Converse.js 0.9.6 - en to pl translation catalogue (484 entries)

en: An error occurred while connecting to the chat server.
pl: Wystąpił błąd w czasie łączenia się z serwerem.

en: Your XMPP address and/or password is incorrect. Please try again.
pl: Twój XMPP adres i/lub hasło jest nieprawidłowe. Spróbuj ponownie.

en: The XMPP server did not offer a supported authentication mechanism
pl: Serwer XMPP nie oferuje wspieranego mechanizmu uwierzytelniania

en: Undecryptable OMEMO message
pl: Nierozszyfrowalna wiadomość OMEMO

en: Sorry, could not determine upload URL.
pl: Przepraszamy, nie można ustalić adresu URL przesyłania.

en: Sorry, could not determine file upload URL.
pl: Przepraszam, nie udało się ustalić adresu URL wysyłania plików.

en: Sorry, could not succesfully upload your file. Your server’s response: "%1$s"
pl: Niestety nie udało się przesłać pliku. Odpowiedź Twojego serwera: "%1$s"

en: Sorry, could not succesfully upload your file.
pl: Niestety nie udało się przesłać pliku.

en: %1$s is typing
pl: %1$s pisze

en: %1$s has stopped typing
pl: %1$s przestał pisać

en: %1$s has gone away
pl: %1$s odszedł od klawiatury

en: Sorry, looks like file upload is not supported by your server.
pl: Przepraszamy, wygląda na to, że przesyłanie plików nie jest obsługiwane przez serwer.

en: The size of your file, %1$s, exceeds the maximum allowed by your server, which is %2$s.
pl: Rozmiar Twojego pliku, %1$s, przekracza maksymalny dozwolony przez Twój serwer, który wynosi %2$s.

en: You're not allowed to retract your message.
pl: Nie wolno Ci wycofać tej wiadomości.

en: Sorry, an error occurred while trying to retract your message.
pl: Przepraszam, pojawił się błąd podczas próby cofnięcia wiadomości.

en: You're not allowed to send a message.
pl: Nie możesz wysyłać wiadomości.

en: Sorry, an error occurred while trying to send your message.
pl: Wybacz, wystąpił błąd w czasie próby wysyłania wiadomości.

en: Smileys and emotions
pl: Emotikony i emocje

en: People
pl: Ludzie

en: Activities
pl: Działania

en: Travel
pl: Podróż

en: Objects
pl: Obiekty

en: Animals and nature
pl: Zwierzęta i przyroda

en: Food and drink
pl: Żywność i napoje

en: Symbols
pl: Symbole

en: Flags
pl: Flagi

en: Stickers
pl: Naklejki

en: Your retraction was not delivered because you're not present in the groupchat.
pl: Twoja wiadomość nie została dostarczona, ponieważ nie jesteś obecny na czacie grupowym.

en: Your message was not delivered because you weren't allowed to send it.
pl: Twoja wiadomość nie została dostarczona, ponieważ nie możesz jej wysłać.

en: Your message was not delivered because you're not present in the groupchat.
pl: Twoja wiadomość nie została dostarczona, ponieważ nie jesteś obecny na czacie grupowym.

en: Sorry, an error happened while running the command.
pl: Przepraszam, ale wystąpił błąd  w trakcie uruchomienia polecenia.

en: Check your browser's developer console for details.
pl: Sprawdzić konsolę dewelopera przeglądarki  po szczegóły.

en: Error: couldn't find a groupchat participant based on your arguments
pl: Błąd: nie udało się znaleźć uczestnika czatu grupowego na podstawie twoich argumentów

en: Error: found multiple groupchat participant based on your arguments
pl: Błąd: znaleziono wielu uczestników czatu grupowego na podstawie twoich argumentów

en: Error: the "%1$s" command takes two arguments, the user's nickname and optionally a reason.
pl: Błąd: polecenie "%1$s" przyjmuje dwa argumenty: pseudonim i opcjonalnie powód.

en: Forbidden: you do not have the necessary affiliation in order to do that.
pl: Zabronione: nie masz dostępu ze względu na brak przynależności..

en: Forbidden: you do not have the necessary role in order to do that.
pl: Zakazane: nie masz do tego niezbędnej roli.

en: You're not allowed to register yourself in this groupchat.
pl: Nie możesz się zarejestrować w tym czacie grupowym.

en: You're not allowed to register in this groupchat because it's members-only.
pl: Nie możesz się zarejestrować w tym czacie grupowym, ponieważ jest on tylko dla członków.

en: Topic set by %1$s
pl: Temat ustawiony przez %1$s

en: Topic cleared by %1$s
pl: Temat wyczyszczony przez %1$s

en: %1$s has entered the groupchat
pl: %1$s wszedł do pokoju

en: %1$s has left the groupchat
pl: %1$s opuścił pokój

en: %1$s is now a moderator
pl: %1$s został moderatorem

en: %1$s is no longer a moderator
pl: %1$s nie jest już moderatorem

en: %1$s has been given a voice
pl: %1$s dostał głos

en: %1$s has been muted
pl: %1$s został wyciszony

en: %1$s and %2$s
pl: %1$s i%2$s

en: %1$s are typing
pl: %1$s pisze

en: %1$s have stopped typing
pl: %1$s przestał pisać

en: %1$s have gone away
pl: %1$s oddalił się

en: %1$s have entered the groupchat
pl: %1$s wszedł na czat groupowy

en: %1$s have left the groupchat
pl: %1$s opuścił czat groupowy

en: %1$s are now moderators
pl: %1$s został moderatorem

en: %1$s are no longer moderators
pl: %1$s nie jest już moderatorem

en: %1$s have been muted
pl: Wyciszono %1$s

en: %1$s has been banned by %2$s
pl: %1$s został zbanowany przez %2$s

en: %1$s has been banned
pl: %1$s został zbanowany

en: %1$s's nickname has changed
pl: %1$s zmienił pseudonim

en: %1$s has been kicked out by %2$s
pl: %1$s został wyrzucony przez %2$s

en: %1$s has been kicked out
pl: %1$s został wyrzucony

en: %1$s has been removed because of an affiliation change
pl: %1$s został usunięty z powodu zmiany przynależności

en: %1$s has been removed for not being a member
pl: %1$s został usunięty z powodu braku członkostwa

en: %1$s is no longer an admin of this groupchat
pl: %1$s nie jest już administratorem tego pokoju

en: %1$s is no longer an owner of this groupchat
pl: %1$s nie jest już właścicielem tego pokoju

en: %1$s is no longer banned from this groupchat
pl: %1$s nie jest już zablokowany w tym pokoju

en: %1$s is no longer a member of this groupchat
pl: %1$s nie jest już członkiem tej rozmowy grupowej

en: %1$s is now a member of this groupchat
pl: %1$s jest teraz członkiem tej rozmowy grupowej

en: %1$s is now an %2$s of this groupchat
pl: %1$s został %2$s tego pokoju

en: The nickname you chose is reserved or currently in use, please choose a different one.
pl: Pseudonim, który wybrałeś jest zastrzeżony lub obecnie używany, wybierz inny.

en: Password incorrect
pl: Nieprawidłowe hasło

en: You are not on the member list of this groupchat.
pl: Nie jesteś na liście członków tej rozmowy grupowej.

en: You are not allowed to create new groupchats.
pl: Nie wolno ci tworzyć nowych rozmów grupowych.

en: Your nickname doesn't conform to this groupchat's policies.
pl: Twój pseudonim nie jest zgodny z zasadami tej rozmowy grupowej.

en: This groupchat does not (yet) exist.
pl: Ta rozmowa grupowa nie istnieje (jeszcze).

en: This groupchat has reached its maximum number of participants.
pl: Ta rozmowa grupowa osiągnęła swoją maksymalną liczbę uczestników.

en: Remote server not found
pl: Nie znaleziono zdalnego serwera

en: %1$s has gone offline
pl: %1$s rozłączył się

en: %1$s is busy
pl: %1$s jest zajęty

en: %1$s is online
pl: %1$s jest dostępny

en: This groupchat is not anonymous
pl: Ten czat grupowy nie jest anonimowy

en: This groupchat now shows unavailable members
pl: Ten czat grupowy pokazuje teraz niedostępnych członków

en: This groupchat does not show unavailable members
pl: Ten czat grupowy nie wyświetla niedostępnych członków

en: The groupchat configuration has changed
pl: Konfiguracja czatu grupowego uległa zmianie

en: Groupchat logging is now enabled
pl: Logowanie na czacie grupowym jest teraz włączone

en: Groupchat logging is now disabled
pl: Rejestrowanie czatu grupowego jest teraz wyłączone

en: This groupchat is now no longer anonymous
pl: Ten czat grupowy nie jest już anonimowy

en: This groupchat is now semi-anonymous
pl: Ten czat grupowy jest teraz częściowo anonimowy

en: This groupchat is now fully-anonymous
pl: Ten czat grupowy jest teraz w pełni anonimowy

en: A new groupchat has been created
pl: Utworzono nowy czat grupowy

note: XXX: Note the triple underscore function and not double underscore.
en: Your nickname has been automatically set to %1$s
pl: Twój pseudonim został automatycznie ustawiony na %1$s

en: You have been banned from this groupchat
pl: Zostałeś zablokowany na tym czacie grupowym

note: XXX: Note the triple underscore function and not double underscore.
en: Your nickname has been changed to %1$s
pl: Twój pseudonim został zmieniony na %1$s

en: You have been kicked from this groupchat
pl: Zostałeś wyrzucony z tego czatu grupowego

en: You have been removed from this groupchat because of an affiliation change
pl: Zostałeś usunięty z tego czatu grupowego z powodu zmiany przynależności

en: You have been removed from this groupchat because the service hosting it is being shut down
pl: Zostałeś usunięty z tego czatu grupowego, ponieważ usługa hostingowa jest zamykana

en: You have exited this groupchat due to a technical problem
pl: Wyszedłeś z tego czatu grupowego z powodu problemu technicznego

en: Timeout Error
pl: Błąd limitu czasu

en: The server did not return your bookmarks within the allowed time. You can reload the page to request them again.
pl: Serwer nie zwrócił zakładek w wyznaczonym czasie. Możesz przeładować stronę, aby poprosić o nie ponownie.

en: A timeout occurred
pl: Przekroczono limit czasu

en: Timeout while trying to fetch archived messages.
pl: Limit czasu podczas próby  pobrania archiwalnych wiadomości.

en: This client does not allow presence subscriptions
pl: Ten klient nie zezwala na subskrypcje obecności

en: me
pl: ja

en: My contacts
pl: Moje kontakty

en: Pending contacts
pl: Oczekujące kontakty

en: Contact requests
pl: Prośby o kontakt

en: Ungrouped
pl: Nie zgrupowane

en: New messages
pl: Nowe wiadomości

en: Older versions
pl: Starsze wersje

en: No older versions found
pl: Nie znaleziono starszych wersji

en: Current version
pl: Obecna wersja

en: Offline
pl: Rozłączony

en: Extended Away
pl: Dłuższa nieobecność

note: * * @param {import('../modals/profile').default} el harmony default export
en: Away
pl: Nieobecny

en: Chatty
pl: Gotowy do rozmowy

en: Online
pl: Dostępny

en: Close
pl: Zamknij

en: Confirm
pl: Potwierdź

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Execute
pl: Uruchom

en: Previous
pl: Wstecz

en: Next
pl: Dalej

en: Complete
pl: Ukończ

en: Add to Contacts
pl: Dodaj do kontaktów

en: Nickname
pl: Nick

en: XMPP Address
pl: Adres XMPP

note: harmony default export
en: Affiliation
pl: Przynależność

en: Role
pl: Rola

en: Hats
pl: Czapki

en: Occupant Id
pl: ID zajęte

en: Affiliation changed
pl: Zmiana przynależności

en: Moderators are privileged users who can change the roles of other users (except those with admin or owner affiliations.
pl: Moderatorzy są uprzywilejowanymi użytkownikami, którzy mogą zmieniać role innych użytkowników (z wyjątkiem tych z uprawnieniami administratora lub właściciela).

en: The default role, implies that you can read and write messages.
pl: Domyślna rola, oznacza, że możesz czytać i pisać wiadomości.

en: Visitors aren't allowed to write messages in a moderated multi-user chat.
pl: Odwiedzający nie mogą pisać wiadomości w moderowanym czacie dla wielu użytkowników.

en: Owner is the highest affiliation. Owners can modify roles and affiliations of all other users.
pl: Właściciel to najwyższa przynależność. Właściciele mogą modyfikować role i Afiliacje wszystkich innych użytkowników.

en: Admin is the 2nd highest affiliation. Admins can modify roles and affiliations of all other users except owners.
pl: Admin jest drugą co do wielkości afiliacją. Administratorzy mogą modyfikować role i przynależność wszystkich innych użytkowników oprócz właścicieli.

en: To ban a user, you give them the affiliation of "outcast".
pl: Aby zablokować użytkownika, dajesz mu przynależność "outcast".

en: No users with that affiliation found.
pl: Nie znaleziono użytkowników z tą przynależnością.

en: No users with that role found.
pl: Nie znaleziono użytkowników z tą rolą.

en: Type here to filter the search results
pl: Wpisz tutaj aby odfiltrować rezultaty przeszukiwań

en: Show users
pl: Pokaż użytkowników

en: Roles are assigned to users to grant or deny them certain abilities in a multi-user chat. They're assigned either explicitly or implicitly as part of an affiliation. A role that's not due to an affiliation, is only valid for the duration of the user's session.
pl: Role są przypisane do użytkowników, aby przyznać lub odmówić im pewnych umiejętności w czacie dla wielu użytkowników. Są one przypisane w sposób wyraźny lub domyślny jako część przynależności. Rola, która nie jest związana z przynależnością, jest ważna tylko na czas trwania sesji użytkownika.

en: An affiliation is a long-lived entitlement which typically implies a certain role and which grants privileges and responsibilities. For example admins and owners automatically have the moderator role.
pl: Przynależność jest długotrwałym uprawnieniem, które zazwyczaj wiąże się z pewną rolą i które przyznaje przywileje i obowiązki. Na przykład administratorzy i właściciele mają automatycznie rolę moderatora.

en: Role changed
pl: Zmieniono rolę

en: Moderator Tools
pl: Narzędzia moderatora

en: Are you sure you want to destroy this groupchat?
pl: Jesteś pewny, że chcesz usunąć ten czat grupowy?

en: Please enter the XMPP address of this groupchat to confirm
pl: Proszę wprowadzić adres XMPP tego czatu grupowego aby potwierdzić

en: name@example.org
pl: np. użytkownik@przykładowa-domena.pl

en: Optional reason for destroying this groupchat
pl: Dodatkowy powód do usunięcia tego czatu grupowego

en: Reason
pl: Powód

en: Optional XMPP address for a new groupchat that replaces this one
pl: Opcjonalny adres XMPP dla nowego czatu grupowego który zastępuje ten

en: replacement@example.org
pl: użytkownik@przykładowa-domena.pl

en: Couldn't find a participant with that nickname. They might have left the groupchat.
pl: Nie znaleziono uczestnika o tym nicku. Być moze opuścij czat grupowy.

note: e.g. Your nickname is "coolguy69"
en: Your nickname is "%1$s"
pl: Twój pseudonim to "%1$s"

en: Error: invalid number of arguments
pl: Błąd: nieprawidłowa liczba argumentów

note: * * @param {AdHocCommands} el harmony default export
en: On which entity do you want to run commands?
pl: Na której jednostce chcesz wykonać polecenie?

en: Certain XMPP services and entities allow privileged users to execute ad-hoc commands on them.
pl: Niektóre usługi i postacie XMPP pozwalają uprawnionym użytkownikom na wykonywanie na nich komend ad-hoc.

en: Commands found
pl: Znaleziono polecenia

en: List available commands
pl: Lista dostępnych poleceń

en: No commands found
pl: Nie znaleziono polecenia

en: The specified entity doesn't support ad-hoc commands
pl: Wskazana jednostka nie obsługuje poleceń ad-hoc

en: Sorry, an error occurred while trying to execute the command. See the developer console for details
pl: Przepraszam, podczas wykonywania polecenia wystąpił błąd. Szczegółowe informacje można znaleźć na konsoli dewelopera.

en: Executing
pl: Uruchamianie

en: Completed
pl: Zakończono

en: Error: unexpected result
pl: Błąd: niespodziewany wynik

en: Are you sure you want to remove the bookmark "%1$s"?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć zakładkę "%1$s"?

en: Unbookmark this groupchat
pl: Usuń zakładkę do tego pokoju

en: Click to open this groupchat
pl: Kliknij, aby otworzyć ten czat grupowy

note: * * @param {import('../bookmarks-list').default} el harmony default export * @param {import('shared/components/list-filter').default} el * @param {ListFilter} el
en: Filter
pl: Filtr

en: Bookmarks
pl: Zakładki

en: Would you like this groupchat to be automatically joined upon startup?
pl: Czy chcesz automatycznie dołączać do tej grupy podczas startu ?

en: Remove
pl: Usuń

en: Name
pl: Nazwa

en: What should your nickname for this groupchat be?
pl: Jaki powinien być twój pseudonim dla tej rozmowy grupowej?

en: Update
pl: Aktualizacja

en: Save
pl: Zapisz

en: Bookmark
pl: Zaznacz

en: You have an unsent message which will be lost if you continue. Are you sure?
pl: Masz niewysłaną wiadomość, która zostanie utracona, jeśli będziesz kontynuować. Jesteś pewien?

en: Be aware that other XMPP/Jabber clients (and servers) may not yet support retractions and that this message may not be removed everywhere.
pl: Inni klienci (i serwery) XMPP/Jabber mogą jeszcze nie obsługiwać usuwania i że ta wiadomość może nie być wszędzie usuwana.

en: Are you sure you want to retract this message?
pl: Jesteś pewien, że chcesz wycofać tę wiadomość?

en: A timeout occurred while trying to retract the message
pl: Podczas próby cofnięcia komunikatu pojawił się limit czasu

en: Error
pl: Błąd

en: Sorry, you're not allowed to retract this message.
pl: Przepraszam, nie wolno ci wycofać tej wiadomości.

en: You are about to retract this message.
pl: Masz zamiar wycofać tę wiadomość.

en: You may optionally include a message, explaining the reason for the retraction.
pl: Opcjonalnie możesz dołączyć wiadomość wyjaśniającą powód zwinięcia.

en: Message Retraction
pl: Wycofanie wiadomości

en: Optional reason
pl: Opcjonalny powód

en: Sorry, you're not allowed to retract this message
pl: Przepraszam, nie wolno ci wycofać tej wiadomości

en: Show media
pl: Pokaż media

en: Hide media
pl: Ukryj media

note: * @type {MessageActionAttributes}
en: Cancel Editing
pl: Przestań edytować

en: Edit
pl: Edytuj

en: Retract
pl: Wycofaj

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Quote
pl: Cytuj

en: Image:
pl: Obraz:

en: Message versions
pl: Wersja wiadomości

en: Are you sure you want to remove this contact?
pl: Jesteś pewien, że chcesz usunąć ten kontakt?

en: Remove as contact
pl: Usuń kontakt

en: Email
pl: E-mail

en: Full Name
pl: Pełna nazwa

en: URL
pl: Adres URL

en: Profile
pl: Profil

en: Uploading file:
pl: Przesyłany plik:

en: Retry
pl: Ponów

note: * * @param {import('../message').default} el harmony default export
en: Show more
pl: Pokaż więcej

en: Show less
pl: Pokaż mniej

en: Search results
pl: Wyniki wyszukiwania

en: Search
pl: Szukaj

en: Insert emojis
pl: Wstaw emotkę

note: harmony default export
en: Message characters remaining
pl: Pozostałe znaki wiadomości

en: Send the message
pl: Wyślij wiadomość

en: Start a call
pl: Rozpocznij rozmowę

en: Choose a file to send
pl: Wybierz plik do wysłania

en: Click to write as a normal (non-spoiler) message
pl: Kliknij, aby napisać jako zwykłą wiadomość (bez spoilera)

en: Click to write your message as a spoiler
pl: Kliknij, aby napisać wiadomość jako spoiler

en: The User's Profile Image
pl: Zdjęcie profilowe użytkownika

en: Details
pl: Detale

en: See more information about this person
pl: Pokaż więcej informacji o tej osobie

en: Close and end this conversation
pl: Zamknij i zakoń tę rozmowę

note: harmony default export * * @param {import('../bottom-panel').default} el * @param {import('../occupant-bottom-panel').default} el
en: You have unread messages
pl: Masz nieprzeczytane wiadomości

en: Are you sure you want to clear the messages from this conversation?
pl: Jesteś pewien, że chcesz wyczyścić wiadomości z tej rozmowy?

en: Hidden message
pl: Ukryta wiadomość

en: Message
pl: Wiadomość

en: Optional hint
pl: Opcjonalna wskazówka

en: Sorry, the connection has been lost, and your message could not be sent
pl: Przepraszam, ale połączenie zostało utracone i twoja wiadomość nie mogła zostać wysłana

en: Remove messages
pl: Usuń wiadomości

en: Close this chat
pl: Zamknij ten czat

en: Write in the third person
pl: Napisz w trzeciej osobie

en: Show this menu
pl: Pokaż to menu

en: Please enter a valid XMPP address
pl: Proszę wpisać prawidłowy adres XMPP

en: To improve performance, we cache your data in this browser. Uncheck this box if this is a public computer or if you want your data to be deleted when you log out. It's important that you explicitly log out, otherwise not all cached data might be deleted. Please note, when using an untrusted device, OMEMO encryption is NOT available.
pl: Aby poprawić wydajność, przechowujemy dane użytkownika w pamięci podręcznej tej przeglądarki. Usuń zaznaczenie tego pola, jeśli jest to komputer publiczny lub jeśli chcesz, aby Twoje dane zostały usunięte po wylogowaniu się. Ważne jest, aby wyraźnie się wylogować, w przeciwnym razie nie wszystkie dane zbuforowane mogą zostać usunięte. Należy pamiętać, że w przypadku korzystania z niezaufanego urządzenia, szyfrowanie OMEMO NIE jest dostępne.

en: This is a trusted device
pl: To jest zaufane urządzenie

en: Connection URL
pl: Adres URL połączenia

en: HTTP or websocket URL that is used to connect to your XMPP server
pl: URL HTTP albo websocket używany do podłączenia z twoim serwerem XMPP

en: e.g. wss://example.org/xmpp-websocket
pl: n.p. wss://example.org/xmpp-websocket

en: Password
pl: Hasło

en: Log in
pl: Zaloguj się

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: user@domain
pl: użytkownik@domena

en: Disconnected
pl: Rozłączono

en: Click here to log in anonymously
pl: Kliknij tutaj aby zalogować się anonimowo

en: Show details about this chat client
pl: Pokaż szczegóły na temat tego klienta czatu

en: Features
pl: Możliwości

en: Close these announcements
pl: Zamknij ogłoszenia

en: Click to open this server message
pl: Kliknij, aby otworzyć tę wiadomość serwera

en: Announcements
pl: Ogłoszenia

en: Click to load missing messages
pl: Kliknij, aby załadować brakujące wiadomości

en: Minimize
pl: Zminimalizuj

en: Minimize this chat
pl: Zminimalizuj ten czat

en: Minimize this groupchat
pl: Zminimalizuj ten czat grupowy

note: * * @param {import('../minimized-chat').default} el harmony default export
en: Click to restore this chat
pl: Kliknij, aby przywrócić ten czat

note: * * @param {import('../affiliation-form').default} el harmony default export
en: Change affiliation
pl: Zmień przynależność

en: New affiliation
pl: Nowa przynależność

en: Sorry, you're not allowed to make that change
pl: Przepraszam, ale nie możesz dokonać tej zmiany

en: Sorry, something went wrong while trying to set the affiliation
pl: Przepraszam, coś poszło nie tak podczas próby ustalenia przynależności

note: * * @param {import('../role-form').default} el harmony default export
en: Change role
pl: Zmiana roli

en: New Role
pl: Nowa rola

en: You're not allowed to make that change
pl: Nie możesz dokonać tej zmiany

en: Sorry, something went wrong while trying to set the role
pl: Przepraszam, coś poszło nie tak podczas próby ustawienia roli

en: Change nickname
pl: Zmień swój pseudonim

en: Enter groupchat
pl: Wejdź do pokoju

en: Choose a nickname to enter
pl: Wybierz pseudonim, który chcesz wprowadzić

en: Please choose your nickname
pl: Proszę wybrać swój pseudonim

en: You're not allowed to send messages in this room
pl: Nie możesz wysyłać wiadomości w tym pokoju

note: harmony default export
en: Invite
pl: Zaproś

en: user@example.org
pl: użytkownik@example.org

en: Optional reason for the invitation
pl: Opcjonalny powód zaproszenia

en: Invite someone to this groupchat
pl: Zaproś kogoś na ten czat grupowy

note: * @param {MUCOccupant} o
en: Click to mention %1$s in your message.
pl: Kliknij aby wspomnieć o %1$s we wiadomości.

en: Owner
pl: Właściciel

en: Admin
pl: Administrator

en: Member
pl: Członek

en: Visitor
pl: Gość

en: This user is a moderator.
pl: Ten użytkownik jest moderatorem.

en: This user can send messages in this groupchat.
pl: Ten użytkownik może wysyłać wiadomości w tym pokoju.

en: This user can NOT send messages in this groupchat.
pl: Ten człowiek NIE może rozmawiać w tym pokoju.

en: Success
pl: Sukces

en: Filter by status
pl: Filtruj według stanu

en: Any
pl: Dowolny

en: Busy
pl: Zajęty

note: * * @param {import('../occupants').default} el harmony default export
en: Participant
pl: Uczestnik

en: Participants
pl: Uczestnicy

en: Hide
pl: Ukryj

en: Invite someone to join this groupchat
pl: Zaproś kogoś aby przyłączył się do czatu grupowego

en: Change user's affiliation to admin
pl: Zmiana przynależności użytkownika do administratora

en: Ban user by changing their affiliation to outcast
pl: Zablokuj użytkownika, zmieniając ich przynależność do Outcast

en: Clear the chat area
pl: Wyczyść obszar czatu

en: Close this groupchat
pl: Zamknij ten pokój

en: Change user role to participant
pl: Zmiana roli użytkownika na uczestnika

en: Remove this groupchat
pl: Usuń ten czat grupowy

en: Kick user from groupchat
pl: Wyrzuć użytkownika z czatu grupowego

en: Write in 3rd person
pl: Pisz w trzeciej osobie

en: Grant membership to a user
pl: Przyznanie członkostwa użytkownikowi

en: Opens up the moderator tools GUI
pl: Otwiera narzędzia moderatora GUI

en: Remove user's ability to post messages
pl: Usunięcie możliwości wysyłania wiadomości przez użytkownika

en: Change your nickname
pl: Zmień swój pseudonim

en: Grant moderator role to user
pl: Przyznaj rolę moderatora użytkownikowi

en: Grant ownership of this groupchat
pl: Uczyń właścicielem pokoju

en: Register your nickname
pl: Zarejestruj swój nick

en: Revoke the user's current affiliation
pl: Wycofanie aktualnej przynależności użytkownika

en: Set groupchat subject
pl: Ustaw temat rozmowy grupowej

en: Set groupchat subject (alias for /subject)
pl: Ustaw temat rozmowy (alias dla /subject)

en: Allow muted user to post messages
pl: Pozwól uciszonemu człowiekowi na rozmowę

en: The conversation has moved to a new address. Click the link below to enter.
pl: Rozmowa została przeniesiona pod nowy adres. Kliknij poniżej aby wejść.

note: harmony default export
en: This groupchat no longer exists
pl: Ten czat grupowy już nie istnieje

en: The following reason was given: "%1$s"
pl: Podany powód to: "%1$s".

en: This action was done by %1$s.
pl: Ta akcja została wykonana przez %1$s.

en: The reason given is: "%1$s".
pl: Podany powód to: "%1$s".

en: Loading configuration form
pl: Wczytywanie formularza konfiguracyjnego

en: Sorry, an error occurred while trying to submit the config form.
pl: Przepraszamy, wystąpił błąd podczas próby przesłania formularza konfiguracyjnego.

en: You can check your browser's developer console for any error output.
pl: Możesz sprawdzić konsolę dewelopera przeglądarki pod kątem błędów.

en: Topic
pl: Temat

en: Topic author
pl: Autor tematu

en: XMPP address
pl: Adres XMPP

en: Message archiving
pl: Archiwizowanie wiadomości

en: Messages are archived on the server
pl: Wiadomości są archiwizowane na serwerze

en: Description
pl: Opis

en: Hidden
pl: Ukryty

en: This groupchat is not publicly searchable
pl: Ten czat grupowy nie jest publicznie dostępny

en: This groupchat is restricted to members only
pl: Ta rozmowa grupowa jest ograniczona tylko do członków

en: Members only
pl: Tylko dla członków

en: Moderated
pl: Moderowany

en: Participants entering this groupchat need to request permission to write
pl: Uczestnicy wchodzący w ten czat grupowy muszą poprosić o pozwolenie na pisanie

en: This groupchat does not require a password upon entry
pl: Ten czat grupowy nie wymaga hasła przy wejściu

en: No password required
pl: Hasło nie jest wymagane

en: Not anonymous
pl: Nie anonimowy

en: All other groupchat participants can see your XMPP address
pl: Wszyscy uczestnicy grupowego czatu widzą Twoją nazwę użytkownika XMPP

en: Not moderated
pl: Nie moderowany

en: Participants entering this groupchat can write right away
pl: Uczestnicy wchodzący w ten czat grupowy mogą pisać od razu

en: Online users
pl: Dostępni użytkownicy

en: Open
pl: Otwarte

en: Anyone can join this groupchat
pl: Każdy może dołączyć do tego czatu grupowego

en: This groupchat requires a password before entry
pl: Pokój rozmów wymaga podania hasła

en: Password protected
pl: Chronione hasłem

en: Persistent
pl: Trwały

en: This groupchat persists even if it's unoccupied
pl: Ten pokój przetrwa nawet bez użytkowników

en: Public
pl: Publiczny

en: This groupchat is publicly searchable
pl: Ten czat grupowy jest publicznie dostępny

en: Semi-anonymous
pl: Częściowo anonimowy

en: Only moderators can see your XMPP address
pl: Tylko moderatorzy mogą zobaczyć Twój adres XMPP

en: Temporary
pl: Tymczasowe

en: This groupchat will disappear once the last person leaves
pl: Ten pokój zniknie po opuszczeniu go przez ostatniego użytkownika

en: Hide the groupchat topic
pl: Ukryj temat czatu grupowego

en: Show more information on this groupchat
pl: Pokaż więcej informacji na temat tego czatu grupowego

en: Show more information about this groupchat
pl: Pokaż więcej informacji na temat tego czatu grupowego

en: Configure
pl: Konfiguracja

en: Configure this groupchat
pl: Skonfiguruj ten pokój

en: Show topic
pl: Pokaż temat

en: Hide topic
pl: Ukryj temat

en: Show the topic message in the heading
pl: Pokaż temat wiadomości w nagłówku

en: Hide the topic in the heading
pl: Ukryj temat wiadomości w nagłówku

en: Show participants
pl: Pokaż uczestników

en: Hide participants
pl: Ukryj uczestników

en: Moderate
pl: Moderuj

en: Moderate this groupchat
pl: Moderuj ten czat grupowy

en: Destroy
pl: Zniszcz

en: Leave
pl: Opuść

en: Leave and close this groupchat
pl: Opuść i zamknij ten czat grupowy

en: Are you sure you want to leave this groupchat?
pl: Jesteś pewny, że chcesz opuścić ten czat grupowy?

note: harmony default export
en: This groupchat requires a password
pl: Wstęp do pokoju wymaga podania hasła

en: Password:
pl: Hasło:

note: harmony default export
en: Submit
pl: Wyślij

en: has gone offline
pl: wyłączył się

en: has gone away
pl: uciekł

en: is busy
pl: zajęty

en: has come online
pl: połączył się

note: workaround for Prosody which doesn't give type "headline"
en: Notification from %1$s
pl: Powiadomienie od %1$s

en: %1$s says
pl: %1$s powiedział

en: wants to be your contact
pl: chce być twoim kontaktem

en: The new passwords must match
pl: Nowe hasła muszą się zgadzać

en: New password
pl: Nowe hasło

en: Confirm new password
pl: Potwierdź nowe hasło

en: Timeout error
pl: Błąd limitu czasu

en: Your server does not support password reset
pl: Twój serwer nie wspiera resetowania hasła

en: Your server responded with an unknown error, check the console for details
pl: Twój serwer odpowiedział nieznanym błędem, sprawdź konsolę po szczegóły

en: Your server does not allow password reset
pl: Twój serwer nie pozwala na reset hasła

note: * * @param {import('../modals/profile').default} el harmony default export
en: Log out
pl: Wyloguj się

en: online
pl: dostępny

en: busy
pl: zajęty

en: away for long
pl: dłużej nieobecny

en: away
pl: nieobecny

en: offline
pl: rozłączony

en: Away for long
pl: Dłużej nieobecny

en: Personal status message
pl: Osobisty komunikat o statusie

en: Save and close
pl: Zapisz i Zamknij

en: Use commas to separate multiple roles. Your roles are shown next to your name on your chat messages.
pl: Użyj przecinków, aby rozdzielić wiele ról. Twoje role są wyświetlane obok Twojego imienia i nazwiska w wiadomościach czatu.

en: Reset Password
pl: Resetowanie hasła

en: Your Profile
pl: Twój profil

en: Sorry, an error happened while trying to save your profile data.
pl: Wystąpił błąd w trakcie próby zapisania Twoich danych profilowych.

en: Are you sure you want to log out?
pl: Jesteś pewien, że chcesz się wylogować?

en: About
pl: Informacje

en: Commands
pl: Komendy

en: %1$s Open Source %2$s XMPP chat client brought to you by %3$s Opkode %2$s
pl: %1$s Open Source %2$s klient czatu XMPP dostarczony do Ciebie przez %3$s Opkode %2$s

en: %1$s Translate %2$s it into your own language
pl: %1$s Przetłumaczyć %2$s na swój własny język

en: Settings
pl: Ustawienia

en: I am %1$s
pl: Jestem %1$s

en: Click to change your chat status
pl: Kliknij aby zmienić status rozmowy

note: harmony default export
en: Download file "%1$s"
pl: Pobierz plik "%1$s"

en: Sorry, we're unable to send an encrypted message because %1$s requires you to be subscribed to their presence in order to see their OMEMO information
pl: Przepraszamy, nie jesteśmy w stanie wysłać zaszyfrowanej wiadomości, ponieważ %1$s wymaga subskrypcji ich statusu, aby zobaczyć ich informacje OMEMO

en: Sorry, we're unable to send an encrypted message because the remote server for %1$s could not be found
pl: Przepraszamy, nie jesteśmy w stanie wysłać zaszyfrowanej wiadomości, ponieważ nie można było znaleźć zdalnego serwera dla %1$s

en: Unable to send an encrypted message due to an unexpected error.
pl: Przepraszamy, z powodu błędu nie udało się wysłać wiadomości.

en: This is an OMEMO encrypted message which your client doesn’t seem to support. Find more information on https://conversations.im/omemo
pl: To jest zaszyfrowana wiadomość OMEMO, której twój klient nie obsługuje. Więcej informacji na stronie https://conversations.im/omemo

en: Error: could not decrypt a received encrypted file, because it could not be downloaded
pl: Błąd: nie można odszyfrować odebranego pliku, ponieważ nie można go pobrać

en: Sorry, could not decrypt a received OMEMO message because we don't have the XMPP address for that user.
pl: Przepraszamy, nie można odszyfrować otrzymanej wiadomości OMEMO, ponieważ nie mamy adresu XMPP dla tego użytkownika.

en: Sorry, could not decrypt a received OMEMO message due to an error.
pl: Ups, problem z odszyfrowaniem odebranego komunikatu OMEMO z powodu błędu.

en: %1$s doesn't appear to have a client that supports OMEMO. Encrypted chat will no longer be possible in this grouchat.
pl: %1$s wydaje się mieć klienta, który nie obsługuje OMEMO. Szyfrowany czat nie będzie już możliwy w tym pokoju.

en: Cannot use end-to-end encryption because %1$s uses a client that doesn't support OMEMO.
pl: Nie można używać szyfrowania typu end-to-end, ponieważ %1$s używa klienta, który nie obsługuje OMEMO.

en: Messages are being sent in plaintext
pl: Wiadomości są wysyłane w postaci zwykłego tekstu

en: This groupchat needs to be members-only and non-anonymous in order to support OMEMO encrypted messages
pl: Ten czat grupowy musi być przeznaczony tylko dla członków i nie może być anonimowy, aby obsługiwać zaszyfrowane wiadomości OMEMO

en: OMEMO encryption is not supported
pl: Szyfrowanie OMEMO nie jest obsługiwane

en: Sorry, no devices found to which we can send an OMEMO encrypted message.
pl: Przepraszamy, nie znaleziono urządzeń, do których możemy wysyłać zaszyfrowane wiadomości OMEMO.

en: Trusted
pl: Zaufany

en: Untrusted
pl: Niezaufany

note: * * @param {import('../fingerprints').Fingerprints} el harmony default export
en: OMEMO Fingerprints
pl: Odciski palców OMEMO

en: No OMEMO-enabled devices found
pl: Nie znaleziono urządzeń z włączonym OMEMO

en: Checkbox for selecting the following fingerprint
pl: Pole wyboru dla wybrania następującego odcisku palca

en: Device without a fingerprint
pl: Urządzenie bez odcisku palca

en: Checkbox for selecting the following device
pl: Pole wyboru dla wybrania następującego urządzenia

en: Other OMEMO-enabled devices
pl: Pozostałe urządzenia z funkcją OMEMO

en: Checkbox to select fingerprints of all other OMEMO devices
pl: Zaznacz pole wyboru, aby wybrać odciski palców wszystkich innych urządzeń OMEMO

en: Remove checked devices and close
pl: Usuń sprawdzone urządzenia i zamknij

en: Select all
pl: Wybierz wszystkie

en: This device's OMEMO fingerprint
pl: Odcisk palca OMEMO tego urządzenia

en: Generate new keys and fingerprint
pl: Wygeneruj nowe klucze i odcisk palca

en: Sorry, an error occurred while trying to remove the devices.
pl: Wystąpił błąd w czasie próby usunięcia urządzenia.

en: Are you sure you want to generate new OMEMO keys? This will remove your old keys and all previously encrypted messages will no longer be decryptable on this device.
pl: Czy na pewno chcesz wygenerować nowe klucze OMEMO? Spowoduje to usunięcie starych kluczy, a wszystkie wcześniej zaszyfrowane wiadomości nie będą już mogły być odszyfrowywane na tym urządzeniu.

note: harmony default export
en: Already have a chat account?
pl: Masz już konto na czacie?

note: * * @param {import('../form').default} el harmony default export
en: Choose a different provider
pl: Wybierz innego dostawcę

en: Account Registration:
pl: Rejestracja Konta:

en: Register
pl: Zarejestruj się

en: Tip: A list of public XMPP providers is available
pl: Porada: lista publicznych dostawców XMPP jest dostępna

en: here
pl: tutaj

en: Fetch registration form
pl: Pobierz formularz rejestracyjny

en: Create your account
pl: Utwórz własne konto

en: Please enter the XMPP provider to register with:
pl: Proszę wprowadzić dostawcę XMPP, aby zarejestrować się:

en: Sorry, we're unable to connect to your chosen provider.
pl: Wystąpił problem z nawiązaniem połączenia się z wybranym dostawcą.

en: Sorry, the given provider does not support in band account registration. Please try with a different provider.
pl: Przepraszamy, ale podany dostawca nie obsługuje rejestracji. Spróbuj wskazać innego dostawcę.

en: Now logging you in
pl: Teraz loguję się

en: Registered successfully
pl: Zarejestrowany pomyślnie

en: The provider rejected your registration attempt. Please check the values you entered for correctness.
pl: Dostawca odrzucił twoją próbę rejestracji. Sprawdź proszę poprawność danych które zostały wprowadzone.

en: Create an account
pl: Utwórz konto

en: Don't have a chat account?
pl: Nie masz konta na czacie?

en:  e.g. conversejs.org
pl:  np. conversejs.org

en: This field is required
pl: To pole jest wymagane

note: * * @param {import('../add-muc.js').default} el harmony default export
en: Join
pl: Dołącz

en: Groupchat name
pl: Nazwa czatu grupowego

en: Enter a new Groupchat
pl: Wejdź do pokoju

en: Groupchat id is invalid.
pl: Identyfikator czatu grupowego jest nieprawidłowy.

note: harmony default export
en: Description:
pl: Opis:

en: Groupchat XMPP Address:
pl: Adres czatu XMPP:

en: Participants:
pl: Uczestnicy:

en: Features:
pl: Właściwości:

en: Requires authentication
pl: Wymaga uwierzytelnienia

en: Requires an invitation
pl: Wymaga zaproszenia

en: Non-anonymous
pl: Nieanonimowy

en: Permanent
pl: Stały

en: Unmoderated
pl: Niemoderowane

en: Show groupchats
pl: Pokaż pokoje

en: Server address
pl: Adres serwera

en: conference.example.org
pl: conference.domena.pl

en: Query for Groupchats
pl: Wyszukaj pokoje

en: Groupchats found
pl: Znalezione pokoje

en: No groupchats found
pl: Nie znaleziono pokojów

en: Leave this groupchat
pl: Opuść ten pokój

en: Click to toggle the list of open groupchats
pl: Kliknij, aby przełączyć listę otwartych czatów grupowych

en: Groupchats
pl: Rozmowy grupowe

en: Are you sure you want to leave the groupchat %1$s?
pl: Jesteś pewny, że chcesz wyjść z grupowego czatu %1$s?

en: This contact is busy
pl: Kontakt jest zajęty

en: This contact is online
pl: Kontakt jest połączony

en: This contact is offline
pl: Kontakt jest niepołączony

en: This contact is unavailable
pl: Kontakt jest niedostępny

en: This contact is away for an extended period
pl: Kontakt jest nieobecny przez dłuższą chwilę

en: This contact is away
pl: Kontakt jest nieobecny

en: Click to remove %1$s as a contact
pl: Kliknij, aby usunąć %1$s jako kontakt

note: * * @param {import('../add-contact.js').default} el harmony default export
en: Add
pl: Dodaj

en: Add a Contact
pl: Dodaj kontakt

en: This contact has already been added
pl: Ten kontakt został już dodany

note: harmony default export
en: Click to hide these contacts
pl: Kliknij, aby ukryć te kontakty

en: Filter by contact name
pl: Filtruj według nazwy kontaktu

en: Filter by group name
pl: Filtruj według nazwy grupy

en: Unread
pl: Nieprzeczytane

note: * * @param {import('../rosterview').default} el harmony default export
en: Contacts
pl: Kontakty

en: Add a contact
pl: Dodaj kontakt
