Converse.js 0.8.8 - en to hu translation catalogue (470 entries)

en: An error occurred while connecting to the chat server.
hu: Hiba történt a csevegőkiszolgálóhoz kapcsolódáskor.

en: Your XMPP address and/or password is incorrect. Please try again.
hu: Az XMPP-azonosítója vagy jelszava helytelen. Próbálja újra.

en: The XMPP server did not offer a supported authentication mechanism
hu: Az XMPP kiszolgáló nem ajánlott fel támogatott hitelesítési mechanizmust

en: Undecryptable OMEMO message
hu: Nem visszafejthető OMEMO üzenet

en: Sorry, could not determine upload URL.
hu: Sajnáljuk, nem sikerült meghatározni a feltöltési URL-t.

en: Sorry, could not determine file upload URL.
hu: Sajnáljuk, nem sikerült meghatározni a fájl feltöltési URL-jét.

en: Sorry, could not succesfully upload your file. Your server’s response: "%1$s"
hu: Sajnáljuk, a fájlt nem sikerült feltölteni. A kiszolgálója válasza: "%1$s"

en: Sorry, could not succesfully upload your file.
hu: Sajnáljuk, a fájlt nem sikerült feltölteni.

en: %1$s is typing
hu: %1$s éppen ír

en: %1$s has stopped typing
hu: %1$s abbahagyta a gépelést

en: %1$s has gone away
hu: %1$s távol van

en: Sorry, looks like file upload is not supported by your server.
hu: Sajnáljuk, úgy tűnik, hogy a kiszolgálója a feltöltést nem támogatja.

en: The size of your file, %1$s, exceeds the maximum allowed by your server, which is %2$s.
hu: A fájl mérete, %1$s, meghaladja a kiszolgáló által megengedettet, amely %2$s.

en: You're not allowed to retract your message.
hu: Nem vonhatja vissza az üzenetét.

en: Sorry, an error occurred while trying to retract your message.
hu: Sajnáljuk, hiba történt az üzenet visszavonásakor.

en: You're not allowed to send a message.
hu: Nem küldhet üzenetet.

en: Sorry, an error occurred while trying to send your message.
hu: Sajnáljuk, hiba történt az üzenet elküldésekor.

en: Smileys and emotions
hu: Mosolyok és érzelmek

en: People
hu: Emberek

en: Activities
hu: Tevékenységek

en: Travel
hu: Utazás

en: Objects
hu: Tárgyak

en: Animals and nature
hu: Állatok és természet

en: Food and drink
hu: Étel és ital

en: Symbols
hu: Szimbólumok

en: Flags
hu: Zászlók

en: Stickers
hu: Matricák

en: Your retraction was not delivered because you're not present in the groupchat.
hu: A visszavonás nem lett elküldve, mivel nem vagy jelen a csevegőszobában.

en: Your message was not delivered because you weren't allowed to send it.
hu: Az üzenete nem lett elküldve, mert nem volt hozzá jogosultsága.

en: Your message was not delivered because you're not present in the groupchat.
hu: Üzenet nem lett elküldve, mert nem voltál jelen a csevegőszobában.

en: Sorry, an error happened while running the command.
hu: Sajnáljuk, valami hiba történt a parancs futtatásakor.

en: Check your browser's developer console for details.
hu: Részletekért nézze meg a böngésző fejlesztői konzolját.

en: Error: couldn't find a groupchat participant based on your arguments
hu: Hiba: nem található csevegőszoba-résztvevő a megadott feltételek alapján

en: Error: found multiple groupchat participant based on your arguments
hu: Hiba: több feltételeknek megfelelő csevegőszoba-résztvevő is található

en: Error: the "%1$s" command takes two arguments, the user's nickname and optionally a reason.
hu: Hiba: a „%1$s” parancs két feltételt fogad, a felhasználó becenevét és adott esetben az okát.

en: Forbidden: you do not have the necessary affiliation in order to do that.
hu: Tilos: nincs meg a szükséges kapcsolata, hogy ezt megtehesse.

en: Forbidden: you do not have the necessary role in order to do that.
hu: Tilos: nincs meg a szükséges szerepköre, hogy ezt megtehesse.

en: You're not allowed to register yourself in this groupchat.
hu: Nincs regisztrációs jogosultságod ehhez a csevegőszobához.

en: You're not allowed to register in this groupchat because it's members-only.
hu: Nincs regisztrációs jogosultságod ehhez a meghívás alapú csevegőszobához.

en: Topic set by %1$s
hu: Témát beállította: %1$s

en: Topic cleared by %1$s
hu: A témát törölte: %1$s

en: %1$s has entered the groupchat
hu: %1$s belépett a csevegőszobába

en: %1$s has left the groupchat
hu: %1$s elhagyta a csevegőszobát

en: %1$s is now a moderator
hu: %1$s most már moderátor

en: %1$s is no longer a moderator
hu: %1$s többé már nem moderátor

en: %1$s has been given a voice
hu: %1$s hangot kapott

en: %1$s has been muted
hu: %1$s el lett némítva

en: %1$s and %2$s
hu: %1$s és %2$s

en: %1$s are typing
hu: %1$s gépel

en: %1$s have stopped typing
hu: %1$s abbahagyta a gépelést

en: %1$s have gone away
hu: %1$s távol van

en: %1$s have entered the groupchat
hu: %1$s belépett a csevegőszobába

en: %1$s have left the groupchat
hu: %1$s elhagyta a csevegőszobát

en: %1$s are now moderators
hu: %1$s most már moderátor

en: %1$s are no longer moderators
hu: %1$s többé már nem moderátor

en: %1$s have been given voices
hu: %1$s újra hangot kapott

en: %1$s have been muted
hu: %1$s el lett némítva

en: %1$s has been banned by %2$s
hu: %2$s kitiltotta: %1$s

en: %1$s has been banned
hu: %1$s ki lett tiltva

en: %1$s's nickname has changed
hu: %1$s beceneve módosult

en: %1$s has been kicked out by %2$s
hu: %2$s kidobta: %1$s

en: %1$s has been kicked out
hu: %1$s ki lett dobva

en: %1$s has been removed because of an affiliation change
hu: %1$s el lett távolítva, tagság változás miatt

en: %1$s has been removed for not being a member
hu: %1$s el lett távolítva, mert nem volt tag

en: %1$s is no longer an admin of this groupchat
hu: %1$s már nem admin ebben a csevegőszobában

en: %1$s is no longer an owner of this groupchat
hu: %1$s már nem tulajdonos ebben a csevegőszobában

en: %1$s is no longer banned from this groupchat
hu: %1$s már nincs kitiltva ebből a csevegőszobából

en: %1$s is no longer a member of this groupchat
hu: %1$s már nem tagja ennek a csevegőszobának

en: %1$s is now a member of this groupchat
hu: %1$s már tagja ennek a csevegőszobának

en: %1$s is now an %2$s of this groupchat
hu: %1$s most már %2$s ebben a csevegőszobában

en: The nickname you chose is reserved or currently in use, please choose a different one.
hu: A kiválasztott becenév fenn van tartva, vagy jelenleg használatban van, kérjük, válasszon másikat.

en: Password incorrect
hu: Helytelen jelszó

en: You are not on the member list of this groupchat.
hu: Nem vagy a csevegőszoba taglistáján.

en: You are not allowed to create new groupchats.
hu: Nem hozhatsz létre új csevegőszobát.

en: Your nickname doesn't conform to this groupchat's policies.
hu: A beceneved nem felel meg a csevegőszoba szabályzatának.

en: This groupchat does not (yet) exist.
hu: Ez a csevegőszoba (még) nem létezik.

en: This groupchat has reached its maximum number of participants.
hu: Ez a csevegőszoba elérte a jelenlévők maximális számát.

en: Remote server not found
hu: Távoli kiszolgáló nem található

en: You're not allowed to enter this groupchat
hu: Nem engedélyezett számodra ez a csevegőszoba

en: An error happened while trying to enter this groupchat
hu: Hiba lépett fel a csevegőszobához csatlakozás közben

en: %1$s has gone offline
hu: %1$s nem elérhetővé vált

en: %1$s is busy
hu: %1$s elfoglalt

en: %1$s is online
hu: %1$s elérhető

en: This groupchat is not anonymous
hu: Ez a csevegőszoba nem névtelen

en: This groupchat now shows unavailable members
hu: Ez a csevegőszoba mostantól megjeleníti a nem elérhető tagokat

en: This groupchat does not show unavailable members
hu: Ez a csevegőszoba nem jeleníti meg a nem elérhető tagokat

en: The groupchat configuration has changed
hu: A csevegőszoba beállítása megváltozott

en: Groupchat logging is now enabled
hu: A csevegőszoba naplózása be lett kapcsolva

en: Groupchat logging is now disabled
hu: A csevegőszoba naplózása ki lett kapcsolva

en: This groupchat is now no longer anonymous
hu: A csevegőszoba most már nem névtelen

en: This groupchat is now semi-anonymous
hu: A csevegőszoba most már részben névtelen

en: This groupchat is now fully-anonymous
hu: A csevegőszoba most már teljesen névtelen

en: A new groupchat has been created
hu: Létrejött egy új csevegőszoba

note: XXX: Note the triple underscore function and not double underscore.
en: Your nickname has been automatically set to %1$s
hu: A beceneve automatikusan ez lett: %1$s

en: You have been banned from this groupchat
hu: Ki vagy tiltva ebből a csevegőszobából

note: XXX: Note the triple underscore function and not double underscore.
en: Your nickname has been changed to %1$s
hu: A beceneve a következőre módosult: %1$s

en: You have been kicked from this groupchat
hu: Ki lett rúgva ebből a csevegőszobából

en: You have been removed from this groupchat because of an affiliation change
hu: Taglista módosítás miatt ki lett léptetve ebből a csevegőszobából

en: You have been removed from this groupchat because the service hosting it is being shut down
hu: Kiléptettük a konferenciából, mert a szolgáltatás leállításra került

en: You have exited this groupchat due to a technical problem
hu: Műszaki probléma miatt kilépett ebből a csevegőszobából

en: Timeout Error
hu: Időtúllépési hiba

en: The server did not return your bookmarks within the allowed time. You can reload the page to request them again.
hu: A kiszolgáló nem adta vissza a könyvjelzőit a megengedett időn belül. Újratöltheti az oldalt, hogy újra lekérje őket.

en: A timeout occurred
hu: Időtúllépés történt

en: This client does not allow presence subscriptions
hu: Ez a kliens nem engedélyezi a jelenlét követését

en: me
hu: Én

en: My contacts
hu: Csevegőpartnerek

en: Pending contacts
hu: Függő csevegőpartnerek

en: Contact requests
hu: Partnerfelvételi kérések

en: Ungrouped
hu: Nem csoportosított

en: New messages
hu: Új üzenetek

en: Current version
hu: Jelenlegi verzió

en: Offline
hu: Nem elérhető

en: Extended Away
hu: Hosszú távollét

note: * * @param {import('../modals/profile').default} el harmony default export
en: Away
hu: Távol

en: Chatty
hu: Beszédes

en: Online
hu: Elérhető

en: Close
hu: Bezárás

en: Confirm
hu: Megerősítés

en: Cancel
hu: Mégse

en: Execute
hu: Végrehajtás

en: Previous
hu: Előző

en: Next
hu: Következő

en: Complete
hu: Kész

en: Nickname
hu: Becenév

en: XMPP Address
hu: XMPP-cím

note: harmony default export
en: Affiliation
hu: Szint

en: Role
hu: Szerepkör

en: Affiliation changed
hu: Szint megváltozott

en: Moderators are privileged users who can change the roles of other users (except those with admin or owner affiliations.
hu: A moderátorok olyan kiemelt felhasználók, akik módosíthatják más felhasználók szerepköreit (kivéve az admin vagy tulajdonosi szintűekét).

en: The default role, implies that you can read and write messages.
hu: Az alapértelmezett szerepkör, azt jelenti, hogy üzeneteket olvashat és írhat.

en: Visitors aren't allowed to write messages in a moderated multi-user chat.
hu: A látogatók nem írhatnak üzeneteket moderált többfelhasználós csevegőszobákba.

en: Owner is the highest affiliation. Owners can modify roles and affiliations of all other users.
hu: A tulajdonos a legmagasabb szintű. A tulajdonosok módosíthatják az összes felhasználó szintjét és szerepköreit.

en: Admin is the 2nd highest affiliation. Admins can modify roles and affiliations of all other users except owners.
hu: Az admin a második legmagasabb szint. Az adminok módosíthatják a többi felhasználó szintjét és szerepköreiket, kivéve a tulajdonosokét.

en: To ban a user, you give them the affiliation of "outcast".
hu: A felhasználó kitiltásához állítsa be a „számkivetett” szintet.

en: No users with that affiliation found.
hu: Nem található szint nélküli felhasználó.

en: No users with that role found.
hu: Nincs felhasználó azzal a szerepkörrel.

en: Type here to filter the search results
hu: Gépeljen ide a találatok szűréséhez

en: Show users
hu: Felhasználók megjelenítése

en: Roles are assigned to users to grant or deny them certain abilities in a multi-user chat. They're assigned either explicitly or implicitly as part of an affiliation. A role that's not due to an affiliation, is only valid for the duration of the user's session.
hu: A szerepkörök a felhasználókhoz rendeltek, és különböző lehetőségeket engedélyeznek vagy tiltanak le a többfelhasználós csevegésekben. Kiosztásuk explicit, vagy szint alapján implicit. Azok a szerepkörök, melyek nem a szintből fakadnak, csak a felhasználó munkamenetének idejére érvényesek.

en: An affiliation is a long-lived entitlement which typically implies a certain role and which grants privileges and responsibilities. For example admins and owners automatically have the moderator role.
hu: A szint egy hosszú életű jogosultság, amely általában bizonyos szerepkört takar, amely kiváltságokat és felelősségeket ad. Például az adminok és tulajdonosok automatikusan rendelkeznek a moderátor szerepkörrel.

en: Role changed
hu: Szerepkör megváltozott

en: Moderator Tools
hu: Moderátori eszközök

en: Are you sure you want to destroy this groupchat?
hu: Valóban törölni akarja ezt a konferenciát?

en: Please enter the XMPP address of this groupchat to confirm
hu: A megerősítéshez adja meg a konferencia XMPP-címét

en: name@example.org
hu: felhasznalo@pelda.hu

en: Optional reason for destroying this groupchat
hu: Nem kötelező indok a konferencia megszüntetéséhez

en: Reason
hu: Ok

en: Optional XMPP address for a new groupchat that replaces this one
hu: Nem kötelező XMPP-cím az új konferenciához, amely leváltja ezt

en: replacement@example.org
hu: felhasznalo@example.org

en: Couldn't find a participant with that nickname. They might have left the groupchat.
hu: Nem található résztvevő ezzel a becenévvel. Lehet hogy elhagyta a konferenciát.

note: e.g. Your nickname is "coolguy69"
en: Your nickname is "%1$s"
hu: A beceneve „%1$s”

en: Error: invalid number of arguments
hu: Hiba: érvénytelen számú paraméter

note: * * @param {AdHocCommands} el harmony default export
en: On which entity do you want to run commands?
hu: Melyik entitáson akarja futtatni a parancsokat?

en: Certain XMPP services and entities allow privileged users to execute ad-hoc commands on them.
hu: Egyes XMPP-szolgáltatások és entitások megengedik, hogy az arra jogosult felhasználók alkalmi parancsokat futtassanak rajtuk.

en: Commands found
hu: Talált parancsok

en: List available commands
hu: Elérhető parancsok felsorolása

en: No commands found
hu: Nem találhatók parancsok

en: Sorry, an error occurred while looking for commands on that entity.
hu: Sajnáljuk, hiba történt az entitás parancsainak keresésekor.

en: The specified entity doesn't support ad-hoc commands
hu: A megadott entitás nem támogatja az alkalmi parancsokat

en: Sorry, an error occurred while trying to execute the command. See the developer console for details
hu: Sajnáljuk, hiba történt a parancs végrehajtásakor. A részletekért nézze meg a böngésző fejlesztői konzolját.

en: Completed
hu: Elkészült

en: Error: unexpected result
hu: Hiba: Váratlan eredmény

en: Are you sure you want to remove the bookmark "%1$s"?
hu: Biztosan el szeretné távolítani a(z) "%1$s" könyvjelzőt?

en: Unbookmark this groupchat
hu: Konferencia könyvjelzőjének törlése

en: Click to open this groupchat
hu: Belépés a konferenciába

note: * * @param {import('../bookmarks-list').default} el harmony default export * @param {import('shared/components/list-filter').default} el * @param {ListFilter} el
en: Filter
hu: Szűrő

en: Bookmarks
hu: Könyvjelzők

en: Bookmark for "%1$s"
hu: Könyvjelző "%1$s" számára

en: Would you like this groupchat to be automatically joined upon startup?
hu: Szeretné ha induláskor automatikusan csatlakozna ehhez a csevegőszobához?

en: Remove
hu: Eltávolít

en: Name
hu: Név

en: What should your nickname for this groupchat be?
hu: Mi legyen a beceneve ebben a csevegőszobában?

en: Update
hu: Frissít

en: Save
hu: Mentés

en: Bookmark
hu: Könyvjelzőzés

en: You have an unsent message which will be lost if you continue. Are you sure?
hu: Van egy el nem küldött üzenete, amely elvész ha folytatja. Biztos benne?

en: Be aware that other XMPP/Jabber clients (and servers) may not yet support retractions and that this message may not be removed everywhere.
hu: Vegye figyelembe, hogy egyéb XMPP/Jabber kliensek (és kiszolgálók) lehet, hogy még nem támogatják a visszavonás funkciót, így lehet, hogy ez az üzenet nem lesz eltávolítva mindenhonnan.

en: Are you sure you want to retract this message?
hu: Biztosan vissza akarja vonni ezt az üzenetet?

en: A timeout occurred while trying to retract the message
hu: Időtúllépés történt az üzenet visszavonásakor

en: Error
hu: Hiba

en: Sorry, you're not allowed to retract this message.
hu: Nem vonhatja vissza ezt az üzenetet.

en: Optional reason
hu: Nem kötelező ok

en: Sorry, you're not allowed to retract this message
hu: Nincs jogosultsága visszavonni ezt az üzenetet.

en: Show media
hu: Média megjelenítése

en: Hide media
hu: Média elrejtése

note: * @type {MessageActionAttributes}
en: Cancel Editing
hu: Szerkesztés megszakítása

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Retract
hu: Visszavonás

en: Image:
hu: Kép:

en: Message versions
hu: Üzenetverziók

en: Are you sure you want to remove this contact?
hu: Valóban törölni szeretné ezt a csevegőpartnert?

en: Remove as contact
hu: Eltávolítás a csevegőpartnerekből

en: Decline
hu: Elutasít

en: Email
hu: E-mail

en: Full Name
hu: Teljes név

en: Profile
hu: Profil

en: Uploading file:
hu: Fájl feltöltése:

en: Retry
hu: Újra

note: * * @param {import('../message').default} el harmony default export
en: Show more
hu: Több megjelenítése

en: Show less
hu: Kevesebb megjelenítése

en: Search results
hu: Keresés eredménye

en: Search
hu: Keresés

en: Insert emojis
hu: Emodzsik beszúrása

note: harmony default export
en: Message characters remaining
hu: Hátralévő karakterek

en: Send the message
hu: Üzenet elküldése

en: Start a call
hu: Hívás indítása

en: Choose a file to send
hu: Válasszon egy küldendő fájlt

en: Click to write as a normal (non-spoiler) message
hu: Kattintson normál (nem spoiler) üzenet írásához

en: Click to write your message as a spoiler
hu: Kattintson spoiler üzenet írásához

en: The User's Profile Image
hu: A felhasználó profilképe

en: Details
hu: Részletek

en: See more information about this person
hu: További információk erről a személyről

en: Close and end this conversation
hu: Bezárás és a beszélgetés befejezése

note: harmony default export * * @param {import('../bottom-panel').default} el * @param {import('../occupant-bottom-panel').default} el
en: You have unread messages
hu: Olvasatlan üzenetei vannak

en: Are you sure you want to clear the messages from this conversation?
hu: Valóban törölni szeretné az ebből a beszélgetésből származó üzeneteket?

en: Hidden message
hu: Rejtett üzenet

en: Message
hu: Üzenet

en: Optional hint
hu: Választható tipp

en: Sorry, the connection has been lost, and your message could not be sent
hu: Sajnáljuk, a kapcsolat elveszett, és az üzenet nem küldhető el

en: Remove messages
hu: Üzenetek törlése

en: Close this chat
hu: Csevegőablak bezárása

en: Write in the third person
hu: Írjon egyes szám harmadik személyben

en: Show this menu
hu: Mutasd a menüt

en: Please enter a valid XMPP address
hu: Kérjük, adjon meg érvényes XMPP címet

en: To improve performance, we cache your data in this browser. Uncheck this box if this is a public computer or if you want your data to be deleted when you log out. It's important that you explicitly log out, otherwise not all cached data might be deleted. Please note, when using an untrusted device, OMEMO encryption is NOT available.
hu: A teljesítmény javítása érdekében a böngészőben tároljuk az adatokat. Törölje a jelölőnégyzetet, ha ez nyilvános számítógép vagy ha törölni kívánja adatait, amikor kijelentkezik. Fontos, hogy kifejezetten jelentkezzen ki, mert előfordulhat, hogy nem az összes tárolt adat törlődik. Kérjük, vegye figyelembe, ha nem megbízható eszközt használ, hogy az OMEMO titkosítás nem elérhető.

en: This is a trusted device
hu: Ez egy megbízható eszköz

en: HTTP or websocket URL that is used to connect to your XMPP server
hu: Az XMPP szerver HTTP vagy websocket elérési útja

en: e.g. wss://example.org/xmpp-websocket
hu: pl. wss://example.org/xmpp-websocket

en: Password
hu: Jelszó

en: Log in
hu: Bejelentkezés

en: Username
hu: Felhasználónév

en: user@domain
hu: felhasználó@tartomány

en: Disconnected
hu: Szétkapcsolva

en: Click here to log in anonymously
hu: Kattintson ide a névtelen bejelentkezéshez

en: Show details about this chat client
hu: További információk a csevegő kliensről

en: Features
hu: Jellemzők

en: Close these announcements
hu: Ezen bejelentések bezárása

en: Click to open this server message
hu: Kattintson a kiszolgálóüzenet megnyitásához

en: Announcements
hu: Bejelentések

en: Minimize
hu: Minimalizálás

en: Minimize this chat
hu: Csevegés minimalizálása

en: Minimize this groupchat
hu: Konferencia minimalizálása

note: * * @param {import('../minimized-chat').default} el harmony default export
en: Click to restore this chat
hu: A csevegés visszaállítása

note: * * @param {import('../affiliation-form').default} el harmony default export
en: Change affiliation
hu: Szint módosítása

en: New affiliation
hu: Új szint

en: Timeout error while trying to set the affiliation
hu: Időtúllépési hiba történt a szint beállításakor

en: Sorry, you're not allowed to make that change
hu: Sajnáljuk, nem teheti meg ezt a módosítást

en: Sorry, something went wrong while trying to set the affiliation
hu: Sajnáljuk, hiba történt a szint beállításakor

note: * * @param {import('../role-form').default} el harmony default export
en: Change role
hu: Szerepkör módosítása

en: New Role
hu: Új szerepkör

en: You're not allowed to make that change
hu: Nem végezheti el ezt a módosítást

en: Sorry, something went wrong while trying to set the role
hu: Sajnáljuk, valami hiba történt a szerepkör beállításakor

en: Enter groupchat
hu: Belépés a konferenciába

en: Choose a nickname to enter
hu: Válasszon egy becenevet a belépéshez

en: Please choose your nickname
hu: Kérjük, válasszon becenevet

en: You're not allowed to send messages in this room
hu: Nem küldhet üzeneteket ebben a szobában

note: harmony default export
en: Invite
hu: Meghívás

en: user@example.org
hu: felhasznalo@example.org

en: Optional reason for the invitation
hu: Meghívás oka (nem kötelező)

en: Invite someone to this groupchat
hu: Valaki meghívása ebbe a konferenciába

note: * @param {MUCOccupant} o
en: Click to mention %1$s in your message.
hu: Kattintson, hogy megemlítse őt: %1$s.

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: Member
hu: Tag

en: Moderator
hu: Moderátor

en: Visitor
hu: Látogató

en: This user is a moderator.
hu: Ez a felhasználó egy moderátor.

en: This user can send messages in this groupchat.
hu: Ez a felhasználó küldhet üzeneteket a konferenciában.

en: This user can NOT send messages in this groupchat.
hu: Ez a felhasználó NEM küldhet üzeneteket a konferenciában.

en: Success
hu: Sikeres

en: Filter by status
hu: Szűrés állapot szerint

en: Any
hu: Bármi

en: Busy
hu: Elfoglalt

en: Participants
hu: Résztvevők

en: Hide
hu: Elrejtés

en: Invite someone to join this groupchat
hu: Valaki meghívása ebbe a konferenciába

en: Change user's affiliation to admin
hu: A felhasználó adminisztrátorrá tétele

en: Ban user by changing their affiliation to outcast
hu: A felhasználó kitiltása a szintjének számkivetettre állításával

en: Clear the chat area
hu: Csevegőterület törlése

en: Close this groupchat
hu: Konferencia bezárása

en: Change user role to participant
hu: A felhasználó szerepének változtatása résztvevőre

en: Remove this groupchat
hu: Konferencia eltávolítása

en: Kick user from groupchat
hu: Felhasználó kirúgása a konferenciából

en: Write in 3rd person
hu: Írjon egyes szám harmadik személyben

en: Grant membership to a user
hu: Tagság megadása a felhasználónak

en: Opens up the moderator tools GUI
hu: Megnyitja a moderátori eszközök felületét

en: Remove user's ability to post messages
hu: A felhasználó ne küldhessen üzeneteket

en: Change your nickname
hu: Becenév módosítása

en: Grant moderator role to user
hu: Moderátori jog adása a felhasználónak

en: Grant ownership of this groupchat
hu: Konferencia tulajdonjogának megadása

en: Register your nickname
hu: Becenév regisztrációja

en: Revoke the user's current affiliation
hu: A felhasználó jelenlegi szintjének visszavonása

en: Set groupchat subject
hu: Konferencia témájának beállítása

en: Set groupchat subject (alias for /subject)
hu: Állítsa be a konferencia tárgyát (álnév a /tárgynak)

en: Allow muted user to post messages
hu: Elnémított felhasználók is küldhetnek üzeneteket

note: harmony default export
en: This groupchat no longer exists
hu: Ez a konferencia már nem létezik

en: This action was done by %1$s.
hu: Ezt a műveletet végezte: %1$s.

en: The reason given is: "%1$s".
hu: Ennek ez az oka: "%1$s".

en: Loading configuration form
hu: Konfigurációs űrlap betöltése

en: Sorry, an error occurred while trying to submit the config form.
hu: Sajnáljuk, hiba történt a beállítási űrlap elküldésekor.

en: You can check your browser's developer console for any error output.
hu: Ellenőrizheti a böngésző fejlesztői konzolt bármilyen hiba kimenet esetén.

en: Topic
hu: Témakör

en: Topic author
hu: Téma szerző

en: Message archiving
hu: Üzenetarchiválás

en: Messages are archived on the server
hu: Üzenetek archiválva vannak a kiszolgálón

en: Description
hu: Leírás

en: Hidden
hu: Rejtett

en: This groupchat is not publicly searchable
hu: Ez a konferencia nyilvánosan nem kereshető

en: This groupchat is restricted to members only
hu: Ez a konferencia kizárólag tagoknak szól

en: Members only
hu: Csak tagoknak

en: Moderated
hu: Moderált

en: Participants entering this groupchat need to request permission to write
hu: A belépő résztvevőknek engedélyt kell kérni, hogy írhassanak

en: This groupchat does not require a password upon entry
hu: Ez a konferencia nem igényel jelszót belépéskor

en: No password required
hu: Nem szükséges jelszó

en: Not anonymous
hu: Nem névtelen

en: All other groupchat participants can see your XMPP address
hu: Minden konferencia-résztvevő láthatja az XMPP felhasználónevét

en: Not moderated
hu: Moderálatlan

en: Participants entering this groupchat can write right away
hu: A belépő résztvevők egyből írhatnak is ide

en: Online users
hu: Jelenlevők

en: Open
hu: Nyitott

en: Anyone can join this groupchat
hu: Bárki csatlakozhat a konferenciához

en: This groupchat requires a password before entry
hu: A konferenciába belépéshez jelszó szükséges

en: Password protected
hu: Jelszóval védve

en: Persistent
hu: Állandó

en: This groupchat persists even if it's unoccupied
hu: Ez a konferencia akkor is fennmarad, ha üres

en: Public
hu: Nyilvános

en: This groupchat is publicly searchable
hu: Ez a konferencia nyilvánosan kereshető

en: Semi-anonymous
hu: Félig névtelen

en: Only moderators can see your XMPP address
hu: Csak a moderátorok láthatják az Ön XMPP felhasználónevét

en: Temporary
hu: Ideiglenes

en: This groupchat will disappear once the last person leaves
hu: Ez a konferencia eltűnik, amint az utolsó ember elhagyja

en: Hide the groupchat topic
hu: A konferencia témájának elrejtése

en: Show more information on this groupchat
hu: További információk a konferenciáról

en: Show more information about this groupchat
hu: További információk megjelenítése a konferenciáról

en: Configure
hu: Beállítás

en: Configure this groupchat
hu: Konferencia beállítása

en: Show topic
hu: Téma megjelenítése

en: Hide topic
hu: Téma elrejtése

en: Show the topic message in the heading
hu: A témaüzenet megjelenítése a fejlécben

en: Hide the topic in the heading
hu: A téma elrejtése a fejlécben

en: Show participants
hu: Résztvevők megjelenítése

en: Hide participants
hu: Résztvevők elrejtése

en: Moderate
hu: Moderálás

en: Moderate this groupchat
hu: Konferencia moderálása

en: Destroy
hu: Törlés

en: Leave
hu: Kilépés

en: Leave and close this groupchat
hu: Kilépés és a konferencia bezárása

en: Are you sure you want to leave this groupchat?
hu: Valóban el akarja hagyni ezt a konferenciát?

note: harmony default export
en: This groupchat requires a password
hu: Ez a konferencia jelszót igényel

en: Password:
hu: Jelszó:

note: harmony default export
en: Submit
hu: Küldés

en: has gone offline
hu: nem elérhetővé vált

en: has gone away
hu: távol van

en: is busy
hu: elfoglalt

en: has come online
hu: elérhető lett

note: workaround for Prosody which doesn't give type "headline"
en: Notification from %1$s
hu: Értesítő üzenet innen: %1$s

en: %1$s says
hu: %1$s mondja

en: wants to be your contact
hu: szeretne a csevegőpartnere lenni

en: The new passwords must match
hu: Az új jelszavak nem egyeznek

en: New password
hu: Új jelszó

en: Confirm new password
hu: Új jelszó megerősítése

en: Your server responded with an unknown error, check the console for details
hu: A szerver ismeretlen hibával válaszolt, részletekért nézd meg a konzolt

en: Your new password has been set
hu: Az új jelszó létrejött

note: * * @param {import('../modals/profile').default} el harmony default export
en: Log out
hu: Kijelentkezés

en: online
hu: elérhető

en: busy
hu: elfoglalt

en: away for long
hu: sokáig távol

en: away
hu: távol

en: offline
hu: nem elérhető

en: Away for long
hu: Hosszú ideje távol

en: Personal status message
hu: Személyes állapot üzenet

en: Save and close
hu: Mentés és bezárás

en: Use commas to separate multiple roles. Your roles are shown next to your name on your chat messages.
hu: Használjon vesszőket több szerep szétválasztásához. A szerepek a neved mellett jelennek meg a csevegési üzenetekben.

en: Reset Password
hu: Új jelszó

en: Your Profile
hu: Profilod

en: Sorry, an error happened while trying to save your profile data.
hu: Sajnáljuk, valami hiba történt a profiladatok mentése közben.

en: Are you sure you want to log out?
hu: Biztosan ki akar jelentkezni?

en: About
hu: Névjegy

en: Commands
hu: Parancsok

en: %1$s Open Source %2$s XMPP chat client brought to you by %3$s Opkode %2$s
hu: %1$s nyílt forráskódú %2$s XMPP csevegőkliens az %3$s Opkode %2$s jóvoltából

en: %1$s Translate %2$s it into your own language
hu: %1$s Fordítsa le %2$s a saját nyelvére

en: Settings
hu: Beállítások

en: I am %1$s
hu: %1$s vagyok

en: Click to change your chat status
hu: Ide kattintva módosíthatja a csevegési állapotát

note: harmony default export
en: Download file "%1$s"
hu: „%1$s” fájl letöltése

en: Sorry, we're unable to send an encrypted message because %1$s requires you to be subscribed to their presence in order to see their OMEMO information
hu: Sajnáljuk, de nem lehet elküldeni egy titkosított üzenetet, mert %1$s megköveteli, hogy iratkozzon fel a jelenlétére ahhoz, hogy lássa az OMEMO-információit

en: Sorry, we're unable to send an encrypted message because the remote server for %1$s could not be found
hu: Sajnáljuk, de nem lehet elküldeni egy titkosított üzenetet, mert %1$s távoli kiszolgálója nem található

en: Unable to send an encrypted message due to an unexpected error.
hu: Nem lehet elküldeni egy titkosított üzenetet egy váratlan hiba miatt.

en: This is an OMEMO encrypted message which your client doesn’t seem to support. Find more information on https://conversations.im/omemo
hu: Ez egy OMEMO kódolt üzenet, amelyet az ügyfele úgy tűnik, hogy nem támogatja. További információkat itt talál: https://conversations.im/omemo

en: Error: could not decrypt a received encrypted file, because it could not be downloaded
hu: Hiba: nem lehet dekriptálni a titkosított fájlt, mert nem lehet letölteni

en: Sorry, could not decrypt a received OMEMO message due to an error.
hu: Sajnáljuk, egy hiba miatt nem lehet visszafejteni a kapott OMEMO üzenetet.

en: %1$s doesn't appear to have a client that supports OMEMO. Encrypted chat will no longer be possible in this grouchat.
hu: Úgy tűnik, hogy %1$s egyik kliense sem támogatja az OMEMO-t . Titkosított beszélgetés már nem lesz lehetséges ezen a konferencián.

en: Cannot use end-to-end encryption in this groupchat, either the groupchat has some anonymity or not all participants support OMEMO.
hu: Nem használható végpontok közötti titkosítás ebben a konferenciában, vagy a konferencia vagy anonim, vagy nem minden résztvevő támogatja az OMEMO-t.

en: Cannot use end-to-end encryption because %1$s uses a client that doesn't support OMEMO.
hu: Nem használható végpontok közötti titkosítás, mert %1$s olyan klienset használ, ami nem támogatja az OMEMO-t.

en: Messages are being sent in plaintext
hu: Üzenetek küldése egyszerű szövegként

en: Messages are sent encrypted
hu: Az üzenetek titkosítva lesznek elküldve

en: This groupchat needs to be members-only and non-anonymous in order to support OMEMO encrypted messages
hu: Ennek a konferenciának csak a tagokat szabad engedélyeznie, és nem lehet anonim ahhoz, hogy támogassa az OMEMO-val titkosított üzeneteket

en: OMEMO encryption is not supported
hu: OMEMO titkosítás nem támogatott

en: Sorry, no devices found to which we can send an OMEMO encrypted message.
hu: Sajnáljuk, nem található eszköz, amire OMEMO-val titkosított üzenetet lehet küldeni.

en: Trusted
hu: Megbízható

en: Untrusted
hu: Megbízhatatlan

note: * * @param {import('../fingerprints').Fingerprints} el harmony default export
en: OMEMO Fingerprints
hu: OMEMO ujjlenyomatok

en: No OMEMO-enabled devices found
hu: Nem található OMEMO-képes eszköz

en: Checkbox for selecting the following fingerprint
hu: Jelölőnégyzet az alábbi ujjlenyomat kiválasztására

en: Device without a fingerprint
hu: Eszköz ujjlenyomat nélkül

en: Checkbox for selecting the following device
hu: Jelölőnégyzet a következő eszköz kiválasztására

en: Other OMEMO-enabled devices
hu: Más OMEMO-engedélyezett eszközök

en: Checkbox to select fingerprints of all other OMEMO devices
hu: Jelölőnégyzet az összes egyéb OMEMO eszköz ujjlenyomatának kijelöléséhez

en: Remove checked devices and close
hu: Ellenőrzött eszközök eltávolítása és bezárás

en: Select all
hu: Mindent kijelöl

en: This device's OMEMO fingerprint
hu: Készülékének OMEMO ujjlenyomata

en: Generate new keys and fingerprint
hu: Új kulcsok és ujjlenyomat létrehozása

en: Sorry, an error occurred while trying to remove the devices.
hu: Sajnáljuk, hiba történt az eszközök eltávolításakor.

en: Are you sure you want to generate new OMEMO keys? This will remove your old keys and all previously encrypted messages will no longer be decryptable on this device.
hu: Biztos, hogy új OMEMO kulcsokat akar létrehozni? Ez eltávolítja a régi kulcsait, és minden korábbi titkosított üzenete visszafejthetetlenné válik ezen az eszközön.

note: harmony default export
en: Already have a chat account?
hu: Már van csevegőfiókja?

note: * * @param {import('../form').default} el harmony default export
en: Choose a different provider
hu: Válasszon egy másik szolgáltatót

en: Account Registration:
hu: Fiókregisztráció:

en: Register
hu: Regisztráció

en: Tip: A list of public XMPP providers is available
hu: Tipp: A nyílvános XMPP szolgáltatókról egy lista elérhető

en: here
hu: itt

en: Fetch registration form
hu: Regisztrációs űrlap

en: Create your account
hu: Hozza létre fiókját

en: Please enter the XMPP provider to register with:
hu: A regisztrációhoz adja meg az XMPP szolgáltatót:

en: Sorry, we're unable to connect to your chosen provider.
hu: Sajnáljuk, de nem tudunk csatlakozni a választott szolgáltatóhoz.

en: Sorry, the given provider does not support in band account registration. Please try with a different provider.
hu: A megadott szolgáltató nem támogatja a csevegőn keresztüli regisztrációt. Próbáljon meg egy másikat.

en: Now logging you in
hu: Most bejelentkezel

en: Registered successfully
hu: Sikeres regisztráció

en: The provider rejected your registration attempt. Please check the values you entered for correctness.
hu: A szolgáltató visszautasította a regisztrációs kérelmet. Kérem ellenőrízze a bevitt adatok pontosságát.

en: Create an account
hu: Fiók létrehozása

en: Don't have a chat account?
hu: Nincs csevegőfiókja?

en:  e.g. conversejs.org
hu:  pl.: conversejs.org

en: This field is required
hu: Ez a mező kötelező

note: * * @param {import('../add-muc.js').default} el harmony default export
en: Join
hu: Csatlakozás

en: Groupchat name
hu: Konferencia neve

en: Enter a new Groupchat
hu: Adjon meg új Konferenciát

en: Groupchat id is invalid.
hu: A konferenciaazonosító érvénytelen.

note: harmony default export
en: Description:
hu: Leírás:

en: Participants:
hu: Résztvevők:

en: Features:
hu: Jellemzők:

en: Requires authentication
hu: Azonosítás szükséges

en: Requires an invitation
hu: Meghívás szükséges

en: Non-anonymous
hu: NEM névtelen

en: Permanent
hu: Állandó

en: Unmoderated
hu: Moderálatlan

en: Show groupchats
hu: Konferenciák mutatása

en: Server address
hu: Kiszolgáló címe

en: conference.example.org
hu: konferencia@pelda.hu

en: Query for Groupchats
hu: Konferenciák lekérdezése

en: Groupchats found
hu: Konferenciák találhatók

en: No groupchats found
hu: Nem találhatók szobák

en: Leave this groupchat
hu: Konferencia elhagyása

en: Click to toggle the list of open groupchats
hu: Kattintsunk a konferenciák listájára váltáshoz

en: Groupchats
hu: Konferenciák

en: Are you sure you want to leave the groupchat %1$s?
hu: Biztosan el akarja hagyni a konferenciát: %1$s?

en: This contact is busy
hu: Ez a csevegőpartner elfoglalt

en: This contact is online
hu: Ez az ismerős elérhető

en: This contact is offline
hu: Ez az ismerős nem elérhető

en: This contact is unavailable
hu: Ez az ismerős elérhetetlen

en: This contact is away for an extended period
hu: Ez az ismerős hosszú ideje távol van

en: This contact is away
hu: Ez az ismerős távol van

en: Click to remove %1$s as a contact
hu: Kattintson %1$s nevű ismerősének eltávolításához

en: Click to chat with %1$s (XMPP address: %2$s)
hu: Kattintson a csevegéshez a következővel: %1$s (XMPP-cím: %2$s)

note: * * @param {import('../add-contact.js').default} el harmony default export
en: Add
hu: Hozzáadás

en: Add a Contact
hu: Új csevegőpartner hozzáadása

en: This contact has already been added
hu: Ez a csevegőpartner már hozzá lett adva

note: harmony default export
en: Click to hide these contacts
hu: Kattintson ide a csevegőpartnerek elrejtéséhez

en: Filter by contact name
hu: Szűrés névjegy szerint

en: Filter by group name
hu: Szűrés csoport szerint

en: Unread
hu: Olvasatlan

note: * * @param {import('../rosterview').default} el harmony default export
en: Contacts
hu: Kapcsolatok

en: Add a contact
hu: Új névjegy felvétele
