Converse.js 4.2.0 - en to oc translation catalogue (365 entries)

en: An error occurred while connecting to the chat server.
oc: O planhèm, una error s’es producha en se connectar al servidor de chat.

en: Your XMPP address and/or password is incorrect. Please try again.
oc: Vòstra adreça XMPP e/o senhal es incorrèct. Tornatz ensajar.

en: The XMPP server did not offer a supported authentication mechanism
oc: Lo servidor XMPP a pas prepausat un mecanisme d’autentificacion pres en carga

en: Undecryptable OMEMO message
oc: Messatge OMEMO pas deschifrable

en: Sorry, could not determine upload URL.
oc: Determinacion impossibla de l’URL de mandadís del fichièr.

en: Sorry, could not determine file upload URL.
oc: Determinacion impossibla de l’URL per enviar lo fichièr.

en: Sorry, could not succesfully upload your file. Your server’s response: "%1$s"
oc: O planhèm, lo mandadís del fichièr a pas reüssit. Vòstre servidor a respondut : « %1$s »

en: Sorry, could not succesfully upload your file.
oc: O planhèm, lo mandadís del fichièr a pas reüssit.

en: %1$s is typing
oc: %1$s es a escriure

en: %1$s has stopped typing
oc: %1$s a arrestat d’escriure

en: %1$s has gone away
oc: %1$s es passat absent

en: Sorry, looks like file upload is not supported by your server.
oc: O planhèm, lo servidor sembla pas gerir lo mandadís de fichièrs.

en: The size of your file, %1$s, exceeds the maximum allowed by your server, which is %2$s.
oc: La talha del fichièr, %1$s, subrepassa lo maximum autorizat per vòstre servidor, que es %2$s.

en: You're not allowed to retract your message.
oc: Avètz pas lo drech de tirar vòstre messatge.

en: Sorry, an error occurred while trying to retract your message.
oc: Quicòm s’es pas passat coma caliá pendent l’ensag d’actualizacion.

en: You're not allowed to send a message.
oc: Sètz pas autorizat a enviar de messatges a aquesta sala.

en: Sorry, an error occurred while trying to send your message.
oc: Desencusatz, i a agut una error mentre que se mandava lo vòstre messatge.

en: Smileys and emotions
oc: Smileys e emocions

en: People
oc: Gents

en: Activities
oc: Activitats

en: Travel
oc: Viatge

en: Objects
oc: Objèctes

en: Animals and nature
oc: Animals e natura

en: Food and drink
oc: Beure e manjar

en: Symbols
oc: Simbòls

en: Flags
oc: Drapèus

en: Stickers
oc: Pegasolets

en: Your message was not delivered because you weren't allowed to send it.
oc: Lo messatge es pas estat liurat perque sètz pas autorizat a enviar de messatges.

en: Your message was not delivered because you're not present in the groupchat.
oc: Vòstre messatge es pas estat liurat perque sètz pas present a la sala.

en: Error: couldn't find a groupchat participant based on your arguments
oc: Error : impossible de trobar un participant dins la sala segon vòstres arguments

en: Error: found multiple groupchat participant based on your arguments
oc: Error : impossible de trobar mantun participants en utilizar vòstres paramètres

en: Error: the "%1$s" command takes two arguments, the user's nickname and optionally a reason.
oc: Error : la comanda « %1$s » pren dos paramètres, l’escais-nom de l’utilizaire e la rason d’un biais opcional.

en: Forbidden: you do not have the necessary affiliation in order to do that.
oc: Defendut : avètz pas l’afliacion que cal per aquò far.

en: Forbidden: you do not have the necessary role in order to do that.
oc: Defendut : avètz pas lo ròtle necessari per far aquò.

en: You're not allowed to register yourself in this groupchat.
oc: Sètz pas autorizat a vos inscriure vos meteis a la sala.

en: You're not allowed to register in this groupchat because it's members-only.
oc: Sètz pas autorizat a vos inscriure a aquesta sala perque es reservada als membres.

en: Topic set by %1$s
oc: Lo subjècte es estat definit per %1$s

en: Topic cleared by %1$s
oc: Subjècte tirat per %1$s

en: %1$s has entered the groupchat
oc: %1$s a rejonch la sala

en: %1$s has left the groupchat
oc: %1$s a quitat la sala

en: %1$s is now a moderator
oc: %1$s es ara moderator

en: %1$s is no longer a moderator
oc: %1$s es pas mai moderator

en: %1$s has been given a voice
oc: %1$s pòt parlar ara

en: %1$s has been muted
oc: %1$s pòt pas mai parlar

en: %1$s and %2$s
oc: %1$s e %2$s

en: %1$s has been banned by %2$s
oc: %1$s es estat forabandit per %2$s

en: %1$s has been banned
oc: %1$s es estat forabandit

en: %1$s's nickname has changed
oc: L’escais-nom de %1$s a cambiat

en: %1$s has been kicked out by %2$s
oc: %1$s es estat expulsat per %2$s

en: %1$s has been kicked out
oc: %1$s es estat expulsat

en: %1$s has been removed because of an affiliation change
oc: %1$s es estat tirat a causa d’un cambiament d’afiliacion

en: %1$s has been removed for not being a member
oc: %1$s es estat levat per es pas membre

en: %1$s is no longer an admin of this groupchat
oc: %1$s es pas mai administrator de la sala

en: %1$s is no longer an owner of this groupchat
oc: %1$s es pas mai lo proprietari d’aquesta sala

en: %1$s is no longer banned from this groupchat
oc: %1$s es pas mai forabandit d’aquesta sala

en: %1$s is no longer a member of this groupchat
oc: %1$s es pas mai membre d’aquesta sala

en: %1$s is now a member of this groupchat
oc: %1$s es ara membre d’aquesta sala

en: %1$s is now an %2$s of this groupchat
oc: %1$s es ara %2$s d’aquesta sala

en: The nickname you chose is reserved or currently in use, please choose a different one.
oc: L’escais-nom causit es reservat o actualament utilizat, volgatz ne causir un diferent.

en: Password incorrect
oc: Senhal incorrècte

en: You are not on the member list of this groupchat.
oc: Sètz pas dins la lista dels membres d’aquesta sala.

en: You are not allowed to create new groupchats.
oc: Avètz pas lo drech de crear de salas.

en: Your nickname doesn't conform to this groupchat's policies.
oc: Vòstre escais-nom respècta pas la politica d’aquesta sala.

en: This groupchat does not (yet) exist.
oc: Aquesta sala existís pas (pel moment).

en: This groupchat has reached its maximum number of participants.
oc: Aquesta sala a atengut sa limita de participants.

en: Remote server not found
oc: Servidor alonhat pas trobat

en: %1$s has gone offline
oc: %1$s es passat fòra linha

en: %1$s is busy
oc: %1$s es ocupat

en: %1$s is online
oc: %1$s es en linha

en: This groupchat is not anonymous
oc: Aquesta sala es pas anonima

en: This groupchat now shows unavailable members
oc: Aquesta sala mòstra ara los membres indisponibles

en: This groupchat does not show unavailable members
oc: Aquesta sala mòstra pas los membres indisponibles

en: The groupchat configuration has changed
oc: Los paramètres d’aquesta sala son estats cambiats

en: Groupchat logging is now enabled
oc: L’enregistrament es ara activat per la sala

en: Groupchat logging is now disabled
oc: L’enregistrament es ara desactivat per la sala

en: This groupchat is now no longer anonymous
oc: Aquesta sala es pas mai anonima

en: This groupchat is now semi-anonymous
oc: Aquesta sala es ara semianonima

en: This groupchat is now fully-anonymous
oc: Aquesta es ara complètament anonima

en: A new groupchat has been created
oc: Una nòva sala es estada creada

note: XXX: Note the triple underscore function and not double underscore.
en: Your nickname has been automatically set to %1$s
oc: Vòstre escais-nos es estat automaticament definit a : %1$s

en: You have been banned from this groupchat
oc: Sètz forabandit d’aquesta sala

note: XXX: Note the triple underscore function and not double underscore.
en: Your nickname has been changed to %1$s
oc: Vòstre escais-nom es estat cambiat per « %1$s »

en: You have been kicked from this groupchat
oc: Sètz estat expulsat d’aquesta sala

en: You have been removed from this groupchat because of an affiliation change
oc: Sètz estat tirat de la sala a causa d’un cambiament d’afiliacion

en: You have been removed from this groupchat because the service hosting it is being shut down
oc: Sètz estat levat d’aquesta sala perque lo servici ont es albergat es a èsser arrestat

en: Timeout Error
oc: Error de relambi

en: The server did not return your bookmarks within the allowed time. You can reload the page to request them again.
oc: Lo servidor a pas tornat vòstres marcapaginas pendent lo temps autorizat. Podètz actualizar la pagina per los tornar demandar.

en: This client does not allow presence subscriptions
oc: Aqueste client permet pas las mesas a jorn de preséncia

en: My contacts
oc: Mos contactes

en: Pending contacts
oc: Contactes en espèra

en: Contact requests
oc: Demandas de contactes

en: Ungrouped
oc: Sens grop

en: New messages
oc: Messatges novèls

en: Offline
oc: Desconnectat

en: Extended Away
oc: Absent de longa

note: * * @param {import('../modals/profile').default} el harmony default export
en: Away
oc: Absent

en: Chatty
oc: Charraire

en: Online
oc: En linha

en: Close
oc: Tampar

en: Confirm
oc: Confirmar

en: Cancel
oc: Anullar

en: Nickname
oc: Escais-nom

en: XMPP Address
oc: Adreça XMPP

note: harmony default export
en: Affiliation
oc: Afiliacion

en: Role
oc: Ròtle

en: Affiliation changed
oc: Afiliacion cambiada

en: Moderators are privileged users who can change the roles of other users (except those with admin or owner affiliations.
oc: Los moderators son d’utilizaires privilegiats que pòdon cambiar los ròtles dels autres utilizaires fòra los que son administrators o proprietaris d’afiliacions.

en: The default role, implies that you can read and write messages.
oc: Lo ròtle per defaut significa que podètz legir e escriure de messatges.

en: Visitors aren't allowed to write messages in a moderated multi-user chat.
oc: Los visitaires son pas autorizats a escriure de messatges dins una conversacion multi-utilizaires moderada.

en: Owner is the highest affiliation. Owners can modify roles and affiliations of all other users.
oc: Proprietari es l’afiliacion mai nauta. Los proprietaris pòdon modificar los ròtles e afiliacions de totes los autres utilizaires.

en: Admin is the 2nd highest affiliation. Admins can modify roles and affiliations of all other users except owners.
oc: Admin es la segonda afiliacion mai nauta. Los administrators pòdon modificar los ròtles e afiliacions de totes los autres utilizaires fòra los proprietaris.

en: To ban a user, you give them the affiliation of "outcast".
oc: Per forabandir un utilizaire, donatz-li l’aficialicion d’ « exclús ».

en: No users with that affiliation found.
oc: Cap d’utilizaire pas trobat amb aquesta afiliacion.

en: No users with that role found.
oc: Cap d’utilizaire pas trobat amb aqueste ròtle.

en: Show users
oc: Mostrar los utilizaires

en: Roles are assigned to users to grant or deny them certain abilities in a multi-user chat. They're assigned either explicitly or implicitly as part of an affiliation. A role that's not due to an affiliation, is only valid for the duration of the user's session.
oc: Los ròtles son atribuits als utilizaires per lor donar o tirar unas capacitats dins una sala multi-utilizaires. Son atribuidas explicitament o implicitament amb una afiliacion. Un ròtle que ven pas d’una afiliacion, es pas que valid lo temps de la session de l’utilizaire.

en: An affiliation is a long-lived entitlement which typically implies a certain role and which grants privileges and responsibilities. For example admins and owners automatically have the moderator role.
oc: Una afiliacion es un drech duradís qu’implica generalament a tal ròtle e que dòna de privilègis e de responsabilitats. Per exemple los administrators e los proprietaris an automaticament lo ròtle de moderator.

en: Role changed
oc: Ròtle cambiat

en: Moderator Tools
oc: Aisinas de moderador

en: name@example.org
oc: nom@exemple.org

en: Reason
oc: Rason

note: e.g. Your nickname is "coolguy69"
en: Your nickname is "%1$s"
oc: Vòstre escais-nom es « %1$s »

en: Error: invalid number of arguments
oc: Error : nombre d’arguments invalid

en: Sorry, an error occurred while trying to execute the command. See the developer console for details
oc: Una error s’es producha en executant la comanda. Verificatz la consòla de desvolopament del navegador per mai de detalhs

en: Are you sure you want to remove the bookmark "%1$s"?
oc: Volètz vertadièrament suprimir aqueste marcapagina « %1$s » ?

en: Unbookmark this groupchat
oc: Levar aquesta sala dels marcapaginas

en: Click to open this groupchat
oc: Clicar per dobrir aquesta sala

note: * * @param {import('../bookmarks-list').default} el harmony default export * @param {import('shared/components/list-filter').default} el * @param {ListFilter} el
en: Filter
oc: Filtrar

en: Bookmarks
oc: Marcapaginas

en: Would you like this groupchat to be automatically joined upon startup?
oc: Volètz rejónher aquesta sala automaticament a l’aviada ?

en: Name
oc: Nom

en: What should your nickname for this groupchat be?
oc: Quin escais-nom volètz utilizar per aquesta sala ?

en: Save
oc: Salvagardar

en: You have an unsent message which will be lost if you continue. Are you sure?
oc: Avètz un messatge pas enviat que serà perdut se contunhatz. O volètz vertadièrament ?

en: Edit
oc: Editar

en: Retract
oc: Tirar

en: Image:
oc: Imatge :

en: Message versions
oc: Versions del messatge

en: Are you sure you want to remove this contact?
oc: Volètz vertadièrament levar aqueste contacte ?

en: Remove as contact
oc: Suprimir aqueste contacte

en: Email
oc: Corrièl

en: Full Name
oc: Nom complèt

en: Uploading file:
oc: Mandadís de fichièr :

en: Retry
oc: Tornar ensajar

note: * * @param {import('../message').default} el harmony default export
en: Show more
oc: Ne veire mai

en: Search results
oc: Resultats de recèrca

en: Search
oc: Cercar

en: Insert emojis
oc: Inserir un emoji

note: harmony default export
en: Message characters remaining
oc: Caractèrs demorants pel messatge

en: Send the message
oc: Enviar lo messatge

en: Start a call
oc: Aviar una sonada

en: Choose a file to send
oc: Causir un fichièr a enviar

en: Click to write as a normal (non-spoiler) message
oc: Clicatz per escriure un messatge normal (cap d’intriga)

en: Click to write your message as a spoiler
oc: Clicatz per escriure un messatge amb una intriga

en: The User's Profile Image
oc: Imatge de perfil de l’utilizaire

en: Details
oc: Detalhs

en: See more information about this person
oc: Mostrar mai d’informacions tocant aqueste degun

note: harmony default export * * @param {import('../bottom-panel').default} el * @param {import('../occupant-bottom-panel').default} el
en: You have unread messages
oc: Avètz de nòus messatges

en: Are you sure you want to clear the messages from this conversation?
oc: Volètz vertadièrament escafar los messatges d’aquesta conversacion ?

en: Hidden message
oc: Messatge rescondut

en: Message
oc: Messatge

en: Optional hint
oc: Indici opcional

en: Remove messages
oc: Escafar los messatges

en: Close this chat
oc: Tampar aquesta fenèstra de discussion

en: Write in the third person
oc: Escriure a la tresena persona

en: Show this menu
oc: Mostrar aqueste menú

en: Please enter a valid XMPP address
oc: Volgatz picar una adreça XMPP valida

en: To improve performance, we cache your data in this browser. Uncheck this box if this is a public computer or if you want your data to be deleted when you log out. It's important that you explicitly log out, otherwise not all cached data might be deleted. Please note, when using an untrusted device, OMEMO encryption is NOT available.
oc: Per melhorar las qualitats tecnicas, gardam vòstras donadas dins lo cache del navegador. Desmarcatz aquesta casa se sètz sus un ordenador public, o se volètz que vòstras donadas sián suprimidas quand vos desconnectatz. Es important que vos desconnectetz explicitament, autrament totas las donadas en cache seràn pas suprimidas. Remarcatz que quand l’ordenador utilizat es pas fisable, lo chiframent OMEMO es PAS disponible.

en: This is a trusted device
oc: Aquò es un periferic fisable

en: Password
oc: Senhal

en: Log in
oc: Connexion

en: Username
oc: Nom d’utilizaire

en: user@domain
oc: utilizaire@domeni

en: Disconnected
oc: Desconnectat

en: Click here to log in anonymously
oc: Clicatz aquí per vos connectar anonimament

en: Show details about this chat client
oc: Mostrar mai d’informacion tocant aqueste client

en: Features
oc: Caracteristicas

en: Announcements
oc: Anóncias

en: Minimize this groupchat
oc: Reduire aqueste grop de discussion

note: * * @param {import('../minimized-chat').default} el harmony default export
en: Click to restore this chat
oc: Clicatz per mostrar aquesta discussion

note: * * @param {import('../affiliation-form').default} el harmony default export
en: Change affiliation
oc: Cambiar l’afiliacion

en: New affiliation
oc: Afiliacion novèla

en: Sorry, something went wrong while trying to set the affiliation
oc: Quicòm s’es pas passat coma caliá pendent la definicion de l’afiliacion

note: * * @param {import('../role-form').default} el harmony default export
en: Change role
oc: Cambiar lo ròtle

en: New Role
oc: Ròtle novèl

en: You're not allowed to make that change
oc: Avètz pas lo drech de cambiar aquò

en: Sorry, something went wrong while trying to set the role
oc: Quicòm s’es pas passat coma caliá pendent la definicion del ròtle

en: Enter groupchat
oc: Dintrar a la sala

en: Please choose your nickname
oc: Volgatz causir un escais-nom

en: You're not allowed to send messages in this room
oc: Sètz pas autorizat a enviar de messatges a aquesta sala

note: harmony default export
en: Invite
oc: Convidar

en: user@example.org
oc: nom@exemple.org

en: Optional reason for the invitation
oc: Rason facultativa pel convit

en: Invite someone to this groupchat
oc: Convidar qualqu’un al grop de discussion

note: * @param {MUCOccupant} o
en: Click to mention %1$s in your message.
oc: Clicar per mencionar %1$s dins vòstre messatge.

en: Owner
oc: Proprietari

en: Admin
oc: Administrator

en: Member
oc: Membres

en: Visitor
oc: Visitaire

en: This user is a moderator.
oc: Aqueste utilizaire es moderator.

en: This user can send messages in this groupchat.
oc: Aqueste utilizaire pòt enviar de messatge dins aquesta sala.

en: This user can NOT send messages in this groupchat.
oc: Aqueste utilizaire pòt PAS enviar de messatge dins aquesta sala.

en: Filter by status
oc: Filtrar per estat

en: Any
oc: Cap

en: Busy
oc: Ocupat

en: Invite someone
oc: Convidar qualqu’un

en: Change user's affiliation to admin
oc: Cambiar lo ròtle de l’utilizaire en administrator

en: Ban user by changing their affiliation to outcast
oc: Forabandir un utilizaire en cambiar son afiliacion

en: Clear the chat area
oc: Escafar la zòna de conversacion

en: Change user role to participant
oc: Cambiar lo ròtle de l’utilizaire en participant

en: Remove this groupchat
oc: Suprimir aquesta sala

en: Kick user from groupchat
oc: Expulsar l’utilizaire d’aquesta sala

en: Write in 3rd person
oc: Escriure a la tresena persona

en: Grant membership to a user
oc: Permetre a l’utilizaire d’èsser membre

en: Opens up the moderator tools GUI
oc: Dorbís las aisinas de moderacion

en: Remove user's ability to post messages
oc: Tirar lo drech d’enviar de messatges

en: Change your nickname
oc: Cambiar l’escais-nom

en: Grant moderator role to user
oc: Cambiar lo ròtle de l’utilizaire en moderator

en: Grant ownership of this groupchat
oc: Acordar la proprietat d’aquesta sala

en: Register your nickname
oc: Enregistrar l’escais-nom

en: Revoke the user's current affiliation
oc: Revocar l’afiliacion actuala de l’utilizaire

en: Set groupchat subject
oc: Definir lo subjècte de la sala

en: Set groupchat subject (alias for /subject)
oc: Definir lo subjècte de la sala (alias per /subject)

en: Allow muted user to post messages
oc: Permetre als utilizaires muts de publicar de messatges

note: harmony default export
en: This groupchat no longer exists
oc: Aquesta sala existís pas mai

en: This action was done by %1$s.
oc: Aquesta accion es estada realizada per %1$s.

en: The reason given is: "%1$s".
oc: La rason indicada es  : « %1$s ».

en: You can check your browser's developer console for any error output.
oc: Podètz verificar totas las errors dins la consòla de desvolopament del navegador.

en: Topic
oc: Subjècte

en: Topic author
oc: Autor del subjècte

en: Message archiving
oc: Conservacion dels messatges

en: Messages are archived on the server
oc: Los messatges son conservats al servidor

en: Description
oc: Descripcion

en: Hidden
oc: Rescondut

en: This groupchat is not publicly searchable
oc: Aquesta sala es pas publica per la recèrca

en: This groupchat is restricted to members only
oc: Aquesta sala es solament pels membres

en: Members only
oc: Membres solament

en: Moderated
oc: Moderat

en: Participants entering this groupchat need to request permission to write
oc: Los participants d’aquesta conversacion devon aver la permission per escriure

en: This groupchat does not require a password upon entry
oc: Aquesta sala necessita pas cap de senhal per i dintrar

en: No password required
oc: Cap de senhal pas requesit

en: Not anonymous
oc: Pas anonima

en: All other groupchat participants can see your XMPP address
oc: Totes los autres ocupants d’aquesta sala pòdon veire vòstra adreça XMPP

en: Not moderated
oc: Pas moderat

en: Participants entering this groupchat can write right away
oc: Los participants d’aquesta conversacion pòdon escriure dirèctament

en: Online users
oc: Utilizaires en linha

en: Open
oc: Dobèrt

en: Anyone can join this groupchat
oc: Tot lo monde pòt participar a la sala

en: This groupchat requires a password before entry
oc: Aquesta sala necessita un senhal per i dintrar

en: Password protected
oc: Protegida per senhal

en: Persistent
oc: Persistenta

en: This groupchat persists even if it's unoccupied
oc: Aquesta sala demòra encara que siá pas ocupada

en: This groupchat is publicly searchable
oc: Aquesta sala se pòt trobar amb la recèrca

en: Semi-anonymous
oc: Semianonima

en: Only moderators can see your XMPP address
oc: Sols los moderators pòdon veire vòstra adreça XMPP

en: Temporary
oc: Temporari

en: This groupchat will disappear once the last person leaves
oc: Aquesta sala desapareis quand la darrièra persona s’en va

en: Show more information on this groupchat
oc: Mostrar mai d’informacions tocant aquesta sala

en: Configure this groupchat
oc: Configurar d’aquesta sala

en: Hide topic
oc: Amagar subjècte

en: Leave
oc: Quitar

note: harmony default export
en: This groupchat requires a password
oc: Aquesta sala requesís un senhal

en: Password:
oc: Senhal :

note: harmony default export
en: Submit
oc: Sosmetre

en: has gone offline
oc: s’es desconnectat

en: has gone away
oc: es absent

en: is busy
oc: es ocupat

en: has come online
oc: s’es connectat

note: workaround for Prosody which doesn't give type "headline"
en: Notification from %1$s
oc: Notificacion de %1$s

en: %1$s says
oc: %1$s ditz

en: wants to be your contact
oc: vòl èsser vòstre contacte

note: * * @param {import('../modals/profile').default} el harmony default export
en: Log out
oc: Desconnexion

en: online
oc: en linha

en: busy
oc: ocupat

en: away for long
oc: absent de longa

en: away
oc: absent

en: offline
oc: desconnectat

en: Away for long
oc: Absent de longa

en: Personal status message
oc: Messatge d’estat personal

en: Save and close
oc: Enregistrar e tampar

en: Use commas to separate multiple roles. Your roles are shown next to your name on your chat messages.
oc: Utilizatz una virgula per dire de separar los ròtles. Vòstres ròtles son mostrats a costat de vòstre nom dins los messatges.

en: Your Profile
oc: Vòstre perfil

en: Sorry, an error happened while trying to save your profile data.
oc: O planhèm, quicòm a trucat pendent la salvagarda del perfil.

en: Are you sure you want to log out?
oc: Volètz vertadièrament vos desconnectar ?

en: About
oc: A prepaus

en: %1$s Open Source %2$s XMPP chat client brought to you by %3$s Opkode %2$s
oc: Client XMPP %1$s liure %2$s que vos es fornit per %3$s Opkode %2$s

en: %1$s Translate %2$s it into your own language
oc: %1$s Tradusètz %2$s dins vòstra lenga

en: I am %1$s
oc: Soi %1$s

en: Click to change your chat status
oc: Clicatz per cambiar vòstre estat

note: harmony default export
en: Download file "%1$s"
oc: Telecargar lo fichièr « %1$s »

en: Sorry, we're unable to send an encrypted message because %1$s requires you to be subscribed to their presence in order to see their OMEMO information
oc: O planhèm, impossible d’enviar un messatge chifrat a %1$s perque requerís que siatz abonat a sas mesas a jorn de preséncia per dire de veire las informacions OMEMO

en: Sorry, we're unable to send an encrypted message because the remote server for %1$s could not be found
oc: O planhèm, impossible d’enviar un messatge chifrat perque lo servidor alonhat de %1$s es pas disponible

en: Unable to send an encrypted message due to an unexpected error.
oc: Mandadís impossible d’un messatge chifrat a causa d’una error imprevista.

en: This is an OMEMO encrypted message which your client doesn’t seem to support. Find more information on https://conversations.im/omemo
oc: Aquò es un messatge chifrat amb OMEMO, que vòstre client sembla pas prendre en carga. Per mai d’informacions, anatz veire https://conversations.im/omemo

en: %1$s doesn't appear to have a client that supports OMEMO. Encrypted chat will no longer be possible in this grouchat.
oc: %1$s sembla pas aver un client que siá compatible amb OMEMO. Lo chiframent serà pas mai possible dins aqueste grop de discussion.

en: Cannot use end-to-end encryption because %1$s uses a client that doesn't support OMEMO.
oc: Utilizacion impossibla del chiframent del cap a la fin perque %1$s utiliza un client qu’es pas compatible amb OMEMO.

en: Messages are being sent in plaintext
oc: Los messatges son enviats en clar

en: Sorry, no devices found to which we can send an OMEMO encrypted message.
oc: O planhèm, impossible de trobat un periferic al qual enviar un messatge chifrat amb OMEMO.

en: Trusted
oc: Fisable

en: Untrusted
oc: Pas fisable

note: * * @param {import('../fingerprints').Fingerprints} el harmony default export
en: OMEMO Fingerprints
oc: Detadas clau OMEMO

en: No OMEMO-enabled devices found
oc: Cap de periferic amb lo chiframent OMEMO pas trobat

en: Checkbox for selecting the following fingerprint
oc: Casa de marcar per seleccionar la detada OMEMO seguenta

en: Device without a fingerprint
oc: Periferic sens detada OMEMO

en: Other OMEMO-enabled devices
oc: Autres clients amb lo chiframent OMEMO activat

en: Checkbox to select fingerprints of all other OMEMO devices
oc: Casa de marcar per dire de seleccionar las detada OMEMA de totes los periferics

en: Remove checked devices and close
oc: Suprimir los clients OMEMO seleccionats e tampar

en: Select all
oc: O seleccionar tot

en: This device's OMEMO fingerprint
oc: Detada OMEMO d’aqueste client

en: Generate new keys and fingerprint
oc: Generar de nòvas claus e detadas

en: Sorry, an error occurred while trying to remove the devices.
oc: O planhèm, una error s’es producha en ensajar de suprimir los clients OMEMO.

en: Are you sure you want to generate new OMEMO keys? This will remove your old keys and all previously encrypted messages will no longer be decryptable on this device.
oc: Volètz vertadièrament generar de nòvas claus OMEMO ? Aquò tirarà las ancianas claus e totes los messatges ja deschifrats poiràn pas mai èsser deschifrats sus aqueste periferic.

note: harmony default export
en: Already have a chat account?
oc: Avètz ja un compte ?

note: * * @param {import('../form').default} el harmony default export
en: Choose a different provider
oc: Causir un autre provesidor

en: Account Registration:
oc: Creacion del compte :

en: Register
oc: Se marcar

en: Tip: A list of public XMPP providers is available
oc: Astúcia : una lista publica de provesidors XMPP es disponibla

en: here
oc: aquí

en: Fetch registration form
oc: Recuperacion del formulari d’enregistrament

en: Create your account
oc: Creatz vòstre compte

en: Please enter the XMPP provider to register with:
oc: Volgatz picar lo provesidor XMPP ont se marcar :

en: Sorry, we're unable to connect to your chosen provider.
oc: Avèm pas pogut vos connectar a vòstre provesidor.

en: Sorry, the given provider does not support in band account registration. Please try with a different provider.
oc: O planhèm, lo provesidor es pas compatibla amb l’enregistrament de compte en linha. Mercés d’ensajar amb un autre provesidor.

en: Now logging you in
oc: Connexion

en: Registered successfully
oc: Corrèctament enregistrat

en: The provider rejected your registration attempt. Please check the values you entered for correctness.
oc: Lo provesidor a regetat vòstra demanda d’inscripcion. Mercés de verificar que las donadas qu’avètz picadas sián corrèctas.

en: Create an account
oc: Crear un compte

en: Don't have a chat account?
oc: Avètz pas de compte ?

en:  e.g. conversejs.org
oc:  per exemple conversejs.org

en: This field is required
oc: Aqueste camp es requesit

note: * * @param {import('../add-muc.js').default} el harmony default export
en: Join
oc: Rejónher

en: Groupchat name
oc: Nom de la sala

en: Enter a new Groupchat
oc: Dintrar dins una nòva sala

note: harmony default export
en: Description:
oc: Descripcion :

en: Participants:
oc: Participants :

en: Features:
oc: Caracteristicas :

en: Requires authentication
oc: Demanda una autentificacion

en: Requires an invitation
oc: Demanda una invitacion

en: Non-anonymous
oc: Pas anonime

en: Unmoderated
oc: Pas moderat

en: Show groupchats
oc: Mostrar las salas

en: Server address
oc: Adreça del servidor

en: conference.example.org
oc: chat.exemple.org

en: Query for Groupchats
oc: Cercar una sala

en: No groupchats found
oc: Cap de sala pas trobada

en: Leave this groupchat
oc: Quitar aquesta sala

en: Click to toggle the list of open groupchats
oc: Clicar per dobrir la lista de las salas dobèrtas

en: Groupchats
oc: Salas

en: Are you sure you want to leave the groupchat %1$s?
oc: Volètz vertadièrament quitar la sala « %1$s » ?

en: This contact is busy
oc: Aqueste contacte es ocupat

en: This contact is online
oc: Aqueste contacte es connectat

en: This contact is offline
oc: Aqueste contacte es desconnectat

en: This contact is unavailable
oc: Aqueste contacte es pas disponible

en: This contact is away for an extended period
oc: Aqueste contacte es absent de longa

en: This contact is away
oc: Aqueste contacte es absent

en: Click to remove %1$s as a contact
oc: Clicar per levar %1$s dels contactes

note: * * @param {import('../add-contact.js').default} el harmony default export
en: Add
oc: Ajustar

en: Add a Contact
oc: Ajustar un contacte

en: This contact has already been added
oc: Aqueste contacte es ja ajustat

note: harmony default export
en: Click to hide these contacts
oc: Clicatz per rescondre los contactes

en: Filter by contact name
oc: Filtrar per nom de contacte

en: Filter by group name
oc: Filtrar per nom de grop

en: Unread
oc: Pas legit

note: * * @param {import('../rosterview').default} el harmony default export
en: Contacts
oc: Contactes

en: Add a contact
oc: Ajustar un contacte
