Converse.js 4.1.0 - en to eo translation catalogue (293 entries)

en: An error occurred while connecting to the chat server.
eo: Okazis eraro dum konekto al la babilservilo.

en: Your XMPP address and/or password is incorrect. Please try again.
eo: Via XMPP-adreso kaj/aŭ pasvorto estas malĝustaj. Bonvolu reprovi.

en: The XMPP server did not offer a supported authentication mechanism
eo: La XMPP-servilo ne ofertis subtenatan aŭtentikigmekanismon

en: Undecryptable OMEMO message
eo: Nemalĉifrebla OMEMO mesaĝo

en: Sorry, could not determine upload URL.
eo: Pardonu, ne eblas determini alŝuto-URLn.

en: Sorry, could not determine file upload URL.
eo: Pardonu, ne eblas determini la URLn de dosieralŝuto.

en: Sorry, could not succesfully upload your file. Your server’s response: "%1$s"
eo: Pardonu, neeblas sukcese alŝuti vian dosieron. Respondo de via servilo: "%1$s"

en: Sorry, could not succesfully upload your file.
eo: Pardonu, neeblas sukcese alŝuti vian dosieron.

en: %1$s is typing
eo: %1$s estas tajpanta

en: %1$s has stopped typing
eo: %1$s ĉesis tajpi

en: %1$s has gone away
eo: %1$s foriris

en: Sorry, looks like file upload is not supported by your server.
eo: Pardonu, ŝajnas, ke dosieralŝuto ne estas taskiĝata fare de via servilo.

en: The size of your file, %1$s, exceeds the maximum allowed by your server.
eo: La longo de via dosiero, %1$s, superas la permesitan maksimumon de via servilo.

en: The size of your file, %1$s, exceeds the maximum allowed by your server, which is %2$s.
eo: La longo de via dosiero, %1$s, superas la permesitan maksimumon de via servilo, kiu estas %2$s.

en: You're not allowed to retract your message.
eo: Vi ne estas permesita retiri vian mesaĝon.

en: Sorry, an error occurred while trying to retract your message.
eo: Pardonu, io malĝustis dum provanta retiri vian mesaĝon.

en: You're not allowed to send a message.
eo: Vi ne estas permesita sendi mesaĝon.

en: Sorry, an error occurred while trying to send your message.
eo: Pardonu, io malĝustis dum provanta sendi vian mesaĝon.

en: Smileys and emotions
eo: Ridetoj kaj emocioj

en: People
eo: Personoj

en: Activities
eo: Aktivecoj

en: Travel
eo: Vojaĝado

en: Objects
eo: Objektoj

en: Animals and nature
eo: Bestoj kaj naturo

en: Food and drink
eo: Manĝaĵo kaj trinkaĵo

en: Symbols
eo: Simboloj

en: Flags
eo: Flagoj

en: Stickers
eo: Glumarkoj

en: Your retraction was not delivered because you're not present in the groupchat.
eo: Via retiro ne estas liverita ĉar vi ne ĉeestas en la babilejo.

en: Your message was not delivered because you weren't allowed to send it.
eo: Via mesaĝo ne estas sendita, ĉar vi ne estas permesita sendi ĝin.

en: Your message was not delivered because you're not present in the groupchat.
eo: Via mesaĝo ne estas sendita, ĉar vi ne ĉeestas en la babilejo.

en: Sorry, an error happened while running the command.
eo: Pardonu, io malĝustis dum rulante la komandon.

en: Check your browser's developer console for details.
eo: Inspektu la disvolvigista konzolo de via retumilo por detaloj.

en: Error: couldn't find a groupchat participant based on your arguments
eo: Eraro: ne eblas trovi grupobabilejan partoprenanton laŭ viaj argumentoj

en: Error: found multiple groupchat participant based on your arguments
eo: Eraro: trovis plurajn grupobabilejajn partoprenantojn laŭ viaj argumentoj

en: Error: the "%1$s" command takes two arguments, the user's nickname and optionally a reason.
eo: Eraro: la komando "%1$s" bezonas du argumentojn, la uzantalnomon kaj opcie kialon.

en: Forbidden: you do not have the necessary affiliation in order to do that.
eo: Malpermesita: vi ne havas la necesan permeson por fari tion.

en: Forbidden: you do not have the necessary role in order to do that.
eo: Malpermesita: vi ne havas la necesan rolon por fari tion.

en: You're not allowed to register yourself in this groupchat.
eo: Vi ne rajtas aliĝi al tiu babilejo.

en: You're not allowed to register in this groupchat because it's members-only.
eo: Vi ne rajtas aliĝi al tiu babilejo, ĉar tiu estas nur por membroj.

en: Topic set by %1$s
eo: Topic kreita fare de %1$s

en: Topic cleared by %1$s
eo: Temo purigita de %1$s

en: %1$s has entered the groupchat
eo: %1$s eniris en la babilejo

en: %1$s has left the groupchat
eo: %1$s deiris de la babilejo

en: %1$s is now a moderator
eo: %1$s nun estas moderiganto

en: %1$s is no longer a moderator
eo: %1$s ne estas plu moderiganto

en: %1$s has been given a voice
eo: %1$s estas malsilentigita

en: %1$s has been muted
eo: %1$s estas silentigita

en: %1$s and %2$s
eo: %1$s kaj %2$s

en: %1$s are typing
eo: %1$s estas tajpantaj

en: %1$s have stopped typing
eo: %1$s ĉesis tajpi

en: %1$s have gone away
eo: %1$s foriris

en: %1$s have entered the groupchat
eo: %1$s eniris en la babilejon

en: %1$s have left the groupchat
eo: %1$s deiris de la babilejon

en: %1$s are now moderators
eo: %1$s nun estas moderigantoj

en: %1$s are no longer moderators
eo: %1$s ne estas plu moderigantoj

en: %1$s have been given voices
eo: %1$s estis malsilentigitaj

en: %1$s have been muted
eo: %1$s estis silentigitaj

en: %1$s has been banned by %2$s
eo: %1$s estas proskribita de %2$s

en: %1$s has been banned
eo: %1$s estas proskribita

en: %1$s's nickname has changed
eo: Kromnomo de %1$s ŝanĝis

en: %1$s has been kicked out by %2$s
eo: %1$s estas eksterenĵetita de %2$s

en: %1$s has been kicked out
eo: %1$s estas eksterenĵetita

en: %1$s has been removed for not being a member
eo: %1$s estis forigita ĉar ne estanta ano

en: %1$s is no longer an admin of this groupchat
eo: %1$s ne plu estas administranto de tiu babilejo

en: %1$s is no longer an owner of this groupchat
eo: %1$s ne plu estas posedanto de tiu babilejo

en: %1$s is no longer banned from this groupchat
eo: %1$s ne estas plu proskribata el tiu babilejo

en: %1$s is no longer a member of this groupchat
eo: %1$s ne estas plu membro de tiu babilejo

en: %1$s is now a member of this groupchat
eo: %1$s nun estas membro de tiu babilejo

en: %1$s is now an %2$s of this groupchat
eo: %1$s estas nun %2$s en ĉi tiu babilejo

en: The nickname you chose is reserved or currently in use, please choose a different one.
eo: La kromnomo, kion vi elektis, estas rezervita aŭ ĉimomente uzita, bonvolu elekti alion.

en: Password incorrect
eo: Neĝusta pasvorto

en: You are not on the member list of this groupchat.
eo: Vi ne estas en la membrolisto de tiu babilejo.

en: You are not allowed to create new groupchats.
eo: Vi ne rajtas krei novajn babilejojn.

en: Your nickname doesn't conform to this groupchat's policies.
eo: Via kromnomo ne konformas kun la regularo de tiu babilejo.

en: This groupchat does not (yet) exist.
eo: Ĉi tiu babilejo ne (ankoraŭ) ekzistas.

en: This groupchat has reached its maximum number of participants.
eo: Ĉi tiu babilejo atingis sian maksimuma nombro da partoprenantoj.

en: Remote server not found
eo: Ne trovis foran servilon

en: You're not allowed to enter this groupchat
eo: Vi ne rajtas enriri en tiu babilejo

en: An error happened while trying to enter this groupchat
eo: Eraro okazis dum provante eniri en tiu babilejo

en: %1$s has gone offline
eo: %1$s iĝis eksterreta

en: %1$s is busy
eo: %1$s estas okupata

en: %1$s is online
eo: %1$s estas enreta

en: This groupchat is not anonymous
eo: Ĉi tiu babilejo ne estas anonima

en: This groupchat now shows unavailable members
eo: Tiu babilejo nun afiŝas maldisponeblajn anojn

en: This groupchat does not show unavailable members
eo: Tiu babilejo ne afiŝas nedisponeblajn anojn

en: The groupchat configuration has changed
eo: La babilejo konfiguracio ŝanĝis

en: Groupchat logging is now enabled
eo: Babilejo estas nun protokolita

en: Groupchat logging is now disabled
eo: Babilejo estas nun neprotokolita

en: This groupchat is now no longer anonymous
eo: Ĉi tiu babilejo estas nun malanonima

en: This groupchat is now semi-anonymous
eo: Ĉi tiu babilejo estas nun parta anonima

en: This groupchat is now fully-anonymous
eo: Ĉi tiu babilejo estas nun anonima

en: A new groupchat has been created
eo: Kreis novan babilejon

note: XXX: Note the triple underscore function and not double underscore.
en: Your nickname has been automatically set to %1$s
eo: Via kromnomo estis aŭtomate fiksita al %1$s

en: You have been banned from this groupchat
eo: Vi estis malpermesita de ĉi tiu babilejo

note: XXX: Note the triple underscore function and not double underscore.
en: Your nickname has been changed to %1$s
eo: Via kromnomo estis ŝanĝita al %1$s

en: You have been kicked from this groupchat
eo: Vi estas eksterenĵetita el ĉi tiu babilejo

en: You have exited this groupchat due to a technical problem
eo: Vi eliris el ĉi tiu babilejo kaŭze de teknika problemo

en: Timeout Error
eo: Tempolima Eraro

en: The server did not return your bookmarks within the allowed time. You can reload the page to request them again.
eo: La servilo ne redonis viajn legosignojn en la permesita tempo. Vi povas reŝarĝi la retpaĝon por informmendi ilin denove.

en: A timeout occurred
eo: Tempolimo atingita

en: Timeout while trying to fetch archived messages.
eo: Tempolimo atingita dum provo havigi arkivitajn mesaĝojn.

en: My contacts
eo: Miaj kontaktoj

en: Ungrouped
eo: Nearigita

en: New messages
eo: Novaj mesaĝoj

en: Older versions
eo: Pli malnovaj versioj

en: No older versions found
eo: Neniu pli malnova versio trovita

en: Current version
eo: Aktuala versio

en: Offline
eo: Elrete

note: * * @param {import('../modals/profile').default} el harmony default export
en: Away
eo: For

en: Online
eo: Enrete

en: Close
eo: Fermi

en: Confirm
eo: Jesigi

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Execute
eo: Ruli

en: Previous
eo: Antaŭa

en: Next
eo: Malantaŭa

en: Complete
eo: Kompleta

en: Add to Contacts
eo: Aldoni kontakton

en: Nickname
eo: Kromnomo

en: XMPP Address
eo: XMPPa adreso

en: Role
eo: Rolo

en: Hats
eo: Ĉapeloj

en: Occupant Id
eo: Identigilo de la okupanto

en: role changed
eo: rolo ŝanĝiĝis

en: The default role, implies that you can read and write messages.
eo: La defaŭlta rolo implicas, ke vi povas legi kaj skribi mesaĝojn.

en: Visitors aren't allowed to write messages in a moderated multi-user chat.
eo: Vizitantoj ne rajtas skribi mesaĝojn en moderigita multaj-uzantoj babilejo.

en: Admin is the 2nd highest affiliation. Admins can modify roles and affiliations of all other users except owners.
eo: Admino estas la 2-a plej altranga aparteno. Adminoj povas modifi rolojn kaj apartenojn de ĉiuj aliaj uzantoj escepte de posedantoj.

en: No users with that role found.
eo: Neniu uzanto kun tiu rolo trovita.

en: Type here to filter the search results
eo: Tajpu ĉi tie por filtri la serĉorezultojn

en: Show users
eo: Montri uzantojn

en: An affiliation is a long-lived entitlement which typically implies a certain role and which grants privileges and responsibilities. For example admins and owners automatically have the moderator role.
eo: Aparteno estas longdaŭra titolo, kiu specife implicas certa kelkan rolon kaj donas privilegiojn kaj responcojn. Ekzemple adminoj kaj posedantoj aŭtomate havas la rolo de moderiganto.

en: Role changed
eo: Rolo ŝanĝiĝis

en: Moderator Tools
eo: Iloj de Moderiganto

en: Are you sure you want to destroy this groupchat?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas detrui tiun babilejon?

en: Please enter the XMPP address of this groupchat to confirm
eo: Bonvolu enigi la XMPP-adreso de ĉi tiu babilejo por jesigi

en: name@example.org
eo: nomo@ekzemplo.org

en: Optional reason for destroying this groupchat
eo: Opcia motivo por detrui ĉi tiun babilejon

en: Reason
eo: Motivo

en: replacement@example.org
eo: substituo@ekzemplo.org

note: e.g. Your nickname is "coolguy69"
en: Your nickname is "%1$s"
eo: Via kromnomo estas «%1$s»

en: Error: invalid number of arguments
eo: Eraro: nevalida nombro da argumentoj

en: Commands found
eo: Trovitaj komandoj

en: List available commands
eo: Listigi haveblajn komandojn

en: No commands found
eo: Neniu komando trovita

en: Sorry, an error occurred while looking for commands on that entity.
eo: Pardonu, eraro okazis dum serĉo pri komandoj …

en: Executing
eo: Rulante

en: Completed
eo: Kompetita

en: Error: unexpected result
eo: Eraro: neatendita rezulto

en: Are you sure you want to remove the bookmark "%1$s"?
eo: Ĉu vi certas ke vi volas forigi la legosignon %1$s ?

en: Unbookmark this groupchat
eo: Mallegosigni tiun babilejon

en: Click to open this groupchat
eo: Klaku por malfermi tiun babilejon

note: * * @param {import('../bookmarks-list').default} el harmony default export * @param {import('shared/components/list-filter').default} el * @param {ListFilter} el
en: Filter
eo: Filtri

en: Bookmarks
eo: Legosignoj

en: Remove
eo: Forigi

en: Name
eo: Nomo

en: What should your nickname for this groupchat be?
eo: Kiu devas esti vian kromnomon por tiu babilejo ?

en: Update
eo: Ĝisdatigi

en: Save
eo: Konservi

en: Bookmark
eo: Legosigno

en: You have an unsent message which will be lost if you continue. Are you sure?
eo: Vi havas nesenditan mesaĝon, kiu estas perdota se vi daŭrigas. Ĉu vi certas?

en: Are you sure you want to retract this message?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi tiun mesaĝon?

en: A timeout occurred while trying to retract the message
eo: Tempolimo atingita dum provo forigi la mesaĝon

en: Error
eo: Eraro

en: Sorry, you're not allowed to retract this message.
eo: Vi ne rajtas forigi ĉi tiun mesaĝon.

en: You are about to retract this message.
eo: Vi estas forigonta ĉi tiun mesaĝon.

en: You may optionally include a message, explaining the reason for the retraction.
eo: Vi opce povas inkluzivi mesaĝon eksplikanta la motivo de la forigo.

en: Message Retraction
eo: Mesaĝoforigo

en: Optional reason
eo: Opca motivo

en: Sorry, you're not allowed to retract this message
eo: Pardonu, vi ne rajtas forigi ĉi tiun mesaĝon

note: * @type {MessageActionAttributes}
en: Cancel Editing
eo: Nuligi Modifon

en: Edit
eo: Modifi

en: Retract
eo: Forigi

en: Copy
eo: Kopii

en: Quote
eo: Citi

en: Image:
eo: Bildo:

en: Message versions
eo: Eksaj versioj

en: Are you sure you want to remove this contact?
eo: Ĉu vi certas ke vi volas forigi tiun kontakton ?

en: Remove as contact
eo: Forigi kontakton

en: Email
eo: Retpoŝto

en: Full Name
eo: Kompleta nomo

en: Profile
eo: Profilo

en: Uploading file:
eo: Alŝutado de dosiero:

en: Retry
eo: Reprovi

note: * * @param {import('../message').default} el harmony default export
en: Show more
eo: Montri pli

en: Show less
eo: Montri malpli

en: A moderator
eo: Moderiganto

en: Search results
eo: Serĉorezultoj

en: Search
eo: Serĉi

en: Send the message
eo: Sendi la mesaĝon

en: Choose a file to send
eo: Elekti sendotan dosieron

en: The User's Profile Image
eo: Profilbildo de la uzanto

en: Details
eo: Detaloj

note: harmony default export * * @param {import('../bottom-panel').default} el * @param {import('../occupant-bottom-panel').default} el
en: You have unread messages
eo: Vi havas nelegitajn mesaĝojn

en: Are you sure you want to clear the messages from this conversation?
eo: Ĉu vi certas ke vi volas viŝi mesaĝojn de tiu konversacio ?

en: Hidden message
eo: Kaŝita mesaĝo

en: Message
eo: Mesaĝo

en: Remove messages
eo: Forigi mesaĝojn

en: Show this menu
eo: Montri ĉi tiun menuon

en: Please enter a valid XMPP address
eo: Bonvolu eniri validan XMPPan adreson

en: Log in
eo: Ensaluti

en: Username
eo: Salutnomo

en: user@domain
eo: uzanto@domajno

note: * * @param {import('../minimized-chat').default} el harmony default export
en: Click to restore this chat
eo: Klaku por restaŭri tiun konversacion

en: Enter groupchat
eo: Eniri babilejon

note: harmony default export
en: Invite
eo: Inviti

en: user@example.org
eo: nomo@ekzemplo.org

en: Owner
eo: Posedanto

en: Admin
eo: Administranto

en: Member
eo: Ano

en: Visitor
eo: Vizitanto

en: Success
eo: Sukceso

en: Filter by status
eo: Filtri laŭ statuso

en: Busy
eo: Okupite

note: * * @param {import('../occupants').default} el harmony default export
en: Participant
eo: Partoprenanto

en: Participants
eo: Partoprenantoj

en: Change user role to participant
eo: Ŝanĝi uzanton rolon al partoprenanto

en: Write in 3rd person
eo: Skribas en 3a persono

en: Change your nickname
eo: Ŝanĝi vian kromnomon

note: harmony default export
en: This groupchat no longer exists
eo: Ĉi tiu babilejo jam ne ekzistas

en: Topic
eo: Temo

en: Description
eo: Priskribo

en: Hidden
eo: Kaŝita

en: Members only
eo: Nur anoj

en: Moderated
eo: Kontrolata

en: Not anonymous
eo: Ne anonima

en: Open
eo: Malfermi

en: Public
eo: Publika

en: Temporary
eo: Provizora

en: Show more information on this groupchat
eo: Afiŝi pli da informo pri tiu babilejo

en: Configure
eo: Agordi

en: Configure this groupchat
eo: Agordi tiun babilejon

en: Show participants
eo: Montri partoprenantojn

en: Destroy
eo: Malkrei

en: Leave
eo: Forlasi

note: harmony default export
en: This groupchat requires a password
eo: Ĉi tiu babilejo necesigas pasvorton

en: Password:
eo: Pasvorto:

en: is busy
eo: estas okupata

note: workaround for Prosody which doesn't give type "headline"
en: Notification from %1$s
eo: Sciigo de %1$s

en: %1$s says
eo: %1$s diras

en: New password
eo: Nova pasvorto

note: * * @param {import('../modals/profile').default} el harmony default export
en: Log out
eo: Elsaluti

en: online
eo: enrete

en: busy
eo: okupite

en: away
eo: fore

en: offline
eo: elrete

en: Save and close
eo: Konservi kaj fermi

en: Your Profile
eo: Via profilo

en: About
eo: Pri

en: Commands
eo: Komandoj

en: Settings
eo: Agordoj

en: I am %1$s
eo: Mi estas %1$s

note: harmony default export
en: Download file "%1$s"
eo: Elŝuti dosieron "%1$s"

en: Select all
eo: Elekti ĉiujn

note: harmony default export
en: Already have a chat account?
eo: Jam havas konversacian konton?

en: Register
eo: Registri

en: here
eo: ĉi tie

en: Create your account
eo: Krei vian konton

en: Now logging you in
eo: Salutante

en: Registered successfully
eo: Registrita sukcese

en: Create an account
eo: Krei konton

en: Don't have a chat account?
eo: Ne havas konversacian konton?

en:  e.g. conversejs.org
eo:  ekz. conversejs.org

note: * * @param {import('../add-muc.js').default} el harmony default export
en: Join
eo: Aliĝi

en: Enter a new Groupchat
eo: Eniri novan babilejon

note: harmony default export
en: Description:
eo: Priskribo :

en: Groupchat XMPP Address:
eo: XMPP-adreso de la grupa babilo:

en: Participants:
eo: Partoprenantoj:

en: Features:
eo: Funkcioj:

en: Requires authentication
eo: Devigas aŭtentigon

en: Requires an invitation
eo: Devigas inviton

en: Non-anonymous
eo: Ne-anonima

en: Permanent
eo: Konstanta

en: Unmoderated
eo: Nekontrolata

en: Show groupchats
eo: Montri babilejojn

en: Server address
eo: Adreso de servilo

en: conference.example.org
eo: konferenco.ekzemplo.org

en: Query for Groupchats
eo: Peti babilejon

en: No groupchats found
eo: Neniu babilejoj trovita

en: Leave this groupchat
eo: Lasi ĉi tiun babilejon

en: Groupchats
eo: Babilejoj

en: This contact is busy
eo: Ĉi tiu kontakto estas okupata

en: This contact is online
eo: Ĉi tiu kontakto estas enreta

en: This contact is offline
eo: Ĉi tiu kontakto estas elreta

en: This contact is away
eo: Ĉi tiu kontakto estas for

note: * * @param {import('../add-contact.js').default} el harmony default export
en: Add
eo: Aldoni

en: Add a Contact
eo: Aldoni kontakton

en: Filter by contact name
eo: Filtri laŭ kontaktnomo

en: Filter by group name
eo: Filtri laŭ grupnomo

en: Unread
eo: Nelegita

note: * * @param {import('../rosterview').default} el harmony default export
en: Contacts
eo: Kontaktoj

en: Add a contact
eo: Aldoni kontakton

en: Re-sync contacts
eo: Resinkronigi kontaktojn
