Converse.js 3.3.2 - en to tr translation catalogue (516 entries)

en: An error occurred while connecting to the chat server.
tr: Sohbet sunucusuna bağlanılırken bir hata oluştu.

en: Your XMPP address and/or password is incorrect. Please try again.
tr: XMPP adresiniz ve/veya parolanız yanlış. Lütfen tekrar deneyin.

en: The XMPP server did not offer a supported authentication mechanism
tr: XMPP sunucusu desteklenen bir kimlik doğrulama mekanizması sunmadı

en: Undecryptable OMEMO message
tr: Şifresi çözülemeyen OMEMO mesajı

en: Sorry, could not determine upload URL.
tr: Üzgünüm, yükleme URL’si belirlenemedi.

en: Sorry, could not determine file upload URL.
tr: Üzgünüm, dosya yükleme URL’si belirlenemedi.

en: Sorry, could not succesfully upload your file. Your server’s response: "%1$s"
tr: Üzgünüm, dosyanız başarıyla yüklenemedi. Sunucunuzun yanıtı: "%1$s"

en: Sorry, could not succesfully upload your file.
tr: Üzgünüm, dosyanız başarıyla yüklenemedi.

en: %1$s is typing
tr: %1$s yazıyor

en: %1$s has stopped typing
tr: %1$s yazmayı durdurdu

en: %1$s has gone away
tr: %1$s uzakta

en: Sorry, looks like file upload is not supported by your server.
tr: Üzgünüm, dosya yükleme sunucunuz tarafından desteklenmiyor gibi görünüyor.

en: The size of your file, %1$s, exceeds the maximum allowed by your server.
tr: Dosyanızın boyutu, %1$s, sunucunuz tarafından izin verilen en yüksek değeri aşıyor.

en: The size of your file, %1$s, exceeds the maximum allowed by your server, which is %2$s.
tr: Dosyanızın boyutu, %1$s, sunucunuz tarafından izin verilen ve %2$s olan maksimum değeri aşıyor.

en: You're not allowed to retract your message.
tr: Mesajınızı geri çekmenize izin verilmiyor.

en: Sorry, an error occurred while trying to retract your message.
tr: Üzgünüm, mesajınızı geri çekmeye çalışırken bir hata oluştu.

en: You're not allowed to send a message.
tr: Mesaj göndermenize izin verilmiyor.

en: Sorry, an error occurred while trying to send your message.
tr: Üzgünüm, mesajınızı göndermeye çalışırken bir hata oluştu.

en: Smileys and emotions
tr: Suratlar ve duygular

en: People
tr: İnsanlar

en: Activities
tr: Etkinlikler

en: Travel
tr: Seyahat

en: Objects
tr: Nesneler

en: Animals and nature
tr: Hayvanlar ve doğa

en: Food and drink
tr: Yiyecek ve içecek

en: Symbols
tr: Semboller

en: Flags
tr: Bayraklar

en: Stickers
tr: Çıkartma

en: Your retraction was not delivered because you're not present in the groupchat.
tr: Grup sohbetinde bulunmadığınız için geri çekme talebiniz iletilmedi.

en: Your message was not delivered because you weren't allowed to send it.
tr: Gönderme izniniz olmadığı için mesajınız iletilmedi.

en: Your message was not delivered because you're not present in the groupchat.
tr: Mesajınız iletilmedi çünkü grup sohbetinde bulunmadınız.

en: Sorry, an error happened while running the command.
tr: Üzgünüm, komut yürütülürken bir hata oluştu.

en: Check your browser's developer console for details.
tr: Ayrıntılar için tarayıcınızın geliştirici konsoluna bakın.

en: Error: couldn't find a groupchat participant based on your arguments
tr: Hata: Argümanlarına dayanarak grup sohbeti katılımcısı bulunamadı

en: Error: found multiple groupchat participant based on your arguments
tr: Hata: Argümanlarınızı temel alarak birden fazla grup sohbeti katılımcısı bulundu

en: Error: the "%1$s" command takes two arguments, the user's nickname and optionally a reason.
tr: Hata: "%1$s" komutu, kullanıcının takma adı ve isteğe bağlı olarak iki argüman alıyor.

en: Forbidden: you do not have the necessary affiliation in order to do that.
tr: Yasak: Bunu yapmak için gerekli üyeliğiniz yok.

en: Forbidden: you do not have the necessary role in order to do that.
tr: Yasak: Bunu yapabilmek için gerekli rolün yok.

en: You're not allowed to register yourself in this groupchat.
tr: Kendinizi bu grup sohbetine kaydettiremezsiniz.

en: You're not allowed to register in this groupchat because it's members-only.
tr: Bu grup sohbetine kaydolmanıza izin verilmiyor çünkü sadece üyeler kayıt olabilirler.

en: Topic set by %1$s
tr: Konu %1$s tarafından belirlendi

en: Topic cleared by %1$s
tr: Konu %1$s tarafından temizlendi

en: %1$s has entered the groupchat
tr: %1$s grup sohbetine girdi

en: %1$s has left the groupchat
tr: %1$s grup sohbetinden ayrıldı

en: %1$s is now a moderator
tr: %1$s artık bir moderatör

en: %1$s is no longer a moderator
tr: %1$s artık bir moderatör değil

en: %1$s has been given a voice
tr: %1$s üyeye ses verildi

en: %1$s has been muted
tr: %1$s susturuldu

en: %1$s and %2$s
tr: %1$s ve %2$s

en: %1$s are typing
tr: %1$s yazıyor

en: %1$s have stopped typing
tr: %1$s yazmayı durdurdu

en: %1$s have gone away
tr: %1$s uzakta

en: %1$s have entered the groupchat
tr: %1$s grup sohbetine girdi

en: %1$s have left the groupchat
tr: %1$s grup sohbetinden ayrıldı

en: %1$s are now moderators
tr: %1$s artık moderatör

en: %1$s are no longer moderators
tr: %1$s artık moderatör değil

en: %1$s have been given voices
tr: %1$s ses verildi

en: %1$s have been muted
tr: %1$s susturuldu

en: %1$s has been banned by %2$s
tr: %1$s, %2$s tarafından banlandı

en: %1$s has been banned
tr: %1$s banlandı

en: %1$s's nickname has changed
tr: %1$s kullancı adını değiştirdi

en: %1$s has been kicked out by %2$s
tr: %1$s, %2$s tarafından atıldı

en: %1$s has been kicked out
tr: %1$s atıldı

en: %1$s has been removed because of an affiliation change
tr: %1$s bir kuruluş değişikliği nedeniyle kaldırıldı

en: %1$s has been removed for not being a member
tr: %1$s üye olmadığı için kaldırıldı

en: %1$s is no longer an admin of this groupchat
tr: %1$s artık bu grup konuşmasının yöneticisi değil

en: %1$s is no longer an owner of this groupchat
tr: %1$s artık bu toplu konuşmanın sahibi değil

en: %1$s is no longer banned from this groupchat
tr: %1$s artık bu toplu konuşmada yasaklı değil

en: %1$s is no longer a member of this groupchat
tr: %1$s artık bu toplu konuşmanın üyesi değil

en: %1$s is now a member of this groupchat
tr: %1$s şimdi bu grup sohbetine üye

en: %1$s is now an %2$s of this groupchat
tr: %1$s artık bu toplu konuşmanın %2$s

en: The nickname you chose is reserved or currently in use, please choose a different one.
tr: Seçtiğiniz takma isim saklıdır veya kullanımda. Lütfen farklı bir tane seçin.

en: Password incorrect
tr: Yanlış parola

en: You are not on the member list of this groupchat.
tr: Bu grup sohbetinin üye listesinde değilsiniz.

en: You are not allowed to create new groupchats.
tr: Yeni grup sohbetleri oluşturmanıza izin verilmiyor.

en: Your nickname doesn't conform to this groupchat's policies.
tr: Takma adınız bu grup sohbetinin politikalarına uymuyor.

en: This groupchat does not (yet) exist.
tr: Bu grup sohbeti (henüz) yok.

en: This groupchat has reached its maximum number of participants.
tr: Bu grup sohbeti maksimum katılımcı sayısına ulaştı.

en: Remote server not found
tr: Uzak sunucu bulunamadı

en: You're not allowed to enter this groupchat
tr: Bu grup sohbetine girmenize izin verilmiyor

en: An error happened while trying to enter this groupchat
tr: Bu grup sohbetine girmeye çalışırken bir hata oluştu

en: %1$s has gone offline
tr: %1$s çevrimdışı oldu

en: %1$s is busy
tr: %1$s meşgul

en: %1$s is online
tr: %1$s çevrimiçi

en: This groupchat is not anonymous
tr: Bu grup konuşması anonim değil

en: This groupchat now shows unavailable members
tr: Bu grup konuşması uygun olmayan üyeleri artık gösteriyor

en: This groupchat does not show unavailable members
tr: Bu grup konuşması uygun olmayan üyeleri göstermiyor

en: The groupchat configuration has changed
tr: Grup sohbeti yapılandırması değiştirildi

en: Groupchat logging is now enabled
tr: Grup sohbeti günlüğü artık etkin

en: Groupchat logging is now disabled
tr: Grup Sohbeti günlüğü artık devre dışı

en: This groupchat is now no longer anonymous
tr: Bu grup sohbeti artık anonim değil

en: This groupchat is now semi-anonymous
tr: Bu grup sohbeti şimdi yarı anonim

en: This groupchat is now fully-anonymous
tr: Bu grup sohbeti artık tamamen anonim

en: A new groupchat has been created
tr: Yeni bir grup sohbeti oluşturuldu

note: XXX: Note the triple underscore function and not double underscore.
en: Your nickname has been automatically set to %1$s
tr: Takma adınız otomatik %1$s olarak ayarlandı

en: You have been banned from this groupchat
tr: Bu grup sohbetinden banlandınız

note: XXX: Note the triple underscore function and not double underscore.
en: Your nickname has been changed to %1$s
tr: Takma adınız %1$s olarak değiştirildi

en: You have been kicked from this groupchat
tr: Bu grup sohbetinden atıldınız

en: You have been removed from this groupchat because of an affiliation change
tr: Üyelik değişikliği nedeniyle bu grup sohbetinden kaldırıldınız

en: You have been removed from this groupchat because the service hosting it is being shut down
tr: Bu grup sohbeti kaldırıldı, çünkü barındırma hizmeti kapatıldı

en: You have exited this groupchat due to a technical problem
tr: Teknik bir sorun nedeniyle bu grup sohbetinden çıktınız

en: Timeout Error
tr: Zaman Aşımı Hatası

en: The server did not return your bookmarks within the allowed time. You can reload the page to request them again.
tr: Sunucu yer imlerinizi izin verilen süre içinde döndürmedi. Sayfayı tekrar istemek için yeniden yükleyebilirsiniz.

en: A timeout occurred
tr: Bir zaman aşımı meydana geldi

en: Timeout while trying to fetch archived messages.
tr: Arşivlenmiş mesajları almaya çalışırken zaman aşımı.

en: This client does not allow presence subscriptions
tr: Bu müşteri varlık aboneliklerine izin vermiyor

en: My contacts
tr: Kişilerim

en: Pending contacts
tr: Bekleyen kişiler

en: Contact requests
tr: İletişim istekleri

en: Ungrouped
tr: Gruplanmamış

en: New messages
tr: Yeni mesajlar

en: Click to set a new picture
tr: Yeni resim ayarlamak için tıklayın

en: Older versions
tr: Eski sürümler

en: No older versions found
tr: Eski sürüm bulunamadı

en: Current version
tr: Geçerli sürüm

en: Offline
tr: Çevrimdışı

en: Extended Away
tr: Uzatılmış

note: * * @param {import('../modals/profile').default} el harmony default export
en: Away
tr: Uzakta

en: Chatty
tr: Konuşkan

en: Online
tr: Çevrim içi

en: Close
tr: Kapat

en: Confirm
tr: Onayla

en: Cancel
tr: İptal

en: Execute
tr: Yürüt

en: Previous
tr: Önceki

en: Next
tr: Sonraki

en: Complete
tr: Tamamla

en: Add to Contacts
tr: Kişilere Ekle

en: Nickname
tr: Rumuz

en: XMPP Address
tr: XMPP Adresi

note: harmony default export
en: Affiliation
tr: Üyelik

en: Role
tr: rol

en: Hats
tr: Şapkalar

en: Occupant Id
tr: Yolcu Kimliği

en: Affiliation changed
tr: Üyelik değişti

en: role changed
tr: rol değişti

en: Moderators are privileged users who can change the roles of other users (except those with admin or owner affiliations.
tr: Moderatörler, diğer kullanıcıların rollerini değiştirebilen ayrıcalıklı kullanıcılardır (yönetici veya sahiplik ilişkileri olanlar hariç).

en: The default role, implies that you can read and write messages.
tr: Varsayılan rol, mesajları okuyabileceğiniz ve yazabileceğiniz anlamına gelir.

en: Visitors aren't allowed to write messages in a moderated multi-user chat.
tr: Ziyaretçilerin yönetilen çok kullanıcılı bir sohbette mesaj yazmasına izin verilmez.

en: Owner is the highest affiliation. Owners can modify roles and affiliations of all other users.
tr: Sahip en yüksek üyedir. Sahipler diğer tüm kullanıcıların rollerini ve bağlantılarını değiştirebilir.

en: Admin is the 2nd highest affiliation. Admins can modify roles and affiliations of all other users except owners.
tr: Yönetici, en yüksek 2. üyedir. Yöneticiler, sahipler dışındaki diğer tüm kullanıcıların rollerini ve bağlantılarını değiştirebilir.

en: To ban a user, you give them the affiliation of "outcast".
tr: Bir kullanıcıyı yasaklamak için onlara "dışa vurma" üyeliği verirsiniz.

en: No users with that affiliation found.
tr: Bu üyeliğe sahip hiçbir kullanıcı bulunamadı.

en: No users with that role found.
tr: Bu role sahip hiçbir kullanıcı bulunamadı.

en: Type here to filter the search results
tr: Arama sonuçlarını filtrelemek için buraya yazın

en: Show users
tr: Kullanıcıları göster

en: Roles are assigned to users to grant or deny them certain abilities in a multi-user chat. They're assigned either explicitly or implicitly as part of an affiliation. A role that's not due to an affiliation, is only valid for the duration of the user's session.
tr: Roller, çok kullanıcılı bir sohbette belirli beceriler kazandırmak veya reddetmek için kullanıcılara atanır. Bir üyeliğin bir parçası olarak açıkça veya dolaylı olarak atanırlar. Bir üyelikten kaynaklanmayan bir rol, yalnızca kullanıcının oturumu boyunca geçerlidir.

en: An affiliation is a long-lived entitlement which typically implies a certain role and which grants privileges and responsibilities. For example admins and owners automatically have the moderator role.
tr: Bir ortaklık, genellikle belirli bir rol ifade eden ve ayrıcalıklar ve sorumluluklar veren uzun ömürlü bir haktır. Örneğin yöneticiler ve mal sahipleri otomatik olarak moderatör rolüne sahip.

en: Role changed
tr: Rolünüz değişti

en: Moderator Tools
tr: Moderatör Araçları

en: Are you sure you want to destroy this groupchat?
tr: Bu grup sohbetini yok etmek istediğinizden emin misiniz?

en: Please enter the XMPP address of this groupchat to confirm
tr: Lütfen onaylamak için bu grup sohbetinin XMPP adresini girin

en: Optional reason for destroying this groupchat
tr: Bu grup sohbetini yok etmek için isteğe bağlı neden

en: Reason
tr: Sebep

en: Optional XMPP address for a new groupchat that replaces this one
tr: Bunun yerini alan yeni bir grup sohbeti için isteğe bağlı XMPP adresi

en: replacement@example.org
tr: degistirme@example.org

en: Couldn't find a participant with that nickname. They might have left the groupchat.
tr: Bu takma ada sahip bir katılımcı bulunamadı. Grup sohbetinden ayrılmış olabilirler.

note: e.g. Your nickname is "coolguy69"
en: Your nickname is "%1$s"
tr: Takma adınız "%1$s"

en: Error: invalid number of arguments
tr: Hata: geçersiz sayıda argüman

note: * * @param {AdHocCommands} el harmony default export
en: On which entity do you want to run commands?
tr: Komutları hangi varlık üzerinde yürütmek istiyorsunuz?

en: Certain XMPP services and entities allow privileged users to execute ad-hoc commands on them.
tr: Belirli XMPP hizmetleri ve varlıkları, ayrıcalıklı kullanıcıların üzerlerinde ad-hoc komutlar yürütmesine izin verir.

en: Commands found
tr: Komutlar bulundu

en: List available commands
tr: Kullanılabilir komutları listele

en: No commands found
tr: Komut bulunamadı

en: Sorry, an error occurred while looking for commands on that entity.
tr: Üzgünüm, o varlık üzerinde komut aranırken bir hata oluştu.

en: The specified entity doesn't support ad-hoc commands
tr: Belirtilen varlık ad-hoc komutları desteklemiyor

en: An error occurred while trying to fetch the command form
tr: Komut formu alınmaya çalışılırken bir hata oluştu

en: Sorry, an error occurred while trying to execute the command. See the developer console for details
tr: Üzgünüm, komutu yürütmeye çalışırken bir hata oluştu. Ayrıntılar için geliştirici konsoluna bakın

en: Executing
tr: Çalıştırılıyor

en: Completed
tr: Tamamlandı

en: An error occurred while trying to cancel the command. See the developer console for details
tr: Komut iptal edilmeye çalışılırken bir hata oluştu. Ayrıntılar için geliştirici konsoluna bakın

en: Error: unexpected result
tr: Hata: beklenmeyen sonuç

en: Are you sure you want to remove the bookmark "%1$s"?
tr: %1$s, bunu sık kullanılanlardan kaldırmak istediğine emin misin?

en: Unbookmark this groupchat
tr: Bu grup sohbetini favorilerden çıkar

en: Click to open this groupchat
tr: Bu grup sohbetini açmak için tıkla

note: * * @param {import('../bookmarks-list').default} el harmony default export * @param {import('shared/components/list-filter').default} el * @param {ListFilter} el
en: Filter
tr: Süzgeç

en: Bookmarks
tr: Yer imleri

en: Bookmark for "%1$s"
tr: "%1$s" için yer imi

en: Would you like this groupchat to be automatically joined upon startup?
tr: Bu grubun açılışta otomatik olarak açılmasını istiyor musun?

en: Remove
tr: Kaldır

en: Name
tr: Ad

en: What should your nickname for this groupchat be?
tr: Bu grup için takma adın ne olmalı?

en: Update
tr: Güncelle

en: Save
tr: Kaydet

en: Bookmark
tr: Yer imi

en: You have an unsent message which will be lost if you continue. Are you sure?
tr: Henüz gönderilmemiş bir mesajınız var, devam ederseniz silinecek. Emin misiniz?

en: Be aware that other XMPP/Jabber clients (and servers) may not yet support retractions and that this message may not be removed everywhere.
tr: Diğer XMPP/Jabber istemcilerinin (ve sunucularının) henüz geri çekmeleri desteklemeyebileceğini ve bu mesajın her yerden kaldırılamayabileceğini unutmayın.

en: Are you sure you want to retract this message?
tr: Bu mesajı geri çekmek istediğinizden emin misiniz?

en: A timeout occurred while trying to retract the message
tr: Mesajı geri çekmeye çalışırken bir zaman aşımı meydana geldi

en: Error
tr: Hata

en: Sorry, you're not allowed to retract this message.
tr: Üzgünüm, bu mesajı geri çekmenize izin verilmiyor.

en: You are about to retract this message.
tr: Bu mesajı geri çekmek üzeresiniz.

en: You may optionally include a message, explaining the reason for the retraction.
tr: İsteğe bağlı olarak, geri çekme nedenini açıklayan bir mesaj ekleyebilirsiniz.

en: Message Retraction
tr: Mesaj Geri Çekme

en: Optional reason
tr: İsteğe bağlı neden

en: Sorry, you're not allowed to retract this message
tr: Üzgünüm, bu mesajı geri çekmenize izin verilmiyor

en: Show media
tr: Ortamı göster

en: Hide media
tr: Ortamı gizle

note: * @type {MessageActionAttributes}
en: Cancel Editing
tr: Düzenlemeyi İptal Et

en: Edit
tr: Düzenle

en: Retract
tr: Geri çek

en: Copy
tr: Kopyala

en: Quote
tr: Alıntı yap

en: Image:
tr: Resim:

en: Message versions
tr: Mesaj versiyonları

en: Are you sure you want to remove this contact?
tr: Bu kişiyi kaldırmak istediğinize emin misiniz?

en: Remove as contact
tr: Kişilerden kaldır

en: Email
tr: E-Posta

en: Full Name
tr: Ad Soyad

en: URL
tr: Bağlantı Adresi

en: Profile
tr: Profil

en: Uploading file:
tr: Dosya yükleniyor:

en: Retry
tr: Yeniden dene

note: * * @param {import('../message').default} el harmony default export
en: Show more
tr: Fazlasını göster

en: Show less
tr: Daha az göster

en: A moderator
tr: Moderatör

en: Search results
tr: Arama Sonuçları

en: Search
tr: Ara

en: Insert emojis
tr: Emoji ekle

note: harmony default export
en: Message characters remaining
tr: Kullanılabilir mesaj karakterleri

en: Send the message
tr: Mesajı gönder

en: Start a call
tr: Bir arama başlat

en: Choose a file to send
tr: Gönderilecek dosyayı seç

en: Click to write as a normal (non-spoiler) message
tr: Normal (spoiler olmayan) mesaj olarak göndermek için tıkla

en: Click to write your message as a spoiler
tr: Mesajını spoiler olarak yazmak için tıkla

en: The User's Profile Image
tr: Bu Kullanıcının Profil Resmi

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: See more information about this person
tr: Bu kişi hakkında daha fazla bilgi göster

en: Close and end this conversation
tr: Bu konuşmayı kapat ve sonlandır

note: harmony default export * * @param {import('../bottom-panel').default} el * @param {import('../occupant-bottom-panel').default} el
en: You have unread messages
tr: Okunmamış mesajlarınız var

en: Are you sure you want to clear the messages from this conversation?
tr: Bu konuşmadaki mesajları temizlemek istediğinize emin misiniz?

en: Hidden message
tr: Gizli mesaj

en: Message
tr: Mesaj

en: Optional hint
tr: Opsiyonel ipucu

en: Sorry, the connection has been lost, and your message could not be sent
tr: Üzgünüm, bağlantı koptu ve mesajınız gönderilemedi

en: Remove messages
tr: Mesajları sil

en: Close this chat
tr: Bu sohbeti kapat

en: Write in the third person
tr: Üçüncü kişi olarak yaz

en: Show this menu
tr: Menüyü göster

en: Please enter a valid XMPP address
tr: Lütfen geçerli bir XMPP adresi girin

en: To improve performance, we cache your data in this browser. Uncheck this box if this is a public computer or if you want your data to be deleted when you log out. It's important that you explicitly log out, otherwise not all cached data might be deleted. Please note, when using an untrusted device, OMEMO encryption is NOT available.
tr: Performansı artırmak için verilerinizi bu tarayıcıda önbelleğe alıyoruz. Bu halka açık bir bilgisayarsa veya oturumu kapattığınızda verilerinizin silinmesini istiyorsanız bu kutunun işaretini kaldırın. Açıkça çıkış yapmanız önemlidir, aksi takdirde önbelleğe alınmış tüm veriler silinmeyebilir. Güvenilmeyen bir aygıt kullanırken, OMEMO şifrelemesinin KULLANILAMADIĞINI lütfen unutmayın.

en: This is a trusted device
tr: Bu güvenilir bir aygıt

en: Connection URL
tr: Bağlantı URL'si

en: HTTP or websocket URL that is used to connect to your XMPP server
tr: XMPP sunucunuza bağlanmak için kullanılan HTTP veya websocket URL'si

en: e.g. wss://example.org/xmpp-websocket
tr: örn. wss://example.org/xmpp-websocket

en: Password
tr: Parola

en: Log in
tr: Oturum Aç

en: Username
tr: Kullancıadı

en: user@domain
tr: kullanıcı@alanadı

en: Disconnected
tr: Bağlantı kesildi

en: Click here to log in anonymously
tr: Anonim olarak giriş yapmak için tıklayın

en: Show details about this chat client
tr: Bu sohbet istemcisi hakkındaki ayrıntıları göster

en: Features
tr: Özellikler

en: Close these announcements
tr: Bu duyuruları kapat

en: Click to open this server message
tr: Bu sunucu mesajını açmak için tıkla

en: Announcements
tr: Duyurular

en: Click to load missing messages
tr: Eksik mesajları yüklemek için tıklayın

en: Minimize
tr: Küçült

en: Minimize this chat
tr: Bu sohbeti küçült

en: Minimize this groupchat
tr: Bu grup sohbetini küçült

note: * * @param {import('../minimized-chat').default} el harmony default export
en: Click to restore this chat
tr: Bu sohbeti geri yükle

note: * * @param {import('../affiliation-form').default} el harmony default export
en: Change affiliation
tr: Üyeliği değiştir

en: New affiliation
tr: Yeni üyelik

en: Timeout error while trying to set the affiliation
tr: Üyeliği ayarlamaya çalışırken zaman aşımı hatası

en: Sorry, you're not allowed to make that change
tr: Üzgünüm, bu değişikliği yapmanıza izin verilmiyor

en: Sorry, something went wrong while trying to set the affiliation
tr: Üzgünüm, üyeliği ayarlamaya çalışırken bir sorun oluştu

note: * * @param {import('../role-form').default} el harmony default export
en: Change role
tr: Role değiştir

en: New Role
tr: Yeni rol

en: You're not allowed to make that change
tr: Bu değişikliği yapmanıza izin verilmiyor

en: Sorry, something went wrong while trying to set the role
tr: Üzgünüm, rolü belirlemeye çalışırken bir şeyler ters gitti

en: Change nickname
tr: Takma adı değiştir

en: Enter groupchat
tr: Grup sohbeti girin

en: Choose a nickname to enter
tr: Girmek için bir takma ad seç

en: Please choose your nickname
tr: Lütfen takma adınızı seçin

en: You're not allowed to send messages in this room
tr: Bu odada mesaj göndermek için izniniz yok

note: harmony default export
en: Invite
tr: Davet et

en: user@example.org
tr: kullanici@example.org

en: Optional reason for the invitation
tr: Davet için isteğe bağlı neden

en: Invite someone to this groupchat
tr: Birisini bu grup sohbetine davet et

note: * @param {MUCOccupant} o
en: Click to mention %1$s in your message.
tr: Mesajınızda %1$s’i belirtmek için tıklayın.

en: Owner
tr: Sahip

en: Admin
tr: Yönetici

en: Member
tr: Üye

en: Moderator
tr: Moderatör

en: Visitor
tr: Ziyaretçi

en: This user is a moderator.
tr: Bu kullanıcı bir moderatör.

en: This user can send messages in this groupchat.
tr: Bu kullanıcı bu grup sohbetinde mesaj gönderebilir.

en: This user can NOT send messages in this groupchat.
tr: Bu kullanıcı bu grup sohbetinde mesaj gönderemez.

en: Success
tr: Başarılı

en: Filter by name
tr: Ada göre süz

en: Filter by status
tr: Duruma göre süz

en: Any
tr: Herhangi

en: Busy
tr: Meşgul

note: * * @param {import('../occupants').default} el harmony default export
en: Participant
tr: Katılımcı

en: Participants
tr: Katılımcılar

en: Hide
tr: Gizle

en: Show filter
tr: Süzgeci göster

en: Hide filter
tr: Süzgeci gizle

en: Invite someone
tr: Birini davet et

en: Invite someone to join this groupchat
tr: Birisini bu grup sohbetine katılmaya davet et

en: Change user's affiliation to admin
tr: Kullanıcının admin üyeliğini değiştir

en: Ban user by changing their affiliation to outcast
tr: Kullanıcının üyeliğini kovulmuş olarak değiştirerek kullanıcıyı yasakla

en: Clear the chat area
tr: Sohbeti temizle

en: Close this groupchat
tr: Bu grup sohbetini kapat

en: Change user role to participant
tr: Katılımcı olarak kullanıcı rolünü değiştirme

en: Remove this groupchat
tr: Bu grup sohbetini kaldır

en: Kick user from groupchat
tr: Grup sohbetinden kullanıcıyı at

en: Write in 3rd person
tr: 3. kişiye yaz

en: Grant membership to a user
tr: Bir kullanıcıya yetki ver

en: Opens up the moderator tools GUI
tr: Yönetici araçları arayüzünü açar

en: Remove user's ability to post messages
tr: Kullanıcının mesaj gönderme özelliğini kaldır

en: Change your nickname
tr: Takma adınızı değiştirin

en: Grant moderator role to user
tr: Kullanıcıya moderatör rolü verme

en: Grant ownership of this groupchat
tr: Bu grup sohbetinin sahipliğini ver

en: Register your nickname
tr: Takma adınızı kaydedin

en: Revoke the user's current affiliation
tr: Kullanıcının mevcut üyeliğini iptal et

en: Set groupchat subject
tr: Grup sohbeti konusunu ayarla

en: Set groupchat subject (alias for /subject)
tr: Grup sohbeti konusunu ayarla (takma adı /konu )

en: Allow muted user to post messages
tr: Sessiz kullanıcının mesaj göndermesine izin ver

en: The conversation has moved to a new address. Click the link below to enter.
tr: Konuşma yeni bir adrese taşındı. Girmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

note: harmony default export
en: This groupchat no longer exists
tr: Bu grup sohbeti artık mevcut değil

en: The following reason was given: "%1$s"
tr: Şu neden verildi: "%1$s"

en: This action was done by %1$s.
tr: Bu işlem %1$s tarafından yapıldı.

en: The reason given is: "%1$s".
tr: Verilen sebep: "%1$s".

en: Loading configuration form
tr: Yapılandırma formu yükleniyor

en: Configure %1$s
tr: %1$s yapılandır

en: Sorry, an error occurred while trying to submit the config form.
tr: Üzgünüm, yapılandırma formunu göndermeye çalışırken bir hata oluştu.

en: Sorry, an error happened while trying to save the groupchat avatar.
tr: Üzgünüm, grup sohbeti resminizi kaydetmeye çalışırken bir hata oluştu.

en: You can check your browser's developer console for any error output.
tr: Herhangi bir hata çıktısı için tarayıcınızın geliştirici konsolunu kontrol edebilirsiniz.

en: Topic
tr: Konu

en: Topic author
tr: Konu sahibi

en: XMPP address
tr: XMPP adresi

en: Message archiving
tr: Mesaj arşivleme

en: Messages are archived on the server
tr: Mesajlar sunucuda arşivlenir

en: Description
tr: Açıklama

en: Hidden
tr: Gizli

en: This groupchat is not publicly searchable
tr: Bu grup sohbeti herkes tarafından aranamaz

en: This groupchat is restricted to members only
tr: Bu grup sohbeti yalnızca üyelerle sınırlıdır

en: Members only
tr: Sadece üyeler

en: Moderated
tr: Modere ediliyor

en: Participants entering this groupchat need to request permission to write
tr: Bu grup sohbetine giren katılımcıların yazmak için izin istemeleri gerekir

en: This groupchat does not require a password upon entry
tr: Bu grup sohbeti girişte şifre gerektirmez

en: No password required
tr: Şifre gerekmiyor

en: Not anonymous
tr: İsimsiz değil

en: All other groupchat participants can see your XMPP address
tr: Diğer tüm grup sohbet katılımcıları XMPP adresinizi görebilir

en: Not moderated
tr: Yönetilmiyor

en: Participants entering this groupchat can write right away
tr: Bu grup sohbetine katılan katılımcılar hemen yazabilir

en: Online users
tr: Online Kullanıcılar

en: Open
tr: Açık

en: Anyone can join this groupchat
tr: Herkes bu grup sohbetine katılabilir

en: This groupchat requires a password before entry
tr: Bu grup sohbeti giriş yapmadan önce şifre gerektiriyor

en: Password protected
tr: Şifre korumalı

en: Persistent
tr: Kalıcı

en: This groupchat persists even if it's unoccupied
tr: Bu grup sohbeti boş olsa bile devam ediyor

en: Public
tr: Herkese açık

en: This groupchat is publicly searchable
tr: Bu grup sohbeti herkese açık olarak aranabilir

en: Semi-anonymous
tr: Yarı-anonim

en: Only moderators can see your XMPP address
tr: XMPP adresinizi yalnızca moderatörler görebilir

en: Temporary
tr: Geçici

en: This groupchat will disappear once the last person leaves
tr: Bu grup sohbeti son kişi ayrıldıktan sonra kaybolacak

en: Groupchat info
tr: Grup sohbeti bilgileri

en: Hide the groupchat topic
tr: Grup sohbeti konusunu gizle

en: Show more information on this groupchat
tr: Grup hakkında daha fazla bilgi göster

en: Show more information about this groupchat
tr: Bu grup sohbeti hakkında daha fazla bilgi göster

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Configure this groupchat
tr: Bu toplu konuşmayı ayarlayın

en: Change the nickname you're using in this groupchat
tr: Bu grup sohbetinde kullandığınız takma adı değiştirin

en: Show topic
tr: Konuyu göster

en: Hide topic
tr: Konuyu gizle

en: Show the topic message in the heading
tr: Başlıkta konu mesajını göster

en: Hide the topic in the heading
tr: Başlıkta konuyu gizle

en: Show participants
tr: Katılımcıları göster

en: Hide participants
tr: Katılımcıları gizle

en: Show the groupchat participants
tr: Grup sohbeti katılımcılarını göster

en: Hide the groupchat participants
tr: Grup sohbeti katılımcılarını gizle

en: Moderate
tr: Yönet

en: Moderate this groupchat
tr: Bu grup sohbetini yönet

en: Destroy
tr: Yok et

en: Leave
tr: Ayrıl

en: Leave and close this groupchat
tr: Ayrıl ve bu grup sohbetini kapat

en: Are you sure you want to leave this groupchat?
tr: Bu grup sohbetinden ayrılmak istediğinize emin misiniz?

note: harmony default export
en: This groupchat requires a password
tr: Bu grup sohbeti bir şifre gerektiriyor

en: Password:
tr: Parola:

note: harmony default export
en: Submit
tr: Gönder

en: has gone offline
tr: çevrimdışı oldu

en: has gone away
tr: uzağa gitti

en: is busy
tr: meşgul

en: has come online
tr: çevrimiçi oldu

note: workaround for Prosody which doesn't give type "headline"
en: Notification from %1$s
tr: %1$s'dan bildirim

en: %1$s says
tr: %1$s diyor

en: wants to be your contact
tr: Kişilerine eklenmek istiyor

en: The new passwords must match
tr: Yeni parolalar eşleşmelidir

en: New password
tr: Yeni parola

en: Confirm new password
tr: Yeni parolayı onayla

en: Timeout error
tr: Zaman aşımı hatası

en: Your server does not support password reset
tr: Sunucunuz parola sıfırlamayı desteklemiyor

en: Your server responded with an unknown error, check the console for details
tr: Sunucunuz bilinmeyen bir hata ile yanıt verdi, ayrıntılar için konsola bakın

en: Timeout error while trying to set your password
tr: Parolanızı ayarlamaya çalışırken zaman aşımı hatası

en: Your server does not allow password reset
tr: Sunucunuz parola sıfırlamaya izin vermiyor

en: You are not allowed to change your password
tr: Parolanızı değiştirmenize izin verilmiyor

en: Your new password has been set
tr: Yeni parolanız belirlendi

note: * * @param {import('../modals/profile').default} el harmony default export
en: Log out
tr: Çıkış Yap

en: online
tr: Çevrimiçi

en: busy
tr: Meşgul

en: away for long
tr: çok uzak

en: away
tr: uzakta

en: offline
tr: Çevrimdışı

en: Away for long
tr: Uzun süre

en: Personal status message
tr: Kişisel durum mesajı

en: Save and close
tr: Kaydet ve kapat

en: Use commas to separate multiple roles. Your roles are shown next to your name on your chat messages.
tr: Birden fazla rolü ayırmak için virgül kullanın. Rolleriniz, sohbet mesajlarınızda adınızın yanında gösterilir.

en: Reset Password
tr: Parolayı Sıfırla

en: Your Profile
tr: Profiliniz

en: Sorry, an error happened while trying to save your profile data.
tr: Üzgünüm, profil verilerinizi kaydetmeye çalışırken bir hata oluştu.

en: Are you sure you want to log out?
tr: Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?

en: About
tr: Hakkında

en: Commands
tr: Komutlar

en: %1$s Open Source %2$s XMPP chat client brought to you by %3$s Opkode %2$s
tr: %1$s Açık Kaynak %2$s XMPP sohbet istemcisi size %3$s getirdi Opkode %2$s

en: %1$s Translate %2$s it into your own language
tr: %1$s %2$s kendi dilinize çevirin

en: Settings
tr: Ayarlar

en: I am %1$s
tr: Ben %1$s

en: Click to change your chat status
tr: Sohbet durumunuzu değiştirmek için tıklayın

note: harmony default export
en: Download file "%1$s"
tr: "%1$s" dosyasını indir

en: Sorry, we're unable to send an encrypted message because %1$s requires you to be subscribed to their presence in order to see their OMEMO information
tr: Üzgünüm, şifreli bir mesaj gönderemiyoruz, çünkü %1$s OMEMO bilgilerini görmek için varlıklarına abone olmanızı istiyor

en: Sorry, we're unable to send an encrypted message because the remote server for %1$s could not be found
tr: Üzgünüm, %1$s için uzak sunucu bulunamadığı için şifreli bir mesaj gönderemiyoruz

en: Unable to send an encrypted message due to an unexpected error.
tr: Beklenmeyen bir hata nedeniyle şifreli bir mesaj gönderilemiyor.

en: This is an OMEMO encrypted message which your client doesn’t seem to support. Find more information on https://conversations.im/omemo
tr: Bu, müşterinizin desteklemediği bir OMEMO şifreli mesajdır. https://conversations.im/omemo adresinde daha fazla bilgi bulabilirsiniz

en: Error: could not decrypt a received encrypted file, because it could not be downloaded
tr: Hata: indirilemediği için alınan şifreli dosyanın şifresi çözülemedi

en: Sorry, could not decrypt a received OMEMO message because we don't have the XMPP address for that user.
tr: Üzgünüm, o kullanıcı için XMPP adresine sahip olmadığımız için alınan OMEMO mesajının şifresi çözülemedi.

en: Sorry, could not decrypt a received OMEMO message due to an error.
tr: Üzgünüm, bir hata nedeniyle alınan OMEMO mesajının şifresi çözülemedi.

en: %1$s doesn't appear to have a client that supports OMEMO. Encrypted chat will no longer be possible in this grouchat.
tr: %1$s, OMEMO'yu destekleyen bir müşteriye sahip görünmüyor. Şifreli sohbet artık bu grup sohbetinde mümkün olmayacak.

en: Cannot use end-to-end encryption in this groupchat, either the groupchat has some anonymity or not all participants support OMEMO.
tr: Bu grup sohbetinde uçtan uca şifreleme kullanılamaz, grup sohbetinde bir miktar anonimlik var veya katılımcıların tümü OMEMO'yu desteklemiyor.

en: Cannot use end-to-end encryption because %1$s uses a client that doesn't support OMEMO.
tr: Uçtan uca şifreleme kullanılamaz çünkü %1$s OMEMO'yu desteklemeyen bir istemci kullanıyor.

en: Messages are being sent in plaintext
tr: Mesajlar düz metin olarak gönderiliyor

en: Messages are sent encrypted
tr: Mesajlar şifreli olarak gönderiliyor

en: This groupchat needs to be members-only and non-anonymous in order to support OMEMO encrypted messages
tr: OMEMO şifreli mesajları desteklemek için bu grup sohbetinin üyelere özel olması ve anonim olmaması gerekmektedir

en: OMEMO encryption is not supported
tr: OMEMO şifrelemesi desteklenmiyor

en: Sorry, no devices found to which we can send an OMEMO encrypted message.
tr: Üzgünüm, OMEMO şifreli mesaj gönderebileceğimiz aygıt bulunamadı.

en: Trusted
tr: Güvenilir

en: Untrusted
tr: Güvenilmez

note: * * @param {import('../fingerprints').Fingerprints} el harmony default export
en: OMEMO Fingerprints
tr: OMEMO Parmak İzleri

en: No OMEMO-enabled devices found
tr: OMEMO etkinleştirilmiş aygıt bulunamadı

en: Checkbox for selecting the following fingerprint
tr: Aşağıdaki parmak izini seçmek için onay kutusu

en: Device without a fingerprint
tr: Parmak izi olmayan aygıt

en: Checkbox for selecting the following device
tr: Sonraki aygıtı seçmek için onay kutusu

en: Other OMEMO-enabled devices
tr: Diğer OMEMO özellikli aygıtlar

en: Checkbox to select fingerprints of all other OMEMO devices
tr: Diğer tüm OMEMO aygıtlarının parmak izlerini seçmek için onay kutusu

en: Remove checked devices and close
tr: Denetlenen aygıtları kaldır ve kapat

en: Select all
tr: Tümünü seç

en: This device's OMEMO fingerprint
tr: Bu aygıtın OMEMO parmak izi

en: Generate new keys and fingerprint
tr: Yeni anahtarlar ve parmak izi üret

en: Sorry, an error occurred while trying to remove the devices.
tr: Üzgünüm, aygıtları kaldırmaya çalışırken bir hata oluştu.

en: Are you sure you want to generate new OMEMO keys? This will remove your old keys and all previously encrypted messages will no longer be decryptable on this device.
tr: Yeni OMEMO anahtarları oluşturmak istediğinizden emin misiniz? Bu, eski anahtarlarınızı kaldıracak ve daha önce şifrelenmiş tüm mesajların şifresi artık bu aygıtta çözülemeyecek.

note: harmony default export
en: Already have a chat account?
tr: Zaten bir sohbet hesabınız var mı?

note: * * @param {import('../form').default} el harmony default export
en: Choose a different provider
tr: Farklı bir sağlayıcı seçin

en: Account Registration:
tr: Hesap Kaydı:

en: Register
tr: Kaydol

en: Tip: A list of public XMPP providers is available
tr: İpucu: Genel XMPP sağlayıcılarının bir listesi var

en: here
tr: burada

en: Fetch registration form
tr: Kayıt formunu al

en: Create your account
tr: Hesabınızı oluşturun

en: Please enter the XMPP provider to register with:
tr: Lütfen kaydolmak için XMPP sağlayıcısını girin:

en: Sorry, we're unable to connect to your chosen provider.
tr: Üzgünüm, seçtiğiniz sağlayıcıya bağlanamıyoruz.

en: Sorry, the given provider does not support in band account registration. Please try with a different provider.
tr: Üzgünüm, verilen sağlayıcı bant hesap kaydını desteklemiyor. Lütfen farklı bir sağlayıcı ile deneyin.

en: Now logging you in
tr: Şimdi oturum açıyorsun

en: Registered successfully
tr: Başarıyla kayıt olundu

en: The provider rejected your registration attempt. Please check the values you entered for correctness.
tr: Sağlayıcı, kayıt girişimini reddetti. Lütfen doğruluk için girdiğiniz değerleri kontrol edin.

en: Create an account
tr: Hesap oluştur

en: Don't have a chat account?
tr: Sohbet hesabınız yok mu?

en:  e.g. conversejs.org
tr:  Örnek, conversejs.org

en: This field is required
tr: Bu alan zorunludur

note: * * @param {import('../add-muc.js').default} el harmony default export
en: Join
tr: Katıl

en: Groupchat name
tr: Grup Sohbeti adı

en: Enter a new Groupchat
tr: Yeni bir gruba katıl

en: Groupchat id is invalid.
tr: Grup sohbeti kimliği geçersiz.

note: harmony default export
en: Description:
tr: Açıklama:

en: Groupchat XMPP Address:
tr: Grup Sohbeti XMPP Adresi:

en: Participants:
tr: Katılımcılar:

en: Features:
tr: Özellikler:

en: Requires authentication
tr: Kimlik doğrulama gerektirir

en: Requires an invitation
tr: Davet gerekli

en: Non-anonymous
tr: Anonim-olmayan

en: Permanent
tr: Kalıcı

en: Unmoderated
tr: Modere edilmiyor

en: Show groupchats
tr: Toplu konuşmaları göster

en: Server address
tr: Sunucu adresi

en: conference.example.org
tr: konferans.ornek.org

en: Query for Groupchats
tr: Toplu konuşma sorgusu

en: Groupchats found
tr: Grup sohbetleri bulundu

en: No groupchats found
tr: Toplu konuşma bulunamadı

en: Leave this groupchat
tr: Gruptan ayrıl

en: Click to hide these rooms
tr: Bu odaları gizlemek için tıklayın

en: Click to toggle the list of open groupchats
tr: Açık grup sohbeti listesine geçmek için tıklayın

en: Groupchats
tr: Grup Sohbetleri

en: Query server
tr: Sorgu sunucusu

en: Add groupchat
tr: Grup sohbeti ekle

en: Are you sure you want to leave the groupchat %1$s?
tr: %1$s grup sohbetinden ayrılmak istediğinize emin misiniz?

en: This contact is busy
tr: Bu kişi meşgul

en: This contact is online
tr: Bu kişi çevrimiçi

en: This contact is offline
tr: Bu kişi çevrimdışı

en: This contact is unavailable
tr: Bu kişi mevcut değil

en: This contact is away for an extended period
tr: Bu kişi uzun bir süre uzakta

en: This contact is away
tr: Bu kişi uzakta

en: Click to remove %1$s as a contact
tr: %1$s kişiyi bir kişi olarak kaldırmak için tıklayın

en: Click to chat with %1$s (XMPP address: %2$s)
tr: %1$s ile sohbet etmek için tıklayın (XMPP adresi: %2$s)

note: * * @param {import('../add-contact.js').default} el harmony default export
en: Add
tr: Ekle

en: Add a Contact
tr: Kişi ekle

en: This contact has already been added
tr: Bu kişi zaten ekli

note: harmony default export
en: Click to hide these contacts
tr: Bu kişileri gizlemek için tıklayın

en: Filter by contact name
tr: Kişi adına göre süz

en: Filter by group name
tr: Grup adına göre süz

en: Unread
tr: Okunmamış

note: * * @param {import('../rosterview').default} el harmony default export
en: Contacts
tr: İletişim

en: Click to toggle contacts
tr: Kişileri değiştirmek için tıklayın

en: Add a contact
tr: Bir kişi ekle

en: Re-sync contacts
tr: Kişileri yeniden eşzamanla
