zen-community-platform - en to el_GR translation catalogue (1449 entries)

en: Yes
el_GR: Ναι

en: No
el_GR: 'Οχι

en: Loading ...
el_GR: Φόρτωση ...

en: Register a Dojo
el_GR: Καταχωρήστε ένα Dojo

en: REQUEST PASSWORD RESET
el_GR: ΑΙΤΗΣΗ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑΣ ΚΩΔΙΚΟΥ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ

en: Cancel
el_GR: Άκυρο

en: Discard Changes
el_GR: Ακύρωση αλλαγών

en: Forgot password
el_GR: Ξέχασα τον κωδικό πρόσβασης

en: Register
el_GR: Εγγραφείτε

en: Register an account
el_GR: Εγγραφή λογαριασμού

en: Password
el_GR: Κωδικός πρόσβασης

en: Other stuff
el_GR: Άλλο υλικό

en: Name is empty
el_GR: Το όνομα είναι κενό

en: Name
el_GR: Όνομα

en: Surname
el_GR: Επώνυμο

en: Surname is empty
el_GR: Το επώνυμο είναι κενό

en: Email is empty
el_GR: Το email είναι κενό

en: Password is empty
el_GR: Ο κωδικός είναι κενός

en: Passwords do not match
el_GR: Οι κωδικοί πρόσβασης δεν ταιριάζουν

en: Confirm Password is empty
el_GR: Η επιβεβαίωση κωδικού πρόσβασης είναι κενή

en: Confirm password
el_GR: Επιβεβαίωση κωδικού πρόσβασης

en: Already have an account
el_GR: Έχετε ήδη λογαριασμό

en: Select user type
el_GR: Επιλέξτε τύπο χρήστη

en: Login
el_GR: Σύνδεση

en: Reset
el_GR: Επαναφορά

en: Sign in
el_GR: Είσοδος

en: Zen Terms of Service
el_GR: Δείτε τους όρους χρήσης του Zen

en: INTRODUCTION
el_GR: ΕΙΣΑΓΩΓΗ

en: Welcome to 'Zen' the CoderDojo community platform hosted at zen.coderdojo.com.
el_GR: Καλώς ήλθατε στο 'Zen', την πλατφόρμα της κοινότητας του CoderDojo, που φιλοξενείται στο zen.coderdojo.com.

en: PLEASE READ THE FOLLOWING CAREFULLY BEFORE USING ZEN.
el_GR: ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΠΡΙΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΤΕ ΤΟ ΖΕΝ.

en: Zen is a platform for CoderDojo community members (Champions, Mentors, Parents and Youth Attendees) to search for local Dojos, create listings for their Dojos on the publicly viewable Dojo database, issue and book tickets for their Dojos, participate in the CoderDojo web forums and manage their Dojo volunteers.
el_GR: Το Zen είναι μια πλατφόρμα για τα μέλη της κοινότητας του CoderDojo (Champions-Ιδρυτές, Mentors-Μέντορες, Γονείς και Νεαρούς Συμμετέχοντες), για την αναζήτηση Dojos στην περιοχή σας, για τη δημιουργία λίστας με τα Dojos τους στη δημόσια προβαλλόμενη Βάση Δεδομένων των Dojo, για την έκδοση και κράτηση εισιτηρίων για τα Dojos τους, για τη συμμεττοχή στα CoderDojo Forums (Φόρα) για τη διαχείριση των εθελοντών του Dojo τους.

en: Throughout the site, the terms "we", "us" and "our" refer to the CoderDojo Foundation. The CoderDojo Foundation offers this website, including all information, tools and services available from this site to you, the user, conditioned upon your acceptance of all terms, conditions, policies and notices stated here. The following Terms and Conditions are a legal contract between you ("You") and the CoderDojo Foundation regarding your use of Zen. Visitors and users of Zen are referred to individually as "User" and collectively as "Users".
el_GR: Σε ολόκληρη την ιστοσελίδα, οι όροι "εμείς", "εμάς" και "δικά μας" αναφέρονται στο CoderDojo Ίδρυμα. Το CoderDojo Ίδρυμα προσφέρει αυτή την ιστοσελίδα, συμπεριλαμβανομένων όλων των πληροφοριών, εργαλεία και υπηρεσίες που είναι διαθέσιμα από αυτή την ιστοσελίδα για εσάς, ο χρήστης, με την έγγραφη του αποδέχεται όλους τους όρους, συνθήκες, πολιτικές και σημειώσεις που αναφέρονται εδώ. Οι παρακάτω όροι και προϋποθέσεις είναι μια νομική σύμβαση μεταξύ εσάς («Εσείς») και το Ίδρυμα CoderDojo όσον αφορά τη χρήση του Zen. Οι επισκέπτες και χρήστες του Zen αναφέρονται μεμονωμένα ως "Χρήστης" και συλλογικά ως "Χρήστες".

en: Information about us
el_GR: Πληροφορίες σχετικά με εμάς

en: Zen is operated and presented to users by the CoderDojo Foundation (formerly known as the 'Hello World Foundation') with registered address Dogpatch Labs, The CHQ Building, Custom House Quay, Dublin 1, Ireland. CoderDojo Foundation is an Irish Company registered under company number 524255 and a registered charity in Republic of Ireland, CHY 20812.
el_GR: Το Zen λειτουργεί και προσφέρεται στους χρήστες από το CoderDojo Ίδρυμα (παλαιότερα γνωστό ως "Hello World Foundation") με κατοχυρωμένη έδρα στο Dogpatch Labs, The CHQ Building, Custom House Quay, Dublin 1, Ireland. Το CoderDojo Ίδρυμα είναι μια κατοχυρωμένη ιρλανδική εταιρεία με αριθμό εταιρείας 524255 και κατοχυρωμένη φιλανθρωπική οργάνωση στη Δημοκρατία της Ιρλανδίας, CHY 20812.

en: SECTION 1 - USER AGREEMENT
el_GR: ΕΝΟΤΗΤΑ 1 - ΣΥΜΦΩΝΙΑ ΧΡΗΣΤΗ

en: Please read these Terms of Service carefully before accessing or using our website. By accessing or using any part of the site, you agree to be bound by these Terms of Service. If you do not agree to all the terms and conditions of this agreement, then you may not access the website or use any services. If these Terms of Service are considered an offer, acceptance is expressly limited to these Terms of Service.
el_GR: Παρακαλούμε διαβάστε τους Όρους Χρήσης προσεκτικά πριν από την πρόσβαση ή την χρήση στην ιστοσελίδα μας.  Με την πρόσβαση ή την χρήση οποιωνδήποτε μέρων της ιστοσελίδας, συμφωνείτε οτι δεσμεύεστε από αυτούς τους Όρους Χρήσης. Εάν δεν συμφωνείτε με όλους τους όρους και τις προϋποθέσεις της παρούσας συμφωνίας, τότε δεν μπορείτε να έχετε πρόσβαση στην ιστοσελίδα ή να χρησιμοποιήσετε οποιαδήποτε υπηρεσία.  Αν αυτοί οι Όροι Παροχής Υπηρεσιών θεωρούνται ως προσφορά, η αποδοχή περιορίζεται ρητά σε αυτούς τους Όρους Χρήσης.

en: By visiting our site and you engage in our "Service" and agree to be bound by the following terms and conditions ("Terms of Service", "Terms"), including those additional terms and conditions and policies referenced herein and/or available by hyperlink. These Terms apply to all users of the site, including without limitation users who are viewers, CoderDojo organisers, CoderDojo mentors, CoderDojo youth attendees and parents.
el_GR: Με την επίσκεψη στην ιστοσελίδα μας και συμμετέχοντας στην "Υπηρεσία" μας συμφωνείτε ότι δεσμεύεστε από τους ακόλουθους όρους και προϋποθέσεις ( "Όροι Παροχής Υπηρεσιών", "Όροι"), συμπεριλαμβανομένων εκείνων των πρόσθετων όρων και προϋποθέσεων και τις πολιτικές που αναφέρονται στο παρόν και/ή διατίθενται από υπερσυνδέσμους.  Αυτοί οι Όροι ισχύουν για όλους τους χρήστες της ιστοσελίδας, συμπεριλαμβανομένων χωρίς περιορισμό των χρηστών που είναι οι θεατές, οι διοργανωτές του CoderDojo, οι σύμβουλοι του CoderDojo, οι νεαροί συμμετέχοντες στο CoderDojo και οι γονείς.

en: By setting up an account on Zen, all CoderDojo Community Members (Champions, Volunteers and Mentors) are agreeing to the terms laid out in the CoderDojo Charter (permanent link to Charter). The CoderDojo Charter lays out a series of commitments that Community members must make to become part of the Global CoderDojo Community. These commitments cover key aspects of the CoderDojo Ethos and Culture, such as always being free, open, inclusive, and safeguarding children.
el_GR: Με τη δημιουργία λογαριασμού στο Zen, όλα τα Μέλη της Κοινότητας του CoderDojo (Υποστηριχτές, Εθελοντές και Σύμβουλοι) συμφωνούν με τους όρους που ορίζονται στο Καταστατικό του CoderDojo (μόνιμος σύνδεσμος στο Καταστατικό).  Το Καταστατικό του CoderDojo θέτει μια σειρά από δεσμεύσεις που τα μέλη της Κοινότητας πρέπει να τηρήσουν για να γίνουν μέρος της Παγκόσμιας Κοινότητας του CoderDojo. Αυτές οι δεσμεύσεις καλύπτουν βασικά θέματα του CoderDojo όπως η Ηθική και ο Πολιτισμός, και όλα είναι ελεύθερα, ανοιχτά, χωρίς αποκλεισμούς, και προφυλάσσουν τα παιδιά.

en: IF YOU ARE A PARENT OR GUARDIAN AND YOU PROVIDE YOUR CONSENT TO YOUR CHILD'S REGISTRATION WITH THE SITE, YOU AGREE TO BE BOUND BY THESE TERMS OF USE IN RESPECT OF THEIR USE OF THE SITE.
el_GR: ΕΑΝ ΕΙΣΤΕ ΓΟΝΕΑΣ Ή ΚΗΔΕΜΟΝΑΣ ΚΑΙ ΠΑΡΕΧΕΤΕ ΤΗ ΣΥΝΑΙΝΕΣΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΣΑΣ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ, ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΕ ΟΤΙ ΔΕΣΜΕΥΕΣΤΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΑΡΟΝΤΕΣ ΟΡΟΥΣ ΧΡΗΣΗΣ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ.

en: Any new features or tools which are added to the current store shall also be subject to the Terms.
el_GR: Οποιαδήποτε νέα χαρακτηριστικά ή τα εργαλεία που προστίθενται στο τρέχον κατάστημα υπόκειται επίσης στους όρους.

en: You can review the most current version of the Terms of Service at any time on this page. We reserve the right to update, change or replace any part of these Terms of Service by posting updates and/or changes to our website. It is your responsibility to check this page periodically for changes. Your continued use of or access to the website following the posting of any changes constitutes acceptance of those changes.
el_GR: Μπορείτε να εξετάσετε την πιο πρόσφατη έκδοση των Όρων Χρήσης της Υπηρεσίας ανά πάσα στιγμή σε αυτή τη σελίδα. Διατηρούμε το δικαίωμα να ενημερώσουμε, αλλάξουμε ή να αντικαταστήσουμε οποιοδήποτε μέρος αυτών των Όρων Χρήσης της Υπηρεσίας δημοσιεύοντας ενημερώσεις και/ή αλλαγές στην ιστοσελίδα μας.  Είναι δική σας ευθύνη να ελέγχετε αυτή τη σελίδα περιοδικά για αλλαγές.  Η συνεχής χρήση ή πρόσβαση στην ιστοσελίδα μετά την δημοσίευση των όποιων αλλαγών αποτελεί αποδοχή αυτών των αλλαγών.

en: Your privacy is important to us. Please read our Privacy Statement, which identifies how the CoderDojo Foundation Team uses, collects, and stores information it collects through the Services. By using Zen, you additionally agree that you are comfortable with CoderDojo Foundation's Privacy Statement.
el_GR: Η προστασία της ιδιωτικής σας ζωής είναι σημαντική για εμάς. Παρακαλούμε διαβάστε τη Δήλωση Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων, η οποία προσδιορίζει πώς η Ομάδα του CoderDojo Ιδρύματος χρησιμοποιεί, συλλέγει και αποθηκεύει πληροφορίες που μαζεύει μέσω των Υπηρεσιών. Με την χρήση του Zen, συμφωνείτε επιπλέον ότι γνωρίζετε την Δήλωση Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων του CoderDojo Ιδρύματος.

en: Zen is open to users of all ages, and we ask that you keep this in mind when using these services.
el_GR: Το Zen είναι ανοικτό για χρήστες όλων των ηλικιών, και σας ζητούμε να το λάβετε αυτό υπόψη κατά τη χρήση αυτών των υπηρεσιών.

en: SECTION 2 - ACCOUNT ELIGIBILITY CREATION AND MAINTENANCE
el_GR: ΚΕΦΑΛΑΙΟ 2 - ΕΠΙΛΕΞΙΜΟΤΗΤΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ ΚΑΙ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ

en: THE WEBSITE IS NOT AVAILABLE TO (A) ANY USERS PREVIOUSLY SUSPENDED OR REMOVED FROM THE WEBSITE BY CODERDOJO FOUNDATION OR (B) ANY PERSONS UNDER THE AGE OF 13 WHOSE REGISTRATION HAS NOT BEEN APPROVED BY A LEGAL PARENT OR GUARDIAN. By clicking the "I Agree" button or by otherwise using or registering an account for the Website, You represent (a) that You have not been previously suspended or removed from the Website by the CoderDojo Foundation; (b) that You are either (i) at least 13 years of age or (ii) Your parent and/or guardian has consented to Your use of the Website; and (c) that your registration and your use of the Website is in compliance with any and all applicable laws and regulations.
el_GR: Η ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ ΠΡΟΣ (Α) ΣΕ ΚΑΘΕ ΧΡΗΣΤΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΩΣ ΑΝΑΣΤΑΛΕΙ Ή ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΘΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ CODERDOJO ΙΔΡΥΜΑΤΟΣ Ή (Β) ΣΕ ΚΑΘΕ ΑΤΟΜΑ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 13 ΕΤΩΝ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ Η ΕΓΓΡΑΦΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΓΚΡΙΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΝΟΜΙΜΟ ΓΟΝΕΑ Ή ΚΗΔΕΜΟΝΑ. Κάνοντας κλικ στο κουμπί "Συμφωνώ" ή αλλιώς με την χρήση ή εγγραφή ενός λογαριασμού στην ιστοσελίδα, δηλώνετε (α) ότι δεν έχετε προηγουμένως ανασταλεί ή απομακρυνθεί από την ιστοσελίδα του CoderDojo Ιδρύματος (β) ότι είστε είτε (i) τουλάχιστον 13 ετών ή (ii) Ο γονέας και/ή κηδεμόνας σας έχει συναινέσει να χρησιμοποιείτε την Ιστοσελίδα και (γ) ότι η εγγραφή σας και η χρήση σας της  ιστοσελίδας είναι σε συμμόρφωση με οποιουσδήποτε και όλους τους ισχύοντες νόμους και κανονισμούς.

en: In order to use most features of the Services, you will need to register on Zen and create an account. When registering for a personal account, you will be asked to provide certain personal information, such as your email address, gender, birth month and year, and country. Please see Zen's Privacy Statement [Link to Privacy Policy] for the CoderDojo Foundation data retention and usage policies.
el_GR: Για να χρησιμοποιήσετε τις περισσότερες λειτουργίες των Υπηρεσιών, θα πρέπει να εγγραφείτε στο Zen και να δημιουργήσετε ένα λογαριασμό.  Κατά την εγγραφή για ένα προσωπικό λογαριασμό, θα σας ζητηθεί να παράσχετε ορισμένες προσωπικές πληροφορίες, όπως η διεύθυνση email σας, το φύλο, ο μήνας και το έτος γέννησης, και η χώρα. Παρακαλούμε να δείτε την Δήλωση Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων του Zen [Σύνδεσμος στην σελίδα Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων] για τις πολιτικές διατήρησης των δεδομένων και τη χρήση τους από το CoderDojo Ίδρυμα.

en: If you are under 13, your parent/guardian will be required to create an account on Zen and then they can issue you a subaccount. When youth users reach 13 their accounts will automatically transfer to a "Youth Over 13" account and they will be required to create their own password.
el_GR: Αν είστε κάτω των 13, ο γονέας/κηδεμόνας σας θα πρέπει να δημιουργήσει έναν λογαριασμό στο Zen και μετά μπορεί να σας δημιουργήσει έναν δευτερεύοντα λογαριασμό.  Όταν οι νέοι χρήστες φτάσουν τα 13 ο λογαριασμός τους θα μεταφερθεί αυτόματα στο λογαριασμό "Νέοι Άνω των 13" και θα πρέπει να φτιάξουν τον δικό τους κωδικό πρόσβασης.

en: You are responsible for keeping your password secret and your account secure. You are solely responsible for any use of your account, even if your account is used by another person. If any use of your account violates the Terms of Service, your account may be suspended or deleted.
el_GR: Είστε υπεύθυνοι για την εμπιστευτική διατήρηση του κωδικού πρόσβασης σας και να έχετε ασφαλές τον λογαριασμό σας. Είστε αποκλειστικά υπεύθυνοι για κάθε χρήση του λογαριασμού σας, ακόμα και αν ο λογαριασμός σας χρησιμοποιείται από άλλο άτομο. Εάν οποιαδήποτε χρήση του λογαριασμού σας παραβιάσει τους Όρους Χρήσης της Υπηρεσίας, ο λογαριασμός σας μπορεί να ανασταλεί ή να διαγραφεί.

en: You may not use another person's Zen account without permission.
el_GR: Δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το λογαριασμό Zen ενός άλλου ατόμου χωρίς άδεια.

en: Account names cannot be changed.
el_GR: Τα ονόματα λογαριασμών δεν μπορούν να αλλάξουν.

en: If you have reason to believe that your account is no longer secure (for example, in the event of a loss, theft, or unauthorized disclosure of your password), promptly change your password. If you cannot access your account to change your password, notify us at info@coderdojo.com.
el_GR: Αν έχετε λόγους να πιστεύετε ότι ο λογαριασμός σας δεν είναι πλέον ασφαλής (για παράδειγμα, σε περίπτωση απώλειας, κλοπής ή μη εξουσιοδοτημένη αποκάλυψη του κωδικού πρόσβασης σας), σας προτρέπουμε να αλλάξετε αμέσως τον κωδικό πρόσβασης σας.  Εάν δεν μπορείτε να αποκτήσετε πρόσβαση στον λογαριασμό σας για να αλλάξετε τον κωδικό πρόσβασης σας, ενημερώστε μας στο info@coderdojo.com.

en: Youth Under 13 User. If You are a User of the Website and are under the age of 13 ("Youth Under 13 User"), You may not register an account for the Website without consent and approval from your legal parent or guardian. A Youth Under 13 User that begins the registration process for himself or herself without a Parent User may have the registration process restricted until a Parent User approves or assumes responsibility for the Youth Under 13 User account.
el_GR: Νέοι Χρήστες Κάτω των 13 Εάν είστε Χρήστης της Ιστοσελίδας μας και είστε κάτω των 13 ετών ("Νέοι Χρήστες Κάτω των 13"), μπορεί να μην σας επιτραπεί να εγγραφείτε για έναν λογαριασμό στην ιστοσελίδα χωρίς την συγκατάθεση και έγκριση από τον νόμιμο γονέα ή κηδεμόνα σας. Ένας Νέος Χρήστης κάτω των 13 ετών που ξεκινά τη διαδικασία εγγραφής για τον εαυτό του ή τον εαυτό της χωρίς τον Γονέα μπορεί να έχει περιορισμένη διαδικασία εγγραφής μέχρι να έχει την έγκριση του Γονέα ή αναλαμβάνει την ευθύνη για τον λογαριασμό του Νέου Χρήστη κάτω των 13 ετών.

en: Youth Under 13 User.
el_GR: Νέος Χρήστης Κάτω των 13 ετών.

en: If You are a User of the Website and are under the age of 13 ("Youth Under 13 User"), You may not register an account for the Website without consent and approval from your legal parent or guardian. A Youth Under 13 User that begins the registration process for himself or herself without a Parent User may have the registration process restricted until a Parent User approves or assumes responsibility for the Youth Under 13 User account.
el_GR: Εάν είστε Χρήστης της Ιστοσελίδας μας και είστε κάτω των 13 ετών ("Νέοι Χρήστες Κάτω των 13"), μπορεί να μην σας επιτραπεί να εγγραφείτε για έναν λογαριασμό στην ιστοσελίδα χωρίς την συγκατάθεση και έγκριση από τον νόμιμο γονέα ή κηδεμόνα σας. Ένας Νέος Χρήστης κάτω των 13 ετών που ξεκινά τη διαδικασία εγγραφής για τον εαυτό του ή τον εαυτό της χωρίς τον Γονέα μπορεί να έχει περιορισμένη διαδικασία εγγραφής μέχρι να έχει την έγκριση του Γονέα ή αναλαμβάνει την ευθύνη για τον λογαριασμό του Νέου Χρήστη κάτω των 13 ετών.

en: Parent User
el_GR: Γονέας Χρήστης

en: You acknowledge that the CoderDojo Foundation may choose, but is not obligated, to make any inquiries, either directly or through third parties, that the CoderDojo Foundation deems necessary to validate Your registration information, including without limitation engaging third parties to provide verification services. The CoderDojo Foundation reserves all rights to take legal actions against anyone who misrepresents personal information or is otherwise untruthful about their identity
el_GR: Αναγνωρίζετε ότι το CoderDojo Ίδρυμα μπορεί να επιλέξει, αλλά δεν υποχρεούται, να προβεί σε έρευνες, είτε άμεσα είτε μέσω τρίτων, αν το CoderDojo Ίδρυμα κρίνει απαραίτητο για την επικύρωση των πληροφοριών εγγραφής σας, συμπεριλαμβανομένων χωρίς περιορισμό, την εμπλοκή τρίτων για την παροχή υπηρεσιών επαλήθευσης. Το CoderDojo Ίδρυμα διατηρεί όλα τα δικαιώματα να λάβει νομικά μέτρα εναντίον όποιου παραποιεί προσωπικές πληροφορίες ή άλλως ανειλικρινείς πληροφορίες σχετικά με την ταυτότητα του

en: NOTWITHSTANDING THE FOREGOING, YOU ACKNOWLEDGE THAT THE CODERDOJO FOUNDATION CANNOT GUARANTEE THE ACCURACY OF ANY INFORMATION SUBMITTED BY ANY USER AND THE CODERDOJO FOUNDATION IS NOT OBLIGATED TO VERIFY THE IDENTITY OF ANY USER, INCLUDING ANY USER’S CLAIM TO BE A PARENT USER, OR TO VERIFY THAT A PARENT IDENTIFIED BY A CHILD USER OR A COACH DURING REGISTRATION IS SUCH CHILD USER’S ACTUAL PARENT OR GUARDIAN.
el_GR: TA ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ, ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΤΟ CODERDOJO ΙΔΡΥΜΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΓΓΥΗΘΕΙ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΤΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΠΟΥ ΥΠΟΒΑΛΛΟΝΤΑΙ ΑΠΠ ΚΑΘΕ ΧΡΗΣΤΗ ΚΑΙ ΤΟ CODERDOJO ΙΔΡΥΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟ ΝΑ ΕΞΑΚΡΙΒΩΣΕΙ ΤΗΝ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΧΡΗΣΤΗ, ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΠΑΙΤΗΣΕΩΝ ΟΠΟΙΟΥΔΗΠΟΤΕ ΧΡΗΣΤΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΟΝΕΑΣ, Ή ΝΑ ΕΠΑΛΗΘΕΥΤΕΙ ΕΝΑΣ ΓΟΝΕΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ Ή ΤΟΝ ΔΑΣΚΑΛΟ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ΓΟΝΕΑΣ Ή ΚΗΔΕΜΟΝΑΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ.

en: A Parent User account, along with all associated Child User accounts, may be terminated by the CoderDojo Foundation at any time and without warning for any failure to abide by these Terms.
el_GR: Ένας λογαριασμός Γονέα, μαζί με όλους τους σχετικούς λογαριασμούς Παιδιών, μπορεί να καταγγελθεί από το Ίδρυμα CoderDojo ανά πάσα στιγμή και χωρίς προειδοποίηση, για οποιαδήποτε αποτυχία να συμμορφωθεί με αυτούς τους Όρους.

en: SECTION 3 - RULES OF USAGE
el_GR: ΤΜΗΜΑ 3 - ΚΑΝΟΝΕΣ ΧΡΗΣΗΣ

en: The CoderDojo Foundation Team supports freedom of expression. However, Zen is intended for a wide audience, and some content is inappropriate for the CoderDojo community. You may not use the Zen service in any way, that:
el_GR: Η Ομάδα του CoderDojo Ιδρύματος υποστηρίζει την ελευθερία της έκφρασης.  Ωστόσο, το Zen προορίζεται για το ευρύ κοινό, και κάποιο περιεχόμενο είναι ακατάλληλο για την κοινότητα του CoderDojo.  Δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε την υπηρεσία Ζεν με οποιονδήποτε τρόπο, αν:

en: Promotes bigotry, discrimination, hatred, or violence against any individual or group;
el_GR: Προωθεί τη μισαλλοδοξία, τις διακρίσεις, το μίσος ή τη βία εναντίον οποιουδήποτε ατόμου ή ομάδας

en: Threatens, harasses, or intimidates any other person, whether that person is a CoderDojo community member or not;
el_GR: Απειλεί, παρενοχλεί, ή εκφοβίζει οποιοδήποτε άλλο πρόσωπο, αν αυτό το πρόσωπο είναι μέλος της κοινότητας του CoderDojo ή όχι

en: Could be considered cyber bullying;
el_GR: Θα μπορούσε να θεωρηθεί ως ηλεκτρονικός εκφοβισμός ("cyber bullying")

en: Contains foul language or personal attacks;
el_GR: Περιέχει άσχημη γλώσσα ή προσωπικές επιθέσεις

en: Contains sexually explicit or graphically violent material;
el_GR: Περιέχει σεξουαλικό ή βίαιο υλικό με γραφικά

en: Provides instructions on how to commit illegal activities or obtain illegal products;
el_GR: Παρέχει οδηγίες για την διάπραξη παράνομων δραστηριοτήτων ή την απόκτηση παράνομων προϊόντων

en: Except in connection with organizing CoderDojo events, asks any other user for personally identifying information, contact information, or passwords; or
el_GR: Εκτός σε σχέση με την διοργάνωση εκδηλώσεων του CoderDojo, ζητά από οποιονδήποτε άλλο χρήστη προσωπικές πληροφορίες, στοιχεία επικοινωνίας, ή κωδικούς πρόσβασης ή

en: Exposes any others person's personally identifying information, contact information, or passwords without that person's permission.
el_GR: Εκθέτει προσωπικές πληροφορίες οποιουδήποτε άλλου ατόμου, στοιχεία επικοινωνίας, ή κωδικούς πρόσβασης, χωρίς την άδεια του εν λόγω προσώπου.

en: You agree to comply with all applicable laws and regulations when you use Zen. You may not use Zen in any unlawful way, including to harass, stalk, or defame any other person.
el_GR: Συμφωνείτε να συμμορφώνεστε με όλους τους ισχύοντες νόμους και κανονισμούς όταν χρησιμοποιείτε το Zen. Δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το Zen με οποιονδήποτε παράνομο τρόπο, συμπεριλαμβανομένων και της παρενόχλησης, ή δυσφήμισης ενός άλλου προσώπου.

en: You may not impersonate, imitate or pretend to be somebody else when using the Services.
el_GR: Δεν μπορείτε να υποδυθείτε, μιμηθείτε ή προσποιηθείτε ότι είστε κάποιος άλλος κατά τη χρήση των Υπηρεσιών.

en: You agree not to use Zen in any way intended to disrupt the service, gain unauthorized access to the service, or interfere with any other user's ability to use the service. Prohibited activities include, but are not limited to:
el_GR: Συμφωνείτε να μην χρησιμοποιείτε το Zen με οποιονδήποτε τρόπο που προορίζεται στην διακοπή της υπηρεσίας, να αποκτήσει μη εξουσιοδοτημένη πρόσβαση στην υπηρεσία, ή παρεμβαίνει με την ικανότητα οποιουδήποτε άλλου χρήστη να χρησιμοποιεί την υπηρεσία. Απαγορευμένες δραστηριότητες περιλαμβάνουν, αλλά δεν περιορίζονται:

en: Posting content deliberately designed to crash the Zen platform;
el_GR: Δημοσιεύοντας σκόπιμα περιεχόμενο που σχεδιάστηκε να δημιουργήσει πρόβλημα στην πλατφόρμα Zen

en: Linking to pages containing viruses or malware;
el_GR: Συνδέσμους σε σελίδες που περιέχουν ιούς ή κακόβουλο λογισμικό

en: Using administrator passwords or pretending to be an administrator;
el_GR: Χρησιμοποιώντας κωδικούς πρόσβασης διαχειριστή ή να προσποιείστε ότι είστε διαχειριστής

en: Repeatedly posting the same material, or "spamming."
el_GR: Επανειλημμένη δημοσίευση του ίδιου υλικού, ή "spamming".

en: Commercial use of Zen, user-generated content, and support materials is permitted under the <a href="https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/">Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 license</a>. However, the CoderDojo Foundation Team reserves the right to block any commercial use of Zen that, in the CoderDojo Foundation Team's sole discretion, is harmful to the community. Harmful commercial use includes spamming or repeated advertisement through projects, comments, or forum posts.
el_GR: Εμπορική χρήση του Zen, με περιεχόμενο που δημιουργήθηκε από χρήστες, και τα υλικά υποστήριξης επιτρέπονται σύμφωνα με την <a href="https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/">άδεια Δημιουργίας Κοινής Απόδοσης- Μη Εμπορική- Ισότιμα Διαμοιρασμένη 4.0</a>. Ωστόσο, η Ομάδα του CoderDojo Ιδρύματος διατηρεί το δικαίωμα να εμποδίσει οποιαδήποτε εμπορική χρήση του Zen, που κατά την αποκλειστική κρίση της Ομάδας του CoderDojo Ιδρύματος, είναι επιβλαβής για την κοινότητα. Επιβλαβής εμπορική χρήση που περιλαμβάνει spamming ή επαναλαμβανόμενη διαφήμιση μέσω εργασιών, σχολίων ή δημοσιεύσεων στο φόρουμ.

en: SECTION 4 - MODIFICATION OF THE TERMS
el_GR: ΤΜΗΜΑ 4 - ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΤΩΝ ΟΡΩΝ

en: CoderDojo Foundation reserves the right, at our discretion, to change, modify, add, or remove portions of the Terms at any time. Please check the Terms and any Guidelines periodically for changes. Your continued use of Zen after the posting of changes constitutes your binding acceptance of such changes. For any material changes to the Terms, CoderDojo Foundation will make reasonable effort to provide notice to you of such amended Terms, such as by an email notification to the address associated with your account or by posting a notice on the Website, and such amended terms will be effective against You on the earlier of (i) your actual notice of such changes and (ii) thirty days after CoderDojo Foundation makes reasonable attempt to provide you such notice. Disputes arising under these Terms will be resolved in accordance with the version of the Terms in place at the time the dispute arose.
el_GR: Το CoderDojo Ίδρυμα διατηρεί το δικαίωμα, κατά την κρίση μας, να αλλάξει, να τροποποιήσει, να προσθέσει ή να αφαιρέσει τμήματα των Όρων ανά πάσα στιγμή.  Παρακαλούμε να ελέγχετε τους Όρους και τις Οδηγίες περιοδικά για αλλαγές. Η συνεχής χρήση του Zen μετά την δημοσίευση των αλλαγών αποτελεί αποδοχή των δεσμευτικών σας τέτοιων αλλαγών.  Για τυχόν ουσιώδεις αλλαγές στους Όρους, το CoderDojo Ίδρυμα θα καταβάλει εύλογες προσπάθειες για να παρέχει ειδοποίηση προς εσάς αυτών των τροποποιημένων Όρων, όπως με μια ειδοποίηση μέσω  ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στη διεύθυνση που σχετίζεται με τον λογαριασμό σας ή με την ανάρτηση μιας ανακοίνωσης στην Ιστοσελίδα, και αυτοί οι τροποποιημένου όροι θα είναι αποτελεσματικό έναντι των προγενέστερων από (i) την πραγματική σας ειδοποίηση των αλλαγών αυτών και (ii) ύστερα από  τριάντα ημέρες που το CoderDojo Ίδρυμα κάνει εύλογη προσπάθεια για να σας παρέχει μια τέτοια ειδοποίηση. Οι διαφορές που προκύπτουν από αυτούς τους όρους θα πρέπει να επιλυθούν σύμφωνα με την έκδοση των Όρων σε ισχύ κατά το χρόνο γένεσης της διαφοράς.

en: SECTION 5 - USER CONTENT LICENSE GRANT; REPRESENTATIONS AND WARRANTIES
el_GR: ΤΜΗΜΑ 5 – ΑΔΕΙΑ ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΗΣ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ ΧΡΗΣΤΗ, ΕΚΠΡΟΣΩΠΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΓΓΥHΣΕΙΣ

en: CoderDojo Foundation may permit (a) the posting and/or publishing by You and other Users of notes, questions, comments, ratings, reviews, images, videos and other audio-visual materials and communications (collectively, "User Postings") and (b) the posting, creation, or modification by You and other users of computer code (including source code and object code) ("User Code") (User Postings and User Code, collectively, "User Content"). You understand that whether or not such User Content is published, CoderDojo Foundation does not guarantee any confidentiality with respect to any submissions.
el_GR: Το CoderDojo Ίδρυμα μπορεί να επιτρέψει (α) την ανάρτηση και/ή τη δημοσίευση από εσάς και από άλλους χρήστες σημειώσεων, ερωτήσεων, σχολίων, βαθμολογιών, αξιολογήσεων εικόνων, βίντεο και άλλου οπτικοακουστικού υλικού και επικοινωνιών (συλλογικά, “Αναρτήσεις Χρηστών”) και (β) την ανάρτηση, δημιουργία ή τροποποίηση από εσάς και από άλλους χρήστες κώδικα υπολογιστών (συμπεριλαμβανομένου του πηγαίου κώδικα και του αντικειμενοστραφή προγραμματισμού) ("Προγραμματισμός Χρηστών") (Αναρτήσεις Χρηστών και Κωδικοποίηση Χρηστών, συλλογικά " Περιεχόμενο Χρήστη"). Κατανοείτε ότι είτε δημοσιευτεί είτε όχι αυτό το Περιεχόμενο Χρήστη, το CoderDojo Ίδρυμα δεν εγγυάται καμία εμπιστευτικότητα που αφορά τις καταχωρήσεις.

en: License Grant to CoderDojo Foundation.
el_GR: Παραχώρηση Άδειας στο CoderDojo Ίδρυμα.

en: Whenever you make use of a feature that allows you to upload material to our Website, or to make contact with other users of our Website, you must comply with all applicable laws and our User Content Representations and Warranties and User Content Disclaimer.  Any material you upload to our Website will be considered non-confidential and nonproprietary, and we have the right to use, copy, distribute and disclose to third parties any such material for any purpose (except where specifically identified as third party content). We also have the right to disclose your identity to any third party who is claiming that any material posted or uploaded by you to our website constitutes a violation of their intellectual property rights, or of their right to privacy. We will not be responsible, or liable to any third party, for the content or accuracy of any materials posted by you or any other user. We have the right to remove any material or posting you make on our Website if, in our opinion, such material does not comply with applicable laws or our User Content Representations and Warranties and User Content Disclaimer.
el_GR: Κάθε φορά που κάνετε χρήση μιας λειτουργίας που σας επιτρέπει να ανεβάσετε υλικό στην ιστοσελίδα μας, ή να έρθετε σε επαφή με άλλους χρήστες της ιστοσελίδας μας, θα πρέπει να συμμορφωθείτε με όλους τους ισχύοντες νόμους και των Δηλώσεων και Εγγυήσεων του Περιεχομένου Χρήστη και Αποποίηση του Περιεχομένου Χρήστη.  Οποιοδήποτε υλικό που ανεβάζετε στην ιστοσελίδα μας θεωρείται μη εμπιστευτικό και μη ιδιόκτητο, και έχουμε το δικαίωμα να χρησιμοποιήσουμε, αντιγράψουμε, διανέμουμε και αποκαλύψουμε σε τρίτους οποιοδήποτε τέτοιο υλικό για οποιονδήποτε σκοπό (εκτός από τις περιπτώσεις που προσδιορίζεται συγκεκριμένα ως περιεχόμενο τρίτων). Έχουμε επίσης το δικαίωμα να αποκαλύψουμε την ταυτότητα σας σε οποιονδήποτε τρίτο ο οποίος ισχυρίζεται ότι κάθε υλικό που δημοσιεύεται ή ανεβάζεται από εσάς στην ιστοσελίδα μας συνιστά παραβίαση των δικαιωμάτων πνευματικής ιδιοκτησίας τους ή του δικαιώματος του στο απόρρητο. Δεν είμαστε υπεύθυνοι ή υπόλογοι σε οποιονδήποτε τρίτο, για το περιεχόμενο ή την ακρίβεια κάθε υλικού που δημοσιεύεται από εσάς ή οποιονδήποτε άλλο χρήστη. Έχουμε το δικαίωμα να αφαιρέσουμε οποιοδήποτε υλικό ή δημοσίευση που κάνατε στην ιστοσελίδα μας, αν, κατά τη γνώμη μας, το εν λόγω υλικό δεν συμμορφώνεται με τους ισχύοντες νόμους ή Δηλώσεων και Εγγυήσεων του Περιεχομένου Χρήστη και Αποποίησης του Περιεχομένου Χρήστη.

en: License Grant to Users.
el_GR: Παραχώρηση Άδειας στους Χρήστες

en: (a) User Postings. By posting, submitting or distributing User Postings through the Website, You hereby grant to each User of the Website a non-exclusive license to access and use your User Postings in any manner permitted or made available by CoderDojo Foundation on or through the Website.
el_GR: (α) Δημοσιεύσεις Χρηστών Με την ανάρτηση, υποβολή ή διανομή Αναρτήσεων Χρήστη μέσω της Ιστοσελίδας, με το παρόν επιτρέπετε σε κάθε χρήστη της ιστοσελίδας μια μη αποκλειστική άδεια για την πρόσβαση και τη χρήση των δικών σας Αναρτήσεων Χρήστη με οποιοδήποτε τρόπο που επιτρέπονται ή διατίθενται από το CoderDojo Ίδρυμα ή μέσω της Ιστοσελίδας.

en: (b) User Code. By posting, submitting or distributing User Code through the Website, You hereby grant to each User of the Website a non-exclusive license to access, use, reproduce, and distribute your User Code as fully permitted under, and in accordance with the terms of, the MIT license (currently available at: http://opensource.org/licenses/mit-license.php) (the "MIT License").
el_GR: (β) Κωδικοποίηση Χρήστη. Με την ανάρτηση, υποβολή ή διανομή της Κωδικοποίησης Χρήστη μέσω της Ιστοσελίδας, με το παρόν επιτρέπετε σε κάθε χρήστη της ιστοσελίδας μια μη αποκλειστική άδεια για την πρόσβαση, χρήση, αναπαραγωγή και διανομή της δικής σας Κωδικοποίησης Χρήστη και πλήρως επιτρέπεται βάσει και σύμφωνα με τους όρους, η άδεια MIT (προς το παρόν διαθέσιμη στο: http://opensource.org/licenses/mit-license.php) (η "MIT Άδεια").

en: User Content Representations and Warranties.
el_GR: Δηλώσεις και Εγγυήσεις για Περιεχόμενο Χρηστών

en: You are solely responsible for your User Content and the consequences of posting, creating, or publishing them. You represent and warrant that: (1) You are the creator and owner of or have the necessary licenses, rights, consents, and permissions to use and to authorize CoderDojo Foundation and Zen's Users to use and distribute your User Content as necessary to exercise the licenses granted by You in these Terms and in the manner contemplated by CoderDojo Foundation and these Terms; (2) your User Content does not and will not: (a) infringe, violate, or misappropriate any third-party right, including any copyright, trademark, patent, trade secret, moral right, privacy right, right of publicity, or any other intellectual property or proprietary right or (b) slander, defame, libel, or invade the right of privacy, publicity or other property rights of any other person; and (3) your User Content does not contain any viruses, adware, spyware, worms, or other malicious code.
el_GR: Είστε αποκλειστικά υπεύθυνοι για το Περιεχόμενο Χρήστη και τις συνέπειες της ανάρτησης, δημιουργίας, ή δημοσίευσης του.  Δηλώνετε και εγγυάστε ότι: (1) Είστε ο δημιουργός και ιδιοκτήτης ή έχετε τις απαραίτητες άδειες, δικαιώματα, συναινέσεις και εξουσιοδότηση χρήσης και επιτρέπετε στο CoderDojo Ίδρυμα και στους χρήστες του Ζεν να χρησιμοποιήσουν και να διανείμουν το Περιεχόμενο Χρήστη που είναι απαραίτητο για την εφαρμογή των άδειων που χορηγούνται από Εσάς με αυτούς τους Όρους και με τον τρόπο που προβλέπεται από το CoderDojo Ίδρυμα και από αυτούς τους Όρους (2) το Περιεχόμενο Χρήστη δεν έχει και δεν θα: (α) παρεμβαίνει, παραβιάζει, ή υπεξαιρεί οποιοδήποτε δικαίωμα τρίτου, συμπεριλαμβανομένης οποιασδήποτε πνευματικής ιδιοκτησίας, εμπορικών σημάτων, διπλωμάτων ευρεσιτεχνίας, εμπορικών μυστικών, ηθικό δικαίωμα, προστασία της ιδιωτικής ζωής, δικαίωμα για δημοσίευση, ή οποιαδήποτε άλλα δικαιώματα πνευματικής ιδιοκτησίας ή ιδιοκτησιακού δικαιώματος ή (β) συκοφαντεί, δυσφημεί, διαβάλλει, ή καταπατεί το δικαίωμα της ιδιωτικής ζωής, δημοσιότητας ή άλλα δικαιώματα ιδιοκτησίας οποιουδήποτε άλλου προσώπου και (3) το Περιεχόμενο Χρήστη δεν περιέχει κανένα ιό, adware, spyware, worms, ή άλλο κακόβουλο λογισμικό.

en: Access to Your User Content.
el_GR: Πρόσβαση στο δικό σας Περιεχόμενο Χρήστη.

en: The CoderDojo Foundation may permit Users to share their User Content with a select group of other Users, or make their User Content public for all (even non-Website users) to view. You acknowledge and agree that, although Zen may provide certain features intended to allow you to restrict some User Content you create from others, The CoderDojo Foundation does not guarantee that such User Content will never be accessible by others. In the event of unauthorized access, The CoderDojo Foundation will use reasonable efforts to notify you pursuant to Section 14.1 below. THE CODERDOJO FOUNDATION HEREBY DISCLAIMS ANY AND ALL LIABILITY WITH RESPECT TO ANY UNAUTHORIZED ACCESS TO ANY RESTRICTED USER CONTENT.
el_GR: Το CoderDojo Ίδρυμα επιτρέπει στους χρήστες να μοιράζονται το δικό τους Περιεχόμενο Χρήστη με μια επίλεκτη ομάδα άλλων χρηστών, ή να δημοσιοποιεί το δικό τους Περιεχόμενο Χρήστη σε όλους (ακόμη και σε μη χρήστες της Ιστοσελίδας) προς εμφάνιση. Αναγνωρίζετε και συμφωνείτε ότι, αν και το Zen μπορεί να παρέχει ορισμένες λειτουργίες που προορίζονται για να σας επιτρέψουν να περιορίσετε κάποιο Περιεχόμενο Χρήστη που δημιουργήσατε από άλλους, το CoderDojo Ίδρυμα δεν εγγυάται ότι αυτό το Περιεχόμενο Χρήστη θα είναι προσβάσιμο από άλλους. Σε περίπτωση μη εξουσιοδοτημένης πρόσβασης, το CoderDojo Ίδρυμα θα κάνει εύλογες προσπάθειες για να σας ενημερώσει σύμφωνα με το Τμήμα 14.1 παρακάτω. ΤΟ CODERDOJO ΙΔΡΥΜΑ ΔΙΑ ΤΟΥ ΠΑΡΟΝΤΟΣ ΑΠΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΕΥΘΥΝΗ ΑΝΑΦΟΡΙΚΑ ΜΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΟ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ ΧΡΗΣΤΗ.

en: User Content Disclaimer.
el_GR: Αποποίηση Ευθυνών για Περιεχόμενο Χρήστη.

en: You understand that when using the Website You will be exposed to User Content from a variety of sources, and that The CoderDojo Foundation is not responsible for the accuracy, usefulness, or intellectual property rights of or relating to such User Content. You further understand and acknowledge that You may be exposed to User Content that is inaccurate, offensive, indecent or objectionable, and You agree to waive, and hereby do waive, any legal or equitable rights or remedies You have or may have against The CoderDojo Foundation with respect thereto. The CoderDojo Foundation does not endorse any User Content or any opinion, recommendation or advice expressed therein, and The CoderDojo Foundation expressly disclaims any and all liability in connection with User Content.
el_GR: Κατανοείτε ότι όταν χρησιμοποιείτε την ιστοσελίδα εκτείθεστε στο Περιεχόμενο Χρήστη από μια ποικιλία πηγών, και ότι το CoderDojo Ίδρυμα δεν ευθύνεται για την ακρίβεια, χρησιμότητα, ή δικαιώματα πνευματικής ιδιοκτησίας ή σχετικά με αυτό το Περιεχόμενο Χρήστη. Επιπλέον κατανοείτε και αναγνωρίζετε ότι μπορεί να εκτεθείτε σε Περιεχόμενο Χρήστη που είναι ανακριβές, προσβλητικό, άσεμνο ή ανάρμοστο, και συμφωνείτε να παραιτηθείτε, και επί του παρόντος παραιτείστε, από οποιαδήποτε νομικά ή ισότιμα δικαιώματα ή αποζημιώσεις που μπορεί να έχετε ή κατά του CoderDojo Ιδρύματος σε σχέση με αυτά. Το CoderDojo Ίδρυμα δεν υποστηρίζει οποιοδήποτε Περιεχόμενο Χρήστη ή οποιαδήποτε άποψη, πρόταση ή συμβουλή που εκφράζεται σ 'αυτό, και το CoderDojo Ίδρυμα αποποιείται ρητά από οποιαδήποτε και κάθε ευθύνη σε σχέση με το Περιεχόμενο Χρήστη.

en: SECTION 6 - SUSPENSION AND TERMINATION OF ACCOUNTS
el_GR: ΤΜΗΜΑ 6 - ΑΝΑΣΤΟΛΗ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΗ ΤΩΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΩΝ

en: The CoderDojo Foundation has the right to suspend your account for violations of the Terms of Use. Repeat violators may have their account deleted. The CoderDojo Foundation reserves the sole right to determine what constitutes a violation of the Terms of Use. The CoderDojo Foundation also reserves the right to terminate any account used to circumvent prior enforcement of the Terms of Use.
el_GR: Το CoderDojo Ίδρυμα έχει το δικαίωμα να αναστείλει τον λογαριασμό σας για παραβιάσεις των Όρων Χρήσης.  Επαναλαμβανόμενες παραβιάσεις μπορεί να έχουν ως αποτέλεσμα την διαγραφή του λογαριασμού σας. Το CoderDojo Ίδρυμα διατηρεί το αποκλειστικό δικαίωμα να καθορίζει τι συνιστά παραβίαση των Όρων Χρήσης.  Το CoderDojo Ίδρυμα διατηρεί επίσης το δικαίωμα να τερματίσει κάθε λογαριασμό που χρησιμοποιήθηκε για την παράκαμψη πριν από την επιβολή των Όρων Χρήσης.

en: If you want to delete or temporarily disable your account, please email info@coderdojo.com.
el_GR: Αν θέλετε να διαγράψετε ή να απενεργοποιήσετε προσωρινά τον λογαριασμό σας, παρακαλούμε στείλτε email στο info@coderdojo.com.

en: SECTION 7 - THIRD PARTY WEBSITES
el_GR: ΤΜΗΜΑ 7 - ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΕΣ ΤΡΙΤΩΝ

en: Content on Zen, including user-generated content, may include links to third party websites. The CoderDojo Foundation is not capable of reviewing or managing third party websites, and assumes no responsibility for the privacy practices, content, or functionality of third party websites. You agree to relieve the CoderDojo Foundation of any and all liability arising from third party websites.
el_GR: Το περιεχόμενο στο Zen, συμπεριλαμβανομένου του περιεχομένου που δημιουργήθηκε από χρήστες, μπορεί να συμπεριλαμβάνει συνδέσεις σε ιστοσελίδες τρίτων.  Το CoderDojo Ίδρυμα δεν είναι σε θέση να ελέγχει ή να διαχειρίζεται ιστοσελίδες τρίτων, και δεν αναλαμβάνει καμία ευθύνη για τις πρακτικές προστασίας της ιδιωτικής ζωής, το περιεχόμενο ή τη λειτουργικότητα των ιστοσελίδων τρίτων.  Συμφωνείτε να απαλλάσσεται το CoderDojo Ίδρυμα από οποιεσδήποτε και όλες τις υποχρεώσεις που προκύπτουν από ιστοσελίδες τρίτων.

en: SECTION 8 - INDEMNIFICATION
el_GR: ΤΜΗΜΑ 8 - ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ

en: You agree to indemnify The CoderDojo Foundation, and all their affiliates, employees, faculty members, fellows, students, agents, representatives, third party service providers, and members of their governing boards (all of which are "CoderDojo Entities"), and to defend and hold each of them harmless, from any and all claims and liabilities (including attorneys' fees) arising out of or related to your breach of the Terms of Service or your use of Zen.
el_GR: Συμφωνείτε να αποζημιώσετε το CoderDojo Ίδρυμα, και όλους τους συνεργάτες του, εργαζόμενους, διδακτικό προσωπικό, συναδέλφους, μαθητές, εκπροσώπους, αντιπροσώπους, παροχείς υπηρεσιών τρίτων, καθώς και τα μέλη των διοικητικών του συμβουλίων (τα οποία είναι όλοι "Μέλη του CoderDojo"), και να υπερασπιστείτε και να κρατήσετε τον καθένα από αυτούς ασφαλείς, από οποιαδήποτε και όλες τις αξιώσεις και υποχρεώσεις (συμπεριλαμβανομένων των αμοιβών των δικηγόρων) που προκύπτουν ή σχετίζονται με την παραβίαση των Όρων Χρήσης της Υπηρεσίας ή τη χρήση σας του Zen.

en: SECTION 9 - DISCLAIMER OF WARRANTY
el_GR: ΤΜΗΜΑ 9 - ΑΠΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΕΓΓΥΗΣΗΣ

en: You acknowledge that you are using Zen at your own risk. Zen is provided "as is," and the CoderDojo Foundation hereby expressly disclaim any and all warranties, express and implied, including but not limited to any warranties of accuracy, reliability, title, merchantability, non-infringement, fitness for a particular purpose or any other warranty, condition, guarantee or representation, whether oral, in writing or in electronic form, including but not limited to the accuracy or completeness of any information contained therein or provided by Zen. Without limiting the foregoing, the CoderDojo Foundation disclaim any and all warranties, express and implied, regarding user-generated content and CoderDojo events. The CoderDojo Foundation and their third party service providers do not represent or warrant that access to Zen will be uninterrupted or that there will be no failures, errors or omissions or loss of transmitted information, or that no viruses will be transmitted through Zen services.
el_GR: Αναγνωρίζετε ότι χρησιμοποιείτε το Zen με δική σας ευθύνη.  Το Zen παρέχεται "ως έχει" και το CoderDojo Ίδρυμα αποποιείται ρητά από οποιαδήποτε και όλες τις εγγυήσεις, ρητές και συνεπαγόμενες, συμπεριλαμβανομένων, αλλά χωρίς να περιορίζονται σε οποιεσδήποτε εγγυήσεις για ακρίβεια, αξιοπιστία, τίτλο, εμπορευσιμότητα, μη παραβίαση, καταλληλότητα για ένα συγκεκριμένο σκοπό ή οποιαδήποτε άλλη εγγύηση, προϋπόθεση, εξασφάλιση ή αντιπροσώπευση, είτε προφορική, γραπτή ή σε ηλεκτρονική μορφή, που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην ακρίβεια ή την πληρότητα των πληροφοριών που περιέχονται ή παρέχονται από το Zen. Χωρίς περιορισμό των ανωτέρω, το CoderDojo Ίδρυμα αποποιείται οποιωνδήποτε και όλων των εγγυήσεων, ρητών και αυτονόητων, σχετικά με το περιεχόμενο που δημιουργείται από χρήστες και στις εκδηλώσεις του CoderDojo. Το CoderDojo Ίδρυμα και οι παροχείς υπηρεσιών τρίτων δεν εκπροσωπούν ούτε εγγυώνται ότι η πρόσβαση στο Zen θα είναι αδιάλειπτη ή ότι δεν θα υπάρχουν αποτυχίες, λάθη ή παραλείψεις ή απώλεια μεταδιδόμενων πληροφοριών, ή ότι ιοί δεν θα μεταδίδονται μέσω των υπηρεσιών του Zen.

en: SECTION 10 - LIMITATION OF LIABILITY
el_GR: ΤΜΗΜΑ 10 - ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ

en: The CoderDojo Foundation shall not be liable to you or any third parties for any direct, indirect, special, consequential or punitive damages of any kind, regardless of the type of claim or the nature of the cause of action, even if the CoderDojo has been advised of the possibility of such damages. Without limiting the foregoing, the CoderDojo Foundation shall have no liability to you or any third parties for damages or harms arising out of user-generated content or CoderDojo events.
el_GR: Το CoderDojo Ίδρυμα δεν ευθύνεται σε εσάς ή σε οποιονδήποτε τρίτο για οποιεσδήποτε άμεσες, έμμεσες, ειδικές, επακόλουθες ή τιμωρητικές ζημίες οποιουδήποτε είδους, ανεξάρτητα από τον τύπο της αξίωσης ή τη φύση της αιτίας της δράσης, ακόμη και αν το CoderDojo έχει ενημερωθεί για την πιθανότητα τέτοιων ζημιών.  Χωρίς περιορισμό των ανωτέρω, το CoderDojo Ίδρυμα δεν φέρει καμία ευθύνη προς εσάς ή τρίτους για ζημιές ή βλάβες που προκύπτουν από το περιεχόμενο που δημιουργείται από χρήστες ή στις εκδηλώσεις του CoderDojo.

en: Zen is offered by the CoderDojo Foundation from its facilities in the Republic of Ireland. The CoderDojo Foundation makes no representations that Zen is appropriate or available for use in other locations. Those who access or use Zen are responsible for compliance with local law.
el_GR: Το Zen προσφέρεται από το CoderDojo Ίδρυμα στις εγκαταστάσεις του στην Δημοκρατία της Ιρλανδίας. Το CoderDojo Ίδρυμα δεν παίρνει καμία πρωτοβουλία αν το Zen είναι κατάλληλο ή διαθέσιμο για χρήση σε άλλες τοποθεσίες. Όσοι έχουν πρόσβαση ή χρησιμοποιούν το Zen είναι υπεύθυνοι για τη συμμόρφωση με την τοπική νομοθεσία.

en: SECTION 12 - CHOICE OF LANGUAGE
el_GR: ΤΜΗΜΑ 12 - ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ

en: If the CoderDojo Foundation provides you with a translation of the English language version of these Terms of Use, the Privacy Policy, or any other policy, then you agree that the translation is provided for informational purposes only and does not modify the English language version. In the event of a conflict between a translation and the English version, the English version will govern.
el_GR: Αν το CoderDojo Ίδρυμα σας παρέχει μια μετάφραση της αγγλικής έκδοσης αυτών των Όρων Χρήσης, της Πολιτικής Απορρήτου, ή οποιαδήποτε άλλης πολιτικής, τότε συμφωνείτε ότι η μετάφραση παρέχεται μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν τροποποιεί την έκδοση στην αγγλική γλώσσα.  Σε περίπτωση σύγκρουσης μεταξύ της μετάφρασης και της αγγλικής έκδοσης, η αγγλική έκδοση επικρατήσει.

en: SECTION 13 - NO WAIVER
el_GR: ΤΜΗΜΑ 13 - ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΠΟΙΗΣΗ

en: No waiver of any term of these Terms of Use shall be deemed a further or continuing waiver of such term or any other term, and the CoderDojo Foundation's failure to assert any right or provision under these Terms of Use shall not constitute a waiver of such right or provision.
el_GR: Καμία αποποίηση από οποιονδήποτε όρο των παρόντων Όρων Χρήσης θα θεωρείται ως περαιτέρω ή συνεχιζόμενη αποποίηση από τέτοιο όρο ή οποιονδήποτε άλλο όρο, και η αποτυχία του CoderDojo Ιδρύματος να διεκδικήσει οποιοδήποτε δικαίωμα ή διάταξη σύμφωνα με αυτούς τους Όρους Χρήσης δεν θα συνιστά παραίτηση από αυτό το δικαίωμα ή διάταξη.

en: SECTION 14 - ENTIRE AGREEMENT
el_GR: ΤΜΗΜΑ 14 - ΟΛΟΚΛΗΡΗ Η ΣΥΜΦΩΝΙΑ

en: This document, together with all appendices, constitutes the entire Terms of Use and supersedes all previous agreements with the CoderDojo Foundation relating to the use of Zen.
el_GR: Αυτό το έγγραφο, μαζί με όλα τα παραρτήματα, αποτελεί το σύνολο των Όρων Χρήσης και αντικαθιστά όλες τις προηγούμενες συμφωνίες με το CoderDojo Ίδρυμα σχετικά με τη χρήση του Zen.

en: Revision date:  29th July 2015
el_GR: Ημερομηνία αναθεώρησης:  29η Ιουλίου 2015

en: CoderDojo Champion Registration Form
el_GR: Φόρμα Εγγραφής Υποστήριξης του CoderDojo

en: General Information
el_GR: Γενικές Πληροφορίες

en: Email Address
el_GR: Διεύθυνση Email

en: Please provide a personal email address.
el_GR: Παρακαλούμε δώστε μια προσωπική διεύθυνση email.

en: Full Name
el_GR: Πλήρες Όνομα

en: Please provide your full name
el_GR: Παρακαλούμε δώστε το πλήρες όνομα σας

en: Planned Dojo Location
el_GR: Η Τοποθεσία που Προγραμματίστηκε το Dojo

en: Please let us know where in the world you are planning to set up your Dojo. eg. Town, City, State, Country
el_GR: Παρακαλούμε να μας ενημερώσετε από ποιο μέρος του κόσμου σχεδιάζετε να δημιουργήσετε το Dojo σας. πχ.  Δήμος, Πόλη, Νομός, Χώρα

en: Planned Dojo Location is empty
el_GR: H Τοποθεσία που Προγραμματίστηκε το Dojo είναι κενό

en: Date of Birth
el_GR: Ημερομηνία Γέννησης

en: Telephone Number
el_GR: Αριθμός Τηλεφώνου

en: Telephone Number is empty
el_GR: Ο αριθμός τηλεφώνου είναι κενό

en: Experience
el_GR: Εμπειρία

en: Do you have any relevant experience working with young people
el_GR: Έχετε κάποια σχετική εμπειρία ενασχόλησης με νέους ανθρώπους

en: Experience is empty
el_GR: Η Εμπειρία είναι κενό

en: Please include country code.
el_GR: Παρακαλούμε να συμπεριλάβετε τον κωδικό της χώρας.

en: Please let us know of any technical experience you have that will help you run your Dojo. This is not required to organise a Dojo, as long you find a solid team of technical mentors. If none, please respond N/A.
el_GR: Παρακαλούμε να μας ενημερώσετε για κάθε τεχνική εμπειρία που έχετε που θα σας βοηθήσει να λειτουργήσετε το Dojo σας.  Αυτό δεν είναι απαραίτητο για να οργανώσετε ένα Dojo, όσο μπορείτε να βρείτε μια σταθερή ομάδα τεχνικών συμβούλων. Εάν δεν υπάρχουν, παρακαλούμε απαντήστε N/A.

en: Please list any relevant technical experience
el_GR: Παρακαλούμε να αναφέρετε κάθε σχετική τεχνική εμπειρία

en: Technical Experience is empty
el_GR: Η Τεχνική Εμπειρία είναι κενό

en: How did you hear about CoderDojo?
el_GR: Πώς έμαθες για το CoderDojo;

en: Social
el_GR: Κοινωνικά Δίκτυα

en: Dojo's Twitter
el_GR: Λογαριασμός Twitter του Dojo

en: Dojo's Facebook
el_GR: Λογαριασμός Facebook του Dojo

en: If you wish please provide your username or a link to your Twitter page.
el_GR: Αν θέλετε παρακαλούμε να παράσχετε το όνομα χρήστη σας ή έναν σύνδεσμο στη σελίδα σας στο Twitter.

en: If you wish please provide your username or a link to your LinkedIn page.
el_GR: Αν θέλετε παρακαλούμε να παράσχετε  το όνομα χρήστη σας ή έναν σύνδεσμο στη σελίδα σας στο LinkedIn.

en: If you wish please provide your username or a link to your Google+
el_GR: Αν θέλετε παρακαλούμε να παράσχετε όνομα χρήστη σας ή έναν σύνδεσμο στη σελίδα σας στο Google+.

en: Do you have access to technical mentors
el_GR: Έχετε πρόσβαση σε τεχνικούς σύμβουλους

en: It is recommended to find a team of interested local technical volunteers to mentor and to find non-technical volunteers, such as parents, who can help out and volunteer when they bring their children etc. You do not need to have a big team but it is always better to have support from a core team when organising a Dojo. You can then have planning meetings with your team in advance of setting up your Dojo
el_GR: Συνιστάται να βρείτε μια ομάδα ενδιαφερόμενων ντόπιων τεχνικών εθελοντών να σας συμβουλεύουν και να βρείτε μη τεχνικούς εθελοντές, όπως γονείς, οι οποίοι μπορούν να βοηθήσουν και να προσφέρουν εθελοντικά όταν φέρνουν τα παιδιά τους κ.λπ. Δεν χρειάζεται να έχετε μια μεγάλη ομάδα, αλλά είναι πάντα καλύτερο να έχετε υποστήριξη από μια βασική ομάδα όταν οργανώνετε ένα Dojo. Μετά μπορείτε να κάνετε συναντήσεις σχεδιασμού με την ομάδα σας πριν από τη πραγματοποίηση του Dojo σας

en: Select an option
el_GR: Επιλέξτε μια επιλογή

en: Do you have access to a venue
el_GR: Έχετε πρόσβαση σε ένα χώρο

en: Dojos cannot be hosted in private residences, they must be in a public space such as a library, business, canteens, schools or community centres. We recommend that the young people attending bring their own laptops so the venue should have, at least, plug sockets for laptops, internet access and tables and chairs for the attendees.
el_GR: Τα Dojos δεν μπορούν να φιλοξενηθούν σε ιδιωτικές κατοικίες, θα πρέπει να είναι σε ένα δημόσιο χώρο όπως μια βιβλιοθήκη, επιχειρήσεις, καφετέριες, σχολεία ή κοινοτικά κέντρα.  Προτείνουμε οι νέοι που συμμετέχουν να φέρνουν το δικό τους laptop, έτσι ο χώρος θα πρέπει να έχει, τουλάχιστον, πρίζες για φορητούς υπολογιστές, πρόσβαση στο διαδίκτυο και τραπέζια και καρέκλες για τους συμμετέχοντες.

en: Champion Application
el_GR: Αίτηση Υποστήριξης

en: Country
el_GR: Χώρα

en: CityTown
el_GR: Πόλη

en: Please type City name in English/Latin character a-Z!
el_GR: Παρακαλούμε πληκτρολογήστε το όνομα της πόλης με αγγλικούς/λατινικούς χαρακτήρες a-Z!

en: Languages Spoken
el_GR: Γλώσσες που μιλάτε

en: Projects
el_GR: Εργασίες

en: No project yet
el_GR: Δεν υπάρχουν έργα

en: Prerequisites
el_GR: Προϋποθέσεις

en: Notes
el_GR: Σημειώσεις

en: Dojo description
el_GR: Περιγραφή του Dojo

en: Search Engine
el_GR: Μηχανή Αναζήτησης

en: CoderDojo Volunteers
el_GR: Εθελοντές του CoderDojo

en: Other Coding Organisations (no longer used)
el_GR: Άλλες Οργανώσεις Προγραμματισμού (δε χρησιμοποιείται πλέον)

en: Development Community (no longer used)
el_GR: Κοινότητα Ανάπτυξης (δε χρησιμοποιείται πλέον)

en: Events
el_GR: Εκδηλώσεις

en: There are no events currently listed for this Dojo. Please contact the Dojo to find out about upcoming events.
el_GR: Δεν υπάρχουν καταχωρήσεις εκδηλώσεων προς το παρόν για αυτό το Dojo. Παρακαλούμε να επικοινωνήσεις με αυτό το Dojo για να μάθεις για μελλοντικές εκδηλώσεις.

en: Word of Mouth
el_GR: Προσωπική Σύσταση

en: Other
el_GR: Άλλο

en: Raspberry Pi Foundation / CoderDojo Foundation outreach
el_GR: Δραστηριότητα του Ιδρύματος Raspberry Pi Foundation / Ιδρύματος CoderDojo Foundation

en: Social media
el_GR: Μέσα κοινωνικής δικτύωσης

en: My employer (CSR scheme at work)
el_GR: Ο εργοδότης μου (σχήμα ΕΚΕ στη δουλειά)

en: Event / Conference / Training
el_GR: Εκδήλωση / Συνέδριο / Εκπαίδευση

en: Future Learn
el_GR: Μελλοντική Εκπαίδευση

en: Library or youth group
el_GR: Βιβλιοθήκη ή ομάδα νέων

en: Other (comment field)
el_GR: Άλλο (πεδίο σχολίων)

en: Family/Friends (no longer used)
el_GR: Οικογένεια/Φίλοι (δε χρησιμοποιείται πλέον)

en: Media (newspaper/radio) (no longer used)
el_GR: Μέσα (εφημερίδα/ραδιόφωνο) (δε χρησιμοποιείται πλέον)

en: CoderDojo Foundation charter for CoderDojo
el_GR: Το καταστατικό του CoderDojo Ιδρύματος για το CoderDojo

en: All Dojos are required to agree with the below CoderDojo Charter. This Charter encompasses the basic ethos and core aspects of the CoderDojo movement, which all Dojos are founded on. The introduction of the Charter was announced by co-founder James Whelton to the CoderDojo Organisers Group on the 3rd of December 2013.
el_GR: Όλα τα Dojos απαιτούνται να συμφωνούν με το παρακάτω Καταστατικό του CoderDojo. Αυτό το Καταστατικό καλύπτει τις βασικές αρχές και βασικά θέματα του CoderDojo κινήματος, στα οποία βασίζονται όλα τα Dojos. Η εισαγωγή του Καταστατικού ανακοινώθηκε από τον συν-ιδρυτή James Whelton στην Ομάδα Διοργανωτών του CoderDojo στις 3 Δεκεμβρίου 2013.

en: For the purposes of this Charter, "CoderDojo" shall mean the open source, volunteer led movement orientated around running free not-for-profit coding clubs. "Dojos" shall mean the not-for profit coding clubs established to support communities and spread the philosophy of CoderDojo.
el_GR: Για τους σκοπούς αυτού του Καταστατικού, "CoderDojo" σημαίνει το κίνημα ανοιχτού κώδικα, εθελοντικά προσανατολισμένο γύρω από τη λειτουργία δωρεάν όχι-για-κέρδος ομάδων κωδικοποίησης.  "Dojos" σημαίνουν οι μη-κερδοσκοπικες ομάδες κωδικοποίησης που δημιουργήθηκαν για να υποστηρίξουν τις κοινότητες και να διαδώσουν τη φιλοσοφία του CoderDojo.

en: All Dojos are independent, autonomous, community groups set up to inspire young people to learn code. All Dojos have different styles of operating but they all hold the same ethos.
el_GR: Όλα τα Dojos είναι ανεξάρτητες, αυτόνομες, ομάδες της κοινότητας που έχουν συσταθεί για να εμπνεύσουν τους νέους να μάθουν κώδικα. Όλα τα Dojos έχουν διαφορετικό στυλ λειτουργίας αλλά όλα έχουν την ίδια ηθική.

en: We commit to inspiring and supporting young people to learn how to create technology
el_GR: Δεσμευόμαστε να εμπνέουμε και να υποστηρίζουμε τους νέους για να μάθουν πώς να δημιουργούν τεχνολογία

en: We commit to the highest possible standards of child protection in our jurisdiction
el_GR: Δεσμευόμαστε με τα υψηλότερα δυνατά πρότυπα προστασίας των παιδιών στη δικαιοδοσία μας

en: We commit to not charging children attending nor their parents
el_GR: Δεσμευόμαστε να μην επιφορτίζουμε τα παιδιά που φοιτούν ούτε τους γονείς τους

en: We commit to encourage parent participation within our Dojo
el_GR: Δεσμευόμαστε να ενθαρρύνουμε τη συμμετοχή των γονιών στο Dojo μας

en: We commit to sharing our knowledge for free (libre and open)
el_GR: Δεσμευόμαστε να μοιράζουμε δωρεάν τις γνώσεις μας (αφειδώς και απλόχερα)

en: We commit to share our knowledge within our Dojo and to other Dojos
el_GR: Δεσμευόμαστε να μοιράζουμε τις γνώσεις μας στο Dojo μας και σε άλλα Dojos

en: We commit to take care and uphold the good name of the global CoderDojo community
el_GR: Δεσμευόμαστε να φροντίζουμε και να διατηρούμε το καλό όνομα της παγκόσμιας κοινότητας του CoderDojo

en: We commit to encouraging collaboration, peer to peer mentoring and project work between the attendees
el_GR: Δεσμευόμαστε να ενθαρρύνουμε τη συνεργασία, ομότιμη καθοδήγηση και εκτέλεση των εργασιών μεταξύ των συμμετεχόντων

en: We commit to welcoming volunteers and children regardless of gender, race, sexual orientation, creed, religion or ability.
el_GR: Δεσμευόμαστε να καλωσορίζουμε τους εθελοντές και τα παιδιά ανεξάρτητα από το φύλο, τη φυλή, τον σεξουαλικό προσανατολισμό, τις ηθικές αξίες, την θρησκεία ή την ικανότητα.

en: CoderDojo Foundation (CDF) commitments to you:
el_GR: Το CoderDojo Ίδρυμα (CDF) δεσμεύεται προς εσάς:

en: CDF commits to act in the interest of the global CoderDojo community
el_GR: Το CDF δεσμεύεται να ενεργεί προς το συμφέρον της παγκόσμιας κοινότητας του CoderDojo

en: CDF commits to facilitating the community to share its knowledge
el_GR: Το CDF δεσμεύεται να διευκολύνει την κοινότητα να μοιράζονται τις γνώσεις τους

en: CDF commits to sharing our resources for free
el_GR: Το CDF δεσμεύεται να μοιράζει δωρεάν τις πηγές μας

en: CDF commits to encouraging active involvement in our organisation
el_GR: Το CDF δεσμεύεται να ενθαρρύνει την ενεργή συμμετοχή στον οργανισμό μας

en: Agreement
el_GR: Συμφωνία

en: On registration you are making an agreement with the CoderDojo Foundation and agreeing to follow the CoderDojo ethos.
el_GR: Κατά την εγγραφή σας κάνατε μια συμφωνία με το CoderDojo Ίδρυμα και συμφωνείτε να ακολουθείτε το ήθος του CoderDojo.

en: You are entitled to use the CoderDojo name, logo and website to promote your activity for non commercial use
el_GR: Έχετε το δικαίωμα να χρησιμοποιήσετε το όνομα, το λογότυπο και την ιστοσελίδα του CoderDojo για την προώθηση των δραστηριοτήτων σας για μη εμπορική χρήση

en: You are entitled to fundraise on the condition that it is made explicit you do so for your Dojo or as a group of Dojos under a group name (EG Dojos of California) and inappropriate fundraising is a breach of this Charter.
el_GR: Έχετε το δικαίωμα να συγκεντρώσετε χρήματα με την προϋπόθεση ότι το κάνετε κατηγορηματικά για το Dojo σας ή ως ομάδα των Dojos κάτω από ένα όνομα ομάδας (EG Dojos της Καλιφόρνιας) και η ακατάλληλη συγκέντρωση χρημάτων αποτελεί παραβίαση του παρόντος Καταστατικού.

en: It is your responsibility to ensure you are compliant with legislation in your jurisdiction when undertaking any activities, including fundraising, for your Dojo or group of Dojos.
el_GR: Είναι δική σας ευθύνη να διασφαλίσετε ότι θα είστε συμβατοί με τη νομοθεσία της δικαιοδοσίας σας, όταν αναλαμβάνετε οποιεσδήποτε δραστηριότητες, συμπεριλαμβανομένων της συγκέντρωσης χρημάτων, για το Dojos σας ή την ομάδα των Dojo.

en: If the terms of this Charter are breached, CoderDojo Foundation retains the right to remove the group from the website. In this case your coding club shall cease using the CoderDojo name, brand and logo in the promotion of your coding club and on third party websites.
el_GR: Αν οι όροι αυτού του Καταστατικού παραβιαστούν, το CoderDojo Ίδρυμα διατηρεί το δικαίωμα να αφαιρέσει την ομάδα από την ιστοσελίδα. Σε αυτή την περίπτωση η ομάδα προγραμματισμού σας θα πρέπει να σταματήσει να χρησιμοποιεί το όνομα, το εμπορικό σήμα και το λογότυπο του CoderDojo στην προώθηση της ομάδας σας και σε ιστοσελίδες τρίτων.

en: Opinions expressed by any individual Dojo or people in the registered Dojo do not represent the views of CoderDojo Foundation.
el_GR: Οι απόψεις που εκφράζονται από ένα άτομο του Dojo ή από τους ανθρώπους που εγγράφηκαν στο Dojo δεν αντιπροσωπεύουν τις απόψεις του CoderDojo Ιδρύματος.

en: CoderDojo Foundation may terminate this Charter with any Dojo without cause on thirty days' notice.
el_GR: Το CoderDojo Ίδρυμα μπορεί να καταγγείλει αυτό το Καταστατικό για οποιοδήποτε Dojo χωρίς αιτία με ειδοποίηση τριάντα ημερών.

en: As CoderDojo Foundation is an Irish entity, this Charter is subject to Irish law and you agree to that.
el_GR: Καθώς το CoderDojo Ίδρυμα είναι μια ιρλανδική οντότητα, αυτό το Καταστατικό υπόκειται στην ιρλανδική νομοθεσία και εσείς συμφωνείτε με αυτό.

en: Disclaimer of Liability
el_GR: Αποποίηση Ευθύνης

en: CoderDojo Foundation accepts no responsibility or liability whatsoever where a party is injured while engaging in the activities of a registered group. It is the responsibility of each club to ensure they maintain valid and appropriate insurance.
el_GR: Το CoderDojo Ίδρυμα δεν αναλαμβάνει καμία ευθύνη ή υποχρέωση όταν ένα άτομο τραυματιστεί, ενώ συμμετέχει στις δραστηριότητες μιας καταχωρημένης ομάδας. Είναι ευθύνη της κάθε ομάδας να εξασφαλίσει ότι διατηρεί έγκυρη και κατάλληλη ασφάλιση.

en: You are solely responsible for the activities conducted by your own Dojo. Agreeing to this Charter does not constitute endorsement of those activities by the CoderDojo Foundation.
el_GR: Είστε αποκλειστικά υπεύθυνοι για τις δραστηριότητες που διεξάγονται στο δικό σας Dojo.  Συμφωνώντας σε αυτό το Καταστατικό δεν συνιστά υποστήριξη αυτών των δραστηριοτήτων από το CoderDojo Ίδρυμα.

en: There are unsaved changes on this page
el_GR: Υπάρχουν μη αποθηκευμένες αλλαγές σε αυτή τη σελίδα

en: Full Name:
el_GR: Πλήρες Όνομα:

en: You must enter your full name
el_GR: Πρέπει να εισάγετε το πλήρες όνομα σας

en: You must accept the charter
el_GR: Πρέπει να αποδεχτείτε το καταστατικό

en: I have read and accepted the above charter
el_GR: Έχω διαβάσει και αποδέχομαι το παραπάνω καταστατικό

en: Next
el_GR: Επόμενο

en: Dojo Menu
el_GR: Μενού του Dojo

en: Events
el_GR: Εκδηλώσεις

en: Forum
el_GR: Φόρουμ

en: Charter
el_GR: Καταστατικό

en: Opens in new window
el_GR: Ανοίγει σε νέο παράθυρο

en: Find a Dojo
el_GR: Βρείτε ένα Dojo

en: Resources
el_GR: Πηγές

en: Dojo List
el_GR: Λίστα των Dojo

en: My Dojos
el_GR: Τα Dojos Μου

en: Create Dojo
el_GR: Δημιουργήστε το Dojo

en: Start a Dojo
el_GR: Ξεκινήστε ένα Dojo

en: Manage Dojos
el_GR: Διαχειριστείτε τα Dojos

en: Stats
el_GR: Στατιστικά

en: Logout
el_GR: Αποσύνδεση

en: Create a Dojo
el_GR: Δημιουργήστε ένα Dojo

en: User Invitation
el_GR: Πρόσκληση Χρήστη

en: User Request
el_GR: Αίτημα Χρήστη

en: User Request is being validated...
el_GR: Το Αίτημα του Χρήστη επικυρώνεται ...

en: Status
el_GR: Κατάσταση

en: Join
el_GR: Ένταξη

en: Send Request
el_GR: Αποστολή Αιτήματος

en: Contact
el_GR: Επικοινωνία

en: Contact details to help us verify your Dojo
el_GR: Λεπτομέρειες επικοινωνίας που θα μας βοηθήσουν να επαληθεύσουμε το Dojo σου

en: Dojo Email
el_GR: Email στο Dojo

en: Website
el_GR: Ιστοσελίδα

en: Google Group
el_GR: Ομάδα της Google

en: Time
el_GR: Ώρα

en: Location
el_GR: Τοποθεσία

en: Map
el_GR: Χάρτης

en: To register a Dojo you first need an account. Sign up here:
el_GR: Για να εγγραφείτε σε ένα Dojo θα πρέπει πρώτα να έχετε έναν λογαριασμό.  Εγγραφείτε εδώ:

en: The Dojos listed here are all verified by the CoderDojo team.
el_GR: Τα Dojos που αναφέρονται εδώ έχουν όλα επαληθευτεί από την ομάδα του CoderDojo.

en: Learn more
el_GR: Μάθετε περισσότερα

en: View more
el_GR: Προβολή περισσότερων

en: View less
el_GR: Προβολή λιγότερων

en: Search Results
el_GR: Αποτελέσματα Αναζήτησης

en: Your closest dojos
el_GR: Τα πιο κοντινά σας dojos

en: Where are you?
el_GR: Που είστε;

en: Dojo Information
el_GR: Πληροφορίες για το Dojo

en: Dojo Name
el_GR: Όνομα του Dojo

en: Normally named after an area, like "Cork", or if there are multiple Dojos are in your area "San Fran @ GitHub". Try refrain from prefixing the name with "CoderDojo".
el_GR: Συνήθως έχουν όνομα από μια περιοχή, όπως "Cork", ή αν υπάρχουν πολλαπλά Dojos στην περιοχή σας όπως "San Fran @ GitHub".  Προσπαθήστε να βάλετε το πρόθεμα στο όνομα του "CoderDojo".

en: Please type Dojo name in English/Latin character a-Z!
el_GR: Παρακαλούμε πληκτρολόγησε το όνομα του Dojo σε αγγλικούς/λατινικούς χαρακτήρες a-Z!

en: This should be different to the personal email you signed up for an account here with. For your own CoderDojo email address (e.g. limerick@coderdojo.com), please contact us and leave this field blank.
el_GR: Αυτό θα πρέπει να είναι διαφορετικό από το προσωπικό email που έχετε εγγραφεί για έναν λογαριασμό εδώ. Για τη δική σας διεύθυνση email στο CoderDojo (π.χ. limerick@coderdojo.com), παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας και αφήστε αυτό το πεδίο κενό.

en: Times are empty
el_GR: Οι ώρες είναι κενό

en: State whether it's every week or on a certain day (Eg. "Every Friday, 5.30pm - 8pm" or "Saturday 25th, 12pm - 3pm")
el_GR: Δηλώστε αν πραγματοποιείτε κάθε εβδομάδα ή μια ορισμένη ημέρα (Π.χ.  "Κάθε Παρασκευή, 5:30μμ-8μμ" ή "στις 25 του Σαββάτου, 12μμ-3μμ")

en: Select or search a country in the list...
el_GR: Επιλέξτε ή αναζητήστε μια χώρα από τη λίστα ...

en: Select a country
el_GR: Επιλέξτε μια χώρα

en: Search for or enter your area
el_GR: Αναζητήστε ή πληκτρολογήστε την περιοχή σας

en: Select a place
el_GR: Επιλέξτε μια τοποθεσία

en: Address
el_GR: Διεύθυνση

en: Address of the Dojo (e.g. LIT Downtown Centre)
el_GR: Διεύθυνση του Dojo (π.χ. LIT στο Κέντρο)

en: Coordinates
el_GR: Συντεταγμένες

en: Times is Empty
el_GR: Οι Ώρες είναι Κενές

en: Address is empty
el_GR: Η διεύθυνση είναι κενό

en: Get location from address
el_GR: Πάρτε την τοποθεσία από τη διεύθυνση

en: Click on the map to select a location
el_GR: Κάντε κλικ στο χάρτη για να επιλέξετε μια τοποθεσία

en: Other Information
el_GR: Άλλες Πληροφορίες

en: Google Group URL
el_GR: URL της Ομάδας στη Google

en: We recommend setting up a discussion group so people can sign up for the latest news and happenings.
el_GR: Σας συνιστούμε τη δημιουργία μιας ομάδας συζητήσεων, ώστε οι άνθρωποι να μπορούν να εγγραφούν για τα τελευταία νέα και εκδηλώσεις.

en: Again, a useful way for sharing information and being found. We can also help share messages to followers.
el_GR: Ξανά, ένας χρήσιμος τρόπος για την ανταλλαγή και αναζήτησης πληροφοριών.  Μπορούμε επίσης να βοηθήσουμε στην κοινοποίηση μηνυμάτων στους οπαδούς.

en: Receive monthly updates to your user email address from the CoderDojo community around the world that keep you informed and help you with running your Dojo.
el_GR: Λαμβάνετε μηνιαίες ενημερώσεις στη διεύθυνση email του χρήστη από την κοινότητα του CoderDojo από όλο τον κόσμο για να ενημερώνεστε και σας βοηθούμε με τη λειτουργία του Dojo σας.

en: Status Messages
el_GR: Κατάσταση Μηνυμάτων

en: Need Mentors
el_GR: Χρειάζεστε συμβούλους

en: We need mentors!
el_GR: Χρειαζόμαστε σύμβουλους!

en: Submit!
el_GR: Υποβολή!

en: Thanks for submitting your information!
     We will be sharing the final results of this survey with the community once it has been collected.
el_GR: Ευχαριστούμε για την πληροφορία!
     Θα κοινοποιήσουμε τα τελικά αποτελέσματα αυτού του ερωτηματολογίου με την κοινότητα μετά την ολοκλήρωσή του.

en: Your Dojo already submitted its answer, thanks for your participation !
el_GR: Το Dojo σου έχει ήδη υποβάλει την απάντησή σου, ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σου !

en: Current Stage
el_GR: Τρέχουσα Διοργάνωση

en: In planning - check back soon
el_GR: Προς σχεδιασμό - ελέγξτε ξανά σύντομα

en: Open, just show up
el_GR: Άνοιξε, μόλις εμφανίστηκε

en: Booking required
el_GR: Απαιτείται κράτηση

en: Booking is required to attend this Dojo. Please contact the Dojo administrator if no events are listed.
el_GR: Η κράτηση είναι υποχρεωτική για να παρακολουθήσετε αυτό το Dojo.  Παρακαλούμε επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του Dojo εάν δεν αναφέρονται εκδηλώσεις.

en: Contact for more information
el_GR: Επικοινωνήστε για περισσότερες πληροφορίες

en: Inactive
el_GR: Αδρανής

en: Active Dojo
el_GR: Ενεργό Dojo

en: Uh-oh! Unfortunately this Dojo is no longer active. If you would like to set up a new Dojo at this location, please email us at info@coderdojo.com
el_GR: Ωχ!  Δυστυχώς αυτό το Dojo δεν είναι πλέον ενεργό.  Αν θέλετε να δημιουργήσετε ένα νέο Dojo σε αυτή τη τοποθεσία, παρακαλούμε στείλτε μας email στο info@coderdojo.com

en: Full up
el_GR: Πλήρης

en: Private
el_GR: Ιδιωτική

en: Please only select if your Dojo will be accessible exclusively to attendees from within your organisation, e.g. schools/universities/children of organisation's employees/etc.
el_GR: Παρακαλούμε επιλέξτε μόνο αν το Dojo σας θα είναι αποκλειστικά προσβάσιμο στους συμμετέχοντες από τον οργανισμό σας, π.χ. σχολεία/πανεπιστήμια/παιδιά των εργαζομένων του οργανισμού/κτλ.

en: Supporters Image URL
el_GR: URL της Εικόνας των Υποστηρικτών

en: Manage Dojo Users
el_GR: Διαχείριση Χρηστών του Dojo

en: User request to join your Dojo accepted. 
    The user is now a member of your Dojo
el_GR: Η αίτηση συμμετοχής στο Dojo έχει γίνει δεκτή. 
    Ο χρήστης είναι τώρα μέλος του Dojo σου

en: User request to join your Dojo declined
el_GR: Η αίτησης συμμετοχής του χρήστη στο Dojo σου έχει απορριφθεί

en: Error accepting a user request
el_GR: Σφάλμα στην αποδοχή αιτήματος του χρήστη

en: Error declining a user request
el_GR: Σφάλμα στην απόρριψη αιτήματος του χρήστη

en: Active Users
el_GR: Ενεργοί χρήστες

en: User Request
el_GR: Αίτημα Χρήστη

en: Send Invite
el_GR: Αποστολή Πρόσκλησης

en: Profile
el_GR: Προφίλ

en: User Types
el_GR: Τύπος Χρήστη

en: User Permissions
el_GR: Άδεια Χρήστη

en: Remove User
el_GR: Αφαίρεση Χρήστη

en: View Profile
el_GR: Εμφάνιση του Προφίλ

en: Verification
el_GR: Επαλήθευση

en: Any
el_GR: Οποιοσδήποτε

en: Verified
el_GR: Επαληθεύτηκε

en: Verified!
el_GR: Επαληθεύτηκε!

en: Not verified
el_GR: Δεν επαληθεύτηκε

en: Unverified
el_GR: Δεν Επαληθεύτηκε

en: verified
el_GR: επαληθεύτηκε

en: unverified
el_GR: δεν επαληθεύτηκε

en: Stage
el_GR: Διοργάνωση

en: Dojo Email
el_GR: Email στο Dojo

en: User Email
el_GR: Email Χρήστη

en: Filter
el_GR: Φίλτρο

en: User
el_GR: Χρήστης

en: Application
el_GR: Αίτηση

en: Edit
el_GR: Επεξεργασία

en: Verify
el_GR: Επαλήθευση

en: Delete
el_GR: Διαγραφή

en: unsigned
el_GR: ανυπόγραφο

en: View
el_GR: Εμφάνιση

en: Apply
el_GR: Αίτηση

en: Users
el_GR: Χρήστες

en: Listing
el_GR: Καταχώρηση

en: Times
el_GR: Ώρες

en: Tao verified
el_GR: Επαληθεύτηκε το Tao

en: Tao unverified
el_GR: Δεν έχει επαληθευτεί το Tao

en: Join Mailing List
el_GR: Ένταξη στη Mailing List

en: I have read and accept the
el_GR: Έχω διαβάσει και αποδέχομαι τους

en: Terms of Service here
el_GR: Οι Όροι Παροχής Υπηρεσιών εδώ

en: Click on each step to get started
el_GR: Κάντε κλικ σε κάθε βήμα για να ξεκινήσετε

en: Welcome New Champion! The first step towards setting up a Dojo in your area is filling out this form and giving us a little more information about yourself.
el_GR: Καλώς Ήρθες Νέε Υποστηρικτή! Το πρώτο βήμα προς τη δημιουργία ενός Dojo στην περιοχή σας είναι να συμπληρώσετε την παρακάτω φόρμα και να μας δώσετε λίγες περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τον εαυτό σας.

en: The purpose of us gathering this information is so we can tailor support to you as your start your Dojo journey!
el_GR: Ο σκοπός μας της συλλογής αυτών των πληροφοριών είναι να μπορέσουμε να προσαρμόσουμε την υποστήριξη σας ώστε να αρχίσετε το ταξίδι σας στο Dojo!

en: If you wish to learn more about starting a CoderDojo in your area please see:
el_GR: Αν θέλετε να μάθετε περισσότερα για να αρχίσετε ένα CoderDojo στην περιοχή σας παρακαλούμε δείτε:

en: You must be over 18 years old...
el_GR: Πρέπει να είστε άνω των 18 ετών ...

en: Please include country code...
el_GR: Παρακαλούμε να συμπεριλάβετε τον κωδικό της χώρας.

en: Address
el_GR: Διεύθυνση

en: Enter your street level address...
el_GR: Εισάγετε την διεύθυνση σας ...

en: Address is empty
el_GR: Το πεδίο ¨διεύθυνση¨είναι κενό

en: Technical Experience
el_GR: Τεχνική Εμπειρία

en: Please describe any websites, apps or open source work that you have done.
el_GR: Παρακαλούμε να περιγράψετε τυχόν ιστοσελίδες, εφαρμογές ή ανοικτού κώδικα εργασίες που έχετε κάνει.

en: Experience working with youth
el_GR: Εργασιακή εμπειρία με νέους

en: Please describe your experience working with youth.
el_GR: Παρακαλούμε να περιγράψετε την εμπειρία ενασχόλησης σας με τη νεολαία.

en: Please add any other relevant information.
el_GR: Προσθέστε οποιαδήποτε άλλη σχετική πληροφορία.

en: Please specify where you heard about CoderDojo
el_GR: Παρακαλούμε να προσδιορίσετε πού ακούσατε για το CoderDojo

en: Register Account
el_GR: Εγγραφή Λογαριασμού

en: To get started, please fill in the following registration form.
el_GR: Για να ξεκινήσετε, παρακαλούμε συμπληρώστε την παρακάτω φόρμα εγγραφής.

en: Champion Registration
el_GR: Εγγραφή ως Υποστηρικτής

en: Update Champion
el_GR: Ενημέρωση του Υποστηριχτή

en: Setup your Dojo
el_GR: Ρύθμιση του Dojo σας

en: Save Dojo Setup
el_GR: Αποθήκευση Ρυθμίσεων του Dojo

en: Update Dojo Setup
el_GR: Ενημέρωση Ρυθμίσεων του Dojo

en: Create Dojo Listing
el_GR: Δημιουργία Καταχώρησης στο Dojo

en: Enter Dojo name
el_GR: Εισάγετε όνομα του Dojo

en: Enter Dojo email address
el_GR: Εισάγετε διεύθυνση email του Dojo

en: Enter street level address
el_GR: Εισάγετε διεύθυνση

en: Enter Google group URL
el_GR: Εισάγετε το URL της ομάδας στη Google

en: Enter website URL
el_GR: Εισάγετε το URL της ιστοσελίδας

en: Enter Twitter profile URL
el_GR: Εισάγετε το URL του προφίλ στο Twitter

en: Enter supporters image URL
el_GR: Εισάγετε τα URL εικόνων των Υποστηρικτών

en: Thank you for submitting your dojo listing.
el_GR: Σας ευχαριστούμε για την υποβολή καταχώρησης σας στο dojo.

en: A member from the CoderDojo Foundation team will review your listing and be in touch shortly.
el_GR: Ένα μέλος από την ομάδα του CoderDojo Ιδρύματος θα εξετάσει την καταχώρηση σας και θα έρθει σύντομα σε επαφή.

en: If you have a Dojo supporter(s), if they are providing space/wifi/pizza and would like to show it, enter URL to a supporter image here, please make sure it's 570px in width
el_GR: Εάν έχετε έναν υποστηρικτή (ες) για το Dojo, εφόσον παρέχει χώρο/Wi-Fi/πίτσα και θα ήθελε να την δείξει, πληκτρολογήστε το URL της εικόνας του υποστηρικτή εδώ, παρακαλούμε βεβαιωθείτε ότι είναι 570 πίξελς στο πλάτος

en: persons have signed the current version of the charter
el_GR: άτομα έχουν υπογράψει την τρέχουσα έκδοση του καταστατικού

en: Active
el_GR: Ενεργό

en: Total
el_GR: Σύνολο

en: Send me an email
el_GR: Στείλτε μου ένα email

en: Joined
el_GR: Εντάχθηκα

en: Social Media
el_GR: Κοινωνικά Δίκτυα

en: Bio
el_GR: Βιογραφικό

en: A description about me
el_GR: Μια περιγραφή σχετικά με εμένα

en: Member of Dojos
el_GR: Μέλος του Dojos

en: Gather your Team
el_GR: Συγκεντρώστε την Ομάδα σας

en: Gather Team
el_GR: Συνάθροιση Ομάδας

en: You must gather a team before continuing.
el_GR: Πρέπει να συγκεντρώσετε μια ομάδα πριν συνεχίσετε.

en: Find Mentors
el_GR: Βρείτε Συμβούλους

en: You must find mentors before continuing.
el_GR: Πρέπει να βρείτε συμβούλους πριν συνεχίσετε.

en: Background Check
el_GR: Έλεγχος Ιστορικού

en: Please describe the situation in your Dojo and if your team has been background checked.
el_GR: Παρακαλούμε να περιγράψετε την κατάσταση στο Dojo σας και αν η ομάδα σας έχει κάνει έλεγχο ιστορικού.

en: Find your Venue
el_GR: Βρείτε τον Χώρο Διεξαγωγής σας

en: Plan your Dojo
el_GR: Προγραμματίστε το Dojo σας

en: Plan how frequently you will run your Dojo
el_GR: Προγραμματίστε πόσο συχνά θα πραγματοποιείτε το Dojo σας

en: You must plan how often your Dojo will take place.
el_GR: Πρέπει να προγραμματίσετε πόσο συχνά θα λαμβάνει χώρα το Dojo σας.

en: Please describe when your Dojo will take place.
el_GR: Παρακαλούμε να περιγράψετε πότε θα πραγματοποιείτε το Dojo σας.

en: Set the first date of your Dojo
el_GR: Ορίστε την πρώτη ημερομηνία του Dojo σας

en: Set up Social Media
el_GR: Ρυθμίστε τα Κοινωνικά Δίκτυα

en: Set up Website
el_GR: Ρύθμιση της Ιστοσελίδας

en: Plan the content you will use
el_GR: Οργανώστε το περιεχόμενο που θα χρησιμοποιήσετε

en: Invitation Accepted
el_GR: Η Πρόσκληση Έγινε Αποδεκτή

en: Invalid Invitation
el_GR: Μη Έγκυρη Πρόσκληση

en: Error accepting invitation
el_GR: Σφάλμα αποδοχής της πρόσκλησης

en: User Successfully Validated
el_GR: Ο Χρήστης Επικυρώθηκε Επιτυχώς

en: Invalid Invite Request
el_GR: Άκυρο Αίτημα Πρόσκλησης

en: Error validating user request
el_GR: Σφάλμα επιβεβαίωσης με το αίτημα του χρήστη

en: Your Dojo has been successfully saved
el_GR: Το Dojo σας έχει αποθηκευτεί επιτυχώς

en: An error has occurred while saving
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την αποθήκευση

en: Suggested Notes:
el_GR: Προτεινόμενες Σημειώσεις :

en: Please bring:
el_GR: Παρακαλούμε φέρτε:

en: A laptop. Borrow one from somebody if needs be.
el_GR: Ένα laptop. Δανειστείτε ένα από κάποιον, αν χρειαστεί.

en: A parent! (Very important). If you are 12 or under, your parent must stay with you during the session.
el_GR: Ένας γονιός! (Πολύ σημαντικό). Αν είστε 12 ή μικρότεροι, ο γονέας σας πρέπει να μείνει μαζί σας κατά τη διάρκεια του μαθήματος.

en: Join Request Sent
el_GR: Αίτημα Συμμετοχής Απεστάλη

en: Successfully Joined Dojo
el_GR: Επιτυχής ένταξη στο Dojo

en: Update Dojo
el_GR: Ενημέρωση του Dojo

en: An error has occurred while loading Dojo
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τη φόρτωση του Dojo

en: Failed to load Dojo
el_GR: Απέτυχε να φορτωθεί το Dojo

en: Unable to perform your request at this time - please try again later.
el_GR: Αδύνατη η εκτέλεση του αιτήματος σας αυτή τη στιγμή - παρακαλούμε δοκιμάστε ξανά αργότερα.

en: Email address is not recognized.
el_GR: Η διεύθυνση email δεν αναγνωρίζεται.

en: That password is incorrect
el_GR: Αυτός ο κωδικός πρόσβασης είναι λανθασμένος

en: An email with password reset instructions has been sent to you.
el_GR: Ένα μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου με οδηγίες για επαναφορά του κωδικού πρόσβασης έχει αποσταλεί σε σας.

en: Thank you for registering. Your CoderDojo account has been successfully created. You can now register to become a Champion and create a Dojo.
el_GR: Ευχαριστούμε για την εγγραφή.  Ο λογαριασμός σας στο CoderDojo έχει δημιουργηθεί με επιτυχία. Τώρα μπορείτε να εγγραφείτε για να γίνετε Υποστηριχτής και να δημιουργήσετε ένα Dojo.

en: user name already exists
el_GR: το όνομα χρήστη υπάρχει ήδη

en: Alias already exists.
el_GR: Το ψευδώνυμο υπάρχει ήδη.

en: server error
el_GR: σφάλμα διακομιστή

en: There was a problem registering your account:
el_GR: Υπήρξε ένα πρόβλημα κατά την εγγραφή του λογαριασμού σας:

en: Invalid email or password
el_GR: Μη έγκυρο email ή κωδικός πρόσβασης

en: Previous
el_GR: Προηγούμενο

en: An error has occurred while editing dojo
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την επεξεργασία του Dojo

en: An error has occurred while loading Dojos
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τη φόρτωση των Dojos

en: An error has occurred while updating Dojos
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την ενημέρωση των Dojos

en: An error has occurred while deleting Dojos
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την διαγραφή των Dojos

en: Error saving permission
el_GR: Σφάλμα κατά την αποθήκευση της άδειας

en: Error removing permission
el_GR: Σφάλμα κατά την αφαίρεση της άδειας

en: Error saving user type
el_GR: Σφάλμα κατά την αποθήκευση του τύπου χρήστη

en: Invite Sent
el_GR: Απεστάλη η Πρόσκληση

en: Error sending invite
el_GR: Σφάλμα κατά την αποστολή της πρόσκλησης

en: Error removing user
el_GR: Σφάλμα κατά την αφαίρεση χρήστη

en: An error has occurred while deleting dojo
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την διαγραφή του Dojo

en: Thank you for submitting your dojo listing. A member from the CoderDojo Foundation team will review your listing and be in touch shortly.
el_GR: Σας ευχαριστούμε για την υποβολή της καταχώρησης σας στο dojo. Ένα μέλος από την ομάδα του CoderDojo Ιδρύματος θα εξετάσει την καταχώρηση σας και θα έρθει σύντομα σε επαφή.

en: Newspaper/Magazine
el_GR: Εφημερίδα/Περιοδικό

en: Radio
el_GR: Ραδιόφωνο

en: Error loading profile
el_GR: Σφάλμα κατά την φόρτωση του προφίλ

en: Error loading Dojos
el_GR: Σφάλμα κατά την φόρτωση των Dojos

en: An error has occured while loading languages
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τη φόρτωση της γλώσσας

en: Join Dojo
el_GR: Ένταξη στο Dojo

en: Leave
el_GR: Αποχώρηση

en: Error leaving Dojo
el_GR: Σφάλμα κατά την αποχώρηση από το Dojo

en: Are you sure you want to leave this Dojo?
el_GR: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να αποχωρήσετε από αυτό το Dojo;

en: You and your kids will stop being members of this Dojo and will not be notified of further events.
el_GR: Εσύ και τα παιδιά σου δε θα αποτελείτε πλέον μέλη αυτού του Dojo και δε θα λαμβάνετε πλέον ειδοποιήσεις για μελλοντικές εκδηλώσεις.

en: Leave Dojo
el_GR: Αποχωρήστε από το Dojo

en: Join Dojo as...
el_GR: Ελάτε στο Dojo ως...

en: Dojo Admin
el_GR: Διαχειριστής του Dojo

en: Forum Admin
el_GR: Διαχειριστής του Φόρουμ

en: Ticketing Admin
el_GR: Συμμετοχή ως Διαχειριστής

en: You do not have permission to delete this Dojo
el_GR: Δεν έχετε άδεια για να διαγράψετε αυτό το Dojo

en: Error loading user dojo entity
el_GR: Σφάλμα κατά τη φόρτωση της οντότητας χρήστη στο Dojo

en: You do not have permission to update user types
el_GR: Δεν έχετε άδεια για να ενημερώσετε τους τύπους χρηστών

en: You do not have permission to remove users
el_GR: Δεν έχετε άδεια για να αφαιρέσετε χρήστες

en: Parents/Guardians
el_GR: Γονείς/Κηδεμόνες

en: Badges
el_GR: Σήματα

en: Children
el_GR: Παιδιά

en: Select a user type
el_GR: Επιλέξτε έναν τύπο χρήστη

en: Programming Languages
el_GR: Γλώσσες προγραμματισμού

en: Events for Dojo
el_GR: Εκδηλώσεις στο Dojo

en: Event
el_GR: Εκδήλωση

en: Date
el_GR: Ημερομηνία

en: Type
el_GR: Τύπος

en: For
el_GR: Για

en: Name
el_GR: Όνομα

en: Capacity
el_GR: Χωρητικότητα

en: Applicants
el_GR: Αιτούντες

en: Attending
el_GR: Παρακολούθηση Μαθημάτων

en: Create Event
el_GR: Δημιουργία Εκδήλωσης

en: Manage
el_GR: Διαχείριση

en: Attendance
el_GR: Παρουσίες

en: Manage Dojo Events
el_GR: Διαχείριση Εκδηλώσεων στο Dojo

en: Are you sure you want to cancel this event?
el_GR: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να ακυρώσετε αυτή την εκδήλωση;

en: Are you sure you want to delete this Dojo?
el_GR: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτό το Dojo;

en: Apply for Event
el_GR: Αίτηση για την Εκδήλωση

en: Description
el_GR: Περιγραφή

en: Thank You. Your application has been received. You will be notified by email if you are approved for this event.
el_GR: Σας Ευχαριστούμε. Η αίτηση σας έχει παραληφθεί.  Θα ειδοποιηθείτε μέσω email αν σας έχουν εγκρίνει για αυτή την εκδήλωση.

en: Error applying for event
el_GR: Σφάλμα κατά την αίτηση της εκδήλωσης

en: By using this website you agree to the use of cookies. You can read about our cookie policy <a href='/privacy-statement#cookies'>here</a>.
el_GR: Με τη χρήση αυτής της ιστοσελίδας συμφωνείτε με τη χρήση των cookies.  Μπορείτε να διαβάσετε σχετικά με την πολιτική των cookies μας <a href='/privacy-statement#cookies'>εδώ</a>.

en: Copy from an existing event
el_GR: Αντιγραφή από υπάρχουσα εκδήλωση

en: Add the event name
el_GR: Προσθέστε το όνομα της εκδήλωσης

en: All
el_GR: Όλα

en: Add a description
el_GR: Προσθέστε μια περιγραφή

en: Age
el_GR: Ηλικία

en: One off
el_GR: Εφάπαξ

en: Every
el_GR: Κάθε

en: From
el_GR: Από

en: Next date:
el_GR: Επόμενη ημερομηνία:

en: Close
el_GR: Κλείσιμο

en: is public
el_GR: είναι δημόσια

en: Event Name
el_GR: Όνομα της Εκδήλωσης

en: To
el_GR: Προς

en: City
el_GR: Πόλη

en: Add a city name
el_GR: Προσθέστε το όνομα της πόλης

en: Add the address to the event
el_GR: Προσθέστε διεύθυνση στην εκδήλωση

en: Add the maximum amount of participants
el_GR: Προσθέστε τον μέγιστο αριθμό των συμμετεχόντων

en: Invites
el_GR: Προσκλήσεις

en: Invite dojo users
el_GR: Καλέστε χρήστες στο dojo

en: Save
el_GR: Αποθήκευση

en: Save Draft
el_GR: Αποθήκευση στο Πρόχειρο

en: Publish
el_GR: Δημοσίευση

en: Approve
el_GR: Έγκριση

en: Error updating applications
el_GR: Σφάλμα κατά την ενημέρωση των αιτήσεων

en: Monday
el_GR: Δευτέρα

en: Tuesday
el_GR: Τρίτη

en: Wednesday
el_GR: Τετάρτη

en: Thursday
el_GR: Πέμπτη

en: Friday
el_GR: Παρασκευή

en: Saturday
el_GR: Σαββάτο

en: Sunday
el_GR: Κυριακή

en: Applications successfully updated
el_GR: Οι αιτήσεις ενημερώθηκαν με επιτυχία

en: No applications have been changed.
el_GR: Καμία αίτηση δεν άλλαξε.

en: Invite Parent
el_GR: Καλέστε Γονείς

en: Are you sure you want to delete this application?
el_GR: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτή την αίτηση;

en: Select a Dojo member...
el_GR: Επιλέξτε ένα μέλος του Dojo...

en: Please click the Join Dojo button before applying for events.
el_GR: Παρακαλούμε κάντε κλικ στο κουμπί Ένταξη στο Dojo πριν κάνετε αίτηση για εκδηλώσεις.

en: Hide Notes
el_GR: Απόκρυψη Σημειώσεων

en: Hide Projects
el_GR: Απόκρυψη Εργασιών

en: Gender
el_GR: Φύλο

en: Female
el_GR: Γυναίκα

en: Private Profile
el_GR: Ιδιωτικό Προφίλ

en: None
el_GR: Τίποτα

en: Parent's/Guardian's email
el_GR: Email του Γονιού/Κηδεμόνα

en: Invite
el_GR: Προσκαλέστε

en: Address is required
el_GR: Η διεύθυνση είναι υποχρεωτική

en: Phone
el_GR: Τηλέφωνο

en: Dojo Staff
el_GR: Προσωπικό του Dojo

en: Error updating application
el_GR: Σφάλμα κατά την ενημέρωση της αίτησης

en: Error saving new applicant
el_GR: Σφάλμα κατά την αποθήκευση νέου αιτούντα

en: Error removing applicant
el_GR: Σφάλμα κατά την αφαίρεση αιτούντα

en: Children Attending
el_GR: Παιδιά που παρακολουθούν μαθήματα

en: Dates
el_GR: Ημερομηνίες

en: Day
el_GR: Ημέρα

en: to
el_GR: σε

en: Everyone
el_GR: Όλοι

en: parent-guardian
el_GR: γονέας-κηδεμόνας

en: mentor
el_GR: σύμβουλος

en: champion
el_GR: υποστήριξη

en: Youth Under 13
el_GR: Νέοι κάτω των 13 ετών

en: Youth Over 13
el_GR: Νέοι άνω των 13 ετών

en: Parent/Guardian
el_GR: Γονέας/Κηδεμόνας

en: Mentor/Volunteer
el_GR: Μέντορας/Εθελοντής

en: Champion
el_GR: Υποστήριξη

en: recurring
el_GR: επαναλαμβανόμενα

en: one-off
el_GR: εφάπαξ

en: Select event date...
el_GR: Επιλέξτε ημερομηνία της εκδήλωσης ...

en: Password must be a minimum of 8 characters in length and contain at least one number or punctuation character
el_GR: Ο κωδικός πρόσβασης πρέπει να είναι τουλάχιστον 8 χαρακτήρες σε μήκος και να περιέχει τουλάχιστον έναν αριθμό ή χαρακτήρες με σημεία στίξης

en: Password must be at least eight characters, with at least one number.
el_GR: Ο κωδικός πρέπει να έχει τουλάχιστον 8 χαρακτήρες, από τους οποίους τουλάχιστον ο ένας (θα είναι) νούμερο.

en: Password must not be the same as your email address
el_GR: Ο κωδικός πρόσβασης δεν πρέπει να είναι ίδιος με την διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σας

en: Add a user type
el_GR: Προσθέστε έναν τύπο χρήστη

en: Background Checked
el_GR: Έγινε έλεγχος του Ιστορικού

en: Upload new picture
el_GR: Μεταφόρτωση νέας εικόνας

en: Intro
el_GR: Εισαγωγή

en: Welcome to the CoderDojo Badges dashboard.
el_GR: Καλώς ήρθατε στον κατάλογο Σημάτων του CoderDojo.

en: Short Description
el_GR: Σύντομη Περιγραφή

en: Award Badge
el_GR: Απονεμήθηκε Σήμα

en: Remove
el_GR: Αφαίρεση

en: Award a badge...
el_GR: Απονεμήθηκε ένα σήμα...

en: Select a user type to invite...
el_GR: Επιλέξτε έναν τύπο χρήστη για να προσκαλέσετε ...

en: Search by name
el_GR: Αναζήτηση ανά όνομα

en: Are you sure you want to award this badge to the below user?
el_GR: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να χορηγήσετε αυτό το badge στον παρακάτω χρήστη;

en: Badge Application Sent!
el_GR: Η Αίτηση για το Σήμα έχει αποσταλεί!

en: Badge Accepted! It is now visible on your profile page.
el_GR: Αποδέχτηκε το Σήμα! Είναι πλέον ορατό στη σελίδα του προφίλ σας.

en: Badge not found.
el_GR: Το σήμα δεν βρέθηκε.

en: This badge has already been accepted.
el_GR: Αυτό το σήμα έχει ήδη γίνει αποδεκτό.

en: Only the nominated user can accept this badge.
el_GR: Μόνο ο υποψήφιος χρήστης μπορεί να δεχτεί αυτό το σήμα.

en: Date Awarded
el_GR: Ημερομηνία Βράβευσης

en: You can't request a badge application for your own user account.
el_GR: Δεν μπορείτε να ζητήσετε ένα σήμα με τον δικό σας λογαριασμό χρήστη.

en: Please enter a Badge Claim Number.
el_GR: Παρακαλώ εισάγετε τον Αριθμό Διεκδίκησης Σήματος.

en: Invalid Badge Claim Number.
el_GR: Μη Έγκυρος Αριθμός Διεκδίκησης Σήματος

en: You have successfully claimed a badge. It is now visible on your profile page.
el_GR: Έχετε ζητήσει με επιτυχία ένα σήμα.  Είναι πλέον ορατό στη σελίδα του προφίλ σας.

en: Enter Badge Claim Number
el_GR: Εισάγετε τον Αριθμό Διεκδίκησης Σήματος.

en: Go
el_GR: Μεταβείτε

en: Claim Now
el_GR: Διεκδικήστε Τώρα

en: Champion and Dojo Admin permissions cannot be removed from a Dojo owner.
el_GR: Τα δικαιώματα Υποστηρικτή και Διαχειριστή δεν μπορούν να αφαιρεθούν από τον ιδιοκτήτη του Dojo.

en: Dojo owners cannot be removed.
el_GR: Οι ιδιοκτήτες του Dojo δεν μπορούν να αφαιρεθούν.

en: Successfully updated password.
el_GR: Επιτυχής ενημέρωση του κωδικού πρόσβασης.

en: Failed to update password.
el_GR: Απέτυχε η ενημέρωση του κωδικού πρόσβασης.

en: Reset not found.
el_GR: Η επαναφορά δεν βρέθηκε.

en: Reset not active.
el_GR: Η επαναφορά δεν είναι ενεργή.

en: Reset stale.
el_GR: Η επαναφορά έληξε.

en: Error
el_GR: Σφάλμα

en: Edit Profile
el_GR: Επεξεργασία του Προφίλ

en: Export Badges
el_GR: Εξαγωγή Σημάτων

en: Error loading Events
el_GR: Σφάλμα κατά τη φόρτωση των Εκδηλώσεων

en: Undisclosed
el_GR: Μυστικό

en: Add Youth under 13
el_GR: Προσθέστε Νέους κάτω των 13

en: Add Youth over 13
el_GR: Προσθέστε Νέους άνω των 13

en: This profile is private
el_GR: Αυτό το προφίλ είναι ιδιωτικό

en: We need mentors!
el_GR: Χρειαζόμαστε συμβούλους!

en: Find out more about becoming a CoderDojo mentor
el_GR: Μάθετε περισσότερα για να γίνετε σύμβουλος στο CoderDojo

en: Profile has been saved successfully
el_GR: Το προφίλ έχει αποθηκευτεί με επιτυχία

en: An error has occurred while saving profile
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την αποθήκευση του προφίλ

en: Youth
el_GR: Νέος

en: Youths
el_GR: Νέοι

en: Weekly
el_GR: Εβδομαδιαία

en: Every two weeks
el_GR: Κάθε δυο βδομάδες

en: An error has occured verifying your profile.
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την επαλήθευση του προφίλ σας.

en: Please complete your profile before continuing.
el_GR: Παρακαλούμε να συμπληρώσετε το προφίλ σας πριν συνεχίσετε.

en: An error has occured verifying the charter agreement.
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την επαλήθευση της συμφωνίας του καταστατικού.

en: Find a Venue
el_GR: Βρείτε ένα Χώρο Διεξαγωγής

en: Plan your Dojo
el_GR: Προγραμματίστε το Dojo σας

en: Promote your Dojo
el_GR: Προωθήστε το Dojo σας

en: Find technical mentors in your community to volunteer at your Dojo.
el_GR: Βρείτε τεχνικούς σύμβουλους στην κοινότητα σας για να εργαστούν εθελοντικά στο Dojo σας.

en: This is required for you to create a Dojo listing!
el_GR: Αυτό είναι απαραίτητο για να μπορέσετε να δημιουργήσετε μια καταχώρηση στο Dojo!

en: We recommend a ratio of 1:8 mentors to youths, e.g. for an average Dojo of 24 youth, 3 technical mentors would be suggested. Recruit as many mentors as not all volunteers will be able to make all sessions. If you are having difficulty finding mentors get in touch with local businesses, universities and parent groups.
el_GR: Σας προτείνουμε μια αναλογία 1:8 σύμβουλους και νέους, π.χ. κατά μέσο όρο στο Dojo με 24 νέους, 3 τεχνικοί σύμβουλοι προτιμώνται. Προσλάβετε όσο περισσότερους συμβούλους καθώς όλοι οι εθελοντές δεν θα είναι σε θέση να κάνουν όλα τα μαθάματα. Εάν έχετε δυσκολία να βρείτε συμβούλους επικοινωνήστε με τις τοπικές επιχειρήσεις, πανεπιστήμια και ομάδες γονέων.

en: Find non-technical mentors. E.g. parents etc.
el_GR: Βρείτε μη τεχνικούς συμβούλους.  Π.χ. γονείς κ.λπ.

en: Background check
el_GR: Έλεγχος ιστορικού

en: Locate a suitable free venue in your community.
el_GR: Βρείτε έναν κατάλληλο ελεύθερο χώρο στην κοινότητα σας.

en: Ensure your venue is aware of local health and safety best practices.
el_GR: Βεβαιωθείτε ότι ο χώρος σας εφαρμόζει τις βέλτιστες πρακτικές στην τοπική υγεία και ασφάλεια.

en: Please add a comment on how you’ve met local health and safety best practices in your region
el_GR: Παρακαλούμε να προσθέσετε ένα σχόλιο σχετικά με το τι συναντήσατε στις βέλτιστες πρακτικές στην τοπική υγεία και ασφάλεια στην περιοχή σας

en: The main points to be aware of in a Dojo setting is extension cables! Make sure these are strapped to the floor and don’t cover pathways.
el_GR: Τα κύρια σημεία που πρέπει να γνωρίζετε σε μια διαρρύθμιση στο Dojo είναι τα καλώδια επέκτασης!  Βεβαιωθείτε ότι είναι δεμένα στο πάτωμα και δεν καλύπτουν τους διαδρόμους.

en: Ensure appropriate public liability insurance for your venue.
el_GR: Εξασφαλίστε την κατάλληλη δημόσια ευθύνη ασφάλισης στο χώρο σας.

en: Set launch date and regular time for your Dojo
el_GR: Ορίστε ημερομηνία έναρξης και τακτική ώρα για το Dojo σας

en: Create a plan for what content you would like to cover with your mentors.
el_GR: Δημιουργήστε ένα πλάνο για το τι περιεχόμενο θα θέλατε να καλύψετε με τους συμβούλους σας.

en: See <a href='http://kata.coderdojo.com/wiki/Learning_Resource' target='_blank'>Kata</a>, the CoderDojo community wiki for more information on learning resources
el_GR: Δείτε <a href='http://kata.coderdojo.com/wiki/Learning_Resource' target='_blank'>την Kata</a>, την wiki κοινότητα του CoderDojo για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την εκμάθηση των πηγών.

en: Many Dojos start with Scratch or dive straight into HTML. See Kata, the CoderDojo community wiki for <a href="http://kata.coderdojo.com/wiki/Learning_Resource">more information on learning resources.</a>
el_GR: Πολλά Dojos ξεκινούν με το Scratch ή πέφτουν με τα μούτρα στη HTML. Δείτε την Kata, την wiki κοινότητα του CoderDojo για <a href="http://kata.coderdojo.com/wiki/Learning_Resource">περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την εκμάθηση των πηγών. </a>

en: Setup ticketing and registration for your Dojo
el_GR: Ρυθμίστε τις συμμετοχές και την εγγραφή στο Dojo σας

en: Ticketing can be done right here in the community platform!
el_GR: Η δήλωση συμμετοχής μπορεί να γίνει εδώ στην πλατφόρμα της κοινότητας!

en: Set up an email address specifically for your Dojo
el_GR: Ρυθμίστε την διεύθυνση email ειδικά για το Dojo σας

en: This is important as it will allow multiple people to assist in overseeing the email account.  You can set up a gmail or standard free to use email address for your Dojo (for example docklandsdojo@gmail.com or we can issue you a coderdojo.com email when you are creating a listing on the next stage e.g. docklands.ie@coderdojo.com).
el_GR: Αυτό είναι σημαντικό αφού θα επιτρέψει σε πολλούς ανθρώπους να βοηθήσουν στην επίβλεψη του email λογαριασμού.  Μπορείτε να ρυθμίσετε ένα gmail ή κάποιο απλά δωρεάν για να χρησιμοποιήσετε τη διεύθυνση email στο Dojo σας (για παράδειγμα docklandsdojo@gmail.com ή μπορούμε να σας χορηγήσουμε ένα email πχ σαν coderdojo.com όταν δημιουργήσετε μια καταχώρηση στο επόμενο στάδιο π.χ. docklands.ie@coderdojo.com).

en: Set up social media presence for your Dojo. e.g. Facebook, Twitter
el_GR: Ρυθμίστε την παρουσία σας στα κοινωνικά δίκτυα για το Dojo σας. π.χ. Facebook, Twitter

en: Learn how to connect with other Dojos on social media and the <a href="https://forums.coderdojo.com">CoderDojo discussion forums</a>
el_GR: Μάθετε πώς να συνδεθείτε με άλλα Dojos στα κοινωνικά δίκτυα και <a href="https://forums.coderdojo.com">στα φόρουμ συζητήσεων του CoderDojo</a>

en: You must find technical mentors before continuing.
el_GR: Πρέπει να βρείτε τεχνικούς σύμβουλους πριν συνεχίσετε.

en: You must locate a suitable venue before continuing.
el_GR: Πρέπει να βρείτε έναν κατάλληλο χώρο πριν συνεχίσετε.

en: You must set a Date and time for your Dojo to take place.
el_GR: Πρέπει να ορίσετε μια Ημερομηνία και ώρα για να πραγματοποιήσετε το Dojo σας.

en: You must set an email address for your Dojo.
el_GR: Πρέπει να ορίσετε μια διεύθυνση email για το Dojo σας.

en: Please describe how you have background checked your team.
el_GR: Παρακαλούμε να περιγράψετε πώς έχετε ελέγξει το ιστορικό της ομάδας σας.

en: Set up background checking for all volunteers.
el_GR: Ρυθμίστε τον έλεγχο ιστορικού για όλους τους εθελοντές.

en: The requirements for background checking are specific to the legislation in your jurisdiction. You can see some guidelines on Child Protection and Background Checking on <a href="http://kata.coderdojo.com/wiki/Child_Protection_and_Background_Checking">Kata</a>. Please also ensure you check your local legislation. Please comment below describing the situation in your local Dojo.
el_GR: Οι απαιτήσεις για τον έλεγχο ιστορικού είναι συγκεκριμένες για τη νομοθεσία της δικαιοδοσίας σας.  Μπορείτε να δείτε μερικές οδηγίες για την Προστασία των Παιδιών και τον Έλεγχο Ιστορικού στη <a href="http://kata.coderdojo.com/wiki/Child_Protection_and_Background_Checking">Kata</a>. Παρακαλούμε βεβαιωθείτε επίσης να ελέγξετε την τοπική νομοθεσία σας.  Παρακαλούμε περιγράψτε παρακάτω την κατάσταση στο τοπικό σας Dojo.

en: A suitable venue has tables, chairs, heat and ideally, wifi! Canteens, community centers, libraries, schools and corporate offices all make great venues. Venues should not replicate a teacher led classroom environment, instead rearrange the desks and chairs, put youths together and ensure there is space for mentors to walk around and assist the young people. Dojos should only be hosted in public spaces, you cannot host your Dojo in a private residence!
el_GR: Ένας κατάλληλος χώρος έχει τραπέζια, καρέκλες, θέρμανση και ιδανικά, Wi-Fi! Καφετέριες, κοινοτικά κέντρα, βιβλιοθήκες, σχολεία και γραφεία επιχειρήσεων όλα κάνουν για μεγάλους χώρους.  Οι χώροι δεν θα πρέπει να αναπαράγουν έναν περιβάλλον διδασκαλίας στην τάξη, αντίθετα αναδιατάξτε τα θρανία και τις καρέκλες, βάλτε τους νέους μαζί και εξασφαλίστε ότι υπάρχει χώρος για τους συμβούλους να περπατούν και να βοηθούν τους νέους ανθρώπους.  Τα Dojos θα πρέπει να διοργανώνονται μόνο σε δημόσιους χώρους, δεν μπορείτε να διοργανώσετε το Dojo σας σε μια ιδιωτική κατοικία!

en: Please describe how you have ensured health and safety best practices.
el_GR: Παρακαλούμε να περιγράψετε τον τρόπο έχετε διασφαλίσει τις βέλτιστες πρακτικές για την υγεία και την ασφάλεια.

en: Please add a comment to let us know the situation with public liability in your Dojo.
el_GR: Παρακαλούμε να προσθέσετε ένα σχόλιο για να μας πείτε σε τι κατάσταση με την δημόσια ευθύνη είναι το Dojo σας.

en: If your Dojo takes place in a corporate office, school or library it is likely that the existing public liability insurance covers the Dojo. Make sure you check this with the venue host in advance of your first session. If it doesn’t, ask the venue to sponsor the cost of adding it to their policy.
el_GR: Αν το Dojo σας λαμβάνει χώρα σε ένα εταιρικό γραφείο, σε σχολείο ή βιβλιοθήκη, είναι πιθανό ότι η υπάρχουσα ευθύνη δημόσιας ασφάλισης καλύπτει το Dojo. Βεβαιωθείτε ότι το έχετε ελέγξει αυτό με τον διοργανωτή του χώρου πριν από το πρώτο σας μάθημα. Αν δεν υπάρχει, ζητήστε από τον διοργανωτή να χρηματοδοτήσει το κόστος προσθέτοντας το στην πολιτική του.

en: If you build it they will come! Pick a date for your first Dojo session and start working towards it. Dojos can run weekly, bi-weekly or monthly. They can be run on weekdays or weekends it all depends on what suits your community.
el_GR: Αν το φτιάξετε θα έρθουν!  Επιλέξτε μια ημερομηνία για το πρώτο μάθημα σας στο Dojo και αρχίστε να εργάζεστε προς αυτή την κατεύθυνση.  Τα Dojos μπορούν να λειτουργούν εβδομαδιαία, δυο φορές την βδομάδα ή μηνιαία. Μπορούν να λειτουργούν τις καθημερινές ή τα Σαββατοκύριακα, όλα εξαρτώνται από το τι ταιριάζει στην κοινότητα σας.

en: Embodying the Ethos
el_GR: Αντιπροσωπεύοντας την Ηθική

en: We will work to embody the CoderDojo ethos
el_GR: Θα δουλέψουμε για να αντιπροσωπεύσουμε το ήθος του CoderDojo

en: All mentors and young people are aware of online safety best practices and we only allow age appropriate content at our Dojo
el_GR: Όλοι οι σύμβουλοι και οι νέοι άνθρωποι έχουν επίγνωση των βέλτιστων πρακτικών για την ηλεκτρονική ασφάλεια και θα επιτρέψουμε μόνο περιεχόμενο κατάλληλο της ηλικίας στο Dojo μας

en: Optionally describe how this was achieved.
el_GR: Προαιρετικά περιγράψτε πώς θα επιτευχθεί αυτό.

en: Data Protection: Our Dojo only uses data provided for the intended purpose. abides by data protection regulations in our jurisdiction.
el_GR: Προστασία δεδομένων: Το Dojo μας χρησιμοποιεί μόνο τα δεδομένα που παρέχονται για το σκοπό που προορίζονται, συμμορφώνονται με τους κανονισμούς προστασίας δεδομένων κατά την δικαιοδοσία μας.

en: Optionally describe how this was achieved.
el_GR: Προαιρετικά περιγράψτε πώς επιτεύχθηκε αυτό.

en: Diversity among our attendees is respected
el_GR: Σεβόμαστε τις διαφορές μεταξύ των συμμετεχόντων μας

en: Optionally describe how this was achieved.
el_GR: Προαιρετικά περιγράψτε πώς επιτεύχθηκε αυτό.

en: We will work to help engage with and improve the greater CoderDojo movement by
el_GR: Θα εργαστούμε για να βοηθήσουμε την συνεργασία και να βελτιώσουμε το μεγαλύτερο κίνημα του CoderDojo από

en: Communicating with the CoderDojo Foundation
el_GR: Επικοινωνία με το CoderDojo Ίδρυμα

en: Contributing to Kata, the community knowledge base at kata.coderdojo.com
el_GR: Συμβάλλοντας στην Kata, την βάση γνώσεων της κοινότητας στο kata.coderdojo.com

en: Connecting with local and international Dojos to share insights and supports
el_GR: Σύνδεει τα τοπικά και διεθνή Dojos για να μοιραστούν ιδέες και υποστήριξη

en: Optionally describe how this was achieved.
el_GR: Προαιρετικά περιγράψτε πώς επιτεύχθηκε αυτό.

en: Admin permissions cannot be removed from a Dojo owner.
el_GR: Τα δικαιώματα διαχειριστή δεν μπορούν να αφαιρεθούν από τον ιδιοκτήτη του Dojo.

en: User permissions successfully updated.
el_GR: Τα δικαιώματα χρήστη ενημερώθηκαν με επιτυχία.

en: User types successfully updated.
el_GR: Ο τύπος χρηστών ενημερώθηκε με επιτυχία.

en: User successfully removed from Dojo.
el_GR: Ο χρήστης αφαιρέθηκε με επιτυχία από το Dojo.

en: Ninja Over 13
el_GR: Νίντζα Άνω των 13

en: Ninja Under 13
el_GR: Νίντζα Κάτω των 13

en: Please add your location manually by clicking on the map.
el_GR: Παρακαλούμε προσθέστε την τοποθεσία σας χειροκίνητα κάνοντας κλικ στον χάρτη.

en: You do not have permission to update this Dojo.
el_GR: Δεν έχετε άδεια για να ενημερώσετε αυτό το Dojo.

en: Oops! This is not the page you are looking for.
el_GR: Ωχ! Αυτή δεν είναι η σελίδα που ψάχνετε.

en: Maybe you'd like to check out some of the following fun sections of our site:
el_GR: Ίσως θα θέλατε να δείτε μερικά από τις ακόλουθες διασκεδαστικές ενότητες της ιστοσελίδας μας:

en: Find your local Dojo
el_GR: Βρείτε το τοπικό σας Dojo

en: Community Forums
el_GR: Φόρουμ  της Κοινότητας

en: CoderDojo community news
el_GR: Τα νέα της κοινότητας του CoderDojo

en: Founder
el_GR: Ιδρυτής

en: Error setting up event
el_GR: Σφάλμα κατά την δημιουργία της εκδήλωσης

en: Event Date
el_GR: Ημερομηνία της Εκδήλωσης

en: Waitlist
el_GR: Λίστα αναμονής

en: New Applicant
el_GR: Νέος Αιτών

en: Invite Youth over 13
el_GR: Προσκαλέστε Νέους άνω των 13

en: Enter Youth Email Address
el_GR: Εισάγετε την Διεύθυνση Email του Νέου

en: Error inviting Ninja
el_GR: Σφάλμα κατά την πρόσκληση του Νίντζα

en: Successfully approved invite Ninja request.
el_GR: Επιτυχώς εγκρίθηκε το αίτημα πρόσκλησης του Νίντζα.

en: Error approving invite Ninja request.
el_GR: Σφάλμα κατά την εγκρίση του αίτηματος πρόσκλησης του Νίντζα.

en: Approve Invite Ninja Request
el_GR: Εγκρίθηκε το αίτημα πρόσκλησης του Νίντζα.

en: Check In
el_GR: Έλεγχος συμμετοχών

en: This Dojo currently has no active events
el_GR: Αυτό το Dojo προς το παρόν δεν έχει ενεργές εκδηλώσεις

en: 'Cannot find founder of dojo'
el_GR: 'Αδύνατη η εύρεση ιδρυτή του dojo'

en: Are you sure you have filled out all the information correctly and wish to proceed?
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι έχετε συμπληρώσει σωστά όλες τις πληροφορίες και θέλετε να συνεχίσετε;

en: Confirmation
el_GR: Επιβεβαίωση

en: An error has occurred while saving dojo lead
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την αποθήκευση επικεφαλών του dojo

en: Unable to retrieve user details
el_GR: Αδύνατη η ανάκτηση στοιχείων του χρήστη

en: has been successfully checked in
el_GR: έχει επιτυχώς ελεγχθεί

en: Email address not found
el_GR: Η διεύθυνση email δεν βρέθηκε

en: has been successfully approved
el_GR: έχει εγκριθεί επιτυχώς

en: Ticket for the following application has been successfully deleted:
el_GR: Η συμμετοχή για την ακόλουθη αίτηση έχει διαγραφεί με επιτυχία:

en: captcha error
el_GR: σφάλμα με το captcha

en: Enter Email
el_GR: Εισάγετε Email

en: Are you sure you want to remove this user from your Dojo?
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να αφαίρεσετε αυτόν τον χρήστη από το Dojo σας;

en: Error loading events
el_GR: Σφάλμα κατά τη φόρτωση των εκδηλώσεων

en: Error loading applications
el_GR: Σφάλμα κατά την φόρτωση των αιτήσεων

en: Has access to Technical Mentors:
el_GR: Έχετε πρόσβαση σε Τεχνικούς Συμβούλους:

en: Has access to a Venue:
el_GR: Έχετε πρόσβαση σε ένα Χώρο Διεξαγωγής:

en: General Enquiries:
el_GR: Γενικές Πληροφορίες:

en: Partner Enquiries:
el_GR: Ερωτήσεις Συνεργατών:

en: About
el_GR: Σχετικά

en: Supported by
el_GR: Υποστηρίζεται από

en: here
el_GR: εδώ

en: Accepting badge...
el_GR: Αποδοχή σήματος...

en: Manage Attendance for:
el_GR: Διαχείριση των Συμμετοχών για:

en: Date of birth is empty
el_GR: Η ημερομηνία γέννησης είναι κενή

en: Search by user email
el_GR: Αναζήτηση ανά email χρηστών

en: List
el_GR: Λίστα

en: Select stage...
el_GR: Επιλέξτε διοργάνωση...

en: Search by dojo name
el_GR: Αναζήτηση ανά όνομα στο dojo

en: Search by dojo email
el_GR: Αναζήτηση ανά email στο dojo

en: Alias
el_GR: Ψευδώνυμο

en: An error has occured while accepting invitation
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την αποδοχή της πρόσκλησης

en: Please resolve the captcha
el_GR: Παρακαλούμε να επιλύσετε το captcha

en: Please click here to complete all of the recommended practices for
el_GR: Παρακαλούμε κάντε κλικ εδώ για να ολοκληρώσετε όλες τις προτεινόμενες πρακτικές για

en: Your first Dojo application is awaiting verification. You can create a second Dojo after it has been verified.
el_GR: Η πρώτη σας αίτηση για Dojo είναι σε αναμονή για επαλήθευση.  Μπορείτε να δημιουργήσετε ένα δεύτερο Dojo αφού έχει επαληθευτεί.

en: If you need help completing your initial Dojo application, please contact us at
el_GR: Αν χρειάζεστε βοήθεια για τη συμπλήρωση της αρχικής σας αίτησης στο Dojo, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας στο

en: There was an error uploading your profile picture.
el_GR: Υπήρξε ένα σφάλμα κατά τη μεταφόρτωση της εικόνας του προφίλ σας.

en: Invitation was sent successfully.
el_GR: Η πρόσκληση στάλθηκε με επιτυχία.

en: An error has occurred while sending invitation
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την αποστολή της πρόσκλησης

en: We will work to embody the CoderDojo ethos
el_GR: Θα δουλέψουμε για να ενσωματώσουμε το ήθος του CoderDojo

en: All mentors and young people are aware of online safety best practices and we only allow age appropriate content at our Dojo
el_GR: Όλοι οι σύμβουλοι και οι νέοι άνθρωποι έχουν επίγνωση των βέλτιστων πρακτικών για την ηλεκτρονική ασφάλεια και θα επιτρέψουμε μόνο περιεχόμενο κατάλληλο της ηλικίας στο Dojo μας

en: Optionally describe how this was achieved.
el_GR: Προαιρετικά περιγράψτε πώς επιτεύχθηκε αυτό.

en: Our Dojo abides by data protection regulations in our jurisdiction
el_GR: Το Dojo μας συμμορφώνεται με τους κανονισμούς προστασίας δεδομένων κατά την δικαιοδοσία μας

en: Inclusion is a fundamental principle of CoderDojo, <a href="http://kata.coderdojo.com/wiki/Guiding_Principles_and_Philosophies#Inclusion_Statement">read our short inclusion statement and confirm you and your mentors are in agreement.</a>
el_GR: Η ενσωμάτωση αποτελεί μια θεμελιώδη αρχή του CoderDojo, <a href="http://kata.coderdojo.com/wiki/Guiding_Principles_and_Philosophies#Inclusion_Statement">διαβάστε την σύντομη δήλωση ενσωμάτωσης μας και επιβεβαιώστε εσείς και οι σύμβουλοι σας ότι συμφωνείτε.</a>

en: Our Dojo will work to engage with and improve the greater CoderDojo movement by:
el_GR: Στο Dojo μας θα εργαστούμε για να βοηθήσουμε την συνεργασία και να βελτιώσουμε το μεγαλύτερο κίνημα του CoderDojo:

en: Communicating with the CoderDojo Foundation
el_GR: Επικοινωνία με το CoderDojo Ίδρυμα

en: Contributing to Kata, the community knowledge base at kata.coderdojo.com
el_GR: Συμβάλλοντας στην Kata, τη βάση γνώσεων της κοινότητας στο kata.coderdojo.com

en: Connecting with local and international Dojos to share insights and supports
el_GR: Συνδέει τα τοπικά και διεθνή Dojos ώστε να μοιραστούν ιδέες και υποστήριξη

en: This dojo has no coordinates.
el_GR: Αυτό το dojo δεν έχει συντονιστές.

en: Register Champion
el_GR: Εγγραφή ως Υποστηριχτής

en: You have been invited to register as a parent/guardian on Zen, the CoderDojo community platform.
el_GR: Έχετε προσκληθεί να εγγραφείτε ως γονέας/κηδεμόνας στο Zen, η πλατφόρμα της κοινότητας του CoderDojo.

en: CoderDojo Zen Password Reset Request
el_GR: Αίτημα Επαναφοράς του Κωδικού Πρόσβασης του Zen στο CoderDojo

en: You have been invited to connect with a parent/guardian on Zen!
el_GR: Έχετε προσκληθεί να συνδεθείτε με ένα γονέα/κηδεμόνα στο Zen!

en: Welcome to Zen, the CoderDojo community platform.
el_GR: Καλώς ήρθατε στο Zen, την πλατφόρμα της κοινότητας του CoderDojo.

en: New Dojo Invitation
el_GR: Νέα Πρόσκληση στο Dojo

en: New Request to join your Dojo
el_GR: Νέο Αίτημα για ένταξη στο Dojo σας

en: A user has left your Dojo
el_GR: Ένας χρήστης έχει αποχωρήσει από το Dojo σας

en: Event application approved
el_GR: Εγκρίθηκε η αίτηση για την εκδήλωση

en: Event application received
el_GR: Παραλήφθηκε η αίτηση για την εκδήλωση

en: You have been awarded a new CoderDojo digital badge!
el_GR: Σας έχει απονεμηθεί ένα νέο ψηφιακό σήμα του CoderDojo!

en: New Mentor Request to join your Dojo
el_GR: Νέο Αίτημα Συμβούλου για να ενταχθεί στο Dojo σας

en: A Google email account has been created for your Dojo
el_GR: Ένας λογαριασμός ηλεκτρονικού ταχυδρομείου της Google έχει δημιουργηθεί για το Dojo σας

en: Please click on the map to pinpoint your location
el_GR: Κάντε κλικ στο χάρτη για να εντοπίσουμε την τοποθεσία σας

en: Dojo Attendees
el_GR: Dojo συμμετοχές

en: Dojo Attendees is empty
el_GR: Οι Dojo συμμετοχές είναι κενές

en: e.g. 10
el_GR: π.χ. 10

en: Please fill out the amount of expected attendees you think you will have attending your Dojo per session
el_GR: Παρακαλώ συμπληρώστε το ποσό των αναμενόμενων συμμετεχόντων που νομίζετε ότι θα παρακολουθούν το Dojo σας ανά συνεδρία

en: Welcome New CoderDojo Champion!
el_GR: Καλώς Ήρθες Νέε Υποστηρικτή του CoderDojo!

en: The first step towards setting up a Dojo in your area is filling out the form below and giving us a little more information about yourself.
el_GR: Το πρώτο βήμα προς τη δημιουργία ενός Dojo στην περιοχή σας είναι να συμπληρώσετε την παρακάτω φόρμα και να μας δώσετε λίγες περισσότερες πληροφορίες σχετικά με εσάς.

en: The purpose of us gathering this information is so we can tailor support to you as your start your Dojo journey!
el_GR: Ο σκοπός της συλλογής αυτών των πληροφοριών (από εμάς) είναι να μπορέσουμε να προσαρμόσουμε την υποστήριξή σας ώστε να ξεκινήσετε το ταξίδι σας στο Dojo!

en: If you wish to learn more about the process of starting a CoderDojo in your area before completing this form please see Kata, the CoderDojo Community Knowledge Base.
el_GR: Αν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τη διαδικασία της έναρξης ενός CoderDojo στην περιοχή σας πριν από τη συμπλήρωση του παρόντος εντύπου παρακαλούμε δείτε την Kata, την Βάση Γνώσεων της Κοινότητας του CoderDojo.

en: See Kata here:
el_GR: Δείτε την Kata εδώ:

en: You can also at any point contact info@coderdojo.com for support.
el_GR: Μπορείτε επίσης να επικοινωνήσετε για ο,τι θέλετε στο info@coderdojo.com για υποστήριξη.

en: This is not required but will help you significantly with the running of your Dojo! We recommend encouraging parents to get involved in the running of your Dojo.  This could include managing social media accounts, overseeing ticketing for the Dojo, recruiting mentors, local outreach etc.
el_GR: Αυτό δεν είναι απαραίτητο αλλά θα σας βοηθήσει σημαντικά με τη λειτουργία του Dojo σας! Προτείνουμε να ενθαρρύνετε τους γονείς να εμπλακούν στη λειτουργία του Dojo σας.  Αυτό μπορεί να περιλαμβάνει την διαχείριση των λογαριασμών στα κοινωνικά δίκτυα, την εποπτεία των συμμετοχών στο Dojo, την πρόσληψη συμβούλων, τοπική προβολή κ.λπ.

en: This is specific to the legislation in your jurisdiction. Please comment below giving us more information or contact a CoderDojo Foundation staff member at <a href='mailto:info@coderdojo.com'>info@coderdojo.com</a>
el_GR: Αυτό είναι ειδικά στη νομοθεσία της δικαιοδοσίας σας. Παρακαλούμε σχολιάστε παρακάτω δίνοντάς μας περισσότερες πληροφορίες ή επικοινωνήστε με ένα μέλος του προσωπικού του CoderDojo Ιδρύματος στο <a href='mailto:info@coderdojo.com'>info@coderdojo.com</a>

en: This is a part of CoderDojo Tao and CoderDojo recommended practice! To find out more about CoderDojo Tao and best practices for CoderDojo please see
el_GR: Αυτό είναι μέρος των προτεινόμενων πρακτικών των CoderDojo Tao και CoderDojo! Για να μάθετε περισσότερα σχετικά με το CoderDojo Tao και τις βέλτιστες πρακτικές για το CoderDojo παρακαλούμε δείτε

en: This is a part of CoderDojo Tao and CoderDojo recommended practice! To find out more about CoderDojo Tao and best practices for CoderDojo please click icon below
el_GR: Αυτό είναι μέρος των προτεινόμενων πρακτικών του CoderDojo Tao και CoderDojo! Για να μάθετε περισσότερα σχετικά με το CoderDojo Tao και τις βέλτιστες πρακτικές για το CoderDojo παρακαλούμε κάντε κλικ στο παρακάτω εικονίδιο

en: This is not required but will help you significantly with the running of your Dojo and will help in connecting you to the global CoderDojo community!
el_GR: Αυτό δεν είναι απαραίτητο, αλλά θα σας βοηθήσει σημαντικά με τη λειτουργία του Dojo σας και θα σας βοηθήσει στη διασύνδεση σας με την παγκόσμια κοινότητα του CoderDojo!

en: Please read CoderDojo ECHO, our guide to the Ethos, Culture, Happiness and Outcomes of CoderDojo <a href='http://kata.coderdojo.com/wiki/Guiding_Principles_and_Philosophies' target='_blank'>here</a>
el_GR: Παρακαλούμε διαβάστε για το CoderDojo ECHO, ο οδηγός μας για την Ηθική, τον Πολιτισμό, την Ευτυχία και τα Αποτελέσματα του CoderDojo  <a href='http://kata.coderdojo.com/wiki/Guiding_Principles_and_Philosophies' target='_blank'>εδώ</a>

en: Online Safety: Ensure all mentors have read the Online Safety 101 document. and young people are aware of online safety best practices and we only allow age appropriate content at our Dojo
el_GR: Ασφάλεια στο Διαδίκτυο: Βεβαιωθείτε ότι όλοι οι σύμβουλοι έχουν διαβάσει το έγγραφο Ασφάλεια στο Διαδίκτυο 101 και οι νέοι έχουν επίγνωση της διαδικτυακής ασφάλειας με τις βέλτιστες πρακτικές και θα επιτρέψουν μόνο περιεχόμενο κατάλληλο με την ηλικία στο Dojo μας

en: Please see Online Safety 101 for Mentors <a href='https://docs.google.com/document/d/1DDwpYKBltkJXH15pr_p2Ig0_9l4Uq2TdE7zG_9QsdjI/edit?usp=sharing' target='_blank'>here</a> and Online Safety 101 for Ninjas <a href='https://docs.google.com/document/d/1BIhYjhOiTxeFdbBRVouBZQRWLQD_v-gCkCIYtDcP2CM/edit?usp=sharing' target='_blank'>here</a>
el_GR: Παρακαλούμε δείτε για την Ασφάλεια στο Διαδίκτυο 101 για Συμβούλους <a href='https://docs.google.com/document/d/1DDwpYKBltkJXH15pr_p2Ig0_9l4Uq2TdE7zG_9QsdjI/edit?usp=sharing' target='_blank'>εδώ</a> και την Ασφάλεια στο Διαδίκτυο για Νίντζα<a href='https://docs.google.com/document/d/1BIhYjhOiTxeFdbBRVouBZQRWLQD_v-gCkCIYtDcP2CM/edit?usp=sharing' target='_blank'>εδώ</a>

en: Data protection is increasingly becoming an important topic, <a href="http://kata.coderdojo.com/wiki/Data_Protection_101">here are some simple tips to make sure you stay informed</a>.
el_GR: Η προστασία των δεδομένων γίνεται όλο και περισσότερο ένα σημαντικό θέμα , <a href="http://kata.coderdojo.com/wiki/Data_Protection_101">εδώ είναι μερικές απλές συμβουλές για να βεβαιωθείτε ότι είστε ενημερωμένοι </a>.

en: You can see more information on Data Protection <a href='https://docs.google.com/document/d/18XQNYEMQrBDJoR0Gt1ryC6CzxDEd_k41p4PEeKYtIxE/edit?usp=sharing' target='_blank'>here</a>
el_GR: Μπορείτε να δείτε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την Προστασία των Δεδομένων <a href='https://docs.google.com/document/d/18XQNYEMQrBDJoR0Gt1ryC6CzxDEd_k41p4PEeKYtIxE/edit?usp=sharing' target='_blank'>εδώ</a>

en: You can see more information on our inclusion policy <a href='http://kata.coderdojo.com/wiki/Guiding_Principles_and_Philosophies#Inclusion_Policy' target='_blank'>here</a>
el_GR: Μπορείτε να δείτε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την πολιτική ενσωμάτωσης μας  <a href='http://kata.coderdojo.com/wiki/Guiding_Principles_and_Philosophies#Inclusion_Policy' target='_blank'>εδώ</a>

en: See more information on the supports available to you <a href='https://coderdojo.com/organise-a-dojo/community-support/' target='_blank'>here</a>
el_GR: Δείτε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τις διαθέσιμες βοήθειες για εσάς  <a href='https://coderdojo.com/organise-a-dojo/community-support/' target='_blank'>εδώ</a>

en: Please feel free to add comments or more information here
el_GR: Παρακαλούμε μη διστάσετε να σχολιάσετε ή περισσότερες πληροφορίες εδώ

en: Please sign the charter before continuing
el_GR: Παρακαλούμε να υπογράψετε το καταστατικό πριν συνεχίσετε

en: First
el_GR: Πρώτον

en: Last
el_GR: Τελευταίο

en: Today
el_GR: Σήμερα

en: Clear
el_GR: Καθαρισμός

en: Done
el_GR: Τέλος

en: Event name is empty
el_GR: Το όνομα της εκδήλωσης είναι κενό

en: Description is empty
el_GR: Η περιγραφή είναι άδεια

en: Recurrence is empty
el_GR: H επανάληψη είναι άδεια

en: Capacity is empty
el_GR: Η χωρητικότητα είναι άδεια

en: None of your Dojo's have any Events planned currently
el_GR: Κανένας από το Dojo σας δεν έχει προγραμματίσει καμία Εκδήλωση προς το παρόν

en: If you wish please provide a link to your LinkedIn page.
el_GR: Αν θέλετε δώστε έναν σύνδεσμο προς τη σελίδα σας στο LinkedIn.

en: If you wish please provide a link to your Twitter page.
el_GR: Αν θέλετε δώστε έναν σύνδεσμο προς τη σελίδα σας στο Twitter.

en: Past events cannot be created
el_GR: Προηγούμενες εκδηλώσεις δεν μπορούν να δημιουργηθούν

en: Event Invitation
el_GR: Πρόσκληση στην Εκδήλωση

en: e.g. @CoderDojo
el_GR: π.χ. @CoderDojo

en: e.g. https://www.facebook.com/Coderdojo
el_GR: π.χ. https://www.facebook.com/Coderdojo

en: User is already a parent of this Ninja
el_GR: Ο χρήστης είναι ήδη ένας γονιός αυτού του Νίντζα

en: You must be a parent to invite a Ninja
el_GR: Πρέπει να είστε ένας γονέας για να καλέσετε ένα Νίντζα

en: Invalid invite request. Ninja email does not exist.
el_GR: Άκυρο αίτημα πρόσκλησης Το email του Νίντζα δεν υπάρχει.

en: Ninja must be an over 13 attendee
el_GR: Ο Νίντζα πρέπει να είναι συμμετέχοντας άνω των 13

en: User has already received this badge.
el_GR: Ο χρήστης έχει ήδη λάβει αυτό το σήμα.

en: Invalid request. No badge received.
el_GR: Άκυρο αίτημα.  Δεν έλαβε κανένα σήμα.

en: Parent profile does not exist.
el_GR: Το προφίλ του γονέα δεν υπάρχει.

en: You have a Dojo application awaiting verification. You can create another Dojo after it has been verified.
el_GR: Έχετε μια αίτηση για Dojo σε αναμονή προς επαλήθευση.  Μπορείτε να δημιουργήσετε ένα άλλο Dojo αφού επαληθευτεί.

en: No Dojos match your search query.
el_GR: Κανένα Dojo δεν ταιριάζει με την αναζήτηση σας.

en: Please let us know how you heard about CoderDojo
el_GR: Παρακαλούμε να μας ενημερώσετε πώς ακούσατε για το CoderDojo

en: Please specify how you heard about CoderDojo
el_GR: Παρακαλούμε να προσδιορίσετε πού ακούσατε για το CoderDojo

en: No Dojos match your search query.
el_GR: Κανένα Dojo δεν ταιριάζει με την αναζήτησή σας.

en: Private Dojo
el_GR: Ιδιωτικό Dojo

en: Public Dojo
el_GR: Ανοιχτό Dojo

en: This means this Dojo is only open to specific people (for example, students in a school). Please do not contact this Dojo.
el_GR: Αυτό σημαίνει ότι το Dojo είναι ανοιχτό μόνο σε συγκεκριμένα άτομα (για παράδειγμα, οι μαθητές ενός σχολείου).  Παρακαλούμε μην επικοινωνήσετε σε αυτό το Dojo.

en: e.g. docklands.ie@coderdojo.com/docklandsdojo@gmail.com
el_GR: π.χ. docklands.ie@coderdojo.com/docklandsdojo@gmail.com

en: e.g. Docklands, Dublin 1 @ CHQ Building
el_GR: π.χ. Docklands, Dublin 1 @ CHQ Building

en: e.g. Saturdays, monthly, 9-11am
el_GR: π.χ. Σάββατα, μηνιαία, 9-11πμ

en: Badge Accepted!
el_GR: Αποδέχτηκε το Σήμα!

en: Dojo Supported By
el_GR: Το Dojo Υποστηρίζεται Από

en: Email is required
el_GR: Το Email είναι υποχρεωτικό

en: Join request not found
el_GR: Το αίτημα συμμετοχής δεν βρέθηκε

en: Request to join sent!
el_GR: Το αίτημα συμμετοχής εστάλη!

en: You must have the Dojo Admin permission to accept user join requests.
el_GR: Πρέπει να έχετε άδεια ως διαχειριστής του Dojo για να δεχτείτε αιτήματα συμμετοχής χρηστών.

en: You must have the parent/guardian user type to accept this invite
el_GR: Θα πρέπει να έχετε τον τύπο χρήστη του γονέα/κηδεμόνα για να αποδεχτείτε αυτή την πρόσκληση

en: Invite token not found
el_GR: Το σύμβολο της πρόσκλησης δεν βρέθηκε

en: Only the invited parent can approve this request.
el_GR: Μόνο ο προσκεκλημένος γονέας μπορεί να εγκρίνει αυτό το αίτημα.

en: Are you sure you want to delete this Session/room?
el_GR: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτό το μάθημα/τάξη;

en: Session/room name
el_GR: Όνομα μαθήματος/τάξη

en: Sessions/rooms:
el_GR: Μαθήματα/τάξεις:

en: e.g. Scratch
el_GR: π.χ. Scratch

en: Ticket Type
el_GR: Τύπος Συμμετοχής

en: Attendee Type
el_GR: Τύπος Συμμετεχόντων

en: Quantity
el_GR: Ποσότητα

en: Please note that the capacity excludes tickets of the type other.
el_GR: Παρακαλώ σημειώστε ότι η χωρητικότητα εξαιρεί τα εισιτήρια τύπου "άλλο".

en: e.g. Mentor, Laptops
el_GR: π.χ. Σύμβουλος, Laptops

en: Are you sure you want to delete this ticket type?
el_GR: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτόν τον τύπο συμμετοχής;

en: Session/room capacity
el_GR: Χωρητικότητα των μαθημάτων/τάξης

en: Event capacity
el_GR: Χωρητικότητα της εκδήλωσης

en: Add session/room
el_GR: Προσθήκη μαθημάτων/τάξης

en: You can only create a max of 20 sessions/rooms
el_GR: Μπορείτε να δημιουργήσετε μόνο το μέγιστο των 20 μαθημάτων/τάξη

en: You can only create a max of 20 ticket types
el_GR: Μπορείτε να δημιουργήσετε μόνο το μέγιστο των 20 τύπων συμμετοχών

en: This email is already associated with an account.
el_GR: Αυτό το email έχει ήδη συσχετιστεί με έναν λογαριασμό.

en: on
el_GR: σε

en: at
el_GR: στις

en: Mentor
el_GR: Σύμβουλος

en: Ticket Name
el_GR: Όνομα συμμετοχής

en: Ticket Quantity
el_GR: Ποσότητα συμμετοχών

en: Session/room
el_GR: Μάθημα/τάξη

en: Book tickets for
el_GR: Αγοράστε συμμετοχές για

en: Additional information about your application:
el_GR: Πρόσθετες πληροφορίες σχετικά με την αίτηση σας:

en: Apply now
el_GR: Κάντε αίτηση τώρα

en: You have already applied for this session
el_GR: Έχετε ήδη υποβάλει αίτηση για αυτό το μάθημα

en: You may book additional attendees however this will exceed your ticket quantity
el_GR: Μπορείς να κάνεις επιπλέον κρατήσεις αλλά αυτή η ενέργεια θα έχει ως αποτέλεσμα να ξεπεράσεις τον αριθμό εισιτηρίων σου

en: Myself
el_GR: Για μένα

en: Apply for
el_GR: Αίτηση για

en: Tickets left
el_GR: Υπόλοιπα εισιτήρια

en: Export to CSV
el_GR: Εξαγωγή σε CSV

en: Export Guest List
el_GR: Εξαγωγή της Λίστας Επισκεπτών

en: Export Waiting List
el_GR: Εξαγωγή λίστας αναμονής

en: Export Full List
el_GR: Εξαγωγή πλήρους λίστας

en: View attendee list
el_GR: Δείτε την λίστα συμμετεχόντων

en: Start time
el_GR: Ώρα έναρξης

en: End time
el_GR: Ώρα λήξης

en: Charter already signed.
el_GR: Το καταστατικό έχει ήδη υπογραφεί.

en: Total event capacity
el_GR: Συνολική χωρητικότητα της εκδήλωσης

en: Add ticket type
el_GR: Προσθέστε τύπο εισιτηρίου

en: Total attending
el_GR: Συνολική φοίτηση

en: Total waitlist
el_GR: Συνολική λίστα αναμονής

en: Select ticket type...
el_GR: Επιλέξτε τύπο συμμετοχής...

en: Session capacity
el_GR: Χωρητικότητα μαθημάτων

en: Attendee name
el_GR: Όνομα συμμετέχοντα

en: Ticket type
el_GR: Τύπος Συμμετοχής

en: Application Date
el_GR: Ημερομηνία αίτησης

en: Parents/guardians
el_GR: Γονείς/Κηδεμόνες

en: Check in
el_GR: Έλεγχος συμμετοχών

en: Book
el_GR: Κράτηση

en: Booking closed
el_GR: Οι κρατήσεις έχουν κλείσει

en: Session description
el_GR: Περιγραφή του μαθήματος

en: e.g. Beginners to attend only please.
el_GR: π.χ. Οι αρχάριοι να παρακολουθήσουν μόνο παρακαλώ.

en: Your event must contain at least one ticket.
el_GR: Η εκδήλωση σας πρέπει να περιέχει τουλάχιστον μια συμμετοχή.

en: Select Youth to create tickets for attendees under 18.
el_GR: Επιλέξτε Νέους για να δημιουργήσετε συμμετοχές για τους συμμετέχοντες κάτω των 18 ετών.

en: Select Parent/Guardian to create tickets for parents/guardians of the attendees.
el_GR: Επιλέξτε γονείς/κηδεμόνες για να δημιουργήσετε τις συμμετοχές για τους γονείς/κηδεμόνες των συμμετεχόντων.

en: Select Mentor to create tickets for Mentors.
el_GR: Επιλέξτε Σύμβουλο για να δημιουργήσετε τις συμμετοχές για Σύμβουλους.

en: Select Other to create tickets for unlisted types e.g. laptops.
el_GR: Επιλέξτε Άλλο για να δημιουργήσετε τις συμμετοχές για τους μη κατοχυρωμένους τύπους π.χ. φορητούς υπολογιστές.

en: Cancel Session
el_GR: Ακύρωση Μαθήματος

en: Cancelling a session will notify all of the attendees by email. Are you sure you want to continue?
el_GR: Ακυρώνοντας ένα μάθημα θα ενημερώσει όλους τους συμμετέχοντες μέσω email. Είστε σίγουροι ότι θέλετε να συνεχίσετε;

en: Your profile image is too large. Please resize to a maximum of 640/640 pixels.
el_GR: Η εικόνα του προφίλ σας είναι πολύ μεγάλη.  Παρακαλούμε να αλλάξετε το μέγεθος στο μέγιστο των 640/640 πίξελς.

en: By changing one of the following: Dojo Name, Country, City/Town, your dojo public url will be changed. Do you agree with this?
el_GR: Αλλάζοντας ένα από τα παρακάτω: Όνομα του Dojo, Χώρα, Πόλη/Χωριό, το δημόσιο url του dojo θα αλλάξει. Συμφωνείτε με αυτό;

en: Avatar upload: file must be an image.
el_GR: Μεταφόρτωση του άβαταρ: το αρχείο πρέπει να είναι μια εικόνα.

en: Avatar upload: max file size of 5MB exceeded.
el_GR: Μεταφόρτωση του άβαταρ: υπερέβη το μέγιστο μέγεθος αρχείου των 5MB.

en: %1$s has been cancelled
el_GR: %1$s έχει ακυρωθεί

en: Your ticket request for
el_GR: Το αίτημα συμμετοχής σας για

en: Your ticket request for %1$s has been cancelled
el_GR: Το αίτημα συμμετοχής σας για %1$s έχει ακυρωθεί

en: has been received
el_GR: έχει παραληφθεί

en: Your ticket request for %1$s has been received
el_GR: Το αίτημα συμμετοχής σας για %1$s έχει παραληφθεί

en: has been approved
el_GR: έχει εγκριθεί

en: Your ticket request for %1$s has been approved
el_GR: Το αίτημα συμμετοχής σας για %1$s έχει εγκριθεί

en: Your event must contain at least one session.
el_GR: Η εκδήλωση σας πρέπει να περιέχει τουλάχιστον ένα μάθημα.

en: Home
el_GR: Αρχική Σελίδα

en: Edit Dojo
el_GR: Επεξεργασία του Dojo

en: My Events
el_GR: Οι Εκδηλώσεις Μου

en: Review Champion Application
el_GR: Αξιολόγηση της Αίτησης Υποστήριξης

en: Setup Dojo
el_GR: Ρύθμιση του Dojo

en: Accept Badge
el_GR: Αποδοχή Σήματος

en: Approve Ninja
el_GR: Αποδοχή του Νίντζα

en: Reset Password
el_GR: Επαναφορά Κωδικού Πρόσβασης

en: Terms & Conditions
el_GR: Όροι & Προϋποθέσεις

en: Edit Event
el_GR: Επεξεργασία της Εκδήλωσης

en: Turn on ticket approval
el_GR: Ενεργοποιήστε την έγκριση των συμμετοχών

en: Book now
el_GR: Κάντε Κράτηση Τώρα

en: Invite your friends!
el_GR: Προσκαλέστε τους φίλους σας!

en: Thank You. You will receive an email containing your booking confirmation.
el_GR: Σας Ευχαριστούμε. Θα λάβετε ένα email που περιέχει την επιβεβαίωση της κράτησης σας.

en: Please explain how your team was background checked
el_GR: Παρακαλούμε να εξηγήσετε πώς έκανε η ομάδα σας έλεγχο ιστορικού

en: Please explain how your Dojo has met health and safety best practices
el_GR: Παρακαλούμε να εξηγήσετε πώς το Dojo σας ανταποκρίθηκε στις βέλτιστες πρακτικές για την υγεία και την ασφάλεια

en: Please explain the situation with public liability in your Dojo
el_GR: Παρακαλούμε να εξηγήσετε την κατάσταση με την δημόσια ασφάλιση του Dojo σας

en: Please describe how many technical mentors you have and any other relevant information.
el_GR: Παρακαλούμε να περιγράψετε πόσους τεχνικούς σύμβουλους έχετε και οποιαδήποτε άλλη σχετική πληροφορία.

en: Please describe how many non-technical mentors you have and any other relevant information.
el_GR: Παρακαλούμε να περιγράψετε πόσους μη τεχνικούς σύμβουλους έχετε και οποιαδήποτε άλλη σχετική πληροφορία.

en: Please let us know how many technical mentors you have
el_GR: Παρακαλούμε να μας ενημερώσετε πόσους τεχνικούς σύμβουλους έχετε

en: Please let us know how many non-technical mentors you have
el_GR: Παρακαλούμε να μας ενημερώσετε πόσους μη τεχνικούς σύμβουλους έχετε

en: Please describe your venue and any other relevant info - you can even add a link to google maps!
el_GR: Παρακαλούμε να περιγράψετε τον χώρο διεξαγωγής σας καθώς και κάθε άλλη σχετική πληροφορία - μπορείτε ακόμη και να προσθέσετε ένα σύνδεσμο στο Google Maps!

en: Please describe your venue
el_GR: Παρακαλούμε να περιγράψετε τον χώρο διεξαγωγής σας

en: Please let us know when you plan to start and how regularly you plan to run
el_GR: Παρακαλούμε να μας ενημερώσετε πότε σκοπεύετε να ξεκινήσετε και πόσο τακτικά σκοπεύετε να λειτουργείτε

en: Please let us know your launch date and time
el_GR: Παρακαλούμε να μας ενημερώσετε για την ημερομηνία έναρξης και την ώρα

en: See
el_GR: Δείτε

en: to create an event
el_GR: για να δημιουργήσετε μια εκδήλωση

en: Select a day...
el_GR: Επιλέξτε μια ημέρα...

en: There are no outstanding applications for this Session
el_GR: Δεν υπάρχουν εκκρεμείς αιτήσεις για αυτό το Μάθημα

en: Please add the event location manually by clicking on the map.
el_GR: Παρακαλούμε προσθέστε την τοποθεσία της εκδήλωσης χειροκίνητα κάνοντας κλικ στον χάρτη.

en: User must not be checked in to be deleted
el_GR: Ο χρήστης δεν θα πρέπει να παραβρεθεί για να διαγραφεί

en: Cancel Event
el_GR: Ακύρωση της Εκδήλωσης

en: Cancelling this session will cancel the event as this is the only session. All of the attendees will be notified by email. Are you sure you want to continue?
el_GR: Ακυρώνοντας αυτό το μάθημα θα ακυρώσει την εκδήλωση, καθώς αυτό είναι το μοναδικό μάθημα. Όλες οι συμμετέχοντες θα ενημερωθούν μέσω email. Είστε σίγουροι ότι θέλετε να συνεχίσετε;

en: Public events are viewable by anyone visiting your Dojo listing. Private events can only be seen by members of your Dojo.
el_GR: Οι δημόσιες εκδηλώσεις μπορούν να προβληθούν από οποιονδήποτε επισκέπτεται την καταχώριση σας στο Dojo.  Οι ιδιωτικές εκδηλώσεις μπορούν να προβληθούν μόνο από τα μέλη του Dojo σας.

en: Use Dojos listing address. This will pre-fill the address fields.
el_GR: Χρησιμοποιήστε την λίστα διευθύνσεων των Dojos.  Αυτό θα προ-συμπληρώσει το πεδίο της διεύθυνσης.

en: Use Dojo listing address
el_GR: Χρησιμοποιήστε την λίστα διευθύνσεων του Dojo.

en: Invite Dojo Members
el_GR: Καλέστε Χρήστες στο Dojo

en: Are you a parent/guardian?
el_GR: Είστε γονέας/κηδεμόνας;

en: Please note that to book tickets for your youths you will need to
el_GR: Παρακαλούμε να σημειώσετε ότι για να κάνετε κράτηση συμμετοχών για τα παιδιά σας θα πρέπει να

en: add them to your profile first
el_GR: τα προσθέσετε στο προφίλ σας πρώτα

en: in the ninja section
el_GR: στο τμήμα των νίντζα

en: Invite Dojo Members to this session
el_GR: Καλέστε Χρήστες στο Dojo για αυτό το μάθημα

en: Save Invite List
el_GR: Αποθήκευση της Λίστας Προσκλήσεων

en: You must complete all of the ticket details before inviting Dojo members.
el_GR: Πρέπει να συμπληρώσετε όλα τα στοιχεία συμμετοχών πριν καλέσετε μέλη στο Dojo.

en: Dojo members successfully added to invite list. They will be notified of the invite when you publish this event.
el_GR: Μέλη του Dojo προστέθηκαν με επιτυχία στη λίστα προσκεκλημένων. Θα ενημερωθούν για την πρόσκληση όταν δημοσιεύσετε αυτή την εκδήλωση.

en: Session Invite
el_GR: Πρόσκληση στο Μάθημα

en: Session invitation is being validated...
el_GR: Η πρόσκληση στο μάθημα επικυρώνεται ...

en: Invitation successfully validated. Your ticket has been sent to your email.
el_GR: Η πρόσκληση επικυρώθηκε με επιτυχία.  Η συμμετοχή σας έχει σταλεί στο email σας.

en: Invalid session invitation.
el_GR: Μη έγκυρη πρόσκληση για το μάθημα.

en: Cancelling Ticket
el_GR: Ακύρωση της Συμμετοχής

en: Ticket is being cancelled...
el_GR: Η συμμετοχή ακυρώθηκε...

en: Thank you for confirming you will not be in attendance; your application has now been cancelled.
el_GR: Σας ευχαριστούμε για την επιβεβαίωση πως δε θα παραβρεθείτε. Η αίτησή σας έχει πλέον ακυρωθεί.

en: Invalid application cancellation link.
el_GR: Μη έγκυρος σύνδεσμος ακύρωσης της αίτησης.

en: No invites found
el_GR: Δεν βρέθηκαν προσκλήσεις

en: How do I choose?
el_GR: Πώς επιλέγω;

en: CoderDojo Champions are those who take the lead in organising a Dojo and ensure each session runs smoothly. Champions can be one person or it can be a few people who Co-Champion a Dojo to share the work. Champions should join their Dojo on Zen to set up events, award badges and to contribute to the CoderDojo Forums.
el_GR: Οι CoderDojo Champions αναλαμβάνουν την οργάνωση ενός Dojo και διασφαλίζουν ότι κάθε συνάντηση πραγματοποιείται ομαλά. Μπορεί να είναι ένα άτομο ή περισσότερα που συνεργάζονται για να μοιράζονται τον όγκο εργασίας. Οι Champions χρειάζεται να είναι εγγεγραμμένοι στο Dojo τους στο Zen ώστε να διοργανώνουν εκδηλώσεις, να απονέμουν badges και να συμμετέχουν στα CoderDojo Forums.

en: Volunteers are the driving force behind Dojos around the world. Volunteers do everything from setting up the space, to mentoring during the Dojo, and to ensuring there is cool content for the Ninjas to do at each Dojo! Volunteers should join their Dojo on Zen to get updates on cool content, contribute to the CoderDojo Forums and to help administer the Dojo by awarding badges and setting up events!
el_GR: Οι εθελοντές είναι η κινητήρια δύναμη πίσω από τα Dojos σε όλον τον κόσμο. Οι εθελοντές μπορούν να βοηθήσουν με πολλούς τρόπους, όπως να προετοιμάσουν τον χώρο, να είναι mentors κατά τη διάρκεια της συνεδρίας και να διασφαλίζουν ότι υπάρχει εκπαιδευτικό υλικό για τους Ninjas! Οι εθελοντές χρειάζεται να εγγραφούν στο Dojo τους στο Zen για να ενημερώνονται για νέο υλικό, να συμμετέχουν στα CoderDojo Forums και να βοηθούν στη διαχείριση απονέμοντας badges και διοργανώνοντας εκδηλώσεις!

en: Attendees at CoderDojo are young people under 18 who attend and make CoderDojo cool. Often known as Ninjas, CoderDojo attendees come to the Dojo to have fun and bring their awesome ideas to life.
el_GR: Συμμετέχοντες στο CoderDojo είναι νέοι κάτω των δεκαοκτώ ετών που συμμετέχουν στο CoderDojo. Συχνά, γνωστοί και ως Ninjas, οι συμμετέχοντες έρχονται στο Dojo για να περάσουν καλά και να υλοποιήσουν τις ιδέες τους.

en: Parents/Guardians are super important in the CoderDojo journey as they encourage and inspire CoderDojo Ninjas on a daily basis. Parents should register and join a Dojo so the young people attached to their account can sign up to events and earn badges from their Champions and Mentors.
el_GR: Οι γονείς/κηδεμόνες είναι πολύ σημαντικοί στο ταξίδι του CoderDojo καθώς ενθαρρύνουν και εμπνέουν τους CoderDojo Ninjas σε καθημερινή βάση. Οι γονείς χρειάζεται να εγγραφούν σε ένα Dojo ώστε οι νέοι που είναι δηλωμένοι στο λογαριασμό τους να μπορούν να δηλώνουν συμμετοχή σε εκδηλώσεις και να κερδίζουν badges από τους Champions και τους Mentors τους.

en: You will be joined to a Dojo as an adult, along with any young people added to your profile. We would like to know if you have any volunteering role in the Dojo too.
el_GR: Θα συμμετάσχεις σε ένα Dojo ως ενήλικας, μαζί με τους νέους που θα προστεθούν στο προφίλ σου. Θα θέλαμε να γνωρίζουμε αν έχεις και κάποιο εθελοντικό ρόλο στο Dojo επίσης.

en: If you join the Dojo you will receive event updates from the Dojo and some newsletters from CoderDojo HQ! If you aren't a Dojo attendee and want to join as a volunteer or Champion please get in touch with the Dojo directly.
el_GR: Αν συμμετέχεις στο Dojo θα λαμβάνεις ενημερώσεις για εκδηλώσεις από το Dojo και κάποια newsletters από το Ίδρυμα CoderDojo! Αν δεν συμμετέχεις σε ένα Dojo και θέλεις να συμμετάσχεις ως εθελοντής ή Champion, παρακαλούμε να έρθεις σε επαφή απευθείας με το Dojo.

en: Youths can be mentors too! If one of your Ninjas is regularly helping out others in your Dojo, give them recognition by giving them the Youth Volunteer title.
el_GR: Οι νέοι μπορούν να είναι επίσης mentors! Αν κάποιος από τους Ninjas σου βοηθάει τακτικά άλλους στο Dojo σου, αναγνώρισε την προσπάθειά του δίνοντάς του τον τίτλο του Youth Volunteer (Νέου Εθελοντή).

en: These young people are trailblazers who set an example and inspire other young people by organising and leading their local club. Young people should participate in the Dojo they Champion, meaning that Youth Champions improve their coding skills too!
el_GR: Αυτοί οι νέοι είναι πρωτοπόροι οι οποίοι δίνουν το παράδειγμα και εμπνέουν άλλους νέους οργανώνοντας και καθοδηγώντας την τοπική τους λέσχη. Οι νέοι χρειάζεται να συμμετέχουν στο Dojo που καθοδηγούν, οι νέοι Champions βελτιώνουν επίσης τις ικανότητες προγραμματισμού τους!

en: Enabling this will require you or another admin with Ticketing Admin permissions to approve applications to attend this event.
el_GR: Αυτή η ενεργοποίηση θα απαιτήσει από εσάς ή από κάποιον άλλο διαχειριστή με δικαιώματα Διαχειριστή Συμμετοχών να εγκρίνει τις αιτήσεις για να παρακολουθήσουν αυτή την εκδήλωση.

en: Place name must be less than 40 characters.
el_GR: Το όνομα της τοποθεσίας πρέπει να είναι μικρότερο από 40 χαρακτήρες.

en: Zen is an open source platform, you can
el_GR: Το Zen είναι μια πλατφόρμα ανοικτού κώδικα, μπορείτε

en: contribute code
el_GR: συνεισφέρετε με προγραμματισμό

en: and
el_GR: και

en: suggest features
el_GR: προτείνετε λειτουργίες

en: to help make it better.
el_GR: για να βοηθήσετε να γίνει καλύτερο.

en: You can correct any mistakes in the text on the websites using <a href="https://crowdin.com/project/zen-community-platform" target="_blank">crowdin</a> and make this website better.
el_GR: Μπορείς να διορθώσεις λάθη στο κείμενο των ιστοσελίδων χρησιμοποιώντας το <a href="https://crowdin.com/project/zen-community-platform" target="_blank">crowdin</a> και να βελτιώσεις αυτή την ιστοσελίδα.

en: Alternatively, click here to search for Dojos!
el_GR: Εναλλακτικά, πάτησε εδώ για να ψάξεις για Dojos!

en: You may be waiting to be approved for a Dojo. Once approved, the Dojo will show here.
el_GR: Πιθανόν να περιμένεις έγκριση συμμετοχής σε ένα Dojo. Με την ολοκλήρωση της έγκρισης, το Dojo θα εμφανιστεί εδώ.

en: Or, click here to start a dojo.
el_GR: Ή πάτησε εδώ για να ξεκινήσεις ένα dojo.

en: Error loading parents
el_GR: Σφάλμα κατά τη φόρτωση των γονιών

en: You are viewing a past event which is not possible to edit.
el_GR: Βλέπετε μια παλιά εκδήλωση που δεν είναι δυνατό να επεξεργαστείτε.

en: Registering for an event?
el_GR: Εγγραφή για μια εκδήλωση;

en: If you need to book in to a Dojo event, you need to fill out your profile first.
el_GR: Αν θέλετε να κάνετε κράτηση σε μια εκδήλωση του Dojo, θα πρέπει να συμπληρώσετε το προφίλ σας πρώτα.

en: Then you will need to <a href="#ninjas">add ninjas</a> to your profile.
el_GR: Μετά θα πρέπει να <a href="#ninjas">προσθέσετε νίντζα</a> στο προφίλ σας.

en: Following this you may <a href="/">find your local Dojo</a> and book an event via the Dojo listing
el_GR: Μετά από αυτό μπορείτε να<a href="/">βρείτε τα τοπικά σας Dojo</a>και να κάνετε κράτηση για μια εκδήλωση μέσω των καταχωρήσεων στο Dojo

en: Not all information entered on your profile is viewable. You can choose to hide certain information by ticking the hide buttons at the bottom of the page.
el_GR: Δεν είναι όλες οι πληροφορίες που εισάγατε στο προφίλ σας ορατές.  Μπορείτε να επιλέξετε να αποκρύψετε ορισμένες πληροφορίες πατώντας τα κουμπιά απόκρυψης στο κάτω μέρος της σελίδας.

en: Only your username and profile picture are publicly viewable. Other fields are for administration purposes only.
el_GR: Μόνο το όνομα χρήστη και η εικόνα του προφίλ σας είναι ορατές στο κοινό.  Άλλα πεδία είναι μόνο για διαχειριστικούς σκοπούς.

en: Click to view your public profile
el_GR: Πάτησε για να δεις το δημόσιο προφίλ σου

en: Public profile
el_GR: Δημόσιο προφίλ

en: Registering an account does not guarantee you entry to a Dojo event. To gain entry to an event you must fill out your profile and book via the Dojo listing page. You will need your email confirmation to attend or direct permission from the Dojo administrators.
el_GR: Η εγγραφή ενός λογαριασμού δεν σας εγγυάται την είσοδο σε μια εκδήλωση στο Dojo.  Για να κερδίσετε την είσοδο σε μια εκδήλωση πρέπει να συμπληρώσετε το προφίλ και να κάνετε κράτηση μέσω της σελίδας καταχωρήσεων στο Dojo. Θα χρειαστεί να επιβεβαιώσουμε το email σας για να παρακολουθήσετε ή άμεση άδεια από τους διαχειριστές του Dojo.

en: If you'd like to award a badge, please visit the manage users section below:
el_GR: Αν θέλετε να χορηγήσετε ένα σήμα, παρακαλούμε επισκεφθείτε το τμήμα διαχείρισης χρηστών παρακάτω:

en: Your local Dojo administrator can award you badges.
el_GR: Ο τοπικός διαχειριστής του Dojo σας μπορεί να σας απονείμει σήματα.

en: Privacy Statement
el_GR: Δήλωση Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων

en: Introduction
el_GR: Εισαγωγή

en: coderdojo.com and its sub-sites
el_GR: coderdojo.com και οι υποσέλιδες του

en: (the "Website", "Zen", "Kata") are operated by CoderDojo Foundation. We have created this Privacy Statement in order to demonstrate our firm commitment to privacy. This Privacy Statement sets out the basis on which any personal data we collect from you or that you provide to us, will be processed by us.  In order to fully understand your rights, we encourage you to read this Privacy Statement and to consult our Terms and Conditions of Use.
el_GR: (η "Ιστοσελίδα", "Zen", "Kata") λειτουργούν από το CoderDojo Ίδρυμα. Έχουμε δημιουργήσει αυτή τη Δήλωση Απορρήτου για να αποδείξουμε τη σταθερή δέσμευση μας για την προστασία του απορρήτου. Η παρούσα Δήλωση Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων καθορίζει τη βάση επί της οποίας όποια προσωπικά δεδομένα που συλλέγουμε από εσάς ή που μας παρέχετε, θα υποβληθούν σε επεξεργασία από εμάς.   Για να κατανοήσετε πλήρως τα δικαιώματα σας, σας προτρέπουμε να διαβάσετε την παρούσα Δήλωση Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων και να συμβουλευτείτε τους Όρους και Προϋποθέσεις προς Χρήση.

en: For the purpose of the Data Protection Acts 1988 and 2003, the data controller is contactable at info@coderdojo.com.
el_GR: Για το σκοπό της Πράξης της Προστασίας Δεδομένων του 1988 και 2003, ο υπεύθυνος δεδομένων είναι σε επικοινωνία στο info@coderdojo.com.

en: Acceptance of this Privacy Statement
el_GR: Αποδοχή της παρούσας Δήλωσης Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων

en: By using this Website you signify acceptance of this Privacy Statement.  If you do not agree with or you are not comfortable with any aspect of this Privacy Statement, your only remedy is to discontinue use of the Website.  We reserve the right to modify this Privacy Statement at any time.  Your continued use of any portion of the Website following notification or posting of such changes will constitute your acceptance of those changes.
el_GR: Με τη χρήση αυτής της ιστοσελίδας δηλώνετε ότι αποδέχεστε τη παρούσα Δήλωση Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων.   Αν δεν συμφωνείτε με αυτό ή δεν είστε εξοικειωμένοι με οποιαδήποτε πτυχή της παρούσας Δήλωσης Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων, τότε η μόνη λύση είναι να διακόψετε τη χρήση της ιστοσελίδας.  Διατηρούμε το δικαίωμα να τροποποιήσουμε την παρούσα Δήλωση Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων ανά πάσα στιγμή.   Η συνεχής χρήση οποιουδήποτε τμήματος της ιστοσελίδας μετά την κοινοποίηση ή δημοσίευση αυτών των αλλαγών θα συνιστά αποδοχή εκ μέρους σας αυτών των αλλαγών.

en: Information we collect
el_GR: Πληροφορίες που συλλέγουμε

en: In operating our website we may collect and process the following data about you:
el_GR: Κατά τη λειτουργία της ιστοσελίδας μας μπορεί να συλλέξουμε και να επεξεργαστούμε τα παρακάτω δεδομένα σχετικά με εσάς:

en: Details of your visits to our website and the resources that you access, including, but not limited to, traffic data, location data, weblogs and other communication data.
el_GR: Λεπτομέρειες σχετικά με τις επισκέψεις σας στην ιστοσελίδα μας και τους πόρους που έχετε πρόσβαση, συμπεριλαμβανομένων, αλλά χωρίς να περιορίζονται σε, δεδομένα κίνησης, δεδομένα τοποθεσίας, ιστολόγια και άλλα στοιχεία επικοινωνίας.

en: Information that you provide to us when using this Website.  This includes information provided at the time of registering to use this Website, if applicable. We may also ask you for information when you report a problem with the Website.
el_GR: Οι πληροφορίες που μας παρέχετε κατά τη χρήση αυτής της ιστοσελίδας.   Αυτό περιλαμβάνει πληροφορίες που παρέχονται κατά τη στιγμή της εγγραφής για να χρησιμοποιήσετε αυτή την ιστοσελίδα, εάν είναι απαραίτητο.  Μπορούμε επίσης να σας ζητήσουμε πληροφορίες όταν αναφέρετε ένα πρόβλημα με την Ιστοσελίδα.

en: If you contact us for any reason, we may keep a record of that correspondence.
el_GR: Αν επικοινωνήσετε μαζί μας για οποιοδήποτε λόγο, μπορεί να διατηρήσουμε αρχείο αυτής της αλληλογραφίας.

en: We may also ask you to complete surveys that we use for research purposes, although you do not have to respond to them.
el_GR: Μπορεί επίσης να σας ζητήσουμε να συμπληρώσετε έρευνες που χρησιμοποιούμε για ερευνητικούς σκοπούς, αν και δεν χρειάζεται να ανταποκριθείτε σε αυτές.

en: Storing your personal data
el_GR: Αποθήκευση των προσωπικών σας δεδομένων

en: The data that we collect from you may be transferred to, and stored at, a destination outside the European Economic Area ("EEA"). It may also be processed by staff of CoderDojo Foundation operating from outside the EEA. Such staff may be engaged in the provision of support services. By submitting your personal data, you agree to this transfer, storing or processing.  We will take all steps reasonably necessary to ensure that your data is treated securely and in accordance with this Privacy Statement.
el_GR: Τα δεδομένα που συλλέγουμε από εσάς μπορεί να μεταφερθούν και να αποθηκευτούν σε προορισμό εκτός του Ευρωπαϊκού Οικονομικού Χώρου ("ΕΟΧ").  Μπορεί επίσης να υποβληθούν σε επεξεργασία από το προσωπικό του CoderDojo Ιδρύματος που λειτουργεί εκτός του ΕΟΧ. Αυτό το προσωπικό μπορεί να ασχολείται με την παροχή υπηρεσιών υποστήριξης. Με την υποβολή των προσωπικών σας δεδομένων, συμφωνείτε με αυτή την μεταφορά, αποθήκευση ή επεξεργασία.  Θα λάβουμε όλα τα απαραίτητα μέτρα για να εξασφαλίσουμε ότι τα δεδομένα σας μεταχειρίζονται με ασφάλεια και σύμφωνα με την παρούσα Δήλωση Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων.

en: All information you provide to us is stored on our secure servers and user information is encrypted with SSL technology. Any payments made through our website utilise Stripe. You can see Stripe Privacy Policy
el_GR: Όλες οι πληροφορίες που μας παρέχετε αποθηκεύονται στους ασφαλείς διακομιστές μας και οι πληροφορίες για τον χρήστη είναι κρυπτογραφημένες με SSL τεχνολογία.  Τυχόν πληρωμές που πραγματοποιούνται μέσω της ιστοσελίδας μας γίνονται μέσω του Stripe.  Μπορείτε να δείτε Πολιτική Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων του Stripe

en:  and more about their security
el_GR:  και περισσότερα για την ασφάλεια τους

en: Where we have given you (or where you have chosen) a password which enables you to access certain parts of our Website, you are responsible for keeping this password confidential.  We ask you not to share a password with anyone.
el_GR: Όπου έχουμε δώσει (ή όπου έχετε επιλέξει) έναν κωδικό πρόσβασης που σας επιτρέπει να αποκτήσετε πρόσβαση σε ορισμένα μέρη της ιστοσελίδας μας, είστε υπεύθυνοι για τη διατήρηση της εμπιστευτικότητας του κωδικού πρόσβασης.   Σας ζητάμε να μην αποκαλύψετε τον κωδικό σας σε κανέναν.

en: Use of your information
el_GR: Χρήση των πληροφοριών σας

en: The information that we collect and store relating to you is primarily used to enable us to provide our services to you. In addition, we may use the information for the following purposes:
el_GR: Οι πληροφορίες που συλλέγουμε και αποθηκεύουμε σχετικά με εσάς χρησιμοποιούνται κυρίως για να μας δώσετε τη δυνατότητα να παρέχουμε τις υπηρεσίες μας προς εσάς.  Επιπλέον, μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε τις πληροφορίες για τους ακόλουθους σκοπούς:

en: To ensure that content from our Website is presented in the most effective manner for you and your computer.
el_GR: Για να εξασφαλίσουμε ότι το περιεχόμενο από την ιστοσελίδα μας παρουσιάζεται με τον πιο αποτελεσματικό τρόπο για εσάς και τον υπολογιστή σας.

en: To provide you with information requested from us, relating to our services.
el_GR: Για να σας παρέχουμε πληροφορίες που ζητήσατε, σχετικά με τις υπηρεσίες μας.

en: To allow you to participate in interactive features of our Website.
el_GR: Για να σας επιτρέψουμε να συμμετάσχετε σε διαδραστικές λειτουργίες της ιστοσελίδας μας.

en: To notify you about changes to our Website and/or services.
el_GR: Για να σας ενημερώσουμε σχετικά με αλλαγές στην Ιστοσελίδα και/ή τις υπηρεσίες μας.

en: We do not, without your consent, disclose information about identifiable individuals to third parties, but we may send anonymised statistical data to them for research and survey purposes.
el_GR: Εμείς δεν κάνουμε, χωρίς τη συγκατάθεση σας, δεν γνωστοποιούμε πληροφορίες σχετικά με αναγνωρίσιμα άτομα σε τρίτους, αλλά μπορεί να στείλουμε ανώνυμα στατιστικά στοιχεία σε αυτούς για τους σκοπούς της μελέτης και της έρευνας.

en: Disclosure of your information
el_GR: Αποκάλυψη των πληροφοριών σας

en: Your personal data will not be processed for marketing purposes or publication on our Website.  We will not disclose your personal data to third parties unless you have consented to this disclosure. These third parties will not be able to contact you unless you have given your consent. We will however disclose your personal data if we believe in good faith that we are required to disclose it in order to comply with any applicable law, a summons, a search warrant, a court or regulatory order, or other valid legal process.
el_GR: Τα προσωπικά σας στοιχεία δεν θα υποβληθούν σε επεξεργασία για σκοπούς μάρκετινγκ ή δημοσίευση στην ιστοσελίδα μας.  Εμείς δεν θα αποκαλύψουμε τα προσωπικά σας στοιχεία σε τρίτους, εκτός αν έχετε συναινέσει σε αυτή την αποκάλυψη.  Αυτά τα τρίτα μέρη δεν θα είναι σε θέση να επικοινωνήσουν μαζί σας αν έχετε δώσει τη συγκατάθεση σας. Ωστόσο, εμείς θα αποκαλύψουμε τα προσωπικά σας στοιχεία, εάν πιστεύουμε με καλή τη πίστει ότι είμαστε υποχρεωμένοι να τα αποκαλύψουμε, προκειμένου να συμμορφωθείτε με την ισχύουσα νομοθεσία, κλήτευση, ένταλμα έρευνας, δικαστική ή ρυθμιστική εντολή, ή άλλη έγκυρη νομική διαδικασία.

en: We may provide non-personal data to third parties, where such information is combined with similar information of other users of our Website. For example, we might inform third parties regarding the number of unique users who visit our Website, the demographic breakdown of our community users of our Website, or the activities that visitors to our Website engage in while on our Website. The third parties to whom we may provide this information may include our Website design, development and hosting contractors.  However, we do not sell or exchange or provide such data to third parties for their own use.  We will inform you if we intend to use your data for such purposes or if we intend to disclose your information to any third party for such purposes.  You can exercise your right to prevent such processing by checking certain boxes on the forms we use to collect your data.  You can also exercise the right at any time by contacting us using the contact details below.
el_GR: Μπορεί να παρέχουμε μη προσωπικά δεδομένα σε τρίτους, εφόσον αυτές οι πληροφορίες συνδυάζονται με παρόμοιες πληροφορίες από τους άλλους χρήστες της ιστοσελίδας μας. Για παράδειγμα, θα μπορούσαμε να ενημερώσουμε τρίτους σχετικά με τον αριθμό των μοναδικών χρηστών που επισκέπτονται την ιστοσελίδα μας, την δημογραφική κατανομή της κοινότητας των χρηστών μας στην Ιστοσελίδα μας, ή τις δραστηριότητες που οι επισκέπτες στην Ιστοσελίδα μας συμμετέχουν ενώ είναι στην Ιστοσελίδα μας.  Οι τρίτοι στους οποίους μπορεί να παρέχουμε αυτές τις πληροφορίες μπορεί να περιλαμβάνουν τον  σχεδιασμό της Ιστοσελίδας μας, την ανάπτυξη και την φιλοξενία στους εξωτερικούς συνεργάτες.   Ωστόσο, δεν πουλάμε ή ανταλλάζουμε ή παρέχουμε τα εν λόγω δεδομένα σε τρίτους για δική τους χρήση.  Εμείς θα σας ενημερώσουμε αν έχουμε την πρόθεση να χρησιμοποιήσουμε τα στοιχεία σας για τέτοιους σκοπούς ή αν σκοπεύουμε να αποκαλύψουμε τα στοιχεία σας σε οποιονδήποτε τρίτο για τέτοιους σκοπούς.   Μπορείτε να ασκήσετε το δικαίωμα σας να αποτρέψετε μια τέτοια επεξεργασία επιλέγοντας κάποια κουτάκια στα έντυπα που χρησιμοποιούμε για τη συλλογή των δεδομένων σας.   Μπορείτε επίσης να ασκήσετε το δικαίωμα σας ανά πάσα στιγμή επικοινωνώντας μαζί μας χρησιμοποιώντας τα παρακάτω στοιχεία επικοινωνίας.

en: In the event that we sell or buy any business or assets, in which case we may disclose your personal data to the prospective seller or buyer of such business or assets.  If we or substantially all of our assets are acquired by a third party, in which case personal data held by us about or customers will be one of the transferred assets.
el_GR: Σε περίπτωση που πουλήσουμε ή αγοράσουμε οποιαδήποτε επιχείρηση ή περιουσιακό στοιχεία, τότε μπορούμε να αποκαλύψουμε τα προσωπικά σας στοιχεία στον υποψήφιο πωλητή ή αγοραστή των εν λόγω επιχειρήσεων ή περιουσιακών στοιχείων.  Αν εμείς ή ουσιαστικά το σύνολο των περιουσιακών στοιχείων μας αποκτηθεί από τρίτους, τότε τα προσωπικά στοιχεία που τηρούνται από εμάς ή τους πελάτες θα είναι ένα από τα μεταβιβαζόμενα περιουσιακά στοιχεία.

en: The use of this Website by minors under the age of 16 is subject to the consent of their parent or guardian.  We advise parents or guardians who permit their children to use the Internet that it is important that they communicate with their children about their safety online.
el_GR: Η χρήση αυτής της ιστοσελίδας από ανηλίκους κάτω των 16 ετών υπόκειται με την συγκατάθεση του γονέα ή κηδεμόνα τους.  Συμβουλεύουμε τους γονείς ή κηδεμόνες που επιτρέπουν στα παιδιά τους να χρησιμοποιούν το Διαδίκτυο ότι είναι σημαντικό να επικοινωνούν με τα παιδιά τους σχετικά με την online ασφάλεια τους.

en: Security
el_GR: Ασφάλεια

en: We are committed to ensuring that your information is secure.  As no data transmission over the Internet can be guaranteed as 100% secure, we cannot ensure or warrant the security of any information that you transmit to us and you transfer the data at your own risk.  We endeavour to use the appropriate technical and organizational measures in order to secure the confidentiality of your personal data, to prevent unauthorised or unlawful processing of such personal data, and to protect against accidental or unlawful destruction, accidental loss, alteration or unauthorised disclosure or access and to otherwise protect the security of such personal data.
el_GR: Δεσμευόμαστε να διασφαλίσουμε ότι οι πληροφορίες σας είναι ασφαλείς.   Δεδομένου ότι καμία μετάδοση δεδομένων μέσω του Διαδικτύου δεν μπορεί να εγγυηθεί 100% ασφάλεια, δεν μπορούμε να διασφαλίσουμε ή να εγγυηθούμε την ασφάλεια των πληροφοριών που μεταδίδεται σε εμάς και μεταφέρετε τα δεδομένα με δική σας ευθύνη.  Προσπαθούμε να χρησιμοποιήσουμε τα κατάλληλα τεχνικά και οργανωτικά μέτρα προκειμένου να διασφαλίσουμε το απόρρητο των προσωπικών σας δεδομένων, για την αποτροπή μη εξουσιοδοτημένης ή παράνομης επεξεργασίας των εν λόγω προσωπικών δεδομένων και για την προστασία από τυχαία ή αθέμιτη καταστροφή, τυχαία απώλεια, αλλοίωση ή μη εξουσιοδοτημένη δημοσιοποίηση ή πρόσβαση αλλά και να προστατεύσουμε την ασφάλεια των εν λόγω προσωπικών δεδομένων.

en: This Website uses cookie technology. A cookie is a small file which asks permission to be placed on your computer’s hard drive.  Once you agree, the file is added and the cookie helps analyse web traffic or lets you know when you visit a particular site.  Cookies allow web applications to respond to you as an individual.  The web application can tailor its operations to your needs, likes and dislikes by gathering and remembering information about your preferences.
el_GR: Αυτή η Ιστοσελίδα χρησιμοποιεί τεχνολογία με cookies.  Ένα cookie είναι ένα μικρό αρχείο το οποίο ζητά την άδεια να εγκατασταθεί στον σκληρό δίσκο του υπολογιστή σας.  Μόλις συμφωνήσετε, το αρχείο προστίθεται και το cookie βοηθά στην ανάλυση της διαδικτυακής κυκλοφορίας ή σας ενημερώνει όταν επισκέπτεστε μια συγκεκριμένη ιστοσελίδα.  Τα cookies επιτρέπουν στις διαδικτυακές εφαρμογές να ανταποκριθούν σε εσάς ως άτομο.  Η διαδικτυακή εφαρμογή μπορεί να προσαρμόσει τις δραστηριότητες της στις ανάγκες σας, τι σας αρέσει και τι όχι με τη συγκέντρωση και απομνημόνευση των πληροφοριών σχετικά με τις προτιμήσεις σας.

en: We use traffic log cookies to identify which pages are being used. This helps us analyse data about web page traffic and improve our Website in order to tailor it to customer needs. We only use this information for statistical analysis purposes and then the data is removed from the system. Overall cookies help us provide you with a better Website, by enabling us to monitor which pages you find useful and which you do not. A cookie in no way gives us access to your computer or any information about you, other than the data you choose to share with us. You can choose to accept or decline cookies. Most web browsers automatically accept cookies, but you can modify your browser setting to decline cookies if you prefer. This may prevent you from taking full advantage of the Website.
el_GR: Χρησιμοποιούμε τα cookies ως αρχεία καταγραφής της κυκλοφορίας για να αναγνωρίσουμε ποιες σελίδες χρησιμοποιήσατε.  Αυτό μας βοηθά να αναλύσουμε τα δεδομένα σχετικά με την κυκλοφορία των ιστοσελίδων και τη βελτίωση της Ιστοσελίδας μας, προκειμένου να την προσαρμόσουμε στις ανάγκες των πελατών. Χρησιμοποιούμε αυτές τις πληροφορίες μόνο για σκοπούς στατιστικής ανάλυσης και μετά τα δεδομένα αφαιρούνται από το σύστημα.  Συνολικά τα cookies μας βοηθούν να σας παρέχουμε μια καλύτερη Ιστοσελίδα, επιτρέποντας μας να παρακολουθούμε ποιες σελίδες θα βρείτε χρήσιμες και ποιες όχι.  Ένα cookie σε καμία περίπτωση δεν μας δίνει πρόσβαση στον υπολογιστή σας ή οποιαδήποτε πληροφορία σχετικά με εσάς, εκτός από τα δεδομένα που θα επιλέξετε να μοιραστείτε μαζί μας. Μπορείτε να επιλέξετε να αποδεχτείτε ή να απορρίψετε τα cookies.  Τα περισσότερα προγράμματα περιήγησης δέχονται αυτόματα τα cookies, αλλά μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις του περιηγητή σας για να απορρίπτετε τα cookies, εάν προτιμάτε.  Αυτό μπορεί να σας αποτρέψει από το να επωφεληθείτε πλήρως από την ιστοσελίδα.

en: If you click on a link to a third party website, such third party may also transmit cookies to you. This Privacy Policy does not cover the use of cookies by any third parties.
el_GR: Αν κάνετε κλικ σε ένα σύνδεσμο σε μια ιστοσελίδα τρίτων, αυτός ο τρίτος μπορεί επίσης να διαβιβάσει cookies σε εσάς.  Αυτή η Πολιτική Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων δεν καλύπτει τη χρήση των cookies από τρίτους.

en: List of cookies used by this website:
el_GR: Λίστα των cookies που χρησιμοποιούνται σε αυτή την ιστοσελίδα:

en: Cookie Name
el_GR: Όνομα του Cookie

en: Typical Value
el_GR: Τυπική Τιμή

en: Purpose
el_GR: Σκοπός

en: Expires
el_GR: Λήγει

en: Randomly generated alphanumeric string
el_GR: Τυχαία αλφαριθμητική συμβολοσειρά

en: Used to identify user session
el_GR: Χρησιμοποιήθηκε για να προσδιορίσει την συνεδρία του χρήστη

en: 2 days after creation
el_GR: 2 ημέρες μετά τη δημιουργία

en: confirmed
el_GR: επιβεβαιώθηκε

en: Whether the user has seen the sitewide notice regarding the use of cookies
el_GR: Αν ο χρήστης έχει δει την ευρεία ανακοίνωση στην ιστοσελίδα σχετικά με τη χρήση των cookies

en: 1 year from being set
el_GR: 1 χρόνος από τότε που ορίστηκε

en: Whether the user can see the O13 forums
el_GR: Αν ο χρήστης μπορεί να δει τα O13 φόρουμς

en: On session expiry
el_GR: Με τη λήξη του μαθήματος

en: Whether the user has completed required fields of their profile
el_GR: Αν ο χρήστης έχει συμπληρώσει τα υποχρεωτικά πεδία του προφίλ του

en: The locale of the users browser, to display the relevant language to them
el_GR: Η τοπική ρύθμιση των προγραμμάτων περιήγησης των χρηστών, για να εμφανίσετε τη σχετική γλώσσα σε αυτούς

en: Links to other websites
el_GR: Σύνδεσμοι σε άλλες ιστοσελίδες

en: Our Website may, from time to time, contain links to third party websites.  If you follow a link to any of these websites, please note that these websites have their own privacy policies and that we do not accept any responsibility or liability for these policies.  Please check these policies before you submit any personal data to these websites.
el_GR: Η Ιστοσελίδα μας μπορεί, από καιρό σε καιρό, να περιέχει συνδέσμους σε ιστοσελίδες τρίτων.   Αν ακολουθήσετε ένα σύνδεσμο σε οποιαδήποτε από αυτές τις ιστοσελίδες, παρακαλούμε να σημειώσετε ότι αυτές οι ιστοσελίδες έχουν τις δικές τους πολιτικές απορρήτου και ότι δεν επιφέρουμε καμία ευθύνη για αυτές τις πολιτικές.   Παρακαλούμε ελέγξτε αυτές τις πολιτικές πριν υποβάλετε οποιαδήποτε προσωπικά δεδομένα σε αυτές τις ιστοσελίδες.

en: Access to information
el_GR: Πρόσβαση σε πληροφορίες

en: You have the right to request a copy of the information held by us about you.  We may charge a fee for this which will not exceed €6.35.  You also have the right to access your data, have changed any inaccuracies in the details we hold about you, the right to object to the use of your data and the right to block any specific uses of your data by contacting us using the contact details below.
el_GR: Έχετε το δικαίωμα να ζητήσετε αντίγραφο των πληροφοριών που κατέχονται από εμάς σχετικά με εσάς.   Μπορεί να σας χρεώσουμε ένα ποσό για αυτό που δεν θα υπερβαίνει τα €6.35.   Έχετε επίσης το δικαίωμα να αποκτήσετε πρόσβαση στα δεδομένα σας, να αλλάξετε τυχόν ανακρίβειες στα στοιχεία που κρατάμε για εσάς, το δικαίωμα να αντιταχθείτε στη χρήση των δεδομένων σας και το δικαίωμα να εμποδίσετε οποιεσδήποτε συγκεκριμένες χρήσεις των δεδομένων σας επικοινωνώντας μαζί μας χρησιμοποιώντας τα στοιχεία επικοινωνίας παρακάτω.

en: Changes to our Privacy Statement
el_GR: Αλλαγές στη Δήλωση Απορρήτου μας

en: Any changes to this Privacy Statement will be posted on the Website so you are always aware of what information we collect, how we use it, and under what circumstances, if any, we disclose it. If at any time we decide to use personal data in a manner significantly different from that stated in this Privacy Statement, or otherwise disclosed to you at the time it was collected, we will notify you by email, and you will have a choice as to whether or not we use your information in the new manner.
el_GR: Οποιεσδήποτε αλλαγές στην παρούσα Δήλωση Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων θα αναρτηθούν στην Ιστοσελίδα έτσι ώστε να γνωρίζετε πάντα ποιες πληροφορίες συλλέγουμε, πώς τις χρησιμοποιούμε, και κάτω από ποιες συνθήκες, εάν υπάρχουν, τις γνωστοποιούμε.  Αν κάποια στιγμή αποφασίσουμε να χρησιμοποιήσουμε τα προσωπικά δεδομένα κατά τρόπο σημαντικά διαφορετικό από εκείνο που αναφέρεται στην παρούσα Δήλωση Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων, ή με άλλο τρόπο γνωστοποιήθηκαν σε εσάς κατά τη στιγμή της συλλογής, θα σας ενημερώσουμε μέσω email, και θα έχετε μια επιλογή ως προς ή όχι θα χρησιμοποιήσουμε τις πληροφορίες σας με νέο τρόπο.

en: We welcome any queries, comments or requests you may have regarding this Privacy Statement.  Please contact us in writing at Dogpatch Labs, The CHQ Building, Custom House Quay, Dublin 1, IRELAND or by e-mail at info@coderdojo.com.
el_GR: Καλοδεχούμενες οποιεσδήποτε απορίες, σχόλια ή αιτήματα που μπορεί να έχετε σχετικά με την παρούσα Δήλωση Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων.   Παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας γραπτώς στο Dogpatch Labs, The CHQ Building, Custom House Quay, Dublin 1, Ireland ή μέσω e-mail στο info@coderdojo.com.

en: Find nearby Dojos
el_GR: Βρείτε κοντινά Dojos

en: Notify all Members
el_GR: Ειδοποίησε όλα τα μέλη

en: Notify Dojo members about Event opening
el_GR: Ειδοποίηση μελών Dojo για την έναρξη της Εκδήλωσης

en: Please select about which event you want to notify Dojo members:
el_GR: Παρακαλώ, επέλεξε για ποια εκδήλωση θέλεις να ειδοποιήσεις τα μέλη του Dojo:

en: Send notifications
el_GR: Αποστολή ειδοποιήσεων

en: You must choose an event
el_GR: Πρέπει να επιλέξεις μια εκδήλωση

en: Tickets Now Available for %1$s
el_GR: Διαθέσιμα εισιτήρια για %1$s

en: Terms and Conditions here
el_GR: Όροι και προϋποθέσεις εδώ

en: An error has occurred while saving youth profile
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την αποθήκευση του προφίλ του νέου

en: Profile(s) have been saved successfully
el_GR: Τα προφίλ έχουν αποθηκευτεί με επιτυχία

en: Your details
el_GR: Τα στοιχεία σου

en: About you
el_GR: Σχετικά με εσένα

en: Got a child? Add them below
el_GR: Έχεις παιδιά; Πρόσθεσέ τα εδώ

en: Add child
el_GR: Προσθήκη παιδιού

en: Remove child
el_GR: Αφαίρεση παιδιού

en: Are you sure you want to remove this child?
el_GR: Είσαι σίγουρος/η ότι θέλεις να αφαιρέσεις αυτό το παιδί;

en: You can view the
el_GR: Μπορείς να δεις τον

en: Zen roadmap
el_GR: οδικό χάρτη του Zen

en:  and see what we are working on, as well as the latest features for Zen.
el_GR:  και να δεις τι ετοιμάζουμε, όπως επίσης και τα τελευταία features του Zen.

en: Access our e-learning module
el_GR: Δες την ενότητα ηλεκτρονικής εκπαίδευσής μας

en: By using this functionality, you allow us to share basic information with this provider (email, name, user type)
el_GR: Χρησιμοποιώντας αυτή τη λειτουργία, μας επιτρέπεις να μοιραστούμε βασικές πληροφορίες με αυτόν τον πάροχο (email, όνομα, τύπος χρήστη)

en: By clicking this button, you allow us to share basic information with this provider (email, name, user type)
el_GR: Πατώντας αυτό το κουμπί, μας επιτρέπεις να μοιραστούμε βασικές πληροφορίες με αυτόν τον πάροχο (email, όνομα, τύπος χρήστη)

en: Only modules for mentors and champions are available at the moment, come back later on to discover more!
el_GR: Μόνο ενότητες για mentors και champions είναι διαθέσιμες αυτή τη στιγμή, μπορείς να επανέλθεις αργότερα ώστε να ελέγξεις για περισσότερες ενότητες!

en: Do you agree?
el_GR: Συμφωνείς;

en: A new Dojo has been created
el_GR: Ένα νέο Dojo έχει δημιουργηθεί

en: You have been invited to a Dojo session
el_GR: Έχεις προσκληθεί σε μια συνεδρία Dojo

en: Change Role
el_GR: Αλλαγή ρόλου

en: Calling all Dojos; Answer one question, make an impact!
el_GR: Καλούμε όλα τα Dojos! Απάντησε σε μια ερώτηση! Κάνε τη διαφορά!

en: I have read and accept the <a ui-sref="terms-and-conditions" target="_blank"><b>Terms and Conditions here</b></a>
el_GR: Έχω διαβάσει και αποδεχτεί τους <a ui-sref="terms-and-conditions" target="_blank"><b>Όρους και Συνθήκες εδώ</b></a>

en: Donate
el_GR: Κάνε δωρεά

en: Maintained by
el_GR: Συντηρείται από

en: Attend a Dojo
el_GR: Παρακολούθησε ένα Dojo

en: Volunteer
el_GR: Εθελοντής

en: News
el_GR: Νέα

en: Community
el_GR: Κοινότητα

en: Help us translate
el_GR: Βοήθησέ μας να μεταφράσουμε

en: Search...
el_GR: Αναζήτηση...

en: Contribute
el_GR: Συνεισφορά

en: UserType not allowed
el_GR: Αυτός ο τύπος χρήστη δεν επιτρέπεται

en: An invitation has been sent by email
el_GR: Απεστάλη μια πρόσκληση με e-mail

en: My Children
el_GR: Τα Παιδιά μου

en: My children
el_GR: Τα παιδιά μου

en: View my children
el_GR: Εμφάνιση των παιδιών μου

en: Recent Badges
el_GR: Πρόσφατα Badges

en: View all
el_GR: Εμφάνιση όλων

en: Add to a Dojo
el_GR: Προσθήκη σε ένα Dojo

en: {{ name }} doesn't have any badges yet. Talk to the organisers of your Dojo to learn how {{ name }} can be rewarded through badges.
el_GR: Ο/η {{ name }} δεν έχει Badges ακόμη. Μίλησε με τους διοργανωτές του Dojo σου για να μάθεις πώς μπορεί να κερδίσει Badges ο/η {{ name }}.

en: {{ name }} isn't a member of a Dojo. Add them to a Dojo you're a member of, or <a href="{{ findADojoUrl }}">find a new Dojo</a> for them to join.
el_GR: Ο/η {{ name }} δεν είναι μέλος ενός Dojo. Πρόσθεσέ τον/την σε ένα Dojo του οποίου είσαι μέλος ή <a href="{{ findADojoUrl }}">βρες ένα νέο Dojo</a> για να συμμετάσχουν.

en: You aren't a member of a Dojo yet. Find and join a Dojo and your children will be automatically be added along with you.
el_GR: Δεν είσαι μέλος ενός Dojo ακόμη. Βρες ένα Dojo και κάνε εγγραφή σε ένα Dojo και τα παιδιά σου θα προστεθούν αυτόματα μαζί με σένα.

en: Member of
el_GR: Μέλος των

en: Click a Dojo to remove {{ name }} from the Dojo. You and any other child will still remain a member of this Dojo.
el_GR: Κάνε κλικ σε ένα Dojo για να αφαιρέσεις τον/την {{ name }} από το Dojo. Εσύ και οποιοδήποτε άλλο παιδί παραμένετε μέλη αυτού του Dojo.

en: Available Dojos
el_GR: Διαθέσιμα Dojos

en: Click one of your Dojos to add {{ name }} as a member, or <a href="{{ findADojoUrl }}">find a new Dojo</a> for them to join.
el_GR: Κάνε κλικ σε ένα από τα Dojos σου για να προσθέσεις τον/την {{ name }} ως μέλος ή <a href="{{ findADojoUrl }}">βρες ένα νέο Dojo</a> για να συμμετάσχει.

en: We could not determine a location from this address. Your previous location marker has been retained.
el_GR: Δεν εντοπίσαμε κάποια τοποθεσία από αυτή τη διεύθυνση. Η προηγούμενη ένδειξη τοποθεσίας σου έχει διατηρηθεί.

en: Day selected doesn't exist in date range, please check your date range.
el_GR: Η μέρα που επιλέχτηκε δεν ανήκει σε αυτό το εύρος ημερομηνιών, παρακαλούμε ελέγξτε το εύρος ημερομηνιών.

en: %1s at %2s on %3s
el_GR: %1s στο %2s στο %3s

en: %1s in %2s
el_GR: %1s στο %2s

en: First Name
el_GR: Όνομα

en: First name is required
el_GR: Απαιτείται όνομα

en: Surname is required
el_GR: Απαιτείται επίθετο

en: Alias is required
el_GR: Απαιτείται ψευδώνυμο

en: This unique alias is shown instead of your child's name to protect their privacy on features such as the Ninja Forum.
el_GR: Αυτό το μοναδικό ψευδώνυμο εμφανίζεται αντί για το όνομα του παιδιού σου για να προστατεύσει την ιδιωτικότητα σε υπηρεσίες όπως το Ninja Forum.

en: Date of birth is required
el_GR: Απαιτείται ημερομηνία γέννησης

en: We need your child's date of birth to comply with child protection laws in some countries.
el_GR: Χρειαζόμαστε την ημερομηνία γέννησης του παιδιού για να διασφαλίσουμε ότι συμμορφωνόμαστε με τους νόμους προστασίας σε κάποιες χώρες.

en: As your child is over 13 years of age, they can have their own CoderDojo account.
el_GR: Αν το παιδί σου είναι μεγαλύτερο από 13 ετών, μπορεί να έχει το δικό του λογαριασμό CoderDojo.

en: This is optional, but will allow your child to log in by themselves to access features such as badging, booking and the youth forums by themselves. Enter your child's email address, and give them a password if you wish to do this.
el_GR: Αυτό είναι προαιρετικό, αλλά επιτρέπει στο παιδί σου να συνδέεται μόνο του για να έχει πρόσβαση σε δυνατότητες όπως Badges, κράτηση και το forum των νέων. Μπορείς να δηλώσεις τη διεύθυνση αλληλογραφίας του παιδιού σου και να δώσεις ένα κωδικό, αν επιθυμείς να το κάνεις.

en: You must provide an email address when providing a password.
el_GR: Χρειάζεται να δηλώσεις μία διεύθυνση αλληλογραφίας, εάν δηλώνεις κωδικό.

en: Type the content of your email here
el_GR: Πληκτρολόγησε το περιεχόμενο του e-mail σου εδώ

en: Email sent!
el_GR: Το e-mail εστάλη!

en: An error has occurred while sending the email
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την αποστολή του e-mail

en: Send Email
el_GR: Αποστολή E-mail

en: From
el_GR: Από

en: To
el_GR: Προς

en: Included Parents
el_GR: Συμπερίληψη Γονέων

en: Email subject
el_GR: Θέμα Ε-mail

en: Email subject is required
el_GR: Απαιτείται Θέμα E-mail

en: Email content is required
el_GR: Απαιτείται περιεχόμενο e-mail

en: You have a new message from %1s Dojo:
el_GR: Έχεις ένα νέο μήνυμα από το Dojo %1s:

en: Your child %1s has a new message from %2s Dojo: | Your children %1s have a new message from %2s Dojo:
el_GR[0]: Το παιδί σου %1s έχει ένα μήνυμα από το Dojo %2s:
el_GR[1]: Τα παιδιά σου %1s έχουν ένα μήνυμα από το Dojo %2s:

en: {{ numAttendees }} Attendees
el_GR: {{ numAttendees }} Συμμετέχοντες

en: Help Center
el_GR: Κέντρο Βοήθειας

en: All your events will be visible on your Dojo page
el_GR: Όλες οι εκδηλώσεις θα είναι ορατές στη σελίδα του Dojo σου

en: Connect
el_GR: Σύνδεση

en: Reconnect
el_GR: Επανασύνδεση

en: Disconnect
el_GR: Αποσύνδεση

en: Your Eventbrite account has been disconnected
el_GR: Ο λογαριασμός σου στο Eventbrite έχει αποσυνδεθεί

en: Your Eventbrite account has been successfully connected
el_GR: Ο λογαριασμός σου στο Eventbrite έχει συνδεθεί επιτυχώς

en: Your ticket request for %1$s is pending approval
el_GR: Το αίτημα συμμετοχής σας για %1$s αναμένει έγκριση

en: A ticket has been booked for %1$s
el_GR: Έχει γίνει κράτηση για ένα εισιτήριο για τον/την %1$s

en: A ticket has been booked for your child for %1$s
el_GR: Έχει γίνει κράτηση για ένα εισιτήριο για το παιδί σου για %1$s

en: Your childs ticket request for %1$s is pending approval
el_GR: Το αίτημα κράτησης εισιτηρίου για το παιδί σου για %1$s αναμένει έγκριση

en: A ticket for your child for %1$s has been cancelled
el_GR: Η αίτηση κράτησης εισιτηρίου για το παιδί σου για %1$s έχει ακυρωθεί

en: A ticket request has been made for %1$s
el_GR: Μία αίτηση κράτησης εισιτηρίου έχει γίνει για %1$s

en: Your ticket status for %1$s has been changed to pending
el_GR: Η κατάσταση αίτησης κράτησης εισιτηρίου για %1$s έχει αλλάξει σε "εκκρεμεί"

en: Your childs ticket status for %1$s has been changed to pending
el_GR: Η κατάσταση αίτησης κράτησης εισιτηρίου για το παιδί σου για %1$s έχει αλλάξει σε "εκκρεμεί"

en: This is a notification to let you know that your request for a ticket for the below event has been received. Once your request has been approved you will receive your ticket confirmation by email.
el_GR: Αυτή είναι μία ειδοποίηση ότι το αίτημα κράτησης εισιτηρίου για την παρακάτω εκδήλωση έχει παραληφθεί. Μόλις εγκριθεί το αίτημα θα λάβεις την επιβεβαίωση μέσω email.

en: This is your order confirmation for the below event.
el_GR: Αυτή είναι η επιβεβαίωση αίτησης για την παρακάτω εκδήλωση.

en: Your ticket has been cancelled for the below event.
el_GR: Το εισιτήριό σου για την παρακάτω εκδήλωση έχει ακυρωθεί.

en: Your ticket for %1$s has been booked
el_GR: Το εισιτήριό σου για %1$s έχει κρατηθεί

en: No ticket booked
el_GR: Δεν έχει γίνει καμία κράτηση

en: Cancel ticket | Cancel tickets
el_GR[0]: Ακύρωση κράτησης
el_GR[1]: Ακύρωση κρατήσεων

en: This is a notification to let you know that a request for a ticket for the below event has been received for your child %1s. Once the request has been approved they will receive their ticket confirmation by email. | This is a notification to let you know that requests for tickets for the below event have been received for your children %1s. Once the requests has been approved they will receive their ticket confirmations by email.
el_GR[0]: Αυτή είναι μία ειδοποίηση ότι το αίτημα κράτησης εισιτηρίου για την παρακάτω εκδήλωση έχει παραληφθεί για το παιδί σου %1s. Μόλις εγκριθεί το αίτημα θα λάβεις την επιβεβαίωση μέσω e-mail.
el_GR[1]: Αυτή είναι μία ειδοποίηση ότι το αίτημα κράτησης εισιτηρίου για την παρακάτω εκδήλωση έχει παραληφθεί για τα παιδιά σου %1s. Μόλις εγκριθεί το αίτημα θα λάβεις την επιβεβαίωση μέσω e-mail.

en: This is an order confirmation for your child %1s for the below event. | This is an order confirmation for your children %1s for the below event.
el_GR[0]: Αυτή είναι η επιβεβαίωση αίτησης για το παιδί σου %1s για την παρακάτω εκδήλωση.
el_GR[1]: Αυτή είναι η επιβεβαίωση αίτησης για τα παιδιά σου %1s για την παρακάτω εκδήλωση.

en: A ticket for your child %1s for the below event has been cancelled. | Tickets for your children %1s for the below event have been cancelled.
el_GR[0]: Τα εισιτήρια για το παιδί σου %1s για την παρακάτω εκδήλωση έχουν ακυρωθεί.
el_GR[1]: Το εισιτήριο για τα παιδιά σου %1s για την παρακάτω εκδήλωση έχει ακυρωθεί.

en: My Account
el_GR: Ο λογαριασμός μου

en: My Profile
el_GR: Το προφίλ μου

en: Manage Dojos
el_GR: Διαχειριστείτε τα Dojos

en: Toggle navigation
el_GR: Εναλλαγή περιήγησης

en: Details
el_GR: Λεπτομέρειες

en: Find a Dojo to attend
el_GR: Βρες ένα Dojo για να παρακολουθήσεις

en: Learn technology in an informal, creative and social environment. Find a dojo near you.
el_GR: Μάθε την τεχνολογία σε ένα ανεπίσημο, δημιουργικό και κοινωνικό περιβάλλον. Βρες ένα dojo δίπλα σου.

en: Enter your city or locality
el_GR: Συμπλήρωσε την πόλη ή την περιοχή σου

en: Search for Dojos
el_GR: Αναζήτησε Dojos

en: Detect my location
el_GR: Εντόπισε την τοποθεσία μου

en: Your CoderDojo account has been created
el_GR: Ο λογαριασμός σου για το CoderDojo έχει δημιουργηθεί

en: Booking Complete
el_GR: Η κράτηση ολοκληρώθηκε

en: You must accept the terms and conditions before proceeding.
el_GR: Πρέπει να αποδεχτείς τους όρους και τις προϋποθέσεις για να συνεχίσεις.

en: You must consent to the use of your data before proceeding.
el_GR: Πρέπει να δηλώσεις συγκατάθεση για τη χρήση των δεδομένων σου για να συνεχίσεις.

en: Last name
el_GR: Επώνυμο

en: Phone number
el_GR: Αριθμός τηλεφώνου

en: Phone number of a parent/guardian
el_GR: Αριθμός τηλεφώνου ενός γονέα/κηδεμόνα

en: Month
el_GR: Μήνας

en: Year
el_GR: Έτος

en: Email address (optional)
el_GR: Διεύθυνση E-mail (προαιρετική)

en: Male
el_GR: Άνδρας

en: Not Listed
el_GR: Μη καταχωρημένο

en: Prefer not to answer
el_GR: Προτιμώ να μην αναφέρω

en: Book event tickets
el_GR: Κράτηση εισιτηρίων εκδήλωσης

en: You will need your parent to carry out the registration.
el_GR: Θα χρειαστεί να πραγματοποιήσει την εγγραφή ο γονιός σου.

en: Please verify your age
el_GR: Παρακαλώ επαλήθευσε την ηλικία σου

en: Enter your date of birth
el_GR: Συμπλήρωσε την ημερομηνία γέννησής σου

en: Upcoming Events
el_GR: Προσεχείς εκδηλώσεις

en: Sessions
el_GR: Συνεδρίες

en: See Details and Book
el_GR: Δες λεπτομέρειες και Κάνε Κράτηση

en: Select Event Tickets
el_GR: Επίλεξε εισιτήρια εκδήλωσης

en: Proceed
el_GR: Συνέχεια

en: Showing {total} Dojos
el_GR: Εμφάνιση {total} Dojos

en: I agree with the {openLinkTag}Terms & Conditions{closingLinkTag}
el_GR: Συμφωνώ με τους {openLinkTag}Όρους & Συνθήκες{closingLinkTag}

en: I consent to the use of my data ({openLinkTag}Data policy{closingLinkTag})
el_GR: Δηλώνω συγκατάθεση στη χρήση των δεδομένων μου ({openLinkTag}Πολιτική Δεδομένων{closingLinkTag})

en: Unfortunately there are no dojos in your area at the moment. Please search again or use the map to find the closest one.
el_GR: Δυστυχώς δεν υπάρχουν dojos στην περιοχή σου αυτή τη στιγμή. Παρακαλώ επανέλαβε την αναζήτηση ή χρησιμοποίησε τον χάρτη για να βρεις το πιο κοντινό.

en: No Upcoming Events
el_GR: Δεν υπάρχουν προσεχείς εκδηλώσεις

en: Show Map
el_GR: Εμφάνιση χάρτη

en: Hide Map
el_GR: Απόκρυψη Χάρτη

en: Try modifying your search location, or zoom out on the {openLink}map{closeLink} to find the nearest Dojos.
el_GR: Προσπάθησε να τροποποιήσεις την αναζήτηση τοποθεσίας ή μεγάλωσε την περιοχή αναζήτησης στο {openLink}χάρτη{closeLink} για να βρεις τα κοντινότερα Dojos.

en: Contact Dojo
el_GR: Επικοινωνία με το Dojo

en: Full
el_GR: Πλήρες

en: A confirmation email has been sent to {email}
el_GR: Ένα e-mail επιβεβαίωσης στάλθηκε στη διεύθυνση {e-mail}

en: Event hosted by {dojoName}
el_GR: Εκδήλωση που οργανώνεται από το {dojoName}

en: Event hosted by
el_GR: Η εκδήλωση φιλοξενείται από

en: Attendees
el_GR: Συμμετέχοντες

en: You are now subscribed to {dojoName} dojo
el_GR: Έχεις πλέον εγγραφεί στο dojo {dojoName}

en: You can log in and find events hosted by this dojo in {openLink}My Dojos{closeLink}
el_GR: Μπορείς να συνδεθείς και να βρεις εκδηλώσεις που φιλοξενούνται από αυτό το dojo στο σύνδεσμο {openLink}Τα Dojos μου{closeLink}

en: You will be notified about future events hosted by this Dojo
el_GR: Θα ενημερωθείς για μελλοντικές εκδηλώσεις που φιλοξενούνται από αυτό το Dojo

en: Event Details
el_GR: Λεπτομέρειες Εκδήλωσης

en: I want to join the CoderDojo mailing list
el_GR: Θέλω να εγγραφώ στη mailing list του CoderDojo

en: Created on {{ date }}
el_GR: Δημιουργήθηκε στις {{ date }}

en: Last updated on {{ date }}
el_GR: Τελευταία Ενημέρωση στις {{ date }}

en: Manage Users
el_GR: Διαχείριση Χρηστών

en: Manage Events
el_GR: Διαχείριση Εκδηλώσεων

en: This is a Private Dojo
el_GR: Αυτό είναι ένα ιδιωτικό Dojo

en: Private Dojos are by invite only or for specific people who are members of an organisation or school. The general public should not contact to attend this Dojo.
el_GR: Τα ιδιωτικά Dojos λειτουργούν μόνο με πρόσκληση και απευθύνονται σε συγκεκριμένους ανθρώπους που είναι μέλη ενός οργανισμού ή ενός σχολείου. Το γενικό κοινό δεν μπορεί να συμμετάσχει σε αυτό το Dojo.

en: To learn more please email {email}
el_GR: Για να μάθεις περισσότερα παρακαλούμε να στείλεις e-mail στο {e-mail}

en: Mondays
el_GR: Δευτέρα

en: Tuesdays
el_GR: Τρίτη

en: Wednesdays
el_GR: Τετάρτη

en: Thursdays
el_GR: Πέμπτη

en: Fridays
el_GR: Παρασκευή

en: Saturdays
el_GR: Σάββατο

en: Sundays
el_GR: Κυριακή

en: {day} {startTime} - {endTime}, Weekly
el_GR: {day} {startTime} - {endTime}, Εβδομαδιαία

en: {day} {startTime} - {endTime}, Every two weeks
el_GR: {day} {startTime} - {endTime}, Κάθε 2 εβδομάδες

en: {day} {startTime} - {endTime}, Monthly
el_GR: {day} {startTime} - {endTime}, Μηνιαία

en: {nth} {day} of the month, {startTime} - {endTime}
el_GR: {nth} {day} του μήνα, {startTime} - {endTime}

en: Second
el_GR: Δεύτερο

en: Third
el_GR: Τρίτο

en: Fourth
el_GR: Τέταρτo

en: Please answer the following questions correctly so that our community team can verify all new Champions are real people.
el_GR: Παρακαλούμε απάντησε σωστά στις παρακάτω ερωτήσεις με τις οποίες η κοινότητά μας μπορεί να επιβεβαιώσει ότι οι νέοι Champions είναι πραγματικοί άνθρωποι.

en: First name
el_GR: Όνομα

en: Personal/Work email address
el_GR: Προσωπική ή εργασιακή διεύθυνση αλληλογραφίας (email)

en: Date of birth
el_GR: Ημερομηνία γέννησης

en: Parent Email address
el_GR: Διεύθυνση αλληλογραφίας (e-mail) γονέα

en: Parent Name
el_GR: Όνομα γονέα

en: Home address
el_GR: Διεύθυνση κατοικίας

en: Telephone number is not valid
el_GR: Διεύθυνση αλληλογραφίας (e-mail) γονέα

en: (optional)
el_GR: (προαιρετικό)

en: Tell us your skills
el_GR: Πες μας τις ικανότητές σου

en: To become a Champion you do not need to have technical skills as you can find other volunteers with these skills or use our awesome learning content.
el_GR: Για να γίνεις Champion δε χρειάζεται να έχεις τεχνικές ικανότητες καθώς μπορείς να βρεις άλλους εθελοντές με αυτές τις ικανότητες ή να αξιοποιήσεις το εκπαιδευτικό μας περιεχόμενο.

en: Media (newspaper/radio)
el_GR: ΜΜΕ (εφημερίδες/ραδιόφωνο)

en: This information will be used to populate your Dojo's public profile page
el_GR: Αυτή η πληροφορία θα εμφανίζεται στο δημόσιο προφίλ του Dojo σου

en: Name your Dojo
el_GR: Δώσε όνομα στο Dojo σου

en: Please avoid using the words “CoderDojo” or “Dojo” when naming your Dojo.
el_GR: Παρακαλούμε να αποφεύγεις να χρησιμοποιείς τις λέξεις "CoderDojo" ή "Dojo" όταν δίνεις όνομα στο Dojo σου.

en: The Dojo Name should be formatted as [City/Town/State] @ [Sponsor/Venue Name] or in a large city [Neighbourhood/Area], [City] @ [Sponsor/Venue Name]
el_GR: Το όνομα του Dojo θα πρέπει να έχει τη μορφή [Πόλη/Χωριό/Νομός] @ [Όνομα Χορηγού/Χώρου συνάντησης] ή σε μια μεγάλη πόλη [Γειτονιά/Περιοχή], [Πόλη] @ [Όνομα Χορηγού/Χώρου συνάντησης]

en: When will your Dojo run?
el_GR: Πότε θα πραγματοποιείται το Dojo σου;

en: Help people searching for Dojos to find one that fits their schedule
el_GR: Βοήθησε τους ανθρώπους που αναζητούν Dojos να βρουν ένα που ταιριάζει στο πρόγραμμά τους

en: Select a day
el_GR: Επιλογή ημέρας

en: How often will your Dojo run?
el_GR: Πόσο συχνά θα πραγματοποιείται το Dojo σου;

en: Each Dojo can choose how often they run whether it be weekly, bi-weekly, or monthly.
el_GR: Κάθε Dojo μπορεί να επιλέξει πόσο συχνά θα πραγματοποιείται, εβδομαδιαία, κάθε 2 εβδομάδες ή μηνιαία.

en: When will your first session be?
el_GR: Πότε θα είναι η πρώτη σου συνεδρία;

en: Provide your Dojo email address
el_GR: Δήλωσε την διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου του Dojo σου

en: You will need a specific email for your Dojo that can be shared with your team.
el_GR: Θα χρειαστείς μία συγκεκριμένη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου για το Dojo σου που να μπορείς να χρησιμοποιείς από κοινού με την ομάδα σου.

en: You can set up your own Dojo email address (e.g.docklandsdojo@gmail.com) or we can create a coderdojo.com email up on your behalf.
el_GR: Μπορείς να δημιουργήσεις τη δική σου διεύθυνση (πχ docklandsdojo@gmail.com) ή μπορούμε να δημιουργήσουμε μία διεύθυνση coderdojo.com για σένα.

en: I have an email account setup for my Dojo
el_GR: Έχω δημιουργήσει λογαριασμό e-mail για το Dojo μου

en: I want a coderdojo.com email set up
el_GR: Θέλω να δημιουργηθεί ένα e-mail coderdojo.com

en: It must be different from your personal email.
el_GR: Πρέπει να είναι διαφορετικό από το προσωπικό σου email.

en: You'll receive the credentials once the dojo has been verified
el_GR: Θα λάβεις τα στοιχεία του λογαριασμού μόλις επικυρωθεί το dojo

en: Once you have your email set up we advise you set up an auto-responder to all emails with more information about your Dojo so that parents know you are still active. Otherwise you can set up an auto-forwarder to your personal email so you don’t miss anything coming into your Dojo email.
el_GR: Μόλις δημιουργηθεί το e-mail σου, σε συμβουλεύουμε να δημιουργήσεις έναν μηχανισμό αυτόματης απάντησης σε όλα τα e-mail με περισσότερες πληροφορίες για το Dojo σου, ώστε οι γονείς να γνωρίζουν ότι είσαι ενεργός. Εναλλακτικά μπορείς να δημιουργήσεις έναν μηχανισμό αυτόματης προώθησης στο προσωπικό σου e-mail ώστε να μη χάνεις κανένα εισερχόμενο στο e-mail του Dojo σου.

en: Website (optional)
el_GR: Ιστοσελίδα (προαιρετικό)

en: Every two weeks
el_GR: Κάθε δυο βδομάδες

en: Monthly
el_GR: Μηνιαία

en: The venue is where the Dojo takes place.
el_GR: Ο χώρος είναι εκεί που συμβαίνει το Dojo.

en: It should be a safe, accessible and fun space.
el_GR: Θα πρέπει να είναι ένας ασφαλής, προσβάσιμος και ευχάριστος χώρος.

en: Dojos cannot be held in a private residence or in venues inappropriate for young people; for example betting offices, bars, etc.
el_GR: Τα Dojos δεν μπορούν να πραγματοποιούνται σε ιδιωτικούς χώρους ή σε χώρους ακατάλληλους για νέους, όπως γραφεία στοιχημάτων, μπαρ κλπ

en: Do you have a venue?
el_GR: Έχεις κάποιον χώρο;

en: I have a venue
el_GR: Έχω χώρο

en: I'm looking for a venue
el_GR: Αναζητώ χώρο

en: Where is your venue located?
el_GR: Πού βρίσκεται ο χώρος σου;

en: Please provide detailed information below. This location should appear on Google maps.
el_GR: Παρακαλούμε δώστε λεπτομερείς πληροφορίες παρακάτω. Αυτή η τοποθεσία θα εμφανιστεί στον χάρτη Google.

en: What type of venue will you run a Dojo in?
el_GR: Σε τι τύπο χώρου θα λειτουργεί το Dojo σου;

en: This Dojo will be:
el_GR: Αυτό το Dojo θα είναι:

en: CoderDojo aims to be open and accessible to everyone. This means the majority of our Dojos, programs and features are made to be public and open. We allow the private option for clubs that definitely need to be limited to only current members of the venue.
el_GR: Το CoderDojo αποσκοπεί στο να είναι ανοιχτό και προσβάσιμο από όλους. Αυτό σημαίνει ότι η πλειοψηφία των Dojo μας, των προγραμμάτων και των χαρακτηριστικών τους, είναι σχεδιασμένα να είναι δημόσια και ανοιχτά. Επιτρέπουμε σε λέσχες την επιλογή να είναι κλειστές μόνο στα μέλη ενός χώρου.

en: Other (please detail)
el_GR: Άλλο (παρακαλούμε καθόρισε)

en: If your venue has a corporate host what is the name of the company?
el_GR: Αν ο χώρος σου παρέχεται από κάποια εταιρεία ποιο είναι το όνομά της;

en: Download a template letter to send to potential venues here
el_GR: Κατέβασε ένα υπόδειγμα γράμματος για να στείλεις σε πιθανούς χώρους εδώ

en: Corporate Office
el_GR: Εταιρικό Γραφείο

en: Community Centre or public civic space
el_GR: Κοινοτικό Κέντρο ή δημόσιος χώρος

en: Co-working space or tech hub
el_GR: Συνεργατικός χώρος ή τεχνολογικός κόμβος

en: Library
el_GR: Βιβλιοθήκη

en: School
el_GR: Σχολείο

en: University
el_GR: Πανεπιστήμιο

en: No problem! You can continue filling out the rest of the application, and come back to this when you’ve found a venue.
el_GR: Κανένα πρόβλημα! Μπορείς να συνεχίσεις να συμπληρώνεις την αίτηση και να επανέλθεις σε αυτό το σημείο όταν έχεις βρει έναν χώρο.

en: A CoderDojo Mentor is someone who guides Dojo attendees (Ninjas) and facilitate their learning.
el_GR: CoderDojo Mentor είναι κάποιος ο οποίος καθοδηγεί τους συμμετέχοντες στο Dojo (Ninjas) και βοηθάει στην εκπαίδευσή τους.

en: Volunteers can also help out by setting up the Dojo, checking in attendees, managing ticketing or social media, etc.
el_GR: Οι εθελοντές μπορούν επίσης να βοηθήσουν προετοιμάζοντας το Dojo, ελέγχοντας τους συμμετέχοντες, κάνοντας διαχείριση των εισιτηρίων ή των μέσων κοινωνικής δικτύωσης κλπ

en: You can learn more about Mentors and Volunteers at Dojos in this short <a target="_blank" href="/dashboard/profile/lms">e-learning course.</a>
el_GR: Μπορείς να μάθεις περισσότερα για τους Mentors και τους Εθελοντές στα Dojos σε αυτό το σύντομο <a target="_blank" href="/dashboard/profile/lms">ηλεκτρονικό μάθημα.</a>

en: Dojos must ensure all volunteers are vetted and approved in compliance with local child safeguarding legislation.
el_GR: Τα Dojos πρέπει να βεβαιωθούν ότι ότι όλοι οι εθελοντές έχουν ελεγχθεί και εγκριθεί σύμφωνα με την τοπική νομοθεσία για την προστασία των παιδιών.

en: You can learn more about global safeguarding requirements<a target="_blank" href="https://help.coderdojo.com/cdkb/s/article/E-learning-for-volunteers-child-safeguarding"> here </a> or by completing our <a target="_blank" href="/dashboard/profile/lms">global safeguarding e-learning course</a>
el_GR: Μπορείτε να μάθετε περισσότερα για τις παγκόσμιες απαιτήσεις ασφάλειας <a target="_blank" href="https://help.coderdojo.com/hc/en-us/articles/360001245943-E-Learning-for-volunteers-child-safeguarding"> εδώ </a> ή παρακολουθώντας το <a target="_blank" href="/dashboard/profile/lms"> ηλεκτρονικό μάθημα παγκόσμιας προστασίας</a>

en: I have volunteers to help run my Dojo.
el_GR: Έχω εθελοντές που με βοηθούν να λειτουργώ το Dojo μου.

en: I intend to run the Dojo by myself.
el_GR: Σκοπεύω να λειτουργώ το Dojo μόνος μου.

en: Let us know where you found mentors for your Dojo.
el_GR: Ενημερώσέ μας πού βρήκες mentors για το Dojo σου.

en: It’s ok to run the Dojo by yourself, but we’d advise trying to find volunteers to help you.
el_GR: Μπορείς να λειτουργείς το Dojo μόνος σου, αλλά θα συμβουλεύαμε να βρεις εθελοντές να σε βοηθήσουν.

en: Your Dojo will grow and it’s always good to have extra hands.
el_GR: Το Dojo σου θα μεγαλώσει και είναι πάντα καλό να έχεις επιπλέον βοήθεια.

en: You can find more tips on finding volunteers <a target="_blank" href="https://hwf.zendesk.com/hc/en-us/articles/115003582283">here.</a>
el_GR: Μπορείς να βρεις περισσότερες συμβουλές στο πώς να βρεις εθελοντές <a target="_blank" href="https://hwf.zendesk.com/hc/en-us/articles/115003582283">εδώ.</a>

en: Youth/community workers
el_GR: Εργαζόμενοι νέοι/κοινοτικοί υπάλληλοι

en: Primary or secondary teachers
el_GR: Δάσκαλοι πρωτοβάθμιας ή δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης

en: IT professionals
el_GR: Επαγγελματίες IT

en: 3rd level education students
el_GR: Φοιτητές τριτοβάθμιας εκπαίδευσης

en: Staff of venue
el_GR: Υπάλληλοι του χώρου

en: Youth Mentors (under 18)
el_GR: Νέοι Mentors (κάτω των 18 ετών)

en: Parents of attendees
el_GR: Γονείς συμμετεχόντων

en: All global Dojos follow a common ethos and principles, such as always being free for children, and encouraging them to work together.
el_GR: Όλα τα Dojos σε όλον τον κόσμο ακολουθούν κοινό ήθος και κοινές αρχές, όπως για παράδειγμα να είναι ανοιχτά για τα παιδιά και να τα ενθαρρύνουν να δουλεύουν μαζί.

en: All of these principles are documented in the CoderDojo Charter.
el_GR: Όλες αυτές οι αρχές περιγράφονται στον Καταστατικό Χάρτη του CoderDojo.

en: To become a verified Dojo you must agree to follow all principles in the CoderDojo Charter.
el_GR: Για να επικυρωθεί το Dojo σου χρειάζεται να συμφωνήσεις να ακολουθείς όλες τις αρχές του Καταστατικού Χάρτη του CoderDojo.

en: It’s important that, as part of the CoderDojo community, you and your volunteers understand the CoderDojo Ethos.
el_GR: Είναι σημαντικό ότι, ως μέρος της κοινότητας CoderDojo, εσύ και οι εθελοντές σου κατανοούν το Ήθος του CoderDojo.

en: To make it easier to understand and implement in your Dojo we have created a short E-Learning module <a target="_blank" href="/dashboard/profile/lms">which you can find here.</a>
el_GR: Για να κάνουμε ευκολότερη την κατανόηση και την εφαρμογή του στο Dojo σου έχουμε δημιουργήσει μία σύντομη διδακτική ηλεκτρονική ενότητα <a target="_blank" href="/dashboard/profile/lms">την οποία μπορείς να βρεις εδω.</a>

en: You should encourage all volunteers to take the CoderDojo E-Learning modules.
el_GR: Θα χρειαστεί να ενθαρρύνεις όλους τους εθελοντές να παρακολουθήσουν τις διδακτικές ηλεκτρονικές ενότητες του CoderDojo.

en: Venue Details
el_GR: Λεπτομέρειες Χώρου

en: Sign the Charter
el_GR: Υπογραφή Καταστατικού Χάρτη

en: Review your application
el_GR: Ανασκόπηση της αίτησής σου

en: Congratulations! Your Dojo application is being reviewed by a member of the CoderDojo Foundation team.
el_GR: Συγχαρητήρια! Η αίτηση για το Dojo σου ελέγχεται από ένα μέλος της ομάδας του Ιδρύματος CoderDojo.

en: We will respond to you within 48 hours, so hang tight while we check the information you have submitted.
el_GR: Θα σου απαντήσουμε εντός 48 ωρών, οπότε είσαι σε αναμονή ενώ ελέγχουμε τις πληροφορίες που δήλωσες.

en: Keeping young people safe in your Dojo is vital. You should complete our safeguarding e-learning module at least once every three years: https://projects.raspberrypi.org/en/projects/safeguarding-module. It explains how safeguarding principles are applied in Dojos. Make sure you log in before starting to receive a certificate on completion of the thirty-minute training.
el_GR: Το να διασφαλίζετε την ασφάλεια των νέων στο Dojo σας είναι ζωτικής σημασίας. Θα πρέπει να παρακολουθείτε τη διαδικτυακή εκπαιδευτική ενότητα για την προστασία τουλάχιστον μία φορά κάθε τρία χρόνια: https://projects.raspberrypi.org/en/projects/safeguarding-module. Η ενότητα εξηγεί πώς εφαρμόζονται οι αρχές προστασίας στα Dojos. Βεβαιωθείτε ότι έχετε συνδεθεί στη σελίδα πριν ξεκινήσετε την εκπαίδευση ώστε να λάβετε το πιστοποιητικό σας κατά την ολοκλήρωση της εκπαίδευσης που διαρκεί μισή ώρα.

en: We will be in touch with the next steps of your application and further information about the safeguarding module if you haven't taken it recently.
el_GR: Θα είμαστε σε επαφή σχετικά με τα επόμενα βήματα της αίτησής σας και περαιτέρω πληροφορίες σχετικά με την εκπαιδευτική ενότητα για την προστασία αν δεν την έχετε παρακολουθήσει πρόσφατα.

en: We will be in touch with the next steps and look forward to verifying your new Dojo.
el_GR: Θα είμαστε σε επαφή για τα επόμενα βήματα και ανυπομονούμε να επαληθεύσουμε το νέο σας Dojo.

en: Something went wrong while submitting your application, please contact support
el_GR: Κάποιο λάθος συνέβη κατά την υποβολή της αίτησς, παρακαλούμε να επικοινωνήσεις με την υποστήριξη

en: Your application is incomplete
el_GR: Η αίτησή σου είναι ημιτελής

en: Contact us if you have a question
el_GR: Επικοινώνησε μαζί μας, αν έχεις απορίες

en: Started on {{ date }}
el_GR: Ξεκίνησε στις {{ date }}

en: Expect a response within 48 hours from our community team.
el_GR: Αναμένεις μία απάντηση από την ομάδα της κοινότητας εντός 48 ωρών.

en: No response yet?
el_GR: Δεν έχεις λάβει απάντηση ακόμη;

en: Click here to contact us
el_GR: Κάνε κλικ εδώ για να επικοινωνήσεις μαζί μας

en: Edit your application
el_GR: Κάνε επεξεργασία της αίτησής σου

en: Continue your application
el_GR: Συνέχισε την αίτησή σου

en: Provide only your username (without ending slash)
el_GR: Δήλωσε μόνο το επώνυμό σου (χωρίς "/")

en: This is a recurring event
el_GR: Αυτή είναι μία επαναλαμβανόμενη εκδήλωση

en: {recurringFrequencyInfo} at {formattedStartTime} - {formattedEndTime}, from {formattedFirstDate} to {formattedLastDate}
el_GR: {recurringFrequencyInfo} στις {formattedStartTime} - {formattedEndTime}, από {formattedFirstDate} έως {formattedLastDate}

en: Don't see a Dojo in your area?
el_GR: Δεν βλέπεις κάποιο Dojo στην περιοχή σου;

en: Volunteer at this Dojo
el_GR: Γίνε εθελοντής σε αυτό το Dojo

en: Mentors help the Ninjas with programming, while also helping the Champion run the Dojo efficiently
el_GR: Οι Mentors βοηθούν τους Ninjas ενώ προγραμματίζουν, ενώ βοηθούν και τον Champion να διαχειρίζεται αποτελεσματικά το Dojo

en: Volunteer as Mentor
el_GR: Γίνε εθελοντής ως Mentor

en: This Dojo needs Mentors!
el_GR: Αυτό το Dojo χρειάζεται Mentors!

en: The Champion handles every aspect of running the Dojo - from handing logistics to ticketing, to awarding badges to the Ninjas
el_GR: Ο Champion διαχειρίζεται κάθε πτυχή της λειτουργίας του Dojo - από την επιμέλεια στη διαχείριση των εισιτηρίων και την απονομή Badgesστους Ninjas

en: Volunteer as Champion
el_GR: Γίνει εθελοντής ως Champion

en: Showing {firstOnPage} to {lastOnPage} of {total} Dojos
el_GR: Εμφάνιση από το {firstOnPage} στο {lastOnPage} από {total} Dojos

en: There are no upcoming events planned for your Dojos.
el_GR: Δεν υπάρχουν προσεχείς προγραμματισμένες εκδηλώσεις για τα Dojo σου.

en: Congratulations, you have now joined the Dojo.
el_GR: Συγχαρητήρια, τώρα συμμετέχεις στο Dojo.

en: {total} Dojos found near {query}
el_GR: {total} Dojos βρέθηκαν κοντά σε {query}

en: {total} Dojos found
el_GR: {total} Dojos βρέθηκαν

en: you
el_GR: εσύ

en: Your applications have been successfully cancelled.
el_GR: Οι αιτήσεις σου έχουν ακυρωθεί επιτυχώς.

en: Dojos near {place}
el_GR: Dojo κοντά σε {place}

en: Dojos near you
el_GR: Dojos κοντά σου

en: Create your first event
el_GR: Δημιουργία της πρώτης σου εκδήλωσης

en: Your Dojo must ve verified in order to use that functionnality
el_GR: Το Dojo σου χρειάζεται να επικυρωθεί ώστε να μπορείς να χρησιμοποιήσεις αυτή τη λειτουργία

en: Congratulations on creating your event. When your Dojo is verified by the CoderDojo team, it will appear on your public listing.
el_GR: Συγχαρητήρια για τη δημιουργία της εκδήλωσής σου. Όταν το Dojo σου επικυρωθεί από την ομάδα του CoderDojo, θα εμφανιστεί στη δημόσια λίστα σου.

en: Email is already associated with an account. Use a new email or leave it blank to receive all correspondence on their behalf.
el_GR: Το e-mail έχει ήδη συσχετισθεί με έναν λογαριασμό. Χρησιμοποίησε ένα νέο e-mail ή άσε το πεδίο κενό για να λάβεις όλη την αλληλογραφία από μέρους τους.

en: No Listed Events
el_GR: Εκδηλώσεις που δεν εμφανίζονται στη λίστα

en: This Dojo may list their events on another website or they may encourage people to attend without booking.
el_GR: Αυτό το Dojo ενδέχεται να εμφανίζει τις εκδηλώσεις του σε άλλη ιστοσελίδα ή ενδέχεται να ενθαρρύνουν τους ανθρώπους να συμμετέχουν χωρίς κράτηση.

en: Please email the Dojo on {email} to find out about their upcoming events.
el_GR: Παρακαλούμε να στείλεις e-mail στο Dojo στο {e-mail} για να ενημερωθείς για τις επικείμενες εκδηλώσεις τους.

en: Please join this Dojo for updates and email the Dojo on {email} to find out about their upcoming events.
el_GR: Παρακαλούμε να συμμετάσχεις σε αυτό το Dojo και να στείλεις e-mail στο {e-mail} για να ενημερωθείς για τις επικείμενες εκδηλώσεις τους.

en: There was a problem connecting your account to Eventbrite. Please make sure you are not using private browsing and try again. If this error appears again contact info@coderdojo.com and we will try to help you.
el_GR: Παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα κατά τη σύνδεση του λογαριασμού σου στο Eventbrite. Παρακαλούμε να βεβαιωθείς ότι δεν χρησιμοποιείς ιδιωτική συνεδρία στον browser και να ξαναδοκιμάσεις. Αυτό το σφάλμα επανεμφανιστεί,επικοινώνησε μαζί μας στο info@coderdojo.com και θα προσπαθήσουμε να σε βοηθήσουμε.

en: You are trying to use an Eventbrite subuser account to connect your Dojo. Unfortunately we only support connecting a Dojo to an Eventbrite account which manages a single Dojo. If you need help please contact info@coderdojo.com.
el_GR: Προσπαθείς να χρησιμοποιήσεις ένα λογαριασμό υποχρήστη Eventbrite για να συνδέσεις το Dojo σου. Δυστυχώς υποστηρίζουμε μόνο σύνδεση ενός Dojo με λογαριασμό χρήστη που διαχειρίζεται ένα μόνο Dojo. Αν χρειάζεσαι περισσότερη βοήθεια παρακαλούμε να επικοινωνήσεις με το info@coderdojo.com.

en: The event is fully booked, please wait for the next event or look for other Dojos in your area.
el_GR: Η εκδήλωση είναι πλήρης, παρακαλούμε να περιμένεις για την επόμενη εκδήλωση ή να αναζητήσεις για άλλα Dojos στην περιοχή.

en: Next event on {date}
el_GR: Επόμενη εκδήλωση στις {date}

en: Recent Events
el_GR: Πρόσφατες Εκδηλώσεις

en: This Dojo had events recently. You'll be notified when tickets for the next event are available.
el_GR: Αυτό το Dojo είχε εκδηλώσεις πρόσφατα. Θα ενημερωθείς όταν είναι διαθέσιμα εισιτήρια για την επόμενη εκδήλωση.

en: This Dojo had events recently. Join the Dojo to get notified when tickets for the next event are available.
el_GR: Αυτό το Dojo είχε εκδηλώσεις πρόσφατα. Δήλωσε συμμετοχή στο Dojo για να ενημερωθείς όταν είναι διαθέσιμα εισιτήρια για την επόμενη εκδήλωση.

en: Your booking information is incomplete. Please scroll up and follow the hints to complete the booking.
el_GR: Οι πληροφορίες κράτησης είναι ελλιπείς. Παρακαλούμε να κυλήσεις προς τα πάνω την οθόνη και να ακολουθήσεις τις οδηγίες για να συμπληρώσεις την κράτηση.

en: Email should be in the format: janedoe@example.com
el_GR: Το E-mail πρέπει να έχει τη μορφή janedoe@example.com

en: Password is required
el_GR: Απαιτείται κωδικός πρόσβασης

en: There was a problem logging in: {msg}
el_GR: Υπήρξε ένα πρόβλημα σύνδεσης: {msg}

en: Don't have an account?
el_GR: Δεν έχεις λογαριασμό;

en: Register here
el_GR: Κάνε εγγραφή εδώ

en: Add a new youth
el_GR: Πρόσθεσε έναν νέο

en: Add specific requirements
el_GR: Πρόσθεσε συγκεκριμένες ανάγκες

en: Specific requirements
el_GR: Συγκεκριμένες ανάγκες

en: Please tell us about any specific requirements that we should be aware of (eg. wheelchair access)
el_GR: Παρακαλούμε να μας ενημερώσεις για συγκεκριμένες ανάγκες που θα χρειαστεί να γνωρίζουμε (πχ πρόσβαση για αναπηρικό αμαξίδιο)

en: Not attending
el_GR: Δεν συμμετέχει

en: Your tickets are now awaiting approval
el_GR: Τα εισιτήριά σου αναμένουν έγκριση

en: You will be notified when the organizer approves your request.
el_GR: Θα ενημερωθείς, όταν ο διοργανωτής εγκρίνει την αίτησή σου.

en: Booking Request Sent
el_GR: Η αίτηση κράτησης έχει σταλεί

en: Fully booked
el_GR: Πλήρες

en: Confirm booking for {totalBooked} ticket(s)
el_GR: Επιβεβαίωση κράτησης για {totalBooked} εισιτήριο-α

en: Identify as...
el_GR: Προσδιορισμός ως...

en: Specify Identity
el_GR: Επαλήθευση ταυτότητας

en: To check how well we are succeeding, we'd like to find out whether people of different genders are equally likely to attend.
el_GR: Για να ελέγχουμε αν τα πηγαίνουμε καλά, θα θέλαμε να γνωρίζουμε εάν άνθρωποι διαφορετικού φύλου είναι το ίδιο πιθανό να συμμετέχουν.

en: We want to provide activities that appeal to people regardless of their gender.
el_GR: Θέλουμε να παρέχουμε δραστηριότητες που αρέσουν σε ανθρώπους ανεξάρτητα από το φύλο τους.

en: Why is this required? Click here to find out more
el_GR: Γιατί χρειάζεται αυτό; Κάνε κλικ εδώ για να μάθεις περισσότερα

en: Gender is required
el_GR: Απαιτείται το φύλο

en: Ticket | Tickets
el_GR[0]: Εισιτήριο
el_GR[1]: Εισιτήρια

en: * Please include the plus symbol(+) and country code. For example, a phone number in Ireland should begin +353
el_GR: * Παρακαλούμε να συμπεριλάβεις το συν(+) και τον κώδικα της χώρας. Για παράδειγμα, ένα νούμερο τηλεφώνου στην Ιρλανδία πρέπει να ξεκινάει με +353

en: Phone number is required
el_GR: Απαιτείται αριθμός τηλεφώνου

en: Select youth tickets
el_GR: Επέλεξε εισιτήρια νέων

en: Select your tickets
el_GR: Επέλεξε τα εισιτήριά σου

en: Ticket selection is required
el_GR: Απαιτείται επιλογή εισιτηρίου

en: Select tickets
el_GR: Επέλεξε εισιτήρια

en: Since you are acting as a guardian, the Dojo needs your number in case of emergencies.
el_GR: Εφόσον συμμετέχεις ως κηδεμόνας, το Dojo χρειάζεται το νούμερό σου σε περίπτωση ανάγκης.

en: Request booking for {totalBooked} ticket(s)
el_GR: Αίτηση κράτησης για {totalBooked} εισιτήριο-α

en: Please contact the Dojo if you have any questions.
el_GR: Παρακαλούμε να επικοινωνήσεις με το Dojo, εάν έχεις απορίες.

en: Parent attendance is highly encouraged, and in some cases mandatory.
el_GR: Η συμμετοχή των γονέων είναι επιθυμητή και σε μερικές περιπτώσεις υποχρεωτική.

en: Keep an eye out for future events!
el_GR: Έχε το νου σου για μελλοντικές εκδηλώσεις!

en: We're sorry, there are no tickets left.
el_GR: Λυπούμαστε, δεν έχουν μείνει εισιτήρια.

en: Forgot password?
el_GR: Ξέχασες τον κωδικό πρόσβασης;

en: Please ask your parent or guardian to book for you.
el_GR: Παρακαλούμε να ζητήσεις από τον γονιό σου ή τον κηδεμόνα σου να κάνει κράτηση για σένα.

en: Sorry :( Since you are under 13, you're not yet allowed to book event tickets yourself.
el_GR: Λυπούμαστε :( Εφόσον είσαι κάτω των 13 ετών, δεν επιτρέπεται να κάνεις κράτηση εισιτηρίων εκδήλωσης μόνος σου.

en: Log into your account
el_GR: Σύνδεση στον λογαριασμό σου

en: Have you booked an event before?
el_GR: Έχεις ξανακάνει κράτηση σε εκδήλωση στο παρελθόν;

en: Login to your account to continue.
el_GR: Κάνε σύνδεση στον λογαριασμό σου για να συνεχίσεις.

en: A user already exists for this email.
el_GR: Υπάρχει ήδη χρήστης με αυτό το e-mail.

en: Last name is required
el_GR: Απαιτείται επώνυμο

en: Email address is required
el_GR: Απαιτείται διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Email address is invalid
el_GR: Η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου δεν είναι έγκυρη

en: Email address
el_GR: Διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Your email address
el_GR: Η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σου

en: We collect this information so we can contact you with updates about the events you're booking tickets for.
el_GR: Συγκεντρώνουμε αυτές τις πληροφορίες, ώστε να μπορούμε να σου στέλνουμε ενημερώσεις για τις εκδηλώσεις για τις οποίες κάνεις κράτηση.

en: If you are a parent/guardian and want to book tickets for a child under 13, please fill in your own details.
el_GR: Αν είσαι γονέας/κηδεμόνας και θέλεις να κάνεις κράτηση για ένα παιδί κάτω των 13 ετών, παρακαλούμε να συμπληρώσεις τις πληροφορίες σου.

en: Please register your details so you can book Dojo events tickets
el_GR: Παρακαλούμε να συμπληρώσεις τις λεπτομέρειές σου ώστε να κάνεις κρατήσεις για τις εκδηλώσεις του Dojo

en: Read full event details
el_GR: Ανάγνωση όλων των λεπτομερειών για την εκδήλωση

en: Event details
el_GR: Λεπτομέρειες εκδήλωσης

en: Open in Google Maps
el_GR: Άνοιγμα στο Google Maps

en: Public
el_GR: Δημόσια

en: Public and open
el_GR: Δημόσια και ανοιχτή

en: This is a recurring event
el_GR: Αυτή είναι μία επαναλαμβανόμενη εκδήλωση

en: Sessions
el_GR: Συνεδρίες

en: Upcoming events
el_GR: Προσεχείς εκδηλώσεις

en: Help
el_GR: Βοήθεια

en: There are no upcoming events planned for your Dojos
el_GR: Δεν υπάρχουν προσεχείς προγραμματισμένες εκδηλώσεις για τα Dojo σου

en: Date of birth is required
el_GR: Απαιτείται ημερομηνία γέννησης

en: Next in series:
el_GR: Επόμενο:

en: Dojo supported by
el_GR: Το Dojo υποστηρίζεται από

en: Please select a ticket or "Not attending"
el_GR: Παρακαλούμε να επιλέξεις ένα εισιτήριο ή "Μη συμμετέχων/συμμετέχουσα"

en: Youth tickets are for attendees up to 17 years. Parents/guardians do not need a ticket.
el_GR: Τα εισιτήρια νέων είναι για συμμετέχοντες έως 17 ετών. Οι γονείς/κηδεμόνες δεν χρειάζονται εισιτήριο.

en: Youth ticket
el_GR: Εισιτήριο νέου/νέας

en: There are no {userType} tickets available for this event. Please contact your Dojo for more information.
el_GR: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα εισιτήρια {userType} για αυτή ητν εκδήλωση. Παρακαλούμε να επικοινωνήσεις με το Dojo σου για περισσότερες πληροφορίες.

en: We're sorry, one or more of your tickets is over capacity
el_GR: Λυπούμαστε, ένα ή περισσότερα από τα εισιτήρια σου ξεπερνούν τη χωρητικότητα

en: Personal email
el_GR: Προσωπικό e-mail

en: We already had a session
el_GR: Είχαμε ήδη μια συνεδρία

en: In the next three months
el_GR: Τους επόμενους τρεις μήνες

en: In the next year
el_GR: Τον επόμενο χρόνο

en: Indicate your first session
el_GR: Δείξε μας την πρώτη σου συνέδρια

en: View more news
el_GR: Εμφάνιση περισσότερων νέων

en: Before your next event, here are some projects you can try
el_GR: Μέχρι την επόμενη εκδήλωσή σου, μπορείς να δοκιμάσεις κάποιο από τα παρακάτω έργα

en: Here are some projects you can try
el_GR: Μπορείς να δοκιμάσεις κάποιο από τα παρακάτω έργα

en: View more projects
el_GR: Εμφάνιση περισσότερων έργων

en: See all {badgesAmount} badges
el_GR: Δες όλα τα {badgesAmount}

en: Hey {name}, here's what's most important...
el_GR: {name}, αυτό είναι το πιο σημαντικό...

en: Hey {name}, once you join or start a Dojo this page will have useful information about your Dojos
el_GR: {name}, μόλις συμμετάσχεις ή ξεκινήσεις ένα Dojo, αυτή η σελίδα θα έχει χρήσιμες πληροφορίες για τα Dojos σου

en: You have a pending join request for <a href='/dojos/{slug}'>{name}</a>.
el_GR: Έχεις ένα αίτημα συμμετοχής που εκκρεμεί για <a href='/dojos/{slug}'>{name}</a>.

en: If the Dojo does not reply/accept within a few days, we suggest you try another club or contacting support.
el_GR: Αν το Dojo δεν απαντήσει ή αποδεχτεί σε μερικές ημέρες, προτείνουμε να δοκιμάσεις σε άλλη λέσχη ή να επικοινωνήσεις με την υποστήριξη.

en: In the meantime, we recommend that you complete some of the following.
el_GR: Εν τω μεταξύ, συστήνουμε να συμπληρώσεις κάποια από τα παρακάτω.

en: Do our safeguarding module
el_GR: Να πραγματοποιήσεις την εκπαιδευτική ενότητά μας για την προστασία των παιδιών

en: Look at our guide to mentoring
el_GR: Να κοιτάξεις τον οδηγό μας για το mentoring

en: Check out some projects you might like
el_GR: Να ελέγξεις κάποια από τα έργα που μπορεί να σου αρέσουν

en: Create your first event so attendees can book and you can easily see who's attending.
el_GR: Δημιούργησε την πρώτη σου εκδήλωση ώστε να μπορούν να κάνουν κράτηση συμμετέχοντες και να μπορείς να δεις ποιος συμμετέχει.

en: {dojoName}, your Dojo anniversary is approaching! Apply now for your FREE birthday pack to celebrate
el_GR: {dojoName}, η επέτειος του Dojo σου πλησιάζει! Κάνε αίτηση τώρα για ένα ΔΩΡΕΑΝ πακέτο γενεθλίων για να γιορτάσεις

en: It's simple and only takes 2 minutes!
el_GR: Είναι απλό και διαρκεί μόνο 2 λεπτά!

en: We see you don't use Zen events.
el_GR: Βλέπουμε ότι δεν χρησιμοποιείς τις εκδηλώσεις στο Zen.

en: If you're using Eventbrite for your Dojo you can make it easier for attendees and volunteers to find you by using <a href='https://coderdojo.com/2017/07/19/launching-eventbrite-integration-on-the-coderdojo-community-platform/'>our one-click Eventbrite plugin</a> (it's really easy!)
el_GR: Αν χρησιμοποιείς το Eventbrite για το Dojo σου μπορείς να το κάνεις ευκολότερο για τους συμμετέχοντες και τους εθελοντές να σε βρουν χρησιμοποιώντας <a href='https://coderdojo.com/2017/07/19/launching-eventbrite-integration-on-the-coderdojo-community-platform/'>το plugin μας για το Eventbrite</a> (είναι πραγματικά πολύ εύκολο!)

en: Create your next event so attendees can book in!
el_GR: Δημιούργησε την επόμενη εκδήλωσή σου ώστε οι συμμετέχοντες να μπορούν να κάνουν κράτηση!

en: Your events
el_GR: Οι εκδηλώσεις σου

en: {name} doesn't have any badges yet.
el_GR: Ο/η {name} δεν έχει ακόμη Badges.

en: Talk to the organisers of your Dojo to learn how {name} can be rewarded through badges.
el_GR: Μίλησε με τους διοργανωτές του Dojo σου για να μάθεις πώς ο/η {name} μπορεί να αμειφθεί με Badges.

en: {numKids} ninjas attended your events
el_GR: {numKids} ninjas συμμετείχαν στις εκδηλώσεις σου

en: Dojo stats
el_GR: Στατιστικά του Dojo

en: More information about girls in Dojos
el_GR: Περισσότερες πληροφορίες για τα κορίτσια στα Dojos

en: No statistics are available at the moment.
el_GR: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα στατιστικά αυτή τη στιγμή.

en: The more Zen is used, the more you'll find out about your Dojo!
el_GR: Όσο πιο πολύ χρησιμοποιείς το Zen, τόσο περισσότερα θα βρίσκεις για το Dojo σου!

en: "{name}" is available to book
el_GR: "{name}" είναι διαθέσιμο για κράτηση

en: "{name}" is fully booked
el_GR: "{name}" είναι πλήρες

en: "{name}" is booked
el_GR: Έχει γίνει κράτηση για το "{name}"

en: {num} "{type}" tickets booked
el_GR: Έχει γίνει κράτηση για {num} εισιτήρια "{type}"

en: {booked}/{total} {type} booked
el_GR: {booked}/{total} {type} έχουν κρατηθεί

en: Your "{name}" tickets are waiting for approval
el_GR: Τα εισιτήριά σου "{name}" περιμένουν έγκριση

en: Accepting the user...
el_GR: Αποδοχή του χρήστη...

en: The user is now a mentor for your Dojo. This means they can now book mentor tickets and check in users to your events.
el_GR: Ο χρήστης είναι πλέον mentor του Dojo σου. Αυτό σημαίνει ότι μπορεί πλέον να κάνει κράτηση εισιτηρίων για mentors και να καταχωρεί χρήστες στις εκδηλώσεις σου.

en: The user is now a champion for your Dojo. This means they can now create events, modify the Dojo page and award badges.
el_GR: Ο χρήστης είναι πλέον champion του Dojo σου. Αυτό σημαίνει ότι μπορεί πλέον να δημιουργεί εκδηλώσεις, να τροποποιεί τη σελίδα του Dojo και να απονέμει Badges.

en: The request to join your Dojo has been refused.
el_GR: Η αίτηση για συμμετοχή στο Dojo σου έχει απορριφθεί.

en: Refusing this user from joining your Dojo...
el_GR: Απόρριψη του χρήστη να συμμετάσχει στο Dojo σου...

en: Invalid action, try again or contact support.
el_GR: Άκυρη ενέργεια, προσπάθησε ξανά ή επικοινώνησε με την υποστήριξη.

en: This user is already part of your Dojo, please go to your {openLink}Dojo's user management page{closeLink} to change the user's role.
el_GR: Αυτός ο χρήστης είναι ήδη μέλος του Dojo σου, παρακαλούμε πήγαινε στη {openLink}σελίδα διαχείρισης του χρήστη του Dojo σου{closeLink} για να αλλάξεις το ρόλο του χρήστη.

en: This user is already part of your Dojo, go to the Active Users tab and change their role.
el_GR: Αυτός ο χρήστης είναι ήδη μέλος του Dojo σου, πήγαινε στην καρτέλα Ενεργών Χρηστών και άλλαξε το ρόλο του.

en: Add to your calendar
el_GR: Προσθήκη στο ημερολόγιό σου

en: iCalendar feed copied!
el_GR: Αντιγράφηκε η τροφοδοσία iCalendar!

en: This Dojo is now inactive.
el_GR: Αυτό το Dojo είναι πλέον ανενεργό.

en: Click {openLink}here{closeLink} to look for an active Dojo.
el_GR: Κάνε κλικ {openLink}εδώ{closeLink} για να αναζητήσεις ένα ενεργό Dojo.

en: Send an email to Dojo members about this event
el_GR: Στείλε ένα e-mail στα μέλη του Dojo σχετικά με αυτή την εκδήλωση

en: Must be greater than 0
el_GR: Πρέπει να είναι μεγαλύτερο από 0

en: Number of Mentor tickets is required
el_GR: Απαιτείται ο αριθμός των εισιτηρίων για Mentors

en: Number of Youth tickets is required
el_GR: Απαιτείται ο αριθμός των εισιτηρίων για Νέους

en: Tickets
el_GR: Εισιτήρια

en: Finish time must be after start time
el_GR: Η ώρα λήξης πρέπει να είναι μετά την ώρα έναρξης

en: Finish time is required
el_GR: Απαιτείται ώρα λήξης

en: Start time is required
el_GR: Απαιτείται ώρα έναρξης

en: Date and Time
el_GR: Ημερομηνία και ώρα

en: Description is required
el_GR: Απαιτείται η περιγραφή

en: Event description:
el_GR: Περιγραφή Εκδήλωσης:

en: Event address:
el_GR: Διεύθυνση εκδήλωσης:

en: e.g. October Dojo
el_GR: πχ Dojo Οκτωβρίου

en: Title is required
el_GR: Απαιτείται τίτλος

en: Event Title
el_GR: Τίτλος εκδήλωσης

en: Edit event:
el_GR: Επεξεργασία της Εκδήλωσης:

en: Create an event for
el_GR: Δημιούργησε μια εκδήλωση για

en: Event date is required
el_GR: Απαιτείται η ημερομηνία της εκδήλωσης

en: Awaiting approval
el_GR: Αναμονή έγκρισης

en: Total awaiting approval
el_GR: Συνολικές εγκρίσεις σε αναμονή
