Converse.js 7.0.1 - en to el translation catalogue (289 entries)

en: An error occurred while connecting to the chat server.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τη σύνδεση στον διακομιστή συνομιλίας.

en: Your XMPP address and/or password is incorrect. Please try again.
el: Ο XMPP χρήστης ή ο κωδικός είναι λάθος. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά.

en: The XMPP server did not offer a supported authentication mechanism
el: Ο διακομιστής XMPP δεν προσέφερε υποστηριζόμενο μηχανισμό ελέγχου ταυτότητας

en: Undecryptable OMEMO message
el: Μη αποκρυπτογραφήσιμο μήνυμα OMEMO

en: Sorry, could not determine upload URL.
el: Λυπούμαστε, δεν ήταν δυνατός ο προσδιορισμός της διεύθυνσης URL μεταφόρτωσης.

en: Sorry, could not determine file upload URL.
el: Λυπούμαστε, δεν ήταν δυνατός ο προσδιορισμός της διεύθυνσης URL μεταφόρτωσης αρχείου.

en: Sorry, could not succesfully upload your file. Your server’s response: "%1$s"
el: Λυπούμαστε, δεν ήταν δυνατή η επιτυχής μεταφόρτωση του αρχείου σας. Η απάντηση του διακομιστή σας: "%1$s"

en: Sorry, could not succesfully upload your file.
el: Λυπούμαστε, δεν ήταν δυνατή η επιτυχής μεταφόρτωση του αρχείου σας.

en: %1$s is typing
el: Ο/Η%1$s πληκτρολογεί

en: %1$s has stopped typing
el: Ο/Η %1$s σταμάτησε να πληκτρολογεί

en: %1$s has gone away
el: Ο/Η %1$s έχει απομακρυνθεί

en: Sorry, looks like file upload is not supported by your server.
el: Λυπούμαστε, φαίνεται ότι η μεταφόρτωση αρχείων δεν υποστηρίζεται από τον διακομιστή σας.

en: The size of your file, %1$s, exceeds the maximum allowed by your server.
el: Το μέγεθος του αρχείου σας, %1$s, υπερβαίνει το μέγιστο επιτρεπόμενο από τον διακομιστή σας.

en: The size of your file, %1$s, exceeds the maximum allowed by your server, which is %2$s.
el: Το μέγεθος του αρχείου σας, %1$s, υπερβαίνει το μέγιστο επιτρεπόμενο από τον διακομιστή σας, το οποίο είναι %2$s.

en: You're not allowed to retract your message.
el: Δεν επιτρέπεται να αποσύρετε το μήνυμά σας.

en: Sorry, an error occurred while trying to retract your message.
el: Λυπούμαστε, παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την προσπάθεια απόσυρσης του μηνύματός σας.

en: You're not allowed to send a message.
el: Δεν επιτρέπεται να στείλετε μήνυμα.

en: Sorry, an error occurred while trying to send your message.
el: Λυπούμαστε, παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την προσπάθεια αποστολής του μηνύματός σας.

en: Smileys and emotions
el: Χαμόγελα και συναισθήματα

en: People
el: Άνθρωποι

en: Activities
el: Δραστηριότητες

en: Travel
el: Ταξίδια

en: Objects
el: Αντικείμενα

en: Animals and nature
el: Ζώα και φύση

en: Food and drink
el: Φαγητό και ποτό

en: Symbols
el: Σύμβολα

en: Flags
el: Σημαίες

en: Stickers
el: Αυτοκόλλητα

en: Your retraction was not delivered because you're not present in the groupchat.
el: Η απόσυρσή σας δεν παραδόθηκε επειδή δεν είστε παρόντες στην ομαδική συνομιλία.

en: Your message was not delivered because you weren't allowed to send it.
el: Το μήνυμά σας δεν παραδόθηκε επειδή δεν σας επιτρεπόταν να το στείλετε.

en: Your message was not delivered because you're not present in the groupchat.
el: Το μήνυμά σας δεν παραδόθηκε επειδή δεν είστε παρόντες στην ομαδική συνομιλία.

en: Sorry, an error happened while running the command.
el: Λυπούμαστε, παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την εκτέλεση της εντολής.

en: Check your browser's developer console for details.
el: Ελέγξτε την κονσόλα προγραμματιστή του προγράμματος περιήγησής σας για λεπτομέρειες.

en: Error: couldn't find a groupchat participant based on your arguments
el: Σφάλμα: δεν ήταν δυνατή η εύρεση ενός συμμετέχοντος ομαδικής συνομιλίας με βάση τα ορίσματά σας

en: Error: found multiple groupchat participant based on your arguments
el: Σφάλμα: βρέθηκε πολλαπλός συμμετέχων ομαδικής συνομιλίας με βάση τα ορίσματά σας

en: Error: the "%1$s" command takes two arguments, the user's nickname and optionally a reason.
el: Σφάλμα: η εντολή "%1$s" λαμβάνει δύο ορίσματα, το ψευδώνυμο του χρήστη και προαιρετικά έναν λόγο.

en: Forbidden: you do not have the necessary affiliation in order to do that.
el: Απαγορεύεται: δεν έχετε την απαραίτητη υπαγωγή για να το κάνετε αυτό.

en: Forbidden: you do not have the necessary role in order to do that.
el: Απαγορεύεται: δεν έχετε τον απαραίτητο ρόλο για να το κάνετε αυτό.

en: You're not allowed to register yourself in this groupchat.
el: Δεν επιτρέπεται να εγγραφείτε σε αυτήν την ομαδική συνομιλία.

en: You're not allowed to register in this groupchat because it's members-only.
el: Δεν επιτρέπεται να εγγραφείτε σε αυτήν την ομαδική συνομιλία επειδή είναι μόνο για μέλη.

en: Topic set by %1$s
el: Το θέμα ορίστηκε από τον/την %1$s

en: Topic cleared by %1$s
el: Το θέμα εκκαθαρίστηκε από τον/την %1$s

en: %1$s has entered the groupchat
el: Ο/Η %1$s εισήλθε στην ομαδική συνομιλία

en: %1$s has left the groupchat
el: Ο/Η %1$s αποχώρησε από την ομαδική συνομιλία

en: %1$s is now a moderator
el: Ο/Η %1$s είναι πλέον συντονιστής

en: %1$s is no longer a moderator
el: Ο/Η %1$s δεν είναι πλέον συντονιστής

en: %1$s has been given a voice
el: Ο/Η %1$s έχει αποκτήσει φωνή

en: %1$s has been muted
el: Ο/Η %1$s έχει τεθεί σε σίγαση

en: %1$s and %2$s
el: %1$s και %2$s

en: %1$s are typing
el: Οι %1$s πληκτρολογούν

en: %1$s have stopped typing
el: Οι %1$s σταμάτησαν να πληκτρολογούν

en: %1$s have gone away
el: Οι %1$s έχουν απομακρυνθεί

en: %1$s have entered the groupchat
el: Οι %1$s εισήλθαν στην ομαδική συνομιλία

en: %1$s have left the groupchat
el: Οι %1$s αποχώρησαν από την ομαδική συνομιλία

en: %1$s are now moderators
el: Οι %1$s είναι πλέον συντονιστές

en: %1$s are no longer moderators
el: Οι %1$s δεν είναι πλέον συντονιστές

en: %1$s have been given voices
el: Δώθηκαν φωνές στους %1$s

en: %1$s have been muted
el: Οι %1$s έχουν τεθεί σε σίγαση

en: %1$s has been banned by %2$s
el: Ο/Η %1$s έχουν αποκλειστεί από τον/την %2$s

en: %1$s has been banned
el: Ο/Η %1$s έχει αποκλειστεί

en: %1$s's nickname has changed
el: Το ψευδώνυμο του %1$s άλλαξε

en: %1$s has been kicked out by %2$s
el: Ο/Η %1$s έχει αποβληθεί από τον/την %2$s

en: %1$s has been kicked out
el: Ο/Η %1$s έχει αποβληθεί

en: %1$s has been removed because of an affiliation change
el: Ο/Η %1$s αφαιρέθηκε λόγω αλλαγής υπαγωγής

en: %1$s has been removed for not being a member
el: Ο/Η %1$s έχει αφαιρεθεί επειδή δεν είναι μέλος

en: %1$s is no longer an admin of this groupchat
el: Ο/Η %1$s δεν είναι πλέον διαχειριστής αυτής της ομαδικής συνομιλίας

en: %1$s is no longer an owner of this groupchat
el: Ο/Η %1$s δεν είναι πλέον κάτοχος αυτής της ομαδικής συνομιλίας

en: %1$s is no longer banned from this groupchat
el: Ο/Η %1$s δεν είναι πλέον αποκλεισμέν-ος/η από αυτήν την ομαδική συνομιλία

en: %1$s is no longer a member of this groupchat
el: Ο/Η %1$s δεν είναι πλέον μέλος αυτής της ομαδικής συνομιλίας

en: %1$s is now a member of this groupchat
el: Ο/Η %1$s είναι πλέον μέλος αυτής της ομαδικής συνομιλίας

en: %1$s is now an %2$s of this groupchat
el: Ο/Η %1$s είναι πλέον %2$s αυτής της ομαδικής συνομιλίας

en: The nickname you chose is reserved or currently in use, please choose a different one.
el: Το ψευδώνυμο που επιλέξατε είναι δεσμευμένο ή χρησιμοποιείται αυτήν τη στιγμή, επιλέξτε διαφορετικό.

en: Password incorrect
el: Λάθος κωδικός

en: You are not on the member list of this groupchat.
el: Δεν είστε στη λίστα μελών αυτής της ομαδικής συνομιλίας.

en: You are not allowed to create new groupchats.
el: Δεν επιτρέπεται να δημιουργήσετε νέες ομαδικές συνομιλίες.

en: Your nickname doesn't conform to this groupchat's policies.
el: Το ψευδώνυμό σας δεν συμμορφώνεται με τις πολιτικές αυτής της ομαδικής συνομιλίας.

en: This groupchat does not (yet) exist.
el: Αυτή η ομαδική συνομιλία δεν υπάρχει (ακόμα).

en: This groupchat has reached its maximum number of participants.
el: Αυτή η ομαδική συνομιλία έχει φτάσει τον μέγιστο αριθμό συμμετεχόντων.

en: Remote server not found
el: Ο απομακρυσμένος διακομιστής δεν βρέθηκε

en: You're not allowed to enter this groupchat
el: Δεν σας επιτρέπεται η είσοδος σε αυτήν την ομαδική συνομιλία

en: An error happened while trying to enter this groupchat
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την προσπάθεια εισόδου σε αυτήν την ομαδική συνομιλία

en: %1$s has gone offline
el: Ο/Η %1$s είναι εκτός σύνδεσης

en: %1$s is busy
el: Ο/Η %1$s είναι απασχολημέν-ος/η

en: %1$s is online
el: Ο/Η %1$s είναι συνδεδεμέν-ος/η

en: This groupchat is not anonymous
el: Αυτή η ομαδική συνομιλία δεν είναι ανώνυμη

en: This groupchat now shows unavailable members
el: Αυτή η ομαδική συνομιλία εμφανίζει πλέον μη διαθέσιμα μέλη

en: This groupchat does not show unavailable members
el: Αυτή η ομαδική συνομιλία δεν εμφανίζει μη διαθέσιμα μέλη

en: The groupchat configuration has changed
el: Η διαμόρφωση ομαδικής συνομιλίας άλλαξε

en: Groupchat logging is now enabled
el: Η καταγραφή ομαδικής συνομιλίας είναι πλέον ενεργοποιημένη

en: Groupchat logging is now disabled
el: Η καταγραφή ομαδικής συνομιλίας είναι πλέον απενεργοποιημένη

en: This groupchat is now no longer anonymous
el: Αυτή η ομαδική συνομιλία δεν είναι πλέον ανώνυμη

en: This groupchat is now semi-anonymous
el: Αυτή η ομαδική συνομιλία είναι πλέον ημι-ανώνυμη

en: This groupchat is now fully-anonymous
el: Αυτή η ομαδική συνομιλία είναι πλέον πλήρως ανώνυμη

en: A new groupchat has been created
el: Μια νέα ομαδική συνομιλία δημιουργήθηκε

note: XXX: Note the triple underscore function and not double underscore.
en: Your nickname has been automatically set to %1$s
el: Το ψευδώνυμό σας έχει οριστεί αυτόματα σε %1$s

en: You have been banned from this groupchat
el: Έχετε αποκλειστεί από αυτήν την ομαδική συνομιλία

note: XXX: Note the triple underscore function and not double underscore.
en: Your nickname has been changed to %1$s
el: Το ψευδώνυμό σας έχει αλλάξει σε %1$s

en: You have been kicked from this groupchat
el: Έχετε αποβληθεί από αυτήν την ομαδική συνομιλία

en: You have been removed from this groupchat because of an affiliation change
el: Έχετε αφαιρεθεί από αυτήν την ομαδική συνομιλία λόγω αλλαγής υπαγωγής

en: You have been removed from this groupchat because the service hosting it is being shut down
el: Έχετε αφαιρεθεί από αυτήν την ομαδική συνομιλία επειδή η υπηρεσία που τη φιλοξενεί τερματίζεται

en: You have exited this groupchat due to a technical problem
el: Έχετε βγει από αυτήν την ομαδική συνομιλία λόγω τεχνικού προβλήματος

en: Timeout Error
el: Σφάλμα λήξης χρονικού ορίου

en: The server did not return your bookmarks within the allowed time. You can reload the page to request them again.
el: Ο διακομιστής δεν επέστρεψε τους σελιδοδείκτες σας εντός του επιτρεπόμενου χρόνου. Μπορείτε να φορτώσετε ξανά τη σελίδα για να τα ζητήσετε ξανά.

en: A timeout occurred
el: Σημειώθηκε υπέρβαση χρόνου

en: Timeout while trying to fetch archived messages.
el: Λήξη χρονικού ορίου κατά την προσπάθεια ανάκτησης αρχειοθετημένων μηνυμάτων.

en: This client does not allow presence subscriptions
el: Αυτός ο πελάτης δεν επιτρέπει συνδρομές παρουσίας

en: My contacts
el: Οι επαφές μου

en: Pending contacts
el: Επαφές σε εκκρεμότητα

en: Contact requests
el: Αιτήματα επαφής

en: Ungrouped
el: Χωρίς ομαδοποίηση

en: New messages
el: Νέα μηνύματα

en: Older versions
el: Παλαιότερες εκδόσεις

en: No older versions found
el: Δεν βρέθηκαν παλαιότερες εκδόσεις

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Confirm
el: Επιβεβαίωση

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Execute
el: Εκτέλεση

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Next
el: Επόμενο

en: Complete
el: Ολοκληρωμένο

en: Add to Contacts
el: Προσθήκη επαφής

en: Nickname
el: Ψευδώνυμο

en: XMPP Address
el: Διεύθυνση XMPP

note: harmony default export
en: Affiliation
el: Υπαγωγή

en: Role
el: Ρόλος

en: Hats
el: Καπέλα

en: Occupant Id
el: Αναγνωριστικό κατόχου

en: Affiliation changed
el: Τα χαρακτηριστικά του χρήστη άλλαξαν

en: role changed
el: Ο ρόλος άλλαξε

en: Moderators are privileged users who can change the roles of other users (except those with admin or owner affiliations.
el: Οι Συντονιστές είναι χρήστες με προνόμια που μπορουν να αλλάζουν ρόλους σε άλλους χρήστες ( εκτός των Διαχειριστών και των Ιδιοκτητών).

en: The default role, implies that you can read and write messages.
el: Ο προεπιλεγμένος ρόλος, εχει δικαίωμα να διαβάζει και να γράφει μηνύματα.

en: Visitors aren't allowed to write messages in a moderated multi-user chat.
el: Οι επισκέπτες δεν επιτρέπεται να γράφουν μυνήματα σε ενα συντονιζόμενο δωμάτιο συζήτησης.

en: Owner is the highest affiliation. Owners can modify roles and affiliations of all other users.
el: Ιδιοκτήτης ειναί το πιο υψηλό χαρακτηριστικό. Οι Ιδιοκτήτες μπορούν να αλλάζουν ρόλους και χαρακτηριστικά σε όλους τους άλλους χρήστες.

en: Admin is the 2nd highest affiliation. Admins can modify roles and affiliations of all other users except owners.
el: Ο Διαχειριστής είναι ο 2ος υψηλότερος χαρακτηρισμός. Οι Διαχειριστές μπορούν να αλλάξουν ρόλους και χαρακρηριστικά σε όλους τους άλλους χρήστες, εκτός των Ιδιοκτητών.

en: To ban a user, you give them the affiliation of "outcast".
el: Για να αποκλέισετε έναν χρήστη, θα πρέπει να του αποδώσετε το χαρακτηριστικό "outcast".

en: No users with that affiliation found.
el: Δεν βρέθηκαν χρήστες με αυτήν την ιδιότητα.

en: No users with that role found.
el: Δεν βρέθηκαν χρήστες με αυτόν τον ρόλο.

en: Type here to filter the search results
el: Πληκτρολογήστε για να φιλτράρετε τα αποτελέσματα

en: Show users
el: Εμφάνιση χρηστών

en: Roles are assigned to users to grant or deny them certain abilities in a multi-user chat. They're assigned either explicitly or implicitly as part of an affiliation. A role that's not due to an affiliation, is only valid for the duration of the user's session.
el: Οι ρόλοι αποδίδονται σε χρήστες ώστε να τους δώσουν ή να τους αφαιρέσουν συγκεκριμένες δυνατότητες σε μια ομαδικη συζήτηση. Αποδίδονται είτε προσωρινά είτε απορρέουν από τα χαρακτηριστικα ενός λογαριασμού. Ένας ρόλος που δεν είναι μόνιμος, είναι ενεργός για όσο διάστημα ο χρήστης συμμετέχει στην συζήτηση.

en: Role changed
el: Ο ρόλος άλλαξε

en: Moderator Tools
el: Εργαλεία Συντονιστών

en: Reason
el: Αιτία

en: An error occurred while trying to fetch the command form
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την προσπάθεια λήψης της φόρμας εντολής

en: Are you sure you want to remove the bookmark "%1$s"?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να αφαιρέσετε τον σελιδοδείκτη "%1$s";

en: Unbookmark this groupchat
el: Κατάργηση σελιδοδείκτη αυτής της ομαδικής συνομιλίας

en: Click to open this groupchat
el: Κάντε κλικ για να ανοίξετε αυτήν την ομαδική συνομιλία

en: Bookmarks
el: Σελιδοδείκτες

en: Bookmark for "%1$s"
el: Σελιδοδείκτης για "%1$s"

en: Would you like this groupchat to be automatically joined upon startup?
el: Θα θέλατε να συμμετέχετε σε αυτή την ομαδική συνομιλία αυτόματα κατά την εκκίνηση;

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: What should your nickname for this groupchat be?
el: Ποιο θα πρέπει να είναι το ψευδώνυμό σας για αυτήν την ομαδική συνομιλία;

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Bookmark
el: Σελιδοδείκτης

en: You have an unsent message which will be lost if you continue. Are you sure?
el: Έχετε ένα μη απεσταλμένο μήνυμα που θα χαθεί αν συνεχίσετε. Είσαι σίγουροι?

en: Be aware that other XMPP/Jabber clients (and servers) may not yet support retractions and that this message may not be removed everywhere.
el: Λάβετε υπόψη ότι άλλα προγράμματα-πελάτες XMPP/Jabber (και διακομιστές) ενδέχεται να μην υποστηρίζουν ακόμη αποσύρσεις και ότι αυτό το μήνυμα ενδέχεται να μην αφαιρεθεί παντού.

en: Are you sure you want to retract this message?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να αποσύρετε αυτό το μήνυμα;

en: A timeout occurred while trying to retract the message
el: Λήξη χρονικού ορίου κατά την προσπάθεια απόσυρσης του μηνύματος

en: Error
el: Σφάλμα

en: Sorry, you're not allowed to retract this message.
el: Λυπούμαστε, δεν επιτρέπεται να αποσύρετε αυτό το μήνυμα.

en: You are about to retract this message.
el: Πρόκειται να αποσύρετε αυτό το μήνυμα.

en: You may optionally include a message, explaining the reason for the retraction.
el: Μπορείτε προαιρετικά να συμπεριλάβετε ένα μήνυμα, που να εξηγεί τον λόγο της απόσυρσης.

en: Message Retraction
el: Απόσυρση μηνύματος

en: Optional reason
el: Προαιρετικός λόγος

en: Sorry, you're not allowed to retract this message
el: Λυπούμαστε, δεν επιτρέπεται να αποσύρετε αυτό το μήνυμα

en: Show media
el: Εμφάνιση πολυμέσων

en: Hide media
el: Απόκρυψη πολυμέσων

note: * @type {MessageActionAttributes}
en: Cancel Editing
el: Ακύρωση επεξεργασίας

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Retract
el: Απόσυρση

en: Image:
el: Εικόνα:

en: Message versions
el: Εκδόσεις μηνυμάτων

en: Are you sure you want to remove this contact?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να καταργήσετε αυτήν την επαφή;

en: Remove as contact
el: Κατάργηση επαφής

en: Email
el: Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο

en: Full Name
el: Πλήρες όνομα

en: URL
el: Διαδικτυακός Σύνδεσμος

en: Uploading file:
el: Μεταφόρτωση αρχείου:

en: Retry
el: Επανάληψη

note: * * @param {import('../message').default} el harmony default export
en: Show more
el: Εμφάνιση περισσότερων

en: Show less
el: Εμφάνιση λιγότερων

en: Search results
el: Αποτελέσματα αναζήτησης

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Insert emojis
el: Εισαγωγή εικονιδίων

note: harmony default export
en: Message characters remaining
el: Υπολειπόμενοι χαρακτήρες μηνύματος

en: Send the message
el: Αποστολή του μηνύματος

en: Start a call
el: Έναρξη μιας κλήσης

en: Choose a file to send
el: Επιλέξτε ένα αρχείο προς αποστολή

en: Click to write as a normal (non-spoiler) message
el: Κάντε κλικ για να γράψετε κανονικό μήνυμα (χωρίς διαρροές - spoiler)

en: Click to write your message as a spoiler
el: Επιλέχτε για να γράψετε το μήνυμά σας ως μήνυμα με διαρροές - spoiler

en: The User's Profile Image
el: Η εικόνα προφίλ χρήστη

en: Details
el: Λεπτομέριες

en: See more information about this person
el: Δείτε περισσότερες πληροφορίες για αυτό το άτομο

en: Close and end this conversation
el: Κλείσιμο και τερματισμός αυτής της συνομιλίας

note: harmony default export * * @param {import('../bottom-panel').default} el * @param {import('../occupant-bottom-panel').default} el
en: You have unread messages
el: Έχετε μη αναγνωσμένα μηνύματα

en: Are you sure you want to clear the messages from this conversation?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να διαγράψετε τα μηνύματα από αυτήν τη συνομιλία;

en: Hidden message
el: Κρυφό μήνυμα

en: Message
el: Μήνυμα

en: Optional hint
el: Προαιρετική βοήθεια

en: Sorry, the connection has been lost, and your message could not be sent
el: Λυπάμαι, ησύνδηση διακόπηκε, και το μήνυμά σας δεν στάλθηκε

en: Remove messages
el: Απαλοιφή μυνημάτων

en: Close this chat
el: Κλείσιμο συνομιλίας

en: Write in the third person
el: Γράψτε σε τρίτο πρόσωπο

en: Show this menu
el: Εμφάνιση μενού

en: Please enter a valid XMPP address
el: Παρακαλώ εισάγετε μια έγκυρη XMPP διεύθηνση

en: To improve performance, we cache your data in this browser. Uncheck this box if this is a public computer or if you want your data to be deleted when you log out. It's important that you explicitly log out, otherwise not all cached data might be deleted. Please note, when using an untrusted device, OMEMO encryption is NOT available.
el: Για καλύτερη απόδοση, αποθηκεύουμε τα δεδομένα σας στον browser. Καθαρίστε αυτή την επιλογή, εάν χρησιμοποιείτε κάποιο δημόσιο υπολογιστή, ή εάν θέλετε τα δεδομένα σας να διαγραφούν μόλις αποσυνδεθείτε. Είναι σημαντικό να επιλέξετε 'αποσύνδεση', πριν κλείσετε αλλιώς ίσως να μην διαγραφούν ολά σας τα δεδομένα. Σημειώστε, ότι όταν χρησιμοποιείτε μια 'μη έμπιστη' συσκευή, η OMEMO κωδικοποίηση ΔΕΝ θα είναι διαθέσιμη.

en: This is a trusted device
el: Έμπιστη συσκευή

en: Password
el: Συνθηματικό

en: Disconnected
el: Αποσυνδέθηκε

en: Click here to log in anonymously
el: Επιλέχτε εδώ για να συνδεθείτε ανώνυμα

en: Minimize
el: Ελαχιστοποίηση

en: Minimize this chat
el: Ελαχιστοποίηση συνομιλίας

en: Minimize this groupchat
el: Ελαχιστοποίηση ομαδικής συνομιλίας

note: * * @param {import('../minimized-chat').default} el harmony default export
en: Click to restore this chat
el: Επιλέχτε για επαναφορά της συνομιλίας

note: * * @param {import('../affiliation-form').default} el harmony default export
en: Change affiliation
el: Αλλαγή χαρακτηριστικών

en: New affiliation
el: Νέα ιδιότητα

en: Timeout error while trying to set the affiliation
el: Υπέρβαση χρόνου κατά την διάρκεια καθορισμού ιδιοτήτων

en: Sorry, you're not allowed to make that change
el: Λυπάμε, δεν επιτρέπεται να κάνατε αυτήν την αλλαγή

en: Sorry, something went wrong while trying to set the affiliation
el: Λυπάμαι, συνέβη κάποιο λαθόςκατα την διάρκεια καθορισμού χαρακτηριστικών του χρήστη

note: * * @param {import('../role-form').default} el harmony default export
en: Change role
el: Αλλαγή ρόλου

en: New Role
el: Νέος ρόλος

en: You're not allowed to make that change
el: Δεν επιτρέπεται να κάνετε αυτήν την αλλαγή

en: Sorry, something went wrong while trying to set the role
el: Λυπάμαι, συνέβη κάποιο λαθόςκατα την διάρκεια καθορισμού ρόλου

en: Enter groupchat
el: Είσοδος στη συνομιλία

en: Choose a nickname to enter
el: Επιλέχτε ένα ψευδόνυμο για εισαγωγή

en: Please choose your nickname
el: Παρακαλώ επιλέχτε το ψευδόνυμό σας

note: harmony default export
en: Invite
el: Πρόσκληση

en: Optional reason for the invitation
el: Προαιρετικός λόγος για την πρόσκληση

en: Invite someone to this groupchat
el: Προσκάλεστε κάποιον σε αυτήν την συνομιλία

note: * @param {MUCOccupant} o
en: Click to mention %1$s in your message.
el: Επιλέχτε για να αναφέρετε τον/την %1$s στο μυνημά σας.

en: Owner
el: Ιδιοκτήτης

en: Admin
el: Διαχειριστής

en: Member
el: Μέλος

en: Moderator
el: Συντονιστής

en: Visitor
el: Επισκέπτης

en: This user is a moderator.
el: Αυτός ο χρήστης είναι Συντονιστής.

en: This user can send messages in this groupchat.
el: Αυτός ο χρήστης μπορεί να αποστέλει μηνύματα σε αυτήν την συνομιλία.

en: This user can NOT send messages in this groupchat.
el: Αυτός ο χρήστης ΔΕΝ μπορεί να αποστέλει μηνύματα σε αυτήν την συνομιλία.

note: * * @param {import('../occupants').default} el harmony default export
en: Participant
el: Συμμετεχόντας

en: Participants
el: Συμμετέχοντες

en: Hide
el: Απόκρυψη

en: Change user's affiliation to admin
el: Αλλαγή χαρακτηρισμού χρήστη ως Διαχειριστή

en: Ban user by changing their affiliation to outcast
el: Απόκλεισε τον χρήστη αλλάζοντας τον χαρακτηρισμό του ως outcast

en: Clear the chat area
el: Καθαρισμός της περιοχής της συνομιλίας

en: Close this groupchat
el: Κλείσιμο συνομιλίας

en: Change user role to participant
el: Άλλαξε τον ρόλο του χρήστη σε συμμετέχοντα

en: Topic
el: Θέμα

en: Topic author
el: Συντάκτης θέματος

en: Hidden
el: Κρυφό

en: Moderated
el: Συντονιζόμενο

en: Open
el: Ανοιχτό

en: Public
el: Δημόσιο

en: Semi-anonymous
el: Ημί-ανώνυμο

en: Temporary
el: Προσωρινό

en: Hide the groupchat topic
el: Απόκρυψη του θέματος της συνομιλίας

en: Show participants
el: Εμφάνιση συμμετεχόντων

en: Hide participants
el: Απόκρυψη συμμετεχόντων

note: harmony default export
en: This groupchat requires a password
el: Αυτή η συνομιλία απαιτεί συνθηματικό

en: Password:
el: Συνθηματικό:

note: harmony default export
en: Submit
el: Υποβολή

en: Timeout error
el: Υπέρβαση χρόνου

en: Timeout error while trying to set your password
el: Υπέρβαση χρόνου κατά την αλλαγή συνθηματικού

en: You are not allowed to change your password
el: Δεν επιτρέπεται να αλλάξετε το συνθηματικό σας

en: Your new password has been set
el: Το νέο συνθηματικό τέθηκε σε εφαρμογή

note: harmony default export
en: Download file "%1$s"
el: Λήψη αρχείου "%1$s"

en: Trusted
el: Έμπιστος

en: Untrusted
el: Αναξιόπιστος

en: No OMEMO-enabled devices found
el: Δεν βρέθηκαν ενεργές OMEMO συσκευές

note: harmony default export
en: Already have a chat account?
el: Έχετε ήδη κάποιον λογαριασμό ;

note: * * @param {import('../form').default} el harmony default export
en: Choose a different provider
el: Επιλέχτε άλλον πάροχο

en: Account Registration:
el: Δημιουργία λογαριασμού:

en: Register
el: Eγγραφή

en: This field is required
el: Αυτό το πεδίο είναι υποχρεωτικό

en: Groupchat name
el: Τίτλος συνομιλίας

en: Groupchat id is invalid.
el: Το αναγνωριστικό της συνομιλίας δεν είναι έγκυρο.

note: harmony default export
en: Description:
el: Περιγραφή:

en: Participants:
el: Συμμετέχοντες:

en: Requires authentication
el: Απαιτήτε πιστοποίηση

en: Requires an invitation
el: Απαιτήτε πρόσκληση

en: Non-anonymous
el: Μή-ανώνυμο

en: Permanent
el: Μόνιμο

en: Unmoderated
el: Μή συντονιζόμενο

en: Show groupchats
el: Εμφάνιση συνομιλιών

en: Server address
el: Διεύθηνση διακομιστή

en: Groupchats found
el: Συνομιλίες που βρέθηκαν

en: No groupchats found
el: Δεν βρέθηκαν συνομιλίες

note: harmony default export
en: Click to hide these contacts
el: Επιλέχτε για απόκρυψη αυτών των επαφών

en: Click to toggle contacts
el: Επιλέχτε για εναλλαγή λίστας επαφών
