Converse.js 3.3.4 - en to eu translation catalogue (495 entries)

en: An error occurred while connecting to the chat server.
eu: Errore bat gertatu da berriketa zerbitzariarekin konektatzean.

en: Your XMPP address and/or password is incorrect. Please try again.
eu: Zure XMPP ID-a/edo pasahitza ez dira zuzenak. Mesedez saiatu berriro.

en: The XMPP server did not offer a supported authentication mechanism
eu: XMPP zerbitzariak ez du lagunduriko autentikazio mekanismorik eskaintzen

en: Undecryptable OMEMO message
eu: Zifratu ezinezko OMEMO mezua

en: Sorry, could not determine upload URL.
eu: Barkatu, ezin izan da igoera URL-a zehaztu.

en: Sorry, could not determine file upload URL.
eu: Barkatu, ezin izan da fitxategi igotzeko URL-a zehaztu.

en: Sorry, could not succesfully upload your file. Your server’s response: "%1$s"
eu: Ezin izan da zure fitxategia igo. Zure zerbitzariaren erantzuna: "%1$s"

en: Sorry, could not succesfully upload your file.
eu: Barkatu, ezin izan da zure fitxategia behar bezala igo.

en: %1$s is typing
eu: %1$s idazten ari da

en: %1$s has stopped typing
eu: %1$s idazteari utzi dio

en: %1$s has gone away
eu: %1$s joan egin da

en: Sorry, looks like file upload is not supported by your server.
eu: Barkatu, badirudi zure zerbitzariak ez duela fitxategi igoera onartzen.

en: The size of your file, %1$s, exceeds the maximum allowed by your server, which is %2$s.
eu: Zure fitxategiaren neurriak, %1$s, zure zerbitzariak gehienez onarturiko muga( %2$s ) gainditzen du.

en: You're not allowed to retract your message.
eu: Ez duzu baimenik zure mezuan atzera egiteko.

en: Sorry, an error occurred while trying to retract your message.
eu: Barkatu, zerbaitek huts egin du zure mezuan atzera egiterakoan.

en: You're not allowed to send a message.
eu: Ez duzu baimenik mezurik bidaltzeko.

en: Sorry, an error occurred while trying to send your message.
eu: Errore bat gertatu zure mezua bidaltzerakoan.

en: Smileys and emotions
eu: Smiley eta emotikonoak

en: People
eu: Pertsonak

en: Activities
eu: Jarduerak

en: Travel
eu: Bidaia

en: Objects
eu: Objektu

en: Animals and nature
eu: Animaliak eta natura

en: Food and drink
eu: Janaria eta edaria

en: Symbols
eu: Sinboloak

en: Flags
eu: Banderak

en: Stickers
eu: Eranskailuak

en: Your retraction was not delivered because you're not present in the groupchat.
eu: Zure mezu ezeztatzea ez da bidali talde elkarrizketan ez zaudelako.

en: Your message was not delivered because you weren't allowed to send it.
eu: Zure mezua ez da bidali, bidaltzeko baimenik ez duzulako.

en: Your message was not delivered because you're not present in the groupchat.
eu: Zure mezua ez da bidali ez zaudelako talde elkarrizketan orain.

en: Sorry, an error happened while running the command.
eu: Barkatu, akats bat izan da komandoa exekutatzerakoan.

en: Check your browser's developer console for details.
eu: Nabigatzaileko garatzaile kontsola ikus dezakezu xehetasun gehiagorako.

en: Error: couldn't find a groupchat participant based on your arguments
eu: Errorea: ez da zure eskaerarekin bat datorren kiderik aurkitu talde-berriketan

en: Error: found multiple groupchat participant based on your arguments
eu: Errorea: zure eskaerarekin bat datozen hainbat kide aurkitu dira talde-berriketan

en: Error: the "%1$s" command takes two arguments, the user's nickname and optionally a reason.
eu: Akatsa: %1$s aginduak bi argumentu hartzen ditu, erabiltzailearen ezizena eta aukerako arrazoi bat.

en: Forbidden: you do not have the necessary affiliation in order to do that.
eu: Debekatua: Ez duzu hori egiteko behar den afiliazioa.

en: Forbidden: you do not have the necessary role in order to do that.
eu: Debekatua: Ez duzu hori egiteko behar den rola.

en: You're not allowed to register yourself in this groupchat.
eu: Ez duzu baimenik zure burua gela honetan erregistratzeko.

en: You're not allowed to register in this groupchat because it's members-only.
eu: Ez duzu baimenik zure burua gela honetan erregistratzeko kideentzako bakarrik delako.

en: Topic set by %1$s
eu: %1$s -k ezarritako gaia

en: Topic cleared by %1$s
eu: %1$s erabiltzaileak mintzagaia garbitu du

en: %1$s has entered the groupchat
eu: %1$s gelara elkartu da

en: %1$s has left the groupchat
eu: %1$s gelatik atera da

en: %1$s is now a moderator
eu: %1$s orain moderatzailea da

en: %1$s is no longer a moderator
eu: %1$s jada ez da moderatzailea

en: %1$s has been given a voice
eu: %1$s -(e)k idatz dezake berriro

en: %1$s has been muted
eu: %1$s ezikusia izan da

en: %1$s and %2$s
eu: %1$s eta %2$s

en: %1$s are typing
eu: %1$s idazten ari dira

en: %1$s have stopped typing
eu: %1$s idazteari utzi diote

en: %1$s have gone away
eu: %1$s joan egin dira

en: %1$s have entered the groupchat
eu: %1$s gelara sartu dira

en: %1$s have left the groupchat
eu: %1$s elkarrizketa utzi dute

en: %1$s are now moderators
eu: %1$s orain moderatzaileak dira

en: %1$s are no longer moderators
eu: %1$s jada ez dira moderatzaileak

en: %1$s have been given voices
eu: %1$s -(e)ri ahotsa gaitu zaio

en: %1$s have been muted
eu: %1$s mututua izan da

en: %1$s has been banned by %2$s
eu: %1$s %2$s-rengandik blokeatua izan da

en: %1$s has been banned
eu: %1$s bidalia izan da

en: %1$s's nickname has changed
eu: %1$s -(r)en ezizena aldatu egin da

en: %1$s has been kicked out by %2$s
eu: %1$s %2$s-rengandik bidalia izan da

en: %1$s has been kicked out
eu: %1$s bidalia izan da

en: %1$s has been removed because of an affiliation change
eu: %1$s ezabatua izan da afiliazio aldaketa bat dela eta

en: %1$s has been removed for not being a member
eu: %1$s ezabatua izan da kidea ez delako

en: %1$s is no longer an admin of this groupchat
eu: %1$s ez da jada gela honetako administratzailea

en: %1$s is no longer an owner of this groupchat
eu: %1$s ez da jada gela honetako jabeetako bat

en: %1$s is no longer banned from this groupchat
eu: %1$s ez dago jada gela honetan debekatua

en: %1$s is no longer a member of this groupchat
eu: %1$s ez da jada gela honetako partaide

en: %1$s is now a member of this groupchat
eu: %1$s orain gela honetako kidea da

en: %1$s is now an %2$s of this groupchat
eu: %1$s orain berriketa honetako %2$s da

en: The nickname you chose is reserved or currently in use, please choose a different one.
eu: Aukeratutako ezizena erreserbatuta dago edo erabiltzen ari da une honetan, aukeratu beste bat.

en: Password incorrect
eu: Pasahitza ez da zuzena

en: You are not on the member list of this groupchat.
eu: Ez zaude gela honetako kideen zerrendan.

en: You are not allowed to create new groupchats.
eu: Ez duzu baimenik gela berriak sortzeko.

en: Your nickname doesn't conform to this groupchat's policies.
eu: Zure ezizenak ez ditu gela honetako arauak betetzen.

en: This groupchat does not (yet) exist.
eu: Gela hau ez da existitzen (oraindik).

en: This groupchat has reached its maximum number of participants.
eu: Gela hau gehienezko parte-hartzaile kopurura iritsi da.

en: Remote server not found
eu: Ez da urruneko zerbitzaria aurkitu

en: You're not allowed to enter this groupchat
eu: Ez zaude baimendua talde-berriketa honetan sartzeko.

en: An error happened while trying to enter this groupchat
eu: Errore bat gertatu talde-berriketa honetan sartzerakoan.

en: %1$s has gone offline
eu: %1$s deskonektatu egin da

en: %1$s is busy
eu: %1$s lanpeturik dago

en: %1$s is online
eu: %1$s linean dago

en: This groupchat is not anonymous
eu: Gela hau ez da erabiltzaile anonimoentzat

en: This groupchat now shows unavailable members
eu: Gela honek orain kide eskuragaitzak erakusten ditu

en: This groupchat does not show unavailable members
eu: Gela honek ez ditu kide eskuragaitzak erakusten

en: The groupchat configuration has changed
eu: Gelaren ezarpenak aldatu egin dira

en: Groupchat logging is now enabled
eu: Talde-elkarrizketan izen ematea gaituta dago orain

en: Groupchat logging is now disabled
eu: Talde-elkarrizketan izen ematea desgaituta dago orain

en: This groupchat is now no longer anonymous
eu: dagoeneko gela hau ez da anonimoa

en: This groupchat is now semi-anonymous
eu: gela hau orain erdi-anonimoa da orain

en: This groupchat is now fully-anonymous
eu: gela hau orain erabat anonimoa da

en: A new groupchat has been created
eu: Gela berri bat sortu da

note: XXX: Note the triple underscore function and not double underscore.
en: Your nickname has been automatically set to %1$s
eu: Zure ezizena %1$s bezala ezarria izan da automatikoki

en: You have been banned from this groupchat
eu: Talde-berriketa honetatik bidalia izan zara

note: XXX: Note the triple underscore function and not double underscore.
en: Your nickname has been changed to %1$s
eu: Zure ezizena %1$s -ra aldatua izan da

en: You have been kicked from this groupchat
eu: Talde-berriketa honetatik kanporatua izan zara

en: You have been removed from this groupchat because of an affiliation change
eu: Gela honetatik ezabatua izan zara afiliazio aldaketa bat dela eta

en: You have been removed from this groupchat because the service hosting it is being shut down
eu: Gela honetatik ezabatua izan zara zerbitzuaren ostatatzea itxi egingo delako

en: You have exited this groupchat due to a technical problem
eu: Gela honetatik atera zara arazo tekniko baten ondorioz

en: Timeout Error
eu: Denbora muga Errorea

en: The server did not return your bookmarks within the allowed time. You can reload the page to request them again.
eu: Zerbitzariak ez ditu zure lastermarkak ezarritako denboran itzuli. Orrialdea birkargatu dezakezu eskaera berriro egiteko.

en: A timeout occurred
eu: Itxaron-denbora agortu da

en: Timeout while trying to fetch archived messages.
eu: Denbora agortu da gordetako fitxategiak bilatzen saiatzean.

en: This client does not allow presence subscriptions
eu: Bezero honek ez du onartzen aurrez aurreko harpidetzarik

en: me
eu: ni

en: My contacts
eu: Nere kontaktuak

en: Pending contacts
eu: Zain dauden kontaktuak

en: Contact requests
eu: Kontaktu eskaerak

en: Ungrouped
eu: Sailkatu gabe

en: New messages
eu: Mezu berriak

en: Older versions
eu: Bertsio zaharragoak

en: No older versions found
eu: Ez da bertsio zaharragorik aurkitu

en: Current version
eu: Uneko bertsioa

en: Offline
eu: Deskonektaturik

en: Extended Away
eu: Denbora luzez at

note: * * @param {import('../modals/profile').default} el harmony default export
en: Away
eu: Kanpoan

en: Chatty
eu: Hitzduna

en: Online
eu: Linean

en: Close
eu: Itxi

en: Confirm
eu: Baieztatu

en: Cancel
eu: Utzi

en: Execute
eu: Exekutatu

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Complete
eu: Osatua

en: Add to Contacts
eu: Kontaktuetara gehitu

en: Nickname
eu: Ezizena

en: XMPP Address
eu: XMPP Helbidea

note: harmony default export
en: Affiliation
eu: Afiliazioa

en: Role
eu: Rola

en: Occupant Id
eu: Erabiltzaile Id-a

en: Affiliation changed
eu: Afiliazioa aldatu da

en: Moderators are privileged users who can change the roles of other users (except those with admin or owner affiliations.
eu: Moderatzaileak pribilegiodun erabiltzaileak dira, beste erabiltzaile batzuen rolak alda ditzaketelarik.(administratzaile edo jabeenak izan ezik.

en: The default role, implies that you can read and write messages.
eu: Lehenetsitako rolak, mezuak irakurri eta idatzi ditzakezula adierazten du.

en: Visitors aren't allowed to write messages in a moderated multi-user chat.
eu: Bisitariek ez dute baimenik moderaturiko erabiltzaile anitzeko berriketan mezurik idazteko.

en: Owner is the highest affiliation. Owners can modify roles and affiliations of all other users.
eu: Jabea da afiliaziorik altuena. Jabeek beste erabiltzaile guztien rolak eta afiliazioak alda ditzakete.

en: Admin is the 2nd highest affiliation. Admins can modify roles and affiliations of all other users except owners.
eu: Administratzailea da 2. afiliaziorik altuena. Administratzaileek jabea ez beste erabiltzaile guztien rolak eta afiliazioak alda ditzakete.

en: To ban a user, you give them the affiliation of "outcast".
eu: Erabiltzaile bati debekua ezartzeko, "baztertu" afiliazioa ezarri behar diozu.

en: No users with that affiliation found.
eu: Ez da erabiltzailerik aurkitu afiliazio horrekin.

en: No users with that role found.
eu: Ez da rol hori duen erabiltzailerik aurkitu.

en: Type here to filter the search results
eu: Idatzi hemen bilaketa emaitzak iragazteko

en: Show users
eu: Erabiltzaileak erakutsi

en: Roles are assigned to users to grant or deny them certain abilities in a multi-user chat. They're assigned either explicitly or implicitly as part of an affiliation. A role that's not due to an affiliation, is only valid for the duration of the user's session.
eu: Rolak erabiltzaileei egokitzen zaizkie erabiltzaile anitzeko berriketetan hainbat gaitasun eman edo ukatzeko. Esplizituki edo inplizituki esleitzen dira afiliazioaren baitan. Afiliazio bati ez dagokion rolak, erabiltzailearen saioan zehar bakarrik balio du.

en: An affiliation is a long-lived entitlement which typically implies a certain role and which grants privileges and responsibilities. For example admins and owners automatically have the moderator role.
eu: Afiliazioa iraupen luzeko eskubidea da, berekin dakar nolabaiteko zeregina eta pribilegioak eta erantzukizunak ematen ditu. Adibidez, administratzaileek eta jabeek automatikoki dute moderatzaile-lana.

en: Role changed
eu: Rola aldatu da

en: Moderator Tools
eu: Moderatzaile tresnak

en: Are you sure you want to destroy this groupchat?
eu: Ziur zaude berriketa-talde hau suntsitu nahi duzula?

en: Please enter the XMPP address of this groupchat to confirm
eu: Mesedez, baieztatzeko sartu talde honen XMPP helbidea

en: name@example.org
eu: izena@adibidea.org

en: Optional reason for destroying this groupchat
eu: Talde hau desegiteko aukerako arrazoia

en: Reason
eu: Arrazoia

en: Optional XMPP address for a new groupchat that replaces this one
eu: Aukerako XMPP helbidea talde-berriketa hau ordezkatuko duen berri batentzako

en: replacement@example.org
eu: ordezkoa@adibidea.org

en: Couldn't find a participant with that nickname. They might have left the groupchat.
eu: Ezinezkoa ezizen hori duen partaiderik aurkitzea. Baliteke talde-berriketa utzi izana.

note: e.g. Your nickname is "coolguy69"
en: Your nickname is "%1$s"
eu: Zure ezizena "%1$s" da

en: Error: invalid number of arguments
eu: Errorea: Argumentu kopuru baliogabea

note: * * @param {AdHocCommands} el harmony default export
en: On which entity do you want to run commands?
eu: Zein instantziatan exekutatu nahi dituzu komandoak?

en: Certain XMPP services and entities allow privileged users to execute ad-hoc commands on them.
eu: Zenbait XMPP zerbitzu eta instantzik pribilegiodun erabiltzaileei ad-hoc komandoak exekutzea baimentzen diete.

en: Commands found
eu: Aurkitutako komandoak

en: List available commands
eu: Komando erabilgarrien zerrenda

en: No commands found
eu: Ez da komandorik aurkitu

en: Sorry, an error occurred while looking for commands on that entity.
eu: Barkatu, errore bat gertatu da instantzia horretan komandoak bilatzerakoan.

en: The specified entity doesn't support ad-hoc commands
eu: Zehaztutako instantziak ez du ad-hoc komandorik onartzen

en: An error occurred while trying to fetch the command form
eu: Errore bat gertatu da komando galdetegia berreskuratzerakoan.

en: Sorry, an error occurred while trying to execute the command. See the developer console for details
eu: Barkatu, errore bat gertatu da komandoa exekutatzerakoan. Begiratu garatzaile kontsola xehetasunetarako

en: Executing
eu: Exekutatzen

en: Completed
eu: Osatua

en: An error occurred while trying to cancel the command. See the developer console for details
eu: Errore bat gertatu da komandoa bertan-behera uzterakoan. Begiratu garatzaile kontsola xehetasunetarako

en: Error: unexpected result
eu: Errorea: ustekabeko emaitza

en: Are you sure you want to remove the bookmark "%1$s"?
eu: Ziur al zaude "%1$s" laster-marka ezabatu nahi duzula?

en: Unbookmark this groupchat
eu: Kendu gela hau laster-marketatik

en: Click to open this groupchat
eu: Klikatu gela hau irekitzeko

note: * * @param {import('../bookmarks-list').default} el harmony default export * @param {import('shared/components/list-filter').default} el * @param {ListFilter} el
en: Filter
eu: Iragazi

en: Bookmarks
eu: Laster-markak

en: Would you like this groupchat to be automatically joined upon startup?
eu: Gela honetan automatikoki sartu nahiko zenuke abioan?

en: Remove
eu: Kendu

en: Name
eu: Izena

en: What should your nickname for this groupchat be?
eu: Zein izango litzateke gela honetarako zure ezizena?

en: Update
eu: Eguneratu

en: Save
eu: Gorde

en: Bookmark
eu: Laster-marketan gehitu

en: You have an unsent message which will be lost if you continue. Are you sure?
eu: Ezabatua izango den bidali gabeko mezu bat daukazu. Ziur al zaude jarraitu nahi duzula?

en: Be aware that other XMPP/Jabber clients (and servers) may not yet support retractions and that this message may not be removed everywhere.
eu: Izan kontutan, XMPP/Jabber bezero (eta zerbitzari) batzuk agian ez dutela oraindik mezu bazterketa sostengatuko eta mezu hau ezingo dela edonon ezabatua izan.

en: Are you sure you want to retract this message?
eu: Ziur al zaude mezu hau baztertu nahi duzula?

en: A timeout occurred while trying to retract the message
eu: Denbora-muga errore bat gertatu da mezua baztertzen saiatzerakoan

en: Error
eu: Errorea

en: Sorry, you're not allowed to retract this message.
eu: Barkatu, ez duzu baimenik mezu hau baztertzeko.

en: You are about to retract this message.
eu: Mezu hau baztertzera zoaz.

en: You may optionally include a message, explaining the reason for the retraction.
eu: Bazterketaren arrazoiak azaltzen dituen mezu bat zehazteko aukera duzu.

en: Message Retraction
eu: Mezu Bazterketa

en: Optional reason
eu: Aukerako arrazoia

en: Sorry, you're not allowed to retract this message
eu: Barkatu, ez duzu baimenik mezu hau baztertzeko

en: Show media
eu: Bitartekoak erakutsi

en: Hide media
eu: Bitartekoak ezkutatu

note: * @type {MessageActionAttributes}
en: Cancel Editing
eu: Editatzea ezeztatu

en: Edit
eu: Editatu

en: Retract
eu: Baztertu

en: Image:
eu: Irudia:

en: Message versions
eu: Mezuaren bertsioak

en: Are you sure you want to remove this contact?
eu: Ziur al zaude kontaktu hau ezabatu nahi duzula?

en: Remove as contact
eu: Kendu kontaktuetatik

en: Email
eu: Emaila

en: Full Name
eu: Izen osoa

en: URL
eu: URLa

en: Profile
eu: Profila

en: Uploading file:
eu: Fitxategia igotzen:

en: Retry
eu: Berriz saiatu

note: * * @param {import('../message').default} el harmony default export
en: Show more
eu: Gehiago erakutsi

en: Show less
eu: Gutxiago erakutsi

en: Search results
eu: Bilaketa emaitzak

en: Search
eu: Bilatu

en: Insert emojis
eu: Emojiak txertatu

note: harmony default export
en: Message characters remaining
eu: Mezuaren gainontzeko karaktereak

en: Send the message
eu: Bidali mezua

en: Start a call
eu: Dei bat hasi

en: Choose a file to send
eu: Aukeratu bidaltzeko fitxategia

en: Click to write as a normal (non-spoiler) message
eu: Klikatu mezua ohiko moduan idazteko

en: Click to write your message as a spoiler
eu: Klikatu zure mezua iragarki moduan idazteko

en: The User's Profile Image
eu: Erabiltzailearen profileko argazkia

en: Details
eu: Xehetasunak

en: See more information about this person
eu: Erakutsi pertsona honi buruzko informazio gehiago

en: Close and end this conversation
eu: Berriketa hau itxi eta amaitu

note: harmony default export * * @param {import('../bottom-panel').default} el * @param {import('../occupant-bottom-panel').default} el
en: You have unread messages
eu: Irakurri gabeko mezuak dituzu

en: Are you sure you want to clear the messages from this conversation?
eu: Ziur al zaude elkarrizketa honetako mezuak ezabatu nahi dituzula?

en: Hidden message
eu: Ezkutuko mezua

en: Message
eu: Mezua

en: Optional hint
eu: Aukerako haztarna

en: Sorry, the connection has been lost, and your message could not be sent
eu: Barkatu, konexioa galdu egin da eta zure mezua ezin da bidali

en: Remove messages
eu: mezuak ezabatu

en: Close this chat
eu: Berriketa hau itxi

en: Write in the third person
eu: Hirugarrengo pertsonan idatzi

en: Show this menu
eu: Menu hau erakutsi

en: Please enter a valid XMPP address
eu: Mesedez sar ezazu baleko XMPP helbide bat

en: To improve performance, we cache your data in this browser. Uncheck this box if this is a public computer or if you want your data to be deleted when you log out. It's important that you explicitly log out, otherwise not all cached data might be deleted. Please note, when using an untrusted device, OMEMO encryption is NOT available.
eu: Errendimendua hobetzeko, zure datuak nabigatzaile honen cachean gordetzen dira. Desmarkatu hau ordenagailua publikoa bada edo saioa amaitzean datuak ezabatzea nahiago baduzu. Saioa esplizituki amaitzea ezinbestekoa da, bestela agian ez dira datu guztiak ezabatuko.

en: This is a trusted device
eu: Gailu hau fidagarria da

en: Connection URL
eu: Konexio URL-a

en: HTTP or websocket URL that is used to connect to your XMPP server
eu: XMPP zerbitzarira konektatzeko erabilitako HTTP edo websocket URL-a

en: e.g. wss://example.org/xmpp-websocket
eu: adib. wss://example.org/xmpp-websocket

en: Password
eu: Pasahitza

en: Log in
eu: Hasi saioa

en: Username
eu: Erabiltzaile izena

en: user@domain
eu: erabiltzailea@domeinua

en: Disconnected
eu: Deskonektaturik

en: Click here to log in anonymously
eu: Klikatu hemen saioa anonimoki hasteko

en: Show details about this chat client
eu: Erakutsi mezularitza bezero honen xehetasunak

en: Features
eu: Ezaugarriak

en: Close these announcements
eu: Iragarpen hauek itxi

en: Click to open this server message
eu: Klikatu zerbitzariaren mezu hau irekitzeko

en: Announcements
eu: Iragarpenak

en: Click to load missing messages
eu: Klikatu falta diren mezuak kargatzeko

en: Minimize
eu: Minimizatu

en: Minimize this chat
eu: Berriketa hau minimizatu

en: Minimize this groupchat
eu: Elkarrizketa talde hau minimizatu

note: * * @param {import('../minimized-chat').default} el harmony default export
en: Click to restore this chat
eu: Klikatu txat hau berrezartzeko

note: * * @param {import('../affiliation-form').default} el harmony default export
en: Change affiliation
eu: Aldatu afiliazioa

en: New affiliation
eu: Afiliazio berria

en: Timeout error while trying to set the affiliation
eu: Denbora-muga errorea afiliazioa ezartzerakoan

en: Sorry, you're not allowed to make that change
eu: Barkatu, ez duzu baimenik aldaketa hori burutzeko

en: Sorry, something went wrong while trying to set the affiliation
eu: Barkatu, zerbaitek huts egin du afiliazioa ezartzerakoan

note: * * @param {import('../role-form').default} el harmony default export
en: Change role
eu: Rola aldatu

en: New Role
eu: Rol Berria

en: You're not allowed to make that change
eu: Ez duzu baimenik aldaketa hori egiteko

en: Sorry, something went wrong while trying to set the role
eu: Barkatu, zerbaitek huts egin du rola ezartzerakoan

en: Change nickname
eu: Ezizena aldatu

en: Enter groupchat
eu: Elkartu gelara

en: Choose a nickname to enter
eu: Aukeratu sartzeko ezizena

en: Please choose your nickname
eu: Mesedez, aukeratu zure ezizena

en: You're not allowed to send messages in this room
eu: Ez duzu baimenik gela honetan mezuak bidaltzeko

note: harmony default export
en: Invite
eu: Gonbidatu

en: user@example.org
eu: erabiltzailea@adibidea.org

en: Optional reason for the invitation
eu: Gonbidapenaren arrazoia (aukerakoa)

en: Invite someone to this groupchat
eu: Gonbidatu norbait elkarrizketa talde honetara

note: * @param {MUCOccupant} o
en: Click to mention %1$s in your message.
eu: Klikatu %1$s zure mezuan aipatzeko.

en: Owner
eu: Jabea

en: Admin
eu: Administratzailea

en: Member
eu: Kidea

en: Moderator
eu: Moderatzailea

en: Visitor
eu: Bisitaria

en: This user is a moderator.
eu: Erabiltzaile hau moderatzailea da.

en: This user can send messages in this groupchat.
eu: Erabiltzaile honek mezuak bidal ditzake gela honetan.

en: This user can NOT send messages in this groupchat.
eu: Erabiltzaile honek EZIN ditu mezuak bidali gela honetan.

en: Success
eu: Bikain

en: Filter by status
eu: Egoeraren araberan iragazi

en: Any
eu: Edozein

en: Busy
eu: Lanpetua

note: * * @param {import('../occupants').default} el harmony default export
en: Participant
eu: Parte-hartzailea

en: Participants
eu: Parte-hartzaileak

en: Hide
eu: Ezkutatu

en: Invite someone to join this groupchat
eu: Talde-berriketa honetara norbait gonbidatu

en: Change user's affiliation to admin
eu: Aldatu erabiltzailearen afiliazioa administratzailera

en: Ban user by changing their affiliation to outcast
eu: Erabiltzailea bidali bere afiliazioa "bidalia" ezarriz

en: Clear the chat area
eu: Garbitu txat eremua

en: Close this groupchat
eu: Itxi talde-berriketa hau

en: Change user role to participant
eu: Ezarri erabiltzailearen rola parte-hartzaile gisa

en: Remove this groupchat
eu: Ezabatu chat talde hau

en: Kick user from groupchat
eu: Kanporatu erabiltzailea gelatik

en: Write in 3rd person
eu: 3. pertsonan idatzi

en: Grant membership to a user
eu: Eman kidetza erabiltzaile bati

en: Opens up the moderator tools GUI
eu: Moderatzailearen tresna interfazea irekitzen du

en: Remove user's ability to post messages
eu: Kendu mezuak argitaratzeko erabiltzailearen gaitasuna

en: Change your nickname
eu: Zure ezizena aldatu

en: Grant moderator role to user
eu: Eman moderatzaile rola erabiltzaileari

en: Grant ownership of this groupchat
eu: Eman gela honen jabetza

en: Register your nickname
eu: Zure ezizena erregistratu

en: Revoke the user's current affiliation
eu: Erabiltzailearen uneko afiliazioa ezeztatu

en: Set groupchat subject
eu: Ezarri gelaren mintzagaia

en: Set groupchat subject (alias for /subject)
eu: Ezarri gelaren mintzagaia (/subject aginduaren aliasa)

en: Allow muted user to post messages
eu: Baimendu isilarazitako erabiltzaileari mezuak argitaratzea

en: The conversation has moved to a new address. Click the link below to enter.
eu: Elkarrizketa helbide berri batetara mugitua izan da. Klikatu ondorengo esteka sartzeko.

note: harmony default export
en: This groupchat no longer exists
eu: Talde berriketa hau jada ez da existitzen

en: The following reason was given: "%1$s"
eu: Emandako arrazoia ondorengoa da: "%1$s"

en: This action was done by %1$s.
eu: Ekintza hau %1$s -k egina izan da.

en: The reason given is: "%1$s".
eu: Emandako arrazoia ondorengoa da: "%1$s".

en: Loading configuration form
eu: Konfiguraketa galdetegia kargatzen

en: Sorry, an error occurred while trying to submit the config form.
eu: Barkatu, errore bat gertatu da konfiguraketa galdetegia bidaltzerakoan.

en: You can check your browser's developer console for any error output.
eu: Zure nabigatzaileko garatzaile kontsolan egiaztatu dezakezu errorerik dagoen.

en: Topic
eu: Mintzagaia

en: Topic author
eu: Mintzagaiaren egilea

en: XMPP address
eu: XMPP helbidea

en: Message archiving
eu: Mezu artxibaketa

en: Messages are archived on the server
eu: Mezuak zerbitzarian gordetzen dira

en: Description
eu: Deskribapena

en: Hidden
eu: Ezkutua

en: This groupchat is not publicly searchable
eu: Gela hau ezin da publikoki bilatua izan

en: This groupchat is restricted to members only
eu: Gela hau kideei soilik dagokie

en: Members only
eu: Kideak soilik

en: Moderated
eu: Moderatua

en: Participants entering this groupchat need to request permission to write
eu: Grla honetara sartzen diren kideek idazteko baimena eskatu behar dute

en: This groupchat does not require a password upon entry
eu: Gela honek ez du pasahitzik eskatzen sartzeko

en: No password required
eu: Ez da pasahitzik eskatzen

en: Not anonymous
eu: Ez-anonimoa

en: All other groupchat participants can see your XMPP address
eu: Gelako gainontzeko parte-hartzaileek zure XMPP erabiltzailea ikus dezakete

en: Not moderated
eu: Moderatu gabea

en: Participants entering this groupchat can write right away
eu: Gela honetara gehitzen diren kideek berehala idatz dezakete

en: Online users
eu: Erabiltzaileak linean

en: Open
eu: Ireki

en: Anyone can join this groupchat
eu: Gela honetan edozein sartu daiteke

en: This groupchat requires a password before entry
eu: Gela honek pasahitza eskatzen du sartu ahal izateko

en: Password protected
eu: Pasahitzez babestua

en: Persistent
eu: Iraunkorra

en: This groupchat persists even if it's unoccupied
eu: Gela honek bere horretan jarraituko du hustu arren

en: Public
eu: Publikoa

en: This groupchat is publicly searchable
eu: Gela hau publikoki bilatua izan daiteke

en: Semi-anonymous
eu: Erdi-anonimoa

en: Only moderators can see your XMPP address
eu: Moderatzaileek soilik ikus dezakete zure XMPP helbidea

en: Temporary
eu: Aldi baterako

en: This groupchat will disappear once the last person leaves
eu: Gela hau desagertu egingo da azken pertsonak uzten duen unean

en: Hide the groupchat topic
eu: Ezkutatu talde-berriketaren gaia

en: Show more information on this groupchat
eu: Erakutsi gela honi buruzko informazio gehiago

en: Show more information about this groupchat
eu: Erakutsi talde-berriketa honi buruzko informazio gehiago

en: Configure
eu: Konfiguratu

en: Configure this groupchat
eu: Konfiguratu gela hau

en: Change the nickname you're using in this groupchat
eu: Talde-berriketa honetan erabiltzen ari zaren ezizena aldatu

en: Show topic
eu: Erakutsi gaia

en: Hide topic
eu: Ezkutatu gaia

en: Show the topic message in the heading
eu: Mezuaren gaia goiburuan erakutsi

en: Hide the topic in the heading
eu: Gaia goiburuan ezkutatu

en: Show participants
eu: Parte-hartzaileak erakutsi

en: Hide participants
eu: Parte-hartzaileak ezkutatu

en: Moderate
eu: Moderatua

en: Moderate this groupchat
eu: Talde-berriketa hau moderatu

en: Destroy
eu: Suntsitu

en: Leave
eu: Irten

en: Leave and close this groupchat
eu: Irten eta talde-berriketa hau itxi

en: Are you sure you want to leave this groupchat?
eu: Ziur al zaude talde-berriketa hau utzi nahi duzula?

note: harmony default export
en: This groupchat requires a password
eu: Txat gela honek pasahitza behar du

en: Password:
eu: Pasahitza:

note: harmony default export
en: Submit
eu: Bidali

en: has gone offline
eu: deskonektatu egin da

en: has gone away
eu: joan egin da

en: is busy
eu: lanpeturik dago

en: has come online
eu: linean jarri da

note: workaround for Prosody which doesn't give type "headline"
en: Notification from %1$s
eu: %1$s -(r)en jakinarazpena

en: %1$s says
eu: %1$s -k dio

en: wants to be your contact
eu: zure kontaktua izan nahi du

en: New password
eu: Pasahitz berria

en: Confirm new password
eu: Pasahitz berria baieztatu

en: Timeout error
eu: Denbora-muga errorea

en: Your server does not support password reset
eu: Zure zerbitzariak ez du pasahitz berrezartzea onartzen

en: Your server responded with an unknown error, check the console for details
eu: Zure zerbitzariak errore ezezagun batekin erantzun du, begiratu kontsola xehetasunetarako

en: Timeout error while trying to set your password
eu: Denbora-muga errorea pasahitza ezartzerakoan

en: Your server does not allow password reset
eu: Zure zerbitzariak ez du pasahitz berrezartzea onartzen

en: You are not allowed to change your password
eu: Ez duzu baimenik zure pasahitza aldatzeko

en: Your new password has been set
eu: Pasahitz berria ezarri da

note: * * @param {import('../modals/profile').default} el harmony default export
en: Log out
eu: Saioa itxi

en: online
eu: Linean

en: busy
eu: Lanpetua

en: away for long
eu: kanpoan denbora luzerako

en: away
eu: Kanpoan

en: offline
eu: deskonektatua

en: Away for long
eu: Kanpoan denbora luzerako

en: Personal status message
eu: Egoera mezu pertsonala

en: Save and close
eu: Gorde eta itxi

en: Use commas to separate multiple roles. Your roles are shown next to your name on your chat messages.
eu: Banatu rolak komen bidez. Zure rolak izenaren ondoan agertzen dira txat mezuetan.

en: Reset Password
eu: Pasahitza berrezarri

en: Your Profile
eu: Zure profila

en: Sorry, an error happened while trying to save your profile data.
eu: Errore bat gertatu da zure profileko datuak gordetzen saiatzean.

en: Are you sure you want to log out?
eu: Ziur al zaude saioa itxi nahi duzula?

en: About
eu: Honi buruz

en: Commands
eu: Komandoak

en: %1$s Open Source %2$s XMPP chat client brought to you by %3$s Opkode %2$s
eu: %1$s Software Libre %2$s XMPP mezularitza bezeroa zuretzako %3$s Opkode %2$s -k eskainia

en: %1$s Translate %2$s it into your own language
eu: %1$s Itzuli %2$s zure hizkuntzan

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: I am %1$s
eu: %1$s nago

en: Click to change your chat status
eu: Klikatu zure txat egoera aldatzeko

note: harmony default export
en: Download file "%1$s"
eu: Deskargatu fitxategia: "%1$s

en: Sorry, we're unable to send an encrypted message because %1$s requires you to be subscribed to their presence in order to see their OMEMO information
eu: Barkatu, ez gara gai enkriptaturiko mezua bidaltzeko %1$s -(e)k beraien presentzia eguneraketetara izen emanda egotea behar duelako beraien OMEMO informazioa ikusi ahal izateko

en: Sorry, we're unable to send an encrypted message because the remote server for %1$s could not be found
eu: Barkatu, ez gara gai enkriptaturiko mezua bidaltzeko %1$s -rentzako urruneko zerbitzaria ezin delako topatu

en: Unable to send an encrypted message due to an unexpected error.
eu: Ezin izan da mezua bidali errore bat dela eta.

en: This is an OMEMO encrypted message which your client doesn’t seem to support. Find more information on https://conversations.im/omemo
eu: Hau zifratutako OMEMO mezu bat da eta badirudi zure bezeroak ez duela onartzen. Aurkitu informazio gehiago ondorengo estekan https://conversations.im/omemo

en: Error: could not decrypt a received encrypted file, because it could not be downloaded
eu: Errorea: ezin izan da fitxategi zifratua deszifratu, deskargatzea ezinezkoa izan delako

en: Sorry, could not decrypt a received OMEMO message because we don't have the XMPP address for that user.
eu: Barkatu, ezin da jasotako OMEMO mezua deszifratu, erabiltzaile horren XMPP helbiderik ez daukagulako.

en: Sorry, could not decrypt a received OMEMO message due to an error.
eu: Ezin izan da jasotako OMEMO mezu bat deszifratu errore bat dela eta.

en: %1$s doesn't appear to have a client that supports OMEMO. Encrypted chat will no longer be possible in this grouchat.
eu: Badirudi %1$s -(e)k ez daukala OMEMO erabiltzeko gai den bezerorik. Ezingo da enkriptaturiko elkarrizketarik izan talde honetan.

en: Cannot use end-to-end encryption in this groupchat, either the groupchat has some anonymity or not all participants support OMEMO.
eu: Talde-berriketa honetan ezin da muturretik muturrerako zifraturik erabili, talde-berriketak anonimotasunen bat izan dezake agian edo bertako partaide guztiek ez dute OMEMO onartzen.

en: Cannot use end-to-end encryption because %1$s uses a client that doesn't support OMEMO.
eu: Ezin da muturretik muturrerako zifratua erabili %1$s-(e)k OMEMO onartzen ez duen bezero bat darabilelako.

en: Messages are being sent in plaintext
eu: Mezuak testu lauan bidaltzen dira

en: Messages are sent encrypted
eu: Mezuak zifratuta bidaltzen dira

en: This groupchat needs to be members-only and non-anonymous in order to support OMEMO encrypted messages
eu: Talde-berriketa hau kideentzako da soilik eta ez anonimoa, OMEMO bidez zifraturiko mezuak onartzekotan

en: OMEMO encryption is not supported
eu: OMEMO zifratzea ez da onartzen

en: Sorry, no devices found to which we can send an OMEMO encrypted message.
eu: Barkatu, ez da OMEMO zifratzea onartzen duen gailurik aurkitu.

en: Trusted
eu: Fidagarria

en: Untrusted
eu: Ez fidagarria

note: * * @param {import('../fingerprints').Fingerprints} el harmony default export
en: OMEMO Fingerprints
eu: OMEMO hatz-markak

en: No OMEMO-enabled devices found
eu: OMEMO gaiturik duten gailurik ez da aurkitu

en: Checkbox for selecting the following fingerprint
eu: Hurrengo hatz-marka hautatzeko laukia

en: Device without a fingerprint
eu: Hatz-markarik gabeko gailua

en: Checkbox for selecting the following device
eu: Ondorengo gailua hautatzeko laukitxoa

en: Other OMEMO-enabled devices
eu: OMEMO gaiturik duten beste gailu batzuk

en: Checkbox to select fingerprints of all other OMEMO devices
eu: Beste OMEMO gailuen hatz-markak hautatzeko laukia

en: Remove checked devices and close
eu: Kendu markatutako gailuak eta itxi

en: Select all
eu: Hautatu guztiak

en: This device's OMEMO fingerprint
eu: Gailu honen OMEMO hatz-marka

en: Generate new keys and fingerprint
eu: Gako eta hatz-marka berriak sortu

en: Sorry, an error occurred while trying to remove the devices.
eu: Errore bat gertatu da gailuak kentzen saiatzean.

en: Are you sure you want to generate new OMEMO keys? This will remove your old keys and all previously encrypted messages will no longer be decryptable on this device.
eu: Ziur al zaude OMEMO gako berriak sortu nahi dituzula? Honek zure gako zaharrak ezabatuko ditu eta aurretiaz enkriptaturiko mezu guztiak ezingo dira irakurri gailu honetan.

note: harmony default export
en: Already have a chat account?
eu: Baduzu txat konturik?

note: * * @param {import('../form').default} el harmony default export
en: Choose a different provider
eu: Hornitzaile ezberdin bat aukeratu

en: Account Registration:
eu: Kontu erregistroa:

en: Register
eu: Erregistratu

en: Tip: A list of public XMPP providers is available
eu: Aholkua: XMPP hornitzaile publikoen zerrenda bat dago eskuragarri

en: here
eu: hemen

en: Fetch registration form
eu: Erregistro formularioa eskuratu

en: Create your account
eu: Zure kontua sortu

en: Please enter the XMPP provider to register with:
eu: Mesedez sartu XMPP hornitzailea:

en: Sorry, we're unable to connect to your chosen provider.
eu: Barkatu, ezin izan dugu zuk aukeraturiko hornitzailera konektatu.

en: Sorry, the given provider does not support in band account registration. Please try with a different provider.
eu: Barkatu, emandako hornitzaileak ez du banda kontuen erregistroa onartzen. Saiatu beste hornitzaile batekin.

en: Now logging you in
eu: Orain saio hasten

en: Registered successfully
eu: Arrakastaz erregistratua

en: The provider rejected your registration attempt. Please check the values you entered for correctness.
eu: Hornitzaileak zure izen emate saiakera ukatu du. Mesedez egiaztatu sartutako balioak zuzenak direla.

en: Create an account
eu: Sortu kontu bat

en: Don't have a chat account?
eu: Ez duzu txat konturik?

en:  e.g. conversejs.org
eu:  adib. conversejs.org

en: This field is required
eu: Eremu hau beharrezkoa da

note: * * @param {import('../add-muc.js').default} el harmony default export
en: Join
eu: Batu

en: Groupchat name
eu: Talde elkarrizketaren izena

en: Enter a new Groupchat
eu: Sartu gela berri batean

en: Groupchat id is invalid.
eu: Talde-berriketaren ID-a okerra da.

note: harmony default export
en: Description:
eu: Deskribapena:

en: Groupchat XMPP Address:
eu: Talde-berriketaren XMPP helbidea:

en: Participants:
eu: Parte-hartzaileak:

en: Features:
eu: Ezaugarriak:

en: Requires authentication
eu: Autentifikazioa behar da

en: Requires an invitation
eu: Gonbidapena behar da

en: Non-anonymous
eu: Ez-anonimoa

en: Permanent
eu: Iraunkorra

en: Unmoderated
eu: Moderatu gabea

en: Show groupchats
eu: Erakutsi gelak

en: Server address
eu: Zerbitzariaren helbidea

en: Query for Groupchats
eu: Bilatu gelak

en: Groupchats found
eu: Gelak aurkitu dira

en: No groupchats found
eu: Ez da gelarik aurkitu

en: Leave this groupchat
eu: Atera gela honetatik

en: Click to toggle the list of open groupchats
eu: Egin klik irekitako gelen zerrenda hedatu/tolesteko

en: Groupchats
eu: Gelak

en: Are you sure you want to leave the groupchat %1$s?
eu: Ziur al zaude %1$s gelatik atera nahi duzula?

en: This contact is busy
eu: Kontaktu hau lanpeturik dago

en: This contact is online
eu: Kontaktu hau linean dago

en: This contact is offline
eu: Kontaktu hau lineaz kanpo dago

en: This contact is unavailable
eu: Kontaktu hau ez dago erabilgarri

en: This contact is away for an extended period
eu: Kontaktu hau kanpoan dago denbora luzez

en: This contact is away
eu: Kontaktu hau kanpoan dago

en: Click to remove %1$s as a contact
eu: Klikatu %1$s kontaktuetatik ezabatzeko

en: Click to chat with %1$s (XMPP address: %2$s)
eu: Klikatu %1$s (XMPP helbidea: %2$s)-(r)ekin txateatzeko

note: * * @param {import('../add-contact.js').default} el harmony default export
en: Add
eu: Gehitu

en: Add a Contact
eu: Kontaktu bat gehitu

en: This contact has already been added
eu: Kontaktu hau gehitua izan da

note: harmony default export
en: Click to hide these contacts
eu: Klikatu kontaktu hauek ezkutatzeko

en: Filter by contact name
eu: Kontaktu izenaz iragazi

en: Filter by group name
eu: Talde izenaz iragazi

en: Unread
eu: Irakurri gabe

note: * * @param {import('../rosterview').default} el harmony default export
en: Contacts
eu: Kontaktuak

en: Click to toggle contacts
eu: Klikatu kontaktuak txandakatzeko

en: Add a contact
eu: Kontaktu bat gehitu
