Converse.js 4.0.4 - en to gl translation catalogue (634 entries)

en: Could not automatically determine a connection URL
gl: Non se determinou automaticamente o URL para conexión

en: An error occurred while connecting to the chat server.
gl: Algo fallou ao conectar co servidor da conversa.

en: Your XMPP address and/or password is incorrect. Please try again.
gl: O teu enderezo XMPP e/ou contrasinal son incorrectos. Inténtao de novo.

en: We could not connect to %1$s, is your XMPP address correct?
gl: Non puidemos conectar con %1$s, é correcto o teu enderezo XMPP?

en: The XMPP server rejected the connection because of a policy violation
gl: O servidor XMPP rexeitou a conexión debido á violación dunha directiva

en: The XMPP server did not offer a supported authentication mechanism
gl: O servidor XMPP non ofrece un mecanismo de autenticación soportado

en: Undecryptable OMEMO message
gl: Mensaxe OMEMO non descifrable

en: Sorry, could not determine upload URL.
gl: Lamentámolo, non se puido determinar o URL de subida.

en: Sorry, could not determine file upload URL.
gl: Lamentámolo, non se determinou o URL de subida do ficheiro.

en: Sorry, could not succesfully upload your file. Your server’s response: "%1$s"
gl: Lamentámolo, non se subeu o ficheiro. A resposta do servidor: "%1$s"

en: Sorry, could not succesfully upload your file.
gl: Lamentámolo, non se subeu o ficheiro.

en: %1$s is typing
gl: %1$s está a escribir

en: %1$s has stopped typing
gl: %1$s deixou de escribir

en: %1$s has gone away
gl: %1$s marchou

en: Sorry, looks like file upload is not supported by your server.
gl: Lamentámolo, semella que o servidor non soporta a subida de ficheiros.

en: The size of your file, %1$s, exceeds the maximum allowed by your server.
gl: O tamaño do ficheiro, %1$s, excede o límite establecido polo servidor.

en: The size of your file, %1$s, exceeds the maximum allowed by your server, which is %2$s.
gl: O tamaño do ficheiro, %1$s, excede o límite establecido no servidor, que é %2$s.

en: You're not allowed to retract your message.
gl: Non podes retractar desta mensaxe.

en: Sorry, an error occurred while trying to retract your message.
gl: Lamentámolo, algo fallou ó intentar retractar a mensaxe.

en: You're not allowed to send a message.
gl: Non tes permiso para enviar unha mensaxe.

en: Sorry, an error occurred while trying to send your message.
gl: Lamentámolo, algo fallou ó intentar enviar a mensaxe.

en: Smileys and emotions
gl: Sorrisos e emocións

en: People
gl: Persoas

en: Activities
gl: Actividades

en: Travel
gl: Viaxar

en: Objects
gl: Obxetos

en: Animals and nature
gl: Animais e natureza

en: Food and drink
gl: Comida e bebida

en: Symbols
gl: Símbolos

en: Flags
gl: Bandeiras

en: Stickers
gl: Adhesivos

en: Your retraction was not delivered because you're not present in the groupchat.
gl: Non se enviou a rectificación porque non estás presente na conversa en grupo.

en: Your message was not delivered because you weren't allowed to send it.
gl: Non se enviou a mensaxe porque non tes permiso para enviala.

en: Your message was not delivered because you're not present in the groupchat.
gl: Non se entregou a mensaxe porque non estás presente neste grupo.

en: A timeout happened while trying to retract your message.
gl: Caducou a solicitude ao intentar retractar a mensaxe.

en: Sorry, an error happened while running the command.
gl: Lamentámolo, algo fallou ao executar o comando.

en: Check your browser's developer console for details.
gl: Mira na consola de desenvolvedor do navegador para máis detalles.

en: Error: couldn't find a groupchat participant based on your arguments
gl: Fallo: non se atopou ao participante da conversa con esos parámetros

en: Error: found multiple groupchat participant based on your arguments
gl: Fallo: atopáronse varios participantes con esos parámetros

en: Error: the "%1$s" command takes two arguments, the user's nickname and optionally a reason.
gl: Fallo: O comando "%1$s" precisa dous argumentos, o alcume do usuario e opcionalmente unha razón.

en: Forbidden: you do not have the necessary affiliation in order to do that.
gl: Prohibido: non ten a afiliación necesaria para facer iso.

en: Forbidden: you do not have the necessary role in order to do that.
gl: Prohibido: non ten os permisos necesarios para facer iso.

en: You're not allowed to register yourself in this groupchat.
gl: Non podes rexistrarte a ti mesmo nesta conversa en grupo.

en: You're not allowed to register in this groupchat because it's members-only.
gl: Non tes permiso para rexistrarte na conversa en grupo porque é só para membros.

en: Topic set by %1$s
gl: Asunto establecido por %1$s

en: Topic cleared by %1$s
gl: Asunto eliminado por %1$s

en: %1$s has entered the groupchat
gl: %1$s entrou na conversa en grupo

en: %1$s has left the groupchat
gl: %1$s deixou a conversa en grupo

en: %1$s is now a moderator
gl: %1$s agora é moderador

en: %1$s is no longer a moderator
gl: %1$s xa non é moderador

en: %1$s has been given a voice
gl: %1$s ten a palabra

en: %1$s has been muted
gl: %1$s foi acalado

en: %1$s and %2$s
gl: %1$s e %2$s

en: %1$s are typing
gl: %1$s está escribindo

en: %1$s have stopped typing
gl: %1$s deixou de escribir

en: %1$s have gone away
gl: %1$s marchou

en: %1$s have entered the groupchat
gl: %1$s entrou na conversa en grupo

en: %1$s have left the groupchat
gl: %1$s deixou a conversa en grupo

en: %1$s are now moderators
gl: %1$s agora son moderadores

en: %1$s are no longer moderators
gl: %1$s xa non son moderadores

en: %1$s have been given voices
gl: Concedéronlle a palabra a %1$s

en: %1$s have been muted
gl: %1$s foron acaladas

en: %1$s has been banned by %2$s
gl: %1$s foi excluído por %2$s

en: %1$s has been banned
gl: %1$s foi excluído

en: %1$s's nickname has changed
gl: Cambiou o alcume de %1$s

en: %1$s has been kicked out by %2$s
gl: %1$s foi expulsado por %2$s

en: %1$s has been kicked out
gl: %1$s foi expulsado

en: %1$s has been removed because of an affiliation change
gl: %1$s foi eliminado debido a un cambio de afiliación

en: %1$s has been removed for not being a member
gl: %1$s foi eliminado por non ser membro

en: %1$s is no longer an admin of this groupchat
gl: %1$s xa non é admin desta conversa en grupo

en: %1$s is no longer an owner of this groupchat
gl: %1$s xa non é dona desta conversa en grupo

en: %1$s is no longer banned from this groupchat
gl: %1$s xa non está excluída desta conversa en grupo

en: %1$s is no longer a member of this groupchat
gl: %1$s xa non é membro deste grupo

en: %1$s is now a member of this groupchat
gl: %1$s é un membro de este grupo

en: %1$s is now an %2$s of this groupchat
gl: %1$s é a %2$s desta conversa en grupo

en: The nickname you chose is reserved or currently in use, please choose a different one.
gl: O alcume escollido está reservado ou en uso, por favor escolla outro.

en: Password incorrect
gl: Contrasinal incorrecto

en: You are not on the member list of this groupchat.
gl: Non es membro desta conversa en grupo.

en: You are not allowed to create new groupchats.
gl: Non tes permiso para crear novas conversas en grupo.

en: Your nickname doesn't conform to this groupchat's policies.
gl: O teu alcume non segue as normas desta conversa en grupo.

en: This groupchat does not (yet) exist.
gl: Esta conversa en grupo non existe (aínda).

en: This groupchat has reached its maximum number of participants.
gl: Esta conversa en grupo alcanzou o número máximo de participantes.

en: Remote server not found
gl: Non se atopou o servidor remoto

en: You're not allowed to enter this groupchat
gl: Non tes permiso para entrar nesta charla en grupo

en: An error happened while trying to enter this groupchat
gl: Algo fallou ao intentar acceder a esta conversa en grupo

en: %1$s has gone offline
gl: %1$s desconectouse

en: %1$s is busy
gl: %1$s está ocupado

en: %1$s is online
gl: %1$s está en liña

en: This groupchat is not anonymous
gl: Esta conversa en grupo non é anónima

en: This groupchat now shows unavailable members
gl: Esta conversa en grupo agora mostra membros non dispoñibles

en: This groupchat does not show unavailable members
gl: Esta conversa en grupo non mostra membros non dispoñibles

en: The groupchat configuration has changed
gl: A configuración da conversa en grupo cambiou

en: Groupchat logging is now enabled
gl: O rexistro da conversa de grupo está activado

en: Groupchat logging is now disabled
gl: O rexistro da conversa de grupo está desactivado

en: This groupchat is now no longer anonymous
gl: Esta conversa en grupo xa non é anónima

en: This groupchat is now semi-anonymous
gl: Esta conversa en grupo agora é semi-anónima

en: This groupchat is now fully-anonymous
gl: Esta conversa en grupo agora é totalmente anónima

en: A new groupchat has been created
gl: Creouse unha nova conversa en grupo

note: XXX: Note the triple underscore function and not double underscore.
en: Your nickname has been automatically set to %1$s
gl: O teu alcume estableceuse automáticamente como %1$s

en: You have been banned from this groupchat
gl: Excluíronte desta conversa en grupo

note: XXX: Note the triple underscore function and not double underscore.
en: Your nickname has been changed to %1$s
gl: O teu alcume foi cambiado a %1$s

en: You have been kicked from this groupchat
gl: Expulsáronte desta conversa en grupo

en: You have been removed from this groupchat because of an affiliation change
gl: Sacáronte desta conversa en grupo debido a un cambio na afiliación

en: You have been removed from this groupchat because it has changed to members-only and you're not a member
gl: Quitáronte desta conversa en grupo porque o grupo cambiou a só-membros e ti non es membro

en: You have been removed from this groupchat because the service hosting it is being shut down
gl: Elimináronte da conversa en grupo porque o servicio de hospedaxe foi apagado

en: You have exited this groupchat due to a technical problem
gl: Saíches desta conversa en grupo debido a un problema técnico

en: Timeout Error
gl: Fallo de caducidade

en: The server did not return your bookmarks within the allowed time. You can reload the page to request them again.
gl: O servidor non devolveu os teus marcadores no tempo estipulado. Podes recargar a páxina para solicitalos de novo.

en: You are blocked from sending messages.
gl: Non tes permiso para enviar mensaxes.

en: A timeout occurred
gl: Caducou

en: Timeout while trying to fetch archived messages.
gl: Caducou a solicitude mentras se obtiñan as mensaxes arquivadas.

en: Sorry, an error occurred while trying to add %1$s as a contact.
gl: Lamentámolo, algo fallou ao intentar engadir a %1$s como contacto.

en: This client does not allow presence subscriptions
gl: Este cliente non permite suscricións de presencia

en: me
gl: eu

en: Unsaved contacts
gl: Contactos sen gardar

en: My contacts
gl: Os meus contactos

en: Pending contacts
gl: Contactos pendentes

en: Contact requests
gl: Solicitudes de contacto

en: Ungrouped
gl: Sen agrupar

en: New messages
gl: Novas mensaxes

en: Menu
gl: Menú

en: Click to set a new picture
gl: Preme para establecer nova imaxe

en: Clear picture
gl: Limpar imaxe

en: Older versions
gl: Versións máis antigas

en: No older versions found
gl: Non se atoparon versións anteriores

en: Current version
gl: Versión actual

en: Offline
gl: Desconectado

en: Unavailable
gl: Non dispoñible

en: Extended Away
gl: Fóra por longo tempo

note: * * @param {import('../modals/profile').default} el harmony default export
en: Away
gl: Fóra

en: Do not disturb
gl: Non molestar

en: Chatty
gl: Falador

en: Online
gl: Conectado

en: Close
gl: Pechar

en: Confirm
gl: Confirmar

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Converse logo
gl: Logo de Converse

en: Execute
gl: Executar

en: Previous
gl: Anterior

en: Next
gl: Seguinte

en: Complete
gl: Completar

en: The profile picture of %1$s
gl: Imaxe do perfil de %1$s

en: Add to Contacts
gl: Engadir aos Contactos

en: Nickname
gl: Alcume

en: XMPP Address
gl: Enderezo XMPP

note: harmony default export
en: Affiliation
gl: Afiliación

en: Role
gl: Rol

en: Hats
gl: Sombreiros

en: Occupant Id
gl: Id do ocupante

en: Affiliation changed
gl: Cambiou a afiliación

en: role changed
gl: rol cambiado

en: Moderators are privileged users who can change the roles of other users (except those with admin or owner affiliations.
gl: Os moderadores son usuarios con privilexios que poden cambiar os roles de outros usuarios (excepto os de administradores e donos).

en: The default role, implies that you can read and write messages.
gl: O rol por omisión implica que pode ler e escribir mensaxes.

en: Visitors aren't allowed to write messages in a moderated multi-user chat.
gl: Os visitantes non poden escribir mensaxes nunha sala multiusuario moderada.

en: Owner is the highest affiliation. Owners can modify roles and affiliations of all other users.
gl: Dono é a maior afiliación. Os donos poden modificar os roles e afiliación dos outros usuarios.

en: Admin is the 2nd highest affiliation. Admins can modify roles and affiliations of all other users except owners.
gl: Admin é o segundo maior nivel de afiliación. Admins poden modificar roles e afiliación de todos os usuarios menos dos donos.

en: To ban a user, you give them the affiliation of "outcast".
gl: Para excluír un usuario, daslle a afiliación de "forasteiro".

en: No users with that affiliation found.
gl: Non se atoparon usuarios con esa afiliación.

en: No users with that role found.
gl: Non se atoparon usuarios con ese rol.

en: Type here to filter the search results
gl: Escribe aquí para filtrar os resultados da busca

en: Show users
gl: Mostrar usuarios

en: Roles are assigned to users to grant or deny them certain abilities in a multi-user chat. They're assigned either explicitly or implicitly as part of an affiliation. A role that's not due to an affiliation, is only valid for the duration of the user's session.
gl: Os roles asígnanse ás usuarias para outorgar ou denegarlles certos permisos nunha conversa multiusuario. Asígnanse de xeito implícito ou explícito como parte da filiación. Un rol que non é debido a filiación só é valido durante a duración da sesión do usuario.

en: An affiliation is a long-lived entitlement which typically implies a certain role and which grants privileges and responsibilities. For example admins and owners automatically have the moderator role.
gl: Unha afiliación é un título de alto nivel que normalmente implica certo rol e que outorga certos privilexios e responsabilidades. Por exemplo, admins e donos teñen rol de moderador de xeito automático.

en: Role changed
gl: Rol cambiado

en: Moderator Tools
gl: Ferramentas de moderador

en: Invitation to a groupchat
gl: Convite á conversa en grupo

en: %1$s has invited you to join the groupchat "%2$s"
gl: %1$s convidoute á conversa en grupo «%2$s»

en: %1$s has invited you to join the groupchat "%2$s", and left the following reason: "%3$s"
gl: %1$s convidoute á conversa en grupo" %2$s", pola seguinte razón: "%3$s"

en: Are you sure you want to destroy this groupchat?
gl: Seguro que queres desbotar a conversa en grupo?

en: Please enter the XMPP address of this groupchat to confirm
gl: Por favor, escribe o provedor XMPP desta conversa en grupo para confirmar

en: name@example.org
gl: nome@exemplo.org

en: Optional reason for destroying this groupchat
gl: Razón para eliminar esta conversa en grupo (optativo)

en: Reason
gl: Razón

en: Optional XMPP address for a new groupchat that replaces this one
gl: Enderezo XMPP optativo para a nova conversa en grupo que substitúe a esta

en: replacement@example.org
gl: substituta@exemplo.org

en: Couldn't find a participant with that nickname. They might have left the groupchat.
gl: Non se atopou un participante con ese alcume. Podería ter saído da conversa.

note: e.g. Your nickname is "coolguy69"
en: Your nickname is "%1$s"
gl: O seu alcume é "%1$s"

en: Error: invalid number of arguments
gl: Fallo: número de argumentos non válido

note: * * @param {AdHocCommands} el harmony default export
en: On which entity do you want to run commands?
gl: ¿En qué entidade queres executar os comandos?

en: Certain XMPP services and entities allow privileged users to execute ad-hoc commands on them.
gl: Certos servizos e entidades XMPP permítenlle ás usuarias autorizadas executar neles comandos a medida.

en: Commands found
gl: Comandos atopados

en: List available commands
gl: Lista de comandos dispoñibles

en: No commands found
gl: Non se atoparon comandos

en: Sorry, an error occurred while looking for commands on that entity.
gl: Lamentámolo, algo fallou ó buscar os comandos nesa entidade.

en: The specified entity doesn't support ad-hoc commands
gl: A entidade indicada non soporta os comandos a medida

en: An error occurred while trying to fetch the command form
gl: Algo fallou ao intentar recibir o formulario con comandos

en: Sorry, an error occurred while trying to execute the command. See the developer console for details
gl: Lamentámolo, algo fallou ao executar o comando. Mira os detalles na consola de desenvolvedora

en: Executing
gl: Executando

en: Completed
gl: Completado

en: An error occurred while trying to cancel the command. See the developer console for details
gl: Algo fallou ao intentar deter o comando. Mira na consola de desenvolvemento para máis detalles

en: Error: unexpected result
gl: Erro: resultado non agardado

en: Are you sure you want to remove the bookmark "%1$s"?
gl: Realmente desexa eliminar o marcador "%1$s"?

en: Unbookmark this groupchat
gl: Desmarcar esta conversa de grupo

en: Click to open this groupchat
gl: Pulse para abrir esta conversa en grupo

note: * * @param {import('../bookmarks-list').default} el harmony default export * @param {import('shared/components/list-filter').default} el * @param {ListFilter} el
en: Filter
gl: Filtro

en: Bookmarks
gl: Marcadores

en: Bookmark for "%1$s"
gl: Marcador de "%1$s"

en: Would you like this groupchat to be automatically joined upon startup?
gl: Queres entrar automáticamente a esta conversa de grupo ao inicio?

en: Remove
gl: Eliminar

en: Name
gl: Nome

en: What should your nickname for this groupchat be?
gl: Qué alcume desexa ter para esta conversa en grupo?

en: Password (for a protected groupchat)
gl: Contrasinal (para conversa en grupo protexida)

en: If the groupchat requires a password to enter, you can save it here. Note this is not intended to be a secure storage.
gl: Podes gardala aquí se a conversa en grupo require un contrasinal para participar. Ten en conta que isto non pretende ser unha almacenaxe segura.

en: Update
gl: Actualizar

en: Save
gl: Gardar

en: Bookmark
gl: Marcar

en: You have an unsent message which will be lost if you continue. Are you sure?
gl: Ten unha mensaxe sen enviar que perderá se segue adiante. Está seguro?

en: Be aware that other XMPP/Jabber clients (and servers) may not yet support retractions and that this message may not be removed everywhere.
gl: Ten en conta que outros clientes XMPP/Jabber (e servidores) poderían non ter soporte para retirar mensaxes polo que esta mensaxe podería non ser eliminada deles.

en: Are you sure you want to retract this message?
gl: Tes a certeza de que queres eliminar esta mensaxe?

en: A timeout occurred while trying to retract the message
gl: Caducou a solicitude de borrado da mensaxe

en: Error
gl: Fallo

en: Sorry, you're not allowed to retract this message.
gl: Desculpa, pero non tes permiso para borrar esta mensaxe.

en: You are about to retract this message.
gl: Vas a eliminar esta mensaxe.

en: You may optionally include a message, explaining the reason for the retraction.
gl: De xeito optativo poderías deixar un aviso, explicando a razón de tela eliminado.

en: Message Retraction
gl: Retirar mensaxe

en: Optional reason
gl: Razón (optativo)

en: Sorry, you're not allowed to retract this message
gl: Desculpa, pero non tes permiso para eliminar esta mensaxe

en: Show media
gl: Mostrar multimedia

en: Hide media
gl: Agochar multimedia

note: * @type {MessageActionAttributes}
en: Cancel Editing
gl: Cancelar a edición

en: Edit
gl: Editar

en: Retract
gl: Retractar

en: Copy
gl: Copiar

en: Quote
gl: Citar

en: Image:
gl: Imaxe:

en: Message versions
gl: Versións da mensaxe

en: Are you sure you want to remove this contact?
gl: Seguro que quere eliminar este contacto?

en: Sorry, an error occurred while trying to remove %1$s as a contact
gl: Lamentámolo, algo fallou ao intentar retirar a %1$s como contacto

en: Remove and decline contact request
gl: Eliminar e rexeitar a solicitude de contacto

en: Are you sure you want to decline the contact request from %1$s?
gl: Tes certeza de querer rexeitar a solicitude de contacto de %1$s?

en: Also block this user from sending you further messages
gl: Evitar tamén que esta conta che envíe máis mensaxes

en: Contact request declined and user blocked
gl: Rexeitouse a solicitude e bloqueouse a usuaria

en: Contact request declined
gl: Rexeitouse a solicitude de contacto

en: Do you want to block this contact, so they cannot send you messages?
gl: Queres bloquear este contacto? para que non che poida enviar mensaxes?

en: Sorry, an error occurred while trying to block %1$s
gl: Lamentámolo, algo fallou ao intentar bloquear a %1$s

en: Do you want to unblock this contact, so they can send you messages?
gl: Queres desbloquear este contacto para que poida enviarche mensaxes?

en: Sorry, an error occurred while trying to unblock %1$s
gl: Lamentámolo, algo fallou ó intentar desbloquear a %1$s

en: Neither of you receive presence updates
gl: Ningunha das partes recibe actualizacións de presenza

en: Only you receive presence updates
gl: Só ti recibes actualizacións de presenza

en: Only they receive presence updates
gl: Só a outra parte recibe actualizacións de presenza

en: Both of you receive presence updates
gl: Ambas partes recibides actualizacións de presenza

en: Remove from blocklist
gl: Retirar da lista de bloqueo

en: Add to blocklist
gl: Engadir á lista de bloqueo

en: Add as contact
gl: Engadir como contacto

en: Remove as contact
gl: Eliminar como contacto

en: Accept
gl: Aceptar

en: Decline
gl: Rexeitar

en: Email
gl: Correo-e

en: Full Name
gl: Nome completo

en: Groups
gl: Grupos

en: Use commas to separate multiple values
gl: Utiliza comas para separar varios valores

en: Profile
gl: Perfil

en: Presence
gl: Presenza

en: Contact Request
gl: Solicitude de contacto

en: Uploading file:
gl: Subindo ficheiro:

en: Retry
gl: Reintentar

en: This message has been edited
gl: Esta mensaxe está editada

note: * * @param {import('../message').default} el harmony default export
en: Show more
gl: Mostrar máis

en: Show less
gl: Mostrar menos

en: Message delivery failed.
gl: Fallou a entrega da mensaxe.

en: A moderator
gl: Moderadora

en: %1$s has removed a message
gl: %1$s eliminou unha mensaxe

en: You have removed a message
gl: Eliminaches unha mensaxe

en: Search results
gl: Resultados da busca

en: Search
gl: Buscar

en: Insert emojis
gl: Inserir emojis

note: harmony default export
en: Message characters remaining
gl: Caracteres restantes

en: Send the message
gl: Enviar a mensaxe

en: Start a call
gl: Iniciar chamada

en: Choose a file to send
gl: Escolla o ficheiro a enviar

en: Click to write as a normal (non-spoiler) message
gl: Preme para escribir unha mensaxe normal (non spoiler)

en: Click to write your message as a spoiler
gl: Preme para escribir unha mensaxe tipo spoiler

en: The User's Profile Image
gl: Imaxe de perfil do usuario

en: Details
gl: Detalles

en: See more information about this person
gl: Mostrar máis información sobre esta persoa

en: Unblock user
gl: Desbloquear usuaria

en: Are you sure you want to unblock this user?
gl: Tes certeza de querer desbloquear esta usuaria?

en: Unblock this user
gl: Desbloquear esta usuaria

en: Allow this user to send you messages
gl: Permitir que esta usuaria che envíe mensaxes

en: Block user
gl: Bloquear usuaria

en: Are you sure you want to prevent %1$s from contacting you further?
gl: Tes certeza de querer evitar que %1$s volva a contactar contigo?

en: Block this user
gl: Bloquear esta usuaria

en: Prevent this user from sending you any further messages
gl: Evitar que esta usuaria che envíe máis mensaxes

en: Close and end this conversation
gl: Pechar e saír da conversa

note: harmony default export * * @param {import('../bottom-panel').default} el * @param {import('../occupant-bottom-panel').default} el
en: You have unread messages
gl: Ten mensaxes sen ler

en: Are you sure you want to clear the messages from this conversation?
gl: Seguro que desexas eliminar as mensaxes desta conversa?

en: Hidden message
gl: Mensaxes ocultas

en: Message
gl: Mensaxe

en: Optional hint
gl: Truco opcional

en: Sorry, the connection has been lost, and your message could not be sent
gl: Mágoa!, perdeuse a conexión, a mensaxe non se puido enviar

en: Remove messages
gl: Eliminar mensaxes

en: Close this chat
gl: Pechar esta conversa

en: Write in the third person
gl: Escribir en terceira persoa

en: Show this menu
gl: Mostrar este menú

en: Please enter a valid XMPP address
gl: Por favor, escribe un enderezo XMPP válido

en: A big thank you to our sponsors 🙏
gl: Moitas grazas polos patrocinios 🙏

en: To improve performance, we cache your data in this browser. Uncheck this box if this is a public computer or if you want your data to be deleted when you log out. It's important that you explicitly log out, otherwise not all cached data might be deleted. Please note, when using an untrusted device, OMEMO encryption is NOT available.
gl: Para melloralo rendemento, almacenamos os teus datos na caché neste navegador. Desmarque esta caixa se tes un ordenador público ou se quere que se eliminen os seus datos ao pechar a sesión. É importante que peches a sesión explícitamente se non todolos datos non se eliminarán da caché. Teña en conta que, ao utilizar un dispositivo non fiable, o cifrado OMEMO, NON está dispoñible.

en: This is a trusted device
gl: Este é un dispositivo de confianza

en: Connection URL
gl: URL da conexión

en: HTTP or websocket URL that is used to connect to your XMPP server
gl: HTTP ou URL do websocket que se usa para conectar co servidor XMPP

en: e.g. wss://example.org/xmpp-websocket
gl: ex. wss://exemplo.org/xmpp-websocket

en: Password
gl: Contrasinal

en: Log in
gl: Acceder

en: Username
gl: Nome de usuaria

en: user@domain
gl: usuaria@dominio

en: Disconnected
gl: Desconectado

en: Click here to log in anonymously
gl: Preme aquí para entrar anónimamente

en: Chat
gl: Conversa

en: About Converse
gl: Sobre Converse

en: Show details about this chat client
gl: Mostrar detalles sobre esta conversa en grupo

en: Discover Services
gl: Atopar Servizos

en: Inspect
gl: Examinar

en: Service
gl: Servizo

en: Identities
gl: Identidades

en: Type
gl: Tipo

en: Category
gl: Categoría

en: Items
gl: Elementos

en: Features
gl: Características

en: No service found with that XMPP address
gl: Non se atopan servizos con ese enderezo XMPP

en: Error: %1$s
gl: Erro: %1$s

en: Close these announcements
gl: Pechar estos anuncios

en: Click to open this server message
gl: Preme para abrir a esta mensaxe do servidor

en: Announcements
gl: Anuncios

en: Click to load missing messages
gl: Preme para cargar as mensaxe que faltan

en: Minimize
gl: Minimizar

en: Minimize this chat
gl: Minimizar esta conversa

en: Minimize this groupchat
gl: Minimizar esta conversa en grupo

en: hidden
gl: oculto

note: * * @param {import('../minimized-chat').default} el harmony default export
en: Click to restore this chat
gl: Pulse para restaurar esta conversa

note: * * @param {import('../affiliation-form').default} el harmony default export
en: Change affiliation
gl: Cambiar a afiliación

en: New affiliation
gl: Nova afiliación

en: Timeout error while trying to set the affiliation
gl: Fallo de caducidade ó intentar establecer a afiliación

en: Sorry, you're not allowed to make that change
gl: Sentímolo, mais non tes permiso para realizar ese cambio

en: Sorry, something went wrong while trying to set the affiliation
gl: Lamentámolo, algo fallou ao establecer a afiliación

note: * * @param {import('../role-form').default} el harmony default export
en: Change role
gl: Cambiar rol

en: New Role
gl: Novo rol

en: You're not allowed to make that change
gl: Non tes permiso para realizar ese cambio

en: Sorry, something went wrong while trying to set the role
gl: Lamentámolo, algo fallou ao intentar establer o rol

en: Change nickname
gl: Cambiar o alcume

en: Enter groupchat
gl: Entrar na conversa en grupo

en: Choose a nickname to enter
gl: Escolle un alcume para entrar

en: Please choose your nickname
gl: Por favor, escolla o seu alcume

en: You're not allowed to send messages in this room
gl: Non ten permiso para enviar mensaxes a esta sala

note: harmony default export
en: Invite
gl: Convidar

en: user@example.org
gl: identificador@exemplo.org

en: Optional reason for the invitation
gl: Razón para o convite (optativo)

en: Invite someone to this groupchat
gl: Convida a alguén a esta conversa en grupo

note: * @param {MUCOccupant} o
en: Click to mention %1$s in your message.
gl: Pulse para mencionar a %1$s na súa mensaxe.

en: Owner
gl: Propietario

en: Member
gl: Participante

en: Moderator
gl: Moderadora

en: Visitor
gl: Visitante

en: This user is a moderator.
gl: Esta usuaria é moderador.

en: This user can send messages in this groupchat.
gl: Esta usuaria pode enviar mensaxes a conversa en grupo.

en: This user can NOT send messages in this groupchat.
gl: Esta usuaria NON pode enviar mensaxes a conversa en grupo.

en: This user is not currently in this groupchat and can't receive messages.
gl: Esta usuaria non está actualmente na parola en grupo e non pode recibir mensaxes.

en: Invite this user to join this groupchat
gl: Convida a esta usuaria para que se una á conversa do grupo

en: Open a one-on-one chat with this user
gl: Abrir unha conversa persoal con esta usuaria

en: Open Chat
gl: Abrir Conversa

en: Success
gl: Éxito

en: The user has been invited to join this groupchat
gl: Convidouse á usuaria a unirse á conversa en grupo

en: Filter by name
gl: Filtrar por nome

en: Filter by status
gl: Filtrar por estado

en: Any
gl: Calquera

en: Busy
gl: Ocupado

note: * * @param {import('../occupants').default} el harmony default export
en: Participant
gl: Participante

en: Participants
gl: Participantes

en: Hide
gl: Agochar

en: Show filter
gl: Mostrar filtro

en: Hide filter
gl: Agochar filtro

en: Invite someone
gl: Convidar a alguén

en: Invite someone to join this groupchat
gl: Convida a alguén a unirse a conversa en grupo

en: No participant data found
gl: Non se atopan datos da participante

en: Show details
gl: Mostrar detalles

en: Change user's affiliation to admin
gl: Cambiar a afiliación da usuaria a admin

en: Ban user by changing their affiliation to outcast
gl: Prohibir usuario cambiando a filiación na sala

en: Clear the chat area
gl: Limpar o área de conversa

en: Close this groupchat
gl: Pechar esta conversa en grupo

en: Change user role to participant
gl: Cambiar o rol da usuaria a participante

en: Remove this groupchat
gl: Eliminar esta conversa en grupo

en: Kick user from groupchat
gl: Expulsar a usuaria da conversa en grupo

en: Write in 3rd person
gl: Escribir en terceira persoa

en: Grant membership to a user
gl: Conceder a membresía a unha usuaria

en: Opens up the moderator tools GUI
gl: Abre a interface gráfica de ferramentas de moderación

en: Remove user's ability to post messages
gl: Quitarlle a posibilidade de publicar mensaxes a usuaria

en: Change your nickname
gl: Cambiar o seu alcume

en: Grant moderator role to user
gl: Conceder rol de moderador a usuaria

en: Grant ownership of this groupchat
gl: Conceder a propiedade desta conversa en grupo

en: Register your nickname
gl: Rexistrar o seu alcume

en: Revoke the user's current affiliation
gl: Repudiar a filiación actual do usuario

en: Set groupchat subject
gl: Establecer o asunto da conversa en grupo

en: Set groupchat subject (alias for /subject)
gl: Establecer o asunto da conversa (alias para /subject)

en: Allow muted user to post messages
gl: Permitir as usuarias acaladas publicar mensaxes

en: The conversation has moved to a new address. Click the link below to enter.
gl: Moveuse a conversa a un novo enderezo. Preme a ligazón inferior para entrar.

note: harmony default export
en: This groupchat no longer exists
gl: Esta conversa en grupo xa non existe

en: The following reason was given: "%1$s"
gl: A razón do cambio é: "%1$s"

en: This action was done by %1$s.
gl: Esta acción foi feita por %1$s.

en: The reason given is: "%1$s".
gl: A razón dada é: "%1$s".

en: Loading configuration form
gl: Cargando formulario de configuración

en: Configure %1$s
gl: Configurar %1$s

en: Sorry, an error occurred while trying to submit the config form.
gl: Lamentámolo, algo fallou ao intentar enviar o formulario de configuración.

en: Sorry, an error happened while trying to save the groupchat avatar.
gl: Lamentámolo, algo fallou ao intentar gardar o avatar da conversa en grupo.

en: You can check your browser's developer console for any error output.
gl: Pode mirar na consola de desenvolvemento do navegador detalles do fallo.

en: Topic
gl: Asunto

en: Topic author
gl: Autor do asunto

en: XMPP address
gl: Enderezo XMPP

en: Message archiving
gl: Arquivado de mensaxes

en: Messages are archived on the server
gl: As mensaxes gárdanse no servidor

en: Description
gl: Descrición

en: Hidden
gl: Oculto

en: This groupchat is not publicly searchable
gl: Esta conversa en grupo non está en listas públicas

en: This groupchat is restricted to members only
gl: Esta conversa en grupo é accesible só para membros

en: Members only
gl: Só para membros

en: Moderated
gl: Moderada

en: Participants entering this groupchat need to request permission to write
gl: Os participantes da conversa deben solicitar permiso para escribir

en: This groupchat does not require a password upon entry
gl: Esta conversa en grupo non solicita contrasinal para entrar

en: No password required
gl: Sen protección de contrasinal

en: Not anonymous
gl: Non anónima

en: All other groupchat participants can see your XMPP address
gl: Calquera outro participante da conversa pode ver o teu enderezo XMPP

en: Not moderated
gl: Non moderada

en: Participants entering this groupchat can write right away
gl: Os participantes poden escribir libremente

en: Online users
gl: Usuarias conectadas

en: Open
gl: Aberta

en: Anyone can join this groupchat
gl: Calquera pode unirse a esta conversa en grupo

en: This groupchat requires a password before entry
gl: Esta conversa en grupo precisa dun contrasinal para entrar

en: Password protected
gl: Protexido por contrasinal

en: Persistent
gl: Perenne

en: This groupchat persists even if it's unoccupied
gl: Esta conversa en grupo permanece incluso si está baldeira

en: Public
gl: Pública

en: This groupchat is publicly searchable
gl: Esta conversa en grupo está en listas públicas

en: Semi-anonymous
gl: Semi anónima

en: Only moderators can see your XMPP address
gl: Só os moderadores poden ver o teu enderezo XMPP

en: Temporary
gl: Temporal

en: This groupchat will disappear once the last person leaves
gl: Esta conversa en grupo desaparecerá unha vez saia a última persoa

en: Groupchat info
gl: Info sobre a conversa

en: Hide the groupchat topic
gl: Agochar o asunto da conversa en grupo

en: Show more information on this groupchat
gl: Mostrar máis información sobre esta conversa en grupo

en: Show more information about this groupchat
gl: Mostrar máis información sobre esta conversa en grupo

en: Configure
gl: Configurar

en: Configure this groupchat
gl: Configurar a conversa en grupo

en: Change the nickname you're using in this groupchat
gl: Cambia o alcume que estás usando nesta conversa en grupo

en: Show topic
gl: Mostrar o tema

en: Hide topic
gl: Agochar o tema

en: Show the topic message in the heading
gl: Mostrar o tema da conversa na cabeceira

en: Hide the topic in the heading
gl: Agochar o tema da conversa na cabeceira

en: Show participants
gl: Mostrar participantes

en: Hide participants
gl: Agochar participantes

en: Show the groupchat participants
gl: Mostrar participantes na conversa

en: Hide the groupchat participants
gl: Agochar participantes na conversa

en: Moderate
gl: Moderar

en: Moderate this groupchat
gl: Moderar esta conversa en grupo

en: Destroy
gl: Eliminar

en: Leave
gl: Saír

en: Leave and close this groupchat
gl: Deixar e pechar esta conversa en grupo

en: Are you sure you want to leave this groupchat?
gl: Seguro que queres deixar a conversa en grupo?

note: harmony default export
en: This groupchat requires a password
gl: Esta conversa en grupo precisa dun contrasinal

en: Password:
gl: Contrasinal:

note: harmony default export
en: Submit
gl: Enviar

en: has gone offline
gl: non está en liña

en: has gone away
gl: marchou

en: is busy
gl: está ocupado

en: has come online
gl: voltou a estar en liña

note: workaround for Prosody which doesn't give type "headline"
en: Notification from %1$s
gl: Notificación de %1$s

en: %1$s says
gl: %1$s di

en: wants to be your contact
gl: quere ser un contacto seu

en: The new passwords must match
gl: Os contrasinais deben concordar

en: New password
gl: Novo contrasinal

en: Confirm new password
gl: Confirma o novo contrasinal

en: Timeout error
gl: Erro por caducidade

en: Your server does not support password reset
gl: O teu servidor non permite cambiar o contrasinal

en: Your server responded with an unknown error, check the console for details
gl: O teu servidor respondeu cun erro descoñecido, consulta a consola para obter máis información

en: Timeout error while trying to set your password
gl: Erro por caducidade ao intentar establecer o contrasinal

en: Your server does not allow password reset
gl: O teu servidor non permite restablecer o contrasinal

en: You are not allowed to change your password
gl: Non tes permiso para cambiar o contrasinal

en: Your new password has been set
gl: Estableceuse un novo contrasinal

note: * * @param {import('../modals/profile').default} el harmony default export
en: Log out
gl: Saír

en: online
gl: en liña

en: busy
gl: ocupado

en: away for long
gl: fóra hai tempo

en: away
gl: fóra

en: offline
gl: desconectado

en: Set status
gl: Establecer estado

en: Away for long
gl: Fóra hai tempo

en: Personal status message
gl: Mensaxe de estado persoal

en: Clear status message
gl: Limpar mensaxe de estado

en: Save and close
gl: Gardar e pechar

en: Use commas to separate multiple roles. Your roles are shown next to your name on your chat messages.
gl: Utilice comas para separar múltiples roles. Os seus roles móstranse xunto ao seu nome nas mensaxes.

en: Status
gl: Estado

en: Reset Password
gl: Restablece o Contrasinal

en: Your Profile
gl: O seu Perfil

en: Sorry, an error happened while trying to save your profile data.
gl: Lamentámolo, algo fallou ao intentar gardar os datos do seu perfil.

en: Profile updated successfully
gl: Actualizouse correctamente o perfil

en: Status updated
gl: Actualizouse o estado

en: Are you sure you want to log out?
gl: Seguro que queres saír?

en: About
gl: Sobre

en: Commands
gl: Comandos

en: Services
gl: Servizos

en: %1$s Open Source %2$s XMPP chat client brought to you by %3$s Opkode %2$s
gl: Cliente de %1$s código aberto %2$s para conversas XMPP proporcionado por %3$s Opkode %2$s

en: %1$s Translate %2$s it into your own language
gl: %1$sTradúceo%2$s ao teu idioma

en: Settings
gl: Axustes

en: I am %1$s
gl: Estou %1$s

en: Update your profile
gl: Actualiza o teu perfil

en: Click to change your chat status
gl: Pulse para cambiar o estado da conversa

note: harmony default export
en: Download file "%1$s"
gl: Descargar ficheiro "%1$s"

en: Sorry, we're unable to send an encrypted message because %1$s requires you to be subscribed to their presence in order to see their OMEMO information
gl: Lamentámolo, non podemos enviar unha mensaxe cifrada xa que %1$s require que te subscribas a súa presencia para poder ver a súa información OMEMO

en: Sorry, we're unable to send an encrypted message because the remote server for %1$s could not be found
gl: Lamentámolo, non podemos enviar unha mensaxe cifrada porque non atopamos o servidor remoto de %1$s

en: Unable to send an encrypted message due to an unexpected error.
gl: Lamentámolo, non se enviou a mensaxe cifrada debido a un fallo.

en: This is an OMEMO encrypted message which your client doesn’t seem to support. Find more information on https://conversations.im/omemo
gl: Esta mensaxe está cifrada con OMEMO e o seu cliente non semella soportalo. Atope máis información en https://conversations.im/omemo

en: Error: could not decrypt a received encrypted file, because it could not be downloaded
gl: Erro: non se puido descifrar un ficheiro cifrado recibido porque non se puido descargar

en: Sorry, could not decrypt a received OMEMO message because we don't have the XMPP address for that user.
gl: Lamentámolo, non se descifrou a mensaxe OMEMO recibida porque non temos o enderezo XMPP desta usuaria.

en: Sorry, could not decrypt a received OMEMO message due to an error.
gl: Lamentámolo, non se descifrou a mensaxe OMEMO debido a un fallo.

en: %1$s doesn't appear to have a client that supports OMEMO. Encrypted chat will no longer be possible in this grouchat.
gl: %1$s non parece ter un cliente con soporte OMEMO. O cifrado da conversa no será posible en este grupo.

en: Cannot use end-to-end encryption in this groupchat, either the groupchat has some anonymity or not all participants support OMEMO.
gl: Non se puido utilizar o cifrado extremo-a-extremo nesta sala, ou a conversa ten certo anonimato ou non todas as participantes soportan OMEMO.

en: Cannot use end-to-end encryption because %1$s uses a client that doesn't support OMEMO.
gl: Non se puido utilizar o cifrado extremo-a-extremo porque %1$s utilizar un cliente que non soporta OMEMO.

en: Messages are being sent in plaintext
gl: As mensaxes estanse a enviar en texto plano

en: Messages are sent encrypted
gl: As mensaxes envíanse cifradas

en: This groupchat needs to be members-only and non-anonymous in order to support OMEMO encrypted messages
gl: Esta conversa de grupo ten que ser só para membros e non-anónima para poder usar mensaxes cifradas con OMEMO

en: OMEMO encryption is not supported
gl: Non hai soporte para cifrado OMEMO

en: Sorry, no devices found to which we can send an OMEMO encrypted message.
gl: Lamentámolo, non se atoparon dispositivos aos que enviar unha mensaxe OMEMO.

en: Trusted
gl: De confianza

en: Untrusted
gl: Non confiable

en: Choose which devices you trust for OMEMO encrypted communication
gl: Elixe os dispositivos nos que confías para a comunicación cifrada con OMEMO

note: * * @param {import('../fingerprints').Fingerprints} el harmony default export
en: OMEMO Fingerprints
gl: Impresións dixitais OMEMO

en: No OMEMO-enabled devices found
gl: Non se atoparon dispositivos con OMEMO activado

en: Checkbox for selecting the following fingerprint
gl: Marca para escoller a seguinte impresión dixital

en: Device without a fingerprint
gl: Dispositivo sen impresión dixital

en: Checkbox for selecting the following device
gl: Marca para escoller o seguinte dispositivo

en: Other OMEMO-enabled devices
gl: Outros dispositivos con OMEMO habilitado

en: Checkbox to select fingerprints of all other OMEMO devices
gl: Marca para escoller as impresións dixitais de todos os outros dispositivos OMEMO

en: Remove checked devices and close
gl: Eliminar os dispositivos marcados e pechar

en: Select all
gl: Escoller todo

en: This device's OMEMO fingerprint
gl: Impresión dixital OMEMO deste dispositivo

en: Generate new keys and fingerprint
gl: Crear novas chaves e impresión dixital

en: Sorry, an error occurred while trying to remove the devices.
gl: Lamentámolo, algo fallou ao intentar eliminar os dispositivos.

en: Are you sure you want to generate new OMEMO keys? This will remove your old keys and all previously encrypted messages will no longer be decryptable on this device.
gl: Realmente quere xerar unhas novas chaves OMEMO? Esto eliminará as antigas e todas as mensaxes anteriores cifradas con elas non se poderán ler neste dispositivo.

note: harmony default export
en: Already have a chat account?
gl: Xa tes unha conta?

en: Go back to login
gl: Volver ao acceso

note: * * @param {import('../form').default} el harmony default export
en: Choose a different provider
gl: Escoller un provedor diferente

en: Account Registration:
gl: Rexistro de conta:

en: Register
gl: Rexistrar

en: Tip: A list of public XMPP providers is available
gl: Tip: está dispoñible unha lista de servidores XMPP públicos

en: here
gl: aquí

en: Fetch registration form
gl: Obter formulario de rexistro

en: Create your account
gl: Crea a túa conta

en: Please enter the XMPP provider to register with:
gl: Por favor, escribe o provedor XMPP no que rexistrarse:

en: Sorry, we're unable to connect to your chosen provider.
gl: Lamentámolo, non puidemos conectar co provedor elexido.

en: Sorry, the given provider does not support in band account registration. Please try with a different provider.
gl: Lamentámolo, o provedor escollido non soporta o rexistro directo. Por favor, inténteo con outro provedor.

en: Invalid connection URL, only HTTPS and WSS accepted
gl: URL de conexión non válido, só se acepta HTTPS e WSS

en: Now logging you in
gl: Conectandoo

en: Registered successfully
gl: Rexistrado correctamente

en: Registration failed.
gl: Fallou a creación da conta.

en: Please try a different username.
gl: Por favor, proba cun identificador diferente.

en: The provider rejected your registration attempt. Please check the values you entered for correctness.
gl: O provedor rexeitou o intento de rexistro. Por favor, comprobe a corrección dos datos introducidos.

en: Create an account
gl: Crear unha conta

en: Don't have a chat account?
gl: Non tes unha conta para conversar?

en:  e.g. conversejs.org
gl:  ex. conversejs.org

en: This field is required
gl: Este campo é requerido

note: * * @param {import('../add-muc.js').default} el harmony default export
en: Join
gl: Unirse

en: Groupchat name
gl: Nome da conversa en grupo

en: Groupchat name or address
gl: Nome ou enderezo da conversa en grupo

en: Enter a new Groupchat
gl: Entra nunha nova Conversa en grupo

en: Invalid groupchat address, it cannot be empty.
gl: Enderezo da conversa non válido, non pode quedar baleiro.

en: Invalid groupchat address, a forward slash is not allowed.
gl: Enderezo da conversa non válido, non se permite a barra inclinada.

en: Invalid groupchat address, more than one @ sign is not allowed.
gl: Enderezo da conversa non válido, non se permiten máis dun símbolo @.

en: Invalid groupchat address, it cannot start or end with an @ sign.
gl: Enderezo da conversa non válido, non pode comezar ou rematar co símbolo @.

en: No default groupchat service found. You'll need to specify the full address, for example room@conference.example.org
gl: Non se atopou un servizo de conversa en grupo predeterminado. Deberás indicar o enderezo completo, ex. sala@conferencias.exemplo.org

en: Groupchat id is invalid.
gl: O id da conversa en grupo non é válido.

note: harmony default export
en: Description:
gl: Descrición:

en: Groupchat XMPP Address:
gl: Enderezo XMPP da conversa en grupo:

en: Participants:
gl: Partícipes:

en: Features:
gl: Características:

en: Requires authentication
gl: Require autenticación

en: Requires an invitation
gl: Require convite

en: Non-anonymous
gl: Non anónima

en: Permanent
gl: Permanente

en: Unmoderated
gl: Non moderada

en: Show groupchats
gl: Mostra conversas en grupo

en: Server address
gl: Enderezo do servidor

en: conference.example.org
gl: conferencia.exemplo.org

en: Query for Groupchats
gl: Busque Conversas en grupo

en: Groupchats found
gl: Atopáronse conversas en grupo

en: No groupchats found
gl: Non se atoparon conversas en grupo

en: Leave this groupchat
gl: Deixar esta conversa en grupo

en: Click to hide these rooms
gl: Preme para agochar estas salas

en: Click to toggle the list of open groupchats
gl: Pulse para activar a lista de conversas en grupo abertas

en: Groupchats
gl: Conversas en grupo

en: Query server
gl: Consulta ao servidor

en: Add groupchat
gl: Engadir conversa en grupo

en: Are you sure you want to leave the groupchat %1$s?
gl: Seguro que quere deixar a conversa en grupo %1$s?

en: This contact is busy
gl: Este contacto está ocupado

en: This contact is online
gl: Este contacto está en liña

en: This contact is offline
gl: Este contacto está desconectado

en: This contact is unavailable
gl: Este contacto non está dispoñible

en: This contact is away for an extended period
gl: Este contacto hai tempo que non está conectado

en: This contact is away
gl: Este contacto está fóra

en: Click to remove %1$s as a contact
gl: Pulse para eliminar %1$s como contacto

en: Click to show more details about %1$s
gl: Preme para mostrar máis detalles sobre %1$s

en: Click to chat with yourself
gl: Preme para conversar contigo

en: Click to chat with %1$s (XMPP address: %2$s)
gl: Preme para conversar con %1$s (enderezo XMPP: %2$s)

en: Click to accept the contact request from %1$s (XMPP address: %2$s)
gl: Preme para aceptar a solicitude do contacto desde %1$s (enderezo XMPP: %2$s)

en: Click to decline the contact request from %1$s (XMPP address: %2$s)
gl: Prema para rexeitar a solicitude do contacto desde %1$s (enderezo XMPP: %2$s)

en: Accept as contact
gl: Aceptar como contacto

en: Click to add %1$s as a contact
gl: Preme para engadir a %1$s como contacto

en: Save as contact
gl: Gardar como contacto

note: * * @param {import('../add-contact.js').default} el harmony default export
en: Add
gl: Engadir

en: Search name or XMPP address
gl: Busca por nome ou enderezo XMPP

en: Add a Contact
gl: Engadir un contacto

en: This contact has already been added
gl: Este contacto xa foi engadido

en: Sorry, something went wrong while adding the contact
gl: Lamentámolo, algo fallou ao engadir o contacto

en: Contact added successfully
gl: Contacto engadido correctamente

en: Invalid value for the name and XMPP address. Please use the format "Name <username@example.org>".
gl: Valor non válido para o nome e enderezo XMPP. Por favor usa o formato "Nome <usuaria@exemplo.org>".

en: Sorry, something went wrong while accepting the contact request
gl: Lamentámolo, algo fallou ao aceptar a solicitude do contacto

en: Successfully accepted the contact request
gl: Aceptouse a solicitude do contacto

note: * * @param {import('../new-chat.js').default} el harmony default export
en: Start Chat
gl: Iniciar conversa

en: Start a new chat
gl: Iniciar unha nova conversa

en: Sorry, something went wrong
gl: Lamentámolo, houbo un fallo

en: %1$s blocked users shown
gl: Móstranse %1$s usuarias bloqueadas

en: Unblock selected users
gl: Desbloquear usuarias seleccionadas

en: Filter blocked users
gl: Filtrar usuarias bloqueadas

en: clear
gl: limpar

en: Select All
gl: Seleccionar todo

en: No blocked XMPP addresses
gl: Sen enderezos XMPP bloqueados

en: Blocklist
gl: Lista de bloqueo

en: Successfully unblocked %1$s XMPP addresses
gl: Desbloqueáronse correctamente %1$s enderezos XMPP

en: Successfully unblocked one XMPP address
gl: Desbloqueouse correctamente un enderezo XMPP

note: harmony default export
en: Click to hide these contacts
gl: Pulse para ocultar estos contactos

en: Filter by contact name
gl: Filtrar por nome de contacto

en: Filter by group name
gl: Filtrar por nome de grupo

en: Unread
gl: Sen ler

note: * * @param {import('../rosterview').default} el harmony default export
en: Contacts
gl: Contactos

en: Click to toggle contacts
gl: Fai clic para alternalos contactos

en: Add a contact
gl: Engadir un contacto

en: Show block list
gl: Mostrar lista de bloqueos

en: Re-sync contacts
gl: Sincronizar contactos
