Converse.js 9.1.1 - en to ug translation catalogue (565 entries)

en: Could not automatically determine a connection URL
ug: باغلانما تور ئادرېسىنى ئۆزلۈكىدىن جەزملىيەلمەيدۇ

en: An error occurred while connecting to the chat server.
ug: پاراڭ مۇلازىمېتىرىغا ئۇلاۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Your XMPP address and/or password is incorrect. Please try again.
ug: سىزنىڭ XMPP ئادىرسىڭىز ياكى/ مەخپىي نۇمۇرىڭىز خاتا. قايتا سىناپ بېقىڭ.

en: We could not connect to %1$s, is your XMPP address correct?
ug: %1$s غا باغلىنالمايمىز، XMPP ئادرېسىڭىز توغرىمۇ؟

en: The XMPP server did not offer a supported authentication mechanism
ug: بۇ XMPP مۇلازىمىتىرى بىرەر قوللايدىغان كىملىكىنى دەلىللەش مېخانىزىمىنى تەمىنلىمىدى

en: Undecryptable OMEMO message
ug: يەشكىلى بولمايدىغان OMEMOلۇق ئۇچۇر

en: Sorry, could not determine upload URL.
ug: كەچۈرۈڭ، چىقىرىش ئۇلىنىشىنى تاپالمىدى.

en: Sorry, could not determine file upload URL.
ug: كەچۈرۈڭ، ھۆججەت چىقىرىش ئۇلىنىشىنى تاپالمىدى.

en: Sorry, could not succesfully upload your file. Your server’s response: "%1$s"
ug: كەچۈرۈڭ ھۆججىتىڭىزنى مۇۋەپپەقىيەتلىك يۈكلىيەلمىدى. مۇلازىمىتىرىڭىزنىڭ جاۋابى: «%1$s»

en: Sorry, could not succesfully upload your file.
ug: كەچۈرۈڭ، ھۆججىتىڭىزنى مۇۋاپپىقىيەتلىك چىقىرالمىدۇق.

en: %1$s is typing
ug: %1$s يېزىۋاتىدۇ

en: %1$s has stopped typing
ug: %1$s يېزىشنى توختاتتى

en: %1$s has gone away
ug: %1$s كىتىپ قالدى

en: Sorry, looks like file upload is not supported by your server.
ug: كەچۈرۈڭ، سىزنىڭ مۇلازىمىتىرىڭىز ھۆججەت چىقىرىشنى قوللىمايدىغاندەك تۇرىدۇ.

en: The size of your file, %1$s, exceeds the maximum allowed by your server.
ug: ھۆججىتىڭىزنىڭ سىغىمى، %1$s، مۇلازىمېتىر يول قويىدىغان ئەڭ چوڭ قىممەتتىن ئېشىپ كەتتى.

en: The size of your file, %1$s, exceeds the maximum allowed by your server, which is %2$s.
ug: سىزنىڭ ھۆججىتىڭىزنىڭ سىغىمى، %1$s، مۇلازىمىتىر يول قويغان %2$s سىغىمدىن ئېشىپ كەتتى.

en: You're not allowed to retract your message.
ug: سىز ئۇچۇرىڭىزنى قايتۇرۋېلىشقا رۇخسەت قىلىنمىدىڭىز.

en: Sorry, an error occurred while trying to retract your message.
ug: كەچۈرۈڭ، ئۇچۇرىڭىزنى قايتۇرۋاتقاندا بىر خاتالىق كۆرۈلدى.

en: You're not allowed to send a message.
ug: سىز ئۇچۇر يوللاشقا رۇخسەت قىلىنمىدىڭىز.

en: Sorry, an error occurred while trying to send your message.
ug: كەچۈرۈڭ، ئۇچۇرىڭىزنى يوللاۋاتقاندا بىر خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Smileys and emotions
ug: كۈلۈمسىرەشلەر ھەمدە ھىسسىياتلار

en: People
ug: كىشلەر

en: Activities
ug: پائالىيەتلەر

en: Travel
ug: ساياھەت

en: Objects
ug: شەيئىلەر

en: Animals and nature
ug: ھايۋاناتلار ۋە تەبىئەت

en: Food and drink
ug: يېمەك-ئىچمەك

en: Symbols
ug: بەلگىلەر

en: Flags
ug: بايراقلار

en: Stickers
ug: چاپلاق

en: Your retraction was not delivered because you're not present in the groupchat.
ug: سىزنىڭ قايتۇرۋېلىش تەلىپىڭىز ئەۋەتىلمىدى چۈنكى سىز بۇ توپتا ئەمەس.

en: Your message was not delivered because you weren't allowed to send it.
ug: ئۇچۇرىڭىز يەتكۈزۈلمىدى چۈنكى سىز ئۇنى يوللاشقا رۇخسەت قىلىنمىدىڭىز.

en: Your message was not delivered because you're not present in the groupchat.
ug: ئۇچۇرىڭىز ئەۋەتىلمىدى چۈنكى سىز بۇ توپتا ئەمەس.

en: A timeout happened while trying to retract your message.
ug: ئۇچۇرىڭىزنى قايتۇرۇۋاتقاندا ۋاقىت ھالقىش خاتالىقى كۆرۈلدى.

en: Sorry, an error happened while running the command.
ug: كەچۈرۈڭ، بۇ بۇيرۇقنى يۈرگۈزىۋاتقاندا بىر خاتالىق كۈرۈلدى.

en: Check your browser's developer console for details.
ug: تەپسىلاتىنى تور كۆرگۈچىڭىزنىڭ لايىھەلىگۈچى تاختىسىدىن كۆرۈڭ.

en: Error: couldn't find a groupchat participant based on your arguments
ug: خاتالىق: سىزنىڭ شەرتىڭىزگە ئاساسەن بىرەر توپپاراڭ قاتناشقۇچىسى تېپىلمىدى

en: Error: found multiple groupchat participant based on your arguments
ug: خاتالىق: سىزنىڭ شەرتىڭىز ئاساسىدا كۆپلىگەن توپپاراڭ قاتناشقۇچىسى تېپىلدى

en: Error: the "%1$s" command takes two arguments, the user's nickname and optionally a reason.
ug: خاتالىق : "%1$s" بۇيرۇقى ئىككى پارامىتىرنى تەلەپ قىلىدۇ، ئىشلەتكۈچىنىڭ تەخەللۇسى ھەمدە ئىختىيارى ھالدا بىر سەۋەپ.

en: Forbidden: you do not have the necessary affiliation in order to do that.
ug: چەكلەندى: سىزنىڭ ئۇنى قىلىشقا لازىملىق يانداشمىڭىز يوق.

en: Forbidden: you do not have the necessary role in order to do that.
ug: خاتالىق: سىزنىڭ ئۇنى قىلىشقا تىگىشلىك لازىملىق رولىڭىز يوق.

en: You're not allowed to register yourself in this groupchat.
ug: سىز ئۆزىڭىزنى بۇ توپپاراڭدا تىزىمغا ئالدۇرۇشقا رۇخسەت قىلىنمىدىڭىز.

en: You're not allowed to register in this groupchat because it's members-only.
ug: سىز بۇ توپپاراڭغا تىزىملىنىشقا رۇخسەت قىلىنمىدىڭىز چۈنكى ئۇ پەقەتلا ئەزالارغا-خاس.

en: Topic set by %1$s
ug: تېما %1$s تەرىپىدىن بەلگىلەندى

en: Topic cleared by %1$s
ug: تېما %1$s تەرىپىدىن ئۆچۈرۈلدى

en: %1$s has entered the groupchat
ug: %1$s توپپاراڭغا قۇشۇلدى

en: %1$s has left the groupchat
ug: %1$s توپپاراڭدىن چىقىپ كەتتى

en: %1$s is now a moderator
ug: %1$s ھازىر كېلىشتۈرگۈچى

en: %1$s is no longer a moderator
ug: %1$s ئەمدى كىلىشتۈرگۈچى ئەمەس

en: %1$s has been given a voice
ug: %1$s غا بىر ئاۋاز بېرىلدى

en: %1$s has been muted
ug: %1$s جىمجىتلاندى

en: %1$s and %2$s
ug: %1$s ھەمدە %2$s

en: %1$s are typing
ug: %1$s يېزىۋاتىدۇ

en: %1$s have stopped typing
ug: %1$s يېزىشنى توختاتتى

en: %1$s have gone away
ug: %1$s كىتىپ قالدى

en: %1$s have entered the groupchat
ug: %1$s بۇ توپپاراڭغا كىردى

en: %1$s have left the groupchat
ug: %1$s بۇ توپپاراڭدىن چىقىپ كەتتى

en: %1$s are now moderators
ug: %1$s بولسا ھازىرقى كىلىشتۈرگۈچىلەر

en: %1$s are no longer moderators
ug: %1$s ئەمدى كىلىشتۈرگۈچى ئەمەس

en: %1$s have been given voices
ug: %1$s غا ئاۋازلار بېرىلدى

en: %1$s have been muted
ug: %1$s جىمجىتلاندى

en: %1$s has been banned by %2$s
ug: %1$s بولسا %2$s تەرىپىدىن چەكلەندى

en: %1$s has been banned
ug: %1$s چەكلەندى

en: %1$s's nickname has changed
ug: %1$sنىڭ تەخەللۇسى ئۆزگەردى

en: %1$s has been kicked out by %2$s
ug: %1$s بولسا %2$s تەرىپىدىن چىقىرۋېتىلدى

en: %1$s has been kicked out
ug: %1$s بولسا چىقىرۋېتىلدى

en: %1$s has been removed because of an affiliation change
ug: %1$s بولسا يانداشما ئۆزگۈرۈشى سەۋەبىدىن ئۆچۈرۋېتىلدى

en: %1$s has been removed for not being a member
ug: %1$s بولسا ئەزا بولماسلىقى سەۋەبىدىن ئۆچۈرۋېتىلدى

en: %1$s is no longer an admin of this groupchat
ug: %1$s ئەمدى بۇ توپپاراڭنىڭ باشقۇرغۇچىسى ئەمەس

en: %1$s is no longer an owner of this groupchat
ug: %1$s ئەمدى بۇ توپپاراڭنىڭ ئىگىسى ئەمەس

en: %1$s is no longer banned from this groupchat
ug: %1$s ئەمدى بۇ توپپاراڭدىن چەكلەنمىدى

en: %1$s is no longer a member of this groupchat
ug: %1$s ئەمدى بۇ توپپاراڭنىڭ ئەزاسى ئەمەس

en: %1$s is now a member of this groupchat
ug: %1$s ھازىر بۇ توپپاراڭنىڭ ئەزاسى

en: %1$s is now an %2$s of this groupchat
ug: %1$s بولسا بۇ توپپاراڭنىڭ %2$s سى

en: The nickname you chose is reserved or currently in use, please choose a different one.
ug: سىز تاللىغان تەخەللۇس ساقلاپ قېلىندى ياكى ئېلىنىپ بولۇندى، باشقىسىنى تاللاڭ.

en: Password incorrect
ug: مەخپىي نۇمۇر خاتا

en: You are not on the member list of this groupchat.
ug: سىز بۇ توپپاراڭنىڭ ئەزالار تىزىملىكىدە ئەمەس.

en: You are not allowed to create new groupchats.
ug: سىز يېڭى توپپاراڭنى قۇرۇشقا رۇخسەت قىلىنمىدىڭىز.

en: Your nickname doesn't conform to this groupchat's policies.
ug: سىزنىڭ تەخەللۇسىڭىز بۇ توپپاراڭنىڭ قائىدىسىگە ئۇيغۇن ئەمەس.

en: This groupchat does not (yet) exist.
ug: بۇ توپپاراڭ تېخى مەۋجۇت ئەمەس.

en: This groupchat has reached its maximum number of participants.
ug: بۇ توپپاراڭ ئەڭ يۇقىرى ئەزا سانىغا يىتىپ بولدى.

en: Remote server not found
ug: يىراقتىكى مۇلازىمىتىر تېپىلمىدى

en: You're not allowed to enter this groupchat
ug: سىز بۇ توپپاراڭغا كىرىشكە رۇخسەت قىلىنمىدىڭىز

en: An error happened while trying to enter this groupchat
ug: بۇ توپپاراڭغا كىرىۋاتقاندا بىر خاتالىق كۆرۈلدى

en: %1$s has gone offline
ug: %1$s توردىن چىقىپ كەتتى

en: %1$s is busy
ug: %1$s ئالدىراش

en: %1$s is online
ug: %1$s توردا

en: This groupchat is not anonymous
ug: بۇ توپپاراڭ نامسىز ئەمەس

en: This groupchat now shows unavailable members
ug: بۇ توپپاراڭ ئەمدى ئالدىراش ئەزالارنى كۆرسىتىدۇ

en: This groupchat does not show unavailable members
ug: بۇ توپپاراڭ ئالدىراش ئەزالارنى كۆرسەتمەيدۇ

en: The groupchat configuration has changed
ug: بۇ توپپاراڭ تەڭشىكى ئۆزگەردى

en: Groupchat logging is now enabled
ug: توپپاراڭ ئارخىپلاش قوزغىتىلدى

en: Groupchat logging is now disabled
ug: توپپاراڭ ئارخىپلاش ئىتىۋېتىلدى

en: This groupchat is now no longer anonymous
ug: بۇ توپپاراڭ ئەمدى نامسىز ئەمەس

en: This groupchat is now semi-anonymous
ug: بۇ توپپاراڭ ھازىر يېرىم-نامسىز

en: This groupchat is now fully-anonymous
ug: بۇ توپپاراڭ پۈتۈنلەي نامسىز

en: A new groupchat has been created
ug: بىر يېڭى توپپاراڭ قۇرۇلدى

note: XXX: Note the triple underscore function and not double underscore.
en: Your nickname has been automatically set to %1$s
ug: سىزنىڭ تەخەللۇسىڭىز ئاپتۇماتىك ھالدا %1$s غا بېكىتىلدى

en: You have been banned from this groupchat
ug: سىز بۇ توپپاراڭدىن چەكلەندىڭىز

note: XXX: Note the triple underscore function and not double underscore.
en: Your nickname has been changed to %1$s
ug: سىزنىڭ تەخەللۇسىڭىز %1$s غا ئۆزگەرتىلدى

en: You have been kicked from this groupchat
ug: سىز بۇ توپپاراڭدىن تىپىۋېتىلدىڭىز

en: You have been removed from this groupchat because of an affiliation change
ug: سىز يانداشمىلىق ئۆزگۈرىشى سەۋەبىدىن بۇ توپپاراڭدىن چىقىرۋېتىلدىڭىز

en: You have been removed from this groupchat because it has changed to members-only and you're not a member
ug: سىز بۇ توپ پاراڭدىن چىقىرىۋېتىلدىڭىز چۈنكى بۇ توپ پاراڭ ئەزالارغىلا خاس قىلىپ ئۆزگەرتىلدى ھەمدە سىز ئەزا ئەمەس

en: You have been removed from this groupchat because the service hosting it is being shut down
ug: سىز بۇ توپپاراڭدىن چىقىرۋېتىلدىڭىز چۈنكى ساھىپخانلىق قىلىۋاتقان مۇلازىمەت توختىدى

en: You have exited this groupchat due to a technical problem
ug: سىز بۇ توپپاراڭدىن تېخنىكىلىق مەسىلە ۋەجىدىن چىقىرىلدىڭىز

en: Timeout Error
ug: ۋاقىت ئۆتۈش خاتالىقى

en: The server did not return your bookmarks within the allowed time. You can reload the page to request them again.
ug: بۇ مۇلازىمىتىر سىزنىڭ خەتكۈچلىرىڭىزنى ۋاقتىدا يوللىمىدى. سىز بۇ بەتنى قايتا چۈشۈرۈش ئارقىلىق ئۇلارنى قايتا تەلەپ قىلالايسىز.

en: You are blocked from sending messages.
ug: سىز ئۇچۇر يوللاشتىن توسۇلدىڭىز.

en: A timeout occurred
ug: ۋاقىت ھالقىش كۆرۈلدى

en: Timeout while trying to fetch archived messages.
ug: ئارخىپلانغان ئۇچۇرلارنى تاپشۇرۋاتقاندا ۋاقىت-ئۆتۈش خاتالىقى كۆرۈلدى.

en: Sorry, an error occurred while trying to add %1$s as a contact.
ug: كەچۈرۈڭ، %1$s نى ئالاقەداشقا قۇشۇۋاتقاندا بىر خاتالىق كۆرۈلدى.

en: This client does not allow presence subscriptions
ug: بۇ خېرىدار مەۋجۇتلۇق ئابۇنىسى بۇلۇشنى قوللىمايدۇ

en: Unsaved contacts
ug: ساقلانمىغان ئالاقەداش

en: My contacts
ug: ئالاقىداشلىرىم

en: Pending contacts
ug: قېتىلىۋاتقان ئالاقىداشلار

en: Contact requests
ug: ئالاقىداشلىق تەلىپى

en: Ungrouped
ug: توپسىزلانغان

en: New messages
ug: يېڭى ئۇچۇرلار

en: Menu
ug: تىزىملىك

en: Click to set a new picture
ug: چېكىپ يېڭى رەسىم تەڭشىگىلى بولىدۇ

en: Older versions
ug: كونا نەشىرلىرى

en: No older versions found
ug: ھېچقانداق كونا نەشىر تېپىلمىدى

en: Current version
ug: نۆۋەتتىكى نەشىرى

en: Offline
ug: توردا ئەمەس

en: Extended Away
ug: ئۇزارتىلدى

note: * * @param {import('../modals/profile').default} el harmony default export
en: Away
ug: سىرىتتا

en: Chatty
ug: پاراڭخۇمار

en: Online
ug: توردا

en: Close
ug: ئېتىش

en: Confirm
ug: جەزىملەشتۈرۈش

en: Cancel
ug: ئەمەلدىن قالدۇرۇش

en: Execute
ug: ئىجرا قىلىش

en: Previous
ug: ئالدىنقى

en: Next
ug: كېيىنكى

en: Complete
ug: تامام

en: Add to Contacts
ug: ئالاقىداشلىققا قۇشۇش

en: Nickname
ug: تەخەللۇس

en: XMPP Address
ug: XMPP ئادىرسى

note: harmony default export
en: Affiliation
ug: يانداشما

en: Role
ug: رول

en: Hats
ug: قالپاقلار

en: Occupant Id
ug: تۇرغۇچى كىملىكى

en: Affiliation changed
ug: خاسلىق ئۆزگەرتىلدى

en: role changed
ug: رول ئۆزگەردى

en: Moderators are privileged users who can change the roles of other users (except those with admin or owner affiliations.
ug: كىلىشتۈرگۈچىلەر بولسا ئالاھىدە ھوقوقلۇق ئىشلەتكۈچىلەر بۇلۇپ، ئۇلار باشقا ئىشلەتكۈچىلەرنىڭ رولىنى ئۆزگەرتەلەيدۇ (باشقۇرغۇچىلار ۋە ئىگىدارچىلىق قىلغۇچىلارغا مۇناسىۋەتلىكلەردىن باشقا).

en: The default role, implies that you can read and write messages.
ug: بۇ سۈكۈتتىكى رول سىزنىڭ ئۇچۇر يازالايدىغان ھەمدە ئۇقۇيالايدىغانلىقىڭىزدىن دېرەك بېرىدۇ.

en: Visitors aren't allowed to write messages in a moderated multi-user chat.
ug: زىيارەت قىلغۇچىلار مۇرەسسە قىلىنغان كۆپ ئەزالىق پاراڭدا خەت يېزىشقا رۇخسەت قىلىنمايدۇ.

en: Owner is the highest affiliation. Owners can modify roles and affiliations of all other users.
ug: ئىگىدارچىلىق قىلىش بولسا ئەڭ يۇقىرى ھوقوق. ئىگىدارچىلىق قىلغۇچىلار باشقا روللارنى ھەمدە باشقا ئىشلەتكۈچىلەرنىڭ يانداشمىلىقىنى ئۆزگەرتەلەيدۇ.

en: Admin is the 2nd highest affiliation. Admins can modify roles and affiliations of all other users except owners.
ug: باشقۇرغۇچى بولسا ئىككىنچى چوڭ ھوقوق. باشقۇرغۇچىلار (ئىگىدارچىلىق قىلغۇچىلاردىن باشقا) ھەرقانداق روللارنى ھەمدە يانداشمىلارنى ئۆزگەرتەلەيدۇ.

en: To ban a user, you give them the affiliation of "outcast".
ug: بىر ئىشلەتكۈچىنى چەكلەش ئۈچۈن، ئۇلارغا "چەتكە قېقىش" يانداشمىسىنى بېرىڭ.

en: No users with that affiliation found.
ug: بۇ خاسلىق بىلەن ھېچقانداق ئىشلەتكۈچى تېپىلمىدى.

en: No users with that role found.
ug: بۇ رول بىلەن ھېچقانداق ئىشلەتكۈچى تېپىلمىدى.

en: Type here to filter the search results
ug: بۇ يەرگە يېزىش ئارقىلىق ئىزدەش نەتىنجىلىرىنى سۈزۈڭ

en: Show users
ug: ئىشلەتكۈچىلەرنى كۆرسىتىش

en: Roles are assigned to users to grant or deny them certain abilities in a multi-user chat. They're assigned either explicitly or implicitly as part of an affiliation. A role that's not due to an affiliation, is only valid for the duration of the user's session.
ug: كۆپ-ئىشلەتكۈچىلىك پاراڭدا ئىشلەتكۈچىلەرگە رول بېكىتىش ئارقىلىق ئۇلارغا بەلگىلىك ئىقتىدارنى بەرگىلى ياكى تارتىۋالغىلى بۇلىدۇ. روللار خاسلىق بەلگىلەش سۈپىتىدە ئاشكارە ياكى يۇشۇرۇن ھالدا تەقسىم قىلىنىدۇ. بىرەر خاسلىققا تەۋە بولمىغان بىر رول پەقەت شۇ ئىشلەتكۈچىنىڭ نۆۋەتتىكى زىيارىتىنىڭ مۇددىتىدىلا ئىناۋەتلىك بۇلىدۇ.

en: An affiliation is a long-lived entitlement which typically implies a certain role and which grants privileges and responsibilities. For example admins and owners automatically have the moderator role.
ug: خاسلىق بولسا ئۇزۇن-مۇددەتلىك ھوقوق بۇلۇپ، ئۇمۇمەن بىرەر رولدىن دىرەك بېرىدۇ ھەمدە ئالاھىدە ھوقوق ۋە مەسئۇلىيەت تەقدىم قىلىدۇ. مەسىلەن باشقۇرغۇچىلار ھەمدە ئىگىدارچىلىق قىلغۇچىلار ئاپتۇماتىك ھالدا مۇرەسسە قىلغۇچىلىق رولىغا ئىگە.

en: Role changed
ug: رول ئۆزگەردى

en: Moderator Tools
ug: مۇرەسسە قىلغۇچى قوراللىرى

en: Are you sure you want to destroy this groupchat?
ug: سىز بۇ توپپاراڭنى ۋەيران قىلىشنى جەزىملەشتۈرەمسىز؟

en: Please enter the XMPP address of this groupchat to confirm
ug: جەزىملەشتۈرۈش ئۈچۈن بۇ توپپاراڭنىڭ XMPP ئادىرسىنى كىرگۈزۈڭ

en: name@example.org
ug: ئىسىم@مەسىلەن.كوم

en: Optional reason for destroying this groupchat
ug: بۇ توپپاراڭنى ۋەيران قىلىشنىڭ ئىختىيارىي سەۋەبى

en: Reason
ug: سەۋەپ

en: Optional XMPP address for a new groupchat that replaces this one
ug: بۇ توپپاراڭنى ئالماشتۇرىدىغان يېڭىسىنىڭ ئىختىيارىي XMPP ئادىرسى

en: replacement@example.org
ug: يەڭگۈشلەش@مەسىلەن.ئورگان

en: Couldn't find a participant with that nickname. They might have left the groupchat.
ug: بۇ تەخەللۇس بىلەن بىرەر قاتناشقۇچى تېپىلمىدى. ئۇلار بۇ توپپاراڭدىن چىقىپ كەتكەن بۇلىشى مۇمكىن.

note: e.g. Your nickname is "coolguy69"
en: Your nickname is "%1$s"
ug: سىزنىڭ تەخەللۇسىڭىز بولسا "%1$s"

en: Error: invalid number of arguments
ug: خاتالىق: ئىناۋەتسىز سانلىق پارامىتىرلار

note: * * @param {AdHocCommands} el harmony default export
en: On which entity do you want to run commands?
ug: قايسى ئورۇندا بۇيرۇقلارنى ئىجرا قىلماقچى؟

en: Certain XMPP services and entities allow privileged users to execute ad-hoc commands on them.
ug: بەلگىلىك XMPP مۇلازىمەتلىرى ھەمدە ئورۇنلار ئالاھىدە-ھوقوقلۇق ئىشلەتكۈچىلەرنى ياسالما بۇيرۇقلارنى ئۇلاردا ئىجرا قىلىشقا يول قۇيىدۇ.

en: Commands found
ug: تېپىلغان بۇيرۇقلار

en: List available commands
ug: مەۋجۇت بۇيرۇقلارنى كۆرسىتىش

en: No commands found
ug: ھېچقانداق بۇيرۇق تېپىلمىدى

en: Sorry, an error occurred while looking for commands on that entity.
ug: كەچۈرۈڭ، ئۇ ئورۇندىكى بۇيرۇقلارنى ئىزدەۋاتقاندا بىر خاتالىق كۆرۈلدى.

en: The specified entity doesn't support ad-hoc commands
ug: كۆرسىتىلگەن ئورۇن ياسالما بۇيرۇقلارنى قوللىمايدۇ

en: An error occurred while trying to fetch the command form
ug: كەچۈرۈڭ، بۇيرۇق كۆزنىكىگە ئېرىشىۋاتقاندا بىر خاتالىق كۆرۈلدى

en: Sorry, an error occurred while trying to execute the command. See the developer console for details
ug: كەچۈرۈڭ، بۇ بۇيرۇقنى ئىجرا قىلىۋاتقاندا بىر خاتالىق كۆرۈلدى. تەپسىلاتىنى توركۆرگۈچنىڭ لايىھەلىگۈچى كۆزنىكىنىكىدىن كۆرۈڭ

en: Executing
ug: ئىجرا قىلىۋاتىدۇ

en: Completed
ug: تاماملاندى

en: An error occurred while trying to cancel the command. See the developer console for details
ug: كەچۈرۈڭ، بۇ بۇيرۇقنى ئىجرا قىلىۋاتقاندا بىر خاتالىق كۆرۈلدى. تەپسىلاتىنى توركۆرگۈنىڭ ئىجادكارلار سۇپىسىىدىن كۆرۈڭ

en: Error: unexpected result
ug: خاتالىق: كۈتۈلمىگەن نەتىجە

en: Are you sure you want to remove the bookmark "%1$s"?
ug: سىز بۇ %1$s خەتكۈچنى چىقىرۋېتىشنى جەزىملەشتۈرەمسىز؟

en: Unbookmark this groupchat
ug: بۇ توپپاراڭنى خەتكۈچسىزلەش

en: Click to open this groupchat
ug: بۇ توپپاراڭنى چىكىپ ئېچىڭ

note: * * @param {import('../bookmarks-list').default} el harmony default export * @param {import('shared/components/list-filter').default} el * @param {ListFilter} el
en: Filter
ug: سۈزگۈچ

en: Bookmarks
ug: خەتكۈچلەر

en: Bookmark for "%1$s"
ug: %1$s نىڭ خەتكۈچى

en: Would you like this groupchat to be automatically joined upon startup?
ug: سىز بۇ توپپاراڭغا قوزغالغاندىلا ئاپتۇماتىك قۇشۇلۇشنى خالامسىز؟

en: Remove
ug: چىقىرۋېتىش

en: Name
ug: ئىسىم

en: What should your nickname for this groupchat be?
ug: سىزنىڭ بۇ توپپاراڭدىكى تەخەللۇسىڭىز نېمە بۇلىدۇ؟

en: Password (for a protected groupchat)
ug: ئىم (بىلەن قوغدالغان توپ پاراڭ)

en: If the groupchat requires a password to enter, you can save it here. Note this is not intended to be a secure storage.
ug: ئەگەر توپ پاراڭغا ئىم ئارقىلىق كىرىش زۆرۈر بولسا، ئۇنى بۇ جايدا ساقلىيالايسىز. ئەسكەرتىش بۇ بىخەتەر ساقلاشنى مەقسەت قىلمايدۇ.

en: Update
ug: يېڭىلاش

en: Save
ug: ساقلاش

en: Bookmark
ug: خەتكۈچ

en: You have an unsent message which will be lost if you continue. Are you sure?
ug: سىزنىڭ ئەگەر داۋاملاشتۇرسىڭىز يوقاپ كىتىدىغان ئەۋەتىلمىگەن ئۇچۇرىڭىز بار. جەزىملەشتۈرەمسىز؟

en: Be aware that other XMPP/Jabber clients (and servers) may not yet support retractions and that this message may not be removed everywhere.
ug: باشقا XMPP/Jabber خېرىدارلىرىنىڭ (ھەمدە مۇلازىمىتىرلىرىنىڭ) تېخى قايتۇرۋېلىشنى قوللىمايدىغانلىقىغا ھەمدە بۇ ئۇچۇرنىڭ ھەممە جايدىن ئۆچۈرۈلۋېتىلمەيدىغانلىقىدىن خەۋەردار بۇلۇڭ.

en: Are you sure you want to retract this message?
ug: سىز بۇ ئۇچۇرنى قايتۇرۋېلىشنى جەزىملەشتۈرەمسىز؟

en: A timeout occurred while trying to retract the message
ug: ئۇچۇرىڭىزنى قايتۇرۋېلىۋاتقاندا ۋاقىت-ئۆتۈش خاتالىقى كۆرۈلدى

en: Error
ug: خاتالىق

en: Sorry, you're not allowed to retract this message.
ug: كەچۈرۈڭ، سىزنىڭ بۇ ئۇچۇرنى قايتۇرۋېلىشقا رۇخسەت قىلىنمىدىڭىز.

en: You are about to retract this message.
ug: سىز بۇ ئۇچۇرنى قايتۇرۋالماقچى بۇلىۋاتىسىز.

en: You may optionally include a message, explaining the reason for the retraction.
ug: سىز ئىختىيارىي ھالدا بىر ئۇچۇرنى قالدۇرالايسىز، قايتۇرۋېلىشنىڭ سەۋەبىنى چۈشەندۈرگەن ئاساستا.

en: Message Retraction
ug: ئۇچۇر قايتۇرۋېلىش

en: Optional reason
ug: ئىختىيارىي سەۋەپ

en: Sorry, you're not allowed to retract this message
ug: كەچۈرۈڭ، سىز بۇ ئۇچۇرنى قايتۇرۋېلىشقا رۇخسەت قىلىنمىدىڭىز

en: Show media
ug: مېدىئانى كۆرسىتىش

en: Hide media
ug: مېدىئانى يۇشۇرۇش

note: * @type {MessageActionAttributes}
en: Cancel Editing
ug: تەھرىرلەشنى ئەمەلدىن قالدۇرۇش

en: Edit
ug: تەھرىرلەش

en: Retract
ug: قايتۇرۋېلىش

en: Copy
ug: كۆچۈر

en: Quote
ug: نەقىل

en: Image:
ug: رەسىم:

en: Message versions
ug: ئۇچۇر نەشىرلىرى

en: Are you sure you want to remove this contact?
ug: سىز بۇ ئالاقىداشنى ئۆچۈرۈشنى جەزىملەشتۈرەمسىز؟

en: Sorry, an error occurred while trying to remove %1$s as a contact
ug: كەچۈرۈڭ، %1$s نى ئالاقەداش سۈپىتىدە چىقىرىۋەتمەكچى بولغاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Do you want to block this contact, so they cannot send you messages?
ug: سىزگە ئۇچۇر يوللىشىنىڭ ئالدىنى ئېلىش ئۈچۈن بۇ ئالاقەداشنى توسامسىز؟

en: Sorry, an error occurred while trying to block %1$s
ug: كەچۈرۈڭ، %1$s ئالاقەداشنى توسۇشنى سىناۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Do you want to unblock this contact, so they can send you messages?
ug: سىزگە ئۇچۇر يوللىشى ئۈچۈن بۇ ئالاقەداشنى توسۇشنى بىكار قىلامسىز؟

en: Sorry, an error occurred while trying to unblock %1$s
ug: كەچۈرۈڭ، %1$s نى توسۇشنى سىناۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Remove from blocklist
ug: توسۇش تىزىمىدىن چىقىرىۋېتىدۇ

en: Add to blocklist
ug: توسۇش تىزىمىغا قوشىدۇ

en: Remove as contact
ug: ئالاقىداشلىقتىن ئۆچۈرۈش

en: Email
ug: ئېلىخەت

en: Full Name
ug: تۇلۇق ئىسمى

en: URL
ug: ئۇلىنىش

en: Profile
ug: تەرجىمال

en: Uploading file:
ug: ھۆججەتنى چىقىرۋاتىدۇ:

en: Retry
ug: قايتا سىناش

note: * * @param {import('../message').default} el harmony default export
en: Show more
ug: تېخىمۇ كۆپ

en: Show less
ug: ئاز كۆرسىتىش

en: Message delivery failed.
ug: ئۇچۇرنى يەتكۈزەلمىدى.

en: A moderator
ug: بىر رىياسەتچى

en: %1$s has removed a message
ug: %1$s بىر ئۇچۇرنى چىقىرىۋەتتى

en: You have removed a message
ug: بىر ئۇچۇرنى چىقىرىۋەتتىڭىز

en: Search results
ug: ئىزدەش نەتىنجىلىرى

en: Search
ug: ئىزدەش

en: Insert emojis
ug: ھىسسىيات ئىپادىلىرىنى قۇشۇش

note: harmony default export
en: Message characters remaining
ug: ئېشىپ قالغان ئۇچۇر ھەرىپلىرى

en: Send the message
ug: بۇ ئۇچۇرنى يوللاش

en: Start a call
ug: بىر تېلىفۇن ئۇرۇش

en: Choose a file to send
ug: يوللاش ئۈچۈن بىرەر ھۆججەت تاللاڭ

en: Click to write as a normal (non-spoiler) message
ug: بېسىش ئارقىلىق بىر نورمال(بۇزغۇنچى ئەمەس) ئۇچۇر سۈپىتىدە يېزىڭ

en: Click to write your message as a spoiler
ug: بېسىش ئارقىلىق بۇزغۇنچى ئۇچۇر سۈپىتىدە يېزىڭ

en: The User's Profile Image
ug: ئىشلەتكۈچىنىڭ باش سۈرىتى

en: Details
ug: تەپسىلاتلار

en: See more information about this person
ug: بۇ ئادەم ھەققىدە تېخىمۇ كۆپ ئۇچۇرلارنى كۆرۈش

en: Unblock user
ug: ئىشلەتكۈچىنى توسما

en: Are you sure you want to unblock this user?
ug: بۇ ئىشلەتكۈچىنى توسۇشنى راستتىنلا بىكار قىلامسىز؟

en: Unblock this user
ug: بۇ ئىشلەتكۈچىنى توسما

en: Allow this user to send you messages
ug: بۇ ئىشلەتكۈچىنىڭ سىزگە ئۇچۇر يوللىشىغا يول قويىدۇ

en: Block user
ug: ئىشلەتكۈچىنى توس

en: Block this user
ug: بۇ ئىشلەتكۈچىنى توسىدۇ

en: Prevent this user from sending you any further messages
ug: بۇ ئىشلەتكۈچىنىڭ سىزگە ھەر قانداق ئۇچۇر يوللىشىنىڭ ئالدىنى ئالىدۇ

en: Close and end this conversation
ug: بۇ پاراڭنى ئاخىرلارشتۇرۇش ھەمدە تاقاش

note: harmony default export * * @param {import('../bottom-panel').default} el * @param {import('../occupant-bottom-panel').default} el
en: You have unread messages
ug: سىزنىڭ ئۇقۇمىغان ئۇچۇرلىرىڭىز بار

en: Are you sure you want to clear the messages from this conversation?
ug: سىز بۇ پاراڭدىن ئۇچۇرلارنى ئۆچۈرۋېتىشنى جەزىملەشتۈرەمسىز؟

en: Hidden message
ug: يۇشۇرۇن ئۇچۇر

en: Message
ug: ئۇچۇر

en: Optional hint
ug: ئىختىيارى بىشارەت

en: Sorry, the connection has been lost, and your message could not be sent
ug: كەچۈرۈڭ، ئۇلىنىش يوقاپ كەتتى، ھەمدە سىزنىڭ ئۇچۇرىڭىزنى ئەۋەتەلمىدۇق

en: Remove messages
ug: ئۇچۇرلارنى ئۆچۈرۈش

en: Close this chat
ug: بۇ پاراڭنى تاقاش

en: Write in the third person
ug: ئۈچۈنچى شەخىستە يېزىش

en: Show this menu
ug: بۇ تىزىملىكنى كۆرسىتىش

en: Please enter a valid XMPP address
ug: بىر ئىناۋەتلىك XMPP ئادىرسىنى كىرگۈزۈڭ

en: To improve performance, we cache your data in this browser. Uncheck this box if this is a public computer or if you want your data to be deleted when you log out. It's important that you explicitly log out, otherwise not all cached data might be deleted. Please note, when using an untrusted device, OMEMO encryption is NOT available.
ug: ئۈنۈمىنى ئاشۇرۇش ئۈچۈن، ئۇچۇرىڭىزنى بۇ تور كۆرگۈچكە ۋاقىتلىق ساقلايمىز. ئەگەر بۇ بىر ئاممىۋى كومپىيوتىر بولسا ياكى سىز چىكىنگەندە ئۇچۇرىڭىزنىڭ ئۆچۈرۋېتىلىشىنى خالىسىڭىز بۇ بەلگىنى ئۈچۈرۈڭ. سىزنىڭ ئاشكارا چىكىنىشىڭىز مۇھىم بۇلۇپ، ئۇنداق بولمىغاندا ھەممە ئۇچۇرلارنىڭ ئۆچۈرۋېتىلىشى ناتايىن. ئىشىنىلمىگەن ئۈسكۈنىنى ئىشلەتكەندە دىققەت قىلىڭ، OMEMO شىفىرلاش كۈچكە ئىگە ئەمەس.

en: This is a trusted device
ug: بۇ بىر ئىشەنچلىك ئۈسكۈنە

en: Connection URL
ug: ئۇلايدىغان URL

en: HTTP or websocket URL that is used to connect to your XMPP server
ug: سىزنىڭ XMPP مۇلازىمىتىرىڭىزگە ئۇلاشتا ئىشلىتىلدىغان HTTP ياكى توربەت ئۇلىنىشى

en: e.g. wss://example.org/xmpp-websocket
ug: مەسىلەن: wss://example.org/xmpp-websocket

en: Password
ug: مەخپىي نۇمۇر

en: Log in
ug: كىرىش

en: Username
ug: ئىشلەتكۈچى ئىسمى

en: user@domain
ug: ئىشلەتكۈچى@دائىرە

en: Disconnected
ug: ئۈزۈلدى

en: Click here to log in anonymously
ug: بۇ يەرنى بېسىش ئارقىلىق نامسىز ھالەتتە كىرىڭ

en: Show details about this chat client
ug: بۇ پاراڭ خېرىدارىنىڭ تەپسىلاتىنى كۆرسىتىڭ

en: Features
ug: ئىقتىدارلار

en: Close these announcements
ug: بۇ ئۇقتۇرۇشلارنى تاقاش

en: Click to open this server message
ug: بېسىش ئارقىلىق بۇ مۇلازىمىتىر ئۇچۇرىنى ئېچىڭ

en: Announcements
ug: ئۇقتۇرۇشلار

en: Click to load missing messages
ug: بېسىش ئارقىلىق يوقىغان ئۇچۇرنى چۈشۈرۈڭ

en: Minimize
ug: كىچىكلەشتۈرۈش

en: Minimize this chat
ug: بۇ پاراڭنى كىچىكلەشتۈرۈڭ

en: Minimize this groupchat
ug: بۇ توپپاراڭنى كىچىكلەشتۈرۈڭ

en: hidden
ug: يۇشۇرۇن

note: * * @param {import('../minimized-chat').default} el harmony default export
en: Click to restore this chat
ug: بېسىش ئارقىلىق بۇ پاراڭنى ئەسلىگە قايتۇرۇڭ

note: * * @param {import('../affiliation-form').default} el harmony default export
en: Change affiliation
ug: يانداشما ئۆزگەرتىش

en: New affiliation
ug: يېڭى يانداشما

en: Timeout error while trying to set the affiliation
ug: خاسلىق بېكىتىش جەريانىدا ۋاقىت-ئۆتۈش خاتالىقى كۆرۈلدى

en: Sorry, you're not allowed to make that change
ug: كەچۈرۈڭ، سىز ئۇ ئۆزگەرتىشنى قىلىشقا رۇخسەت قىلىنمىدىڭىز

en: Sorry, something went wrong while trying to set the affiliation
ug: كەچۈرۈڭ، بۇ خاسلىقنى بېكىتىش جەريانىدا بىر نەرسە خاتا بۇلۇپ قالدى

note: * * @param {import('../role-form').default} el harmony default export
en: Change role
ug: رول ئۆزگەرتىش

en: New Role
ug: يېڭى رول

en: You're not allowed to make that change
ug: سىز ئۇ ئۆزگەرتىشنى قىلىشقا رۇخسەت قىلىنمىدىڭىز

en: Sorry, something went wrong while trying to set the role
ug: كەچۈرۈڭ، بۇ رولنى بېكىتىش جەريانىدا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Change nickname
ug: تەخەللۇس ئۆزگەرتىش

en: Enter groupchat
ug: توپپاراڭغا كىرىش

en: Choose a nickname to enter
ug: كىرىش ئۈچۈن بىر تەخەللۇس تاللاڭ

en: Please choose your nickname
ug: تەخەللۇسىڭىزنى تاللاڭ

en: You're not allowed to send messages in this room
ug: بۇ ئۆيدە ئۇچۇر ئەۋەتىشىڭىزگە يول قۇيۇلمىدى

note: harmony default export
en: Invite
ug: تەكلىپ قىلىش

en: user@example.org
ug: ئىشلەتكۈچى@مەسىلەن.ئورگان

en: Optional reason for the invitation
ug: تەكلىپ قىلىشنىڭ ئىختىيارىي سەۋەبى

en: Invite someone to this groupchat
ug: باشقىلارنى بۇ توپپاراڭغا تەكلىپ قىلىڭ

note: * @param {MUCOccupant} o
en: Click to mention %1$s in your message.
ug: بېسىش ئارقىلىق %1$s نى ئۇچۇرىڭىزدا تىلغا ئېلىڭ.

en: Owner
ug: ئىگىسى

en: Admin
ug: باشقۇرغۇچى

en: Member
ug: ئەزا

en: Moderator
ug: رىياسەتچى

en: Visitor
ug: زىيارەت قىلغۇچى

en: This user is a moderator.
ug: بۇ ئىشلەتكۈچى بولسا مۇرەسسە قىلغۇچى.

en: This user can send messages in this groupchat.
ug: بۇ ئىشلەتكۈچى بۇ توپپاراڭدا ئۇچۇر يوللىيالايدۇ.

en: This user can NOT send messages in this groupchat.
ug: بۇ ئىشلەتكۈچى بۇ توپپاراڭدا ئۇچۇر يوللىيالمايدۇ.

en: This user is not currently in this groupchat and can't receive messages.
ug: بۇ ئىشلەتكۈچى نۆۋەتتىكى توپ پاراڭدا ئەمەس، ئۇچۇر تاپشۇرۇۋالالمايدۇ.

en: Invite this user to join this groupchat
ug: بۇ ئىشلەتكۈچىنى مەزكۇر توپ پاراڭغا تەكلىپ قىلىدۇ

en: Open a one-on-one chat with this user
ug: بۇ ئىشلەتكۈچى بىلەن بىرگە بىر پاراڭلىشىشنى ئاچىدۇ

en: Open Chat
ug: پاراڭلىشىشنى ئاچ

en: Success
ug: مۇۋەپپەقىيەتلىك

en: The user has been invited to join this groupchat
ug: بۇ ئىشلەتكۈچى مەزكۇر توپ پاراڭغا تەكلىپ قىلىنغان

en: Filter by name
ug: ئىسىم بويىچە سۈزىدۇ

en: Filter by status
ug: ھالىتى بۇيىچە سۈزۈش

en: Any
ug: ھەرقانداق

en: Busy
ug: ئالدىراش

note: * * @param {import('../occupants').default} el harmony default export
en: Participant
ug: قاتناشقۇچى

en: Participants
ug: قاتناشقۇچىلار

en: Hide
ug: يۇشۇرۇش

en: Show filter
ug: سۈزگۈچ كۆرسەت

en: Hide filter
ug: سۈزگۈچ يوشۇر

en: Invite someone
ug: باشقىلارنى تەكلىپ قىلىش

en: Invite someone to join this groupchat
ug: باشقىلارنى بۇ توپپاراڭغا كىرىشكە تەكلىپ قىلىڭ

en: No participant data found
ug: ھېچقانداق قاتناشقۇچىنىڭ سانلىق مەلۇماتى بايقالمىدى

en: Show details
ug: تەپسىلاتىنى كۆرسەت

en: Change user's affiliation to admin
ug: ئىشلەتكۈچىنىڭ خاسلىقىنى باشقۇرغۇچىغا ئۆزگەرتىش

en: Ban user by changing their affiliation to outcast
ug: ئىشلەتكۈچىنىڭ خاسلىقىنى تىپىشكە ئۆزگەرتىش ئارقىلىق چەڭلەڭ

en: Clear the chat area
ug: پاراڭلىشىش رايۇنىنى تازلاش

en: Close this groupchat
ug: بۇ توپپاراڭنى تاقاش

en: Change user role to participant
ug: ئىشلەتكۈچى رولىنى قاتناشقۇچىغا ئۆزگەرتىش

en: Remove this groupchat
ug: بۇ توپپاراڭنى ئۆچۈرۈش

en: Kick user from groupchat
ug: ئىشلەتكۈچىنى توپپاراڭدىن تىپىۋېتىش

en: Write in 3rd person
ug: ئۈچۈنچى شەخىستە يېزىش

en: Grant membership to a user
ug: ئىشلەتكۈچىگە ئەزالىق سالايىھىتى بېرىش

en: Opens up the moderator tools GUI
ug: مۇرەسسە قىلغۇچى سۈرەتلىك قوراللىرىنى ئېچىش

en: Remove user's ability to post messages
ug: ئىشلەتكۈچىنىڭ ئۇچۇر چىقىرىش قابىليىتىنى يوقىتىش

en: Change your nickname
ug: تەخەللۇسىڭىزنى ئۆزگەرتىڭ

en: Grant moderator role to user
ug: ئىشلەتكۈچىگە كىلىشتۈرگۈچى رولىنى بېرىش

en: Grant ownership of this groupchat
ug: بۇ توپپاراڭنىڭ ئىگىدارچىلىقىنى بېرىش

en: Register your nickname
ug: تەخەللۇسىڭىزنى تىزىملىتىڭ

en: Revoke the user's current affiliation
ug: ئىشلەتكۈچىنىڭ نۆۋەتتىكى خاسلىقىنى تارتىۋېلىش

en: Set groupchat subject
ug: توپپاراڭ تېمىسىنى بېكىتىش

en: Set groupchat subject (alias for /subject)
ug: توپپاراڭ تېمىسىنى بېكىتىش (لەقەم /تېما)

en: Allow muted user to post messages
ug: جىمجىتلانغان ئىشلەتكۈچىنى ئۇچۇر ئەۋەتىشكە رۇخسەت قىلىش

en: The conversation has moved to a new address. Click the link below to enter.
ug: پاراڭ يېڭى ئادىرىسقا يۆتكەلدى. تۆۋەندىكى ئۇلىنىشنى بېسىپ كىرىڭ.

note: harmony default export
en: This groupchat no longer exists
ug: بۇ توپپاراڭ ئەمدى مەۋجۇت ئەمەس

en: The following reason was given: "%1$s"
ug: تۆۋەندىكى سەۋەپ كۆرسىتىلدى: "%1$s"

en: This action was done by %1$s.
ug: بۇ ھەركەت %1$s تەرىپىدىن ئۇرۇندالدى.

en: The reason given is: "%1$s".
ug: كۆرسىتىلگەن سەۋەپ بولسا: "%1$s".

en: Loading configuration form
ug: تەڭشەك جەدىۋېلىنى چۈشۈرۋاتىدۇ

en: Configure %1$s
ug: %1$s سەپلەش

en: Sorry, an error occurred while trying to submit the config form.
ug: كەچۈرۈڭ، تەڭشەك جەدىۋېلىنى يوللاۋاتقاندا بىر خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Sorry, an error happened while trying to save the groupchat avatar.
ug: كەچۈرۈڭ، توپ پاراڭ سىماسىنى ساقلاۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: You can check your browser's developer console for any error output.
ug: بىرە خاتالىقنى سىز تور كۆرگۈچىڭىزنىڭ لايىھەلىگۈچى سۇپىسىدا تەكشۈرەلەيسىز.

en: Topic
ug: تېما

en: Topic author
ug: تېما ئاپتۇرى

en: XMPP address
ug: XMPP ئادىرسى

en: Message archiving
ug: ئۇچۇر ئارخىپلاشتۇرۇش

en: Messages are archived on the server
ug: ئۇچۇرلار مۇلازىمىتېردا ئارخىپلىنىدۇ

en: Description
ug: تەسۋىرلەش

en: Hidden
ug: يۇشۇرۇن

en: This groupchat is not publicly searchable
ug: بۇ توپپاراڭنى ئاشكارە يۇسۇندا ئىزدىگىلى بولمايدۇ

en: This groupchat is restricted to members only
ug: بۇ توپپاراڭ پەقەت ئەزالارغىلا ئۇچۇق

en: Members only
ug: ئەزالارغا خاس

en: Moderated
ug: كىلىشتۈرۈلدى

en: Participants entering this groupchat need to request permission to write
ug: بۇ توپپاراڭغا قاتناشقۇچىلار يېزىش رۇخسىتى تەلەپ قىلىشى كېرەك

en: This groupchat does not require a password upon entry
ug: بۇ توپپاراڭ كىرىشكە مەخپىي نۇمۇر تەلەپ قىلمايدۇ

en: No password required
ug: مەخپىي نۇمۇر لازىم ئەمەس

en: Not anonymous
ug: نامسىز ئەمەس

en: All other groupchat participants can see your XMPP address
ug: توپپاراڭغا قاتناشقۇچىلارنىڭ ھەممىسى سىزنىڭ XMPP ئادىرسىڭىزنى كۆرەلەيدۇ

en: Not moderated
ug: كىلىشتۈرۈلمىدى

en: Participants entering this groupchat can write right away
ug: بۇ توپپاراڭغا قاتناشقۇچىلار دەرھاللا خەت يازالايدۇ

en: Online users
ug: توردىكى ئىشلەتكۈچىلەر

en: Open
ug: ئېچىش

en: Anyone can join this groupchat
ug: ھەممە ئادەم بۇ توپپاراڭغا كىرەلەيدۇ

en: This groupchat requires a password before entry
ug: بۇ توپپاراڭ كىرىشتىن بۇرۇن مەخپىي نۇمۇر تەلەپ قىلىدۇ

en: Password protected
ug: مەخپىي نۇمۇر بىلەن قوغدالغان

en: Persistent
ug: ئىزچىل

en: This groupchat persists even if it's unoccupied
ug: بۇ توپپاراڭ قاتناشقۇچىسى بولمىسىمۇ داۋالىشىدۇ

en: Public
ug: ئاممىۋى

en: This groupchat is publicly searchable
ug: بۇ توپپاراڭنى ئاشكارە ھالدا ئىزدىگىلى بۇلىدۇ

en: Semi-anonymous
ug: يېرىم-نامسىز

en: Only moderators can see your XMPP address
ug: پەقەتلا كىلىشتۈرگۈچىلەر سىزنىڭ XMPP ئادىرسىڭىزنى كۆرەلەيدۇ

en: Temporary
ug: ۋاقىتلىق

en: This groupchat will disappear once the last person leaves
ug: بۇ توپپاراڭ ئاخىرقى قاتناشقۇچى ئايرىلغان ھامان يوقايدۇ

en: Groupchat info
ug: توپ پاراڭ ئۇچۇرى

en: Hide the groupchat topic
ug: توپپاراڭ تېمىسىنى يۇشۇرۇش

en: Show more information on this groupchat
ug: بۇ توپپاراڭ توغىرسىدا تېخىمۇ كۆپ ئۇچۇرلارنىڭ كۆرسىتىش

en: Show more information about this groupchat
ug: بۇ توپپاراڭنىڭ تېخىمۇ كۆپ ئۇچۇرىنى كۆرسىتىش

en: Configure
ug: تەڭشەش

en: Configure this groupchat
ug: بۇ توپپاراڭنى تەڭشەڭ

en: Change the nickname you're using in this groupchat
ug: بۇ توپپاراڭدا ئىشلىتىدىغان تەخەللۇسىڭىزنى ئۆزگەرتىڭ

en: Show topic
ug: تېمىنى كۆرسىتىش

en: Hide topic
ug: تېمىنى يۇشۇرۇش

en: Show the topic message in the heading
ug: تېما ئۇچۇرىنى بېشىدا كۆرسىتىڭ

en: Hide the topic in the heading
ug: بېشىدىكى تېمىنى يۇشۇرۇڭ

en: Show participants
ug: قاتناشقۇچىلارنى كۆرسىتىش

en: Hide participants
ug: قاتناشقۇچىلارنى يۇشۇرۇش

en: Show the groupchat participants
ug: توپ پاراڭدىكى قاتناشقۇچىلارنى كۆرسىتىدۇ

en: Hide the groupchat participants
ug: توپ پاراڭدىكى قاتناشقۇچىلارنى يۇشۇرىدۇ

en: Moderate
ug: كىلىشتۈرۈڭ

en: Moderate this groupchat
ug: بۇ توپپاراڭنى كىلىشتۈرۈڭ

en: Destroy
ug: ۋەيران قىلىش

en: Leave
ug: ئايرىلىش

en: Leave and close this groupchat
ug: بۇ توپپاراڭدىن ئايرىلىش ھەمدە تاقاش

en: Are you sure you want to leave this groupchat?
ug: سىز بۇ توپپاراڭدىن ئايرىلىشنى جەزىملەشتۈرەمسىز؟

note: harmony default export
en: This groupchat requires a password
ug: بۇ توپپاراڭ بىر مەخپىي نۇمۇر تەلەپ قىلىدۇ

en: Password:
ug: مەخپىي نۇمۇر:

note: harmony default export
en: Submit
ug: تاپشۇرۇش

en: has gone offline
ug: توردىن ئايرىلدى

en: has gone away
ug: كىتىپ قالدى

en: is busy
ug: ئالدىراش

en: has come online
ug: تورغا چىقتى

note: workaround for Prosody which doesn't give type "headline"
en: Notification from %1$s
ug: %1$s نىڭ ئەسكەرتىشى

en: %1$s says
ug: %1$s دەيدۇ

en: wants to be your contact
ug: سىزنىڭ ئالاقىدىشىڭىز بولماقچى

en: The new passwords must match
ug: يېڭى مەخپىي نۇمۇرلار ئوخشاش بۇلىشى كېرەك

en: New password
ug: يېڭى مەخپىي نۇمۇر

en: Confirm new password
ug: يېڭى مەخپىي نۇمۇرنى جەزىملەشتۈرۈڭ

en: Timeout error
ug: ۋاقىت-ئۆتۈش خاتالىقى

en: Your server does not support password reset
ug: مۇلازىمېتىرىڭىز ئىم ئەسلىگە قايتۇرۇشنى قوللىمايدۇ

en: Your server responded with an unknown error, check the console for details
ug: مۇلازىمېتىرىڭىز بىر ناتۇنۇش خاتالىق بىلەن ئىنكاس قايتۇردى، تەپسىلاتىنى باشقۇرۇش سۇپىسىدىن تەكشۈرۈڭ

en: Timeout error while trying to set your password
ug: مەخپىي نۇمۇر بېكىتىش جەريانىدا ۋاقىت-ئۆتۈش خاتالىقى كۆرۈلدى

en: Your server does not allow password reset
ug: مۇلازىمېتىرىڭىز ئىم ئەسلىگە قايتۇرۇشقا يول قويمايدۇ

en: You are not allowed to change your password
ug: سىز مەخپىي نۇمۇرنى ئۆزگەرتىشكە رۇخسەت قىلىنمىدىڭىز

en: Your new password has been set
ug: سىزنىڭ يېڭى مەخپىي نۇمۇرىڭىز ئورنىتىلدى

note: * * @param {import('../modals/profile').default} el harmony default export
en: Log out
ug: چىكىنىش

en: online
ug: توردا

en: busy
ug: ئالدىراش

en: away for long
ug: ئۇزۇن ۋاقىت سىرىتتا

en: away
ug: سىرىتتا

en: offline
ug: توردا ئەمەس

en: Away for long
ug: ئۇزۇن ۋاقىت سىرىتتا

en: Personal status message
ug: شەخسىي ھالەت ئۇچۇرى

en: Save and close
ug: ساقلاش ھەمدە تاقاش

en: Use commas to separate multiple roles. Your roles are shown next to your name on your chat messages.
ug: كۆپ روللارنى پەش ئارقىلىق ئايرىڭ. سىزنىڭ روللىرىڭىز سىزنىڭ پاراڭ ئۇچۇرلىرىڭىزدىكى ئىسمىڭىزنىڭ يېنىدا كۆرسىتىلدۇ.

en: Reset Password
ug: مەخپىي نۇمۇرنى قايتا ئورنىتىش

en: Your Profile
ug: سىزنىڭ تەرجىمالىڭىز

en: Sorry, an error happened while trying to save your profile data.
ug: كەچۈرۈڭ، سىزنىڭ تەرجىمال ئۇچۇرىڭىزنى ساقلاۋاتقاندا بىر خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Are you sure you want to log out?
ug: سىز چېكىنىشنى جەزىملەشتۈرەمسىز؟

en: About
ug: ھەققىدە

en: Commands
ug: بۇيرۇقلار

en: %1$s Open Source %2$s XMPP chat client brought to you by %3$s Opkode %2$s
ug: %2$s نىڭ Opkode %3$s تەمىنلىگەن %1$s ئوچۇق كودلۇق %2$sXMPP پاراڭ خېرىدارى

en: %1$s Translate %2$s it into your own language
ug: %2$s %1$sنى سىزنىڭ تىلىڭىزغا تەرجىمە قىلدى

en: Settings
ug: تەڭشەك

en: I am %1$s
ug: مەن بولسام %1$s

en: Click to change your chat status
ug: بېسىش ئارقىلىق سىزنىڭ پاراڭ ھالىتىڭىزنى ئۆزگەرتىڭ

note: harmony default export
en: Download file "%1$s"
ug: ھۆججەتنى چۈشۈرۈش "%1$s"

en: Sorry, we're unable to send an encrypted message because %1$s requires you to be subscribed to their presence in order to see their OMEMO information
ug: كەچۈرۈڭ، بىز بىر شىفىرلانغان ئۇچۇرنى يوللىيالمىدۇق چۈنكى %1$s نىڭ OMEMO ئۇچۇرىنى كۆرۈش ئۈچۈەن ئۇلار سىزنىڭ ئۇلارنىڭ مەۋجۇتلۇقىغا مۇشتەرى بۇلىشىڭىزنى تەلەپ قىلىدۇ

en: Sorry, we're unable to send an encrypted message because the remote server for %1$s could not be found
ug: كەچۈرۈڭ، بىز شىفىرلانغان ئۇچۇرنى ئەۋەتەلمىدۇق چۈنكى %1$s نىڭ يىراقتىكى مۇلازىمىتېرى تېپىلمىدى

en: Unable to send an encrypted message due to an unexpected error.
ug: ئويلىمىغان خاتالىق سەۋەبىدىن بىر شىفىرلانغان ئۇچۇرنى ئەۋەتكىلى بولمىدى.

en: This is an OMEMO encrypted message which your client doesn’t seem to support. Find more information on https://conversations.im/omemo
ug: بۇ بولسا سىزنىڭ خېرىدارىڭىز قوللىماسلىقى مۇمكىن بولغان OMEMO شىفىرلىق ئۇچۇر. تېخىمۇ كۆپ ئۇچۇرلارنى بۇ يەردىن كۆرۈڭ
    https://conversations.im/omemo

en: Error: could not decrypt a received encrypted file, because it could not be downloaded
ug: خاتالىق: تاپشۇرۋالغان بىر شىفىرلانغان ھۆججەتنى شىفىرسىزلىغىلى بولمىدى، چۈنكى ئۇنى چۈشۈرگىلى بولمىدى

en: Sorry, could not decrypt a received OMEMO message because we don't have the XMPP address for that user.
ug: كەچۈرۈڭ، تاپشۇرۋالغان بىر OMEMO ئۇچۇرىنى شىفىرسىلىيالمىدۇق چۈنكى بىزدە ئۇ ئىشلەتكۈچىنىڭ XMPP ئادىرسى يوق.

en: Sorry, could not decrypt a received OMEMO message due to an error.
ug: كەچۈرۈڭ، بىر خاتالىق سەۋەبىدىن تاپشۇرۋالغان بىر OMEMO ئۇچۇرىنى شىفىرسىزلىيالمىدۇق.

en: %1$s doesn't appear to have a client that supports OMEMO. Encrypted chat will no longer be possible in this grouchat.
ug: %1$sدا ‎OMEMO قوللايدىغان بىرەر خېرىدار يوقتەك قىلىدۇ. شىفىرلانغان ئۇچۇر ئەمدى بۇ توپپاراڭدا مۇمكىن بولمايدۇ.

en: Cannot use end-to-end encryption in this groupchat, either the groupchat has some anonymity or not all participants support OMEMO.
ug: بۇ توپپاراڭنىڭ بەزى نامسىز تەرەپلىرى بولغاچقا ياكى بارلىق قاتناشقۇچىلارنىڭ OMEMO نى قوللىمىغانلىقى سەۋەبىدىن، بۇ توپپاراڭدا باشتىن-ئاياق شىفىرلاشنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ.

en: Cannot use end-to-end encryption because %1$s uses a client that doesn't support OMEMO.
ug: باشتىن-ئاياق شىفىرلاشنى ئىشلەتكىلى بولمىدى چۈنكى OMEMO %1$sنى قوللىمايدىغان خېرىدارنى ئىشلىتىدۇ.

en: Messages are being sent in plaintext
ug: ئۇچۇر ئۇچۇق تىكىست بىلەن ئەۋەتىلۋاتىدۇ

en: Messages are sent encrypted
ug: ئۇچۇرلار شىفىرلانغان ھالدا ئەۋەتىلدۇ

en: This groupchat needs to be members-only and non-anonymous in order to support OMEMO encrypted messages
ug: بۇ توپپاراڭ OMEMO بىلەن شىفىرلانغان ئۇچۇرلارنى قوللاش ئۈچۈن پەقەتلار ئەزالار-ئارا ھەمدە نامسىز ئەمەس بۇلىشى كېرەك

en: OMEMO encryption is not supported
ug: OMEMO بىلەن شىفىرلاش قوللانمىدى

en: Sorry, no devices found to which we can send an OMEMO encrypted message.
ug: كەچۈرۈڭ، بىز OMEMO بىلەن شىفىرلانغان ئۇچۇرنى ئەۋەتىدىغان ھېچقانداق ئەسۋاپ تېپلىمىدى.

en: Trusted
ug: ئىشەنچلىك

en: Untrusted
ug: ئىشەنچسىز

en: Choose which devices you trust for OMEMO encrypted communication
ug: سىز ئىشىنىدىغان OMEMO شىفىرلىق ئالاقە ئۈسكۈنىسىنى تاللاڭ

note: * * @param {import('../fingerprints').Fingerprints} el harmony default export
en: OMEMO Fingerprints
ug: OMEMO بارماق ئىزلىرى

en: No OMEMO-enabled devices found
ug: OMEMO قوللايدىغان ھېچقانداق ئەسۋاپ تېپىلمىدى

en: Checkbox for selecting the following fingerprint
ug: بۇ بارماق ئىزىنى تاللايدىغان تارماق

en: Device without a fingerprint
ug: بارماق ئىزى يوق ئەسۋاپ

en: Checkbox for selecting the following device
ug: تۆۋەندىكى ئەسۋاپنى تاللايدىغان تارماق

en: Other OMEMO-enabled devices
ug: باشقا OMEMO ئېچىۋېتىلگەن ئەسۋاپلار

en: Checkbox to select fingerprints of all other OMEMO devices
ug: بۇنىڭدىن باشقا ھەرقانداق OMEMO ئەسۋاپلىرىنىڭ بارماق ئىزىنى تاللايدىغان تارماق

en: Remove checked devices and close
ug: تاللانغان ئەسۋاپلارنى چىقىرۋېتىش ھەمدە تاقاش

en: Select all
ug: ھەممىنى تاللاش

en: This device's OMEMO fingerprint
ug: بۇ ئەسۋاپنىڭ OMEMO بارماق ئىزى

en: Generate new keys and fingerprint
ug: يېڭى ئاچقۇچ ھەمدە بارماق ئىزى پەيدا قىلىش

en: Sorry, an error occurred while trying to remove the devices.
ug: كەچۈرۈڭ، بۇ ئەسۋاپلارنى چىقىرۋاتقاندا بىر خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Are you sure you want to generate new OMEMO keys? This will remove your old keys and all previously encrypted messages will no longer be decryptable on this device.
ug: سىز يېڭى OMEMO ئاچقۇچلىرىنى ھاسىل قىلىشنى جەزىملەشتۈرەمسىز؟ بۇ سىزنىڭ بۇرۇنقى ئاچقۇچلىرىڭىزنى ئۆچۈرۋېتىدۇ ھەمدە ئىلگىرى شىفىرلىغان ئۇچۇرلىرىڭىزنى بۇ ئۈسكۈنە شىفىرسىزلىيالمايدۇ.

note: harmony default export
en: Already have a chat account?
ug: سىزنىڭ ئاللىبۇرۇن بىر پاراڭ ھېساباتىڭىز بارمۇ؟

note: * * @param {import('../form').default} el harmony default export
en: Choose a different provider
ug: باشقا تەمىنلىگۈچىنى تاللاڭ

en: Account Registration:
ug: ھېسابات تىزىملىتىش:

en: Register
ug: تىزىملىتىڭ

en: Tip: A list of public XMPP providers is available
ug: ئامال: بىر-مۇنچە ئاممىۋى XMPP تەمىنلىگۈچىلەر مەۋجۇت

en: here
ug: بۇ يەر

en: Fetch registration form
ug: تىزىملىتىش جەدىۋېلىنى ئەكىلىش

en: Create your account
ug: ھېساباتىڭىزنى قۇرۇڭ

en: Please enter the XMPP provider to register with:
ug: سىز تىزىملاتماقچى بولغان XMPP تەمىنلىگۈچىسىنى كىرگۈزۈڭ:

en: Sorry, we're unable to connect to your chosen provider.
ug: كەچۈرۈڭ: بىز سىز تاللىغان تەمىنلىگۈچىگە ئۇلىيالمىدۇق.

en: Sorry, the given provider does not support in band account registration. Please try with a different provider.
ug: كەچۈرۈڭ، كۆرسىتىلگەن تەمىنلىگۈچى لىنىيە ئىچىدە ھېسابات تىزىملىتىشنى قوللىمايدۇ. باشقا تەمىنلىگۈچىنى سىناپ بېقىڭ.

en: Now logging you in
ug: ھازىر سىزنى كىرگۈزىۋاتىمىز

en: Registered successfully
ug: مۇۋاپىقىيەتلىك تىزىملاندى

en: The provider rejected your registration attempt. Please check the values you entered for correctness.
ug: بۇ تەمىنلىگۈچى سىزنىڭ تىزىملاش ئۇرۇنىشىڭىزنى رەت قىلدى. توغرا بۇلىشى ئۈچۈن سىز كىرگۈزگەن قىممەتلەرنى تەكشۈرۈڭ.

en: Create an account
ug: بىر ھېسابات قۇرۇش

en: Don't have a chat account?
ug: تېخى ھېساباتىڭىز يوقمۇ؟

en:  e.g. conversejs.org
ug:  مەسلەن پاراڭ.ئورگان

en: This field is required
ug: بۇ ئورۇن مەجبۇرى

note: * * @param {import('../add-muc.js').default} el harmony default export
en: Join
ug: قاتنىشىش

en: Groupchat name
ug: توپپاراڭ ئىسمى

en: Groupchat name or address
ug: توپ پاراڭ ئىسمى ياكى ئادرېسى

en: Enter a new Groupchat
ug: يېڭى توپپاراڭنى كىرگۈزۈڭ

en: Invalid groupchat address, it cannot be empty.
ug: توپ پاراڭ ئادرېسى ئىناۋەتسىز، بوش قالسا بولمايدۇ.

en: Invalid groupchat address, a forward slash is not allowed.
ug: توپ پاراڭ ئادرېسى ئىناۋەتسى، ئوڭغا يانتۇ سىزىق ئىشلىتىشكە يول قويمايدۇ.

en: Invalid groupchat address, more than one @ sign is not allowed.
ug: توپ پاراڭ ئادرېسى ئىناۋەتسىز، بىردىن كۆپ @ بەلگىسىگە يول قويۇلمايدۇ.

en: Invalid groupchat address, it cannot start or end with an @ sign.
ug: توپ پاراڭ ئادرېسى ئىناۋەتسىز، ئۇ @ بەلگىسى بىلەن باشلانسا ياكى ئاخىرلاشسا بولمايدۇ.

en: No default groupchat service found. You'll need to specify the full address, for example room@conference.example.org
ug: كۆڭۈلدىكى توپ پاراڭ مۇلازىمېتىرى بايقالمىدى. تولۇق ئادرېسنى بەلگىلىشىڭىز كېرەك، مەسىلەن، room@conference.example.org

en: Groupchat id is invalid.
ug: توپپاراڭ نۇمۇرى ئىناۋەتسىز.

note: harmony default export
en: Description:
ug: تەسۋىرلەش:

en: Groupchat XMPP Address:
ug: توپپاراڭ XMPP ئادىرسى:

en: Participants:
ug: قاتناشقۇچىلار:

en: Features:
ug: ئالاھىدىلىكلەر:

en: Requires authentication
ug: كىملىكىنى دەلىللەش تەلەپ قىلىنىدۇ

en: Requires an invitation
ug: تەكلىپ قىلىش تەلەپ قىلىنىدۇ

en: Non-anonymous
ug: نامسىز ئەمەس

en: Permanent
ug: مەڭگۈلۈك

en: Unmoderated
ug: كىلىشتۈرۈلمىگەن

en: Show groupchats
ug: توپپاراڭلارنى كۆرسىتىش

en: Server address
ug: مۇلازىمىتىر ئادىرسى

en: conference.example.org
ug: يىغىن.مەسىلەن.ئورگان

en: Query for Groupchats
ug: توپپاراڭ تەلىپى

en: Groupchats found
ug: تېپىلغان توپپاراڭلار

en: No groupchats found
ug: ھېچقانداق توپپاراڭ تېپىلمىدى

en: Leave this groupchat
ug: بۇ توپپاراڭدىن چىقىپ كېتىش

en: Click to hide these rooms
ug: چېكىلسە بۇ پاراڭخانىلارنى يوشۇرىدۇ

en: Click to toggle the list of open groupchats
ug: بېسىش ئارقىلىق ئۇچۇق توپپاراڭلار تىزىملىكىنى بار-يوق قىلىڭ

en: Groupchats
ug: توپپاراڭلار

en: Query server
ug: سۈرۈشتۈرۈش مۇلازىمېتىرى

en: Add groupchat
ug: توپ پاراڭ قوش

en: Are you sure you want to leave the groupchat %1$s?
ug: سىز بۇ %1$s توپپاراڭدىن ئايرىلىشنى جەزىملەشتۈرەمسىز؟

en: This contact is busy
ug: بۇ ئالاقىداش ئالدىراش

en: This contact is online
ug: بۇ ئالاقىداش توردا

en: This contact is offline
ug: بۇ ئالاقىداش توردا ئەمەس

en: This contact is unavailable
ug: بۇ ئالاقىداش تەييار ئەمەس

en: This contact is away for an extended period
ug: بۇ ئالاقىداش ئۇزۇن مەزگىل سىرىتتا

en: This contact is away
ug: بۇ ئالاقىداش سىرىتتا

en: Click to remove %1$s as a contact
ug: بېسىش ئارقىلىق%1$sنى ئالاقىداشلىقتىن چىقىرىڭ

en: Click to chat with yourself
ug: چېكىلسە ئۆزى بىلەن پاراڭلىشىدۇ

en: Click to chat with %1$s (XMPP address: %2$s)
ug: %1$s بىلەن پاراڭلىشىش ئۈچۈن بېسىڭ(XMPP ئادىرسى: %2$s)

en: Click to accept the contact request from %1$s (XMPP address: %2$s)
ug: چېكىلسە %1$sنىڭ ئالاقىلىشىش تەلىپىگەقوشۇلىدۇ (XMPP ئادرېس: %2$s)

en: Click to decline the contact request from %1$s (XMPP address: %2$s)
ug: چېكىلسە %1$sنىڭ ئالاقىلىشىش تەلىپىنى رەت قىلىدۇ (XMPP ئادرېس: %2$s)

note: * * @param {import('../add-contact.js').default} el harmony default export
en: Add
ug: قۇشۇش

en: Add a Contact
ug: بىر ئالاقىداش قۇشۇش

en: This contact has already been added
ug: بۇ ئالاقىداش ئاللىبۇرۇن قېتىلدى

note: * * @param {import('../new-chat.js').default} el harmony default export
en: Start Chat
ug: سۆزلىشىشنى باشلا

en: Start a new chat
ug: يېڭى بىر سۆزلىشىشنى باشلايدۇ

en: Sorry, something went wrong
ug: كەچۈرۈڭ، مەسىلە كۆرۈلدى

note: harmony default export
en: Click to hide these contacts
ug: بېسىپ بۇ ئالاقىداشلارنى يۇشۇرۇڭ

en: Filter by contact name
ug: ئالاقىداش ئىسمى ئارقىلىق سۈزۈش

en: Filter by group name
ug: توپ ئىسمى بۇيىچە سۈزۈش

en: Unread
ug: ئۇقۇلمىغان

note: * * @param {import('../rosterview').default} el harmony default export
en: Contacts
ug: ئالاقىداشلار

en: Click to toggle contacts
ug: بېسىپ ئالاقىداشلارنى بار-يوق قىلىڭ

en: Add a contact
ug: بىر ئالاقىداش قۇشۇڭ

en: Re-sync contacts
ug: ئالاقەداشنى قايتا قەدەمداشلايدۇ
