
bg: Нямате право да изпращате съобщения в тази стая

note: harmony default export
en: Invite
bg: Поканване

en: Optional reason for the invitation
bg: Причина за поканата (по желание)

en: Invite someone to this groupchat
bg: Поканете някого в този групов чат

note: * @param {MUCOccupant} o
en: Click to mention %1$s in your message.
bg: Натиснете за да споменете %1$s в съобщението си.

en: Owner
bg: Собственик

en: Admin
bg: Администратор

en: Member
bg: Член

en: Moderator
bg: Модератор

en: Visitor
bg: Посетител

en: This user is a moderator.
bg: Този потребител е модератор.

en: This user can send messages in this groupchat.
bg: Потребителят може да изпраща съобщения в този групов чат.

en: This user can NOT send messages in this groupchat.
bg: Потребителят НЕ може да изпраща съобщения в този групов чат.

en: This user is not currently in this groupchat and can't receive messages.
bg: В момента, този потребител не е груповия чат и не може да получава съобщения.

en: Invite this user to join this groupchat
bg: Поканете потребителя да се присъедини към груповия чат

en: Open a one-on-one chat with this user
bg: Отворете директен чат с този потребител

en: Open Chat
bg: Отвори чат

en: Success
bg: Успешно

en: The user has been invited to join this groupchat
bg: Потребителят е поканен да се присъедини към този групов чат

en: Filter by name
bg: Филтрирай по име

en: Filter by status
bg: Филтриране по статус

en: Any
bg: Произволно

en: Busy
bg: Зает(а)

note: * * @param {import('../occupants').default} el harmony default export
en: Participant
bg: Участник

en: Participants
bg: Участници

en: Hide
bg: Скрий

en: Show filter
bg: Покажи филтър

en: Hide filter
bg: Скрий филтър

en: Invite someone
bg: Поканете някокго

en: Invite someone to join this groupchat
bg: Поканете някого да се присъедини към този групов чат

en: No participant data found
bg: Не са намерени данни за участници

en: Show details
bg: Покажи детайли

en: Change user's affiliation to admin
bg: Промяна на ролята на потребителя на администратор

en: Ban user by changing their affiliation to outcast
bg: Забранете достъпа потребител чрез промяна на принадлежността му към отхвърлен

en: Clear the chat area
bg: Изчисти чата

en: Close this groupchat
bg: Затвори този групов чат

en: Change user role to participant
bg: Променяне на ролята на потребителя на участник

en: Remove this groupchat
bg: Премахни този групов чат

en: Kick user from groupchat
bg: Отстрани потребителя от груповия чат

en: Write in 3rd person
bg: Писане от трето лице

en: Grant membership to a user
bg: Даване на членство на потребител

en: Opens up the moderator tools GUI
bg: Отваря интерфейс с инструментите за модериране

en: Remove user's ability to post messages
bg: Премахване на възможността на потребителя да публикува съобщения

en: Change your nickname
bg: Промяна на краткото ви име

en: Grant moderator role to user
bg: Даване на роля модератор на потребителя

en: Grant ownership of this groupchat
bg: Предоставяне на собственост върху този групов чат

en: Register your nickname
bg: Регистрирайте псевдонима си

en: Revoke the user's current affiliation
bg: Отмени текущата принадлежност на потребителя

en: Set groupchat subject
bg: Задайте тема за груповия чат

en: Set groupchat subject (alias for /subject)
bg: Задайте тема на груповия чат (псевдоним за /subject)

en: Allow muted user to post messages
bg: Позволяване на заглушен потребител да публикува съобщения

en: The conversation has moved to a new address. Click the link below to enter.
bg: Разговорът се премести на нов адрес. Кликнете върху връзката по-долу, за вход.

note: harmony default export
en: This groupchat no longer exists
bg: Този групов чат вече не съществува

en: The following reason was given: "%1$s"
bg: Причина: "%1$s"

en: This action was done by %1$s.
bg: Това действие беше извършено от %1$s.

en: The reason given is: "%1$s".
bg: Дадената причина е: „%1$s“.

en: Loading configuration form
bg: Зареждане на форма за конфигурация

en: Configure %1$s
bg: Конфигуриране %1$s

en: Sorry, an error occurred while trying to submit the config form.
bg: Възникна грешка, при опит за изпращане на формата за конфигурация.

en: Sorry, an error happened while trying to save the groupchat avatar.
bg: Съжалявам, но възникна грешка при опита за запазване на снимка на групов чат.

en: You can check your browser's developer console for any error output.
bg: Можете да проверите в конзолата за разработчици на браузъра, за проследяване на настъпили грешки.

en: Topic
bg: Тема

en: Topic author
bg: Автор на темата

en: XMPP address
bg: XMPP адрес

en: Message archiving
bg: Архивиране на съобщения

en: Messages are archived on the server
bg: Съобщенията се архивират на сървъра

en: Description
bg: Описание

en: Hidden
bg: Скрита

en: This groupchat is not publicly searchable
bg: Този групов чат не може да се търси публично

en: This groupchat is restricted to members only
bg: Този групов чат е ограничен само за членове

en: Members only
bg: Само за членове

en: Moderated
bg: Модерирана

en: Participants entering this groupchat need to request permission to write
bg: Участниците, влизащи в този групов чат, трябва да поискат разрешение за писане

en: This groupchat does not require a password upon entry
bg: Този групов чат не изисква парола при влизане

en: No password required
bg: Не се изисква парола

en: Not anonymous
bg: Не анонимна

en: All other groupchat participants can see your XMPP address
bg: Всички други участници в груповия чат могат да видят Вашия XMPP адрес

en: Not moderated
bg: Не модериран

en: Participants entering this groupchat can write right away
bg: Участниците, влизащи в този групов чат, могат да пишат веднага

en: Online users
bg: Онлайн потребители

en: Open
bg: Отворена

en: Anyone can join this groupchat
bg: Всеки може да се присъедини към този групов чат

en: This groupchat requires a password before entry
bg: Този групов чат изисква парола преди влизане

en: Password protected
bg: Защитена с парола

en: Persistent
bg: Постоянна

en: This groupchat persists even if it's unoccupied
bg: Този групов чат ще продължаи да съществува, дори без участници

en: Public
bg: Обществена

en: This groupchat is publicly searchable
bg: Този групов чат може да се търси публично

en: Semi-anonymous
bg: Полуанонимна

en: Only moderators can see your XMPP address
bg: Само модераторите могат да видят вашия XMPP адрес

en: Temporary
bg: Временна

en: This groupchat will disappear once the last person leaves
bg: Този групов чат ще изчезне, щом последният участник го напусне

en: Groupchat info
bg: Информация за групов чат

en: Hide the groupchat topic
bg: Скрий темата на груповия чат

en: Show more information on this groupchat
bg: Покажи повече информация в този групов чат

en: Show more information about this groupchat
bg: Покажи повече информация за този групов чат

en: Configure
bg: Конфигуриране

en: Configure this groupchat
bg: Конфигурирай този групов чат

en: Change the nickname you're using in this groupchat
bg: Променете псевдонима, който използвате в този групов чат

en: Show topic
bg: Покажи темата

en: Hide topic
bg: Скрий на темата

en: Show the topic message in the heading
bg: Покажи съобщението за тема в заглавието

en: Hide the topic in the heading
bg: Скрий темата в заглавието

en: Show participants
bg: Покажи участниците

en: Hide participants
bg: Скриване на участниците

en: Show the groupchat participants
bg: Покажи участниците в груповия чат

en: Hide the groupchat participants
bg: Скрий участниците в груповия чат

en: Moderate
bg: Модерирай

en: Moderate this groupchat
bg: Модерирай този групов чат

en: Destroy
bg: Унищожи

en: Leave
bg: Напускане

en: Leave and close this groupchat
bg: Напускане и затворете този групов чат

en: Are you sure you want to leave this groupchat?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да напуснете този групов чат?

note: harmony default export
en: This groupchat requires a password
bg: Този групов чат изисква парола

en: Password:
bg: Парола:

note: harmony default export
en: Submit
bg: Изпращане

en: has gone offline
bg: се изключи

en: has gone away
bg: се е махнал(а)

en: is busy
bg: е зает(а)

en: has come online
bg: се включи

note: workaround for Prosody which doesn't give type "headline"
en: Notification from %1$s
bg: Известие от %1$s

en: %1$s says
bg: %1$s казва

en: wants to be your contact
bg: иска да се свърже с вас

en: The new passwords must match
bg: Новата парола трябва да съвпада

en: New password
bg: Нова парола

en: Confirm new password
bg: Потвърдете новата парола

en: Timeout error
bg: Грешка: Времето изтече

en: Your server does not support password reset
bg: Вашият сървър не поддържа повторно задаване на парола

en: Your server responded with an unknown error, check the console for details
bg: Вашият сървър отговори с неизвестна грешка, проверете конзолата за подробности

en: Timeout error while trying to set your password
bg: Грешка: Времето изтече, при опит да зададете парола

en: Your server does not allow password reset
bg: Вашият сървър не позволява повторно задаване на парола

en: You are not allowed to change your password
bg: Нямате право да променяте паролата си

en: Your new password has been set
bg: Вашата нова парола е зададена

note: * * @param {import('../modals/profile').default} el harmony default export
en: Log out
bg: Излизане

en: online
bg: включен(а)

en: busy
bg: зает(а)

en: away for long
bg: продължително отсъстващ(а)

en: away
bg: отсъстващ(а)

en: offline
bg: изключен(а)

en: Set status
bg: Задаване на статус

en: Away for long
bg: Продължително отсъствие

en: Personal status message
bg: Съобщение за лично състояние

en: Clear status message
bg: Изчисти съобщението за статус

en: Save and close
bg: Запази и затвори

en: Use commas to separate multiple roles. Your roles are shown next to your name on your chat messages.
bg: Използвайте запетаи, за да разделите няколко роли. Ролите се показват до Вашето името в чат съобщенията.

en: Status
bg: Статус

en: Reset Password
bg: Нулиране на парола

en: Your Profile
bg: Профил

en: Sorry, an error happened while trying to save your profile data.
bg: Възникна грешка при опит за запазване на данните от Вашия профил.

en: Profile updated successfully
bg: Профилът е актуализиран успешно

en: Status updated
bg: Статусът е актуализиран

en: Are you sure you want to log out?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да излезете?

en: About
bg: Относно

en: Commands
bg: Команди

en: Services
bg: Услуги

en: %1$s Open Source %2$s XMPP chat client brought to you by %3$s Opkode %2$s
bg: %1$s На основата на отворен код %2$s XMPP чат клиент, предоставен от %3$s Opkode %2$s

en: %1$s Translate %2$s it into your own language
bg: %1$s Преведете го %2$s на собствения си език

en: Settings
bg: Настройки

en: I am %1$s
bg: Аз съм %1$s

en: Update your profile
bg: Актуализирайте профила си

en: Click to change your chat status
bg: Натиснете, за да промените състоянието си за разговор

note: harmony default export
en: Download file "%1$s"
bg: Изтегли файл "%1$s"

en: Sorry, we're unable to send an encrypted message because %1$s requires you to be subscribed to their presence in order to see their OMEMO information
bg: Не можем да изпратим криптирано съобщение, тъй като %1$s изисква да сте абонирани за тяхното присъствие, за да видите OMEMO информацията

en: Sorry, we're unable to send an encrypted message because the remote server for %1$s could not be found
bg: За съжаление не можем да изпратим криптирано съобщение, защото отдалеченият сървър за %1$s не може да бъде намерен

en: Unable to send an encrypted message due to an unexpected error.
bg: Не може да се изпрати криптирано съобщение поради неочаквана грешка.

en: This is an OMEMO encrypted message which your client doesn’t seem to support. Find more information on https://conversations.im/omemo
bg: Това е OMEMO криптирано съобщение, което вашият клиент изглежда не поддържа. Повече информация на https://conversations.im/omemo

en: Error: could not decrypt a received encrypted file, because it could not be downloaded
bg: Грешка: Файлът не може да се декриптира, защото не може да бъде изтеглен

en: Sorry, could not decrypt a received OMEMO message because we don't have the XMPP address for that user.
bg: Не можахме да декриптираме OMEMO съобщението, защото нямаме XMPP адреса на този потребител.

en: Sorry, could not decrypt a received OMEMO message due to an error.
bg: Не можахме да декриптираме OMEMO съобщението поради грешка.

en: %1$s doesn't appear to have a client that supports OMEMO. Encrypted chat will no longer be possible in this grouchat.
bg: %1$s изглежда няма клиент, който да поддържа OMEMO. Криптирането в този групов чат вече няма да бъде възможно .

en: Cannot use end-to-end encryption in this groupchat, either the groupchat has some anonymity or not all participants support OMEMO.
bg: Не може да се използва криптиране от край до край в този групов чат, или груповият чат има известна анонимност, или не всички участници поддържат OMEMO.

en: Cannot use end-to-end encryption because %1$s uses a client that doesn't support OMEMO.
bg: Не може да се използва криптиране от край до край, защото %1$s използва клиент, който не поддържа OMEMO.

en: Messages are being sent in plaintext
bg: Съобщенията се изпращат като четим текст

en: Messages are sent encrypted
bg: Съобщенията се изпращат криптирани

en: This groupchat needs to be members-only and non-anonymous in order to support OMEMO encrypted messages
bg: Този групов чат трябва да бъде само за членове и да не е анонимен, за да поддържа OMEMO криптиране на съобщенията

en: OMEMO encryption is not supported
bg: OMEMO криптирането не се поддържа

en: Sorry, no devices found to which we can send an OMEMO encrypted message.
bg: Не са намерени устройства, на които можем да изпратим OMEMO криптирано съобщение.

en: Trusted
bg: Доверен

en: Untrusted
bg: Недоверен

en: Choose which devices you trust for OMEMO encrypted communication
bg: Изберете доверени устройства за OMEMO криптирана комуникация

note: * * @param {import('../fingerprints').Fingerprints} el harmony default export
en: OMEMO Fingerprints
bg: OMEMO отпечатъци

en: No OMEMO-enabled devices found
bg: Не са открити OMEMO активирани устройства

en: Checkbox for selecting the following fingerprint
bg: Маркирайте за избор на съответния пръстов отпечатък

en: Device without a fingerprint
bg: Устройство без отпечатък

en: Checkbox for selecting the following device
bg: Маркирайте за избор на съответното устройство

en: Other OMEMO-enabled devices
bg: Други OMEMO активирани устройства

en: Checkbox to select fingerprints of all other OMEMO devices
bg: Маркирайте, за да изберете отпечатъците на всички други OMEMO устройства

en: Remove checked devices and close
bg: Премахни маркираните устройства и затвори

en: Select all
bg: Избери всички

en: This device's OMEMO fingerprint
bg: OMEMO пръстовия отпечатък на това устройство

en: Generate new keys and fingerprint
bg: Генерирай нови ключове и отпечатък

en: Sorry, an error occurred while trying to remove the devices.
bg: Възникна грешка при опит за премахване на устройствата.

en: Are you sure you want to generate new OMEMO keys? This will remove your old keys and all previously encrypted messages will no longer be decryptable on this device.
bg: Сигурни ли сте, че желаете да генерирате нови OMEMO ключове? Това ще премахне старите ключове и всички предишни криптирани съобщения вече няма да могат да се декриптират на това устройство.

note: harmony default export
en: Already have a chat account?
bg: Вече имате чат профил?

en: Go back to login
bg: Върнете се към вход

note: * * @param {import('../form').default} el harmony default export
en: Choose a different provider
bg: Избиране на друг доставчик

en: Account Registration:
bg: Регистрация на профил:

en: Register
bg: Регистриране

en: Tip: A list of public XMPP providers is available
bg: Съвет: Наличен е списък на XMPP доставчици за обществен достъп

en: here
bg: тук

en: Fetch registration form
bg: Изтегляне на форумляр за записване

en: Create your account
bg: Създаване на допуска ви

en: Please enter the XMPP provider to register with:
bg: Моля въведете XMPP доставчик, при който да се запишете:

en: Sorry, we're unable to connect to your chosen provider.
bg: Извинете, не можем да се свържем с избрания от вас доставчик.

en: Sorry, the given provider does not support in band account registration. Please try with a different provider.
bg: Доставчик не поддържа директна регистрация на профил. Моля опитайте с друг доставчик.

en: Invalid connection URL, only HTTPS and WSS accepted
bg: Невалиден URL адрес за връзка, приемат се само HTTPS и WSS

en: Now logging you in
bg: Сега бивате вписани

en: Registered successfully
bg: Записани сте успешно

en: Registration failed.
bg: Регистрацията е неуспешна.

en: Please try a different username.
bg: Моля, опитайте с друго потребителско име.

en: The provider rejected your registration attempt. Please check the values you entered for correctness.
bg: Доставчикът отказа опита ви за записване. Моля проверете точността на данните, които въведохте.

en: Create an account
bg: Създаване на допуск

en: Don't have a chat account?
bg: Нямате допуск за разговори?

en:  e.g. conversejs.org
bg:  например conversejs.org

en: This field is required
bg: Това поле е задължително

note: * * @param {import('../add-muc.js').default} el harmony default export
en: Join
bg: Присъединяване

en: Groupchat name
bg: Име на групов чат

en: Groupchat name or address
bg: Име или адрес за групов чат

en: Enter a new Groupchat
bg: Влизане в новия групов чат

en: Invalid groupchat address, it cannot be empty.
bg: Невалиден адрес за групов чат. Не може да бъде празен.

en: Invalid groupchat address, a forward slash is not allowed.
bg: Невалиден адрес за групов чат. Наклонена черта не е разрешена.

en: Invalid groupchat address, more than one @ sign is not allowed.
bg: Невалиден адрес за групов чат. Повече от един знак @ не е разрешен.

en: Invalid groupchat address, it cannot start or end with an @ sign.
bg: Невалиден адрес за групов чат. Не може да започва или завършва със знак @.

en: No default groupchat service found. You'll need to specify the full address, for example room@conference.example.org
bg: Не е намерена услуга за групов чат по подразбиране. Ще трябва да посочите пълния адрес, например room@conference.example.org

en: Groupchat id is invalid.
bg: Идентификаторът за групов чат е невалиден.

note: harmony default export
en: Description:
bg: Описание:

en: Groupchat XMPP Address:
bg: Групов чат XMPP адрес:

en: Participants:
bg: Участници:

en: Features:
bg: Свойства:

en: Requires authentication
bg: Изисква удостоверяване

en: Requires an invitation
bg: Изисква покана

en: Non-anonymous
bg: Неанонимна

en: Permanent
bg: Постоянен

en: Unmoderated
bg: Немодерирана

en: Show groupchats
bg: Покажи групови чатове

en: Server address
bg: Сървър адрес

en: Query for Groupchats
bg: Заявка за групови чатове

en: Groupchats found
bg: Намерени са групови чатове

en: No groupchats found
bg: Няма намерени групови чатове

en: Leave this groupchat
bg: Напускане на този групов чат

en: Click to hide these rooms
bg: Кликнете за да скриете тези стаи

en: Click to toggle the list of open groupchats
bg: Кликнете, за скриване/показване списъка с отворени групови чатове

en: Groupchats
bg: Групови чатове

en: Query server
bg: Запитване към сървър

en: Add groupchat
bg: Добави групов чат

en: Are you sure you want to leave the groupchat %1$s?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да напуснете груповия чат %1$s?

en: This contact is busy
bg: Този познат е зает

en: This contact is online
bg: Този познат е включен

en: This contact is offline
bg: Този познат е изключен

en: This contact is unavailable
bg: Този познат не е на разположение

en: This contact is away for an extended period
bg: Този познат отсъства дълго време

en: This contact is away
bg: Този познат отсъства

en: Click to remove %1$s as a contact
bg: Натиснете за премахване на %1$s като познат

en: Click to show more details about %1$s
bg: Кликнете, за да видите повече подробности за %1$s

en: Click to chat with yourself
bg: Изберете, за да разговаряте със себе си

en: Click to chat with %1$s (XMPP address: %2$s)
bg: Кликнете, за чат с %1$s (XMPP адрес: %2$s)

en: Click to accept the contact request from %1$s (XMPP address: %2$s)
bg: Изберете, за да приемете заявката за контакт от %1$s (XMPP адрес: %2$s)

en: Click to decline the contact request from %1$s (XMPP address: %2$s)
bg: Изберете, за да отхвърлите заявката за контакт от %1$s (XMPP адрес: %2$s)

en: Accept as contact
bg: Приеми като контакт

en: Click to add %1$s as a contact
bg: Изберете, за да добавите %1$s като контакт

en: Save as contact
bg: Запази като контакт

note: * * @param {import('../add-contact.js').default} el harmony default export
en: Add
bg: Добавяне

en: Search name or XMPP address
bg: Търсене на име или XMPP адрес

en: Add a Contact
bg: Добави контакт

en: This contact has already been added
bg: Този контакт вече е бил добавен

en: Sorry, something went wrong while adding the contact
bg: Нещо се обърка при опит за добавяне на контакт

en: Contact added successfully
bg: Контактът е добавен успешно

en: Invalid value for the name and XMPP address. Please use the format "Name <username@example.org>".
bg: Невалидна стойност за име и XMPP адрес. Моля, използвайте следния формат "Име <username@example.org>".

en: Sorry, something went wrong while accepting the contact request
bg: Нещо се обърка, при опит за приемането на заявката за контакт

en: Successfully accepted the contact request
bg: Заявката за контакт е успешно приета

note: * * @param {import('../new-chat.js').default} el harmony default export
en: Start Chat
bg: Започни чат

en: Start a new chat
bg: Започни нов чат

en: Sorry, something went wrong
bg: Съжалявам, нещо се обърка

en: %1$s blocked users shown
bg: Показани са %1$s блокирани потребители

en: Unblock selected users
bg: Отблокирай избраните потребители

en: Filter blocked users
bg: Филтрирай блокираните потребители

en: clear
bg: изчисти

en: Select All
bg: Избери всички

en: No blocked XMPP addresses
bg: Няма блокирани XMPP адреси

en: Blocklist
bg: Списък с блокирани

en: Successfully unblocked %1$s XMPP addresses
bg: Успешно деблокирани %1$s XMPP адреси

en: Successfully unblocked one XMPP address
bg: Успешно отблокиран XMPP адрес

note: harmony default export
en: Click to hide these contacts
bg: Натиснете за скриване на тези познати

en: Filter by contact name
bg: Филтрирай по име на контакт

en: Filter by group name
bg: Филтриране по име на група

en: Unread
bg: Непрочетено

note: * * @param {import('../rosterview').default} el harmony default export
en: Contacts
bg: Познати

en: Click to toggle contacts
bg: Кликнете за показване/скриване на контактите

en: Add a contact
bg: Добавяне на познат

en: Show block list
bg: Покажи списък с блокирани

en: Re-sync contacts
bg: Повторна синхронизация на контакти
