Converse.js 0.4 - en to ca translation catalogue (628 entries)

en: Could not automatically determine a connection URL
ca: No s'ha pogut determinar automàticament una URL de connexió

en: An error occurred while connecting to the chat server.
ca: S'ha produït un error en connectar-se al servidor de xat.

en: Your XMPP address and/or password is incorrect. Please try again.
ca: La vostra adreça XMPP i/o contrasenya són incorrectes. Torneu-ho a provar.

en: We could not connect to %1$s, is your XMPP address correct?
ca: No ens hem pogut connectar a %1$s, és correcta l'adreça XMPP?

en: The XMPP server rejected the connection because of a policy violation
ca: El servidor XMPP ha rebutjat la connexió a causa d'una infracció de la directiva

en: The XMPP server did not offer a supported authentication mechanism
ca: El servidor XMPP no ha proporcionat cap mecanisme d'autenticació compatible

en: Undecryptable OMEMO message
ca: Missatge OMEMO indesxifrable

en: Sorry, could not determine upload URL.
ca: No s'ha pogut determinar URL de pujada.

en: Sorry, could not determine file upload URL.
ca: No s'ha pogut determinar URL de pujada d'arxius.

en: Sorry, could not succesfully upload your file. Your server’s response: "%1$s"
ca: No s'ha pogut carregar el vostre fitxer. La resposta del vostre servidor: "%1$s"

en: Sorry, could not succesfully upload your file.
ca: No s'ha pogut completar la pujada del vostre fitxer.

en: %1$s is typing
ca: %1$s està escrivint

en: %1$s has stopped typing
ca: %1$s ha deixat d'escriure

en: %1$s has gone away
ca: %1$s se n'ha anat

en: Sorry, looks like file upload is not supported by your server.
ca: El vostre servidor no permet pujar fitxers.

en: The size of your file, %1$s, exceeds the maximum allowed by your server.
ca: La mida del vostre fitxer, %1$s, excedeix la màxima permesa pel vostre servidor.

en: The size of your file, %1$s, exceeds the maximum allowed by your server, which is %2$s.
ca: La mida del vostre fitxer, %1$s, excedeix la màxima permesa pel vostre servidor, que és %2$s.

en: You're not allowed to retract your message.
ca: No teniu permís per retractar-vos del missatge.

en: Sorry, an error occurred while trying to retract your message.
ca: S'ha produït un error intentant retractar-vos del missatge.

en: You're not allowed to send a message.
ca: No teniu permís per enviar un missatge.

en: Sorry, an error occurred while trying to send your message.
ca: S'ha produït un error intentant enviar el vostre missatge.

en: Smileys and emotions
ca: Emoticones i emocions

en: People
ca: Gent

en: Activities
ca: Activitats

en: Travel
ca: Viatges

en: Objects
ca: Objectes

en: Animals and nature
ca: Animals i natura

en: Food and drink
ca: Aliments i begudes

en: Symbols
ca: Símbols

en: Flags
ca: Banderes

en: Stickers
ca: Enganxines

en: Your retraction was not delivered because you're not present in the groupchat.
ca: La vostra retractació no s'ha lliurat perquè no esteu present al grup.

en: Your message was not delivered because you weren't allowed to send it.
ca: El vostre missatge no s'ha lliurat perquè no teníeu permès enviar-lo.

en: Your message was not delivered because you're not present in the groupchat.
ca: El vostre missatge no s'ha lliurat perquè no esteu present al grup.

en: A timeout happened while trying to retract your message.
ca: Temps d'espera exhaurit intentant retractar-vos del missatge.

en: Sorry, an error happened while running the command.
ca: S'ha produït un error mentre s'executava l'ordre.

en: Check your browser's developer console for details.
ca: Reviseu la consola de desenvolupador del vostre navegador per a més detalls.

en: Error: couldn't find a groupchat participant based on your arguments
ca: Error: no s'ha pogut trobar un participant del grup segons els vostres paràmetres

en: Error: found multiple groupchat participant based on your arguments
ca: Error: s'han trobat diversos participants del grup segons els vostres paràmetres

en: Error: the "%1$s" command takes two arguments, the user's nickname and optionally a reason.
ca: Error: l'ordre «%1$s» accepta dos paràmetres, l'àlies de l'usuari i una raó opcional.

en: Forbidden: you do not have the necessary affiliation in order to do that.
ca: Prohibit: no teniu l'afiliació necessària per a fer això.

en: Forbidden: you do not have the necessary role in order to do that.
ca: Prohibit: no teniu el rol necessari per a fer això.

en: You're not allowed to register yourself in this groupchat.
ca: No teniu permís per registrar-vos en aquest grup.

en: You're not allowed to register in this groupchat because it's members-only.
ca: No teniu permís per accedir a aquest grup perquè és només per a membres.

en: Topic set by %1$s
ca: Assumpte establit per %1$s

en: Topic cleared by %1$s
ca: Assumpte eliminat per %1$s

en: %1$s has entered the groupchat
ca: %1$s ha entrat al grup

en: %1$s has left the groupchat
ca: %1$s ha sortit del grup

en: %1$s is now a moderator
ca: %1$s ara és moderador/a

en: %1$s is no longer a moderator
ca: %1$s ja no és moderador/a

en: %1$s has been given a voice
ca: %1$s ja pot participar en aquest grup

en: %1$s has been muted
ca: S'ha silenciat a %1$s

en: %1$s and %2$s
ca: %1$s i %2$s

en: %1$s are typing
ca: %1$s estan escrivint

en: %1$s have stopped typing
ca: %1$s han deixat d'escriure

en: %1$s have gone away
ca: %1$s se n'han anat

en: %1$s have entered the groupchat
ca: %1$s han entrat al grup

en: %1$s have left the groupchat
ca: %1$s han sortit del grup

en: %1$s are now moderators
ca: %1$s ara són moderadors/es

en: %1$s are no longer moderators
ca: %1$s ja no són moderadors/es

en: %1$s have been given voices
ca: %1$s ja no estan silenciats

en: %1$s have been muted
ca: %1$s han estat silenciats

en: %1$s has been banned by %2$s
ca: %1$s ha estat bandejat per %2$s

en: %1$s has been banned
ca: %1$s ha estat bandejat

en: %1$s's nickname has changed
ca: L'àlies de %1$s ha canviat

en: %1$s has been kicked out by %2$s
ca: %1$s ha estat expulsat per %2$s

en: %1$s has been kicked out
ca: %1$s ha estat expulsat

en: %1$s has been removed because of an affiliation change
ca: S'ha eliminat a %1$s a causa d'un canvi d'afiliació

en: %1$s has been removed for not being a member
ca: S'ha eliminat a %1$s perquè no és membre

en: %1$s is no longer an admin of this groupchat
ca: %1$s ja no és administrador/a d'aquest grup

en: %1$s is no longer an owner of this groupchat
ca: %1$s ja no és propietari/a d'aquest grup

en: %1$s is no longer banned from this groupchat
ca: Aquest grup torna a permetre l'accés de %1$s

en: %1$s is no longer a member of this groupchat
ca: %1$s ja no és membre d'aquest grup

en: %1$s is now a member of this groupchat
ca: %1$s ara és membre d'aquest grup

en: %1$s is now an %2$s of this groupchat
ca: %1$s ara és %2$s d'aquest grup

en: The nickname you chose is reserved or currently in use, please choose a different one.
ca: L'àlies que heu triat està reservat o es troba en ús, si us plau trieu-ne un altre.

en: Password incorrect
ca: Contrasenya incorrecta

en: You are not on the member list of this groupchat.
ca: No sou a la llista de membres d'aquest grup.

en: You are not allowed to create new groupchats.
ca: No teniu permís per crear grups.

en: Your nickname doesn't conform to this groupchat's policies.
ca: El vostre àlies no compleix amb la política d'aquest grup.

en: This groupchat does not (yet) exist.
ca: Aquest grup no existeix (encara).

en: This groupchat has reached its maximum number of participants.
ca: Aquest grup ha assolit el nombre màxim de participants.

en: Remote server not found
ca: No s'ha trobat el servidor remot

en: You're not allowed to enter this groupchat
ca: No teniu permís per registrar-vos en aquest grup

en: An error happened while trying to enter this groupchat
ca: S'ha produït un error en intentar entrar en aquest grup

en: %1$s has gone offline
ca: %1$s s'ha desconnectat

en: %1$s is busy
ca: %1$s està ocupat/da

en: %1$s is online
ca: %1$s està en línia

en: This groupchat is not anonymous
ca: Aquest grup no és anònim

en: This groupchat now shows unavailable members
ca: Aquesta sala ara mostra els membres no disponibles

en: This groupchat does not show unavailable members
ca: Aquesta sala no mostra els membres no disponibles

en: The groupchat configuration has changed
ca: Ha canviat la configuració del grup

en: Groupchat logging is now enabled
ca: El registre del grup ara està habilitat

en: Groupchat logging is now disabled
ca: El registre del grup ara està deshabilitat

en: This groupchat is now no longer anonymous
ca: Aquest grup ara ja no és anònim

en: This groupchat is now semi-anonymous
ca: Aquest grup ara és parcialment anònim

en: This groupchat is now fully-anonymous
ca: Aquest grup ara és totalment anònim

en: A new groupchat has been created
ca: S'ha creat un grup nou

note: XXX: Note the triple underscore function and not double underscore.
en: Your nickname has been automatically set to %1$s
ca: El vostre àlies s' ha establit automàticament a %1$s

en: You have been banned from this groupchat
ca: Se us ha bandejat d'aquest grup

note: XXX: Note the triple underscore function and not double underscore.
en: Your nickname has been changed to %1$s
ca: El vostre àlies s'ha canviat a %1$s

en: You have been kicked from this groupchat
ca: Se us ha expulsat d'aquest grup

en: You have been removed from this groupchat because of an affiliation change
ca: Se us ha eliminat d'aquest grup a causa d'un canvi d'afiliació

en: You have been removed from this groupchat because it has changed to members-only and you're not a member
ca: Se us ha eliminat d'aquest grup perquè ara només permet membres i no ho sou

en: You have been removed from this groupchat because the service hosting it is being shut down
ca: Se us ha eliminat d'aquest grup perquè s'està tancant el servei que l'està allotjant

en: You have exited this groupchat due to a technical problem
ca: Heu sortit d'aquest grup a causa d'un problema tècnic

en: Timeout Error
ca: Error de temps d'espera

en: The server did not return your bookmarks within the allowed time. You can reload the page to request them again.
ca: El servidor no ha tornat els vostres marcadors dins del temps permés. Podeu actualitzar la pàgina per demanar-los una altra vegada.

en: You are blocked from sending messages.
ca: Ara no teniu permís per enviar missatges.

en: A timeout occurred
ca: S'ha exhaurit un temps d'espera

en: Timeout while trying to fetch archived messages.
ca: S'ha exhaurit el temps d'espera intentant obtindre missatges arxivats.

en: Sorry, an error occurred while trying to add %1$s as a contact.
ca: S'ha produït un error intentant afegir %1$s com a contacte.

en: This client does not allow presence subscriptions
ca: Aquest client no permet les subscripcions presencials

en: me
ca: jo

en: Unsaved contacts
ca: Contactes no desats

en: My contacts
ca: Els meus contactes

en: Pending contacts
ca: Contactes pendents

en: Contact requests
ca: Sol·licituds de contacte

en: Ungrouped
ca: Sense grup

en: New messages
ca: Missatges nous

en: Menu
ca: Menú

en: Click to set a new picture
ca: Feu clic per establir una imatge nova

en: Clear picture
ca: Esborrar imatge

en: Older versions
ca: Versions anteriors

en: No older versions found
ca: No s'han trobat versions anteriors

en: Current version
ca: Versió actual

en: Offline
ca: Fora de línia

en: Unavailable
ca: No disponible

en: Extended Away
ca: Llarga absència

note: * * @param {import('../modals/profile').default} el harmony default export
en: Away
ca: Absent

en: Do not disturb
ca: No molestar

en: Chatty
ca: Xerraire

en: Online
ca: En línia

en: Close
ca: Tancar

en: Confirm
ca: Confirmar

en: Cancel
ca: Cancel·lar

en: Converse logo
ca: Logo de Converse

en: Execute
ca: Executar

en: Previous
ca: Previ

en: Next
ca: Següent

en: Complete
ca: Complet

en: The profile picture of %1$s
ca: Foto del perfil de %1$s

en: Add to Contacts
ca: Afegir a contactes

en: Nickname
ca: Àlies

en: XMPP Address
ca: Adreça XMPP

note: harmony default export
en: Affiliation
ca: Afiliació

en: Role
ca: Rol

en: Hats
ca: Barrets

en: Occupant Id
ca: ID Ocupant

en: Affiliation changed
ca: Afiliació canviada

en: role changed
ca: rol canviat

en: Moderators are privileged users who can change the roles of other users (except those with admin or owner affiliations.
ca: La moderació són comptes privilegiats que poden canviar el rol d'altres comptes, exceptuant els que tenen afiliació d'administrador/a o de propietari/a.

en: The default role, implies that you can read and write messages.
ca: El rol per defecte, us permet llegir i escriure missatges.

en: Visitors aren't allowed to write messages in a moderated multi-user chat.
ca: Els/les visitants no tenen permís per a escriure missatges a un grup amb moderadors.

en: Owner is the highest affiliation. Owners can modify roles and affiliations of all other users.
ca: L'afiliació més alta és la de propietari/a, que pot modificar els rols i les afiliacions de tots els altres comptes.

en: Admin is the 2nd highest affiliation. Admins can modify roles and affiliations of all other users except owners.
ca: La segona afiliació més alta és la d'administrador/a, que pot modificar els rols i les afiliacions de tots els comptes excepte els del propietari.

en: To ban a user, you give them the affiliation of "outcast".
ca: Per a bandejar un usuari li heu de donar l'afiliació de «marginat».

en: No users with that affiliation found.
ca: No s'han trobat comptes amb aqueixa afiliació.

en: No users with that role found.
ca: No s'han trobat comptes amb aqueix rol.

en: Type here to filter the search results
ca: Escriu aquí per a filtrar els resultats de cerca

en: Show users
ca: Mostrar comptes

en: Roles are assigned to users to grant or deny them certain abilities in a multi-user chat. They're assigned either explicitly or implicitly as part of an affiliation. A role that's not due to an affiliation, is only valid for the duration of the user's session.
ca: Els rols s'assignen per a denegar o concedir certes habilitats dins d'un grup. S'assignen explícitament o implícita com a part d'una afiliació. Un rol que no es deu a una afiliació, només té validesa durant la sessió.

en: An affiliation is a long-lived entitlement which typically implies a certain role and which grants privileges and responsibilities. For example admins and owners automatically have the moderator role.
ca: Una afiliació és un dret a llarg termini que normalment implica un cert rol que concedeix privilegis i responsabilitats. Per exemple, els/les administradors/es i propietaris/es tenen automàticament el rol de moderador/a.

en: Role changed
ca: Rol canviat

en: Moderator Tools
ca: Eines de moderació

en: Invitation to a groupchat
ca: Invitació a un xat en grup

en: %1$s has invited you to join the groupchat "%2$s"
ca: %1$s us ha convidat a unir-vos al grup «%2$s»

en: %1$s has invited you to join the groupchat "%2$s", and left the following reason: "%3$s"
ca: %1$s us ha convidat a unir-vos al grup «%2$s» i ha deixat el següent motiu: «%3$s»

en: Are you sure you want to destroy this groupchat?
ca: Confirmeu que voleu eliminar aquest grup?

en: Please enter the XMPP address of this groupchat to confirm
ca: Introduïu l'adreça XMPP d'aquest grup per confirmar

en: name@example.org
ca: nom@exemple.cat

en: Optional reason for destroying this groupchat
ca: Raó opcional per a eliminar aquest grup

en: Reason
ca: Raó

en: Optional XMPP address for a new groupchat that replaces this one
ca: Adreça XMPP opcional d'un grup nou que substitueixi aquest

en: replacement@example.org
ca: substitut@exemple.cat

en: Couldn't find a participant with that nickname. They might have left the groupchat.
ca: No s'ha pogut trobar cap participant amb aquest àlies. És possible que hagi sortit del grup.

note: e.g. Your nickname is "coolguy69"
en: Your nickname is "%1$s"
ca: El vostre àlies és «%1$s»

en: Error: invalid number of arguments
ca: Error: nombre de paràmetres no vàlid

note: * * @param {AdHocCommands} el harmony default export
en: On which entity do you want to run commands?
ca: A quina entitat voleu executar les ordres?

en: Certain XMPP services and entities allow privileged users to execute ad-hoc commands on them.
ca: Alguns serveis i entitats XMPP permeten als comptes amb privilegis executar-hi ordres ad-hoc.

en: Commands found
ca: S'han trobat ordres

en: List available commands
ca: Llistar les ordres disponibles

en: No commands found
ca: No s'han trobat ordres

en: Sorry, an error occurred while looking for commands on that entity.
ca: S'ha produït un error en cercar ordres en aquesta entitat.

en: The specified entity doesn't support ad-hoc commands
ca: L'entitat especificada no admet ordres ad-hoc

en: An error occurred while trying to fetch the command form
ca: S'ha produït un error en intentar obtenir el formulari d'ordres

en: Sorry, an error occurred while trying to execute the command. See the developer console for details
ca: S'ha produït un error en intentar executar l'ordre. Consulteu la consola de desenvolupament per obtenir més informació

en: Executing
ca: Executant

en: Completed
ca: Completat

en: An error occurred while trying to cancel the command. See the developer console for details
ca: S'ha produït un error en intentar cancel·lar l'ordre. Consulteu la consola de desenvolupament per obtenir més informació

en: Error: unexpected result
ca: Error: resultat inesperat

en: Are you sure you want to remove the bookmark "%1$s"?
ca: Confirmeu l'eliminació del marcador «%1$s»?

en: Unbookmark this groupchat
ca: Eliminar aquest grup dels marcadors

en: Click to open this groupchat
ca: Feu clic per obrir aquest grup

note: * * @param {import('../bookmarks-list').default} el harmony default export * @param {import('shared/components/list-filter').default} el * @param {ListFilter} el
en: Filter
ca: Filtrar

en: Bookmarks
ca: Marcadors

en: Bookmark for "%1$s"
ca: Marcador per «%1$s»

en: Would you like this groupchat to be automatically joined upon startup?
ca: T'agradaria entrar automàticament a aquest grup en iniciar?

en: Remove
ca: Eliminar

en: Name
ca: Nom

en: What should your nickname for this groupchat be?
ca: Quin hauria de ser el vostre àlies per a aquest grup?

en: Password (for a protected groupchat)
ca: Contrasenya (per a un xat protegit)

en: If the groupchat requires a password to enter, you can save it here. Note this is not intended to be a secure storage.
ca: Si el xat requereix una contrasenya, podeu desar-la aquí. Tingueu en compte que això no pretén ser un emmagatzematge segur.

en: Update
ca: Actualitzar

en: Save
ca: Desar

en: Bookmark
ca: Afegir als marcadors

en: You have an unsent message which will be lost if you continue. Are you sure?
ca: Teniu un missatge no enviat que es perdrà si continueu. Confirmeu?

en: Be aware that other XMPP/Jabber clients (and servers) may not yet support retractions and that this message may not be removed everywhere.
ca: Tingueu en compte que altres clients XMPP/Jabber (i servidors) potser encara no permeten retractacions, és a dir, aquest missatge potser no s'eliminarà totalment.

en: Are you sure you want to retract this message?
ca: Comfirmeu que voleu retractar-vos d'aquest missatge?

en: A timeout occurred while trying to retract the message
ca: Temps d'espera exhaurit intentant retractar-vos del missatge

en: Sorry, you're not allowed to retract this message.
ca: No teniu permís per retractar-vos del missatge.

en: You are about to retract this message.
ca: Esteu a punt de retractar-vos d'aquest missatge.

en: You may optionally include a message, explaining the reason for the retraction.
ca: Opcionalment, podeu incloure un missatge explicant el motiu de la retractació.

en: Message Retraction
ca: Retractació del missatge

en: Optional reason
ca: Raó (opcional)

en: Sorry, you're not allowed to retract this message
ca: No teniu permís per retractar-vos d'aquest missatge.

en: Show media
ca: Mostrar mitjans

en: Hide media
ca: Amagar mitjans

note: * @type {MessageActionAttributes}
en: Cancel Editing
ca: Cancel·lar l'edició

en: Edit
ca: Editar

en: Retract
ca: Retractar-vos

en: Copy
ca: Copiar

en: Quote
ca: Citar

en: Image:
ca: Imatge:

en: Message versions
ca: Versions del missatge

en: Are you sure you want to remove this contact?
ca: Confirmeu l'eliminació d'aquest contacte?

en: Sorry, an error occurred while trying to remove %1$s as a contact
ca: S'ha produït un error intentant suprimir %1$s com a contacte

en: Remove and decline contact request
ca: Eliminar i refusar la sol·licitud de contacte

en: Are you sure you want to decline the contact request from %1$s?
ca: Confirmeu que voleu refusar la sol·licitud de contacte de %1$s?

en: Also block this user from sending you further messages
ca: Bloquejar també aquest compte perquè no us enviï més missatges

en: Contact request declined and user blocked
ca: Sol·licitud de contacte refusada i compte bloquejat

en: Contact request declined
ca: Sol·licitud de contacte refusada

en: Do you want to block this contact, so they cannot send you messages?
ca: Voleu bloquejar aquest contacte perquè no us pugui enviar missatges?

en: Sorry, an error occurred while trying to block %1$s
ca: S'ha produït un error intentant blocar %1$s

en: Do you want to unblock this contact, so they can send you messages?
ca: Voleu desbloquejar aquest contacte perquè pugui enviar-vos missatges?

en: Sorry, an error occurred while trying to unblock %1$s
ca: S'ha produït un error intentant desblocar %1$s

en: Neither of you receive presence updates
ca: Cap de vosaltres rebrà actualitzacions de presència

en: Only you receive presence updates
ca: Només tu rebràs actualitzacions de presència

en: Only they receive presence updates
ca: Només ell(e)s reben actualitzacions de presència

en: Both of you receive presence updates
ca: Totes dues rebeu actualitzacions de presència

en: Remove from blocklist
ca: Eliminar de la llista de bloqueig

en: Add to blocklist
ca: Afegir a la llista de bloqueig

en: Add as contact
ca: Afegir com a contacte

en: Remove as contact
ca: Eliminar com a contacte

en: Accept
ca: Acceptar

en: Decline
ca: Refusar

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Full Name
ca: Nom complet

en: Groups
ca: Grups

en: Use commas to separate multiple values
ca: Utilitzeu comes per separar diversos valors

en: Profile
ca: Perfil

en: Presence
ca: Presència

en: Contact Request
ca: Sol·licitud de contacte

en: Uploading file:
ca: Pujant fitxer:

en: Retry
ca: Tornar a provar

en: This message has been edited
ca: Aquest missatge ha sigut editat

note: * * @param {import('../message').default} el harmony default export
en: Show more
ca: Mostrar més

en: Show less
ca: Mostrar menys

en: Message delivery failed.
ca: L'entrega del missatge ha fallat.

en: A moderator
ca: Un/a moderador/a

en: %1$s has removed a message
ca: %1$s ha eliminat aquest missatge

en: You have removed a message
ca: Heu eliminat un missatge

en: Search results
ca: Resultats de la cerca

en: Search
ca: Cercar

en: Insert emojis
ca: Inserir emoticones

note: harmony default export
en: Message characters remaining
ca: Caràcters restants del missatge

en: Send the message
ca: Enviar el missatge

en: Start a call
ca: Iniciar una trucada

en: Choose a file to send
ca: Trieu un fitxer per enviar

en: Click to write as a normal (non-spoiler) message
ca: Feu clic per a escriure un missatge normal (sense spoiler)

en: Click to write your message as a spoiler
ca: Feu clic per escriure un missatge amb spoiler

en: The User's Profile Image
ca: Imatge del perfil

en: Details
ca: Detalls

en: See more information about this person
ca: Veure més informació sobre aquesta persona

en: Unblock user
ca: Desblocar usuari/a

en: Are you sure you want to unblock this user?
ca: Confirmeu que voleu desblocar aquest compte?

en: Unblock this user
ca: Desblocar aquest/a usuari/a

en: Allow this user to send you messages
ca: Permetre a aquest compte enviar-vos missatges

en: Block user
ca: Blocar compte

en: Are you sure you want to prevent %1$s from contacting you further?
ca: Segur que voleu evitar que %1$s us contacti més?

en: Block this user
ca: Blocar aquest/a usuari/a

en: Prevent this user from sending you any further messages
ca: Impediu que aquest usuari us enviï més missatges

en: Close and end this conversation
ca: Tancar i finalitzar aquesta conversa

note: harmony default export * * @param {import('../bottom-panel').default} el * @param {import('../occupant-bottom-panel').default} el
en: You have unread messages
ca: Teniu missatges sense llegir

en: Are you sure you want to clear the messages from this conversation?
ca: Confirmeu la supressió dels missatges d'aquest a conversa?

en: Hidden message
ca: Missatge amagat

en: Message
ca: Missatge

en: Optional hint
ca: Pista opcional

en: Sorry, the connection has been lost, and your message could not be sent
ca: S'ha perdut la connexió i no s'ha pogut enviar el vostre missatge

en: Remove messages
ca: Eliminar missatges

en: Close this chat
ca: Tancar aquest xat

en: Write in the third person
ca: Escriure en tercera persona

en: Show this menu
ca: Mostrar aquest menú

en: Please enter a valid XMPP address
ca: Introduïu una adreça XMPP vàlida

en: A big thank you to our sponsors 🙏
ca: Moltes gràcies als nostres patrocinadors 🙏

en: To improve performance, we cache your data in this browser. Uncheck this box if this is a public computer or if you want your data to be deleted when you log out. It's important that you explicitly log out, otherwise not all cached data might be deleted. Please note, when using an untrusted device, OMEMO encryption is NOT available.
ca: Per a millorar el rendiment es recullen les vostres dades en aquest navegador. Desmarqueu aquesta opció si esteu utilitzant un ordinador públic o si voleu que les dades s'esborrin quan desconnecteu. És important que desconnecteu-vos explícitament, d'altra manera potser no s'esborrin totes les dades recollides. Quan utilitzeu un dispositiu en què no confieu tingueu en compte que l'encriptació OMEMO NO està disponible.

en: This is a trusted device
ca: Aquest és un dispositiu de confiança

en: Connection URL
ca: URL de connexió

en: HTTP or websocket URL that is used to connect to your XMPP server
ca: URL HTTP o websocket que s'utilitza per connectar-se al vostre servidor XMPP

en: e.g. wss://example.org/xmpp-websocket
ca: p. ex. wss://exemple.cat/xmpp-websocket

en: Password
ca: Contrasenya

en: Log in
ca: Iniciar sessió

en: Username
ca: Nom d'usuari/a

en: user@domain
ca: usuaria@domini

en: Disconnected
ca: Desconnectat

en: Click here to log in anonymously
ca: Feu clic aquí per iniciar una sessió anònima

en: Chat
ca: Xat

en: About Converse
ca: Sobre Converse

en: Show details about this chat client
ca: Mostrar més informació sobre aquest client de xat

en: Discover Services
ca: Descobrir serveis

en: Inspect
ca: Inspeccionar

en: Service
ca: Servei

en: Identities
ca: Identitats

en: Type
ca: Tipus

en: Category
ca: Categoria

en: Items
ca: Articles

en: Features
ca: Característiques

en: No service found with that XMPP address
ca: No s'ha trobat cap servei amb aqueixa adreça XMPP

en: Close these announcements
ca: Tancar aquests anuncis

en: Click to open this server message
ca: Feu clic per obrir aquest missatge del servidor

en: Announcements
ca: Anuncis

en: Click to load missing messages
ca: Feu clic per carregar els missatges que falten

en: Minimize
ca: Minimitzar

en: Minimize this chat
ca: Minimitzar aquest xat

en: Minimize this groupchat
ca: Minimitzar aquest grup

en: hidden
ca: amagat

note: * * @param {import('../minimized-chat').default} el harmony default export
en: Click to restore this chat
ca: Feu clic per restaurar aquest xat

note: * * @param {import('../affiliation-form').default} el harmony default export
en: Change affiliation
ca: Canviar l'afiliació

en: New affiliation
ca: Nova afiliació

en: Timeout error while trying to set the affiliation
ca: Error de temps d'espera intentant establir l'afiliació

en: Sorry, you're not allowed to make that change
ca: No teniu permís per fer aqueix canvi

en: Sorry, something went wrong while trying to set the affiliation
ca: S'ha produït un error intentant establir l'afiliació

note: * * @param {import('../role-form').default} el harmony default export
en: Change role
ca: Canviar rol

en: New Role
ca: Nou rol

en: You're not allowed to make that change
ca: No teniu permís per fer aqueix canvi

en: Sorry, something went wrong while trying to set the role
ca: S'ha produït un error intentant assignar el rol

en: Change nickname
ca: Canviar àlies

en: Enter groupchat
ca: Entrar al grup

en: Choose a nickname to enter
ca: Trieu un àlies per a entrar

en: Please choose your nickname
ca: Trieu el vostre àlies

en: You're not allowed to send messages in this room
ca: No teniu permís per enviar missatges a aquesta sala

note: harmony default export
en: Invite
ca: Convidar

en: user@example.org
ca: usuaria@exemple.cat

en: Optional reason for the invitation
ca: Raó per la invitació (opcional)

en: Invite someone to this groupchat
ca: Convidar algú a aquest grup

note: * @param {MUCOccupant} o
en: Click to mention %1$s in your message.
ca: Feu clic per a mencionar a %1$s al vostre missatge.

en: Owner
ca: Propietari/a

en: Admin
ca: Administrador/a

en: Member
ca: Membre

en: Moderator
ca: Moderador/a

en: Visitor
ca: Visitant

en: This user is a moderator.
ca: Aquest compte és un/a moderador/a.

en: This user can send messages in this groupchat.
ca: Aquest compte pot enviar missatges a aquest grup.

en: This user can NOT send messages in this groupchat.
ca: Aquest compte NO pot enviar missatges a aquest grup.

en: This user is not currently in this groupchat and can't receive messages.
ca: Aquest compte no està actualment en aquest grup i no pot rebre missatges.

en: Invite this user to join this groupchat
ca: Convidar aquest compte a unir-se a aquest grup

en: Open a one-on-one chat with this user
ca: Obrir un xat individual amb aquest compte

en: Open Chat
ca: Obrir xat

en: Success
ca: Èxit

en: The user has been invited to join this groupchat
ca: El compte ha estat convidat a unir-se a aquest grup

en: Filter by name
ca: Filtrar per nom

en: Filter by status
ca: Filtrar per estat

en: Any
ca: Qualsevol

en: Busy
ca: Ocupat

en: Hide
ca: Amagar

en: Show filter
ca: Mostrar filtre

en: Hide filter
ca: Amagar filtre

en: Invite someone
ca: Convidar algú

en: Invite someone to join this groupchat
ca: Convidar algú a unir-se a aquest grup

en: No participant data found
ca: No s'han trobat dades de participants

en: Show details
ca: Mostrar detalls

en: Change user's affiliation to admin
ca: Canviar l'afiliació del compte a administrador/a

en: Ban user by changing their affiliation to outcast
ca: Bandejar compte canviant-li l'afiliació a marginat

en: Clear the chat area
ca: Esborrar l'àrea de xat

en: Close this groupchat
ca: Tancar aquest grup

en: Change user role to participant
ca: Canviar el rol del compte a participant

en: Remove this groupchat
ca: Esborrar aquest grup

en: Kick user from groupchat
ca: Expulsar el compte d'aquest grup

en: Write in 3rd person
ca: Escriure en tercera persona

en: Grant membership to a user
ca: Atorgar a un compte la pertinença

en: Opens up the moderator tools GUI
ca: Obre la GUI d'eines de moderació

en: Remove user's ability to post messages
ca: Eliminar la capacitat del compte de publicar missatges

en: Change your nickname
ca: Canviar el vostre àlies

en: Grant moderator role to user
ca: Atorgar el rol de moderador/a al compte

en: Grant ownership of this groupchat
ca: Atorgar la propietat d'aquest grup

en: Register your nickname
ca: Registrar el vostre àlies

en: Revoke the user's current affiliation
ca: Revocar l'afiliació actual del compte

en: Set groupchat subject
ca: Establir l'assumpte del grup

en: Set groupchat subject (alias for /subject)
ca: Establir l'assumpte del grup (equivalent a /subject)

en: Allow muted user to post messages
ca: Permetre a un compte silenciat publicar missatges

en: The conversation has moved to a new address. Click the link below to enter.
ca: La conversa s'ha mogut a una nova adreça. Feu clic a l'enllaç de baix per entrar-hi.

note: harmony default export
en: This groupchat no longer exists
ca: Aquest grup ja no existeix

en: The following reason was given: "%1$s"
ca: S'ha donat la raó següent: «%1$s»

en: This action was done by %1$s.
ca: Aquesta acció l'ha feta %1$s.

en: The reason given is: "%1$s".
ca: La raó donada és: «%1$s».

en: Loading configuration form
ca: Carregant el formulari de configuració

en: Configure %1$s
ca: Configurar %1$s

en: Sorry, an error occurred while trying to submit the config form.
ca: S'ha produït un error intentant enviar el formulari de configuració.

en: Sorry, an error happened while trying to save the groupchat avatar.
ca: S'ha produït un error intentant desar l'avatar del xat de grup.

en: You can check your browser's developer console for any error output.
ca: Podeu comprovar qualsevol error a la consola de desenvolupament del navegador.

en: Topic
ca: Assumpte

en: Topic author
ca: Autor de l'assumpte

en: XMPP address
ca: Adreça XMPP

en: Message archiving
ca: Arxiu de missatges

en: Messages are archived on the server
ca: Els missatges són arxivats al servidor

en: Description
ca: Descripció

en: Hidden
ca: Amagat

en: This groupchat is not publicly searchable
ca: Aquest grup no es pot buscar públicament

en: This groupchat is restricted to members only
ca: Aquest grup està restringit a membres

en: Members only
ca: Només membres

en: Moderated
ca: Moderat/da

en: Participants entering this groupchat need to request permission to write
ca: Els participants que entren aquest grup han de demanar permís per a escriure

en: This groupchat does not require a password upon entry
ca: Aquest grup no requereix una contrasenya en entrar

en: No password required
ca: No es necessita contrasenya

en: Not anonymous
ca: No és anònima

en: All other groupchat participants can see your XMPP address
ca: Els/les participants d'aquest grup poden veure la vostra adreça XMPP

en: Not moderated
ca: No moderada

en: Participants entering this groupchat can write right away
ca: Les persones que entren a aquest grup poden escriure sense demanar permís

en: Online users
ca: Usuaris en línea

en: Open
ca: Obrir

en: Anyone can join this groupchat
ca: Qualsevol pot unir-se a aquest grup

en: This groupchat requires a password before entry
ca: Aquest grup requereix una contrasenya abans d'entrar

en: Password protected
ca: Protegit per contrasenya

en: This groupchat persists even if it's unoccupied
ca: Aquest grup persisteix encara que no hi hagi participants

en: Public
ca: Pública

en: This groupchat is publicly searchable
ca: Aquest grup es pot buscar públicament

en: Semi-anonymous
ca: Semi-anònima

en: Only moderators can see your XMPP address
ca: Només la moderació pot veure la vostra adreça XMPP

en: Temporary
ca: Temporal

en: This groupchat will disappear once the last person leaves
ca: Aquest grup s'eliminarà quan estigui buit

en: Groupchat info
ca: Informació del grup

en: Hide the groupchat topic
ca: Amagar l'assumpte del grup

en: Show more information on this groupchat
ca: Mostrar més informació d'aquest grup

en: Show more information about this groupchat
ca: Mostrar més informació sobre aquest grup

en: Configure
ca: Configurar

en: Configure this groupchat
ca: Configurar aquest grup

en: Change the nickname you're using in this groupchat
ca: Canvieu l'àlies que feu servir en aquest grup

en: Show topic
ca: Mostrar l'assumpte

en: Hide topic
ca: Amagar l'assumpte

en: Show the topic message in the heading
ca: Mostrar l'assumpte a la capçalera

en: Hide the topic in the heading
ca: Amaga l'assumpte de la capçalera

en: Show participants
ca: Mostrar participants

en: Hide participants
ca: Amagar participants

en: Show the groupchat participants
ca: Mostrar els/les participants del grup

en: Hide the groupchat participants
ca: Amagar els/les participants del grup

en: Moderate
ca: Moderar

en: Moderate this groupchat
ca: Moderar aquest grup

en: Destroy
ca: Destruir

en: Leave
ca: Sortir

en: Leave and close this groupchat
ca: Sortir i tancar aquest grup

en: Are you sure you want to leave this groupchat?
ca: Confirmeu la sortida d'aquest grup?

note: harmony default export
en: This groupchat requires a password
ca: Aquest grup requereix una contrasenya

en: Password:
ca: Contrasenya:

note: harmony default export
en: Submit
ca: Enviar

en: has gone offline
ca: s'ha desconnectat

en: has gone away
ca: ha marxat

en: is busy
ca: està ocupat/da

en: has come online
ca: s'ha connectat

note: workaround for Prosody which doesn't give type "headline"
en: Notification from %1$s
ca: Notificació de %1$s

en: %1$s says
ca: %1$s diu

en: wants to be your contact
ca: vol ser contacte vostre

en: The new passwords must match
ca: Les noves contrasenyes han de coincidir

en: New password
ca: Nova contrasenya

en: Confirm new password
ca: Confirmeu la nova contrasenya

en: Timeout error
ca: Error de temps d'espera

en: Your server does not support password reset
ca: El vostre servidor no admet el restabliment de la contrasenya

en: Your server responded with an unknown error, check the console for details
ca: El vostre servidor ha respost amb un error desconegut, comproveu la consola per obtenir-ne més detalls

en: Timeout error while trying to set your password
ca: Error de temps d'espera intentant establir la contrasenya

en: Your server does not allow password reset
ca: El vostre servidor no permet el restabliment de la contrasenya

en: You are not allowed to change your password
ca: No teniu permís per canviar la vostra contrasenya

en: Your new password has been set
ca: S'ha establert la vostra nova contrasenya

note: * * @param {import('../modals/profile').default} el harmony default export
en: Log out
ca: Desconnectar-vos

en: online
ca: en línia

en: busy
ca: ocupat

en: away for long
ca: absent molt de temps

en: away
ca: absent

en: offline
ca: fora de línia

en: Set status
ca: Establir l'estat

en: Away for long
ca: Absent durant un llarg termini

en: Personal status message
ca: Missatge d'estat personal

en: Clear status message
ca: Esborrar el missatge d'estat

en: Save and close
ca: Desar i tancar

en: Use commas to separate multiple roles. Your roles are shown next to your name on your chat messages.
ca: Utilitzeu comes per a separar múltiples rols. Els vostres rols es mostren al costat del vostre nom als vostres missatges.

en: Status
ca: Estat

en: Reset Password
ca: Restablir la contrasenya

en: Your Profile
ca: Perfil

en: Sorry, an error happened while trying to save your profile data.
ca: S'ha produït un error intentant desar les dades del vostre perfil.

en: Profile updated successfully
ca: El perfil s'ha actualitzat correctament

en: Status updated
ca: Estat actualitzat

en: Are you sure you want to log out?
ca: Confirmeu la desconnexió?

en: About
ca: Quant a

en: Commands
ca: Ordres

en: Services
ca: Serveis

en: %1$s Open Source %2$s XMPP chat client brought to you by %3$s Opkode %2$s
ca: %1$s client de xat XMPP %2$s de codi obert facilitat per %3$s Opkode %2$s

en: %1$s Translate %2$s it into your own language
ca: %1$s Traduir %2$s al vostre idioma

en: Settings
ca: Configuració

en: I am %1$s
ca: Estic %1$s

en: Update your profile
ca: Actualitzar el perfil

en: Click to change your chat status
ca: Feu clic per canviar el vostre estat de xat

note: harmony default export
en: Download file "%1$s"
ca: Baixar fitxer «%1$s»

en: Sorry, we're unable to send an encrypted message because %1$s requires you to be subscribed to their presence in order to see their OMEMO information
ca: No és possible enviar un missatge xifrat perquè %1$s requereix que estigueu subscrits a la seva presència per a poder veure la seva informació OMEMO

en: Sorry, we're unable to send an encrypted message because the remote server for %1$s could not be found
ca: No s'ha pogut enviar un missatge xifrat perquè el servidor remot %1$s no s'ha trobat

en: Unable to send an encrypted message due to an unexpected error.
ca: No es pot enviar un missatge xifrat a causa d'un error inesperat.

en: This is an OMEMO encrypted message which your client doesn’t seem to support. Find more information on https://conversations.im/omemo
ca: Aquest és un missatge xifrat amb OMEMO, amb el qual el vostre client sembla no ser compatible. Trobeu més informació a https://conversations.im/omemo

en: Error: could not decrypt a received encrypted file, because it could not be downloaded
ca: Error: no s'ha pogut desxifrar un fitxer xifrat rebut perquè no s'ha pogut baixar

en: Sorry, could not decrypt a received OMEMO message because we don't have the XMPP address for that user.
ca: No s'ha pogut desxifrar un missatge OMEMO rebut perquè no tenim l'adreça XMPP d'aqueix/a usuari/a.

en: Sorry, could not decrypt a received OMEMO message due to an error.
ca: No s'ha pogut desxifrar un missatge OMEMO rebut a causa d'un error.

en: %1$s doesn't appear to have a client that supports OMEMO. Encrypted chat will no longer be possible in this grouchat.
ca: Sembla que el client de %1$s no admet OMEMO. El xat xifrat ja no serà possible en aquest grup.

en: Cannot use end-to-end encryption in this groupchat, either the groupchat has some anonymity or not all participants support OMEMO.
ca: No es pot utilitzar el xifratge d'extrem a extrem en aquest grup, o bé el grup té una mica d'anonimat o no tots els participants admeten OMEMO.

en: Cannot use end-to-end encryption because %1$s uses a client that doesn't support OMEMO.
ca: No es pot utilitzar el xifratge d'extrem a extrem perquè %1$s utilitza un client que no és compatible amb OMEMO.

en: Messages are being sent in plaintext
ca: Els missatges s'estan enviant en text simple

en: Messages are sent encrypted
ca: Els missatges s'envien xifrats

en: This groupchat needs to be members-only and non-anonymous in order to support OMEMO encrypted messages
ca: Aquest grup ha de ser només per a membres i no anònim per admetre missatges xifrats OMEMO

en: OMEMO encryption is not supported
ca: El xifratge OMEMO no està suportat

en: Sorry, no devices found to which we can send an OMEMO encrypted message.
ca: No s'han trobat dispositius a què es puguin enviar missatges xifrats OMEMO.

en: Trusted
ca: De confiança

en: Untrusted
ca: No és de confiança

en: Choose which devices you trust for OMEMO encrypted communication
ca: Trieu en quins dispositius confieu per a la comunicació xifrada OMEMO

note: * * @param {import('../fingerprints').Fingerprints} el harmony default export
en: OMEMO Fingerprints
ca: Empremtes digitals OMEMO

en: No OMEMO-enabled devices found
ca: No s'han trobat dispositius compatibles amb OMEMO

en: Checkbox for selecting the following fingerprint
ca: Casella per a seleccionar la següent empremta

en: Device without a fingerprint
ca: Dispositiu sense empremta digital

en: Checkbox for selecting the following device
ca: Casella per seleccionar el dispositiu següent

en: Other OMEMO-enabled devices
ca: Altres dispositius compatibles amb OMEMO

en: Checkbox to select fingerprints of all other OMEMO devices
ca: Casella per seleccionar les empremtes de tots els altres dispositius OMEMO

en: Remove checked devices and close
ca: Esborrar els dispositius marcats i tancar

en: Select all
ca: Seleccionar-ho tot

en: This device's OMEMO fingerprint
ca: L'empremta OMEMO d'aquest dispositiu

en: Generate new keys and fingerprint
ca: Generar noves claus i empremtes

en: Sorry, an error occurred while trying to remove the devices.
ca: S'ha produït un error intentant eliminar els dispositius.

en: Are you sure you want to generate new OMEMO keys? This will remove your old keys and all previously encrypted messages will no longer be decryptable on this device.
ca: Confirmeu la creació de noves claus OMEMO? Això esborrara les vostres claus antigues i tots els missatges xifrats i ja no es podran desxifrar en aquest dispositiu.

note: harmony default export
en: Already have a chat account?
ca: Teniu ja un compte de xat?

en: Go back to login
ca: Tornar a l'inici de sessió

note: * * @param {import('../form').default} el harmony default export
en: Choose a different provider
ca: Trieu un altre proveïdor

en: Account Registration:
ca: Registre de compte:

en: Register
ca: Registrar-se

en: Tip: A list of public XMPP providers is available
ca: Consell: hi ha disponible una llista de proveïdors XMPP públics

en: here
ca: aquí

en: Fetch registration form
ca: Obtindre formulari de registre

en: Create your account
ca: Crear el compte

en: Please enter the XMPP provider to register with:
ca: Introduïu el proveïdor XMPP amb el qual registrar-se:

en: Sorry, we're unable to connect to your chosen provider.
ca: No s'ha pogut connectar al proveïdor que heu triat.

en: Sorry, the given provider does not support in band account registration. Please try with a different provider.
ca: El proveïdor indicat no admet registre de comptes. Proveu amb un altre proveïdor.

en: Invalid connection URL, only HTTPS and WSS accepted
ca: URL de connexió no vàlida, només s'accepta HTTPS i WSS

en: Now logging you in
ca: Iniciant la sessió

en: Registered successfully
ca: Registre correcte

en: Registration failed.
ca: El registre ha fallat.

en: Please try a different username.
ca: Proveu un nom d'usuari diferent.

en: The provider rejected your registration attempt. Please check the values you entered for correctness.
ca: El proveïdor ha rebutjat l'intent de registre. Comproveu que els valors que heu introduït són correctes.

en: Create an account
ca: Crear un compte

en: Don't have a chat account?
ca: No teniu un compte de xat?

en:  e.g. conversejs.org
ca:  p. ex. conversejs.org

en: This field is required
ca: Aquest camp és obligatori

note: * * @param {import('../add-muc.js').default} el harmony default export
en: Join
ca: Unir-se

en: Groupchat name
ca: Nom del grup

en: Groupchat name or address
ca: Adreça o nom del grup

en: Enter a new Groupchat
ca: Entrar a un grup nou

en: Invalid groupchat address, it cannot be empty.
ca: Adreça de grup no vàlida: no pot estar buida.

en: Invalid groupchat address, a forward slash is not allowed.
ca: Adreça de grup no vàlida: no es permet una barra inclinada.

en: Invalid groupchat address, more than one @ sign is not allowed.
ca: Adreça de grup no vàlida: no es permet més d'un signe @.

en: Invalid groupchat address, it cannot start or end with an @ sign.
ca: Adreça de grup no vàlida: no pot començar ni acabar amb un signe @.

en: No default groupchat service found. You'll need to specify the full address, for example room@conference.example.org
ca: No s'ha trobat cap servei de xat predeterminat. Haureu d'especificar l'adreça completa, per exemple sala@conference.exemple.cat

en: Groupchat id is invalid.
ca: L'identificador del grup no és vàlid.

note: harmony default export
en: Description:
ca: Descripció:

en: Groupchat XMPP Address:
ca: Adreça XMPP del grup:

en: Features:
ca: Característiques:

en: Requires authentication
ca: Cal autenticar-se

en: Requires an invitation
ca: Requereix invitació

en: Non-anonymous
ca: No anònim

en: Unmoderated
ca: Sense moderar

en: Show groupchats
ca: Mostrar grups

en: Server address
ca: Adreça del servidor

en: conference.example.org
ca: conferencia@exemple.cat

en: Query for Groupchats
ca: Cercar grups

en: Groupchats found
ca: Grups trobats

en: No groupchats found
ca: No s'ha trobat cap grup

en: Leave this groupchat
ca: Sortir d'aquest grup

en: Click to hide these rooms
ca: Feu clic per amagar aquestes sales

en: Click to toggle the list of open groupchats
ca: Feu clic per alternar la llista de grups oberts

en: Groupchats
ca: Grups

en: Query server
ca: Consultar servidor

en: Add groupchat
ca: Afegir grup

en: Are you sure you want to leave the groupchat %1$s?
ca: Confirmeu la sortida del grup %1$s?

en: This contact is busy
ca: Aquest contacte està ocupat/da

en: This contact is online
ca: Aquest contacte està en línia

en: This contact is offline
ca: Aquest contacte està fora de línia

en: This contact is unavailable
ca: Aquest contacte no està disponible

en: This contact is away for an extended period
ca: Aquest contacte està absent durant un llarg període

en: This contact is away
ca: Aquest contacte està absent

en: Click to remove %1$s as a contact
ca: Feu clic per eliminar %1$s com a contacte

en: Click to show more details about %1$s
ca: Feu clic per mostrar més detalls sobre %1$s

en: Click to chat with yourself
ca: Clica per xatejar amb tu mateix/a

en: Click to chat with %1$s (XMPP address: %2$s)
ca: Feu clic per conversar amb %1$s (adreça XMPP: %2$s)

en: Click to accept the contact request from %1$s (XMPP address: %2$s)
ca: Feu clic per acceptar aquesta sol·licitud de contacte de %1$s (adreça XMPP: %2$s)

en: Click to decline the contact request from %1$s (XMPP address: %2$s)
ca: Feu clic per refusar aquesta sol·licitud de contacte de %1$s (adreça XMPP: %2$s)

en: Accept as contact
ca: Acceptar com a contacte

en: Click to add %1$s as a contact
ca: Feu clic per afegir %1$s com a contacte

en: Save as contact
ca: Desar com a contacte

note: * * @param {import('../add-contact.js').default} el harmony default export
en: Add
ca: Afegir

en: Search name or XMPP address
ca: Cerca el nom o l'adreça XMPP

en: Add a Contact
ca: Afegir un contacte

en: This contact has already been added
ca: Aquest contacte ja s'ha afegit

en: Sorry, something went wrong while adding the contact
ca: Aguna cosa ha anat malament en afegir el contacte

en: Contact added successfully
ca: Contacte afegit correctament

en: Invalid value for the name and XMPP address. Please use the format "Name <username@example.org>".
ca: Valor no vàlid per al nom i l'adreça XMPP. Si us plau, utilitzeu el format "Nom <identificador@exemple.cat>".

en: Sorry, something went wrong while accepting the contact request
ca: Alguna cosa ha anat malament en acceptar la sol·licitud de contacte

en: Successfully accepted the contact request
ca: Sol·licitud de contacte acceptada correctament

note: * * @param {import('../new-chat.js').default} el harmony default export
en: Start Chat
ca: Iniciar xat

en: Start a new chat
ca: Iniciar un nou xat

en: Sorry, something went wrong
ca: Alguna cosa ha anat malament

en: %1$s blocked users shown
ca: Es mostren %1$s comptes blocats

en: Unblock selected users
ca: Desblocar els comptes seleccionats

en: Filter blocked users
ca: Filtrar els comptes blocats

en: clear
ca: netejar

en: Select All
ca: Seleccionar-ho tot

en: No blocked XMPP addresses
ca: Sense adreces XMPP blocades

en: Blocklist
ca: Llista de bloqueig

en: Successfully unblocked %1$s XMPP addresses
ca: S'han desblocat correctament %1$s adreces XMPP

en: Successfully unblocked one XMPP address
ca: S'ha desblocat correctament una adreça XMPP

note: harmony default export
en: Click to hide these contacts
ca: Feu clic per amagar aquests contactes

en: Filter by contact name
ca: Filtrar per nom de contacte

en: Filter by group name
ca: Filtrar per nom de grup

en: Unread
ca: Sense llegir

note: * * @param {import('../rosterview').default} el harmony default export
en: Contacts
ca: Contactes

en: Click to toggle contacts
ca: Feu clic per alternar els contactes

en: Add a contact
ca: Afegir un contacte

en: Show block list
ca: Mostrar la llista de bloqueig

en: Re-sync contacts
ca: Tornar a sincronitzar els contactes
